Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79901) Speed® válasza N@idia (#79899) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Érted..mert nem mindegy, hogy volt valami retek a CPU és a hűtő közt, amit aztán leszorítva ez lett az eredmény vagy egy lecsúszott csavarhúzó által keletkezett kráter, adott esetben a magra is kiható erőhatással. Mindenesetre stabtesztelés és valamennyi garancia legyen.

(#79902) N@idia válasza Speed® (#79901) üzenetére


N@idia
őstag

A srác vállal próba garanciát, ha bármi gond lenne vissza fizeti az árát, ez nekem bőven elég garanciának, de mindenképpen letesztelem és ha baj van akkor megy vissza! :K

[ Szerkesztve ]

Semmiben sem nyilvánul meg olyan világosan az emberek jelleme, mint a játékban.

(#79903) Speed® válasza N@idia (#79902) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az igazi az lenne, ha hasonlóan szétborítanátok és csekkolhatnád, hogy sértetlen-e a DIE (sarkok/élek/felület), aztán TGCs relid és IHS lappolás, örökélet.

(#79904) N@idia válasza Speed® (#79903) üzenetére


N@idia
őstag

Hát ehhez már szakembert keresnék nem tudnám igy szétboritani, mint ahogy a képen is van. Lehet szétnézek a ph-n hátha találok erre valakit aki ért hozzá és rendbe tudná hozni ezt a sérülést...

Semmiben sem nyilvánul meg olyan világosan az emberek jelleme, mint a játékban.

(#79905) Speed® válasza N@idia (#79904) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Miután kitesztelted, találsz éppenséggel embert HAn, aki ezzel foglalkozik. Gondolom úgysem alapon lenne használva, ergó a relid szinte alap, azután már egy picit lappolni a felületet nem sok meló, ha tudja az ember mit csinál.

(#79906) atteee


atteee
tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy jelenleg egy i7 2600k 4.2ghz van a gépemben 16Gb DDR3 Gtx 970.
Érdemes lenne lecserélni a proci hogyha csak fhd-ba játszom?
Mire lenne érdemes lecserélni? Ár/érték arányban. Mivel ugye a ramok árai még mindig az egekben vannak. Ezért vagyok tanácstalan. Segitséget elöre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Samsung S7 Edge 32GB

(#79907) Hannibhál válasza atteee (#79906) üzenetére


Hannibhál
őstag

inkább toljad fel ameddig tudod értelmes hőfokok mellett, akár egy jobb hűtőt beszerezve, amellé a vga mellé úgy sem kell erősebb proci, hacsak nem 64fős bf multikat akarsz csinálni 100+ fps-el
ha fel tudod tolni stabil 4,7-4,8ghz-re, akkor simán mehet mellé később gtx 1070/1080as is akár single playerre, multira vagy nagyobb fps számra max egy 1060ast raknék mellé, de kb annyit meg a mostani vga-d is tud:)
Amúgy ez a rendszer így jó ahogy van:D

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#79908) atteee válasza Hannibhál (#79907) üzenetére


atteee
tag

Köszönöm a segitségedet. Am most így 60-65 fok játékok alatt. Nagyon ritka amikor 70 fokot eléri. De akkor tényleg inkább egy jobb hütő ami kell neki.

Samsung S7 Edge 32GB

(#79909) Hannibhál válasza atteee (#79908) üzenetére


Hannibhál
őstag

ha nem raksz mellé erősebb vga-t akkor tovább húznod is felesleges:) majd ha erősebb(értsd: legalább 2szer erősebb) vga-t akarsz belerakni, akkor lesz majd értelme cpu-t váltani:)

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#79910) rasotamas válasza atteee (#79908) üzenetére


rasotamas
veterán

Ezek milyen hőmérsékletek? Mert nekem "CPU" címszóval 40 fokot ír, de maghőmérséklet van amelyik 60-65.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#79911) Vereor


Vereor
csendes tag

Sziasztok!

Processzor-nézőben vagyok, és a gyári adatokat böngészve némileg összezavarodtam. :)

Pl. ennél az i5-8600K procinál azt írja az Intel:

Memory Types: DDR4-2666
Max # of PCI Express Lanes: 16

Ez ugye nem jelenti azt, hogy egy ilyen konfigba nem tudnék mondjuk 3000 MHz-es RAMot rakni, és hogy felesleges lenne pl. H370 chipset-ű alaplapot vennem, mert a proci csak 16 db PCIe csatornát támogat?
(A H370 20 db PCIe-ig megy.)

Elsőre ezt hittem, de végignézve az egészet, egyetlen processzornál sincs ennél magasabb RAM érték, szóval...

Mit jelentenek tulajdonképp ezek az értékek? :)

Előre is köszi!

(#79912) Hannibhál válasza Vereor (#79911) üzenetére


Hannibhál
őstag

Ennyit támogat hivatalosan a proci, de ha gyorsabbat raksz mellé azt is lekezeli, csak az már nem 100% hogy működik (de azért szokottXD) A pci lane-kel ne törődj, ha egy vga-t raksz bele akkor untig elég, de még a 2-höz is.
H370-hez felesleges a k-s proci mert úgy se tudod húzni, ahhoz z-s chipset kell, szóval inkább vegyél egy i5-8400at vagy amd 2600-at :)

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#79913) atteee válasza rasotamas (#79910) üzenetére


atteee
tag

Msi afterburn megy a játékok alatt és az mutattja a cpu-nál.

Samsung S7 Edge 32GB

(#79914) palfitom válasza Vereor (#79911) üzenetére


palfitom
félisten

Szia!

Csatlakozom Hannibhál kollégához, i5-8400 a legjobb ár-érték arányban (vagy Ryzen 2600X).
Ha 8600K-t veszel, akkor Z370-es lapot nézz, abban már mehet a tuning, és magasabb órajelű ramok is.
Ram: 2666 MHz-et támogat alapból a proci, B-s és H-s lapokban max. ilyen frekin járathatod a ramokat.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#79915) Pete55555 válasza Speed® (#79895) üzenetére


Pete55555
addikt

Igen, én is sokat gondolkoztam új rendszer építésén pont az 1150 prociárak miatt. Gyakorlatilag ugyanannyiba kerül egy 4770/4790 mint egy 8400 vagy 2600, de végül elvetettem az ötletet, az alábbiak miatt:

Számoljunk:
CPU: i3-at kb eladom 15-ért, új CPU kb 55 mindkét esetben (4770 vagy 8400/2600 esetén is) Tehát +40.000
Alaplap: ha marad, akkor nincs kérdés, 8400 vagy 1600/2600 esetén kb 30.000 az új, 15-ért talán elmegy a régi, tehát 15.000 költség.
RAM: ha marad, nincs kérdés, új cucc esetén régi elmegy 30-ért, új 40.000 (használtan) tehát +10.000.
Hűtő: AM4-re nem jó a mostani, szóval ott még az is többletköltség, 1151-re megfelelne.

Teljesítmény:
Ahogy nézegettem teszteket, videókat 4790-től IPC-ben nem sokban különbözik a 2600, csak a több szál miatt jobb, valójában játékban nem lennék sokkal előrébb, majd max pár év múlva.
A 8400 erősebb 15%-al kb, ez tiszta, tehát inkább érdemes lenne intelt választani.

40.000 a proci csere, plusz még 25.000 Ft lenne az új lap, és DDR4 memória amit ~15% +teljesítményért fizetnék ki. Ehhez jön még, hogy a régi rendszert el kell adni, hirdetni, stb...
Elgondolkodtató a dolog, de egyelőre kivárok, hátha lesz xeon olcsón :) Láttam én is 30 körül, remélem egyre le tudok csapni.

Köszi még egyszer a tanácsokat :R

...Szeretem leracsniztatni...

(#79916) hegegabi80 válasza Pete55555 (#79915) üzenetére


hegegabi80
addikt

Én is sokat rágtam magam a platform váltáson, de én is hasonló következtetésre jutottam. Arra a heti pár órácska játékra, vagy még annyira sem nem éri meg a csere. Netezésre, filmezésre meg egyébre bőven elég.
Bár az is benne van a pakliban, hogy 1-2 év múlva váltásnál a mostani cuccot lehet már el se lehetne adni, vagy csak apróért. Így lehet már többe is kerülne, de egyenlőre jó az ami van. MAx idővel beledobok egy i7 vagy xeon-t és még elhúzom pár évig.

(#79917) Vereor válasza Hannibhál (#79912) üzenetére


Vereor
csendes tag

Köszi szépen a választ!
Ez igazából csak egy kiragadott példa volt, hogy értsem, egyáltalán miről beszélnek, de így már tiszta, köszi!

A PCIe csatornákkal akkor igazából a kérdés az, hogy a procit válasszam az alaplaphoz, vagy az alaplapot a procihoz. :D

Hány ilyen csatornát használó alaplapot van akkor értelme venni? Vagy ezt kérdezzem inkább az alaplapos topikban? :) Minden mindennel annyira összefügg... :/

(#79918) Hannibhál válasza Vereor (#79917) üzenetére


Hannibhál
őstag

hacsak játszani akarsz, akkor teljesen mindegy, mert a vga ha ,,csak" 8at kap, akkor kb 1%-al kisebb teljesítménye lesz, mintha 16ot kapna, de ha jobban érdekel akkor menj az alaplapos topikba, nekem is kb eddig terjed a tudásom:)

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#79919) Vereor válasza palfitom (#79914) üzenetére


Vereor
csendes tag

Nagyon köszi! Ez a konkrét modell csak egy példa volt, de ha már tisztábban látok, rákérdezek a konfigba való procira is. :)

(#79920) atteee válasza Hannibhál (#79907) üzenetére


atteee
tag

Hogyan tudnám feljebb húzni? Sajnos az idözitéshez nem értek

Samsung S7 Edge 32GB

(#79921) Hannibhál válasza atteee (#79920) üzenetére


Hannibhál
őstag

hát így is 4,2ghz-en tolod, akkor tuningoltad már nem?

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#79922) Vereor válasza Hannibhál (#79918) üzenetére


Vereor
csendes tag

Megkérdeztem, még gyűjtöm az infókat. :)

Ezek a csilivili technológiák mennyire lényegesek? Gondolok itt a vPro-ra, a TSX-NI-re, a Stable Image Platform Program-re és a Trusted Execution-re, elsősorban a i3-8100 és i5-7500 összevetésben. A felsoroltakat a kettő közül csak az i5-ös tudja, kiegészülve a TB-vel, mondjuk neki alapból alacsonyabb is az alap órajele (3,4 GHz vs. 3,6). HT egyikben sincs.

Egyébként ez a kettő a kinézett, kérdés, miért olcsóbb 20k-val az i3, amin én is ledöbbentem, és palfitom kolléga is felhívta rá a figyelmet.

(#79923) rasotamas válasza Hannibhál (#79921) üzenetére


rasotamas
veterán

Hát igen ez egy lényeges kérdés lenne, mert ez már nem épp alapfeszes tuning.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#79924) palfitom válasza Vereor (#79922) üzenetére


palfitom
félisten

Átlag usernek nincs ezekre szüksége.

A 8100 jó ára pedig igazából a Ryzennek köszönhető, hisz 4 magos procit 40-50k körül manapság már nem lehet eladni! (max. a tájékozatlanabbaknak)
Nem kell túlmisztifikálni a dolgot, nincs semmi "hátulütője" a 8100-nak, nem azért olcsó, mert rossz...

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#79925) Lorden válasza palfitom (#79924) üzenetére


Lorden
senior tag

Nem lehetne elvileg, pedig a boltokban még "'tonnaszámra" vannak i3-6100-6300, i3-7100-7300 cpuk 35 ezer fölött. Sőt az 7300, 45 ezres ára konkrétan vicc, ahogy az i5-6xxx 50 ezerért is.

(#79926) Bogyó bá' válasza Lorden (#79925) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Megpróbálják kihasználni azt, hogy a 8. generációhoz új alaplapot is kell venni, így akinek drága meglévő lapja van, az ahhoz fog procit keresni.

szerk: "túl jól sikerült" az i5-8400, de sajnos el is indult az ára felfelé. Én először áprilisban akartam teljes rendszert cserélni, de akkor nem jött össze rá a pénzem. Áprilisban 49k volt a proci a Compkernél, most meg 57k-t fizettem érte (és még mindig itt a legolcsóbb a megbízható boltok közül).

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#79927) preludium975


preludium975
tag

Sziasztok!

Maximum. 60 ezer forintot költenék rá. Tök mindegy, hogy AMD, vagy Intel, a teljesítmény a lényeg. 1 évnél fiatalabb procit vennék csak használtan. Ennél idősebbebet csak újonnan. Munka célú felhasználás lenne az elsődleges feladata. x264-gyel kódolok videót, DaVinci Resolve-ben vágok. Resolve-ben van olyan encoder, ami GPU-s gyorsítást is alkalmaz, ezért van a jelenlegi gépemben egy 1050 TI.
Már meglévő gépbe venném egyébként a procit, emiatt nyilván alaplap csere is lenne. Az külön árban lenne.

Gépemben a jelenlegi hardverek:
i5 2400 proci
Asrock H61M-VG4 alaplap
Cooler Master TX3 EVO hűtő
Geforce GTX 1050 TI videokártya
Kingston 120GB SSD
Toshiba 2TB 7200rpm HDD
WD RED 4TB 5400rpm HDD

Milyen processzort ajánlotok ilyen használatra?

[ Szerkesztve ]

(#79928) Bogyó bá' válasza preludium975 (#79927) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Annyiért nem veszel semmit sem. Új alaplap, és új, DDR4 RAM-ok is kellenek - ezek meg nem olcsók. Amúgy mennyi memória kell?

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#79929) SECTORnooB válasza preludium975 (#79927) üzenetére


SECTORnooB
addikt

B350-es használt lap 15-20 ezer.
R5 1600 35-40 ezer használtan.
Ryzenhez való 3000-3200mhzs 8GB-os kit kb 25 ezer használtan.
85 ezer magyar forintból meg is vagy.

(#79930) preludium975 válasza Bogyó bá' (#79928) üzenetére


preludium975
tag

Edit.: valóban muszáj lesz rám rá költeni.

SECTORnooB: köszi

[ Szerkesztve ]

(#79931) Vereor válasza palfitom (#79924) üzenetére


Vereor
csendes tag

És hangszerkesztésre, VSTI használatra, videószerkesztésre, nem űberkirály játékokra, netezésre, filmezésre elég egy i3-8100?
(A hangszerkesztést annyival még árnyalnám, hogy gyakorlatilag realtime effekthasználatról van szó, tehát nem fér bele jel késés a hangeszközről a PC felé. A hangkártya erre tök jó, csak nem kellene mással sem lehúzni. :) )
GTX 960 VGA és egy PCI csatolós E-MU hangkártya mellé menne, 3000MHz-es CL15 2x4 GB DDR4 mellé. OC annyira nem vonz, illetve remélhetőleg nem is szükséges.

[ Szerkesztve ]

(#79932) palfitom válasza Vereor (#79931) üzenetére


palfitom
félisten

A videószerkesztés proci és ram igényes. Persze pénztárca és igény kérdése, hogy milyen erős procit és mennyi ramot tudsz megvásárolni a feladat érdekében.
"OC annyira nem vonz" - Ha vonz, ha nem, nincs lehetőséged non-K Intel procit tuningolni (a 6. generáció óta már a BCLK tuning sem mükszik).

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#79933) trol75


trol75
tag

Sziasztok.

A segítségeteket szeretném kérni.
Egy ismerősöm megkért, hogy a fiának kellene egy játékos gép.
Semmi tuning nem lenne.
Ezekkel a játékokkal szeretne játszani MULTIBAN:
- Counter-Strike: Global Offensive
- PlayerUnknown's Battlegrounds
- Fortnite
- GTA

Ezeket néztem össze:
1, Asus TUF B360M-E GAMING, G.Skill Aegis 2x8GB DDR4 3000Mhz, Intel Core i5-8400, Sapphire RX550 4GB GDDR5 PULSE OC.

2, Asus Prime B350M-E, G.Skill Aegis 2x8GB DDR4 3000Mhz, AMD Ryzen 5 1600X, Sapphire RX550 4GB GDDR5 PULSE OC

3. Asus Prime B350M-E, G.Skill Aegis 2x8GB DDR4 3000Mhz, AMD Ryzen 5 1500X, MSI GTX1050 Ti 4GB GDDR5 Aero

Ezek a konfigurációk közel egy árban vannak.
Multikhoz melyik a jobb összeállítás: erősebb cpu – „gyengébb” VGA, vagy erősebb VGA gyengébb cpu.

Köszönöm a segítséget előre is. :R :R :R

(#79934) Devas válasza trol75 (#79933) üzenetére


Devas
őstag

i5-8400 + RX560 4gb + freesync kijelző az jó kombó.
RX 550 az nagyon gyengécske, hacsak nem 720p low settings a cél. :)

Multihoz kell a jó proci a magas FPS-hez, magasabb felbontásra és settingshez a jobb VGA.

[ Szerkesztve ]

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#79935) hegegabi80 válasza trol75 (#79933) üzenetére


hegegabi80
addikt

Egy biztos RX550 felejtős multis játékra szerintem, a 4GB-os pedig egyenesen pénzkidobás. Legalább egy RX560 4Gb vagy a GTX 1050 Ti. Persze felbontástól is függ.

(#79936) rasotamas válasza trol75 (#79933) üzenetére


rasotamas
veterán

Az RX-550 nagyon gyenge, de egy RX560 vagy 1050Ti megfelelően alacsony részletesség mellett biztosan elég 1080p-ben. Én mindenképp feljebb lépnék legalább egy 1060 3GB-ig, de nyilván azért ezeket raktad össze mert ennyi a keret.
Csak új alkatrészek játszanak? Garis használt se lehet legalább a vga? Mert új 1050Ti árából a 1060 3GB kijönne használtan. Mennyi a keret? ház, táp van? És ha igen milyen? Megfelelő minőségi táp? Perifériák megvannak? Esetleg freesync monitor jól jöhet multihoz.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#79937) trol75 válasza rasotamas (#79936) üzenetére


trol75
tag

Köszönöm mindhármatok válaszát (hegegabi80,Devas). :R :R :R

A fent leírt játékokhoz gondolom, kell a 2x8GB ram és nem elég a 2x4
Ha lehet akkor új alkatrészekből szeretnénk összerakni.
Kellene: alaplap+cpu+ram+ház+táp+videókártya.
A keret max. 195e Ft

(#79938) Lorden válasza trol75 (#79937) üzenetére


Lorden
senior tag

Jelenleg mindegyik bőven elvan 8-cal, ha nagyon előre tervez az ember akkor jöhet a 16.
De a 8 vs 16 különbségét inkább érdemes egy jobb 1060/RX570 kártyára fordítani, inkább 1060+8Gb, mint 1050Ti és 16.

(#79939) joysefke válasza Vereor (#79911) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Hali!

több mindent írtál, ezzel a válasszal az összes HSZ-edre reagálok.

Nem értek a felhasználási területhez (VST) tehát ha annak van valami speckó követelménye, azt nem tudom, nem tudok hozzászólni.

Amiket beleszőttél a kérdésbe: H370 + i5 7500 vagy i3 8100 + mem OC se füle se farka és számomra egyértelműen jelzi hogy rossz irányba mész.

-(1) Az i5 7500-at felejtsd el.

-(2) H370 nem tud memória tuningot, max 2666MHz. H370 feláras a B-lapokhoz képest, nincs értelme feláras lapra költeni, ha a legalapabb épkézláb procit rakod bele. H370+i3 8100 szerintem pénzügyileg nem optimális kombó.

-(3) Döntsd el, hogy maradsz az olcsó B-s lap+olcsó proci + olcsó memória vonalon mert az is elég vagy kell a memória tuning (aminek gyenge proci mellett önmagában nincs sok értelme ha alaplap oldalon plusz pénzbe is kerül) és akkor komolyabb procit is raksz a gépbe.

-(4) Ha hosszú távra tervezel, akkor egy olcsó lap+ olcsó (de legalább 2666MHz) memória +i5 8400 ideális választás lehet intel oldalon. Az egész gép árára és több évre levetítve bőven megéri a 8400 a felárat a 8100-zal szemben. A 8400 és a 8600K (ez utóbbi komolyabb lapot és memóriát igényel ha ki is akarod aknázni amit a proci tud) viszonyára már nehezen mondható ez el.

-(5) Ha hurkagyurka i5 7500 és i3 8100 procik felől indultál -aminek nyilván pénzügyi oka volt- akkor ne hagyd magad Z lapok és K-procik irányába terelni. Nem adnak annyi pluszt, hogy megérjék a felárat.

-(6) vPro meg hasonló technológiáknak vállalati környezetben van haszna, hagyd őket figyelmen kívül.

-(7) Ugyanígy nem látom mi értelme lenne a PCI-E csatornák számán fennakadni. Szerintem neked totál másodlagos. Sok háttértár illetve VGA esetén lehetne valamiféle elvi jelentősége.

-(8) A rendszered real-time késleltetése elsősorban a driverektől és a jó oprendszer és BIOS beállításoktól fog függeni és nem attól, hogy milyen sebességű komponenseid vannak.

+1 Ha nagyon szívügyed a memoria tuning, akkor érdemes lehet valami RyZEN prociban (2600-2600X) gondolkodni , ott a sima B-s lap is támogatja a tuningot. Ellőtte érdemes megnézni, hogy ez a VST-micsoda mennyire szereti a RyZEN-eket. Ha nagyon réteg cucc akkor lehet hogy nem. A többire amit írtál legalább olyan jó mint az inteles megfelelője. Itt persze a memória lesz akkor drágább.

[ Szerkesztve ]

(#79940) DudeHUN válasza trol75 (#79933) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Játékra mindenképpen a 1050Ti-s konfigot venném. Az a 4/8-as Ryzen bőven elég a felsorolt játékokhoz. Nyilván mindig jobb lenne valami jobb, de ha ezek férnek bele a keretbe akkor az erősebb VGA fontosabb.
A RAM-ot azért nèzd meg az alaplap kompatibilitási listájában. Az i5 mellé is, mert ott nagy eséllyel nem tudod majd 3000-en járatni sehogy. Lévén se a proci, se a lap nem tuningos verzió.

Gamer for Life

(#79941) Rogiii


Rogiii
aktív tag

Sziasztok!
Nem tudom mennyire írok jó helyre, de egy kis segítség kellene.
Sikerült ismerős révén hozzájutnom egy WQHD G-sync monitorhoz.

Van egy Asus Gaming B150 lapom, egy i5 6500 cpu 16gb ram és gtx 1050ti társaságában.
Nem tudom, hogy kellene a gépet bővítenem, hogy minél kisebb ráfordítással a legjobbat ki tudjam hozni.
Lapot semmiképp nem akarok cserélni. Kérdés hogy ezzel a procival meg tudnék hajtani egy gtx 1080-at?
Vagy mindenképp procit is kellene cserélnem egy i7 6700-ra?

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#79942) jbalint18


jbalint18
tag

Sziasztok egy kis segítséget szeretnék kérni mert nem tudok dönteni.Egy új számítógépet szeretnék összerakni full hd 60 fps+ játékra.( a jövőben Új Bf stb.stb.) Intel i7 7700 vagy AMD RYZEN 7 - 1700X néztem 55-65 körül mozog az áruk itt a hardverapro-n. Ezek mennyire lehetnek jó választások párban egy gtx 1070 el ?

(#79943) Bogyó bá' válasza jbalint18 (#79942) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ha Intelt választasz, akkor kizárólag a 8000-es sorozatból nézegess!

szerk: Teljesítményben legalább olyan (ha nem jobb) az i5-8400 mint a sima, nem K-s i7-7700: [link]

Boltból, számlával, 3 éves papíros garival 57 ezer forint (tegnap vettem egyet)

Az i7-7700-hoz, egy már kifutott, az újabb fejlesztésekkel semmilyen szinten nem kompatibilis alaplapot is vennél - semmiképpen nem jövőbe mutató fejlesztés lenne.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#79944) jbalint18 válasza Bogyó bá' (#79943) üzenetére


jbalint18
tag

Azok jobban megérik ?

(#79945) lujo10


lujo10
aktív tag

Sziasztok, gépet kell összeraknom, alacsony költségvetéssel, leginkább irodai felhasználásra, de film és játék sem kizárt. Az alap kb. ez lenne és ehhez kellene proci:
ASRock AB350 Pro4
2x4GB DDR4 2400MHz
GTX 1050 Ti
AMD Athlon X4 950 (ezt 8-10K-ért tudnék szerezni),
vagy
AMD Ryzen 3 1200
Előre is köszi ;)

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#79946) hobizoli válasza lujo10 (#79945) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ammo? game mi?

több drón kell ;P

(#79947) Lorden válasza lujo10 (#79945) üzenetére


Lorden
senior tag

950 totál felejtős, de ha csak "némi" játék, (vagy sok játék pár éves címekkel) akkor Ryzen 2200/2400 is szóba jöhet és akkor kártya se kell. Ez nagyon attól függ milyen játék lesz.

(#79948) FollowTheORI válasza lujo10 (#79945) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Egy Ryzen APU-t vegyél erre ne ilyen izét... :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#79949) SamS20


SamS20
senior tag

Sziasztok

Az lenne a kérdésem hogy jelen pillanatban tervezek egy gépet összetenni, ami kissé előremutató és nem kell megint 3-4 évig legalább a géphez hozzá nyúlnom.

Amihez kellene :
- Játékok futtatása (PUBG/Madden NFL/F1/Forza Horizon) ( Ha van rá mód 4k-ban, de legalább 1440p-ben )
- 4k böngészés / filmezés
- netezés

Amit szeretnék :
-AMD Ryzen architektúra.
~70e Ft körül maradjon a vételár
-Kicsi tuning (vagy inkább stabil aranyközépút és a turbomód kikapcsolása.)

Ami nem szempont :
Tartozik e hozzá gyári hűtő (nagy valószínűséggel vagy vízhűtés lesz vagy valamilyen vadabb léghűtés)

Amiket néztem Ryzen 7 1700/1700x - Ryzen 5 2600/2600x (de nyilván ha van más jobb alternatíva akkor arra is nyitott vagyok)

Köszönöm

(#79950) hobizoli válasza SamS20 (#79949) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Ennek az osszgnek az elejerol lemaradt egy szamjegy

több drón kell ;P

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.