Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) mycso válasza Dtomi (#750) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Hát, ha nem akarsz SLI-t, akkor szvsz felesleges lecserélni.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#752) Brae válasza Dtomi (#750) üzenetére


Brae
őstag

Conroe egyikben se fog menni, szal nem érdemes.

(#753) schumil


schumil
csendes tag

Hi!

Gépfelújítást tartok, és szeretnék új procit + alaplapot venni. Most egy 2800+ AMD Bartonom van, Asus A7N8X alaplappal és 2x512 DDR400 Samsung memoval.
A memo az maradna, amit nem tudok eldönteni az, hogy AMD-t vegyek vagy P4-et. Sokan mondják, hogy az AMD az a játékra jobb inkább. Én most grafikai munkára (Photoshop) és video szerkesztésre, vágásra (Premiere) használnám a gépet.
Nagyon hálás lennék, ha valaki tudna segíteni és adna egy-két tippet, hogy milyen proci+alaplap lenne jó választás!
Előre is kössz!

schumil

(#754) SPeti1984


SPeti1984
senior tag



Sziasztok!

Mitől lehet az, hogy játékoknál lefagy a gépem? Amúgy máskor sose. A Colin McRae rally 5-nél pl mindig megfagy indítás után. Mitől lehet ez? Haverom szerint a CPU hűtéssel lehet gond. Pedig dobozos procit vettem tehát nemértem. A videókari meg aktív hűtéses tehát azzal se kéne bajnak lenni. Vagy a memória vagy a táppal lehet bibi?

Visszaakarom vinni a gépet a boltba, csak érdekelne a véleményetek hogy mi lehet a rossz.

(#755) Brae válasza schumil (#753) üzenetére


Brae
őstag

A64 lenne a legjobb választás, ha marad a ram, az új p4-ek ugyanis ddr2-őt fogyasztanak.
Ha el vagy eresztve anyagilag, akkor vegyél x2-őt, a legkisebb 3800+ is nagyon potens, ha nincs rá keret, akkor a3000+ /3200+ is jó választás lehet. Ettől drágább egymagost szvsz nem érdemes venni.

(#756) Jodaka válasza SPeti1984 (#754) üzenetére


Jodaka
csendes tag

hát nem hiszem h hardveres hiba lenne.. Lehet vagy a vindózod kezdi megadni magát vagy valami más akadt össze...

vagy nem teljesen jogtiszta és akkor azért is lehet h nem indul..

[Szerkesztve]

Ideas Are Bulletproof

(#757) germanh


germanh
senior tag

Szerintetek egy Yonah T2300 milyen választás?
Lehet, hogy nyári meló után(~júli vége felé) beruháznék rá.

Enjoy the pain!

(#758) Brae válasza germanh (#757) üzenetére


Brae
őstag

Akkor már inkább várdd meg a Conroe-t, vagy ha mindenféleképp mobil procit akarsz, akkor a Meromot.

(#759) robyeger válasza Brae (#758) üzenetére


robyeger
addikt

Yonah mag, az új Intel architektúra, magyarán a Conroe előhírnöke mobil fronton, szóval én úgy tudom a Merom nem fog semmi egetverő változást magával hozni.

[Szerkesztve]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#760) Dufresne válasza robyeger (#759) üzenetére


Dufresne
addikt

Mint ahogy amd vonalon az am2 sem hozott semmi újat nagyjából...sztem ha foglalatváltás nincs akkor szinte mind1 melyik hasonló teljesítményű procit veszi meg az ember...Persze a tuning már más kérdés:D

[Szerkesztve]

(#761) rob210 válasza SPeti1984 (#754) üzenetére


rob210
nagyúr

Milyen gép?
ha s939-es akkor nézd meg a cool'n'quit ot és ha aktív akkor kapcsold ki nagyon gyorsan:D
Egyébbként meg ez inkább softveres mint hardveres hiba lesz.
Valami támogatás kodek akármi nincs fent a gépeden szerintem.
Vagy a videokártyád teljesítménye nem megfelelő.
Sajna nem írtál pontos konfigot:(

Renault power

(#762) slayer006 válasza SPeti1984 (#754) üzenetére


slayer006
addikt

Ha máskor sose, akkor talán CMR 05 lesz a bűnös.

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#763) rob210 válasza rob210 (#761) üzenetére


rob210
nagyúr

Na írkálok itt hülyeségeket.
Elolvastam a konfigodat, az előző hozzászolásom stornó!!!:D:D:D
A ramod lesz kevés szerintem, illetve a kodekelés marad, az még lehet gond.:)

Renault power

(#764) rob210


rob210
nagyúr

Colinnál az indeo video kodeket mindíg tedd fel, anélkül nekem is fagyott:D

Renault power

(#765) SPeti1984


SPeti1984
senior tag


A gép az egy P4 (630) 3GHz-es 512DDR2-vel Gigabyte 8N SLI alaplappal X1300pro videókarival. A Colinnál (Demó) úgy van hogy a menük bejönnek abba lépkedek és közbe lefagy. Tehát a tényleges játszás még el se indul. De másiknál is volt már. A szerelő azt mondta vegyem le a ház oldalát hátha túlmelegszik és akkro hátha kell bele egy plussz venti.
Amúgy pénteken vettem de csodáltam volna ha nemlett volna semmi baja mert én mindig megszívom a gépekkel.
Szóval várom az ötleteket.

(#766) SPeti1984


SPeti1984
senior tag


Ja és a tápom az egy igen gagyi olcsó 5000Ft-os csendes táp 400W-osnak írva. Nemlehet hogy nembírja és azért fagy meg?

(#767) germanh válasza Brae (#758) üzenetére


germanh
senior tag

és mikor lesz Conroe :D ?
Remélem nyáron már megjön ;]
Akkor beneveznék egy E6300-asra max. Nem hinném hogy annál több zsém lesz :DDD

Enjoy the pain!

(#768) Brae válasza robyeger (#759) üzenetére


Brae
őstag

Csak a Yonah nem 64bites. (ha valakinek ez szempont...nekem az)

germanh elvileg júliusban jelenik meg ámérikában, szvsz augusztus-szeptember fele lehet nálunk is.

[Szerkesztve]

(#769) Brae válasza SPeti1984 (#765) üzenetére


Brae
őstag

630-on gyári hűtő van? Hány fokos?
Más programok is megfagynak?

(#770) SPeti1984 válasza Brae (#769) üzenetére


SPeti1984
senior tag


Igen, gyári hűttő van rajta. Azt honnan tudom megnézni hogy hány fokos a proci vagy az alaplap???? Ehhez nemértek. Más programok nem fagynak. Amúgy ma újraraktam a játékot és tökéletesen ment.

(#771) Brae válasza SPeti1984 (#770) üzenetére


Brae
őstag

Everest nevű program megmondja: [link]

(#772) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Olyasmit ír ki a tálcán hogy Hőmérséklet/CPU: 29
Hűtőventillátor/CPU: 2.6
A többihez csak T betűket ír. Ezek a számok jók? Ja amúgy nem terhelésnél néztem hanem most mikozben írom ezt.

(#773) Brae válasza SPeti1984 (#772) üzenetére


Brae
őstag

Ne a tálcán nézdd: Számítógép-->Érzékelő
Nézdd meg terhelve is, indíts el 2 prime95-ötöt az befűt rendesen.

(#774) SPeti1984 válasza Brae (#773) üzenetére


SPeti1984
senior tag


Még annyit hogy azt a Prime95-öt honnan tudom leszedni vagy az hol van?

(#775) robyeger válasza Brae (#768) üzenetére


robyeger
addikt

Igen, igazad van, nem elhanyagolható szempont a EM64T support :R Habár én személy szerint úgy számolok, hogy mire kijön a Vista service pack 2, de min. az 1. az még odébb lesz ;] Sima XP sp2 alatt pedig tök mind1, hogy van-e 64bit vagy nincs. Még az se tudni pontosan, hogy a Vista csak x86 64bit procikon fog futni vagy megelégszik a 32bites memóriacímzésű példányokkal is?

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#776) robyeger válasza SPeti1984 (#774) üzenetére


robyeger
addikt

Tessék a Google-t használni :) , amúgy [link], itt a p95v2414.exe már húzhatod is, ha wint használsz.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#777) Brae válasza robyeger (#775) üzenetére


Brae
őstag

Vistából lesz 32 és 64 bites változat is. Én mindenféleképp a 64bitest fogom használni, eddig az xp64 tökéletlensége miatt nem volt normálisa 64bites oprendszer, linuxon kívül :)

SPeti1984 roby dobta a linket :R

(#778) SPeti1984 válasza robyeger (#776) üzenetére


SPeti1984
senior tag


Ez a Prime 95 amúgy mit csinál? Remélem nem teszi taccsra a gépem.

(#779) Brae válasza SPeti1984 (#778) üzenetére


Brae
őstag

ahogy a neve is mutatja, prímszámokat keres, gép stabilitását nézi.

(#780) rob210 válasza Brae (#779) üzenetére


rob210
nagyúr

Egy jó kemény játékkal is ki lehet tesztelni a stabilitást:D
Szerintem.

Renault power

(#781) Gergo_pet válasza rob210 (#780) üzenetére


Gergo_pet
aktív tag

Persze, de csak a stabilitást és ha nincsen olyan monitorozó progid ami grafikonon ábrázolja a hómérséklet emelkedését, akkor sajnos azt nem tudod nézni, mert mire kilépsz a játékból már jopár fokot hul a proci. Arról nem is beszélve, hogy sok játék a procit nem dolgoztatja meg 100%-on, mert nagyrészt a videókártya limitálja a dolgokat, igy a proci csak másodhegedűssé válik. Ezt hivják vidkártya limitnek, amikor a vidkari 100%-on nyomul de lehet, hogy a proci csak 60-70-en. Persze ez nem vonatkoik azokra az emberekre akik radeon 1900 xtx-el rendelkeznek. :DDD

A minőség és a mennyiség nem számít, csak sok legyen és jó!

(#782) SPeti1984


SPeti1984
senior tag


Hát azthiszem rájöttem mitől fagy a gépem. Leszereltem a ház oldalát és elindítottam egy játékot. Már a menüben lefagyott. Megtapogattam a videókarit, proci hűtőt, tápot ezek mind hidegek voltak. Viszont a proci mellett volt egy réz színű hűtő az alaplapon (Asszem ez az északi híd a Gigabyte 8N-SLI alaplapnál), az viszont csont forró volt. Szerintetek akkor lapot kell cserélnem vagy van más megoldás is? pl egy belső ház hűttőventivel megoldható? Írjatok tippeket légyszi.

(#783) prmcsk válasza SPeti1984 (#782) üzenetére


prmcsk
addikt

A lappal együtt nem kaptál az északi hídra rápattintható hűtőt ?

Az is megoldás lenne.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#784) SPeti1984 válasza prmcsk (#783) üzenetére


SPeti1984
senior tag


Nemkaptam. Felhívtam a fickót ahol vettem. Ő is ilyesmit mondott de ő olyat amit felkéne fúrni rá, És azt nemakarja mert akkor a gari ugrana. Szóval majd hétfőn beviszem a gépet aztán csinálnak valamit vele

(#785) prmcsk válasza SPeti1984 (#784) üzenetére


prmcsk
addikt

Nem tudom, hogy ehhez a tipushoz jár e gyárilag a rápattintható hűtő, de ránézésre
az ilyen profilú bordához biztosan létezik, ha nem is ez a lap tipusa..

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#786) @ti


@ti
csendes tag

cső
melyik procit éri megvenni?
P4 2.8GHz S478 Prescott magos vagy P4 2.8Ghz S478 Northwood magos

(#787) Yushchenko válasza @ti (#786) üzenetére


Yushchenko
őstag

A Prescott kicsit jobban melegszik, de annak 800-as FSB-je van. Én azt venném(mondjuk nekem is p :)) rescottom van)

(#788) voronoi válasza Yushchenko (#787) üzenetére


voronoi
tag

Az en northwoodom is 800-as tehat ez nem kulonbseg, a cache nagyobb a prescottban es jobban melegszik.

(#789) robyeger válasza @ti (#786) üzenetére


robyeger
addikt

Ha a Prescott ''E0'' steppinges, akkor az a jobb választás, ha nem akkor inkább a Northwood.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#790) Yushchenko válasza robyeger (#789) üzenetére


Yushchenko
őstag

akkor az én D0-ás prescottom béna? :O

[Szerkesztve]

(#791) robyeger válasza Yushchenko (#790) üzenetére


robyeger
addikt

Fel a fejjel nem bena, de hát nem is sztár CPU ;]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#792) Yushchenko válasza robyeger (#791) üzenetére


Yushchenko
őstag

Mind1, lassan már csak lesz Conroe. Habár valami olyat hallottam, hogy szeptemberbe jönnek. :))

(#793) germanh válasza Brae (#768) üzenetére


germanh
senior tag

yonah nem 64 bit-es :F

Enjoy the pain!

(#794) centauri99 válasza germanh (#793) üzenetére


centauri99
csendes tag

Szerintem jobban jársz a 64bitessel,csak nem Intel-el,hanem AMDvel,kb. fele annyiba kerül,és van olyan gyors,mint az intel,ráadásul kevésbé melegszik.amúgy ha már mindenképp intel,akkor sztem a northwodd magosok azért jobbak.sokkal megbízhatóbbak

(#795) nRu3 válasza Yushchenko (#790) üzenetére


nRu3
addikt

Ilyen nick nével nem csoda hogy a proci is béna :D

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#796) robyeger válasza centauri99 (#794) üzenetére


robyeger
addikt

Ha a Turiont és a Yonah nézzük, akkor szerintem mindenképp az Intel a gyorsabb(nem is kevéssel :U ), még ha nem is tudja a 64bites utasításkiterjesztést.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#797) Brae válasza germanh (#793) üzenetére


Brae
őstag

nem

(#798) robyeger válasza Gergo_pet (#781) üzenetére


robyeger
addikt

Ne hogy azt hidd a 1900XTX-nél nincs limit, 1280x1024 ; 6x AA ; SM3.0 , oszt szaggat :O (viszont gyönyörű :R ) Ja és hamarosan nyakunkon a DX10-es a SM4.0-val...

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#799) kovsol válasza robyeger (#798) üzenetére


kovsol
titán

6xAA szerintem tök fölös aránytalanul sok erőforrást elvisz

May the Force be with you!

(#800) robyeger válasza kovsol (#799) üzenetére


robyeger
addikt

Igen abban igazad van, az ''AA'' a legutolsó dolog, amit érdemes növelni a grafikus jellemzőknél, mivel hatványozottan eszi az erőforrást. Végül is fogjuk rá, hogy még 2xAA is elmegy ;)

[Szerkesztve]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.