Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) fireball7400 válasza Rollee (#447) üzenetére


fireball7400
tag

Igen megéri.Nálam 2.9D cerkáról 3.0D intelp4-re való váltás történt és nem bántam meg.Ha northwoodra váltottam volna szerintem akkor sem. :).Tualatinoknál nem lenne akkora nagy különbség de biztos hogy jobb lenne.

[Szerkesztve]

(#452) hitman,


hitman,
őstag

Üdv mindenki!!!!
Nyár közepén vennék procit olyan 120k-ból de nem tudom mi lenne a jó.
Ti mit vennétek az én helyemben??
CSAK AMD!!!!

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#453) c.zsolti válasza Rollee (#450) üzenetére


c.zsolti
őstag

ööö... :B valahogy automatikusan p4-re gondoltam
Hát szerintem p3-nál nem számít annyit és egy p3 512cache-vel nem hiszem, hogy nagyon olcsó lenne. Inkább vennék egy jó kis Athlon XP-t egy jó lappal és DDR rammal. (a játék miatt, a többire elég a mostani cumód is)

...

(#454) c.zsolti válasza hitman, (#452) üzenetére


c.zsolti
őstag

Erre most milyen választ vársz? A legjobbat kell venni, ami az adott pénzből kijön. ;)

[Szerkesztve]

...

(#455) kovsol válasza hitman, (#452) üzenetére


kovsol
titán

én azért megvárnám az új procikat

May the Force be with you!

(#456) wassermann


wassermann
addikt

Hahó fiúk, a kérdés jóval összetettebb.
Először is el kell dönteni csak procit cserél az ember vagy vele az alaplapot és a memóriát is. Ha csak procit, akkor az alaplapon található foglalat típusa, illetve a BIOS már eleve behatárolja a lehetőségeket.
A következő lépés a VGA és a vinyók. Ilyenkor már egy tiszta új gép talán jobban megéri...

(#457) bmoll


bmoll
csendes tag

Sziasztok!

Új gépet akarok venni, és már jó ideje nem követtem a hwpiacot.
Ha veszek egy 64 bites Celeront, akkor azt bármilyen alaplapba teszem, az tudja a 64 bitet?

Nem minden alaplap leírásánál szerepel, ezért kérdezlek titeket. Egy atomstabil gép kellene szanaszét integrált alaplappal, betegnyilvántartási célra, orvosi rendelőbe. Nem kell, hogy gyors legyen, az a legfontosabb, hogy kőszikla stabli legyen.

Ha saját gépet választanék, kizárólag AMDben gondolkodnék, de mivel ez más célra lesz, arra gondoltam, hogy egy valamilyen Intel chipsetes Celeronos gép lenne az ideális, integrált mindennel.

(#458) wassermann válasza bmoll (#457) üzenetére


wassermann
addikt

Amik most hasítanak:
Intelben a ''Core Duo'' vagy a ''D-8XX'', AMD-ben pedig ''A64 X2...'' vagy ''F-XXX''. A régi elnevezéseket már sajnos el kell felejteni!

Ha veszel egy új procit, akkor lapot is illik venni hozzá! - járhatóbb út, ha elviszed a meglévő lapod egy hozzáértő emberhez és a bele való leggyorsabb procira cserélteted azt ami benne van. Persze egyáltalán nem garantált, hogy kapható pont olyan ami van bele való!

[Szerkesztve]

(#459) bmoll válasza wassermann (#458) üzenetére


bmoll
csendes tag

Szia!
A gépből még szerencsére nincs meg semmi, így az alaplap is új lesz.
Végülis azt nem értem, hogy ha veszek egy olyan alaplapot, ami támogatja az adott processzort, de nincs semmilyen utalás arra, hogy 64 bitet is támogatná, akkor feleslegesen vettem-e meg a 64 bitet támogató processzort.

:)

(#460) wassermann válasza bmoll (#459) üzenetére


wassermann
addikt

Amikor az alaplapot fejlesztették, akkor még valószínűleg nem gondoltak még a 64bitre. A proci neve sajnos nem jelent teljes mértékű használhatóságot!

Viszont vigyázz! - mert ha valaki nem segít jó alaplapot választanod, könnyen előfordulhat, hogy videokártyát, tápot, memóriát és a merevlemezeket is cserélni kell. Ez mind attól függ, hogy a mostani cuccaid milyen csatlakozóval rendelkeznek.

[Szerkesztve]

(#461) bmoll válasza wassermann (#460) üzenetére


bmoll
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

(#462) Kopi3.14


Kopi3.14
csendes tag

Gondolom sok tapasztalt ember jár ide, ezért szeretnék segítséget kérni, ill kérdezni: CAD célokra milyen processzort ajánlanátok? Gépet akarok összerkani, és két komoly kérdés merült fel ezzel kapcsolatban, ami alapvető dilemma: AMD vagy Intel, és ATI vagy NVidia? Mondjuk a GPU-ban erősen hajlok mostani tapasztalatok alapján az NVidia felé, de ez nem szentírás még. :)Előre is köszönöm a segítséget.

(#463) wassermann válasza Kopi3.14 (#462) üzenetére


wassermann
addikt

Meg kellene tudnod, hogy a program kihasználja-e a 64bit-et, a két magot stb. procit az alapján lehet választani.
A video-kártyában viszont, lehet hogy meglepő, de nem az ATI vagy az Nvidia a befutó! Munkára, főleg CAD-ra tipikusan csendes MATROX-okat szoktak használni, ilyen pl. a MATROX P650 (16M szín, fanless, 2db DVI/analog out, triple-head upgradable). A lényeg a hangtalanság és a több monitort támogató szoftver. A tervezők nem egy monitoron dolgoznak (inkább a 2, 3 vagy a 2*2db elterjedt)! Általában keskeny keretű LCD-k vannak szorosan egymás mellé illesztve, hogy nagyobb részt lássanak a tervekből.

(#464) 10GoBall válasza Kopi3.14 (#462) üzenetére


10GoBall
aktív tag

Prociból már 2-2,5giga is elég, lehetőleg több cach, VGA-ban egy olcsóbb de több megás ATI, ami fontos az a memória. Mi használun AutoCAD-et, ProEngineer-t és Inventor-t is. Az Inventor10-nél az ajánlott ram mennyiség már 4giga.

A temető is azokkal van tele, akiknek igazuk volt.

(#465) wassermann


wassermann
addikt

- De jó, hogy írtad! - a végtelenül sok, sosem elég memóriáról én meg is felejtkeztem...

(#466) bmoll


bmoll
csendes tag

Sziasztok!

Most Athlon XP 2000+-om van, az alaplapom szereti a 3200+ Sempront is.
Érdemes cserélni és ha igen, minimum mekkora Sempronra?


[Szerkesztve]

(#467) bmoll


bmoll
csendes tag

Azz XP-m azt hiszem Thoroughbred, de nem száz százalék.

(#468) rob210 válasza bmoll (#466) üzenetére


rob210
nagyúr

Érdemes és ha pénztárcád engedi minnél nagyobbra:)
Bár nekem athlon 64em van:)
Na viccet félretéve, igen érdemes lecserélni, mert az újabb processzor esetleg újabb utasításkészlettel rendelkezik.

Renault power

(#469) as_Rock válasza Petya95 (#424) üzenetére


as_Rock
őstag

Asrock-ból HDTV-TWINS 1.6-os biossal ami kezeli a D805-ös procit.
Ja és ugyanannyiba kerül egyébként az AMD szintén integráltVGA-s mATX S939 alaplapja a 939NF4G-Sata2, tehát alaplapban nincs eltérés.
Ellenben az intelhez kell egy nagyobb teljesítményű márkás tápot venned, vagy a meglévőt cserélned, míg AMD-nél ez a plusz költség nem jelentkezik:R

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#470) slayer006 válasza as_Rock (#469) üzenetére


slayer006
addikt

a pluszköltségről:

D805 vs. X2 3800+

:))

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#471) Bolkonszkij


Bolkonszkij
csendes tag

Üdv!

Egy Amd A64 3200+ S939 VENICE-en gondolkodom.
Kb 35000-ért mérik az OEM verziót.

Szerintetek érdemes megvenni? És ha igen milyen hűtőt vegyek hozzá?

Köszi!

(#472) rob210 válasza Bolkonszkij (#471) üzenetére


rob210
nagyúr

Érdemes megvenni és dobj rá egy HT101est nekem is ez van és nagyon bevált.
Ha olcsóbbat akarsz találsz rá olcsóbb hűtőt is.
Na meg a kérdés lesz-e rajta tuning??
A full réz hűtésben gondolkodj az a nyerő.

Renault power

(#473) Bolkonszkij válasza rob210 (#472) üzenetére


Bolkonszkij
csendes tag

Kösz szépen! :R

A procit most láttam 31-ért is, úgyhogy a hűtőn nem fogok spórolni. :)
Tuning egyelőre nem lesz rajta.

(#474) rob210 válasza Bolkonszkij (#473) üzenetére


rob210
nagyúr

Oké sok sikert, jó proci nem fogsz benne csalódni.:)

Renault power

(#475) wassermann válasza Bolkonszkij (#473) üzenetére


wassermann
addikt

Az A64 a 2400 MHz-et valószínűleg mindenféle tunning nélkül vinni fogja! A hűtő abszolut nem érdekes, ezek a procik az új gyártástechnológia miatt nem igazán melegszenek.
A dobozos, box változattal száálított gyári, vagy akár olcsóbb is jó!


[Szerkesztve]

(#476) Almosito válasza Bolkonszkij (#473) üzenetére


Almosito
tag

Arctic Cooling Freezer 64 pro:
[link]
Alig drágább, mint amivel többet kérnek a dobozos prociért, halkabb és jobban is hűt. Olyan 4500Ft körül mozog, ha ügyes vagy szerintem találhatsz olcsóbban is... :D

(#477) Fixer_SH


Fixer_SH
tag

Hello sracok!

Szeretnem fejleszteni a gepemet.
A mostani konfigom: Asus P4P800E Deluxe, Celeron 2.4GHz, 512Mb RAM, Innov3D Ti4200 Video In, Video Out, AGP

Ket proci (es hozzajuk valo alaplap) kozott vacilalok:
- A64 3000+ Venice (32k HUF), + Asrcok 939Dual-SATAII (15k HUF)
- Intel 630 (3GHz + Hyper-threading + 64bit), + Asrock 775Dual880Pro (13k HUF)

Amire hasznalnam:
- blender + yafray, szorfolgetes mikozben a yafray szamol, homevideo vagas + tomorites + DVD-re iras, PIC programozas, zenehallgatas, 1-2 jatek nem a legujabbak kozul
- mindezt Linux-on (Debian vagy Ubuntu) es Windows-on

Azert ekozul a ket alaplap kozul valasztanek, mert a VGA kartyam AGP-s es meg vagyok vele elegedve es csak ezen a ket alaplapon van AGP es PCI-E csatolo is. A PCI-E a kesobbi fejlesztesnel johet jol.

Biztos van Koztetek olyan akinek van tapasztalata hyper-threading-es es 64 bites procival, esetleg meg mindez Linux-on. Mennyire eszreveheto a HT ''segitsege'' ha tobb programot is futtatok egymas mellett?

Elore is koszi a valaszokat,
Fixer

Debian

(#478) end73 válasza Fixer_SH (#477) üzenetére


end73
aktív tag

miért nem veszel a lapodba egy pentium m760 egy ct-479-el,ez a proc meg odavág az általad felsoroltaknak.Vmint minden maradhat a régiben.

Intel®

(#479) wassermann válasza Fixer_SH (#477) üzenetére


wassermann
addikt

Én az A64-est választanám. A LINUX miatt is jó - én az A64-es gépem XP-vel és csak A64-re kész 64bites UBUNTU-val használom...

(#480) Fixer_SH válasza wassermann (#479) üzenetére


Fixer_SH
tag

Ubuntut A64-re optimalizaltak???
Es 64 bites Intel procival nem is megy? 64 bites temarol nem tudok semmit, de szerintem le lehet forgatni a kernelt 64 bites Intel-re is.. mondjuk a progik mar mas kerdes.. progi nelkul meg nem sok ertelme egy leforgatott kernelnek:)

Tovabbra is dilemmazok...

Debian

(#481) wassermann válasza Fixer_SH (#480) üzenetére


wassermann
addikt

Külön Ubuntu-csomag az i386... és az A64... az első alapból jó minden procira (Duron, XP, Barton, Sempron is) a második érthetően, hogy csak A64-re működik. Most is ez alól írok...

[Szerkesztve]

(#482) rauschie


rauschie
senior tag

emberek!
lenne 1 konfig, amibe beszeretnék fektetni.
kérdés hogy 50ért lap+proci páros közül mi lenne a legjobb?
én amd 3000+ra meg abit kn8ra gondoltam, DE kifutóban a 939 és ez csak ddr1et támogatja, továbbá igensokat jótszom, De mint minden ember, netezek, filmet nézek, stb.
Tehát megéri mégis intel mellett döntenem e, és ha igen ebben az esetben mien kombó jöhetne össze a fenti keretből, ami hosszu távon is versenyképes és fejleszthető(az árban procicooler is kéne, szal inkább boxos procikra kéne épitkezni)

mod:kiskerarak.hu szerint 1 hejen 800fsbs 3 gigás 2mb l2es intel van 19ért(elsőre nemhiszem)

[Szerkesztve]

(#483) rauschie válasza rauschie (#482) üzenetére


rauschie
senior tag

lapnak abit il8 teccene igy elsőre intelből.

(#484) wassermann válasza rauschie (#482) üzenetére


wassermann
addikt

Az AMD S939-e tényleg szép lassan kifut majd, a legnagyobb kétmagos A64 X2-kkel...
- De az új gyártástechnológiák bevezetése miatt, most épp az Intel sem tekinthető sima útnak! - nehéz megsaccolni milyen lesz a leginkább használható CPU-foglalat.

[Szerkesztve]

(#485) rauschie válasza wassermann (#484) üzenetére


rauschie
senior tag

igazából mire nekem 4800+om lenne az sokára lenne, de ha 775el tovább tudnám huzni azt választanám....meg ugye ottvan a ddr2, de én valamiért ott drágábban találtam procikat(amd és intel 3000ese közt vmi 10 k külömbség volt de lehet én nem néztem jó helyen)
abit il8 lappal szemezgettem, ddr2 667, sata, gigabit lan stb szal elsőre teccett de ezt még nagyon alaposan átkell nyálaznom. fő kérdés még az hogy intel vagy amd

mod: a 3 gigás proci amit fejjebb irtam kiderült h cerka

[Szerkesztve]

(#486) rob210


rob210
nagyúr

Most a processzor vásárlás lesz a legnagyobb kérdés.
Meg hogy milyen alaplappal is fog az menni.
Új AMD processzor Új alaplap.
No meg ÚJ pénzkiadás.
:):):)
Aki nem akar lemaradni annak lottóznia kell, no meg nyerni is.:)

Renault power

(#487) wassermann válasza rauschie (#485) üzenetére


wassermann
addikt

A RAM-ok miatt nem kell aggódni. A típusváltás sokkal ritkább, mint a prociknál (pl. sima SD RAM-ot a mai napig lehet kapni).
Egyébként az A64 a beépített memória vezérlőjének köszönhetően baromi gyors és simán elég neki a DDR.

(#488) ádyy14


ádyy14
csendes tag

Az intel egy rakás S****! AMD rulz!

(#489) ádyy14


ádyy14
csendes tag

Sziasztok.Gépet szeretnék venni.Csak azt nem tom milxet.Segítsetek!THX

(#490) _calogero válasza ádyy14 (#488) üzenetére


_calogero
tag

Nagyon kicsi vagy még!
Azt hiszed, hogy a világ fekete meg fehér!
Finoman szólva mulatságos ez az ''Intel egy rakás...'' szöveged!
De majd felnősz...

(#491) mendes


mendes
csendes tag

Sziasztok, segítsetek.
ABIT TH7 RAID alaplaphoz (1,5-ös P4 s423 van rajta) nagy nehezen vettem egy PowerLeap PL-P4N 423/478 átalakító készletet, de most sehol sem kapok hozzá való Northwood FSB400 2,8GHz-es procit, pedig ezért álltam neki az egésznek.
Van valakinek?
Vagy egy kérdés: 533-asból, 800-asból még van kínálat.Mi lesz, ha ilyet teszek bele? Lehet trükközni szorzóval, buszfrekivel?
Előre is köszi a válaszokat.

(#492) EQMontoya válasza ádyy14 (#489) üzenetére


EQMontoya
veterán

a következőt tudom ajánlani:
mercury s478 alaplap, ha lehet, northwood magos p4 passziv hütővel, ramból a legolcsóbb a legjobb, ha lehetőleg 1db-ban, a dual channel rossz. inno3d 6600gt vidkari, kiváló széria. jah, és mindenképp mercury táp ;)

Belőled fognak élni a szervizek :D

Same rules apply!

(#493) Petya95


Petya95
csendes tag

Sziasztok.

Szerintetek melyik videókarit vegyem?

X1300 Pro 256MB
X550 256
6600 256MB


Létszi állítsátok fel a sorrendet, hogy melyik az 1. 2. 3. szerintetek. Fontos lenne. Amúgy szerintetek összességében melyik lenne jobb, ha vennék egy Celeronos gépet(3GHz) 512 rammal + ilyen videókarit
vagy
P4 3GHz 512MB + alaplapi integrált VGA ATI200

Na melyik lenne jobb összességében?

(#494) wassermann válasza Petya95 (#493) üzenetére


wassermann
addikt

Petya95,
legközelebb nézz már körül alaposabban, mert találsz egy pont ilyesmiről beszélgető csoportot: [link]
Menj már át oda és ott tedd fel újra, mert ott a helye!

(#495) NerV


NerV
tag

le szeretném cserélni a jelenlegi p4 2.0 ghz és intel 845 lapomat, durván 20k-t szánok procira és 10-et lapra. Nem játékra kell, de néha terhelem a gépet egyéb dolgokkal, de a leggyakoribb h tucatnyi ablak van nyitva. Milyen platformot, lapot és procit javasolnátok?

Éva Ádámnak: '' Hogy érted, hogy a gyerekek nem is rád hasonlítanak?!''

(#496) _Volkovy_ válasza Petya95 (#493) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

ha jót akarsz, vegyél egy jól húzható bartont, egy 9600pro-val, és 2*256mb rammal..

(#497) Silencer83 válasza _Volkovy_ (#496) üzenetére


Silencer83
addikt

azt mar nem nezed mi, h azok pci-e vgak :o ...
x550, meg a x1300 legalabbis erre utal ;)

(#498) _Volkovy_ válasza Silencer83 (#497) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

és?


[Szerkesztve]

(#499) Silencer83 válasza _Volkovy_ (#498) üzenetére


Silencer83
addikt

ne legyel mar ekkora lamer :o
ha a Srac x550, x1300on gondolkozik miert ajanlasz Agp-s rszert? :F
ok h jo, elismerem, de a kerdeseben benne volt par dolog amit figyelmen kivul hagytal, nem tudsz a sorok kozt olvasni

(#500) _Volkovy_ válasza Silencer83 (#499) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

szó nem volt alaplapról

ennyi pénzből én ezt raknám össze, inkább mint egy 3ghz-es celeront, teljesen felesleges pci-e-vel..pfff.:)

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.