Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) hyperspace válasza atis917 (#550) üzenetére


hyperspace
őstag

fajo szivvel mondom, de intel

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#552) hyperspace válasza atis917 (#550) üzenetére


hyperspace
őstag

fajo szivvel mondom, de intel

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#553) rauschie válasza wassermann (#549) üzenetére


rauschie
senior tag

bocsi, nem javitásnak szántam, ez saját ''karrierem'' volt röviden :DDD

(#554) wassermann válasza rauschie (#553) üzenetére


wassermann
addikt

rauschie, ha még SocketA-t birtokolsz, akkor a Duron1800-at csak ajánlani tudom. Nagyon jó mag, a depo.hu-n még láttam

(#555) RoyalFlush


RoyalFlush
őstag

Mennyiben tapasztalható a különbség egy 3000+-os és egy 3700+-os AMD proci között ugyanolyan konfignál? Biztos gyorsabb, azt gondolom.. :DDD Mert árban azért van különbség..

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#556) lyes


lyes
tag

milyen procit ajánlotok egy X800GTO-hoz? egy 2400+ elég hozzá?

tudom hogy nem értek hozzá, de próbálkozni azé lehet!

(#557) Kissj99


Kissj99
csendes tag



Sziasztok!

Mit szóltok ehhez az összeálításhoz?

Gigabyte 8i945P-G-RH
Intel Celeron J351 3,2GHz S775 533 256K EM64T
2* DDR2 512Mb 533MHz Brand PC4300
Táp 450W
VGA: PCIE 6600 512Mb, DVI, TV out


Sajna a VGA-t nemtudom még eldönteni hogy melyik legyen. Ugyan ennyiért van X1300 pro 256MB-os. Mások aztmondták nemérdemes az 512-est megvennem. De ha ugyan annyiért van? De nemtudom hogy mennyivel rosszabb a 6600-as mint az X1300 pro. Ja és még a gyártót se tudták megmondani a boltba a 6600-asnak. Nagy lehet a teljesítménybeli külömbség az egyes gyártók között?

Köszike

(#558) RoyalFlush válasza lyes (#556) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Én is ilyet szeretnék majd venni, nekem 3000+os van.

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#559) RoyalFlush válasza Kissj99 (#557) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Szerintem sem érdemes 512MB-osat venni ebben a kategóriában, tudom több árlistában is láttam már hogy 3 felkiálltójelet is tesznek utána hogy mennyire jó ajánlat, de nem csak az számít hogy hány MB mem van egy karin. Mielőtt karit veszel olvasd el a gyártó oldalán leírtakat is, és nézz meg pár hardvertesztet. A chip adott a gyártók pedig építenek alá egy nyákot, az itt alkalmazott megoldasokban lehetnek különbségek, plussz a hűtés, külön kihangsúlyozzák ált itt az INNO-t :DDD (hogy még véletlenül se..) De szerintem ezt a kérdést inkább a ''Milyen videókártyát ilyen árban'' topicban tedd fel..

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#560) rob210 válasza Kissj99 (#557) üzenetére


rob210
nagyúr

Gyártó és gyártó között 1000 pontok is lehetnek, a tesztelések során.
Fontos az is hogy lehet-e tuningolni a kártyát.Nagyon sok olyan 6600-as karival találkoztam amin be lehetett állítani a plusz dolgokat és 6600gt nek is majdnem hogy beillatt./jó sose lesz gt, de az értékei megközelítették és a pipelinokat is be lehetett kapcsolni./
Nagyon sok mindenre kell odafigyelni szerintem kérj meg egy ismerőst aki vágja a témát hogy nézze meg mit veszel, mielőtt kifizetsz bár mit is.
A bolt komolyságát jellemzi, hogy nem tudja milyen kártyát forgalmaz.
Vigyázz,mert sok a kókler.
Még egy apró szösszenet ezt a kérdést tetesd át ebből a topic-ból.

Renault power

(#561) rob210 válasza Kissj99 (#557) üzenetére


rob210
nagyúr

Egyébbként, de ez az én véleményem semmi pénzért nem vennék gigabyte alaplapot, csak a baj van vele. Ami fontos hogy a tápod jó legyen, arra érdemes kicsit többet szánni, mert ha az lehal, viszi magával a gépedet.
Alaplapból próbálj meg foxconnt, abitot, /esetleg de ezt se javaslom/ asust, /vagy ha még van/ albatront!!!/nagyon jó/ venni.

Renault power

(#562) RoyalFlush válasza rob210 (#561) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Kicsit, off.. de: Nekem semmi bajom az ASUS lappal, az előzővel sem volt, egyik ismerősömnek is ilyen lapja van, és az itteni userek konfigleírásában is megfordul ahogy elnéztem :U Neked milyen problémád van vele?

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#563) rob210 válasza RoyalFlush (#562) üzenetére


rob210
nagyúr

Szia.
Nekem az asussal?
Hát amd platformnál rossz a chipset hűtője.
A másik pedig a biosa ami egy hulladék.

Renault power

(#564) hemlac


hemlac
csendes tag

Hali!
Segítséget szeretnék kérni.
Most akarok procit újítani. S478-as alaplapom van, és azt nem szeretném egyelőre cserélni.
Mit ajánlanátok??
Láttam Pentium(R) 4 S478 2,8GHz / 800MHz 1MB 25 540 ért és
Pentium(R) 4 S478 3 GHz / 800MHz 1MB 38 930 ért
Melyiket éri meg jobban??
Előre is kösz

(#565) RoyalFlush válasza hemlac (#564) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Én biztos nem adnék érte 13-mal többet :DDD Szerinted annyival jobb, vagy többet tud? Milyen alaplapod van? Mert nem mindegyik régebbi s478asba megy bele mondjuk egy 2.8as.. Ok, hogy a foglalat ugyanaz.

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#566) RoyalFlush válasza rob210 (#563) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Milyen BIOS van az ASUS és mondjuk az ABIT laphoz (gyártó)? :F

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#567) rob210 válasza hemlac (#564) üzenetére


rob210
nagyúr

Szia.
A 2.8 ast vedd meg.
Ha nem menne vele semmi pánik csak biost kell frissíteni.
Az összes alaplap látja a számára megfelelő processzort, ha a bios nem ezer éves.
Mondjuk érdemes vásárlás előtt, megnézni mikori a bios és ,hogy a gyártó oldalán van e hozzá frissítés.
:):):)
Egyébbként a kérdésedre, 2.8Ghzet vedd jobban jársz.
/kicsi tuningal meg nem is érzed majd a külömbséget:)/

Renault power

(#568) rob210 válasza RoyalFlush (#566) üzenetére


rob210
nagyúr

Hát erre a kérdésre nehezen lehet válaszolni, mert ASUS-éknál vegyes az élet, de legfőképp ''Phoenix-Award BIOS''- al adják a lapokat. Viszont itt létezik egy csomó verzio még. Az ASUS ugyanis saját neveket ad a biosoknak, meg a frissítéseknek.Azalapvatő gond nem a bios fajtájával hanem annak frissíthetőségével van.Illetve a hibákkal.
Mert, az ABIT-nál is Award bios van, de ők keményen fejlesztik a biosokat, sok frissitést adnak ki.Etc.etc.
Ha ennyi infó nem elég, nyugodtan néz utánna a két gyártó honlapján, rá fogsz jönni a különbségre.

Renault power

(#569) X@b3e válasza RoyalFlush (#566) üzenetére


X@b3e
addikt

Sőt, ha tuningolni szeretnél, kereshetsz modbiost is, azzal jobban ki tudod hajtani a cuccaidat

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#570) rob210 válasza X@b3e (#569) üzenetére


rob210
nagyúr

Bezony ám de még hozzá milyen modbiost:):):)
És itt nem az asust említjük:):):)

Renault power

(#571) hemlac válasza rob210 (#570) üzenetére


hemlac
csendes tag

Hi!

ASUS p4p800 S lapom van

(#572) FireKeeper válasza rob210 (#568) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

úgy tudtam, hogy az asus csak szar régi AMI bioszokat használ, mint pl az asrock meg az msi. awardot, azt jól mondtad az abit meg a gigabyte. jah meg nem biztos hogy a srác lapja bírja-e a 800 MHzes FSB-t. azt azért érdemes tudni :)

[Szerkesztve]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#573) rob210 válasza FireKeeper (#572) üzenetére


rob210
nagyúr

Van neki phonix is de szar az is ne aggódj.
Az asus nem tud normális biost gyártatni, gyártani a lapjaihoz.
Ezt mostanra kijelenthetjük.

Renault power

(#574) Gergo_pet


Gergo_pet
aktív tag

Na elérkezett az idő, hogy ebbe a topicba is bekapcsolódjam, mert hamarosan rendszerujitás lesz. (Persze ember tervez, Iisten bassza meg! (Elnézést a vallásosoktól, kicsuszott.)) Szóval én ugy gondoltam, hogy először egy jó procit választanék, majd köréépitem a rendszer többi tagját. Nagyon tetszett multkor az a teszt a D 805-ről (azt hiszem) ár érték arányban tuningal elég jó tényleg. Azonban nem vagyok biztos benne, hogy megéri-e nekem a duplamagos, vagy inkább a simában gondolkodjak? Mindenképen intelt szeretnék (peace for the AMD fan's), mert nekem az jön be. A paraméterek amik minimum elvárandók, legalább 3,2-es vagy magasabb órajel, jó tuningolhatóság (merthát én is egy tuningbuzivagyok :D , szeretek mókolni a géppel ;] ). Az hogy mennyit fogyaszt, meg hogy melegszik mellékes, majd rákötöm a főzőlapot :) Szóval ha tudtok segiteni a témában nagyon örülnék, mert én már elvesztem a nevek közt, már azt se tudom én milyen magos vagyok. :Y Ja igi, a mostani rendszerem az aláirásban olvasható, annál mindenképpen jobb teljesitményt szeretnék, bár ez nem lesz nehéz. :)

A minőség és a mennyiség nem számít, csak sok legyen és jó!

(#575) rob210 válasza Gergo_pet (#574) üzenetére


rob210
nagyúr

Hát nem tudok neked segíteni mert én Amd-t vennék:)
De a 9-s Intelek azok jók ezt el kell ismernem:)

Renault power

(#576) EQMontoya válasza Gergo_pet (#574) üzenetére


EQMontoya
veterán

d805, esetleg d820, utóbbi drágább, de mellette szól a 200as alap fsb... ennél drágább procit ne vegyél, inkább drága ramot, aztán hagy menjen a tuning ;)

Same rules apply!

(#577) Gergo_pet válasza rob210 (#575) üzenetére


Gergo_pet
aktív tag

Azért kell az intel, mert én sokat foglalkozom videószerkesztéssel Pinnacle studióban és gyakran még a mostani rendszerem is órákat gondolkodik egy kis konvertáláson, igy sajnos az AMD nem játszik. Ha játékra kéne természetesen azt vennék.

A minőség és a mennyiség nem számít, csak sok legyen és jó!

(#578) Gergo_pet válasza EQMontoya (#576) üzenetére


Gergo_pet
aktív tag

Thx, még megkérdem másik totyikban is, de én is ezekre gondoltam, mert aránylag elfogadható az áruk és jól huzhatóak, kösz mégegyszer.

A minőség és a mennyiség nem számít, csak sok legyen és jó!

(#579) dokar válasza Gergo_pet (#577) üzenetére


dokar
addikt

Én is Pinnacle Studio-t használom, nagyon klassz progi, de nálám nincs gond a konvertálással.

extra - SEXRay

(#580) wassermann válasza Gergo_pet (#577) üzenetére


wassermann
addikt

'' ... zért kell az INTEL, mert én sokat foglalkozom videószerkesztéssel ... ''

Ez így szerintem egy butaság, ami még félrevezető is! - A64-et használok ilyesmire, nagyon-nagyon gyors és teljesen zökkenőmentes - egyáltalán, ismered az A64 kibővített utasítás-készletét és a belső felépítéséből adódó egyéb multimédiás előnyeit?

[Szerkesztve]

(#581) Pee-Tee


Pee-Tee
tag

A Pentium Vége
Az intel tervei szerint a Pentium 4 órajele, köszönhetően a Netburst-architekturának, akár 10GHz is lehet. Az viszont idén egyelőre biztos, hogy a jelenlegi állapotában a Pentium 4 még a 4 GHz órajelet sem fogja túlhúzás nélkül stabilan elérni, a magas hőleadásának okán. Az Intel azonban nem adja fel, és 2006 második félévében vissza akarja szerezni a teljesítmény koronát az AMD-től. Lassan véget ér a Pentium korszak, a következő Conroe névre hallgat. Új mikroarchitektúra, amely ugyan alacsonyabb órajelen fut, viszont sokkal hatékonyabban üzemel. A cég látványosan nagyobb teljesítmény ígér, csökkenő áramfogyasztás mellett. 65 W. Bár egyes Conroe CPU-k még egy maggal fognak piacra kerülni, a többségük már két magoss lesz. A Conroe a 775-ös Socketbe passzol, de új chipkészletet igényel így elkerülhetetlen lesz az alaplapcsere.

Athlon 64
Módosítások az Athlon 64 szériában. Az AMD leváltja a Socket 939-et, és az AM2-es foglalatba költözteti át processzor -palettáját. Ennek a legnagyobb újdonsága a beépített memória kontroller, melynek köszönhetően már DDR2 RAM fog ketyegni az AMD-s gépekben. Először DDR2-667, később azonban már DDR2-800. Az új foglalatra való átállást a Sempron 64/3000+, Athlon 64/3500+, Athlon 64 X2 modellektől kezdődik, ehhez jön még az Athlon 64 FX-62.2006 végére az AMD átáll a 65 nm-re.

[Szerkesztve]

(#582) Gergo_pet válasza wassermann (#580) üzenetére


Gergo_pet
aktív tag

Próbáltad már ugyanazt Intellel? Egyebkent meg tudtam hogy nem uszom meg beszólás nélkül, valaki ugyois jön, hogy mer az AMD meg ilyenolyanjó meg húdesokkalfaszabb. Ha azt akartam volna kérdezni, hogy AMD vagy Intelt vegyek akkor azt teszem. Nem érdekel, hogy milyen az utasitáskészlete, én jobban bizom az intelben ez elvi kérdés. Én sem akarom megváltoztatni a te álláspontodat te se akard az enyémet! És talán olvasgass teszteket, majd rájössz hogy igazam van. Ha tesztekkel, átfogó bemutatásokkal tudod igazolni állitásodat és azt hogy ez butaság akkor szólj, linkelj, kiabálj, addig légyszives arra válaszolj inkább amiket kérdeznek és ne akarj egyből megtériteni.

A minőség és a mennyiség nem számít, csak sok legyen és jó!

(#583) wassermann válasza Gergo_pet (#582) üzenetére


wassermann
addikt

Ezeket próbáltam multimédiára (mert csak ilyenek vannak a közelemben): P4@2,6G és A64@2,4G-ot, mindkettő szimpla magos és minkettőt 32bites XP-vel. Az A64 sokkal gyorsabb!

[Szerkesztve]

(#584) wassermann válasza Gergo_pet (#582) üzenetére


wassermann
addikt

Csak, hogy precíz legyek összehasonlítást is találtam: [link]
Az olcsó A64 3000+-om valahol legfölül lenne, mert a húzott 267-es FSB miatt kb 4100+ lehet (és mindezt alapfeszen, gyári hűtővel, jéghidegen, halkan, anélkül, hogy bármire szükség lenne).

[Szerkesztve]

(#585) Kissj99


Kissj99
csendes tag

Mennyivel jobb vagy rosszabb egy P4 2.8GHz 533fsb 1mL2 mint egy Celeron 3.2. Ja és nem akarom tuningolni.

Köszi

(#586) #gab_ válasza Kissj99 (#585) üzenetére


#gab_
őstag

ha játékra kell akkor a P4 2.8GHz sokkal jobb.
ha munkara sztem Celeron is jo.

(#587) Senior tag válasza #gab_ (#586) üzenetére


Senior tag
aktív tag

Attól függ, mi az a munka. Renderelésre inkább a HT-s P4.

Ugorgyunk!

(#588) (Bundás) válasza #gab_ (#586) üzenetére


(Bundás)
addikt

Irodai munkára legfeljebb! ;] Komoly számítási műveletek is munka, de oda nem jó a cerka...

Senior tag: megelőztél :R

[Szerkesztve]

(#589) #gab_ válasza (Bundás) (#588) üzenetére


#gab_
őstag

Irodai munkára gondoltam :)
''Komoly számítási műveletekre'' Dualcore ;)

(#590) rob210 válasza Gergo_pet (#582) üzenetére


rob210
nagyúr

Hát mivel írtad én csak azért nem térítettelek, mert mindenkinek tiszteletben tartom a hovatatrozását:)
Ezért is írtam hogy mely processzor lenne neked isten de ezek szerint a 8..-as ban gondolkodsz az ár miadt:)
Sok sikert:)
Arra kérem AMD fanatikus társaimat for ever AMD:):):)
Ne essünk az INTELESEK /tisztelet a kivételnek/ hibájába :)
Szépen csendben viseljük, hogy jobba a gépünk:), mint az övék :)

Renault power

(#591) #gab_ válasza rob210 (#590) üzenetére


#gab_
őstag

:DDD

(#592) Senior tag válasza rob210 (#590) üzenetére


Senior tag
aktív tag

Már csak 2 hónap, és az ''INTELESEK'' tehetik próbára a csendes tűrési képességeiket. :P

Ugorgyunk!

(#593) Kissj99


Kissj99
csendes tag

Sziasztok a köv. procihoz milyen hűtőt lehet venni? Akármilyen S775-ös jó hozzá? Akár a 4ezer Ft-os is? Abból csak 1 kell vagy 2? Ehhez nemigen értek. Tuningolni nemakarom.

Pentium(R) 4 Dual Core-2,8GHz/800MHz LGA775 2X1MB 64bit 1év (820) 40 690 Ft.

(#594) number666


number666
tag

Hali all!
Új gépet készülök venni, és Intel és Amd konfigok között gondolkodok. Van egy feltélelezésem, pls cáfoljátok meg vagy jelezéttek, h igazam van:
A fő cél: Cod2-ben minél több FPS-em legyen. Namost, olyan teszteket sehol nem találtam ahol a játékokat közel min. grafikán tesztelték volna. (Ha valaki tud ilyet pls msg!) A feltételezés pedig: Alacsony grafikai részletesség mellett egy Intel proci sokkal több FPS-t produkál a sokkal magasabb valós órajel miatt, tuning után pedig ez különösen igaz. // A procik amiben gondolkodok:
- A64 3200@kb2600Mhz
- Intel P4 3,2@kb3800Mhz

Melyik jobb? Aki játszik cod2-őt pls írja le, hogy milyen géppel hány FPS-e van, Toujane-on brit kezdőről B-re nézve!
// Ehhez adok is egy cfg-fájlt, pls ezzel teszteljétek, h a játék mennyit megy.
[link]

(#595) wassermann válasza number666 (#594) üzenetére


wassermann
addikt

Arra kicsi az esély, hogy sokan eleget tesznek a kérésednek, de íme egy kis segítség
- Olvassd csak végig csak ezt a tesztet, hátha többet tudsz majd utána: [link]


[Szerkesztve]

(#596) number666


number666
tag

Köszi szépen, hasznos linket adtál.

(#597) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
Az Intel Pentium 506 (2.66Ghz, 1 MB, 533Mhz) támogatja a Hyper-Threading technológiát?

"Csak úgy mondom"

(#598) rob210 válasza Csapi007 (#597) üzenetére


rob210
nagyúr

nem nem.

Renault power

(#599) Gergo_pet válasza wassermann (#584) üzenetére


Gergo_pet
aktív tag

Hmm, hát nem tudom te mit láttál, de én megnéztem a tesztet, 5-ből 3-ban az intel bizonyult jobbnak, abban a 2-ben pedig amiben az AMD nyert ott van fölül, hogy 640x480 csinálták a tesztet. Kérdem én, ki az aki ma 640x480 ban dolgozik??? Ja meg egy olyan progival győzött még az AMD ami nem ismeri a HT-t, hát gratula, még jó hogy győzött. Azt elismerem a 3000+ os széria nem lett rossz, mert huzva megveri az alap 3500+ ost, de még igy sem érte utol pl a 3,2-es intelt és az még húzva sem volt. Szóval ha hozzávesszük, hogy az én 2,66-os nem HT-s intelem elment 3,4-en, és már közel fél éve siman megy 3,2-n, akkor feltételezem, hogy az siman elmegy 3,8-on. Namost akkor kb 50 ponttal mögötte sunnyog a 3000+ os csodád (húzva), akkor miről beszélünk?
Szóval az AMD-sek nem azért halkak mert tudják hogy jobb a procijuk, hanem mert inkább jobban teszik ha nem hangoskodnak. :) (Természetesen nem komolyan mondtam, nehogy valaki magára vegye!)

A minőség és a mennyiség nem számít, csak sok legyen és jó!

(#600) Gergo_pet válasza wassermann (#584) üzenetére


Gergo_pet
aktív tag

Az viszont tény, hogy egyenlőre a dupla magos procik közül sokkal jobb az AMD, de ott is csak a legfelső kategóriába, azonban az számomra megfizethetetlen. Viszont mindenképpen szeretnék egy duplamagos procit, ha jol tudom a 820-as az már az, meg a 805-ös is. Ezek közül mindkettő megfizethető és egy jó tuninggal nagyon gyorsak tudnak lenni. Remélem lassan a programozók is összeszedik magukat és megpróbálnak a dupla magosokra épiteni, mert biztos e felé mennek a procigyártók. Szóval, én azt mondom ész érvekkel azért meg lehet engem győzni. Ha tudsz dupla magos AMD-ből olyat, ami megveri ezeket, elfogadható áron akkor mindenképpen irj, hátha mégis bevállalok egy AMD-t. ;)

A minőség és a mennyiség nem számít, csak sok legyen és jó!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.