Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) Vilddjur válasza Welsing (#948) üzenetére


Vilddjur
csendes tag

A TRAY/OEM változatot jobb,mert te választhatod akkor a hűtőt hozzá. Ez már csak azért is jobb mert általában (sőt!) a gyári hűtők magyarul mondva vacakok. A nem dobozos változat éri meg.

(#952) Vilddjur válasza -=Lord Tom=- (#943) üzenetére


Vilddjur
csendes tag

Mostmár AMD-ben gondolkodom. 2 alaplapot néztem ki eddig:
1. MSI K8N SLI-FI Socket939 ATX
2. MSI K8N Neo4-FI Socket939 ATX

Nem tudom mennyire jó választás. Pl. ehhez a procihoz,amit írtál+egyáltalán.

Amúgy most mi az igazság az AMD procikkal kapcsolatban? Jobban melegszenek mint az Intelek vagy nem?

(#953) -=Lord Tom=- válasza Vilddjur (#952) üzenetére


-=Lord Tom=-
senior tag

Hát ezekról a FI végződésű lapokról, őszíntén megmondom, semmit se tudok (és most az MSI weblapja se jön vmiért be). Csak annyi biztos, hogy az egyik 24.000 a másik 28.000 körül van, ami elég drága szerintem. A két lap között annyi különbség van hogy az SLI megjelölésűbe két pcie slot van tehát két kártyával SLI konfigod lehet. Amit én észrevettem: 18.000nél kezdődnek a normálisabb lapok Nforce 4 chipszettel a gigabyte-ot láttad az előbb itt dícsérte vki, az MSI az jó márka. Ha ennyit kiadsz a konfigra kerüld az Asrockot, és az Asus-t (asusnak nem pontos a fesz adagolása azért, meg vmiért az AMD-sek nem szeretik). Az Abitot is szeretni szokták a népek...

ahhoz a procihoz amit írtam én egy ilyen 18-28k közötti Nforce4-es lapot ajánlok, azt hogy meik végletet azt Te döntöd el a pénztárcád mélysége alapján...(Meg az alapján h mien extra dolgokra van szükséged amit a drágább lap kínál.)

Szerintem kicsit kevésbé melegszenek, mint az intelek, de akkois OEM-et vegyél és vmi jó hűtőt hozzá...

(#954) robyeger válasza -=Lord Tom=- (#943) üzenetére


robyeger
addikt

A régi 939 Athlonok csak min. DDR500 rammal képesek felvenni egy tuningolt 1066Mhz FSB LGA775 Intel procival a versenyt, az AM2-ek pedig nagyon pazarlóan bánnak a DDR2 memória valós sávszélével, igazán csak DDR2-800Mhz rammal válnak ütössé. Namár most a DDR1-500 és a DDR2-800 ram is elég húzos árakon futnak, akinek nincs pénze megfinanszírozni, annak én inkább tuningolt Intelt javaslok játékra is. :) 630-as ''R0'' steppinges Prescottok nagyon pöpecek tuningra, persze a 631-es Cedar Mill se kutya.

[Szerkesztve]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#955) Vilddjur válasza -=Lord Tom=- (#953) üzenetére


Vilddjur
csendes tag

Kössz. Ezzel a két lappal kapcsolatban+egyáltalán alaplap ügyben érdeklődni fogok továbbra is,amíg nem tudok biztosat,melyiket,milyet vegyek. Procikról meg nem is beszélve.
Amúgy tehát a második lappal lehet akkor hajtani 2db VGA-t is ezek szerint.
Procit mindenféleképpen OEM-t fogok venni,mert a gyári hűtők nem jók, akár Intel-t,akár AMD-t veszek.
Hűtőnek 1 ilyet veszek majd valszeg: Thermalright XP-90 alumínium, 4 db hőcső, 92 mm-es ventihely. Saját magam választok hozzá majd 1 ventit amit ráfogok ''szerelni''. Jó hűtő azt olvasni és hallani róla. Biztos az. Többféle foglalatú procihoz is használható ráadásul.

Alaplapra max. 30-at szánnék de az már kivételes eset. Mellesleg ez a kettő iménti alaplap benne van a 30k-ban. A két lap közül jelenleg a második felé hajlok inkább. Lehet az lesz,lehet nem. Még meglátom.

Asrockotól már réges régen elálltam,bár nem is igen szándékoztam Asrockot venni.

Eddig Asus alaplap lett volna a befutó,Intel procival,de miután erre a fróumra jöttem kérdezősködtem+tovább kutattam a neten információ ügyben,mostanra már megváltoztak az elképzeléseim.

Kössz még1x a tanácsokat és segítséget.


[Szerkesztve]

(#956) Cs1bu


Cs1bu
tag

Kérdésem a következö.
Örülnék ha tudnátok választ adni :)

Az aláirásomban szereplö EE eladó sorba került. Az árával és a ritkaságával tisztában vagyok, csak itt PH-n az Uniqumokat senki nem fizeti meg, sajnos, és sok a cápa is, ezért máshol kéne probálkozzak. Azt mondták már sokan hogy reális eladási ára olyan 130-135 ezer forint környékén mozog. Max kicsivel alatta. A kérdésem az lenne hogy hol tudom eladni ezt a nagyon ritka Processor Tálentumot :) Elöre is köszönöm a segitségeteket. :R

''Hol a nemtudás üdvözít, ostobaság bölcsnek lenni''

(#957) -=Lord Tom=- válasza robyeger (#954) üzenetére


-=Lord Tom=-
senior tag

Hát mi most szigorúan a 939ről beszélgetünk...Én úgy hallottam, de javíts ki ha tévedek, hogy a frekvencia az A64nél sokkal kevésbé számít, mint az inteleknél, tehát elég jó lenne az a 3500+ mondjuk CAS 2,5tel vagy CAS 2vel...

Az én E0 steppinges celD-m is lehetne jó de csak 160as fsb-t megy stabilan... (2,8@3,36ghz)

(#958) Vilddjur válasza robyeger (#954) üzenetére


Vilddjur
csendes tag

Ezt nem is tudtam eddig. Az AMD-k zabálják a memóriát? Vagy mivan?

[Szerkesztve]

(#959) robyeger válasza Cs1bu (#956) üzenetére


robyeger
addikt

135eft-ért AM2 X2 4600+ procikat nyomnak és a Pentium4 660-as 80eFt-ért ujonnan, ezek fényében kalkulálj. Olcsóbban itt a PH! is elmegy.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#960) robyeger válasza -=Lord Tom=- (#957) üzenetére


robyeger
addikt

Vilddjur-nak is: Ha felhúzol egy veténytárs procit, akkor a tuning mindent überel ;) Egy 939-es A64-nél pedig nem sok értelmét látom a tuningnak, ha csak 400Mhz-es ram. (egy átlag ramot 440-450 tudsz húzni :(( ) Az AM2-nél pedig nézd meg ezt a tesztet: [link]
Igen Cerkánál már elég nagy szorzóval jár a 2,8Ghz, ezért...

[Szerkesztve]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#961) rollins válasza robyeger (#959) üzenetére


rollins
őstag

135eft-ért AM2 X2 4600+ De jelentős árcsökkenés várható :U Talán az említett proci olyan sacc/kb 67eft lesz. (Ha korrektek a kereskedők)

[Szerkesztve]

(#962) robyeger válasza rollins (#961) üzenetére


robyeger
addikt

Úgy legyen :R , persze ez a régebbi Intel procikat is lejebb húza költségileg Szegény Cs1bu nem mondhatja, hogy az idő neki dolgozik ;) :R

[Szerkesztve]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#963) Cs1bu válasza robyeger (#962) üzenetére


Cs1bu
tag

Hát kapja be :D rohadt idö... Na akkor szabaduljunk meg töle mihamarabb 120 ért :) amint találok vevöt már veszem is a nagytestvérét a procimnak :)
A PH!-s Cápák pedig 28k-ért akarnak megszabaditani a procimtol :) de tudom ám hogy ér ez még 130 at...de nem azért mert HUDEVERHETETLEN...nem csak azért. De javitsatok ki ha tévedek :R

''Hol a nemtudás üdvözít, ostobaság bölcsnek lenni''

(#964) Oliverda válasza Cs1bu (#963) üzenetére


Oliverda
félisten

Rakd fel eBay-re. Itt sajna sokkal többet nem fogsz érte kapni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#965) Vilddjur válasza Oliverda (#964) üzenetére


Vilddjur
csendes tag

Így igaz.

(#966) Cs1bu válasza Oliverda (#964) üzenetére


Cs1bu
tag

E-bay :S Hát nem rajongok az ötletért.. :S :(
De köszönöm. Reális ezért a ritkaságért a 130k?

''Hol a nemtudás üdvözít, ostobaság bölcsnek lenni''

(#967) Holi75


Holi75
csendes tag

Tud valaki valamit a 24-ei árváltozásokról? Mikora tehető az árváltozás a hazai piacon?

(#968) Oliverda válasza Cs1bu (#966) üzenetére


Oliverda
félisten

[link] - Itt 120$ az induló ár. Majd nézegesd hogy mennyi lesz a vége.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#969) Cs1bu válasza Oliverda (#968) üzenetére


Cs1bu
tag

Hát érdekes ára van ennek....:S Ennél azért joval többért láttam én már :D :R

''Hol a nemtudás üdvözít, ostobaság bölcsnek lenni''

(#970) Oliverda válasza Cs1bu (#969) üzenetére


Oliverda
félisten

Persze, én is találok még itt-ott 80K-ért 3800+ X2 procit. Ennyit erről.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#971) Cs1bu válasza Oliverda (#970) üzenetére


Cs1bu
tag

:R

''Hol a nemtudás üdvözít, ostobaság bölcsnek lenni''

(#972) PPSH


PPSH
őstag

most aki processzort akar venni az egyertelmuen megveszi az a64 4000+-os processzort :) ara 53 e ft,kb1-2 honapja meg 85 e ft volt :R

Cort Z40(EMG 81+85)+Marshall MA100H+Marshall M412A 300W

(#973) robyeger válasza Cs1bu (#963) üzenetére


robyeger
addikt

Nyugi 28k-nál még én is többet adok érte kp-ben ;]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#974) slayer006 válasza PPSH (#972) üzenetére


slayer006
addikt

:(

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#975) Crowbar válasza PPSH (#972) üzenetére


Crowbar
csendes tag

ha 25ért adnák _talán_ gondolkodnék rajta. singlecore felejtős. ráadásul 3700al jobban jár az ember SZVSZ, sokkal olcsóbb, lazán túl lehet szárnyalni tuningal a 4000et.

(#976) Thomas20


Thomas20
csendes tag

Helló!

A proci lefelé kompatíbilis az alaplappal?Tehát egy 800 FSB-s proci működik egy 533-as alaplapban majd?

(#977) karantÉN válasza $ (#20) üzenetére


karantÉN
aktív tag

lol
$ hozzászolásai igencsak :\
nekem is celeron van !!! amd-m is volt 1 nyári meleg napig , azóta INTEL 4EVER !!!
alapon igaz hogy gyengék a cerkák de jól meglehet tuningolni .
én 3 ghz-n használom a 2 es de 3.5 ön is megy.

6543210

(#978) karantÉN válasza Thomas20 (#976) üzenetére


karantÉN
aktív tag

prescottot akkarsz 845 ös lapba rakni ?
nemvalószinű
talán még a nw de szerintem az se .
elvileg egy 533 procinak feltudod állítani az fps jét 800 ra de hogy a 800 as vissza-e veszi 533 ra :\

6543210

(#979) kolnay


kolnay
senior tag

Hali!!!
Maximum 70.000Ft-ért melyik a legjobb proci???
Fontos, hogy a ddr1-es memóriát támogassa ne csak a kettest.

Tyűű, de meleg van!

(#980) dany27


dany27
őstag

hali

szerintetek melyik a legjobb cpu amit most 40 max. 42k-ért lehet kapni BOXosat!!

(#981) kolimba


kolimba
csendes tag

Csá mindenki!

Sagítséget szeretnék kérni!!

3GHz P4
2,8GHz Dual-Core P4
3700 Athlon64

Most nekem egy Celeron 3,06Ghz-es procim van!
Az lenne a kérdésem, hogy lecseréljem-e a procimat, ha igen a fenti 3 közül melyikre??????
Csak játszani szoktam, böngészgetni meg filmet nézni!
Kérlek benneteket segítsetek dönteni!!

(#982) kolimba válasza kolimba (#981) üzenetére


kolimba
csendes tag

Az igaz, hogy csökkennek az AMD árai??? Mert amit én össze írtam azok olyan 40000-körüli árak!!

(#983) CriticalHit válasza dany27 (#980) üzenetére


CriticalHit
őstag

Szerintem a S939-es 3800+[link] 34K-ért, de a 3500+ is igen kecsegtető 28K-ért.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#984) lyes


lyes
tag

meik erősebb? egy conroe 6300, v egy 4000+?

tudom hogy nem értek hozzá, de próbálkozni azé lehet!

(#985) -=Lord Tom=- válasza lyes (#984) üzenetére


-=Lord Tom=-
senior tag

Nincs Conroe 6300... ;)

(#986) slayer006 válasza -=Lord Tom=- (#985) üzenetére


slayer006
addikt

Miért is nincs ?? :Y :Y [link]
:))

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#987) slayer006 válasza lyes (#984) üzenetére


slayer006
addikt

ha megnézed a #986 -ban lévő linket meglátod, hogy még egy 5000+ -nál is erősebb ;]

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#988) -=Lord Tom=- válasza slayer006 (#986) üzenetére


-=Lord Tom=-
senior tag

Mert az ugyan a Core 2 Duo proccsalád tagja, DE Allendale magra épül, nem Conroe magra... (amúgy az allendale egy felezett cache-ű conroe, de az akkorsem conroe)

MOD: nézd meg a képet, hova van írva az, hogy ez conroe lenne?[link]

(amúgy ez most szőrszálhasogatás felőlem, de igazam van)

[Szerkesztve]

(#989) hecktor


hecktor
aktív tag

Sziasztok!

Mennyit érhet egy Intel 486 P4 2.8ghz?

(#990) slayer006 válasza -=Lord Tom=- (#988) üzenetére


slayer006
addikt

Az :U
Szőrszálhasogatás is, meg Allendale is :R :DDD

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#991) kolnay


kolnay
senior tag

Megin én megin azzal, hogy szerintetek melyik a legjobb proci max 70.000Ft-ért?(+/-5000FT)

Tyűű, de meleg van!

(#992) -=Lord Tom=- válasza kolnay (#991) üzenetére


-=Lord Tom=-
senior tag

Csak azt áruld el, mért ragaszkodsz a DDR1hez?, amúgy a core 2 duo E 6400 (62.000FT z0ty-nál)

(#993) kolnay válasza -=Lord Tom=- (#992) üzenetére


kolnay
senior tag

Mert ddr1-es memóriáim vannak

Tyűű, de meleg van!

(#994) -=Lord Tom=- válasza kolnay (#993) üzenetére


-=Lord Tom=-
senior tag

Nem mondod komolyan? :DDD
Figy ha 70k-t költesz egy mocskos alkatrészre akkor ne sajnáld eladni a DDR1eidet és venni helyette DDR2őt (figy amit írtam proci az 62k és +8-13k-val megoldod a ramcserét is...) Mellesleg oan procit mondjunk ami DDR1et is támogat nem csak 2őt? hát az AMD AM2-es foglalata kiesett minden más benmaradt, mert ez a laptól függ, az inteleknél, míg az AMD-nek a memvezérlője a prociban van, tehát a socket A, socket754 , és a socket 939 maradt benn, az első kettő kiesik mert nincs hozzá ien kategóriájú proci, tehát ha amd-t akarsz akkor s939 X2 4600+ körül nézegess, ha intelt akkor a conroehoz illik a DDR2, bár vannak oan fura asrock lapok amivel elmegy DDR1el is...

(#995) kolimba


kolimba
csendes tag

Főleg játékra milyen procit tudtok ajánlani?

Intel vagy ADM, egy vagy két magos ?????
7600GT lenne hozzá meg 1Gb memória!

[Szerkesztve]

(#996) Csapi007 válasza kolimba (#995) üzenetére


Csapi007
veterán

Hello
Intel Pentium D805 :DD

"Csak úgy mondom"

(#997) CriticalHit válasza kolimba (#995) üzenetére


CriticalHit
őstag

AMD San Diego 3800+

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#998) slayer006 válasza kolimba (#995) üzenetére


slayer006
addikt

Conroe E6400

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#999) -=Lord Tom=- válasza kolimba (#995) üzenetére


-=Lord Tom=-
senior tag

Írj egy körülbelüli árat is, mert így nagy a szórás...
Pl: D805 28.000 Ft körül van
3800+ San Diego 35.000 Ft körül van
E6400 Allendale 62.000 Forint körül (boltban drágább, ez PH!-s ár)

(#1000) kolimba válasza -=Lord Tom=- (#999) üzenetére


kolimba
csendes tag

Én olyan 40-50e körül gondoltam!
Most egy Celeron D 3,06GHz-es van, letudom ezt jobbra cserélni?

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.