Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) nRu3


nRu3
addikt

szerintem nemsokára te fogsz innen kukába menni :D

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#202) PredatorNo1 válasza robyeger (#196) üzenetére


PredatorNo1
aktív tag

Gef 3 Ti 200!!!Néztem ezt az alaplapot!!Nem rossz minden stimmel de támogatja a 64 bites procit!!THX a segitséget

(#203) robyeger válasza PredatorNo1 (#202) üzenetére


robyeger
addikt

Ott van, hogy EM64T, ez lenne a x86 - 64bit utasításkiterjesztés támogatása. Bocs, de manapság a VGA karid nem egy álom teljesítménnyel rendelkezik az újakhoz képest, jobban jársz, ha megpróbálod a VGA-dat is eladni és vegyél PCIE VGA-t, meg egy 945P chipsetes lapot.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#204) PredatorNo1 válasza robyeger (#203) üzenetére


PredatorNo1
aktív tag

Nah tehát akkor megkérdem hogy belemegy-e ez a proci akkor vagy sem??PASSZOL-E??
ebbe a lapba ddr1megy ugye???
Intel Pentium 4 630 [Prescott/64bit] 3.0GHz

/ LGA775 / 800 FSB / 2MB L2C / dobozos

(#205) robyeger válasza PredatorNo1 (#204) üzenetére


robyeger
addikt

Intel Pentium 4 630 [Prescott/64bit] 3.0GHz proci tökéletesen passzol ebbe a lapba, gond nélkül menni fog a Windows XP 64bit Edition-al is. A lapba DDR1 memória modulok valók. ;)

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#206) PredatorNo1 válasza robyeger (#205) üzenetére


PredatorNo1
aktív tag

Biztos vagy benne hogy belemegy mert a procinál nincs ilyen chipset írva!!!Meg valami ddr2 ramtámogatásról beszél nézdd meg[link]

(#207) robyeger válasza PredatorNo1 (#206) üzenetére


robyeger
addikt

Azért, mert az Intel erőszakos upgrade politikát folytat, így ők nem adtak ki LGA775 tokozással 865PE chipsetes deszkát, de attól még tökéletesen fog működni, az alaplap gyártónak higgyél.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#208) PredatorNo1 válasza robyeger (#207) üzenetére


PredatorNo1
aktív tag

Aham köszi csak mert iet irtak nekem a p4 procituning topikon!!:
Igen passzol
De én semmiféleképpen nem vennék már 8xx-es chipre épülő deszkát LGA775-ös proci alá.
Hanem 945P vagy 955X chipsettel szerelt alaplapot vennék.

Erre mondtam neki hogy mondjon akkor 1 945chipsetes lapot AGP-vel......
Nincs ilyen legalábbis én még nem találtam!

(#209) ceTTel


ceTTel
tag

csöcs. énis most kényszerültem proci vásárlásra és arra jutottam hogy 939 es amd-t kell venni pl 3200 pluszt és 939es lapot. másnak nincs értelme.énsem akartam rá ennyit költeni, de nem akarok sz_rt venni hogy 1 év mulva megint cserélhessem le.

Asd?

(#210) PredatorNo1 válasza ceTTel (#209) üzenetére


PredatorNo1
aktív tag

Olyat akartam én is venni de azt fater nem engedte mert az INTEL az igazi én most Intel Pentium 4 64bites procit akarok venni 965 chipsetest de nem találok hozza 9xx chipsetes lapot amin CSAK AGP van!!!!

(#211) Probiker válasza PredatorNo1 (#210) üzenetére


Probiker
aktív tag

''fater nem engedte mert az INTEL az igazi ''. Öcsém, az őskórban él :F

[Szerkesztve]

Ford Mondeo Tournier 2.0 16v Ghia. ABS,ASR... Röviden Ghia :)

(#212) PredatorNo1 válasza Probiker (#211) üzenetére


PredatorNo1
aktív tag

Nem csak haverjai telebeszélték a fejét hogy az amd az xar!!De máshol is azt irják ha jatszani akarsz amd de ha tartós gépet akkor intel de jó is az intel és nem is azzal van a gond hanem a lappal!!!

(#213) rauschie válasza PredatorNo1 (#212) üzenetére


rauschie
senior tag

manapság az amd
1időtállób
2jobb
3 szinpatikusabb (kisebb alaptőkéjü vállalkozás és én a kicsiknek drukkolok :) )
mint az intel.
nem értek hozzá annyira de az összes ph teszt ezt irja és az össze ismerősöm ezt ajánlja, ráadásul az amdhez való alaplapok aszthiszem nagyonnagy általánosságban olcsóbbak is.
tartós gép alatt mit értettél?

(#214) Probiker válasza rauschie (#213) üzenetére


Probiker
aktív tag

Egyetértek :R

Ford Mondeo Tournier 2.0 16v Ghia. ABS,ASR... Röviden Ghia :)

(#215) robyeger válasza PredatorNo1 (#208) üzenetére


robyeger
addikt

Egyedül csak egy ilyen deszkát tudok [link], de nem ajánlom, mert a 945PL chipsetek nem támogatják a 1066 FSB(QDR)-t, csak a 800/533 Mhz-t :( Akkor el kell felejteni az AGP-t, válts PCIE. :U

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#216) robyeger válasza rauschie (#213) üzenetére


robyeger
addikt

A két gyártó processzorjainak+platformjainak összehasonlítása jóval összetettebb, mint hogy ilyen pár általánossággal jellemezhető lenne ;) (lásd: Intel vagy AMD? topic, archivumokkal együtt)

[Szerkesztve]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#217) [lAyCsI]


[lAyCsI]
addikt

Sziasztok,

Úgy tűnik eljött az idő, hogy lecseréljem régi kiszolgált Athlon Xp-m,
egy A64-re, tudnátok segíteni hogy tuning szempontból most mit érdemes venni?
3200 ill. 3500-öket nézegettem...

-= No way back from Here =-

(#218) robyeger válasza [lAyCsI] (#217) üzenetére


robyeger
addikt

Intel kontárként csak annyit tudok ajánlani :B ; ha DDR500 vagy a feletti órajelű memóriákban akarsz gondolkodni, akkor 3500+, a magasabb szorzószám miatt.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#219) Pee-Tee válasza robyeger (#218) üzenetére


Pee-Tee
tag

Én is be akarok újítani egy modern gépet és körbejárom a témát minden héten...
Nagyon nehéz a döntés... Nem akarok senki lelkébe belegázolni...
AMD: Tuning szempontjából a legjobb, viszont a fejleszthetőség ét tekintve megint bukta van. Az S939 foglalat még idén meg fog szűnni (legalább is erre utalnak a cikkek+a DDR2 memóriakezelése), utána pedig mit csináljak az alaplappal és procival ha nem tudok upgradelni? De azért az ár is szembetűnően magas jelenleg. Ha meg megvárom amíg lecsökken megint besülök, mert nem tudok upgradelni ha megszűnik az S939...
Intel: Tuning? Sok sikert hozzá :) viszont árban elérhetőbb (annyival gyengébb is a teljesítménye). Viszont AZ S775 foglalatot viszik tovább! Ami nagy szó hiszen ha most veszek egy 2,8 GHz procit 21e HUF -ért + egy jobb alaplapot, akkor több lehetőségem lesz jövőre a fejlesztésre, mert csak procit kell vennem, sőtt S775 -ben nagy a valószínűsége, hogy 4GHz fölé is menjen a sebesség! Míg AMD esetén alaplapot is cserélhetem.....
Mindenesetre én is AMD párti vagyok, csak mostanában szeretem több oldalról is megvizsgálni a dolgokat...

(#220) [lAyCsI] válasza robyeger (#218) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

mindenképp DDR500 lesz benne, szal akkkor 3.5 a szorzó miatt,
végül is logikus:)

-= No way back from Here =-

(#221) [lAyCsI] válasza [lAyCsI] (#220) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Még egy kérdés bár tudom hogy nem ide tartozik:
valami költséghatékony cooler tuning A64-re?

-= No way back from Here =-

(#222) robyeger válasza Pee-Tee (#219) üzenetére


robyeger
addikt

Mire akarod használni? Milyen a jelenlegi géped, abból akarsz-e átemelni alkatrészeket az új configba? A tuningal a leggyengébb proci is a legjobb gyári beállítású fölé überelhető és a mai procik szerencsére nincsennek hiányában a tuningpotenciálnak, mind 939, mind LGA775 terén. Igen a DDR1 memóriák értéke alaplapostúl hamarosan süllyedő pályára kerül, de azért a folyamatnak lesz időbeli kifutása is.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#223) robyeger válasza [lAyCsI] (#220) üzenetére


robyeger
addikt

11x szorzóra gondoltál ;), 11x200=2200Mhz-en szaladgál tudtommal a A64 3500+

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#224) robyeger válasza [lAyCsI] (#221) üzenetére


robyeger
addikt

Arctic Cooling cég heat-pipe-os hűtői szerintem a legolcsóbbak az értéküket(teljesítményüket) is szem előtt tartva. A lényeg mindenképp hőcsöves legyen.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#225) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Nekem 3500+ gyári hűtője nagyon jó alapjáraton 32fok terhelve 40-42fok

(#226) Pee-Tee válasza robyeger (#222) üzenetére


Pee-Tee
tag

A mostani ''öreg'' nem marad meg.... Duron800 ! Jó szolgálatot tett, illetve tesz a mai napig. Játék csak kevésbé, főként grafikai alkalmazásokra PS, 3D.
Egy kb. összehasonlítás:
Intel Celeron 336 2800 s775 box 64 bit  2800 MHz 21e Ft
AMD Athlon 64 3500 s939 box venice  2200 MHz 63e Ft
Az alaplapok egálban vannak...
Ezért vagyok gondban...Mit is válasszak??? Mos nagyon hajlok az Intel felé...

(#227) [lAyCsI] válasza robyeger (#223) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

3500-re gondoltam rövidítve:U

-= No way back from Here =-

(#228) [lAyCsI] válasza robyeger (#224) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

ezek közül van olyan ami elvinne akár 2500 Mhz-re húzott(szép álom) A64-et is?

-= No way back from Here =-

(#229) EQMontoya válasza [lAyCsI] (#228) üzenetére


EQMontoya
veterán

a64 még 2500mhz-en sem legeszik olyan nagyon, ha nem adsz neki túl sok plusz feszt, nem kell rá a legbivajabb hütő

Same rules apply!

(#230) [lAyCsI] válasza EQMontoya (#229) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Értem,
te mit ajánlanál?
más: látom az aláírásodban a ramjaidat, hol lehet ezeket venni?
ill, Kingmax HC vagy inkább ez? (Kingm HC 13+FA / 512)

-= No way back from Here =-

(#231) PredatorNo1


PredatorNo1
aktív tag

ASROCK??????
Még eddig nem sok jót hallottam róla!!De ebben van agp?????????Jah látom van benne de 4x?????????Végülis jobb mint a semmi lehet h. ez lesz de mi a vélményed az asrock-ról??
Nem baj ha nem támogatja!!De pénz hiján maradok a p5p800-nál!!!!

[Szerkesztve]

(#232) PredatorNo1


PredatorNo1
aktív tag

Na választottam 2-t melyiket ajánljátok????

1.:

[link]

2.:

[link]


Jah régóta meg akartam kérdezni h. mi a xar az a SATA????Nem vágom!!!

[Szerkesztve]

(#233) robyeger válasza PredatorNo1 (#232) üzenetére


robyeger
addikt

Az Intel 848P chipset-je mindenképp felejtős darab mivel nem támogatja a két csatornás(dual channel) memória meghajtást. Egyiket sem ajánlom, ha AGP és DDR1-ben gondolkodsz kizárásos alapon nyugodt szívvel csak ezt tudom ajánlani Asus P5P800 SE
[link]
mert ez támogatja a dupla magos procikat, míg az általad kinézett p5p800 lap nem. (Nézzük a jó oldalát, mivel az AGP és a DDR1 kifutóban van, ezért majd tök olcsón fogsz hozzájutni használt, de bivaly teljesítményű VGA karikhoz és DDR1 memóriákhoz, szóval költségtakarékosságban mindenképp nyerő lehet egy ilyen lap a számodra)

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#234) robyeger válasza PredatorNo1 (#231) üzenetére


robyeger
addikt

Asrock lap, szerintem jók olyan szempontból, ha valaki nem akar tuningolni és elviseli a macerás szoftveres telpítésből adódó kezdeti nehézségeket. Nem hiába az Asus (kisérleti)leányvállalata, tehát aki szeret kisérletezgetni(kínlódni), annak jó lehet. De mindezek miatt nem szoktam ajánlani, csak mutatom, hogy már ilyen is létezik. :B

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#235) robyeger válasza Pee-Tee (#226) üzenetére


robyeger
addikt

Ha nem vagy csak ritkán játszol A64 kilőve, hacsak nem A64 X2-t akarsz. Rendes Intel P4-et javaslok, nem Celeront a Hyperthreading(HT) miatt. Egy Duron után akár egy használt 478 tokozású 800Mhz FSB Northwood magos P4 is megelégedésedre szolgálna, 100% biztos vagyok benne. Még1x; 800Mhz FSB-ben és HT prociban gondolkodj szerintem mindenképp, az nem baj ha használt. Ha tuningolni is akarsz Intel fronton:
478-ban; P4-2,4C (Northwood), Prescott-ok: 2,8Ghz vagy 3,2Ghz vagy 3,4Ghz
775-ben; 520,521,531,630,631,560,561,660 (''E0'' steppingtől értendők)
(Celeron helyett még egy magas órajelű 754 tokozású Sempronnal is jobban jársz...)

[Szerkesztve]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#236) Dufresne válasza PredatorNo1 (#232) üzenetére


Dufresne
addikt

A Sata egy csatolófelület vinyóknak, vagy más optkai meghajtóknak akár.
Vinyókból van amúgy most kétféle, az egyik ata-s, a másik sata-s, de igazából az ata-t pontosabban pata-nak kéne írni és akkor rögtön érthető lenne a dolog, mivel pata= paralell ata
sata= seriel ata lehet rossz a helyesírásomD

Szóval az egyik párhuzamos ata, a másik soros ata.

(#237) PredatorNo1 válasza Dufresne (#236) üzenetére


PredatorNo1
aktív tag

Aham köszi a választ!!

(#238) PredatorNo1 válasza robyeger (#233) üzenetére


PredatorNo1
aktív tag

Meg kérdem!!!De assze már kérdeztem most ez akkor támogatja a 64bites procit????Jah és attól h. dual magos procit támodat attol még belemegy az 1magos????

[Szerkesztve]

(#239) rauschie válasza robyeger (#216) üzenetére


rauschie
senior tag

jókor irok választ de önmagam mentéséül felhoznám hogy hozzászólásom szándéka nem az ősidők óta zajló amd vs. intel vita lezárása, csupán az amd melletti állásfoglalás volt, bár hüje megfogalmazásban, ugyhogy boccs. meg szeretném kérdezni ha már ittvagyok hogy szted 939es rendszerre ujitani ár télleg nincs értelme?
mmint ha teszemazt nem sürgős akkor érdemesebb kivárni?
mert ez hogy az s939et temetni kéne derültégből villámcsapásként ért... :B

(#240) Koban válasza PredatorNo1 (#238) üzenetére


Koban
tag

Simán! :D

(#241) rauschie válasza [lAyCsI] (#230) üzenetére


rauschie
senior tag

nemtudom hogy a pénz nálad mennyire nagy szempont de a 3200 és a 3500 között egy nagyonnagy árbeli ugrás van.
asszem ojan 40 % körüli a teljesitményben meg érzésem szerint messze nincs ennyi.
tény hogy minnél fejjebb vagyunk mhz ben annál rosszabb az ár/érték arány de ez a 3000 és 3200 illetve a 3500 és a 3700 közöttihez képest is extrém ugrás.
tény továbbá hogy manapság egy 3 giga körüli proci a legeslegtöbb dologra ha nem mindenre érzésem szerint bőven elég
tehát tényesitve kiskerárak . hu alapján(nemkell neki hinni ha van olcsóbban az nekönk jó ;) )
3000- 30 k durván
3200-30 k (???)
3500-50k(!)
3700- 53k
ha olcsóbban megtudod szerezni valahonnan vagy ha a pénz nem lényeg akkor az egész hsz. térgytalan de ha szempont akkor érdemes lenne megfontolni...ha tévedek bocs mindenki

(#242) guppy


guppy
őstag

Én az AMD athlon 64 3700+ S939-et nztem ki majd megvenni sztem jo. :))
ellenvélemények/// :(

(#243) guppy válasza rauschie (#239) üzenetére


guppy
őstag

Engem is :O :F :O

(#244) robyeger válasza PredatorNo1 (#238) üzenetére


robyeger
addikt

Írtam már: Asus P5P800 SE támogatja a 64bit utasitáskiterjesztést és a dupla magos procikat és az 1magosakat is. Ha csak az Intel hivatalos irományait veszed alapul, akkor nem is létezik szorzózáras procinál szorzószám módosítás, pedig létezik, én is ilyen proci bírtokosa vagyok ;]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#245) robyeger válasza rauschie (#239) üzenetére


robyeger
addikt

Ha azon híresztelésből indulunk ki, hogy majd az M2-nél megmarad a K8 architektúra 200Mhz alapórajele és csak az IMC változik, akkor akinek már van jófajta DDR1 memóriája, szerintem nyugodtan beruházhat egy 939 lapba és prociba. Mert jóformán csak 3D alkalmazásokban(játékokban) fog kicsivel lemaradni az M2 mögött, minden egyéb másban pedig detto ugyan azon a teljesítményen nyomulhat.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#246) robyeger válasza rauschie (#241) üzenetére


robyeger
addikt

Természetesen a pénz is fontos szempont, ha nem a legfontosabb, de egy A64 3000+ vagy 3200+ prociknál nagyon keményen meg kell küzdeni, hogy DDR500 vagy a feletti órajelű memóriákat optimálisan ki lehessen velük hajtani. Ezen tényezőt is vegyétek figyelembe. :U Magyarázat: [link]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#247) fazksg válasza robyeger (#246) üzenetére


fazksg
csendes tag

Csakhogy ha nem a csúcskategóriát nézzük, annyival olcsóbb az AMd, hogy szerintem megéri azt választani, és a kimaradó zs-t mondjuk agy komolyabb alaplapba, vagy jobb (több) memóriába ölni... Mert azért az alaplap is fontos a memória kezelés szempontjából, vagy mondjuk egy minőségi (kingston, Geil, stb) RAM is dob a rendszeren, és végül sztem ugyanannyi pénzből kicsit jobb gépet lehet kihozni, ha AMD a procija! :D

Tuning nélkül mit ér a gép??? És tuning nélkül mit érek ÉN?????

(#248) guppy válasza robyeger (#245) üzenetére


guppy
őstag

És az uj kétmagosokhoz uj foglalat fog kijönni és azért hal meg a s939? :F

(#249) ToBeY válasza guppy (#248) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nem,mert a S 939-be belemegy a dualcore-os proci max bios update kell a lapnak.

(#250) [lAyCsI] válasza rauschie (#241) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

vagyok olyan jó helyzetben és tudok nagykerben vásárolni,
a 3200 és a 3500 között csak 5 ropi különbség van, sztem annyit azért
megér a dolog(remélem)
Meg azt is hogy sikerül Venice magosta kikapnom, bár előtte felhívtam őket
és azt mondta a srác hogy mind az...
azért előtte viszem a listát:)
a BP steppingűeken kívül még hány fajta is van?

-= No way back from Here =-

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.