Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) kovsol válasza robyeger (#800) üzenetére


kovsol
titán

én csak a 6xAA és 8xAA -t tartom rossz dolognak

a 2x 4x -el semmi gondom nincs

May the Force be with you!

(#802) p_adam válasza germanh (#793) üzenetére


p_adam
addikt

Ha jól tudom, a Merom már tudni fogja, de csak a jövő tavasszal érkező Santa Rosa chipsettel lehet majd csak kiaknázni sajnos...

(#803) p_adam


p_adam
addikt

Ezért érkezett meg a Turion 64 X2 ;-)

(#804) sysys


sysys
csendes tag

Sziasztok!

Van egy ASUS P4P800E-Deluxe alaplapom ami 478-as és az lenne a kérdésem, hogy létezik-e olyan Intel Pentium 4, ami 64 bites és jó bele? Vagy ebbe nem lehet 64-est rakni? :F

(#805) Ribi válasza sysys (#804) üzenetére


Ribi
nagyúr

Minek neked 64 bites proci ? Semmire sem jo, semmivel sem jobb a 32 bitesnel. (egyenlore, es valoszinuleg meg eleg sokaig)

(#806) sysys válasza Ribi (#805) üzenetére


sysys
csendes tag

Elhangzott egy kérdés. A válaszodban semmi apró utalás sem található, ami a válaszhoz közelebb vitt volna. Persze köszönöm ezt is. ;)

(#807) zuzub


zuzub
tag

Sziasztok!
Amd athlon cpu-t szeretnék +2800 v. +3000!
Mire figyeljek oda?:
Húzni szeretném és, h jó teljesítménye legyen játékokban ;]
Ha lehet privibe küldjetek választ!
Előre is mindent köszi!

(#808) Jodaka válasza sysys (#804) üzenetére


Jodaka
csendes tag

szvsz nincs is 478-as foglalatba 64 bites P4..

Ideas Are Bulletproof

(#809) Dufresne válasza zuzub (#807) üzenetére


Dufresne
addikt

Először is milyen foglalat? 754 939 esetleg am2?
Amúgy meg 3000+ ha már veszel...

(#810) zuzub válasza Dufresne (#809) üzenetére


zuzub
tag

Hát akkor kezdjük itt,h mi a különbség a 3 foglalat közt...
Teljesítmény,melyik az újabb és érdemese az? :))

(#811) Szten Márs válasza zuzub (#810) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

socket754: single chanel DDR memóriavezérlős procik, csak egymagos proc van erre a foglalatra.
socket939: dual chanel DDR memóriavezérlős, ide már vannak duplagos X2-esek
socket am2: dual chalen DDR2 memóriavezérlős marketingtermék, a K8 memóriasávszél-érzéketlenségének, és időzítés-érzékenységének köszönhetően DDR2-800-ig nem tud jobb lenni a socket939-nél...
szvsz s939 jelenleg a jó döntés...

(#812) gery03 válasza zuzub (#810) üzenetére


gery03
senior tag

3 foglalat közötti különbség:
754: 64bit, egycsatornás memóriavezérlő, AGP v. PCI-E videókari, DDR
939: 64bit, kétcsatornás memóriavezérlő, AGP v. PCI-E videókari, DDR
AM2: ez a legújabb, 64bit, DDR2 memória, PCI-E videókari (nemtom van-e agp)
Ha teljesen új gépet veszel akkor am2-t vegyél, mert már a dd2 olcsóbb mint a ddr (bár nem gyorsabb tegyük hozzá)
mod: hát persze, hogy megelőztek :)
amúgy én is most tervezek gépet cserélnii és nekem is 939re esett a választásom, ahogy az előző hozzászóló kollega ajánlotta

[Szerkesztve]

(#813) horvathkrisz


horvathkrisz
addikt

áemdét vegyetek

(#814) Joco


Joco
aktív tag

2 megjegyzés.

1.
2800+ és 3000+ van socket A-ban is, mivel athlon-t mondott és nem a64-et lehet, hogy erre gondolt, nem? :DDD

2.
Kérte, hogy priviben válaszoljatok ;)

3.
Teljesen badarság a conroe elött procit venni és főleg a 939nek nincs értelme, ha újat vesz

horvathkrisz te meg hagyd az idétlenséget...

''Ugyanakkor még mindig jobb, ha ilyennel foglalkozik a gyerek, mintha a szabad levegőn rohangászik, vagy gyümölcsöt eszik.'' - a kétezer forintos Cyber laptopról ''PokolGéP-es vagy? koncijukon voltál?''

(#815) Szten Márs válasza Joco (#814) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Bár maximálisan AMD párti vagyok, most én is megvárnám a conroe-t ez tuti... használati cikkek terén nem bölcs dolog a márkahűség... viszont lehet hogy neki sürgős, és mindenképp most akar venni. Amúgy valóban én is gondoltam hogy K7-et akar, de 2006-ban ki venne K7-es procit?

(#816) Joco válasza Szten Márs (#815) üzenetére


Joco
aktív tag

Miért ne venne? Ár/érték arányban szerintem teljesen jó. Ha megnézed, az amd jelölése egyértelmű a k7es széria teteje ott van, ahol az a64 alja(nem a semproné) és abban is van tuning lehetőség. A múltkori teszt pedig egyértelműen mutatta, hogy egy 3500+ körüli cpu már bőven vga limitessé teszi a játékokat, annyit meg a k7ből is kihúzhat. Ezzel elkerüli a platform cserét és kb. féláron jut a procihoz. Szerintem teljesen jó választás, ha vlki ésszel gondolkozik és nem a reklámok alapján.(szemléltetésként egy 2800+-os k7 50sec körül nyom super pi-ben, míg egy 3200+ a64 kb. 45öt alapon. Ha nem proffeszionális felhasználó, akkor teljesen felesleges nagyobbat vennie, igazi előrelépés úgyis csak egy x2 jelentene, azt meg conroe elött... :( )

''Ugyanakkor még mindig jobb, ha ilyennel foglalkozik a gyerek, mintha a szabad levegőn rohangászik, vagy gyümölcsöt eszik.'' - a kétezer forintos Cyber laptopról ''PokolGéP-es vagy? koncijukon voltál?''

(#817) Szten Márs válasza Joco (#816) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igaz, kinek mik a szempontjai... engem megfogott a K8 architektúrája, na meg nem rossz a 64 bit, majd Vistára, vagy 64 bites linuxokra, nem mintha ez lenne a fő szempont... a hűvössége sem hátrány, stb...
Ettől nem rossz a socket A, csakhát ha lehet ilyet is akkor miért ne? ;)

(#818) zuzub


zuzub
tag

AMD Athlon 64 3000 512k S939
Ezt néztem ki.Vélemény? :Y
Még annyit,h mi a különbség a magoknál?(venice,...)
Köszi a segítséget mindenkinek!

(#819) Joco válasza Szten Márs (#817) üzenetére


Joco
aktív tag

Jelen pillanatban szerintem 90%nak teljesen mindegy k7 vagy k8 van-e a gépében. 64bitet szinte semmi nem használ, ergo nem ér semmit, a melegedés talán az egyetlen, ami az új felé mozdítja a mérleg nyelvét, de amennyi a csere, abból kapsz egy vízhűtést, amit később is használhatsz. Valahogy úgy veszem észre, hogy az évente megduplázódik a processzorok teljesítménye valahogy elmarad és a marketinggel próbálják fenntartani a látszatát. Ha jól emlékszem, erős 2 éve vettem a 2200+ os amd-m, ha jól emlékszem a sorozat teteje a 3200+ volt. A duplázást 2 év alatt is úgy sikerült elérni, hogy egymás mellé raktak 2 magot, ami azért valljuk be...

''Ugyanakkor még mindig jobb, ha ilyennel foglalkozik a gyerek, mintha a szabad levegőn rohangászik, vagy gyümölcsöt eszik.'' - a kétezer forintos Cyber laptopról ''PokolGéP-es vagy? koncijukon voltál?''

(#820) slayer006 válasza Joco (#819) üzenetére


slayer006
addikt

yaya és mennyi is a kétmagos :F

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#821) Joco válasza zuzub (#818) üzenetére


Joco
aktív tag

Nem rossz proci, de az az igazság, hogy abban az árkategóriában annyira összetorlódik a mezőny(mi lesz egy hónap múlva :F ), hogy pár ezressel sokat tudsz lépni. Magok között a fő különbség, hogy a venice tud sse3-mat és jobb a memória kezelése(ami főleg 4 ram modulnál jön elő). Ha nem tévedek most olyan 20k körül vesztegetik, ha vársz 1 hónapot, annyiért kb. megkapod az intel legkisebb kétmagos prociját. Lehet érdemes annyit várni vele, ha nem égető a dolog. :U

''Ugyanakkor még mindig jobb, ha ilyennel foglalkozik a gyerek, mintha a szabad levegőn rohangászik, vagy gyümölcsöt eszik.'' - a kétezer forintos Cyber laptopról ''PokolGéP-es vagy? koncijukon voltál?''

(#822) Joco válasza slayer006 (#820) üzenetére


Joco
aktív tag

Most mire gondolsz? Árra? Vagy arra, hogy 4800+ vs 3200+ %-os különbség? :DDD

''Ugyanakkor még mindig jobb, ha ilyennel foglalkozik a gyerek, mintha a szabad levegőn rohangászik, vagy gyümölcsöt eszik.'' - a kétezer forintos Cyber laptopról ''PokolGéP-es vagy? koncijukon voltál?''

(#823) Szten Márs válasza zuzub (#818) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Winchester magosat már úgysem nagyon árulnak, szal Venice lesz...

(#824) zuzub


zuzub
tag

Aha,valószínűleg várok egy hónapot,m várható az amd-nél cpu ár csökkenés.
Amd-nél maradok az biztos!

(#825) Dufresne válasza Joco (#821) üzenetére


Dufresne
addikt

Azért igenis van különbség k7 és k8 között. Ez vista-nál valszeg még jobban ki fog jönni az utasításkészletek és a 64bit miatt is.
Persze most még egy K7 rendszerből is igen szép teljesítményeket lehet kicsikarni, ez is igaz, de azért nemárt későbbre is gondolni.

Sztem amúgy jó az a 3000+, de talán akkor már inkább 3200+

(#826) dany27


dany27
őstag

csá

szerintetek melyiket éri meg jobban megvenni egy p4 630 3 ghz vagy pentium D 805 2,66ghz??

(#827) Ribi válasza dany27 (#826) üzenetére


Ribi
nagyúr

Szerintem D820-ast 800fsb-vel.

(#828) klambi


klambi
addikt

Ki tud 1 olyan boltot netes vagy sima ami jó procikat és nagy kínálatban tart jó áron persze!???? :F :Y

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#829) klambi válasza klambi (#828) üzenetére


klambi
addikt

-->UP<--

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#830) CriticalHit válasza klambi (#829) üzenetére


CriticalHit
őstag

Ők jók:
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Augusztusig érdemes kivárni a CPU vásárlással, szerintem.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#831) Nightdragon


Nightdragon
tag

Sziasztok! 3 hét múlva szeretnék venni egyy új PCI-E konfigot. Szeretném kikérni a véleményeteket, hogy melyik cpu-t válasszam a lenti listából(ebbe a lapba: Asus P5ND2-SLI nForce4 SLI), persze + ötleteket elfogadok :U

intel P4 Prescott 530 dobozos(nem írtak sebességet, lol) - 43.430
INTEL P4 S775 630 3,0GHz/2MB 64Bit - 40.190
INTEL P4 S775 930 3,0GHz/DUAL CORE DOBOZOS 64Bit - 49.960

Gondolom rájöttetek hogy olyan 40-45K körül tervezek procit.
Mellesleg mért van ebben az árkategóriában az az 530-as, mit tud? :F

Ennél azért jobb áron lehet hozzájutni ezekhez a procikhoz, csak a legjobb választékból szedtem össze ezeket. Nekem a dual core-os szimpi, vélemény?

Még szerencse hogy utálom az uborkát, mert ha szerteném akkor megenném, pedig utálom!

(#832) Szten Márs válasza Nightdragon (#831) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Erősen függ attól mire akarod használni, mellesleg az 530 semmiben nem jobb a másikkettőnél, ellenben rosszabb, szal egy, a kereskedőn rohadt példánylehet azért van ebben az árkategóriában... :U

(#833) Nightdragon válasza Szten Márs (#832) üzenetére


Nightdragon
tag

Nos, nekem a teljesítmény a fontos, mert játékra lesz a konfig(perszehogy:) )

[Szerkesztve]

Még szerencse hogy utálom az uborkát, mert ha szerteném akkor megenném, pedig utálom!

(#834) Szten Márs válasza Nightdragon (#833) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nos a játékoknem használják ki (egyelőre, és nem tudni meddig) a két magot, minden játék egy szálra van írva, ilyetén formán egy 630 és 930 között nem lesz különbség, de ha a game mellett mondjuk tömörítessz vagy bármi nagy cpu igényű taskot futtatsz akkor jól jöhet.

(#835) robyeger válasza Nightdragon (#831) üzenetére


robyeger
addikt

Elsőként az Asus P5ND2-SLI lap nem támogatja a 65nm dual core procikat, így a D930-at se. Ha jó emléxem, a Gigabyte 8N-SLI rev1.1 lapjai már tudják. Ahogy Szten Mars is írta, ha játékra kell inkább 630-ast vegyél, Asus P5LD2 lappal nagy valószínűséggel vissza tudod venni a szorzóját 15-ről, 14-re, így kapsz nagyobb FSB tuningpotenciált, de lehet, hogy a P5ND2-SLI legújabb v0601 béta BIOS-a is tudja. :F

[Szerkesztve]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#836) Nightdragon válasza robyeger (#835) üzenetére


Nightdragon
tag

Ez rossz hír :(
A dual core-os procik viszont késöbb nagyobb támogatást fognak élvezni. Amúgy a 2 magos az 2X1Mb, a másik 2Mb natúrba. Ez alapján a 2Mb-os gyorsabb lesz a játékban, mint a dualos, ami elméletileg csak 1 megát használ játék közben?

Még szerencse hogy utálom az uborkát, mert ha szerteném akkor megenném, pedig utálom!

(#837) Nightdragon


Nightdragon
tag

Ez viszont jónak tűnik - Gigabyte Ga-8n sli pro - :
http://www.obengware.com/telaah/gigabytega-8n-slipro.htm
http://kiskerarak.hu/hardver/prices/cat?c=60.0&t=14980&Gigabyte-GA-8N-SLI-Pro-Nvidia-nForce4-SLI-Alaplap-S775-(Intel)

Még szerencse hogy utálom az uborkát, mert ha szerteném akkor megenném, pedig utálom!

(#838) Nightdragon


Nightdragon
tag

Wow, tök jól eldumálok itt magamban :))
Nah, az Asus honalpján azt olvasom, hogy ez bizony megeszi a 65-ösöket is:
[link]
Nah, tehát mindezek után, 2mb vagy inkább 2X1mb?(de ha vannak kompatibilitási problémák akkor biza elgondolkodtató a választás)

Még szerencse hogy utálom az uborkát, mert ha szerteném akkor megenném, pedig utálom!

(#839) robyeger válasza Nightdragon (#838) üzenetére


robyeger
addikt

Itt kellene nézni a CPU támogatást: [link]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#840) robyeger válasza Nightdragon (#837) üzenetére


robyeger
addikt

Gigabyte-nál NForce4 SLI-ben csak az 1.1 reviziós lapok kezeli a 9xx procikat

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#841) robyeger válasza Nightdragon (#837) üzenetére


robyeger
addikt

[link]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#842) Menhir


Menhir
csendes tag

Hail!

Intel 631-es procit szeretnék venni néhány héten belül, de ellentmondó információk miatt nem tudom eldönteni, hogy melyik verziójában van SpeedStep technológia, pedig ahhoz ragaszkodnék.

A verziók sSpec szám alapján: [link]
SL8WJ, B1-stepping bővebben: [link]
SL94Y, B1-stepping bővebben: [link]
SL96L, C1-stepping bővebben: [link]

A részletes adatok alapján az SL8WJ-ben van, DE: itt a PH-n megjelent egy cikk még április környékén, hogy a SpeedStep-et csak a második negyedévtől gyártott, C1-steppingre frissített procikba rakják bele. Ez az SL96L akar lenni, viszont a részletes adatai közt a nem szerepel az EIST támogatás. Annyi biztos, hogy az SL94Y-ban nincs. Amit nem tudok az az, hogy az SL96L, vagy az SL8WJ volt e előbb. A stepping alapján az utóbbi, de a B1 verzió miatt abban elvileg nem lehet, a leírás szerint viszont mégis van. És mi van az SL96L-lel, mégsem rakták bele az EIST-et? Vagy csak az adatokhoz nem írták oda? :F :F :F

Esetleg van valaki itt a PH-n, aki 100%-os biztonsággal meg tudná mondani, hogy melyikben is van EIST. Sürgősen meg kéne rendelnem a procit és nem akarok zsákbamacskát venni. És kb. 4 évre veszem, úgyhogy annyi idejig káromkodnék, ha esetleg egy nem megfelelő verziót kapnék. Hálás köszönet annak, aki ebben segíteni tud. :R

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#843) robyeger válasza Menhir (#842) üzenetére


robyeger
addikt

Az Intel processorfinder-jében már sok ökörséget láttam, sajnos :( Inkább az adatlapjukat javaslom tanulmányozásra: [link] Ezt is figyelmesen, mert becsapós :U (irnak itt 5Ghz-t is) Tudtommal a 65nm procik egyikében sincs EIST és talán nem is fogják bele tenni :O Ugyan is egetverő szükség nincs rá, mert a tipikus hőtermelése nem éri el azt a szintet(''B''-kategóriát), csak 86W (''A'' kategória azaz 05A). Egyedül a C1E energiamenedzsmentel vértezték fel az újabbakat. Ha a szorzó kijátszására utazol, 630-ast javaslok, méghozzá Intel chipsetes 945/955/965/975 Asus deszkával. Csak 99% garanciát vállalok :D , de ha ragaszkodsz a 65nm-hez, mindenképp a legújabb stepping-et

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#844) Menhir válasza robyeger (#843) üzenetére


Menhir
csendes tag

Köszi, ezzel sokat segítettél. Valszeg maradok az SL96L-nél, az a legújabb stepping. Tudtommal a 6x1-es és 6x2-es procik a legutolsó generációs P4-ek és talán a legkiforrottabbak is, mint anno a Tualatin P3. Régebben 630-ast akartam, de közben jött a 65nm és azt már megvártam. Akkor még nem volt sürgős.

(#845) robyeger válasza Menhir (#844) üzenetére


robyeger
addikt

Ha nem a tuning számít, hanem a hőtermelése, akkor igen a SL96L a legjobb választás, ha tuningpotenciált nézzük, a SL8Q7 630-as a nyerő, 90nm, de ''R0'' steppinges, ami azt jelenti, hogy az EIST segedelmével 15-ről 12-re visszavehető a szorzója. (habár ezek a szorzós trükkök, mindig kicsit lutrisak)

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#846) Menhir válasza robyeger (#845) üzenetére


Menhir
csendes tag

A tuning nem számít. Ráadásul egy Intel 975xbx rev.304-es deszkát tennék alá, ami nem híres a tuningpotenciáljáról. Talán azt a 10-15%-ot ami van neki kihasználom és az elég is.

(#847) Tybeee


Tybeee
csendes tag

Szerintetek jó cerkát vettem?A cerka: AMD Athlon XP 3000+

(#848) lazydog válasza Tybeee (#847) üzenetére


lazydog
addikt

Milyen cerkát vettél te? :F
AMD-nél nincs Celeron, viszont van olyan, hogy Sempron.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#849) Sn00k válasza Tybeee (#847) üzenetére


Sn00k
veterán

Muhahhahaha, de még milyen jót :C :DDD :DDD :DDD ;]

AMD-és cerka ez jóóóóóó ;]

[Szerkesztve]

3njoy the Lif3

(#850) Aktive96


Aktive96
tag

sziasztok, x2 3800+ 51e v 53ért (féléves) jó ajánlat? ( tudom hogy pénteken jön a conroe meg árháború lesz meg minden+ láttam gianninál 56ért ....) holnapig van időm gondolkodni rajta, léci segitsetek, már több mint 2 honapot vártam hogy vehessem uj gépet
a konfig:
Asus A8N-SLI Deluxe 1év gar minden alkatrészével
939 x2 3800+ 1/2év gar dobozos
Zalman CNPS9500 LED-et
Corsair 1024/400 CL3 1év gar
össz 94ért
jó ajánlat???????

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.