Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) number666


number666
tag

Egy másik topicban cousin333 adot egy [link]-et. Nézzétek meg, jó tesztek vannak. :D:D

(#602) Gergo_pet válasza wassermann (#584) üzenetére


Gergo_pet
aktív tag

[link]
ajánlom figyelmedbe ezt az átfogó tesztet. Nézd meg hogy a pentium D820 után mikor következik az első hasonló árú AMD!!!

A minőség és a mennyiség nem számít, csak sok legyen és jó!

(#603) wassermann válasza Gergo_pet (#602) üzenetére


wassermann
addikt

Megnéztem, nincs ezzel semmi gond. Egyben megerősített: egy darabig még nem kell semmit cserélnem. (nem olyan rossz, de nincs pont olyan amilyen az enyém A64@267/2,4G).
Szerintem 3évig el leszek mindezzel, ha 1 év múlva veszek majd egy A64X2-t ... akor újból előzök : )

- Egyébként a költségekbe azt is számold, hogy nem csak CPU-t kell cserélned!

(#604) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
1. Intel Pentium 4 506 (2.66Ghz, 1 MB, 533Mhz)
2. Intel Celeron D 335 (3.33Ghz, 256KB, 533Mhz)
Melyik jobb? Főleg játékra használnám.

[Szerkesztve]

"Csak úgy mondom"

(#605) Gergo_pet válasza wassermann (#603) üzenetére


Gergo_pet
aktív tag

Persze ez igy van, sajnos le kell mindent cserélnem, még a ramokat is ha jot akarok magamnak, mert a 3200-asak már kicsit elavultak, jo lenne valami dr2-es.
Csak amit belinkeltem az pont egy multimédiás teszt videokonvertálásról és ugye azt mondtad a A64 3000+ siman jo. Én meg irtam, hogy nézd meg a 3000+ még most is 35 ezer környékén mozog és szimpla magos, annyiért meg tudnék venni egy 805-os dupla magos intelt 2x1M cache-el. Azért remélem azt te sem vitatod, hogy a két proci közel sincs egy szinten, árban pedig kb ugyanott vannak. Csak erre akartam felhivni a figyelmed. Abban természetesen megintcsak igazatok van hogy most az AMD a legjobb, de általában a ''legjobb' halandó embernek megfizethetetlen.

A minőség és a mennyiség nem számít, csak sok legyen és jó!

(#606) Gergo_pet válasza Csapi007 (#604) üzenetére


Gergo_pet
aktív tag

Hát játékra mindenképpen a P506- a nyerőbb szerintem de inkább a P4 tunning topicban kérdezd meg, ott vannak akik nagyon értenek a dologhoz. Tapasztalataim szerint a celeronok nagyon gyengék játék terén, és az a 256 cache nagyon gyenge. Hozzátéve azt hogy a 2,66-ost biztosan fel tudod huzni 3,2-re alap frekin gyári hutővel, szerintem már nem is kérdés a kérdés.

A minőség és a mennyiség nem számít, csak sok legyen és jó!

(#607) dokar válasza Gergo_pet (#605) üzenetére


dokar
addikt

LOL, kiválasztottál egy olyan tesztet, ahol éppen az Intel az erősebb! A64 3200+ vs D805 egymagos alkalmazásokban az AMD-nek kedvez. Kétmagos alkalmazások meg ritkák, de ott meg A64 X2 3800+ vs D920 harc is az AMD-nek kedvez. Az igaz, hogy a legolcsóbb kétmagos processzort az Intel nyújta, de az közel sincs az X2 3800+hoz és egymagos dolgokban pedig a 3200+hoz. [link]

extra - SEXRay

(#608) Kissj99


Kissj99
csendes tag


Sziasztok!

Egyik haverom akar venni új procit. Ti melyiket ajánlanátok neki?

P4 (630) 3GHZ 2Mb L2
P4 (541) 3.2GHz 1Mb L2

Nem kell tuning neki. :)

Köszi

(#609) Gergo_pet válasza dokar (#607) üzenetére


Gergo_pet
aktív tag

Hát igen, pont azért választottam azt a tesztet, mert arról beszéltünk, csak lusta voltál visszafele olvasnia topicban, hogy azért szeretnék intelt, mert nekem sokszor szukségem van videó digatalizálásra és konvertálásra, és jellemzően nem játszani ülök le a gép elé, hanem alkalmazásokat (képszerkesztő, videoszerkesztő, adatkezelő ) futtatni. Erre belinkelsz nekem egy unreal tournament 2004-et, ami amellett, hogy egy 4 éves (vagy még idősebb) grafikai motort használ, mai szemmel nézve igencsak elavult tesztalany, ideje lenne már elfelejteni az UT2004-et.

A minőség és a mennyiség nem számít, csak sok legyen és jó!

(#610) dokar válasza Gergo_pet (#609) üzenetére


dokar
addikt

Az X2 3800+ árban a D920 és D930 közé skálázódik be, de az Xvid-es tesztben (amit éppen te linkeltél be a #602-ben) teljesítmény alapján pedig a D930 és D940 közé. Szal X2 3800+ árából nem kapsz jobb Intel processzort, még ha videó digatalizálásra és konvertálásra akarod használni, akkor sem. Enyhítésként hozzáteszem, hogy nem nagyok a teljesítménybeli különbségek. Az már más tészta, hogyha neked a legkisebb kétmagos procira telik vagy nem akarsz rá többet áldozni.

szerk: Próbáltam puhítani a stílusoman.

[Szerkesztve]

extra - SEXRay

(#611) rob210 válasza Kissj99 (#608) üzenetére


rob210
nagyúr

4 (630) 3GHZ 2Mb L2
Ezt javaslom a 2M L2-miadt!!!

Renault power

(#612) rob210 válasza Csapi007 (#604) üzenetére


rob210
nagyúr

Ha játszani szeretnél főleg jobban járnál egy 800Fsb-s procival,
de ha ragaszkodsz ehhez akkor az Intel Pentium 4 506 (2.66Ghz, 1 MB, 533Mhz) -ot válaszd. a celeronnak szar az áteresztő felülete:(

Renault power

(#613) Kissj99 válasza rob210 (#612) üzenetére


Kissj99
csendes tag

De mindegyik 800-as fsb-s.

(#614) rob210 válasza Kissj99 (#613) üzenetére


rob210
nagyúr

Akkor miért írod hogy 533Mhz? Jó legyen szóval 800Mhz esek legyenek.

Renault power

(#615) Gergo_pet válasza dokar (#610) üzenetére


Gergo_pet
aktív tag

Srác voltál te mostanában számtek boltban? :Y
A legolcsobb helyen az X2 3800+ 71000 forint és ez a legolcsobb fellelhető, a legdrágább helyen pedig 104000 és persze ezen árak közt.
Az Intel 940-ese, ami értelemszeruen drágább a 920-asnál és a 930-nál is a legolcsobb helyen 53000 a legdrágább helyen is csak 96000.
Akárhogy számolom az eltérés 18 000 forint, szóval mirol is beszélsz te? Arról nem is szolva, hogy a 805-os pentium ami dupla magos 35 000 forint alatt van :Y
Szóval mielőtt beleszolsz tájékozódj légyszives pontosabban, mert nagyon nagy hulyeségeket irkálsz.
Az meg már más tészta, hogy a legkisebb kétmagos a 805- os aminek irtam az árát és azt is irtam, hogy max 60 rugom van rá, szóval abbol éppenhogy egy jo erős közepes kétmagosra futja, amdből pedig a legolcsobb kétmagos is 71000. Még jo hogy erősebb, duplaannyiért. :R

A minőség és a mennyiség nem számít, csak sok legyen és jó!

(#616) Gergo_pet válasza dokar (#610) üzenetére


Gergo_pet
aktív tag

Elhiszem, hogy AMD fan vagy, de ennyire azért nem kéne.

A minőség és a mennyiség nem számít, csak sok legyen és jó!

(#617) dokar válasza Gergo_pet (#615) üzenetére


dokar
addikt

az árakat a kiskerarak.hu oldalról szedtem és BOX mentes kivitelbe néztem, ekkor: D940>D930>X2 3800+>D920 (125,88,75,68)

de ha BOX-os kivitelben nézem, akkor már borul a sorrend:
X2 3800+>D940>D930>D920 (72, 65, 53, 51)

szóval mirol is beszélsz te?
arról, hogy én a tálcás procok alapján néztem az árakat

extra - SEXRay

(#618) dokar válasza Gergo_pet (#616) üzenetére


dokar
addikt

Elhiszem, hogy elhiszed azt, hogy te engem AMD fannak tartasz, de nyugodtan elhiheted, hogy én nem hiszem magam annak. Ennyi erővel én is hihetném, hogy te Intel fan vagy. Ha lenne még, akkor a többit inkább privátban.

extra - SEXRay

(#619) Gergo_pet válasza dokar (#617) üzenetére


Gergo_pet
aktív tag

Értem, természetesen én a BOX-os kivitelekről beszélek, mivel a legtobb helyen iy trudod beszerezni a procikat, tálcás dolgokat csak a nagy helyeken tudsz esetleg, de ott is ritkán.
Mindenesetre igy sem stimmel a dolog, mert az X2 3800+ -t eltaláltad 72ezer, azonban a D940 nem 65, hanem 53, ha már az AMD-nél is a legolcsobb helyet nézed, az 18ezer kulonbseg, azert nem hiszem, hogy annyival jobb lenne a proci teljesitményben.
De még mindig az a legnagyobb bajom, már többszor leirtam, hogy nekem 60 ezrem van procira, amibol sajnos AMD-s téren nem kapom meg a legolcsobb dupla magosat sem, tehát ha duplamagosat szeretnék mindenképpen Intelben kell gondolkodnom.
Viszont látom, hogy téged nem lehet meggyőzni, mert nem akarod látni amit mondok, szóval inkább nem vitatkozom. IGAZAD VAN (Egyébként is a P4 tuning topicban már megkaptam a szukséges válaszokat nálunk sokkal okosabb emberektől.)

A minőség és a mennyiség nem számít, csak sok legyen és jó!

(#620) dokar válasza Gergo_pet (#619) üzenetére


dokar
addikt

sem stimmel a dolog, mert az X2 3800+ -t eltaláltad 72ezer, azonban a D940 nem 65, hanem 53, ha már az AMD-nél is a legolcsobb helyet nézed, az 18ezer kulonbseg

[kép]
[kép]

no comment

extra - SEXRay

(#621) Gergo_pet


Gergo_pet
aktív tag

Okés félrenéztem bocsi, mindenesetre a probléma ezzel nem oldódott meg, tehát AMD-ből dpla magosat nem fogok tudni venni 60ezerért, viszont Intelből simán, ráadásul nem is rosszat. Szoval marad az Intel.

A minőség és a mennyiség nem számít, csak sok legyen és jó!

(#622) voronoi


voronoi
tag

Ready rendeleses listajarol mit tudtok? Ott a 930-as csak 49! brutto.

(#623) Freeman4253


Freeman4253
csendes tag

Szevasztok, az intelnél mi a külömbség , eggy 3000 mhz es proci, és eggy 3000 mhz es kétmagos proci között, mire jó hogy kétmagos, és amelyik játék nemtámogatja, az nemlassú????
pls segítsetek

[Szerkesztve]

(#624) A`rpi


A`rpi
addikt

754-es AMD A64-es Vásárlas előtt állok mien procit érdemes venni a 3000+ tol felfele ami 25-30-ba bele fér a Cooler-rel eggyütt Jelentős változást fogok észlelni egy 3000+Sempron után :F


newcastle mag,vagy mien magosat keressek :F :F :F




cg stepping:ezzel el sem vagyok tisztaban valaki elmagyarázná?


ELőre is kösz :)

(#625) wassermann válasza A`rpi (#624) üzenetére


wassermann
addikt

Ha egy kicsit többet tudsz rá áldozni jobb lenne egy 939-es A64!

Én egy 2,1GHz-en futó Bartonról váltottam egy 2,4GHz-re húzott A64 3000+-ra. Ha a fejlődés MHz-ben nem is jelentős, viszont az A64-be beleépített közvetlen duál memória vezérlő miatt nagyon ''harapós''.


[Szerkesztve]

(#626) A`rpi


A`rpi
addikt

Ez szép és jó...

De az alaplap már adott... (S754) :O :O :O

(#627) dokar válasza A`rpi (#626) üzenetére


dokar
addikt

Ha ragaszkodsz az s754-hez, akkor vegyél olyan procit, mint az enyém vagy nagyobbat, figyelj oda, hogy a processzoron a legelső sorban az utolsó 2 karakter BX legyen és az alatta lévő sorban (ha minden igaz) az utolsó előtti karakter M betű legyen. Ja az enyém s754-es A64 3000+ Venice és jól húzható léggel: [link]

extra - SEXRay

(#628) rob210


rob210
nagyúr

Én most 3700+-os sandiogóra pályázok.
Remélem sikerül beszereznem:)
Az alaplap már meglett:)
A ramok zsírul húzhatóak.
Csak a a proci ami nem megy 2600MHZ fölé semmi képp:)
Az az utsó érték amin még stabilan használható:)
Ami nem is lenne rossz de akit megcsapott a tuning szele:)
SZóval amd for ever és jöhet nekem a 3700+:)

Renault power

(#629) dokar válasza rob210 (#628) üzenetére


dokar
addikt

A tuning szele néha büdős és égett szaga van. Előbb éreztem forrasztás közben. :DDD
Semmi vészes, csak az alaplapi műanyag IDE1 csatlakozóhoz is hozzáért a páka és kicsit megolvasztotta a szélét. :B

extra - SEXRay

(#630) rauschie válasza Freeman4253 (#623) üzenetére


rauschie
senior tag

ha jóltodom:

játékokban csak az órajel számit és a cache, a magok száma nem. a kétmagosok általáéban alacsonyabb órajelen járnak, de ha 2 procinak azonos az órajele akkor játékokban 1formán teljesitenek (ez csak itt igaz, szegény 3gigás p4re nemengednék rá jó szivvel egy 3000re húzott fx60as amdt)

a 2mag a játékokat kivéve kb mindenhol gyorsulást hoz.

[Szerkesztve]

(#631) S_E_R_I


S_E_R_I
aktív tag

Cső, mindenki! Az lenne a kérdésem egy, ASUS p4p800s-x alaplap; 768 Mb Ram; Ati Radeon 9200 Se; konfigu gépben, milyen proci lenne a megfelelő :F Én egy Celeron 3Ghz-re gondoltam igy elsőnek, de talán jobbat is tudntok ajánlani :F

Előre is kössz! :R

(#632) A`rpi


A`rpi
addikt

Én az Intel Pentium-ot ajannlom neked. A Celeron ok sem rosszak nekem közel 2-évig volt Celeron-om,de a Pentium Az Pentium...

(#633) rauschie


rauschie
senior tag

hozzáértők!
socket am2re lesz sempron.
azonos órajelen ketyegő sempron %osan mennyivel gyengébb egy teszemazt 2xakkora l2vel rendelkező athlonnál?

(#634) rob210 válasza rauschie (#633) üzenetére


rob210
nagyúr

Sempron lesz a teljesítménye meg jóval gyengébb ez az árából is következik.

Renault power

(#635) rauschie válasza rob210 (#634) üzenetére


rauschie
senior tag

na ez a problema!
mindenhol azt olvasom hogy fenyev, nem osszehasonlithato, p4 az p4, cerka az cerka, athlon az athlon, sempron az sempron stb, de megis mennyivel?

[Szerkesztve]

(#636) rob210 válasza rauschie (#635) üzenetére


rob210
nagyúr

Hát eleve fele annyi a cashe, vagy negyed attól függ mihez hasonlítjuk.:)
Meg az utasításkészlete is gyengébb.
Attól függ mire akarod használni a gépet.

Renault power

(#637) dokar


dokar
addikt

Na de kérem. A Sempron és az Athlon sokkal jobban hasonlítanak egymáshoz, mint a Pentium is a Celeron. Miért is? Egy gyártósorrol jönnek le és az alapórajelük is azonos. Mivel hogy el tudják adni, ezért lockolják a cache bizonyos részét és a szorzót egy bizonyos szintre fixálják. Így lesz Athlonból Sempron. Csak cacheben különböznek, ami nem igazán teljesítményt befolyásoló tényező az AMD prociknál.

extra - SEXRay

(#638) rob210 válasza dokar (#637) üzenetére


rob210
nagyúr

Így van én is ezt írtam hogy fele a cash.
Az hogy mire használja a gépét az hozza ki, hogy jó-e neki a sempron vagy sem.

Renault power

(#639) rauschie válasza rob210 (#638) üzenetére


rauschie
senior tag

nagyjából mindenre amire 1 gépet lehet de elsősorban játék.

am2re viszont elvileg a sempronoknak a magja is más lesz asszem.
a ph hirben azállt hogy a 3500+os athlon listaára 208dollár, a 3400+os semproné pedig 120.
namármost az athlon kishijján 2x annyiba kerül de gyanitom annyival nem jobb.
kérdés, hogy 200-230dollárnak megfelelő pénzért(ez a listaár nemtom mitjelent, de gondolom a végfelhasználókhoz ennél jóval drágábban fog eljutni, pláne ide)athlont avagy sempront éri e meg venni, illetve monnyuk a 3800+os sempron az jó hogy sempron, de harap(szerintem)

u.i: a socket am2es prociknakis megmarad a jó húzhatósága?


mod: pontosan nemtudni mikor jön az új platform?
mod2: az athlonoknak 1 megára nő az L2je?

[Szerkesztve]

(#640) Kissj99


Kissj99
csendes tag

Sziasztok!

Nemtudja valaki, hogy itt nálunk Magyarországon mikortól lehet majd megvenni a Celeron új változatát? És esetleg mennyivel lesz drágább a mostaninál?

Másik kérdésem. Szerintetek melyik proci jobb?

-P4 (630) 3GHz box 45.600ft
-P4 (920) 2.8GHz box 49500Ft

(#641) S.Feri válasza Kissj99 (#640) üzenetére


S.Feri
őstag

A 920 jobb.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#642) Mackósajt válasza rauschie (#639) üzenetére


Mackósajt
senior tag

ui.-ra: feltehetőleg igen, mivel szinte semmiben nem különböznek az elődjeiktől. A húzhatósági tulajdonságaik nyilván ugyanolyanok.

mod1-re: ma. :)
mod2-re: eddig is annyi volt, illetve párhuzamosan léteztek félmegás és egymegás L2-vel rendelkező változatok. Ez a memóriaváltással is így marad szvsz. Sőt, talán kevesebb lesz az egymegás változat az egymagosok közt, mivel egyre inkább a kétmagosok kapnak hangsúlyt.

Szerk: Az új cikk fényében ezt úgy módosítanám, hogy egyáltalán nem lesz egymagos processzor 1MB L2-vel. Az egymagos Athlonok láthatólag kihalásra lettek ítélve.

[Szerkesztve]

(#643) Kissj99


Kissj99
csendes tag



Sziasztok!

Jól gondolom, hogy akkor most megfog szűnni a Socket939-es alaplap meg procigyártás? Vagy félreértettem? Amúgy szerintetek mennyivel jobb egy A64 3000+ mint egy Celeron 3.3GHz-es? Nemcsak játékra használnám.

Köszi

(#644) rob210 válasza Kissj99 (#640) üzenetére


rob210
nagyúr

Egyértelműen 920-as:)

Renault power

(#645) rob210 válasza Kissj99 (#643) üzenetére


rob210
nagyúr

A socket 939-igen meg fog szünni de még egy kis idő:)
És a celeron sokkal rosszabb a válsz csak mert.
Olvass utánna.

Renault power

(#646) Gergő20 válasza Kissj99 (#643) üzenetére


Gergő20
tag

Azért a s939-et még nem kell leírni attól h megjelent a s am2 (még akár évekig is húzhatja)
ya és jobb a 920
A celeron rosszabb mint az A64 (javaslom mielőtt ilyet kérdezel olvass)

(#647) S_E_R_I


S_E_R_I
aktív tag

A Celeron egy ''butitott'' változat és ez miben nyílvánul meg :F (Erre még nem kaptam értelmes választ igaz nem is a Ph-n kérdeztem. :( )

(#648) rob210 válasza Gergő20 (#646) üzenetére


rob210
nagyúr

ELadó a procim 26 k nem kell valakinek én vettem egy 3700+-os sandiegot:D

Renault power

(#649) rob210 válasza S_E_R_I (#647) üzenetére


rob210
nagyúr

mondjuk a xszer 100Mhzben
És nem az 10X200 vagy 10X300 vagy etceterában.
A 22X100Mhz árulkodik hogy miben rossz a cerka:D

Renault power

(#650) deadguy


deadguy
aktív tag

Hi! Topik címre reagálva: időtálló, tuningbarát, ERŐS felsőközép kategóriás proci érdekelne... merre érdemes nézelődnöm?

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.