Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72309) ANOka


ANOka
őstag

Üdv!

Úgy döntöttem, hogy nekifogok egy új gép építésének. Az alkatrészek megvásárlását lépésenként (kb. havonta) tervezem, ahogy a rávaló megvan. (Addig használom a jelenlegi, elavult gépet.)
Először a számítógépházzal kezdeném, mert az "nem romlik meg". :D

Van egy Cooler Master Silencio 652S házba épített másik gépem. A ház bejött, azt gondoltam, hogy veszek még egy ilyet, de úgy nézem, hogy az már - sajnos - nem kapható.

Mit ajánlotok helyette?
A legfontosabb szempont, hogy minél csöndesebb gépet lehessen bele építeni, majd következik a könnyű szerelhetőség és a lehető legtöbb HDD/SSD bővítőhely.
Az ár a jön a sor végén, mivel a számítógépház cserélődik a legritkábban. Viszont RGB/üveglap panel, minden egyéb felesleges megjelenési csicsa nem kell. (Az nem az én stílusom: a letisztult, funkcionális formákat szeretem.)

Hirtelen a be quiet SILENT BASE 801-es házát találtam, ami elsőre ránézésre a legjobban hasonlít a fentebb említett Silencio 652S-hez.
Van ennél jobb alternatíva?

Egyéb infók:
- Vízhűtést nem tervezek, mert a pumpa hangosságáról is hallottam.
- A gépbe AMD Ryzen procit tervezek (hogy konkrétan milyet, az még a jövő zenéje).
- VGA kártyából is - ha kell - a leghalkabbat, akár passzívat, mivel nem szoktam játszani.
- Túlhúzást nem tervezek, alap órajel közelében szoktam üzemeltetni az hardvert.

:R

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.