Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71051) Pokesz007 válasza koko1238640 (#71050) üzenetére


Pokesz007
senior tag

"gpu support bracket" így írd be a google-ba :)
Magyar oldalakon is láttam valahol,de nem tudom pontosan,hogy mi volt a neve.
Láttam, maszek megoldásokat is az interneten. Nem tudom,hogy jó-e a meghajlás,de kitudja..

Frissítve:
Látom,hogy találtál. Az én kártyám se kicsi,de szerencsére masszívabb fajta. Jól tartja ,magát.

[ Szerkesztve ]

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#71052) Dr. Student


Dr. Student
senior tag

Sziasztok,

Házat keresek az új számítógépemhez,

2 db 2,5 SSD
1 db M.2 SSD
Táp (még nem tudom)
Asus B450-F Strix Gaming
Ryzen 5 2600
Hűtő ( Még nem tudom)
Videokártya (GTX 2060 vagy hasonló)

Nincs túl sok pénzem már a házra, így ezeket néztem ki,

[masterbox-mb500]
[Fractal-Design-Focus]
[SilentiumPC-Regnum-RG4TF]

Megfelelnének az általános követelményeknek? Csendes, Megfelelő számú porszűrő, Jó légáramlás..:)

Vagy 20.000-ig mit tudnátok inkább ajánlani?

Köszönöm!

Dr. Student

(#71053) Bodz válasza koko1238640 (#71045) üzenetére


Bodz
nagyúr

Köszi!

(#71046) AsakuraDave: H200/400/700 eleje is leszedhető. De ha fúrkálni akarod meg a led szalagot sem használnád, akkor tök felesleges az Elite szerintem. Nem lenne okosabb egy eleve megfelelőbb házat venni? :)

[ Szerkesztve ]

(#71054) L4mie válasza Dr. Student (#71052) üzenetére


L4mie
veterán

sógornak masterbox-a van, elégedett vele.

Van az országban elérhető Eclipse P600s fehérben nem 40++ k felett? Mert csak feketét és szürkét találok, alzánál van/lesz fehér, de 50+ ért lehúzás :(

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#71055) Bodz válasza Dr. Student (#71052) üzenetére


Bodz
nagyúr

MB511 + 2 14-es Arctic P14 előre, 1 12-es P12 hátra. Ez így belefér 20-ba. De bőven lehet még variálni, ott a Raidmax Zeta RGB, Silentium SG1 SPC229/230 pl.

[ Szerkesztve ]

(#71056) KisDre válasza Bodz (#71055) üzenetére


KisDre
senior tag

Felvitték némely színű MB511 árát :\

KisDre.artstation.com

(#71057) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Sziasztok.

Egy ideje már gondolkodom, hogy lecserélem a jó pár éves CM HAF XB-t.

Ami belemenne az az adatlapomon megtalálható, egyedül ami eltérés, hogy a Vega64 helyett már egy RX5700 szolgál majd benne ami nem bloweres.

Tudom nem mai ház a HAF, de elég magasra tette a mércét, az érkező ház kapcsán.
Amiket tudnia kellene az új háznak:
- Kiváló kábelmenedzsment
- Legalább ilyen jó szellőzés mint a HAF XB esetén volt
- Picivel nagyobb hely a VGA-nak (anno azért nem Sapphire lett, mert az momentán hosszabb volt mint a STRIX, és nem fért el)
- Lehetőleg minél kevesebb zajt engedjen ki, ezzel együtt porszűrős legyen ha úgy van.

2db házat néztem, ami talán verseng esetemben, az egyik a Meshify S2, a másik a P600 S.
Dizájnra egyértelműen a FD jobban bejön, és talán belső elrendezés esetén is ő a nyerő, így kicsit a felé húz a szívem.
Hogy kizárjam az érzelmeket, és esetleg elhamarkodott döntést hoznék, ti melyiket ajánlanátok?

A meshify S2-t 39-ért tudnám, a P600S-t pedig 32-ért.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#71058) Yany válasza Shkiz0 (#71057) üzenetére


Yany
addikt

Meshify C tulaj lévén abszolút S2-fan is lettem egyből, de a P600S-ről is jókat hallok. :P

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#71059) Shkiz0 válasza Yany (#71058) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Néztem a yt-os tesztet, ott a P600 nyert egy kevéssel, de úgy hogy le volt véve az előlap, és ugye abban van a porszűrő.
S2 esetén meg az fixen ott van. A P600S meg nekem amúgy feleslegesen nagy, mert víz még 1x nem lesz a gépbe az biztos, volt anno Obsidian 800D-m, meg custom loop, de annál nagyobb bukás nincs mint wasserbe invesztálni :D
De amúgy az is felmerült bennem, hogy marad a mostani, max kap mindenhova szép új csendes Be Quiet ventiket azt csók, de csábító az az S2 :P

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#71060) abridabri válasza Shkiz0 (#71059) üzenetére


abridabri
veterán

P600s szerintem tobbet nyujt mint az S2 , es nem az elolapba van epitve a porszuro hanem egy magneses egesz frontot befedo porszuro is van a fabric frontpanel mogott.
itt latszik az elso kepen

(#71061) Shkiz0 válasza abridabri (#71060) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ahh igy mar latom.
Miben nyujt tobbet szerinted?
Erdekel mert amugy pont ez az olcsobb, es bar nem nagyon van feltetlen szuksegem ekkora meretekre, mar az s2 is boven eleg lenne de ha valoban jobb vetel akkor lehet ez lesz.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#71062) abridabri válasza Shkiz0 (#71061) üzenetére


abridabri
veterán

Kb ugyanazt tudja mindketto, top panel nyithato/ zarhato , hatul FAN hub .
De az S2 bol nem lehet airflow hazat csinalni ,zart elolap ,amig a P600nal van lehetoseg full airflow modra is.
Meg az oldallapok a P600nal 1mozdulattal kihajthatoak (zsaner +magnes ) addig az S2 nel csavarozgatni kell.
A 3 gyari Phanteks venti is sokkal jobb mint a Fractal GP-14 .
Egyebkent szerintem pont ;hogy kicsi/kompakt a p600 , en pont emiatt valtok most egy nagyobbra .

(#71063) Bodz válasza abridabri (#71062) üzenetére


Bodz
nagyúr

A Meshify alapból airflow ház. Bár vannak nála jobbak, ez tény. Nem a Define amire te gondolsz? :)

Tegnap találkoztam egy Antec P110 (gyalázatosak a képek, inkább itt érdemes nézegetni) házikóval. Meglepően masszív, meg nem is túl drága. Kellemes csalódás.

[ Szerkesztve ]

(#71064) abridabri válasza Bodz (#71063) üzenetére


abridabri
veterán

Oh elneztem , azt hittem a Define S2 rol van szo :B

Akkor meg pont temaba vag :
Meshify S2 vs Phanteks P600s - Which Mesh is Better?

(#71065) Shkiz0 válasza abridabri (#71064) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Erre irtam a tesztet, hogy ezt neztem es igazabol oriasi kulonbsegek nem lesznek.
Hat nem tudom. Agyalok meg melyik legyen 🤭

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#71066) L4mie válasza Shkiz0 (#71065) üzenetére


L4mie
veterán

Amelyik jobban tetszik :D

Végül én abridabri féle fehér P600s mellett döntöttem, ár/értékben jobb mint az S2,
Define Mini C után jóval több helyem lesz a kompakt vizeket pakolászni :) meg bevallom bejön ez a stormtrooper design.
/+ asszonnyal is csináltattam véleményteszet, H700-710 re azt mondta olyan mint egy konvektor, S2 átlagos (nyilván mert majdnem ugyanaz van otthon piciben) P600s-el meg úgy volt mint én...elején nem tetszett utána meg ahogy megjósoltam ( itt látszik korábbról) eleget nézegette Ő is, így végül megtetszett. :D /

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#71067) Shkiz0 válasza L4mie (#71066) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Talan meg ami eldontheti szamomra a dolgot az az, hogy melyikben lehet elhelyezni ugy a 3.5" hdd-t hogy kapjon nemi legaramlatot. Csak mert a regi HD204UI 2Tb-os vinyom egesz huvos volt de a napokban csereltem 3tb-os Toshiba P300-ra es ez forrobb sokkal (43 fok vs 34) pedig ugyan ott van.
Azt hiszem a P600S-be lehet variallni hogy belulre keruljon vagy a taphoz alulra, S2 eseten errol nem talaltam infot.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#71068) L4mie válasza Shkiz0 (#71067) üzenetére


L4mie
veterán

Hát ez egy nagyon jó kérdés, P600 nál ahogy látom frontra lehet úgy telepíteni ventilátort, hogy befújjon a "tápcsatornába" és ott ha lehet merőlegesen a HDD panel akkor kapnak levegőt.
FD Define MiniC -nél első dolgom volt a HDD tartók kiszerelése, de ott is lehet felesbe belógatni ventilátort, ahogy emlkészem (nem biztos, hogy így van) pont a HDD keret helyére, de S2 jóval nagyobb mint a Mini C-m, így sajnos nem releváns ez amit írok. Szerintem megoldható annál is.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#71069) gianni85 válasza Shkiz0 (#71067) üzenetére


gianni85
veterán

S2-nél is megoldható... (C mini-nél is), egy kis darab leszedhető az alsó szegmenst elfedő takarólemezből, így egy venti teljesen le tud menni alulra, és a tápcsatornába/vinyókhoz fúj. Esetleg a gyári helyzethez képest még hátrébb kell tolni a hdd keretet.

(#71070) Scarabeus


Scarabeus
tag

Sziasztok!

Új ház vásárlásán töröm a fejem, ehhez szeretném a segítségeteket kérni. A konfig, amit elszeretnék helyezni benne:

Alaplap: ASUS ROG MAXIMUS VII HERO (ATX)
CPU: i7 4790k az alap proci hűtővel
GPU: Nvidia GTX 970
RAM: 4x4 GB DDR3 Kingstone Hyper X
2 db 3.5 colos HDD

Az összeget amit a házra szánok azt a 15-20 ezer közé lőttem be. Néztem az összefoglaló ajánlását, egy Zalman Z9 NEO optimális lenne eme szép konfig kiszolgálására?

Mindenkinek előre köszönöm szépen a válaszát! :R

Oneplus One --> Samsung S7 Edge --> Oneplus 7 Pro 8/256 --> Samsung S22 Ultra 12/256 --> Oneplus 11 16/256 // "Y2XSXW7" kuponkód a WOLT-on 2x 1000 ft kedvezményért!

(#71071) gianni85 válasza Scarabeus (#71070) üzenetére


gianni85
veterán

gyorsan végigfutottam árukeresőn a házakat 15-20k között... Fractal Focus G-t szokták ajánlani, bár szerintem az ugyanolyan bűn ronda, mint a Z9 Neo. Phanteks P300 esetleg?

(#71072) Scarabeus válasza gianni85 (#71071) üzenetére


Scarabeus
tag

Azért gondoltam a Zallman-ra, mivel 5 db gyárilag szerelt ventije van. Én utólag nem fogok hozzá ventiket venni, így is inkább a P300at mondod? Illetve nekem nem tűnik egyátalán rondának, természetesen feketébe, nem fehérbe venném, mint az összefoglaló linkje átirányít.

Illetve egy elég fontos összetevő, a PSU kimaradt.. Tehát egy Corsair GS700-as tápom van. :)

[ Szerkesztve ]

Oneplus One --> Samsung S7 Edge --> Oneplus 7 Pro 8/256 --> Samsung S22 Ultra 12/256 --> Oneplus 11 16/256 // "Y2XSXW7" kuponkód a WOLT-on 2x 1000 ft kedvezményért!

(#71073) gianni85 válasza Scarabeus (#71072) üzenetére


gianni85
veterán

Én az 5 venti miatt se venném. Keress rá itt a topikban a "z9"-re, és olvasd végig az utolsó két oldalt. Elég vegyesek a vélemények, és találsz ajánlásokat is helyette.

(#71074) Shkiz0 válasza gianni85 (#71069) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Én itt nem látom, hogy megoldott lenne az, hogy kapjon némi légmozgást a hdd.

De a tesztben a többi képen sem látom ennek nyomát. [link]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#71075) gianni85 válasza Shkiz0 (#71074) üzenetére


gianni85
veterán

Meh, igazad van totál benéztem.... az s2 más kialakítás, mint a c. Mármint meg lehet csinálni amit írtam, de az s2-nél nincs alul hdd keret. Kösz a helyreigazítást

(#71076) Balesz1899 válasza gianni85 (#71071) üzenetére


Balesz1899
aktív tag

Ízlések és pofonok. Szerintem a Z9 Neo elég messze van a "bűn rondától". Nekem pont az a bajom, hogy a mai házak 90%-át alig lehet megkülönböztetni egymástól, annyira egy kaptafa mind.

Az 5 venti viszont felesleges bele, ráadásul molexesek. Én hárommal használom, igaz egyik sem gyárilag járt hozzá. Így viszont nem sok hangja van.

(#71077) Scarabeus válasza Balesz1899 (#71076) üzenetére


Scarabeus
tag

Végülis "rábeszélt" a kolléga a Phanteks P300-ra, tényleg minőségibb háznak tűnik, mint a Z9 Neo, vettem még hozzá +2db Arctic 12cm-es ventit. Ezeket hova ajánlatos elhelyezni a legjobb légmozgás eléréséhez? :R

[ Szerkesztve ]

Oneplus One --> Samsung S7 Edge --> Oneplus 7 Pro 8/256 --> Samsung S22 Ultra 12/256 --> Oneplus 11 16/256 // "Y2XSXW7" kuponkód a WOLT-on 2x 1000 ft kedvezményért!

(#71078) Bodz válasza Scarabeus (#71077) üzenetére


Bodz
nagyúr

Előre.

(#71079) Scarabeus válasza Bodz (#71078) üzenetére


Scarabeus
tag

Rendben, odalesz. :) Rákeresve a Z9 Neo-ra szembe jött velem a segítség kérésed, amit meg is válaszoltál magadnak. :D Tényleg patent azóta is ez a Phanteks, semmi gond nincs vele?

Illetve még ami a mostani házamban nincs, viszont az alaplapom kompatibilis. azaz RGB ASUS Aura Sync. Azt az általad említett párszáz forintos kábelt vajon mellékelték az alaplapomhoz, és simán betudom majd kötni, vagy esetleg be kéne azt is rendelni?

Oneplus One --> Samsung S7 Edge --> Oneplus 7 Pro 8/256 --> Samsung S22 Ultra 12/256 --> Oneplus 11 16/256 // "Y2XSXW7" kuponkód a WOLT-on 2x 1000 ft kedvezményért!

(#71080) L4mie válasza Scarabeus (#71079) üzenetére


L4mie
veterán

ebbe belefutottam a P350X-essel, ami elvileg Aura synces volt, de csak valami 5V-os volt alaplap meg 12V-os..vagy fordítva, így nem volt kompatibilis a kettő. :W ránéztem legolcsóbb kompatibilis alaplap valami 70k lett volna.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#71081) Bodz válasza Scarabeus (#71079) üzenetére


Bodz
nagyúr

Semmi gondom vele, szeretem. Kompakt, pont annyi a világítás, ami még ízléses és tetszik, szereléssel sem volt különösebb gondom. Annyi hogy nekem nincs vinyó a gépben, keret is kiszedve.

Kell a kábel a P300-hoz, máshogy egyáltalán nem lehet alaplapra kötni, sajnos meg kell venni. PCX-nél pl 573 Ft, szóval tényleg nem egy nagy tétel. Most rápillantottam a lapodra, van ezen egyáltalán bármilyen rgb csatlakozó?

[ Szerkesztve ]

(#71082) Scarabeus válasza Bodz (#71081) üzenetére


Scarabeus
tag

Nincs, teljesen benéztem a dolgot... A gépet kompletten összeszerelve kaptam használtan ismerőstől ajándékba, így nem voltam vele tisztában mi is van benne, illetve miket is tud a lap. Szóval nincs RGB csati rajta, de amúgy sem azért vettem az új házat, hanem mert a réginek bűn rossz a szellőzése. :B

Oneplus One --> Samsung S7 Edge --> Oneplus 7 Pro 8/256 --> Samsung S22 Ultra 12/256 --> Oneplus 11 16/256 // "Y2XSXW7" kuponkód a WOLT-on 2x 1000 ft kedvezményért!

(#71083) Bodz válasza Scarabeus (#71082) üzenetére


Bodz
nagyúr

Igazából semmit sem vesztettél ha más nem világít, tehát nem is lenne mivel szinkronizálni a házon azt kis csíkot.
Én azért még vennék egy proci hűtőt is, az Intel gyári finoman szólva sem valami acélos. Meg valami ssd-t. :D

[ Szerkesztve ]

(#71084) scott_free


scott_free
senior tag

Sziasztok,

egy Fractal Design Arc Mini R2-nek mi lehet az alternatívája, mivel azt már nem nagyon lehet kapni?

Ami fontos lenne:
- mATX méret
- legalább 4x3.5" és 2x2.5" meghajtóhely (az nem baj, ha a 3.5-ös odd-helyre szerelhető, vagy ha külön kell venni hozzá pluszban beszerelhető keretet - mint pl. a Bequiet Pure Base-nél)
- jól szellőző ház
- venti hely a tetején
- porszűrő (lehetőleg 3 - elől, felül, alul)
- viszonylag kis méretű ház

Sajnos a legtöbb mATX-házba 1-2 vincsi tehető csak.
Eddig - kompromisszummal - a korábban már említett CoolerMaster Masterbox NR400-ast találtam.
A BeQuiet Pure Base se lenne rossz, ha lenne belőle mATX-méretű...

Van esetleg más, ami elkerülte a figyelmemet?

(#71085) L4mie válasza scott_free (#71084) üzenetére


L4mie
veterán

Define mini C?

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#71086) scott_free válasza L4mie (#71085) üzenetére


scott_free
senior tag

Sajnos abba is csak 2 db 3.5-ös vincsit lehet berakni. :(

(#71087) Scarabeus válasza Bodz (#71083) üzenetére


Scarabeus
tag

Proci hűtő elgondolkodtató valóban, ha már itt járunk kaphatnék erre is egy ajánlást tőled kérlek?

SSD az természetesen van, nem is akármilyen, csak nem írtam bele a konfigba, mivel így 2020-hoz közeledve és látva az SSD árakat már evidens szerintem, hogy nem HDD-n futtatom a rendszert. (Kingston HyperX Predator 240GB PCI-E :B ) Persze attól belekellett volna írnom, hogy a megfelelő házat kitudjam választani, legközelebb jobban figyelek és nem hagyok ki semmit.

[ Szerkesztve ]

Oneplus One --> Samsung S7 Edge --> Oneplus 7 Pro 8/256 --> Samsung S22 Ultra 12/256 --> Oneplus 11 16/256 // "Y2XSXW7" kuponkód a WOLT-on 2x 1000 ft kedvezményért!

(#71088) Dr. Student


Dr. Student
senior tag

Sziasztok,

Most rakom össze a gépem és megvettem az új házamat is, amire már nem jutott sok pénz és ez látszik is.

[Őt vettem] Raidmax Zeta RGB.

Igaz, hogy egyszerű lemez és nincs valami prémium érzete, de már mind1.
Az elején viszont a rácsokat egy papír takarja, gondolom ezeket vílágítja meg a led csík a gépházban. Nah, most ez a papír elég vaskos és félek, hogy a levegőt miatta nem fogja beszívni...

Mi a véleményetek? Találkozott már valaki ezzel a házzal?

Köszi.

Dr. Student

(#71089) Dr. Student válasza Dr. Student (#71088) üzenetére


Dr. Student
senior tag

Jön is a következő kérdés..
Mennyire gáz házat, visszavínni másnap? Kibontottam, de ez a ház minőségtelen, kicsi, 0 Ft-ot érő ház.
15.000 Ft-ot nem szívesen dobok ki...

Alaplap nem fér bele....

Dr. Student

(#71090) Shkiz0 válasza Dr. Student (#71089) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ebbe egy kamion belefér...
Egyedül E-ATX nem megy bele, de kétlem, hogy az lenne neked.
Amúgy visszaviheted nyugodtan.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#71091) Dr. Student válasza Shkiz0 (#71090) üzenetére


Dr. Student
senior tag

Az a gond, hogy B450-F -et vettem, aminek az I/O panelja az alaplapon van, de ezzel annyira széles neki, hogy a hűtőt lekellene vennem és talán vissza se menne. A nagyobb gond, hogy ezzel a házzal több baj is van. Nagyon olcsó lemez az egész. Ez az RGB-s lapocskával pedig tönkre teszik a hűtést is.

Becsomagoltam, inkább keresek egy normális házat....

Javaslat? :) 20k körül, valami értelmes ami halk is. Vettem már 2 db P14-et, mert ebbe csak 1 db volt, így a hűtők száma se gond.

Köszi.

Dr. Student

(#71092) Shkiz0 válasza Dr. Student (#71091) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Összefoglalóban van pár ajánlat.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#71093) gianni85 válasza Dr. Student (#71091) üzenetére


gianni85
veterán

20k alatt ide is egy P300 ajánlás... amennyiben a táp/cpu hűtő/VGA belefér (160/160/330)

(#71094) Malibutomi válasza Dr. Student (#71089) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

14 napig elallhatsz a vasarlastol indoklas nelkul

20K alatt is talalni azert hazakat boven:

Thermaltake View 22 18K [link]

Esetleg a Thermaltake Versa sorozatbol amelyik tetszik.

Vagy 22-ert mar van Phantek Exlipse P350X [link]

[ Szerkesztve ]

(#71095) Bodz válasza Dr. Student (#71088) üzenetére


Bodz
nagyúr

Prémium érzete egyik olcsóbb háznak sem lesz. :( Még szerencse, hogy nem az MB511-et vetted, mert ott sírtál volna a műanyag oldaltól. :D Új ajánlat a Thermaltake Core G21. Ha ezt is kicsinek találod, akkor már nem tudom mi is lenne neked jó. Elvileg pont belefér a Brocken 3.
Én találkoztam amúgy azzal a Raidmax házzal, illetve egész pontosan az RGB utótag nélkülivel, abban aztán semmi sem volt elől (lásd pl itt), ott a hátsó venti világított gyárilag. Úgy fest, hogy akkor tettek ennél előre valamit, hogy eloszlassa a fényt. :((( Gondolom azért könnyen ki lehet venni, aztán egy jól szellőző ház lesz megint.

[ Szerkesztve ]

(#71096) Bodz válasza Scarabeus (#71087) üzenetére


Bodz
nagyúr

Akkor jó, megnyugodtam. :D Hiszed vagy sem, még így 2020 felé közeledve sem egyértelmű, van aki nem hiszi/tudja, hogy kötelező egy ssd. :)
Hűtő ügyben ide gyere!

(#71097) Tikakukac


Tikakukac
titán

Hali,

MSI B450 lap, 3600 rizsa CPU és valami 2060/RX5700-hoz kéne házikó. Szellőzés legyen meg, ezek ne főjenek meg odabent. 1HDD lesz benne és egy M.2 SSD tehát belül ki lehet pucolni az egészet.

Árban igazándiból limit nincs, törekedjünk a legolcsóbbakra, nem ez lesz a lényeg, ATX és mATX is jó. Utóbbi neccesebb, tudom.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#71098) Yany válasza Tikakukac (#71097) üzenetére


Yany
addikt

Tika, ha az mATX-et azért dobtad be, mert szeretnéd, hogy minél kompaktabb legyen, akkor a Meshify C-nél jobbat ár/érték/minőség trióban nem találsz úgy, hogy az ATX-ről se kelljen lemondanod. Sőt, én D15-öst, egy orbitális nagy Platimax tápot és egy szintén extrém nagy Sapphire kártyát toltam bele. Gyakorlatilag egy high-end masina kompakt méretekkel lett a végeredmény és szerintem (mert ugye ez erősen szubjektív), csinos is.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#71099) gianni85 válasza Tikakukac (#71097) üzenetére


gianni85
veterán

kell csicsa? Üveg oldallap, szivárvány világítás? Ha nem, akkor teli lapos Fractal Define C (atx), vagy Mini C (matx) vagy Meshify C (atx)

(#71100) Bodz válasza Tikakukac (#71097) üzenetére


Bodz
nagyúr

Akkor a legolcsóbb? Versa H18?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.