Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3701) nyunyu válasza zolee0307 (#3699) üzenetére


nyunyu
félisten

Csavarozd oda rendesen a kartya hatlapjat, akkor nem tud lefele csuszni a kartya sulyatol.
Az a forgathato muanyag lefogato ize nem er semmit.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3702) nyunyu válasza old gray (#3700) üzenetére


nyunyu
félisten

Ugy latszik Magyarorszagra az utobbi jott.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3703) zolee0307 válasza nyunyu (#3701) üzenetére


zolee0307
őstag

Nekem mondjuk stabilan tartja az a két pöcök, nem mozog a kártya, de majd hétvégén megnézem milyen csavarral is.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#3704) old gray válasza nyunyu (#3701) üzenetére


old gray
addikt

Ez igaz az X1900XTX+accelero S1-em én is csavarral rögzítettem, a műanyag lefogatók egyszerűe gyengék.

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#3705) zolee0307 válasza old gray (#3700) üzenetére


zolee0307
őstag

Megnéztem a honlapjukat: [link]

Ott a képek alapján is festelen hátul és belül is.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#3706) old gray válasza zolee0307 (#3705) üzenetére


old gray
addikt

Ez azért érdekes, nem? A gyártó a saját honlapján egy "festetlen belsővel" megáldott modellt mutat, míg egy hardver-tesztoldal egy ehhez képest jobb, profibb cuccot (és papíron mindkettő u.az). Akkor hogy is van ez? :U

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#3707) #51242752 válasza pdave (#3696) üzenetére


#51242752
törölt tag

Én is ház vásárlás előtt álltam, de ma végül mást vettem, mert az akciós Silverstone TJ-06 elfogyott sajnos és boltosok szerint jövőre már oigi 34.000 ft-áron fog érkezni. Tehát erről lecsúsztunk. Ár/érték arányban szerintem a legjobb ház elég sok mindent végig olvastam. A ph teszt is hőmérésklet rekordot írt ami a léghűtést illeti, és a silentpcreview és ájuldozott róla. Ezek szerint a táp megbírkózik a meleggel, de alatta lehet nyitni egy rést 12 cm Noctua ventinek, ami csendben és tutira megoldja a feladatot. Akkor lesz verhetetlen szerintem, legalábbis ami a 22k körüli házakat illeti.

Én végül egy Antec P182-t vettem, de az jóval drágább. Néztem a Tacenst is mivel korábban az volt a kiszemelt. Jól néz ki és elég maszzív + két ultracsendes ventik vannak benne. Szerintem 16k-ért megfontolandó, volt még egy darab belőle.

(#3708) #51242752 válasza mcmike (#3654) üzenetére


#51242752
törölt tag

Tacens Sagitta,
Gigabyte Poseidon.
Ha a csend fontosabb akkor Tacens.

(#3709) bnss válasza #51242752 (#3708) üzenetére


bnss
veterán

Poseidont használok, ha az ember cseréli a két gyári ventit, akkor igencsak halk házikót lehet csinálni belőle (plexi oldallappal még nem teszteltem, de ami késik, nem múlik), a Tacenssel nincs tapsztalatom.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#3710) Sk8erPeter válasza Sk8erPeter (#3678) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hello!
Erre esetleg valaki?? :F

Sk8erPeter

(#3711) pdave válasza #51242752 (#3707) üzenetére


pdave
aktív tag

kösz a választ, közben sikerült eldöntenem, raidmax smilodont fogok venni. tt matrix vx-t akartam, de mire eldöntöttem elfogyott :W

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#3712) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Hello!
Mi a véleményetek, az Asus TA-651-ben az az ún. légterelő cső a gép oldalán ("Side venting hole with air duct") jó valamire?
Itt látható konkrétan a kis légterelő cucc.
Összességében mi a véleményetek erről a házról ebben az árkategóriában? :F
Köszi a választ! :R :R

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#3713) bnss válasza Sk8erPeter (#3712) üzenetére


bnss
veterán

Azoknak szoktuk ajánlani, akik kis költségvetésből építenek kofigot, de relatíve minőségi alkatrészekről. A fan duct akkor használhat valamit, ha olyan CPU-hűtőd van, ami ebből az irányból szívja a levegőt.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#3714) Kazimír


Kazimír
őstag

Ha nem: [link], akkor miért nem, és mit helyette?

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#3715) nyunyu válasza Kazimír (#3714) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem nagyon lehet Caseteket kapni, nem forgalmazza senki.
Regebben a "johiru" Mistralban volt dogivel, de most mar nekik sincs.
(Tapnelkuli CK1099-et azert meg mertem naluk venni, nincs rajta semmi, ami elromoljon. :DDD )

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3716) Kazimír válasza nyunyu (#3715) üzenetére


Kazimír
őstag

Akkor neked van? Mázlista.. :)
De akkor helyette mit? Vagy keressek használtan, hátha?

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#3717) nyunyu válasza Kazimír (#3716) üzenetére


nyunyu
félisten

Akkor neked van? Mázlista.. :)

Masfel eve meg lehetett kapni...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3718) Sk8erPeter válasza bnss (#3713) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Azoknak szoktuk ajánlani, akik kis költségvetésből építenek kofigot, de relatíve minőségi alkatrészekBől."
Ez illik az elképzeléseimbe! :R
Tudsz olyan CPU-hűtőt ajánlani, ami "ebből az irányból szívja a levegőt"? Egyáltalán előnyös ez? Van ebből a fajtából hűtő, aminek halk a zajszintje? (pl. Zalman??)
Ja, amúgy 775-ös foglalatú prociról lenne szó (E2180).

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#3719) zolee0307 válasza old gray (#3706) üzenetére


zolee0307
őstag

Ez tényleg érdekes. Esetleg tudsz dobni egy linket?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#3720) perempe


perempe
addikt

Célszerű olyan házat venni, amin a 3,5" floppy hely nem rejtett: most törtem véletlen el a ház-drive kapcsolatot biztosító pöcköt, ami a ház része. (Újabban már nem is vesznek a géphez FDD-t, így a por ellen is szerencsésebb ez a típus.)

Itt egy jó megoldás:
[link]
Codegen 6049

...és az intő példa:
[link]
Codegen 6066

* Brahms: 4. szimfónia *

(#3721) bnss válasza Sk8erPeter (#3718) üzenetére


bnss
veterán

Én CM HyprTX2-t használok, meglepően csendes a kiváló hűtési teljesítménye mellé, ráadásul jobb helyeken 5k-n belül megkapod. Tudok olyan hűtőt mondani, de azok borsosabb árral bírnak.

szerk.: ahhoz a CPU-hoz a HyperTX2 bőven elég.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#3722) Sk8erPeter válasza bnss (#3721) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

OK, köszi, ezt a típust már többen is ajánlották, akkor marad ez. :R
Meg az Asus TA-651. Olcsó, és viszonylag kellemes megjelenésű! :K

Sk8erPeter

(#3723) klambi


klambi
addikt

nem ismer valaki, vagy nem tud fordított oldalú házat??(bal oldalon legyen az alaplap!) :Y :Y

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#3724) CséZé válasza klambi (#3723) üzenetére


CséZé
őstag

Pl. Aerocool Coolview

(#3725) klambi válasza CséZé (#3724) üzenetére


klambi
addikt

Valami ami 1 kicsit olcsóbb??
de ez jó amúgy.. :R

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#3726) CséZé válasza klambi (#3725) üzenetére


CséZé
őstag

Ebben az esetben a google a barátod, mert más nem jut eszembe hirtelen :(

(#3727) Kombat válasza klambi (#3725) üzenetére


Kombat
őstag

Nexus Caterpillar

(Ez még hangszigetelve is van!)

[ Szerkesztve ]

(#3728) Szkeptik


Szkeptik
tag

Üdv emberek!

Kérdésem a következő volna:

A kinézett ház a jövőbeli masinámhoz:

RC-331-KKN1-GP elite - Erre a házra az van írva, hogy 4db 5,25" és 7db 3,25" ös hely van benne. A merevlemezre amit néztem(WD 160GB SATAII), viszont azt írták, hogy 3,5". Ez azt jelenti, hogy a merevlemez nem férne be a házba?

GIGABYTE GA-970A-DS3P; AMD Athlon II X4 645 @ 3,1GHz; Gigabyte HD7770 1GB DDR5; 8GB Kingmax DDR3-1866MHz

(#3729) perempe válasza Szkeptik (#3728) üzenetére


perempe
addikt

Természetesen belemegy. Csak egyféle méretet gyártanak asztali gépekbe.
[link]

Nickedre alaposan rászolgáltál.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#3730) Szkeptik


Szkeptik
tag

Köszi a választ.
Egyébként az mire jó, hogy a 7db 3,25"-ösből 5 el van rejtve azokhoz hogy férsz hozzá? És floppyn kívül lehet mást is tenni ezekbe a slotokba?

Edit: Bocsi most már leesett, hogy hová kell a merevlemez :W

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE GA-970A-DS3P; AMD Athlon II X4 645 @ 3,1GHz; Gigabyte HD7770 1GB DDR5; 8GB Kingmax DDR3-1866MHz

(#3731) nyunyu válasza Szkeptik (#3730) üzenetére


nyunyu
félisten

Rejtett meghajtohelyekhez csak akkor fersz hozza, ha le van veve a gep oldala.
Tipikusan ide jonnek a vinyok, mert azt ugyse szereled tul gyakran.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3732) t-rac


t-rac
senior tag

Üdv!
Ilyen házat szeretnék venni.
[link]
Core2duo konfighoz kellene. Szerintetek jó hozzá?

(#3733) nyunyu válasza t-rac (#3732) üzenetére


nyunyu
félisten

Hasonloan minosegi a Colorshit tapja, mint az elobb emlegetett LowCostPowere.
Masreszt meg a dizajnereik osszes kreativitasa kimerult a copy&paste-ban.

(De hogy a nem tul draga Foxconn TLA-436-ot is masoljak, ahhoz mar tenyleg pofa kell.
Valoszinuleg a magyar forgalmazo keze is benne lehet a dologban, ugyanis magyar weblapokon kivul nem talaltam ra mas talalatot, meg a ferdeszemuek weblapjan sincs kinn ez az elolap variacio...)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3734) t-rac válasza nyunyu (#3733) üzenetére


t-rac
senior tag

Aha köszi.
Azt írja hogy P4-es.
De egy P35ös S775ös alaplapot bele lehet tenni?

(#3735) nyunyu válasza t-rac (#3734) üzenetére


nyunyu
félisten

Belerakni bele lehet, mas kerdes, hogy hasznalt P4-hez sem eletbiztositas a tapja, nemhogy egy 100k koruli uj konfighoz...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3736) t-rac válasza nyunyu (#3735) üzenetére


t-rac
senior tag

Ezt újan rendelem számítógépes boltban,a vaterás linket azért másoltam be mert egyedül ott találtam meg a paramétereit és nagyfelbontású képeket róla.

(#3737) t-rac


t-rac
senior tag

Szerintetek egy P4-es házba amiben 400-as Codegen táp van bele lehet rakni egy P3-as konfigot? Mert a régi házam nem tudom eladni,viszont van egy P3-as konfigom amihez nincs ház meg táp.

(#3738) Traxx válasza t-rac (#3732) üzenetére


Traxx
őstag

Konkrétan ilyen kombót vettünk a tesómék gépéhez. Maga a ház egyébként jól szellőzik. A tápot kidobtuk belőle, és az új tulajnál 2 hónap után meghótt, alaplapot, procit, memót, vidkarit magával rántva. Eldöntheted ez alapján, mennyire érdemes vele kísérletezni...
A bill átlagos, az egér úgyszint. A hangszórótól csodát pláne nem kell várni, a tesómnak irodába meg jó lett :D

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#3739) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Sziasztok!

Ide tévedtem én is.Lassan idejét érzem a házam lecserélésének (a régi már vagy 3 generációt átélt,hajlított,vágott,stb,stb...kissé szűkös is...)

A követelmények a következőek lennének:

- természetesen ne legyen méregdrága :B
- igéyesen kidolgozása legyen (sorjázás,kívülről se mondják rá,hogy gagyi,illetve ne világítson a sötétben úgy,mint valami sugárkezelt szentjános bogár,ha lehetséges fekete színű legyen)
- Előny ha tágas a belseje, van rendes hely a ventiknek
- Esetleg gumirozott a vinyók helye is jó lenne

Elsőre a compucase 6920as szerűséget néztem,de az a baj,hogy itthoni árakat nem nagyon láttam, illeve mivel nem gyakran veszek házaka kissé tapasztalatlan vagyok ilyen téren, hogy mostanság hol tart ez az iparág,ezért kérném a segítségeteket

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#3740) pc user


pc user
tag

Hali!
én is most cserélek gépet,csak memtom milyen házat vegyek hozzá!
5600 x2-es proci+radeon 3870 combóhoz valami jól szellőző halk házat szeretnék 10-12k körül.már próbáltam más topicokban,ezt néztem ki:
Super Flower SF-465 Black
vagy vlami hasonlót szeretnék(neon)
tudtok ajánlani vmi jót?

I don't drive fast,I fly low!

(#3741) Symbio válasza CactuS (#3739) üzenetére


Symbio
senior tag

Nem tudom, mi nálad a méregdrága (5-50e között mennyi?). Minőségi ház pl. Cooler Master 690. Alapból 3x120-as venti (és még 5-nek hely), lágy műanyagos vinyo keret, visszafogott külső és fekete.
Vagy a Chieftec lbx-02b-b-b miditorony (van táp nélkül is, akkor ~13e Ft)

[ Szerkesztve ]

(#3742) CactuS válasza Symbio (#3741) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Bocsánat, lehetttem volna egy kicsit pontosabb is:B Szóval lehetőség szerint ha 15k alatt lenne az emlegetett követelményekkel,akkor az már überfa..a lenne.

Chieftecet jobban szemügyre kelene vennem belülről,de mondjuk a ~13k az baráti. CM 690et olvastam, fel is írtam, csak szerintem felénk nem igazán kapni :( (Tolna megye)

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#3743) CactuS válasza CactuS (#3742) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Közben jobban megnézegettem a gyártó honlapján a 690est,és azt hiszem lemondok róla.Az a rácsozás a teteén,illetve a tetejére kivitt előlapi csatlakozók nálam problémás lenne kezelhetőség, illetve takarítás szempontjából. - Arról nem is beszélve, hogy egyik szaktársam megjegyezte rá,hogy hádeaznemjó,mert ott befolyik a sör :D)

Nézegettem a kistestvérét is Ennek az ára baráti, normális helyen van az előlapi kivezetés, egyszerű, letisztult külső, azonban hiányzik belőle a gumis vinyó rögzítés, kicsit vékonykának tűnik az "anyaga". Bár ettől függetlnül még nem feltétlenül zajos és hangos.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#3744) Symbio válasza CactuS (#3743) üzenetére


Symbio
senior tag

Én az ünnepek előtt raktam össze egy konfigot egy CM Centurion 534 Black házba (~12e Ft). Szintén jó minőségű, műanyag vinyó tartóval, csavarmentes, masszív ház és csendesen hűvös. Az elejében levő kék ledek kiiktathatók, ha valakit zavar. Szerintem egy jó vétel az is.

[ Szerkesztve ]

(#3745) horitomy


horitomy
tag

Kérdésem lenne ház vásárlása elött!
Cooler Master CM 690 nagyon tetszik nekem, de számomra fontos lenne, hogy a táp is besegítsen a ház szellőztetésbe!
A corsair 450wattos tápját be tudnám szerelni ebbe fordítva? Ha igen, akkor nem lesz baja?

(#3746) bnss válasza horitomy (#3745) üzenetére


bnss
veterán

Ezt a fordított beszerelést kifejthetnéd bővebben is. Normál helyzetben a házból szívja a levegőt és fújja ki a házból. Miért szeretnéd, hogy a tápodon járjon át a meleg levegő?

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#3747) horitomy válasza bnss (#3746) üzenetére


horitomy
tag

A fordított beszerelést úgy értem, hogy az alja lenne felül, tehát nem a gép alján lévő rácson keresztűl szívná a kinti hideg levegőt hanem a gép belsejéből szívná ki a meleg levegőt.
Talán forró nem lenne az a levegő, mert a processzor hőjét légcsatornán vinném ki a hr-01-ről. (A proci hője nem marad a gépbe, sőt a ház szellőztetésébe is besegítene. Azért csak besegítene, mert 800rpm-en menne.)

Ezért gondoltam, hogy jó lenne ha még egy venti segítene. A cél amúgy a minnél halkabb gép megépítése.

(#3748) Symbio válasza horitomy (#3747) üzenetére


Symbio
senior tag

3 db 120-as venti kevés? Mert annyi van alapból a 690-esben! Ha igen, én vennék még 1-et (2-4e Ft), mint hogy a tápot (ami egyébként nagyon halk) forgassam.Leszabályozva nem lesz hangosabb tőle a ház. 8 ventihely van ebben a házban :K , nincs olyan agyontuningolt konfig, amit ne lehetne vele hűteni hangorkán nélkül.
Mivel ebben a házban alul van a táp, így sok meleget nem szívna ki. Inkább a tetejére raknék egy 140-est 600-800-on, az többet ér.

most akkor Sharkoon rebel economy 9, vagy CM 690? én az utóbbit választanám :C

[ Szerkesztve ]

(#3749) horitomy válasza Symbio (#3748) üzenetére


horitomy
tag

Hát igen, pont ezért nem tudom eldönteni, hogy melyik házat?!
Ragaszkodok, hogy kezdetleg 2 ventivel próbálhassam a rendszert, hátha elég. A többi ventit kikötném. Ha esetleg kevés, akkor emelném a létszámot.
A két ház között pont ezért nem tudok választani. A skarkoonba a táp is szellőztetne.
De a 690es ház meg sokkal jobb. És ezért is kérdezem még mindig, hogy tudom e, és szabad e egy tápot fordítva beszerelni?

(#3750) bnss válasza horitomy (#3747) üzenetére


bnss
veterán

Értem már, átsiklottam a CM690-en, azt hittem felülre szeretnéd szerelni a tápot. Ebben az esetben sem fordítanám meg a tápot, ezt a házat könnyen lehet szellőztetni, nem kell oda a táp ventije.

"Ép hardverben ép szoftver..."

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.