Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3151) combustion


combustion
csendes tag

Syasztok!, Szentetek, ezt a mostanmi, legalábbis ami pár nap mulva megjelenik, hp blackbird 002, ugye ezt úgy árulják, a shop-ban, h vannak, benne cuccok, na de lehet majd külön venni csak magát a házat ish? (Mert szentem nagyon faszagányosan néz Ki :DDD )

More than innovation its revolutiont for the new genetation

(#3152) bnss válasza CséZé (#3141) üzenetére


bnss
veterán

Nézelődj a Raidmax kínálatában, plexis, gémer házak, ráadásul a hűtésük a megfelelő.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#3153) akaido


akaido
addikt

Üdv!
NEO számítógépházam van 3 éve: CN-602SBK. [link]
Gyárilag 300W-os tápot kaptam hozzá, de már egy 400-as DTK sasol benne.
-előny: Plusz belső hűtő a plexis lapon, viszonylag nagy hely.
-hátrány: nincs USB, hangkivezetés! pedig a helye ott van egy kis ajtócska mögött, de csak amolyan vakkapcsolószerű lukak vírítanak, így AerocoolCoolpanelt használok.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#3154) röpcsi


röpcsi
csendes tag

Helló!

Vkinek van tapasztalata a Gigabyte Poseidon házról? Jól összevan rakva a ház? Elől világít vmi rajta, vagy ha kék ventit rakok előre akkor világít? Vki nem tudna belinkelni egy képet, hogy mennyire világítana sötétben?

Vagy vki esetleg tudna ajánlani olyan házat ahol elől(ha kék venti van akkor lehessen látni), oldalt és háétul is van venti esetleg ventinek hely, és azért jó minőségű nem túl drága és elől ne nyitogatós legyen?

köszi

[Szerkesztve]

(#3155) pap


pap
senior tag

Mit a véleményetek erről a házról?
van valakinek?
esetleg panasz rá?
[link]
[link]
:C

Asus RT-AC66U, HP Microserver G8

(#3156) silverwol


silverwol
csendes tag

Sziasztok

Hazat vennek az uj gepemhez nagyjabol 8-10k-ert. Tapot kulon vennek, BluestormII-t. Milyen hazat tudnatok ajanlani? (marka/link) Szempont lenne egy bizonyos szintu tuning, de uakkor nem szeretnek helikopter-szeru hanghatasokat sem.

(Elore lathatolag kb Giga p35, E4400, 2600XT v 1950GT, egyebkent semmi extra nem kerul majd bele.)

Koszi elore is.

(#3157) Traxx


Traxx
őstag

Na közelebb jutottam a következő konfig lakosztályához... Ami tuti : NZXT Trinity-m nem lesz. Szép, meg minden, de nekem túl keskenynek tűnik...egy nagyobbfajta hűtő nem tuti, hogy elférne benne. Az Asus házak egész jók :) [link] Ezt néztem konkrétam...Az Aerocool is, csak ne lenne az oldalán az a batár állat venti, nekem nagyon nem jön be Olyan nélkül lehet kapni, vagy lehet hozzá venni sima, esetleg plexis oldallapot? Nekem mindegy, csak ne virítson a 36900 centis venti... A Gigabyte Poseidon tetszett :) A Raidmax házak meg átlagosnak tűntek...Nekem valahogy nem,...bár szépnek szépek :)

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#3158) Bordoi válasza combustion (#3151) üzenetére


Bordoi
őstag

HP. IBM, Dell házakat nem igazán lehet külön kapni szerintem . :)

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#3159) szjoci


szjoci
őstag

üdv!

meg tudja valaki mondani hogy a sharkoon rebel 9 value-ban az előlapi hangkivezetés madzagvége egyben van, vagy szét van bontva? Tippeket is szívesen fogadok házikóügyben mert mindenképp olyanra lenne szükségem aminél erekre van bontva ez a kivezetés, szóval úgy dugdosom a hangkártyámra ahogy akarom

(#3160) Skeleton01 válasza silverwol (#3156) üzenetére


Skeleton01
aktív tag

Szerintem ez egész jó: [link]

(#3161) Skeleton01 válasza pap (#3155) üzenetére


Skeleton01
aktív tag

A Thermaltake házai elég minőségiek. :)

(#3162) VarjúMárk


VarjúMárk
csendes tag

Hali all.
Tudtok vmi linket megadni vmilyen áruháznak ahol gépházakat let venni?
Mert a érgim kicsit elbaszódott és kéne venni újat :DDD

Meglendítekusz pálcámusz ellenusz megdöglikusz

(#3163) Gyuri27 válasza VarjúMárk (#3162) üzenetére


Gyuri27
félisten

Van egy kevés ;)
Inkább ird mekkora kéne és mennyiért.

Amd - Radeon - Ryzen

(#3164) VarjúMárk


VarjúMárk
csendes tag

4db 5,25''-os és 7db 3,25''-os hellyel rendelkező ház
Max 10,000FT-ért


[Szerkesztve]

Meglendítekusz pálcámusz ellenusz megdöglikusz

(#3165) CséZé válasza VarjúMárk (#3164) üzenetére


CséZé
őstag

Nézz szét ezeken a helyeken:
[link]
[link]
[link]

(#3166) VarjúMárk


VarjúMárk
csendes tag

Köcce :D

Meglendítekusz pálcámusz ellenusz megdöglikusz

(#3167) VarjúMárk


VarjúMárk
csendes tag

Áááá az iPON-on meg is találtam. :)) Nah maj lhet megveszem
Üdv all :R

Meglendítekusz pálcámusz ellenusz megdöglikusz

(#3168) hucsikoi válasza Bordoi (#3158) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

A kis szerény..Én IBM házat használok és nem is kellene más.Innen származik:
[link] :R Érdemes szétnézni a nagyon korrekt eladó topicjában. :C
Üdv

(#3169) VarjúMárk


VarjúMárk
csendes tag

Lol.
Ha tudtam volna.De még csak tervezem a megvevését.

Meglendítekusz pálcámusz ellenusz megdöglikusz

(#3170) VarjúMárk


VarjúMárk
csendes tag

Megnéztem a Linket és ott egész jó.
Toom hogy nem nkem írtad de érdekelni kezdett.

Meglendítekusz pálcámusz ellenusz megdöglikusz

(#3171) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

Hali!

Tudna vki ajánlani egy minél kisebb házat, amiben azért elöl normálisan van megoldva a szellőzés? :)
értsd: nem csak dísznek forog a venit, hanem van előtte lyuk is, nem alulról szívja a levegőt, és a vinyót a levegő útjában lehet rögzíteni. :) Meg mondjuk az sem baj ha minél nagyobb venti fér oda.
Nem erőgép lenne benne, szal inkább az olcsó kategóriát kellene megcélozni:)

vagy túl sok az igényem egyszerre? :)

...csak én vagyok helikopter?

(#3172) hucsikoi válasza VarjúMárk (#3170) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Elnézést,ha nem voltam eggyértelmű. :R Ezt a linket minden házvásárló figyelmébe ajánlom. :C

(#3173) hucsikoi válasza Sethdobaloah (#3171) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Szerintem nézz be Te is Bordoi topicjába biztos találsz kedvedre valót.
Link a 3168-as post-nál. :R

(#3174) Sethdobaloah válasza hucsikoi (#3173) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Hát sajna az a Debrecen elég messze esik innen Pestről :(

...csak én vagyok helikopter?

(#3175) hucsikoi válasza Sethdobaloah (#3174) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Ha beleolvasol a topicba pestnél már jóval messzebbről is vittek tőle házat.
A megoldás;)osta :C

(#3176) szjoci válasza szjoci (#3159) üzenetére


szjoci
őstag

erre valaki? ilyen audio kivezetésre lenne szükségem: [link] ha a sharkoon rebel 9-nek nem ilyen a madzagja akkor ajánljatok pls pár normális házikót aminek nem egyben van az audio csatlakozója :R

(#3177) Bordoi válasza szjoci (#3176) üzenetére


Bordoi
őstag

Egy tűvel 1 perc alatt ki tudod szedni a csatikat, és máris úgy dugdosod, ahogy kell . :)

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#3178) ftmf


ftmf
tag

Hi!

Kellemes PHs tapasztalataimból kiindulva most Tőletek szeretnék véleményeket hallani:

CHIEFTEC BA02BBB400 ház kb 28000HUF
http://www.pcx.hu//?action=termekOldal&azonosito=00981

A belevaló lényegtelen. Ami fontos: 40 centi hosszú tripla radi elférjen vagy az aljában vagy a tetején. SZvsz elfér. Az ára is nagyon baráti, ha hozzáveszem, hogy jár hozzá egy 400Wos Chieftec táp is.

Elsősorban véleményeket várok, de ha van ebben az árban jobb alternatíva, azt is szívesen veszem.

THX

Szép napot!

(#3179) szjoci válasza Bordoi (#3177) üzenetére


szjoci
őstag

szeretem a ''gyári'' megoldásokat, szóval nem barkácsolok ha nem muszáj. :B Bár ha lehet kapni olyan műanyag vackokat amit rá kell húzni a tüskékre akkor megoldanám a problémát (ha lenne valakinek 9db a fiókja mélyén szívesen adok érte párszáz pénzt :D ). A másik megoldás az lenne ha valaki barkácsoló kedvű tag csinálna nekem egy ilyet: [link]. Ezért is hajlandó lennék kiadni egy kisebb összeget ;)

(#3180) Bordoi válasza szjoci (#3179) üzenetére


Bordoi
őstag

Csak azért írtam azt a megoldást, ha tetszik egy ház, ne ez akadályozzon meg a vásárlásban .
A műanyag vackok, csak az ember lelkét nyugtatják meg .
Szerintem 0 az esélye, hogy fizikai kontatktusba kerüljenek egymással a tüskék .

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#3181) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

HI. Kinéztem magamnak egy ilyen házat.
Enermax Chackra [link]
Mi a véleményetek róla, van e valakinek tapasztalata?

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#3182) bnss válasza Shkiz0 (#3181) üzenetére


bnss
veterán

Első körben ez a ház is a lehetséges verziók között szerepelt nálam, mert hűtése szerintem tökéletes lehet, designra ok, csak a bekapcs gomb és a többi ''dugasz'' nincs jó helyen. Bátrana jánlom, sztem jó ventikkel hatékony és halk hűtést lehet elérni.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#3183) Shkiz0 válasza bnss (#3182) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

értem. Csak az a baj sajkna hogy mindehol csak CS3050 van és nincs 52-es aminek az oldalában van venti. :((

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#3184) BPFeri válasza Shkiz0 (#3183) üzenetére


BPFeri
senior tag

Bocs de ha valahol találsz kishazánkban ECA3052 -t üzenj lszi.. én is ilyet keresek !!! :R

....

(#3185) Shkiz0 válasza BPFeri (#3184) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

papiron TTS-tud szerezni. Irtam neki a topicjába illetve privibe is 1-2 napja de még sehol semmi válasz. De ha lesz szólok.

[Szerkesztve]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#3186) BPFeri válasza Shkiz0 (#3185) üzenetére


BPFeri
senior tag

Köszi de akkor én is megbombázom öket egy hsz -el .. jelentkezem ha kapok választ ! :R

Üdv, F.

....

(#3187) flegos


flegos
senior tag

Ha esetleg valakit érdekelne:[link]

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#3188) bnss válasza Shkiz0 (#3183) üzenetére


bnss
veterán

Esetleg itt nézd meg: [link] itt volt 52-es, ha emlékeim nem csalnak.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#3189) Shkiz0 válasza bnss (#3188) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nincs. Néztem. Legalábbis képek alapján össze vissza 3 ház van enermax és ott is csak 50-es van az meg kell a f@sznak mert az nemteccik .) [link]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#3190) bnss válasza Shkiz0 (#3189) üzenetére


bnss
veterán

Esetleg próbáld meg egy neked szimpatikus helyen megkérdezni, hogy felvesznek-e előrendelést, akkor ott megpróbálhatnád, vagy itt nézel körül a PH!-n, hátha árul valaki ilyesmit.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#3191) CséZé


CséZé
őstag

Mi a véleményetek a Sigma házakról? Érdemes rá külteni? Tánézésre nem tűnnek rossznak, sőt igen igényesnek. Láttam külföldi oldalon fekete belsővel de itthon csak sima szürkével, lehet vajon valahol feketével kapni?

(#3192) Tamasi.


Tamasi.
csendes tag

COOLER MASTER CAVALIER 3 házat szeretnék venni, de még nem láttam élőben.
Ha valakinek van vele tapasztalata, kérem írja meg. Nem nagyon értek a házakhoz, ahogy néztem ez balról jobbra nyílik, nekem fordítva kéne, esetleg meglehet fordítani?
Legfőbb szempont a csendesség lenne!!
Másodiknak a Gigabyte Triton 180-at néztem ki, de nem igazán tudom melyikkel járnák jobban.

(#3193) DSG


DSG
tag

hello! Thermaltake VB1000BWS Soprano Fekete. Ugye ez nagyon jó ház? Vagy mien házakat ajánlotok aminek jó a hűtése kb 15-18 ezerér?

(#3194) Traxx válasza CséZé (#3191) üzenetére


Traxx
őstag

Hali!

Én is néztem őket, és nem is tűnnek rossznak. Itthon a HOC webshopban lehet kapni őket, emlékeim szerint a Luna 15, a Shark 20K környékén, plusz posta. Emellett van még Simba Zen, de hogy az milyen, arról nem tudok, mert a google sem volt ez esetben a barátom... A webshopban viszont nincsenek még fent, csak a HardwareOC-n volt cikk, hogy forgalmazzák. Erre írtam nekik (mivel áprilisi volt talán a cikk), hogy akkor tényleg árulják-é...és valóban van :C

Külföldi fórumok egyébiránt tényleg dícsérték. Szerintem nem néz ki rosszul - a hűtése hogy mennyire hatákony, az meg csak a gyakorlatban derülne ki.

Szerk.: Ha még esetleg ezzel nem találkoztál, akkor magyarul: [link]

[Szerkesztve]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#3195) Traxx válasza Traxx (#3194) üzenetére


Traxx
őstag

Benéztem, mert már fent van a webshopban...a Luna árára rosszul emlékeztem, sajna az drágább :(

Egyébként szerintetek ez a Sigma Luna [link] lenne a jobb, vagy az Aspire x-plorer [link] ?A Luna talán vmivel szebb, és csavarmentes, az Aspire-ben felül is van venti (amely ventik beszámolók alapján halkak is), és van gyárilag ventiszabályzója, meg olcsóbb...viszont nincs előlapi hangkimenete. Nem tudok dönteni...

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#3196) CséZé válasza Traxx (#3194) üzenetére


CséZé
őstag

Ja már láttam a HOC-on ezt a cikket, de a házzal a Computermode-nál találkoztam. Ott van Luna, Shark és Zen. Külföldi weboldalokon a Raidmax-szal emlegetik: Raidmax/Sigma Luna. Egy teszten láttam a Lunát az valami WB fajta volt ami fekete belsős, ami nekem qrvára tetszik, csak az a baj h még Mo-n nem láttam olyat :(
Remélem idővel lehet kapni, mert az ára nem vészes és jól is néz ki

[Szerkesztve]

(#3197) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Nos nem hiszem el de találtam Enermax ECA 3052-őt!!!!!!!!
És itt a ph-n.
Tts 23-24k tud hozni
Schenker88 17k-ba tud. Holnap nála friss lista így ez az ár módosulhat.

[link]
Enermax ECA 3052-B 25cm 17 020 Ft 1 év
Enermax ECA 3052-BS 25cm 17 020 Ft 1 év

Szal lehet keresni :)


[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#3198) BPFeri válasza Shkiz0 (#3197) üzenetére


BPFeri
senior tag

Szupi ! :R

Köszi a ''nyomozást''.. Schenker jó csóka!! megyek hozzá rendelni !!!
Vajon mi lehet a különbség a B és a BS között ? :F

Üdv, F.

....

(#3199) Shkiz0 válasza BPFeri (#3198) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

google a barátod. :) Amúgy egy színárnyalat. A bs szebb mivel ezüst kerete van.

Enermax ECA 3052BS Chakra
[kép]

Enermax ECA 3052B Chakra
[kép]

[Szerkesztve]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#3200) csana


csana
senior tag

Üdv!

Úgynéz ki, ha nem jön össze a kiszemelt ház, befektetek egy Aerocool Aeroengine II-be..
Tudnátok erről a házról valami véleményt mondani?Van benne anyag? Esetleg milyen pozitív megoldásokkal büszkélkedhet? Létezik róla valamiféle leíró jellegű cikk? Megér 15K-t? Kb. ennyi érdekelne..

ThX! :R

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.