Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3401) adalbert1


adalbert1
veterán

Sziasztok, jelenleg ilyenem van, ezt szeretném majd cserélni, mivel megy az ősökhöz...
Sokat gondolkoztam, hogy milyen házat kellene venni, de igazából az új chieftecek annyira nem jönnek be, ezzel meg az a probléma, hogy csak az egyik meghajtó keretet lehet hűteni.
Nézegettem még az antec p180-at és a 810-es stackert, de azok túl nagynak tünnek.
Szóval ki tudna olyan házat, ami jó minőségű, megfelelően szellőzik, kinézetre kb. olyan mint a fenti dragon, és nem is valami nagy batár (viszont ha később kell beleférjen valami hosszabb videókártya is), max. 3-4 hdd és 2-3 odd lesz benne.

(#3402) Muton válasza HolyFire (#3392) üzenetére


Muton
addikt

a ház aljára szerelhető 2 vinyó tartócsavarjaira gondoltam

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#3403) HolyFire válasza Muton (#3402) üzenetére


HolyFire
aktív tag

Jahh okés....értem...

Neeee!!! Csak a rumot ne!!!

(#3404) HolyFire válasza adalbert1 (#3401) üzenetére


HolyFire
aktív tag

Én Antec-re szavazok... Bár még nem tudom millen a P182....de a mostani ANtec házam elég jó....szóval pozitívan várom a holnapot....:):):):)

Neeee!!! Csak a rumot ne!!!

(#3405) Kombat válasza Goldye (#3396) üzenetére


Kombat
őstag

Jajj! Most vettem észre, hogy összekevertem az Apollo-t az Alpha-val! :B
Na mindegy, így is segítettél mert Alpha is van a pixmanian kb ugyanannyiért!
Milyen hangosak a gyári ventik? Esetleg a tipusukat/sorozatszámukat megnéznéd nekem?
Előre is :R !

(#3406) adalbert1 válasza HolyFire (#3404) üzenetére


adalbert1
veterán

A p180 topicját olvasgatva nem derült ki szinte semmi egyértelműen, van aki szidja a házat, van aki meg az egekig magasztalja... A 182 különbözik valamiben a 180-tól a kábelek hátul való elvezetésén kívűl?

(#3407) HolyFire válasza adalbert1 (#3406) üzenetére


HolyFire
aktív tag

Hát nem tudom.... Elvileg holnap megjön a ház és tudok mondani róla infót.... Szóval holnap térjünk vissza rá....

Neeee!!! Csak a rumot ne!!!

(#3408) adalbert1 válasza HolyFire (#3407) üzenetére


adalbert1
veterán

Oké, várom a tapasztalatokat...
Én meg nem igazán tudok dönteni, legszivesebben olyan házat vennék, mint ami most is van, de baromi zavaró, hogy csak az egyik hdd keret elé lehet ventit rakni, plusz abban se vagyok biztos, hogy egy nagyobb videókártya elférne benne (meg nem is a legcsendesebb).

(#3409) danati


danati
senior tag

Sziasztok, nekem egy AeroCool AeroEngine II-m van.
16k ért vettem és tökéletesen meg vagyok vele elégedve.
(halk ventik, masszív aluminium ajtó...)
Minden léggel van hűtve
Gépem adatai és a hőmérsékletük üresjáratban:
AMD Athlon64 3000+ @ 2500 32°C
MSI NX7600Gt (650/1550) 43°C
Maxtor vinyó (40Gb :W ) 25°C
:DD

[ Szerkesztve ]

(#3410) HolyFire válasza adalbert1 (#3408) üzenetére


HolyFire
aktív tag

Vazze csak hétfőn tudok bővebbet mondani... most írtak hogy hétfőn hozzák a házat.... Szar fos ország... Útálom az illet.... ír hogy szombaton itt van...most meg hogy majd csak hétfőn....Pfffffff..... minimum így már az hogy ingyé idehozzák.....

Neeee!!! Csak a rumot ne!!!

(#3411) adalbert1 válasza HolyFire (#3410) üzenetére


adalbert1
veterán

Az szívás, tök jó hogy beigérik, utána meg nem tudják teljesíteni.

Én mindenesetre most vele kezdtem szemezgetni: Chieftec Bh-01-BBB
Az eddigi házamban sem csalódtam, és mivel most jelentősen több passzív cucc lesz majd benne, így remélem hogy ez se kelt nagy zajt, mondjuk nem a csendeségre van kihegyezve a ház, de ahogy nézegettem az igényeimnek megfelel, az antec meg úgy elég drága, hogy sehol nem tudom megtekinteni, a tapasztalatok meg elég vegyesek vele kapcsolatban.

(#3412) balbla válasza adalbert1 (#3411) üzenetére


balbla
tag

Sziasztok!

Tettem fel egy pár képet, a P180 saját topikjába.

Ha valamilyen kérdésed van esetleg tudok segíteni. A lányom gépe egy LBX-03BB ben lakik, ha kell össze is tudom hasonlítani. Ez előtt Chieftec házakat használtam és ha új gépet rakok össze csak chiefteckel dolgozom.

Ha valami működik ne piszkáld!!!

(#3413) adalbert1 válasza balbla (#3412) üzenetére


adalbert1
veterán

Hello!
A P182-ben nem lehet hátul elvezetni a kábeleket? Valahol mintha olyat láttam volna...
Így összeségében mi a véleményed róla? Meg vagy vele elégedve? Ill. a chieftec házakkal összehasoníltva milyennek találod? Anyagminőség (gondolom hogy nem gagyi, de páran panaszkodtak rá -mondjuk ők még a p180-ra-)?
Ez a mostani házam, ebből is a wdu változat. Meg vagyok vele elégedve, de mivel lesz új konfig ez valószínűleg megy otthonra... Viszont amiért nem ugyanilyet veszek, az az hogy csak az egyik keret vinyóit lehet hűteni, ami a másik keretben van, már jó 10 fokkal melegebb idle-ben is, plusz gondolom az antec halkabb lehet, mivel a csendeségre (is) van kihegyezve.
Az újabb chieftecekkel mik a tapasztalataid?

(#3414) balbla válasza adalbert1 (#3413) üzenetére


balbla
tag

Ilyen volt az első chieftec házam nekem is.

Szerelésben a chieftec sokkal jobb, a P182 höz szükséged lesz egy csipeszre is ha hátul akarod elvezetni a 8pines P4 kábelt. a chieftecben sokkal nagyobb a hely (főleg amilyet kinéztél). sajnos a Chieftecben nincs porszűrő, ezért sokkal jobban porolódik. Én raktam bele (kb 2.3mm vastagságú, www.innofilt.hu), de akkor a HDD hűtőventillátor nem fért el. A hddk a chieftecben iszonyatosan kerregnek (volt benne seagate maxtor és samsung is. nem tetszik még a Chieftecben a nagy helyek felfogatása sem. Az összes rackembe bele kellett fúrnom egy 3 as menetet mert az a kis csavar csak normál menetbe megy bele. Az ebben a nagyban amit kinéztél oldal lemezek néha rezonálnak (ilyet is szereltem már, bár a tulajok levett oldal lemezzel használják a sűrű hardver cserék miatt).

A P182 szerelése horror, viszont ha egyszer összeszerelted akkor sokkal jobb(ez az én véleményem). A házon lévő nyílások előtt proszűrő van így sokal kevesebb por kerül belülre. A gumis hdd rögzítés miatt a hddk hangja szinte nem hallható. a P182ben 3 Noctua egy scyhte és a videokártya hűtése halkab mint a chieftecben lévő egy Noctua és 9500 hangja. (a tápokat nem említem mert azokat nem lehet egyáltalán hallani, egy seasonic és egy corsair).

A hddk hűtése viszont a chieftecben 2-3 fokkal jobb.

Én azon gondolkoztam mielőtt megvettem a P182, hogy a HDDket hogyan halkítsam el. erre azt találtam ki, hogy a sines rögzítés helyett kifeszítek gumi kötelet és abba rakom a hddket mint ahogy valamelyik antec házban van, de meguntam az örökös próbálgatást.

Különben a p182 sokkal szebb mint a Chieftec :) .

Ha valami működik ne piszkáld!!!

(#3415) adalbert1 válasza balbla (#3414) üzenetére


adalbert1
veterán

Közben nézegettem a képeket is amiket linkeltél a másik topicba, tényleg nagyon jól néz ki.
A hely csak annyiban számít, hogy pár helyen írták ha hosszabb videókártyát akarnak használni, akkor már a felső hdd tartó rekesz kilőve -persze lehet hogy ezt is még a 180-hoz olvastam- (jelenleg csak egy 2600xt-t akarok bele, de ki tudja milyen monstrumokat fognak még gyártani).
Az 5 1/4"-es helyeken nálam csak odd lenne, így az nem probléma, a mobil rackem usb-s. :)
Az antecben mosható pl. a porszűrő, vagy cserélni kell?
A gyári ventiket érdemes lecserélni? Műanyag, vagy fém csavarral vannak felfogatva?
A hddk-nek nem árt ez a fajta elhelyezés?
A vinyóknál 2-3 fok még nem lenne probléma, csak a mostaniban zavar, hogy amelyik a nem hűtött keretben van hajlamos nagyon melegedni (mondjuk ez meg túlélt már pár évet egy rosszul szellőző codegen házban is, szóval nagy probléma nem lesz vele).

(#3416) balbla válasza adalbert1 (#3415) üzenetére


balbla
tag

A porszűrők ha jól tudom moshatók, de én csak egy ecsettel szoktam portalanítani. Elöl vannak a két vizszintesen csíkozott ajtó mögött ami nyomásra nyílik.

Nekem a 8800GTS kényelmes elfér a felső hdd tartó nélkül. Alulra 4 db hdd tehetsz.

A hddknek ez a fajta elhelyezés szerintem nem árt. Ahogy azt az eéőbbiekben írtam a hddk 38-37 fok között vannak.

Ha valami működik ne piszkáld!!!

(#3417) sgergi


sgergi
veterán

Sziasztok!

Milyen olcsó (~10000 HuF, táp nélküli) házat tudtok ajánlani? Lényeg, hogy elől, hátul, esetleg oldalt legyen ventihely( 12-es hátul, esetleg elől is). Semmi extrára nincs szükségem.

(#3418) Gyuri27 válasza sgergi (#3417) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link], [link], [link] hirtelen.

Amd - Radeon - Ryzen

(#3419) Goldye válasza Kombat (#3405) üzenetére


Goldye
aktív tag

A gyártó szerint halk, szerintem is, de ha komolyan akarod akkor lecseréled őket. Sajnos adatokat nem tudok róla, googlen keresgélj :) A számukat majd megnézem :)

(#3420) HolyFire válasza adalbert1 (#3411) üzenetére


HolyFire
aktív tag

Nahh megjött a házam. Naggyon dúrva ez az Antec P192...Erősen csak ajánlani tudom :R ... Halk...alíg lehet hallani a hangját, tágas, eszméletlen megoldások vannak benne és nagyon szép... :) Röviden és tömören ennyit róla :C

Neeee!!! Csak a rumot ne!!!

(#3421) polip válasza HolyFire (#3420) üzenetére


polip
addikt

ha vennék az életbe valaha asztalit, tuti ilyet vennék :)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#3422) balbla válasza HolyFire (#3420) üzenetére


balbla
tag

P190 vagy P182?

Ha valami működik ne piszkáld!!!

(#3423) HolyFire válasza balbla (#3422) üzenetére


HolyFire
aktív tag

P182..... Sorry mellényomtam :):)

Neeee!!! Csak a rumot ne!!!

(#3424) firewolf


firewolf
tag

Hello!

Szeretnék új házat venni, mert a mostani elég kicsi és olyan kábeldzsungel van bent, hogy Tarzan is eltévedne benne... Tudna valaki ajánlani jó házat, ami nagy (legalább 50cm magas), jó és belefér 20ezerbe?(nem baj ha sokkal olcsóbb...)

Köszi mindenkinek!

(#3425) Mr-Pamacs válasza firewolf (#3424) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

Esetleg egy használt Chieftec?

(#3426) firewolf válasza Mr-Pamacs (#3425) üzenetére


firewolf
tag

Ha a nagy toronyra gondoltál, akkor az nem tetszik. De most h mondod lehet veszek 1 használtat :)

(#3427) Mr-Pamacs válasza firewolf (#3426) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

Fel lehet a chiftecket is dobni:

Enyém:

Sztem nagyon megéri az árát a Chiftec, strapabíró, csavrnélküli szerelhetőség, bőven elfér benne minden,nagyon jó a szellőzése.Én semmi pénzért nem vállnék meg tőle.

(#3428) Kop@szQty@


Kop@szQty@
csendes tag

Sziasztok!
Új gépet akarok össze rakni.
Erről [link] a házról tudnátok valamit mondani?
Vagy valami hasonlóról, amiről jók a tapasztalatok.
Köszi!!! :R :R

P5KR, C2D E6750@3200, 4*1Gb Corsair DDR2 TwinX 800MHz CL4, WD1500AHFD,2*WD3200AAJS, Leadtek 8800GT extreme, NEC AD-7173S, Chieftec 450W, Gigabyte POSEIDON ház ( fekete ), Samsung 223 BW

(#3429) omi28


omi28
csendes tag

Sziasztok!!!
A közelmúltban történt élményeimet akarom megosztani veletek.
Kb egy hónapja nagyon boldog tulajdonosa vagyok egy Cooler Master Cosmos 1000-es háznak. Előszőr is egyetlen negatívumot tudok írni, hogy más ebből a pénzből egy komplett gépet vesz... :W
Megyek a boltba, oké megvan a cucc, nézem a dobozát hát kb egy kisebb konyhaszekrény simán beleférne. :Y :Y
Természetesen ki kellett bontani, az eladók is szerették volna megnézni itt jött a köv. meglepi, bár írták a neten hogy majd 20 kiló, de tényleg alig bírtam kiemelni a dobozból.
Maga a ház gyönyörű, de tényleg, igaz hogy nem csiricsáré, meg nem világít, meg ablak sincs rajt, de ha valaki mint én a visszafogott eleganciát kedveli hát odatesz. :K :K
Belülről akkora hogy mondjuk a kishugom simán be tudna költözni. komolyan egyszerüen egy 8800 Gtx röhögve elfér és. a kábeleket simán eltudom vezetni az alaplapot tartó lap mögé oldalra, pápá dzsungel.Alapból 4 db 12cm-s venti van benn, ami szerintem igen halk, persze ki mennyire vásott fülü, de mondjuk nekem bekapcsolás után meg kellett néznem, hogy tényleg mennek e mert nem hallottam.
a súlyról még annyit, hogy van egy lg 52X-es kombóm, ami ugy mint egy helikopter ha ugy igazán nekidurálja magát. a ház meg sem rezzen teljesen elnyeli a rezgéseket, és a hangot is
kb negyedére redukálta.
A táp helye alul van kialakítva, ami szintén nem egy rossz dolog. :R
A vinyóknak külön kis rekeszek vannak, szám szerint hat darab, mindegyik vinyófogató csavar egy gumi csonkra ül rá , ami további zajcsökkenést eredményez. Az már csak halkan zárójelbe jegyzem meg, hogy annyi csavart, egyéb kütyüt adtak hozzá, hogy kb az
unokám is abból fogja összerakni a gépét.
Tehát nagyon komoly a cucc egy pillanatig sem bántam meg hogy megvettem, mindenkinek csak ajánlani tudom aki nem sajnálja rá.
[L:http://prohardver.hu/hir/jon_a_cooler_master_uj_csucskategorias_haza.html]

(#3430) Shodan


Shodan
addikt

akasa eclipse vagy mirage házzal rendelkezik itt valaki?

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#3431) Csapi007 válasza omi28 (#3429) üzenetére


Csapi007
veterán

Majd képeket. :U

"Csak úgy mondom"

(#3432) Shodan


Shodan
addikt

Romániában, cseheknél, lengyeleknél is kapható akasa és mindenhol olcsóbban,nálunk csak egy helyen találtam de ott is elég húzós :(

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#3433) Bagira01


Bagira01
veterán

Na végre megvan :DDD . Az a problémám, hogy már elég szűkös a cm elite 331-s házam. És szeretnék vmi nem túl drágát, de nagyobbat(kinézet is fontos). Én egy Cooler Master CM 690-t néztem ki, mert fontos, hogy a táp alul legyen és ne zavarja a scythe infinity-t. Ha valaki tud jobb házat kérem szóljon :R

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#3434) VaniliásRönk válasza Bagira01 (#3433) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Jesszus :Y, mit pakoltál bele hogy szűkös? :D

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#3435) Bagira01 válasza VaniliásRönk (#3434) üzenetére


Bagira01
veterán

Nem a szó szoros értelmében szűkös :DDD . Csak valahogy nem klappol az egész berendezkedés(mikor megvettem ,már akkor sem tetszett). A tápot meg alúra akarom rakni :)

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#3436) Bagira01 válasza VaniliásRönk (#3434) üzenetére


Bagira01
veterán

Vagy még ez jöhet szóba(mert a plexis házak szépek), de sajnos fölül van a táp :(

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#3437) VaniliásRönk válasza Bagira01 (#3436) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nem szeretek ajtóstul rontani a házba. :))
Úgy tudom az AC-nek vannak még alultápos házikói.

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#3438) Bagira01 válasza VaniliásRönk (#3437) üzenetére


Bagira01
veterán

Azok bűn rondák. Na megvan. Legolcsóbb helyen 16.404Ft. Szerinted megéri :F

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#3439) VaniliásRönk válasza Bagira01 (#3438) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Szép ház (semmi csicsa), ha jobban érzed majd magad mellette miért ne érné meg? :D

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#3440) Bagira01 válasza VaniliásRönk (#3439) üzenetére


Bagira01
veterán

Azért az a 16k nem kevés(mehetne hw-re is): De tényleg szép ház :K . Nem tudsz vmi hasonlót, de olcsóbbat? Ha nem lesz más, hát lesz ez, a mostanit meg eladom :DDD

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#3441) VaniliásRönk válasza Bagira01 (#3440) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Az Elite 331 is 8k, nem hiszem hogy jelentősen olcsóbbat találnál hasonló kivitelben.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#3442) Bagira01 válasza VaniliásRönk (#3441) üzenetére


Bagira01
veterán

Na. Ma vagy holnap meg is rendelem. Csak akkor most a táp a földről fogja színni a port :F

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#3444) Gyuri27 válasza ultrahawk (#3443) üzenetére


Gyuri27
félisten

Azt csak te tudod, hogy megéri-e. Nem lát itt senki a pénztárcádba.
A kinézet is szubjektív dolog. Egy biztos minőséget képvisel ez a ház, mint a giga házak többsége.

Amd - Radeon - Ryzen

(#3445) 10GoBall válasza Bagira01 (#3438) üzenetére


10GoBall
aktív tag

690-ea CM ház van pl. a Bird Computerben. /16.190 pénz/
Én is gondolkodom rajta. A másik jelölt a ZXRT Alpha, színtén ebben az árkategóriában és hosszított kivitelben.

A 690-nál azért a fele lyukat le kell fedni. Úgy tűnik a sok ventilyuk köré tettek egy kis lemezt is. Na meg lehet porszűrőket kreálni, mert nem látok benne. Viszont 524,5 mm hosszú, ami nagyon vonzó benne.

A temető is azokkal van tele, akiknek igazuk volt.

(#3446) 10GoBall válasza 10GoBall (#3445) üzenetére


10GoBall
aktív tag

A ZXRT NZXT akart lenni :W

Ez már a diszlexia jele.

A temető is azokkal van tele, akiknek igazuk volt.

(#3447) parkasz


parkasz
senior tag

Sziasztok!

Matx ház vásárlásán töröm az agyam és segítséget szeretnék kérni.
Mi a véleményetek az Antec NSK-3300-ról?
Előre is köszi a segítséget! :R
[link]

(#3448) jozsef72222


jozsef72222
csendes tag

Nekem egy Thermaltake Swing vásárlásán jár az eszem, relatív olcsó és jól szerelhetőnek tűnik. Valaki meg tudna erősíteni ebben a kérdésben?

-- www.music.hu -- Ahol a zene kezdődik

(#3449) anxius válasza jozsef72222 (#3448) üzenetére


anxius
aktív tag

(#3450) Bagira01 válasza 10GoBall (#3445) üzenetére


Bagira01
veterán

Én már megrendeltem 16.404Ft-ért. Ha nem jön meg a héten akkor a bird-be is utánakérdezek :K

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.