Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3451) motorola


motorola
tag

Hy!Mit gondoltok az Aspire X-Cruiser nevű házrol?Esetleg van itt valakinek ilyen?

(#3452) anxius válasza motorola (#3451) üzenetére


anxius
aktív tag

(#3453) Reaper


Reaper
őstag

Hali!
érdekelne milyen házat ajálnátok nekem, kb 10-20e Ft magasságban.
Ami kéne:
- elöl be-hátul ki, később ha kell bővithető, hűtés
- csendes legyen, jó ha "van benne anyag" :DDD
(van egy réégi Maxtorom meg egy Seagate Barracudám, szal ezek elég sok zajt termelek, amit el kéne zárni :W )
- férjen be a 8800-gt
Fekete ház, semmi csicsa valami ilyen kéne, esetleg plexi lap...
gondolkodtam a CM 690-en de azon túl sok a lyuk (a komplett előlap lyukas, nem sok hangszigetelés lehet :F ugyanez vana TT matrix V-vel is ), de szóba került a Gigabyte Poseidon is. a kinyitható elejűek nem tetszenek igazán...
szal ennyi, bárkinek bármi ötlet? a CM690 jó lenne, ha jobb lenne a hangszihetelése :D

(#3454) Bordoi válasza Reaper (#3453) üzenetére


Bordoi
őstag

Hali !

Én tegnap vettem egy Gigabyte Poseidon házat .
Csak a legjobbakat tudom róla mondani .
Egyszerűen visszafogottan elegáns . :)
Nagyon szépen megvan csinálva minden részletében .
Az oldal lapok is kellően masszívak, az előlap gyönyörű .
Egy halk rendszer kiépítésére alkalmas .

Üdv

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#3455) Reaper válasza Bordoi (#3454) üzenetére


Reaper
őstag

Kösziiii, :R
nagyon nem tudom melyiket szeretném, egyszer egyik, egyszer másik tetszik jobban, :DD

legjobb lenne mindkettőt a Poseidont és a CM690-t is élőben látni :DDD
van valami bolt itt pesten ahol mind2 előfordulhat?

(#3456) Bordoi válasza Reaper (#3455) üzenetére


Bordoi
őstag

Azt nem tudom, de gondolom a neten megtudod keresni a boltokat . :R

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#3457) Shodan


Shodan
addikt

Ma láttam kitéve az akasa miraget boltban, és hát mit ne mondjak b@szott nagy. Kár hogy az eleje műanyag, így olyan gagyi hatású, meg szélesebb mint gondoltam.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#3458) anxius


anxius
aktív tag

Kinéztem a kövi házamat,egy Antec nine hundred-et.Egypár tulajdonos véleményét azért meghallgatnám,mert többre tartom,mint a teszteket.Szóval bárki aki rendelkezik ilyennel,kérem írjon egy pár sort. :R

(#3459) Alyens válasza parkasz (#3447) üzenetére


Alyens
aktív tag

Szia! Nekem Antec nsk4000 van! Hát nem rossz ház. De nem kell tőle semmi nagyot várni attól még hogy antec, van egy igen massziv codegen házam is ami nem sokmindenben rosszabb! Mondjuk nekem bejött a letisztult formája az NSK szériának :R

http://shrimpland.hu

(#3460) zolee0307


zolee0307
őstag

Sziasztok!

Szerintetek melyik ház érné meg jobban, melyik a jobb választás:

Sigma: [link]

Silverstone: [link]

Ja és a 61 cm az a hossza, nem a magasság, ugye?

Előre is kössz a segítséget.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#3461) Kombat válasza zolee0307 (#3460) üzenetére


Kombat
őstag

Hi!

Igen a 61 cm a hossza a háznak!

Szerintem mindkettő nagyon jó monőségű ház, bár a Silverstonenak több tapasztalata van házikó építésben!
Azt vedd amelyik jobban tetszik! ;)

(#3462) zolee0307 válasza Kombat (#3461) üzenetére


zolee0307
őstag

Kössz szépen a választ! Majd decemberben lesz aktuális a házvásárlás, adig spórolnom kellene.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#3463) old gray válasza zolee0307 (#3460) üzenetére


old gray
addikt

Majdnem egy házat néztünk ki (pont tegnap tetszett meg): Sigma Luna

61 x 23.5 x 52.25 cm méret, elég tágasnak tűnik. és egyszerűen szép. :K

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#3464) zolee0307 válasza old gray (#3463) üzenetére


zolee0307
őstag

A lunát én is néztem, de a zen 1000-el olcsóbb, de még én sem döntöttem el, hogy most zen, vagy luna legyen. Annyi, hogy néztem silverstone TJ-05 házat is de az vmivel kisebb, meg drágább. Úgyhogy Sigma lesz, csak még nincs rá lóvém egyenlőre, de remélem decemberben megtudom venni.

A luna nekem szolidabb, mint a zen. Csak nem tudom, mekkora lehet belül. Gtx-em miatt kellene vmi nagyobb szellősebb ház, meg a könnyű szerelés is szempont, ja meg eltudjam pakolni a sok kábelt.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#3465) Gyusz válasza old gray (#3463) üzenetére


Gyusz
őstag

Huh, ez aztán tetszik! Nemsokára nekem is házat kéne vennem, felírom a listámra.

(#3466) old gray válasza zolee0307 (#3464) üzenetére


old gray
addikt

Szerelhetőség szempontjából sztem megállja a helyét, elég hosszú és széles.

Egy teszt a Luna-ról: [link]

A jelenlegi házam (ELADÓ, érd. PÜ-ben): cooler master centurion 532

(sorry a reklámért....) :)

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#3467) zolee0307 válasza old gray (#3466) üzenetére


zolee0307
őstag

Kössz szépen a linket. Elolvastam a tesztet és nem írnak róla rosszat (a háromszögekről, meg ajtóról írták, hogy jobb lehetne), csak kár, hogy nem volt beleköltöztetve egy konfig. Megnéztem volna, hogy milyen, ha bele van rakva az én gépemhez hasonló konfig. Azt hiszem nem döntök rosszul, ha ezt választom.

Nekem a mostani mambo házammal meg az a bajom, hogy hiába 502 mm hosszú, de az előlapon lent, meg fent kinyúlik egy talp és ez vagy 5cm-el megnöveli az előlapi panelt, szóval azért érdekelne, hogy mekkora lehet belül, meg mekkora hosszú az előlapi panel.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#3468) old gray válasza zolee0307 (#3467) üzenetére


old gray
addikt

Na igen, az én házam paraméterei is úgy vannak megadva (konkrétan a nagysága), hogy az elején látható 2 oszlop is beleszámít a szélességbe és hosszúságba.

Szóval a gyártók kissé csalnak a paraméterek megadásánál, bár a Sigma Luna-nál nincs semmi kiálló rész ami a dimenziókba beleszámítana (max. tényleges mélysége kisebb az elején lévő ajtó miatt)

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#3469) zolee0307 válasza old gray (#3468) üzenetére


zolee0307
őstag

Agogy nézem a mostani gépházamnál 6 cm-el biztos hogy hosszabb, mondjuk magasabb, meg szélesebb is. Nagyobb méretű házak meg tényleg olyan áron vannak, hogy a hajam égnek áll. Még alszok rá egy párat, de szerintem szelőssebb, meg nagyobb is lesz (5 cm-et nyerek már jó, mert a mostaniban nagyon nehéz szerelni). Ezt már hosszabb távra tervezném.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#3470) old gray válasza zolee0307 (#3469) üzenetére


old gray
addikt

Én is hosszabb távra tervezem venni. Most gondolkozok: ez full alu ház? :Y

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#3471) zolee0307 válasza old gray (#3470) üzenetére


zolee0307
őstag

Én úgy tudom, hogy aluminium. De nekem masszívnak tűnik.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#3472) old gray válasza zolee0307 (#3471) üzenetére


old gray
addikt

Az a jó ha full alu. Jobb a hőleadása, tuningnál val.színű számít pár fokot....

Nem kérdéses amint elviszik a régi házam ilyet fogok venni. (meg egy ventiszabályozó panelt, sajna a tápcsatis megoldás nem tetszik)

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#3473) birooo


birooo
tag

Sziasztok.

Vennék valamilyen házat, de eé vagyok tévedve a sok lehetőség között. Segítsetek. A lényeg, hogy valami szigeteltet vennék, hogy minnél halkabb legyen, táp nélkülit, mivel az van egy jó minőségű. Nagyjából ennyi lenne az elvárásom. Tehát halk gépet akarok összerakni. Milyen házat javasoltok.

(#3474) pajinka


pajinka
tag

Sziasztok!

Tudja valaki, milyen 350W-os táp van gyárilag a Gigabyte GZ-X2-es házban? MEgbízható, vagy jobb az ASUS+FSP?

♫ Trying hard now, it's so hard now, getting strong now, won't be long now... B.É.R.CS.A.R.O-V.

(#3475) zolee0307 válasza old gray (#3472) üzenetére


zolee0307
őstag

Legalábbis a honlapon azt írták az anyagára. Mondjuk engem nem zavar, ha nem tudom állítani a feszt a ventiknek, mert én nem vagyok allergiás a zajra, meg nekem nem 24/7-be megy a gép. Én is így vok, hogy vigyék el a házamat aztán jöhet.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#3476) zolee0307 válasza pajinka (#3474) üzenetére


zolee0307
őstag

Kérdezz rá a tápos topicban (melyik tápegységet vegyem), ott biztos van, aki tudja. De én úgy tudom, hogy jó minőségű tápokat rak bele a gigabyte.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#3477) pajinka válasza zolee0307 (#3476) üzenetére


pajinka
tag

:DDD
Megtisztel, hogy azt gondolod, nem vagyok olyan önző, mindent azonnalakarós szemét, hogy ne tegyem fel rögtön ott is magamtól.

Sajonos vagyok ;]

♫ Trying hard now, it's so hard now, getting strong now, won't be long now... B.É.R.CS.A.R.O-V.

(#3478) Killerlaca


Killerlaca
senior tag

Sziasztok

Lenne egy kérdésem hátha tudtok segíteni.
Van egy ilyen házam ASUS TA-651 FSP350W a ház hátuljában gyárilag van egy nagy venti 12cm asszem.A kérdésem az lenne hogy ha én ezt rádugom a tápra akkor max fordulaton megy, de ugy elég hangos létezik ehhez átalakító amivel rátudom dugni az alaplapra, hogy tudjam szabályozni a fordulatszámát?
A másik kérdésem tudom ne pont ide tartozik, de gondolom nem fog problémát okozni.
A mostani merevlemezkenek nem a normál tápdugó kell hanem az a lapos, namost az szeretném tudni, hogy miért csak egy ilyen tápkábel van az FSP350W ez normális és ha netán lenne mégehy vinyóm akkor létezik átalakító a régi fajtáról az újra?

Bocs a láma kérdésért,de vagy 7-8 éve nem raktam össze gépet.

Azért előre is köszönöm

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#3479) Pety válasza Killerlaca (#3478) üzenetére


Pety
senior tag

Az első kérdés kihúzod a 12V ágból a zsinórt és átdugod az 5V ágra--->hang kilőve egyébként létezik átalakító,ahogyan a tápcsatlakozó átalakítóból is,szvsz nem lehet drága.Azt hiszem winyókon szokott mindkét fajta lenni illetve az enyémen volt.Most momentán pata winyóm van azon nincs ilyen :DDD

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#3480) Killerlaca válasza Pety (#3479) üzenetére


Killerlaca
senior tag

Szia
Hol van az alaplapon az 5V os ág?Én nem találom.

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#3481) Pety válasza Killerlaca (#3480) üzenetére


Pety
senior tag

na álljunk meg az mondtad a tápra van dugva,gondolom molex csatlakozón ott 1db 12V két GND és 1db 5V ág van ott gondoltam a dugó cseréjét.de mint írtam lehet kapni átalakítót de így is halk lesz.

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#3482) eszement24


eszement24
aktív tag

Sziasztok.Nekem egy fekete Aerocool Engine 2 Jr van (tudjátok a "hajtóműves) 12cm-es venti elől, csak a venti felett nyitható, plexi kivágás oldalt és azon is egy venti és az a problémám, hogy ESZMÉLETLENÜL szívja a port..ha kikötöm a ventiket akkor mégjobban.Ami másnak összegyűlik 3 hónap alatt az nekem egy napomba kerül..ez a jelenség fennáll panelházban és családi házban egyaránt, szóval nem a környezet hibája.JElenleg egy fsp pnf 350-es táp van benne egy 2.6os cerka asrock 4coredual-sata2-es lappal és egy ac alpine 7-es cpu hűtővel, 3ide és egy sata vinyó valamint egy pio 112es dvdiró-val.Bármit is próbáltam eddig nem jött össze.Ha a házzal vannak problémák, akkor milyet ajánlotok helyette?Maradjunk a 10ezres kategóriában lehetőleg.A ház hűtését is szeretném kicsit csendesíteni, bár így se hangos csak én vagyok egy vékony költségvetésű hangtalanság kedvelő :)) Segítségeteket előre is köszi.

(#3483) eszement24


eszement24
aktív tag

Elírtam a gépház nevét.Helyesen:AeroCool AeroEngine Jr

(#3484) OddMan


OddMan
őstag

Nagyon vékony (kicsi) mini-atx álló házat szeretnék venni. Elég lenne 1db 5,25-ös és 2db 3,5-ös hely a hdd-knek. Az elején legyen legalább 2db usb csati.
Tudtok ajánlani gyártókat? :U

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#3485) OddMan válasza OddMan (#3484) üzenetére


OddMan
őstag

Valami ilyesmire gondoltam, csak nem komplett pc-t, hanem csak egy üres házat szeretnék venni. [link]

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#3486) Gyuri27 válasza OddMan (#3485) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link], és a gugli legyen veled.

Amd - Radeon - Ryzen

(#3487) R.P.


R.P.
aktív tag

Hali! Most akarok házat venni és kettőt néztem ki magamnak:

- Aspire X-Plorer
- Raidmax Sagitta

Ha esetleg tudtok segíteni a választásban, akkor megköszönöm. Először az Aspire-t néztem ki, azért mert abban van egy 5-ös ventiszabályzó, aztán rájöttem hogy a Sagitta szebb, de nincs benne szabályzó, viszont van táp (egy 450W-os - nemtudom használható-e? Ha halkabb lenne mint a mostani ezt venném - bár ezt fenetudja).

Az Aspire 13100Ft-ba, a Raidmax pedig 15000-be kerül. Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#3488) zolee0307


zolee0307
őstag

Sziasztok!

Kinéztem egy sigma zen házat (61x23x53.25cm kb9 olyan 16K körül és nem tudom, hogy ilyen árban van-e ettől nagyobb ház esetleg. Tudtok nekem ebben segíteni? Kösszi!

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#3489) R.P. válasza R.P. (#3487) üzenetére


R.P.
aktív tag

Megrendeltem a Sagitta-t. Remélem helyesen választottam... Üdv!

(#3490) kem


kem
addikt

Hali!
Ma nézegettem egy házat ismerősék boltjába, meg is fogom venni.
Mindenkinek ajánlom! Amikor megtudtam, hogy Codegen, nem akartam elhinni. Szép+igényes+masszív+szerelhető.
Mondjuk a táp az kuka belőle, de amugy nagykirály.

Köszi!

(#3491) Goldye


Goldye
aktív tag

Sziasztok! Milyen házat ajánlanátok egy vizes gépre? Olyan kéne amiben bőven elfér minden, és jobb lenne ha nem felfele bővülne az átlagosnál, hanem inkább szélességben. Előre is köszi a válaszokat!

(#3492) skymanka


skymanka
csendes tag

Ilye házat tervezek venni
azt szeretném tőlletek megkérdezni hogy megéri -e ilyen dobozkát venni?
meg ahogy olvastam a kistesójáról a tesztet(coolermaster 330 elite)
írták hogy érdemes előre betenni egy cooler-t én egy ilyet tervezek bele venni csak nem tom hogy milyen hangos meg hogy ez megéri -e?
ha nem jó a cooler szivesen várok linkeket az iponról :)
tanácsaitokat előre is kösszönöm :R :R :R

(#3493) luke9595


luke9595
csendes tag

Sziasztok!!

Szerintetek milyen ez a ház??? Esetleg van valakinek ilyen?
http://www.aerocool.com.tw/case/i-curve%2B/i-curve%2B.htm

:R :R :R

(#3494) 4tom4nti válasza skymanka (#3492) üzenetére


4tom4nti
tag

Szevasz!
A házról nem nagyon tudok nyilatkozni. Olcsó kategória, ne várj túl sokat.
A ventikről pedig annyit, hogy a helyedben Glacialtech SilentBlade-et választanék. Ház szellőztetőnek kiváló, hangtalan (nekem is ilyenek vannak) és Ár/érték arányban szerintem verhetetlen...
Előtte próbáltam Thermaltake ventivel, de ahogy meghallottam hangját, azt hittem helikopter közeledik... árakat a helyedben itt néznék.
sok sikert! :R

(#3495) anxius válasza luke9595 (#3493) üzenetére


anxius
aktív tag

A ház jó,nekem tetszik,és egy havernak is ilyenje van :) ,ő meg megvan elégedve vele! :C

(#3496) luke9595


luke9595
csendes tag

Még ezt a házat is néztem!! Valaki esetleg tud róla valamit?
http://www.nzxt.com/products/alpha/
:R :R :R

(#3497) Goldye válasza luke9595 (#3496) üzenetére


Goldye
aktív tag

Nekem is NZXT-m van, Apollo. szvsz gyönyörűek, de hűtési szempontból nem az igaziak.

(#3498) zolee0307


zolee0307
őstag

A 3488 hsz-re tud vki segíteni?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#3499) 4tom4nti


4tom4nti
tag

Csókolom csókolom!
Két házat találtam eddig, amelyekbe érdemes vízhűtést farigcsálni:
1. Gigabyte Aurora 3D ennek az ára lement már, olyan 23-24 körül megkapható. Nagyon jó ház, aluminium, könnyen szerelhető és tágas.
2. Antec P182 ez is egy igen minőségi darab, 28-29 körül lehet rá számítani.
Én is vízhűtésben gondolkodom. Én ezeket a házakat ajánlanám így első körben.
Akinek nincs pénze ilyenre, az vagy várjon még egy kicsit míg lejjebb mennek az árak és gyűjtsön rá. Vagy másik megoldás nincs, aki igényesre szeretné készíteni a vízhűtését, annak kötelező darab egy hasonlóan kultúr ház. :R

(#3500) 4tom4nti válasza zolee0307 (#3498) üzenetére


4tom4nti
tag

Szia!
Ilyen árban nagyon kétlem, hogy sikerül egy hasonlóan igényes házat kinézni neked. Ha csak ennyit szánsz rá, akkor szerintem jó vétel.
:R

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.