Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#47501) zoo8800 válasza Vesztor87 (#47500) üzenetére


zoo8800
veterán

pedig most még egész érthető volt :))

rip and tear, until it is done

(#47502) neduddki válasza neduddki (#47453) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

na megvan par reszlet: 1 eves 15Mm-es passat 2liter benzin komplett motorcsere enm lett, de a blok kivetelevel minden csere 1.7M ami elmet garba, /tom ez nem igaz csak hazugsag.../ ha osszeszedtem a tobbi infot az is jon

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#47503) csibor


csibor
őstag

Off. Elvinnék az autót,de nincs meg a törzskönyv, ilyenkor írassak 1 külön papírt, és ne problémázzak a dolgon :F Kedden meg bejelentem az okmányirodának a hiányt.

(#47504) LuckyL válasza csibor (#47503) üzenetére


LuckyL
őstag

Hali! én úgy tudom ilyenkor be kell jelenteni az okmányirodában hogy elhagytad, és közzé lesz téve a közlönyben, és innentől kezdve kb. 15-20 nap múlva postáznak neked új törzskönyvet
majd ezután fogod tudni eladni az autót
(illetve eladhatod hamarabb is, de a vevő nem fogja tudni 15 napon belül átiratni, amiért meg fogják büntetni)

legutóbb kb 3 éve volt iylen ügyem, akkor még így működött
ha mostmár nem így van akkor elnézést kérek
javaslom, hogy hívd fel a helyi okmányirodát, ott mondanak biztosat!

üdv

[ Szerkesztve ]

cryptot minden termékemért elfogadom

(#47505) hobizoli válasza Alvin_ti4200 (#47444) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Hat 8 kiloert kb kovacsolt belsovel felujitva segged kinyalva megcsinaljak meg elore koszonnek meg 2 ev mulva is, meg pizzat hoznak meg KV-t üccsit amig varsz ra... :DDD

Pl egy Swift-be ennyibol egy 8-9 motorcseret lejaccol a donor motorok araval egyutt.

több drón kell ;P

(#47506) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Kezdek kicsit tisztábban látni nepper ügyben, szóval vidéken lehet találni korrekt neppereket, volt a ~2hete linkelt Yarisos story ahol ugye annak ellenére, hogy 100.000kmet letagadhattak volna nyugodtan a yaris futásából nem tették, majd elöző héten néztem egy quasquait is ahol korrektül bemondták, hogy mi kánya volt vele, nem derült ki, hogy 3*annyit futott... majdnem el is hoztam csak kiderült nem bírja a gázt a 9lityos benzin fogyi meg megengedhetetlen.

És van Budapest ami egy külön világ. Ahova konkrét kocsit mentem megnézni eddig nem várt más csak átbasz*ás, átbasz*ás és átbasz*ás. Vidéken is rengeteg az ilyen de BPen nem találkoztam mással!!! Nem mindent sorolva: Az emlitett 2ből összerakott yaris aminél váltig álllitják, hogy törésmentes (ismerem a tipust), executivenek hirdett jazz ami max trendnek felel meg (csillio extra nincs benne) de a nepper váltig állitja, hogy executive akkor is amikor nem tudja megmutatni az ülésfütés bekapcsoloomját, panorámatetüt... aztán az újak: 3éves 42.000kmel hirdetett auris ami gyanus volt mert már nem "gyári" eredeti gumi volt rajta, mint kiderült köszönet vkinek a Tozota klubbol Németben volt utolsó szervize 148.000kmnel.
Gondolom nem kell mondanom, hogy volt szervizkönyve pecsétes ami "igazolta" hogy csak 42.000kmet futott. Jazz ami executive 1000kmel kvázi újnak hirdetve de már képeken látszik, hogy kányás alufelnije hiányzik, vmi törése tuti volt, Prius ami tökéletesen müködik, csak épp amikor odamegyek meg se moccan.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#47507) Dare2Live válasza Dare2Live (#47506) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

És eközben b*jó autószerelős storykat hallok, ahol a márkaszervizben beépitett ember van forrodrottal hiába viszed be nem ér semmit.... éééés a kedvencem (ezt is autoszerelő mesélte) a nepper festékréteg mérője ami mindenhol gyári vastagságot mér!

Ami furcsa volt azt pont egy karosszériás mesélte, törött kocsikat tudnak ugy fényezni vmi spec modszerrel, hogy festékréteg mérő gyárinak látja. Furcsa de olyan mesélte aki karosszériás ráadásul hiteles.

Amúgy egyre inkább kezd teli lenni a tököm az egésszel.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#47508) giigz


giigz
veterán

Erről mi a véleményetek? :) Volvo S80, 2.9L, 205 LE :)

(#47509) Alvin_ti4200 válasza Dare2Live (#47507) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

OMG. Ezek után hogy fogom lecserélni majd szegény Sárát? :S Fél éves procedúra lesz az fix, ha maradok a használt verdáknál.

(#47510) VR6-Fan válasza Alvin_ti4200 (#47509) üzenetére


VR6-Fan
veterán

nyugi az újakat is tördelik, a Lagermax-nak elég komoly festő és lakatos üzeme van :D

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#47511) Dare2Live válasza Alvin_ti4200 (#47509) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

fixen merem állitani, hogy ki lehet fogni jó használt kocsikat.... de baromira kell vigyázni. BPi neppereket meg kerülni. Persze biztos van ott is korrekt ... albinot is láttam már

VR6: Ilyen storyt is hallottam, de már le se mertem írni.... horror. Nehéz lenne ráírni, hogy szállítás sérült pl első lökös újra fújva és adni rá +100.000Ft kedvezményt??? Ja persze inkább átb*ák az új autó vásárlót ugy zsebükbe marad....

Amúgy egy ilyen szállitás sérültet jövő héten megnézek de már most gyanus, hogy ez azt jelenti, hogy totálkáros volt....
(linkeljem a tipust és, hogy mért gyanus?)

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#47512) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Na még egy utolsó csoda mára:
[link]

Vki meg tudja mondani, mi a probléma evvel a priussal? Ne részleteket keressetek ordít a képekről.... Nagyon brutál. :W

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#47513) Rick4 válasza giigz (#47508) üzenetére


Rick4
félisten

van neked évi 4~5kilód szervizre? vedd meg.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#47514) Rick4 válasza Dare2Live (#47512) üzenetére


Rick4
félisten

az a gond ahogy az első rendszám áll?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#47515) Dare2Live válasza Rick4 (#47514) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Leírom mert aki nem ismeri Priust (forum ~100%a) annak nem tünik fel.

Ilyen kocsi nem létezik. Ugye a nepper és csapata gondolom vesz egy elöl totálkár jazzt, meg egy hátul totálkár jazzt és abból lesz egy "új"(fiatalabb papirjai sokszor még egy éves sincs) "sérülésmentes" jazz.

Itt gondolom vettek 2 totálkár Priust. Generáciora is figyeltek, csak az nem tünt nekik fel, hogy 2fajta prius van, az EUs meg a US modell. ÉS a kettő sok mindenben különbözi, na ezen egy rész ilyen, másik olyan... valódi hibrid. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#47516) Typhoon47 válasza Dare2Live (#47515) üzenetére


Typhoon47
őstag

Jó azért tegyük oda mindig, hogy a nepperek csalók de! tisztelet a kivételnek, és nem csak pesten kívül.. vannak igenis normális nepperek akiknek nem lételemük az agresszív átbaszás, csak általában ők drágábban adják a kocsikat mint az átlag.. ennyi.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#47517) LuckyL válasza giigz (#47508) üzenetére


LuckyL
őstag

Szia!
Szerintem nem reális a km futás, de amugy volt S80-asom igaz dízel és nagyon jó autók

cryptot minden termékemért elfogadom

(#47518) LuckyL válasza Dare2Live (#47511) üzenetére


LuckyL
őstag

Annyit azért hozzáfűznék, hogyha egy autón sérül egy elem és az elemet kicserélik egy újra, az véleményem szerint semmilyen hátrányt nem jelent a vevőnek.
Ha szerkezeti sérült az autó, huzatópadon kell visszaállítani a futóművet stb. ott megértem az aggályokat.
De egy sima elemcsere és fényezés abszolút semmiylen hátránnyal nem jár.
Sokan elhallgatják, mert van olyan profi fényezőműhely, ahol meg tudják közelíteni a gyári értékeket, és ezáltal kis sem derül a dolog.
Miért hallgatják el?
Mert a vásárló nem ért hozzá, és azt hiszi ezzel ő meg van károsítva.

Ha egy kocsi szerkezetileg nem sérült meg, és gyári minőségben, elemcserével lett javítva baleset után, az olyan mintha össze sem lett volna törve szerintem.

Kár ezen nagyon aggódni.

cryptot minden termékemért elfogadom

(#47519) LuckyL válasza Dare2Live (#47515) üzenetére


LuckyL
őstag

én semmi furcsát nem látok rajta, miből gondolod hogy ez kettőből lenne összerakva?
ja és hogy érted ezt pontosan? középen ketté van vágva vagy hogy? :)
vagy esetleg felnik nem stimmelnek?

[ Szerkesztve ]

cryptot minden termékemért elfogadom

(#47520) Alvin_ti4200 válasza LuckyL (#47519) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

valószínűleg a lámpákra gondolt, az EU modellen ugyanis sárga az index. De nagyon még én sem néztem utána a típusnak.

(#47521) Motion_Blur válasza LuckyL (#47519) üzenetére


Motion_Blur
félisten

"középen ketté van vágva vagy hogy? "

Persze, ez tök alap sajnos.
Autószerelő mutatta nekem hogy hogyan raknak össze két fél autóból egyet. Sőt, amit mutatott nekem anno az ember, azt úgy rakták össze ahogy a gyárban is, ugyanazokon az illesztési pontokon így elég nehezen észrevehető az okosság. Ráadásul az egy erősen középkategória teteje autó volt. Mondjuk az nem direktbe eladásra készült.

Amit meg feljebb írnak, hogy a kereskedő rétegmérője mindig jó értékeket mutat.. ezt abszolút így van, én is vittem anno olyat ami jól működik. Semmit nem szabad elhinni amit mondanak. Hiába akarnak eladni, Te meg venni. Engem minden egyes kereskedő át akart baszni. Volt amelyik a végén már elröhögte magát, mert látta hogy nálam nem hat a süket duma. 3 hónapig feleslegesen jártam a kereskedéseket. Minden egyes autónak volt valami kehéje (nem csak 1 adott típust néztem)..

Aztán sikerült "fű alatt" venni makulátlan állapotú autót. Persze nem kereskedőtől..

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#47522) lorcsi válasza Dare2Live (#47515) üzenetére


lorcsi
veterán

bazzz !
de dúrva hogy ezt így elsőre meglátod...nekem semmi fel sem tűnt

neked menyni a max ár amiért most autót nézel ?

[ Szerkesztve ]

(#47523) lorcsi válasza VR6-Fan (#47510) üzenetére


lorcsi
veterán

erről tudnál bővebben mondani ?

(#47524) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

[link] Gyönyörűű! :))

(#47525) VR6-Fan válasza lorcsi (#47523) üzenetére


VR6-Fan
veterán

hát pontosan mi értékel, szerintem ez elég egyértelmű dolog :U

amúgy megfelelő tipus ismerettel, ez nem nagy szám, én is megmondom ránézésre egy kettes golfról hogy milyen piacra készült :DDD :)

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#47526) Typhoon47 válasza Atomgeszi (#47524) üzenetére


Typhoon47
őstag

álltam bent autóhifisnél garázsba, halál kuss van, csak a szerelő kulcsok csattogása hallatszik, majd egyszer csak kva nagy V8-as morgás hallatszott és jött egyre közelebb, hát nem egy ugyanilyen 67's "eleanor" jött be mellém :Y
az fekete volt, de az ugyanígy tükörbefényezve, krómfelnikkel, eleanor pakkal(gobabygo-tól spoilereken át minden meg volt). hát természetesen ott helybe besza-behu :D aztán beszélgettem egy kicsit a tulajjal váróba... vurdonos volt természetesen ahogy azt kell, felújítva 100% gyárira, OT enabled..stb. : ) végső kérdésem volt h mennyit fogyaszt, azt mondta meglepően jól az X6osához képest(25l), utána bekussoltam :DDD

"Education is important but big biceps are importanter"

(#47527) Dare2Live válasza LuckyL (#47519) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"én semmi furcsát nem látok rajta, miből gondolod hogy ez kettőből lenne összerakva?"

Le is írtam. Ilyen kocsi nincs. Mit nem értesz rajta?

"
ja és hogy érted ezt pontosan? középen ketté van vágva vagy hogy?"

Ezt a kocsit élőben nem láttam igy fogalmam sincs. Amúgy pedig igen sokszor 2db kettévágott kocsiból csinálnak egy "sérülésmentest". Ebben az eseteben a "pojén" amiért linkeltem, hogy két különnböző piacra szánt és különböző priusból csináltak egyet. Hogy neked ez nem tűnik fel hát nem ismered a tipust ennyi.

lorcsi: Max 3m a határ.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#47528) Dare2Live válasza LuckyL (#47518) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Annyit azért hozzáfűznék, hogyha egy autón sérül egy elem és az elemet kicserélik egy újra, az véleményem szerint semmilyen hátrányt nem jelent a vevőnek."

Az nem. De jellemzően gányolnak és hazudoznak össze vissza.

"De egy sima elemcsere és fényezés abszolút semmiylen hátránnyal nem jár."

Oké de akkor ne mondja rá, hogy sérülésmentes. Nem avval van a bajom, hogy sérült, hanem, hogy hazudoznak összevissza. A kettő fél Yarisból összerakott Yarisnál, hiába mutattam rá, hogy de bzki itt let összerakva, nekem is ilyen van ott áll az utcán ismerem mint tenyerem, csak nyomta a sódert hazudozott ami kifért.

"Kár ezen nagyon aggódni."

Nem ezen aggodok, hanem pl., hogy a legnagyobb üzlet ahogy látom főleg nyról megvett totálkáros kocsik újraépítése. Teli van velük a piac. Nagyon profin csinálják... és a végtelenségig állítják, hogy sérülésmentes vagy max szállítássérült. Baromi nagy üzlet lehet az tuti. Nekik.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#47529) VR6-Fan válasza Dare2Live (#47528) üzenetére


VR6-Fan
veterán

és ezen még lehet egyet csavarni ;)

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#47530) zoo8800 válasza Dare2Live (#47528) üzenetére


zoo8800
veterán

A "sérülésmentes" szónak két jelentése is van:

1, sosem volt sérült.
2, már nincs rajta sérülés. :DDD

rip and tear, until it is done

(#47531) aphra2 válasza Dare2Live (#47528) üzenetére


aphra2
aktív tag

Még egy tk-s G astrát is megcsinálnak kettőből :Y , akkor egy drágábbat miér ne ?

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#47532) lorcsi válasza Dare2Live (#47527) üzenetére


lorcsi
veterán

annyiért már jobb lenne új autót nézni, nem?
ha még egy milla hitel belefér...4ért már egész jókat lehet venni és nincs benne akkora rizikó

(#47533) gaborbol válasza aphra2 (#47531) üzenetére


gaborbol
őstag

Azt a budos....

Ennyire olcso a munkaber, hogy megerei szinte a semmibol ujjaapiteni a kocsit majd olcson eladni?

Nalunk roncsepites szinte nincs is .Tort a kocsi, akkor megy egybol az auto tortenetebe + mar kapja is a "roncs" megjelolest a forgalmiba meg a torzskonyvbe.
Onnan abbol mar kocsi nem lesz megy a bontoba, esetleg szigoritott muszakival meg lehet probalkozni a javitas utan, de legtobb estben meg sem szoktak probalni.

Nincs olyan hogy Joe ugyis atengedi egy kis penzert, ha atengedi es lesz egy baleset esetleg valaki meghal es rajonnek hogy Joe, sumakolt akkor kap egy laza 70-80 ev evet, jo magaviselet eseten felezik, 35 ev mulva szabadulhat is..

lorcsi Ha mar 4-et kiad akkor 5-ert meg jobbat kaphat :)

[ Szerkesztve ]

(#47534) bobsys válasza gaborbol (#47533) üzenetére


bobsys
addikt

Az a trukkje, hogy nem olcson adjak el, hanem annyiert (max. 100-200Kval olcsobban) mintha semmi baja nem lett volna

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#47535) Zozzant válasza gaborbol (#47533) üzenetére


Zozzant
addikt

Fejlettebb civilizációkban ennek így kell működnie ahogy leírtad.:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#47536) Rick4 válasza Typhoon47 (#47526) üzenetére


Rick4
félisten

Gondolom sejted, hogy nem 90-nel megy vele Zalaegerszegre, hanem nyomja neki és hétvégenként ül bele. Az a havi 500 km nem mindegy, hogy 15 vagy 25 liter?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#47537) aphra2 válasza gaborbol (#47533) üzenetére


aphra2
aktív tag

Olcsó a munkabér is , és 250-300k-ért már hibátlan kopmlett osztrák vagy angol autót lehet venni , amiból 3-4-5 autót lehet megcsinálni.

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#47538) hobizoli válasza aphra2 (#47537) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Ja, mivel a UK autoknak a RHD mivoltuk miatt hasznalatan nagyon amugy sincs aruk, foleg ha pl csak egy elem, pl csak lokharito rokkant rajta, akkor az ottani relativ magas munkaberek es a 25% GTK hatar felett nem is javitjak, hanem mar megy a levesbe, igy szare-hugye-fose-hanyase van donor szinte kifogyhatatlanul.

Telleg olyan occsoé vannak onnan donor autok, hogy rohej. A 17ker-ben van is egy bonto, ott nem is lattam szinte LHD autot. Es hetente hoznak treller kamionokkal "ujakat"

több drón kell ;P

(#47539) Dare2Live válasza hobizoli (#47538) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

bzxeggg most allt ossze....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#47540) Derlie


Derlie
tag

Sziasztok,

Autóvásárlás előtt állok. Ilyenek tetszenek, kérlek titeket beszéljetek le róla.

köszi

(#47541) pszihó válasza Derlie (#47540) üzenetére


pszihó
aktív tag

Le vagy beszélve. Vegyél talicskát. Az ott vielicska mellett. :DDD

Samsung S9 tab 5g (8/128) // CPU AMD RYZEN 3 7320U. 4 mag, 8 szál. 2.4 Ghz-4.1 Ghz. RAM 8 GB DDR5 5500Mhz 512 gb M2 nvme ssd. Kijelző FHD 15,6 OS Windows 11 Lenovo Ideapad 1 15AMN7 82VG00GXHV

(#47542) hobizoli válasza Derlie (#47540) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Jo, vegyel egy Swift-t.

több drón kell ;P

(#47543) Typhoon47 válasza Derlie (#47540) üzenetére


Typhoon47
őstag

belülről egy hányás!

"Education is important but big biceps are importanter"

(#47544) Rick4 válasza Derlie (#47540) üzenetére


Rick4
félisten

Ne vegyél ilyet, kicsi, és nem is jó kocsi. Miért pont ezt nézted ki egyáltalán?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#47545) rhonin


rhonin
senior tag

Sziasztok!

Pár hónap múlva autót szeretnék vásárolni. Mindenképp Németben lesz véve mivel eddig mindenki azt mondta, hogy sokkal minőségibb autót lehet kapni mint Mo-n és sokszor még olcsóbban.
Mazda 6-os ami a legjobban tetszik. Ebből is a 136Le-s dízel, bár több helyen olvasom, hogy sokaknak meggyűlik a baja porlasztóval és a dpf hibával és súlyos pénzeket hagynak a szervízben.
Esetleg még 2.0-es benzines ami még alternatíva lenne.
Kb. 2,5m lenne az a pénz amit rászánok az egészre.
A fő kérdésem az lenne, hogy akkor most benzinest vagy dízelt lenne-e érdemesebb választani?
Az éves megtett út kb. 15-20.000 km lenne 60-70%ban városon kívül.
Accordot nem szeretnék de meghallgatok más ötletet is.
Köszönöm előre is!

üdv.

(#47546) Rick4 válasza rhonin (#47545) üzenetére


Rick4
félisten

Egy ismerős járt úgy a dízel Mazdával, hogy a kuplungcsere kompletten 300- körül állt meg, utána 2 hónapra meg hajtókarcsapágyas lett a gép. Kérdés, be tudsz-e ekkora költséget vállalni, ha megsántul a paripa?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#47547) rhonin válasza Rick4 (#47546) üzenetére


rhonin
senior tag

Igen olvastam az alul méretezett kuplungról ami miatt beadják a kulcsot.
A nagy nyomatékot nem viseli el hosszú távon?
Érdemesebb lenne akkor még ha többet is eszik, de benzinest választani?
Gondolom a fenntartási költsége az üzemanyagot leszámítva olcsóbb?
A bevállalás dolog relatív mert ha tegyük fel 2-3 évente vagy ritkábban kell bevállalni akkor ok, de ha fél évente előjönnének ilyen hibák az már sok lenne.
Ezért lenne fontos számomra a megbízhatóság... :U

(#47548) lorcsi válasza rhonin (#47545) üzenetére


lorcsi
veterán

egyk szomszéd mazda 6-ot cserélt 3as bmw-ere
talán is sem ártana megfontolni

(#47549) rhonin válasza lorcsi (#47548) üzenetére


rhonin
senior tag

Néztem a 320as bmwket, de azok egy jó 1millával többe kerülnek. Plusz kinézetre se olyan vagányak mint a mazda. szerintem... :U

(#47550) Derlie válasza Rick4 (#47544) üzenetére


Derlie
tag

A formája nagyon tetsztik, pláne a ráncfelvarott (2006 utáni) típusoknak.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.