Hirdetés

2024. július 1., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#40251) zoo8800 válasza Norbi14 (#40248) üzenetére


zoo8800
veterán

és külföldi

rip and tear, until it is done

(#40252) DerDer válasza Calogero (#40250) üzenetére


DerDer
tag

1.6os Astrával már régóta szemezgetek.

A Mazda 6 csupán ma vetődött fel bennem, az 1.8asokat nézegettem, habár azok már egy fokkal drágábbak mint az Astra.

(#40253) kircso13 válasza Bubu79 (#40242) üzenetére


kircso13
senior tag

"behalok" : Ne tedd, felesleges :D. Hány éves vagyok? Segítek! 17-nél több , de 100 nál kevesebb. Remélem kielégítő választ kaptál. Elégedj meg ennyivel.

..,

(#40254) Tuningeren1 válasza DerDer (#40252) üzenetére


Tuningeren1
csendes tag

Meg japán is így szervízbe elég tágra kell nyitni a pénztárcát. :F

Opel Astra 1.7TDS Isuzu 82LE :)

(#40255) Bubu79 válasza kircso13 (#40253) üzenetére


Bubu79
addikt

Naivitásod sejteti a korod - ennyi elég is ;)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#40256) kircso13 válasza Bubu79 (#40255) üzenetére


kircso13
senior tag

Valoban? A Te hozzá állásodat is, valami negatívum ért és akkor már fikázni kell a másikat! Grat hozzá.

ui.: Autó szervizem volt :P. Na pááááá

..,

(#40257) Bubu79 válasza kircso13 (#40256) üzenetére


Bubu79
addikt

Én meg részecskegyorsítót építek a kert végében :D

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#40258) VR6-Fan válasza kircso13 (#40256) üzenetére


VR6-Fan
veterán

hát akkor nagyon komoly szervíz tulajdonos lehettél..

"pááá" :DDD

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#40259) kircso13 válasza Bubu79 (#40257) üzenetére


kircso13
senior tag

jó lenne legalább eltünnél :P

VR6-Fan: na még egy okoska :) . Ki szólt hozzád? Kit minősítesz Te?

[ Szerkesztve ]

..,

(#40260) hobizoli válasza Norbi14 (#40245) üzenetére


hobizoli
nagyúr

mert nem magyar

több drón kell ;P

(#40261) VR6-Fan válasza kircso13 (#40259) üzenetére


VR6-Fan
veterán

senki és, ez egy fórum öcsi, nem egy szemét domb ahol kapirgálsz.

én nem minősítelek, Te ezt megteszed helyettem.

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#40262) Bubu79 válasza VR6-Fan (#40261) üzenetére


Bubu79
addikt

Érezd Magad megtisztelve - egy valódi volt szerviztulajdonos minősített Téged, valamint moderál is ;)

Szerintem Homonyik Sanyitól az Álmodj Királylány idősebb, mint a Szervizfőnök Úr :D
(Linkelném is, csak melóban nem férek hozzá a TeCső-höz :DDD )

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#40263) kircso13 válasza Bubu79 (#40262) üzenetére


kircso13
senior tag

Igen ez egy forum, mindenki leírja a véleményét, de mindig vannak akik belekötnek a másikba , mert Ők mennyire okosak! Akkor kicsit olvasgass vissza azt ülj le és gondolkozz el az egészen! Vélemémyt írtam! Te meg jössz a kis okoskodással! Lehetne a forum neve hogy Milyen autót vegyek - Válaszol Bubi79 és csapata, mert a többi le van szarva, belekötünk, lehurrogjuk , semmi gond megvéd a többi tny-ó! Itt tarunk sajnos! PH!addikt :DDDD, így lehet , hsz hajcsár :D. Részemről befejezve, nem süjjedek le a szintetekre! Ja és ez dícséret volt! További szép estét!

..,

(#40264) Khelben válasza Norbi14 (#40232) üzenetére


Khelben
nagyúr

A 3 literes Safrane 15-20 literes fogyasztását pont a kispénzű diákoknak találták ki. :)

(#40265) Manitou válasza zoo8800 (#40239) üzenetére


Manitou
addikt

Tudom, olvastam azt is. :D

(#40266) VR6-Fan válasza kircso13 (#40263) üzenetére


VR6-Fan
veterán

nézd szerintem senki nem lehurrogni akart, legalább is né nem, más nevében nem nyilatkozok ;]

de baromságot irkáltál, kijavítottak ennyi történt. túl kéne lépned ezen.

Bubu: erre gondolsz?

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#40267) Bubu79 válasza kircso13 (#40263) üzenetére


Bubu79
addikt

A visszaolvasást te is megszívlelhetnéd ;)

Így van: vélemény <---> ellenvélemény

És közben kiderül, hogy kinek milyen tapasztalata akad - én ültem már BMW-ben, volt is, van is és alighanem lesz is még - vezettem is, szereltem is ;)

A másik oldalról pedig jött egy rózsaszín fellegektől övezett, optimista, már-már gyermeki eszmefuttatás mindenféle autókról, köztük olyanról, is amivel jónéhány ismerősömnek meggyűlt már a baja - mert szar konstrukció ;)

Eme emelkedett eszmefuttatás pediglen olyan embernek ment válaszul, aki kuporgatott pénzecskéjét szánja a használtautó piac egy karéj szaros kenyerére, amit majd neki kell elfogyasztania, jóízűen, hiszen ő maga kérte - engedtessék hát meg, hogy megosszam azt a kevéske tapasztalatot, amit már sikerült megszereznem ebben a témában, csak hogy ne legyen nagyon eltorzulva az arca, amikor egyre újabb falatokkal fogyasztja ama bizonyos csemegét.

Közben igyekeztem jelezni a tévutat mindazok számára, akik komolyan hisznek abban, hogy komoly szervizes tapasztalatokkal bírsz bármelyik autóval kapcsolatban is, hogy lehetőleg ne vegyenek túlzottan komolyan, pusztán korodból adódik örök optimizmusod, melyet nem saccolok 14-16 évnél többre ;)

Még egy apróság - sosem volt 2,5TDS-em, sőt dízel BMW-m sem és soha nem is lesz, mert az élet anélkül is produkál kellemetlen meglepetéseket, hogy effajta szerencsejátékot űznék - ugyanis a magyar piacos 2,5TDS-ek jó részénél a nyerési esélyed pont annyi lehet, mint a lottón egy ötösre - de gyanítom a külföldieknél sem sokkal jobb a helyzet...

Menj szépen és takargasd be a hajasbabádat nyuszi - és ne hagyd ki az esti mesét sem ;)

VR6: Biztos, mint említettem melóban nem megy a TeCső :D

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#40268) VR6-Fan válasza Bubu79 (#40267) üzenetére


VR6-Fan
veterán

hát elvileg oridzsinál a 80-as évekből :)

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#40269) Bubu79 válasza VR6-Fan (#40268) üzenetére


Bubu79
addikt

Akkor az lesz az :K :D

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#40270) kircso13 válasza Bubu79 (#40267) üzenetére


kircso13
senior tag

ohh ismerős. Elmesélte, elmondta ugye? Na amit leírtam az meg volt nekem szavaidat ismételve "14-16 évnél többre ;) " . Na és itt jön, hogy 16 évesen többre vittem mint Te! De ( igaz nem kezdün mondatot de szóval) megnyugtatlak, hogy több vagyok. Igen végigolvastam a hsz-eket és normálísan írtam mindaddig míg be nem ugattál!
ha nincs tapasztalatod akkor ezek feltevések :

"Még egy apróság - sosem volt 2,5TDS-em, sőt dízel BMW-m sem és soha nem is lesz, mert az élet anélkül is produkál kellemetlen meglepetéseket, hogy effajta szerencsejátékot űznék - ugyanis a magyar piacos 2,5TDS-ek jó részénél a nyerési esélyed pont annyi lehet, mint a lottón egy ötösre - de gyanítom a külföldieknél sem sokkal jobb a helyzet.."

Jó játékot kívánok hozzá!

Másik a 2.5 tds re annyit írtam, hogy fáradtolajjal is elmegy, mert ugye kannás cuccról beszéltünk azaz kértek véleményt!

a többi meg saját tapasztalat és nem ismerős utján terjedő pletyik! Saját autóimról írtam tapasztalatot és nem máséról akiről nem tudom, hogy hogyan tartja , használja az autóját, ami elég sokat számít.

Sértegetésben jó vagy! Így tovább az életben is!

Ha már dolgozól akkor jó munkát! Ja és ezt ne vedd sértésnek!

..,

(#40271) VR6-Fan válasza kircso13 (#40270) üzenetére


VR6-Fan
veterán

saját kezemmel cseréltem két HF-t egy 525TDS-en a srác nem az a hajtós tipús, egyszerűen nem sikerült anno rendesen megcsinálni, ennyi, minden autó gyártónál előfordulnak szar szériák.

bár én nem vagyok BMW-s, viszont Bubu tényleg ért "picit" hozzájuk :U

[ Szerkesztve ]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#40272) dízelracer válasza Bubu79 (#40267) üzenetére


dízelracer
senior tag

"Eme emelkedett eszmefuttatás pediglen olyan embernek ment válaszul, aki kuporgatott pénzecskéjét szánja a használtautó piac egy karéj szaros kenyerére, amit majd neki kell elfogyasztania, jóízűen, hiszen ő maga kérte - engedtessék hát meg, hogy megosszam azt a kevéske tapasztalatot, amit már sikerült megszereznem ebben a témában, csak hogy ne legyen nagyon eltorzulva az arca, amikor egyre újabb falatokkal fogyasztja ama bizonyos csemegét."

Kész vagy ember, ez szépen kijött... :DD A Csikós ír így a TC-n.

#40258: akkor én most inkább meg sem szólalok. :))

joshua7: az egy dolog, hogy amit egy hét alatt beletankolna a Renault-ba azzal a Swift bő egy hónapig vígan elmegy, de a "safranek" ráadásul nem is a megbízhatóságáról híresült el.

[ Szerkesztve ]

(#40273) joshua7 válasza Norbi14 (#40230) üzenetére


joshua7
veterán

'Csóró diákként' csak én nem értem miért autót akarsz venni? Ráadásul 15-20 éves foschokat, hogy még a gatyád is ráfizesd? Szerintem inkább gyűjtögess és vegyél valami normálisat. Esetleg valami Swift-et még el tudok képzelni, ha nagyon akarsz valamit, de ilyen nagykorú Safrane-t, hehe.. :D

Semper Fi

(#40274) Norbi14 válasza joshua7 (#40273) üzenetére


Norbi14
senior tag

Safrane már kiesett, nem ismertem.... ha most nem veszek, akkor ilyen 4-5év múlva tudok normálisabb kocsit venni :)

Ne Safrane-t vegye már észre mindenki, én csak láttam és beírtam, vannak még 5-6literes fogyasztású kocsik suzukin kivül.

[ Szerkesztve ]

(#40275) dízelracer válasza Norbi14 (#40274) üzenetére


dízelracer
senior tag

Átmeneti megoldásnak arra a 4-5évre vegyél valami full fapad szög egyszerű kis ccm-s benzinest. Aztán pár év múlva majd meglátod, hogy alakulnak a dolgaid, milyen autó fér majd bele. Való igaz, hogy fenntartás szempontjából az 1.0 Swiftnél nincs olcsóbb négy kerekű.

[ Szerkesztve ]

(#40276) szilchi


szilchi
őstag

Jó estét.Gondolkodtam,hogy 30 évesen le kellene tennem végre az autó jogsit. :) Eddig csak motoroztam,autó kormánykerekét csak a hátsó ülésről láttam eddig.Egyszóval lövésem sincs a témához.Érdekelne,hogy olyan 700-800ezer környékén milyen autót ajánlanátok nekem kezdésnek.És tényleg olyan rosszak a használtautó-kereskedők által forgalmazott járművek?Beleolvastam a topikba és volt pár "érdekes" dolog/story ezzel kapcsolatban.Vagy inkább magánszemélytől kellene venni?Mivel elvileg Európában vagyunk,gondolom valami európai járművet kellene preferálni az alkatrészellátás miatt.Ja és úgymond kritériumként mondanám,hogy 5 ajtós kellene valamint a méreteim valami nagyobb méretű jármű érdekelne.Alacsony fogyasztás előny,nem kell "sportos" autó.Ültem már Polákban meg Fiat Panda-ban és egyik sem nyerte el a tetszésemet. :) Ja és az is érdekelne,hogy Magyarországon élő Német állampolgárként vezethetek e német rendszámú autót?

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#40277) neduddki válasza szilchi (#40276) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

kedvenceim jonnek megibnt: carina/avensis/626 5ajtos joszagai az mar elfogadhato merret?:- )

udv

neduddki

mod: ja octavia ha mar jurop
amugy a szivem szakad meg dojcslandban mijjen gyonyoruseges carina/avensis/626 lelodnek fel:- (

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#40278) szilchi válasza neduddki (#40277) üzenetére


szilchi
őstag

Megnéztem ezeket használtauto.hu-n és igen,kb. ilyen méretűre gondoltam.Valahogy kisméretű autóban klausztrofóbiás leszek.Megszoktam már a motor által kínált határtalan szabadságérzetet ;) .Utasként is mindig azzal bajlódtam,hogy ide-oda toltam az ülést hogy valamelyest elférjek.

u.i:meg gondolkodtam valami "gyakorló autó" beszerzésén is (régi skoda/samara estleg),mert azon kívül,hogy tudom a pedálok sorrendjét mást nem tudok az autóvezetésről :DDD .Mikor néztem Octaviakat,láttam egy 120-s Skodát,garantált 58000 km-el :U 45ezer-ért.

[ Szerkesztve ]

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#40279) kircso13 válasza VR6-Fan (#40271) üzenetére


kircso13
senior tag

Köszönöm a korrekt hozzászólást! Elhiszem! Amit írtam, azt tapasztalatból írtam és nem azért, hogy valakire is rábeszéljek valami fost. Véleményt kért, kapott, csak elharapóztak az indulatok. Mindenki fáradt, kicsit érzékenyebb a kelleténél, ahogy Én is. szal vitázni és sértegetni senkit nem akarok, szal ha valakit megbántottam sry! öntsünk kannást a pohárba! Részemről ennyi!

..,

(#40280) Khelben válasza szilchi (#40278) üzenetére


Khelben
nagyúr

Mikor néztem Octaviakat,láttam egy 120-s Skodát,garantált 58000 km-el :U 45ezer-ért.

Majd amikor többet fekszel alatta, mint amennyit mész vele, megérted, miért annyi ;)

(#40281) Khelben válasza szilchi (#40276) üzenetére


Khelben
nagyúr

800ért a helyedben egy első generációs, 9-10 éves benzines Ford Focust vennék. Elférsz benne, 1.6-os motortól felfelé élményt is ad. Gyári alkatrészek bagóért vannak, nem kell az utángyártottal bohóckodni és megbízható is. Beszerzési forrásnak meg ott a Focus klub.

Autót venni elsősorban ismerőstől kell, másodsorban márkaklubból, esetleg ismeretlen magánszemélytől és csak a legvégső esetben kereskedőtől. A netes fórumok/klubok azért is jók, mert vissza tudod olvasni az autó előéletét.

(#40282) Dirtyz


Dirtyz
őstag

Nagyon OFF

M31-es matricás, Gödöllőig el tudok jutni fizetés nélkül?

Nagyon OFF vége :)

Védd a fákat, egyél hódot!

(#40283) Manitou válasza szilchi (#40278) üzenetére


Manitou
addikt

Szerintem felesleges kör ilyen régi olcsó kocsikkal kezdeni. Persze, ha szeretsz bütykölni akkor nem szóltam. Venni kell egy normális rendben lévő használt autót, aztán menni vele , normálisan közlekedni, és akkor nem lesz semmi gond. Ha nem barom módjára közlekedsz akkor nem is fogod összetörni stb.. Annyibol jó, hogy te már higgadtabb fejjel fogsz vezetni, mint egy átlag 17-18 éves friss jogsis.

(#40284) zoo8800 válasza szilchi (#40276) üzenetére


zoo8800
veterán

szerintem is inkább magánszemélytől vegyél, ne kereskedésből.
kb. 10 éves benzines kompakt, pl. Astra, Corolla, Focus, Golf esetleg.

rip and tear, until it is done

(#40285) Khelben válasza Manitou (#40283) üzenetére


Khelben
nagyúr

te már higgadtabb fejjel fogsz vezetni, mint egy átlag 17-18 éves friss jogsis.

Azt azért ne felejtsük el, hogy motoros! :D

(#40286) Manitou válasza Khelben (#40285) üzenetére


Manitou
addikt

Na igen, gondoltam, hogy odaírom, a motoros előélet nem feltétlen előny :D

(#40287) Bubu79 válasza kircso13 (#40270) üzenetére


Bubu79
addikt

:D

Már meg ne haragudj, de nem kell belelépnem egy rakás kutyagumiba ahhoz, hogy tudjam, amellett, hogy büdös és csúszni fog a talpam alatt, biztosan elátkozom a napot, amikor eszembe jutott, hogy egyáltalán rálépjek ;)

Ilyen az öreg dízel is, amit hárombetűs embléma alatt árulnak - mert a márka vonzza az önjelölt sztrítrészereket, akiknek szent meggyőződésük, hogy ami hátul hajt és nagyobbacska motor van benne, az sportkocsi ;)

Örülök, hogy ennyire jól ismered az önéletrajzomat és azt is, hogy mire vittem eddig - azt hiszem az autó guruság mellé felveheted egészen nyugodtan a látnokot is a majdan beadandó önéletrajzodba, ahol majd az is szerepel, hogy milyen autókkal álmodtál már szépeket ;)

Gyere vissza pár év múlva, amikor már tényleg ültél legalább egy Ladában a volán mögött és nem apuci engedélyével, hanem mondjuk a sajátod volánja mögött ;)

Jahm, és még egy apróság - olvasd el még egyszer kérlek az általad tőlem idézett részt - mert alighanem nem sikerült értelmezned, amit írtam - legalább is a válaszodból nem az jött le ;)

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#40288) nuendo válasza Manitou (#40283) üzenetére


nuendo
tag

igy van! gyűjts még rá egy kcisit és vegyél egy kicsit cumósabb kocsit! pl egy Suzuki tökéletesen megteszi!

(#40289) szilchi


szilchi
őstag

minek küldte kétszer..

[ Szerkesztve ]

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#40290) szilchi


szilchi
őstag

Köszönöm a hozzászólásokat,akkor majd megnézem a Fordot is.Meg megnézem a felsorolt típusoknak van e klubbja.A focus-ét már megtaláltam,de ott pl. most nem volt eladó jármű.A régi skoda/samara azért kellene,hogy ne 0 vezetési ismerettel mennyek majd rutinvezetésre.Hülyén nézne ki ha mondjuk egy 17 éves már vidáman cikcakkozik a bólyák között,míg én már 5x lefullasztom a járművet elindulás helyett :B .Falun lakom,szal tudnám az alapvető dolgokat
(elindulás,megállás,beparkolás,megfordulás,...stb) gyakorolni.Még talán egy rutin pályát is tudnék összerakni hátul a kertben :) .Lehet körülnézek van e itt valakinek valami forgalmi nélküli valamije,ami még éppen hogy elmegy.Az elég is lenne.

u.i:choppert vezetek :P ..bár persze régen volt sportmotorom is :U

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#40291) Manitou válasza szilchi (#40290) üzenetére


Manitou
addikt

Rutinvezetésre biztos nem a saját kocsiddal fogsz menni az tuti :D Motorvizsgán lehet ez megengedett, de autónál ez nem így működik ha jól tudom.

Szóval ha elmész vezetni tanulni, választol okatatót, akár kocsitípus alapján. És akkor azzal fogod végigvezetni a kötelező 10 rutin órát + vizsgát + a 20 kötelező forgalmi órát+ vizsgát. :) Rutinpályán meg senki nem olyan nagy spíler még, nehogy azt hidd, mindenki a saját dolgával van elfogalava, nem a másikkal.

(#40292) tailor


tailor
őstag

Sziasztok. Van valakinek tapasztalata Mazda 323-mal? 2001-2003 körüli évjáratokat nézegetek, hosszabb távra szeretnék megbízható autót. Egyesek szerint magasak az alkatrész / szervizköltségei, de legalább ritkán romlik el. Egy ilyen korú kocsinál normális a 130-150K-s futásteljesítmény? Esetleg helyette valami hasonló kategóriájú, értelmesen fenntartható verzió? (Nissan Almera P2, Corolla, Focus I. :U ?)
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#40293) Manitou válasza tailor (#40292) üzenetére


Manitou
addikt

Normális lehet . Az én almerámba N15 (98-as) 175 000Km lesz lassan, és ez nem számít olyan soknak. És tényleg nem igazán romlik el.( kopó alkatrészeken és kötelező olajcserén kívül nem igen kell költeni rá) Tavaly júli óta van nálam, holnap megy műszakira, szerelő átnézte, mindent rendben talált. Eddig csak tankoltam bele mióta megvan. (na jó egy ablaktörlő lapátot vettem rá ;] )
Szóval ez tényleg megbízható típusnak tűnik, nem csak urbán legend.
323at nem ismerem ilyen szempontból. Corolla, Focus szintén elég megbízhatóak :K
Almerából az újabb kasznisok (N16) kevésbé megbízhatóak már, azoknak váltógondjuk szokott lenni, ami sok esetben 100k km alatt előjön, és zsebbenyúlós téma. Ezeket már nem japánban gyártják, hanem európában, kivéve egy adagot, amit még az elején japánban "nyomtattak" ki :)

[ Szerkesztve ]

(#40294) cafat


cafat
tag

Sziasztok! Jövő év elején szeretném megvenni első autómat, de már most szeretném elkezdeni az információ gyűjtést. Nagy kedvencem az Alfa Romeo 156, ezért valószínű ez mellett fogok dönteni. Tudom, hogy nem a legolcsóbb a fenntartása, de úgy vagyok vele hogy vagy most veszek egy ilyet vagy lehet hogy soha mert később ha lesz család meg hasonlók akkor inkább egy olcsóbban fenntartható autót választanék. Tehát elsősorban erről a típusról szeretnék megtudni minél többet. Évi kb 20ezer km-t mennék vele városban és főúton vegyesen. Milyen motorral érdemesebb venni ? Pl egy Vectra B-hez képest mennyivel drágább a fenntartása? Vásárlásnál mire érdemes figyelni? Mennyi az az összeg ami alatt nem érdemes nézelődni ennél a típusnál? Tehát bármilyen infót, tapasztalatot szívesen fogadok. :B

(#40295) zoo8800 válasza cafat (#40294) üzenetére


zoo8800
veterán

A benzineseknél gyakran tönkremegy a vezérlésmódosító. A gyertyacsere se olcsó, viszont sokat elmegy egy szettel.
Dízeleknél csak a tipikus hibák vannak.

Gyenge a futómű, költséges a javítás.

rip and tear, until it is done

(#40296) coleen


coleen
aktív tag

Nézegettem a Fordokat, a Mondeók aránytalanul sokat futottnak tűnnek, most az 1,6-os 115 LE-s Focusokkal szemezek :)

Pl. egy ilyennel:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/focus/ford_focus_1.6_trend_ujszeru_allapot-4112761

Mit tudok róla, mennyire megbízhatóak ezek a motorok?

Coleen

(#40297) ABE válasza coleen (#40296) üzenetére


ABE
őstag

Nálunk 3 év után, úgy 140e km-nél elkezdett szivárogni a hűtő, azt cserélték, eddig annyi probléma volt. De nem hallottunk olyanról, hogy a céges flottában lettek volna különösebb gondok az autókkal, annak azért híre menne. :) Korábban volt két 100 lovas az előző szériából, azokba belement 77e és 180e km, egyiknél megadta magát a vízpumpa 120e-nél, ennyi.

(#40298) coleen válasza ABE (#40297) üzenetére


coleen
aktív tag

Nah, ez megnyugtató, köszi. Ha jól gondolom, akkor a fenntartása és a szervizelése sem olyan fene drága egy benzines Focusnak.

(#40299) cafat válasza zoo8800 (#40295) üzenetére


cafat
tag

Kb mit jelent az hogy gyakran tönkremegy a vezérlésmódosító? Ennek kb mennyi a javítása/cseréje? Igen azt olvastam, hogy a futómű gyenge pontja az autónak. Erre is kíváncsi lennék egy kicsit pontosabban, hogy kb hány km után szokott tönkre menni, ill kb mennyi ennek a javítása?
Vásárlás után miket ajánlatos rögtön cserélni, és ezek kb milyen költséggel járnak?
Bocsi a túl sok kérdésért. :B

(#40300) ABE válasza coleen (#40298) üzenetére


ABE
őstag

Mivel ceges, a szervizkoltsegekrol nem tudok nyilatkozni. Ha nem gyilkolva hasznalod, 7-8 liter kozott fogyaszt vegyesben, ovatosan hasznalva 7 alatt. Egyebkent a helyedben nem feltetlenul ragaszkodnek a 115 lovashoz, a 100-ashoz kepest kiporgetve jon csak elo igazan az erotobblet, amugy a gyengebb is teljesen eleg, ha nem jarsz nagyobb terhelessel.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.