Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-08 07:24:37

LOGOUT.hu

Ha lesz egyszer időnk írunk egy téma összefoglalót addig is itt van 2 link...

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5251) *Mukeey* válasza Luissimo (#5214) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Telómon, iPad-en, Tanix T9s boxon, böngészőből laptopon. Ezeken mind próbáltam és hibátlanul mennek Ausztriában!

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#5252) Palesztin72


Palesztin72
csendes tag

Ha egy TV box nem támogatott és ezért nem megy a HBO GO app, attól még böngészőből tudom nézni a HBO GO-s tartalmakat?
Az app jobb, mint a böngészős használat?

(#5253) *Mukeey* válasza Palesztin72 (#5252) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Igen, nézheted böngészőből. Az app természetesen jobb, egyszerűbb kezelni.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#5254) Palesztin72 válasza *Mukeey* (#5253) üzenetére


Palesztin72
csendes tag

Köszönöm!

(#5255) Palesztin72


Palesztin72
csendes tag

Visszaolvastam jónéhány oldalt. Mindenki nyomatja, hogy milyen pompás dolog az armlogic processzor, de az a kérés, hogy egy átlag felhasználó miből veszi észre, hogy nem az van a boxában? Nem lehet, hogy ez csak egy amd-intel-szerű ellentét és filmnézésre, internetezésre tök mindegy?
Itt van például ez a teszt. Ez alapján úgy tűnik, hogy hülye, aki nem ilyent vesz, hiszen ez mindent lejátszik, 4gb ram van benne, 64gb háttértár és még airmouse-t is adnak hozzá.
[link]

Azt hiszem túl sokat olvastam a témáról, túl sok az infó, ráadásul eléggé ellentmondásosak.
Van valakinek konkrét ötlete, hogy max 15kFt-ig mit érdemes venni most? :F

(#5256) tcsaba007 válasza Palesztin72 (#5255) üzenetére


tcsaba007
tag

Az ilyen tesztekhez a tesztelő kap egy készüléket, nyúzásra, amit aztán meg is tarthat... Ha szeretne majd az új szériából is, akkor nyilván nem fog róla rosszat mondani.....

(#5257) Luissimo válasza *Mukeey* (#5251) üzenetére


Luissimo
veterán

köszi, remek.
Itt csak a boxon volt a hangsúly, hogy ne fusson lukra senki.

(#5258) kenand válasza Palesztin72 (#5255) üzenetére


kenand
Topikgazda

Tesztaréna reklámoldal, abból él hogy rákattaintasz, ingyen kap tesztmasinát, hogy szépeket írjon róla, ne várj valós tesztet....

Azt veszel amit akarsz, nem kell megfogadnod, hogy amlogicot javaslok.(javaslunk) Nem kapok szponzorációs pénzt tőlük.
Csak a tényeket írom, le hogy amlogic SOC-os TV boxot használ a logout olvasók 90%-a, ergo tudunk egymásnak segíteni, vehetsz RK-t (Rock 64 devboarddal talán nem is jársz rosszul, Csicsóka fórumtárs talán segíteni is tud), de mi nem azt használunk nem tudunk neked segíteni ha valami nem megy.

Sok RAM, csillogó reklámfelirat nem ér semmit, ha software része nem jó és nem működik rendesen. Mivel Core/LibreElec sincs rá, nincs alternatív oprendszer sem rá..
Ha RK-t akarsz legelább RK3328-ast vegyél

Egyébként engem is megkerestek a Kínaiak pár éve írjal táblagép teszteket, de mindnek volt hibája, ha leíratm nem tetszett nekeik... abba is hagytam a tesztírást

[ Szerkesztve ]

(#5259) kenny123 válasza kenny123 (#5191) üzenetére


kenny123
addikt

Nah, par nap használat után x96 air. A minőségbeli probléma nagyjából user error volt. A beállítások között hdr->sdr, sdr->hdr be volt állítva alapból, ezért volt többé kevésbé hányás a kép(Samsung 55ru7100, állítólag tudja a hdr-t, gyakorlatilag ebben a kategóriában inkább nem erőltetem).
Tényleg kenyelmes, király kis cucc. Mede8er azóta dobozban, szerintem nemsokára túl is adok rajta.
Annyi kérdésem van, hogy ha a kodit szeretném bootoltatni egyből bekapcsolás után, azt hol keressem? Köszi!

yo

(#5260) fabri07


fabri07
aktív tag

Sziasztok,

Elsősorban HBO Go-hoz kéne ilyen készülék.
Fontos a könnyű, érthető használat, mert akinek kellene az nem egy nagy tech ember.
Full HD adás a max ami indítva lesz rajta.
Így visszább olvasva gondolom ez nem alkalmas: [link]
Erre a legajánlottabb a xiaomi mi box S?

(#5261) Beni2360 válasza kenny123 (#5259) üzenetére


Beni2360
félisten

CoreElekkel még nem is próbálkoztál? Mert az egyből vagyis csak KODI az egész. Egyébként a beállításokban keresd a fő oldal megjelenítésnél ott lehet kiválasztani a kezdő oldalt.
Beáll -eszközök - indítás - kezdőablak.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5262) *Mukeey* válasza kenand (#5258) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Most, hogy így irtad, be is ugrott, hogy voltak tök jó tesztjeid/bemutatóid kinai cuccokról(tabok, mediaboxok stb.) Akkoriban - legalább 4-5 éve - hiánypótlóak voltak, kevés cikk jelent meg mondjuk egy Chuwi tabról. :R

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#5263) #88470784 válasza fabri07 (#5260) üzenetére


#88470784
törölt tag

Azért amit belinkeltélt hirdetést az vmi zseniális :DDD
"Alsó navigációs csík
Magyar nyelv"
A többit inkább nem is idézem.
Ennyi pénzért meg ne vedd akkor inkább tényleg mibox hivatalos garival, vagy ha ilyen kínait szeretnél segít kenand, de ezt tényleg ne.

(#5264) taptaq


taptaq
aktív tag

Szevasztok!

Tudnátok nekem ajánlani valami boxot, Usb3, Gigabites hálókártya kellene bele.
Most X96 minit használok armbiannal (debian). Torrent server, ssh, samba ezek a felhasználási területek. X96 Max, A95X Max-ot nézegettem egyébként, vagy vegyek egy raspberry pi 4-et?
Válaszaitokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Samsung A54, CASIO 1500WH

(#5265) fabri07 válasza #88470784 (#5263) üzenetére


fabri07
aktív tag

Kategóriájában a xiaomi a legjobb?

(#5266) vampire17


vampire17
addikt

Sziasztok!

Megjott a Xiaomi Mi Box S tegnap. egybol egy android frissitessel kezdtem majd ujra factory reset.

A megelegedettsegem eddig 95%-os :D

A Streaming szolgaltatasokkal nincs semmi gond (Netflix, HBO Go, Youtube, Spotify, Tunein) De ebben nem is vartam problemat.

Az interfesz, stb nagyon szep, gyors es testhezallo (sokkal jobban bejon, mint a Kodi)

A Plex kliens is gond nelkul mukodik, 1080p h264-el, 1080p AVC BL remux-al es 4k h265 anyaggal teszteltem, siman megy direct play-ben, akadas nelkul (Wifin keresztul, ami amugy az AC-s mikrotik AP-val 433mbit-en all össze)

egyetlen "apro" hibat talaltam eddig, amire meg nem talaltam megoldast. Bizonyos filmeknel, bizonyos hansavokkal (foleg amugy a magyar szinkon) az AC3 es DTS hang egy picit csuszik... Szinte csak par ms, de akkor is zavaro tud lenni...

Probaltam Kodi-val is (PlexKodiConnect) de ott is tapasztalom ezt. Ezt valaki esetleg mar tapasztalta ennel az eszkoznel vagy masnal?

( meg amugy kiprobalom ezt az appot: [link] hatha ezzel jo lesz)

[ Szerkesztve ]

(#5267) djnice válasza vampire17 (#5266) üzenetére


djnice
veterán

Vált is frekvenciát vagy minden 60 Hz-en megy?

(#5268) #88470784


#88470784
törölt tag

A 9-es androiddal (mostani frissitéssel) elvileg már műxik a frekiváltás legalábbis netflixen más videónál nem tudom mert másra nem használom csak streamingre.

(#5269) djnice válasza #88470784 (#5268) üzenetére


djnice
veterán

A Netflix érdekes lenne, mert pont azzal van a szívás Android alatt hogy a háttérben elinduló előzeteseknél is váltogat ha rendszerszintű az AFR.

(#5270) vampire17 válasza djnice (#5267) üzenetére


vampire17
addikt

Minden 60hz. Probaltam a freki valltast, de el sem indul a video ugy...

(#5271) djnice válasza vampire17 (#5270) üzenetére


djnice
veterán

Hát akkor az nem túl optimális sajnos. Plusz ugye ha HDR is kell, akkor az S905X nem küldi ki a metaadatokat rendesen.

(#5272) #88470784


#88470784
törölt tag

A miboxnál működik a frekiváltás netflixben miboxnál az új android alatt e szerint
[link]

[ Szerkesztve ]

(#5273) kenand válasza taptaq (#5264) üzenetére


kenand
Topikgazda

Sajna az újakra nincs Linux, főleg a GPU miatt, talán a kicsit feljebb mutatott Odroid N2 amlogic 922X-vel, van rá Ubuntu

(#5274) kenand válasza fabri07 (#5265) üzenetére


kenand
Topikgazda

Attól függ mire akarod használni Netflix, HBO GO elfogadottságban mindenképpen, ha azok a legfontosabbak és nem akarsz alternatív dolgokkal foglalkozni akkor igen
Hardver tekintetében nem igazán....

(#5262) *Mukeey*

Köszönöm. Blogomban elérhető minden régi teszt :), legnépszerűbb topikjával együtt 771/775 hack.
tesztekben kiestem a Kínai "pixisből", túl őszinték voltak....meg nem is érnék rá mostanában, ilyen topikos "tanácsadás" is csak téli időszakban jöhet szóba...

[ Szerkesztve ]

(#5275) vampire17 válasza #88470784 (#5272) üzenetére


vampire17
addikt

Meg azert ranezek. Plexben probaltam bekapcsolni, de akkor ezek szerint rendszer szinten is lehet?

Hol?

(#5276) bacsaba


bacsaba
csendes tag

Sziasztok!
Van egy full hd-és led tv-m.Azt szeretném kérdezni, milyen tv box kell ahhoz
,hogy nézni tudjam a upc direct now-t vagy a telekomos tv go-t?Másra nem kell, ha lehet ne legyen drága olyan max 20000-ig!

(#5277) #88470784 válasza vampire17 (#5275) üzenetére


#88470784
törölt tag

Azért irtam a netflixet mert ott elvileg a programnak is támogatnia kell de majd az okosabbak kijavitanak.

(#5278) djnice válasza #88470784 (#5277) üzenetére


djnice
veterán

A Netflix ezt nem engedélyezi Android alatt egy ideje a sok felhasználói visszajelzés miatt, miszerint túl sok fekete képernyő volt az oda-vissza váltás ideje alatt :W

(#5279) vampire17 válasza vampire17 (#5266) üzenetére


vampire17
addikt

Ugy nez ki, "megoldodott" a dolog... ha telorol, "Chromecast"-kent hasznalom a Plexet, akkor tokeletes a hang...

Erdekes a dolog. Kivancsi lennek, hogy a Chromecast alrendszer az "hardver a hardverben" tehat egy teljesen mas feldolgozo egyseg, vagy azert jo igy, mert szimplan a Plex app bugos? (Bar ennek ellent mond, h Kodi alatt is csuszott)

[ Szerkesztve ]

(#5280) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Akinek touchpad-es air mouse-a van, árulja már el legyen szíves, hogy neki működik-e mondjuk böngészőben a két ujjas zoom. Ha, igen, milyen eszközön (box és Android verzió) és milyen távvezérlővel. Köszönöm! :R

(#5281) laszkan


laszkan
csendes tag

Sziasztok,
pár napja megérkezett a Tanix TX9S készülék, amit nagy megelégedettséggel használunk. Alapvetően gyerekeknek rendeltem a szobájukba, hogy az amugy nem okos tv, amihez még antenna sem megy, tudjon lejátszani NASról, illetve HBO Go és Netflix tartalmakat. A tesztidőszak még zajlik, de amin meglepődtem, hogy:
- HBO Go először nem akart menni, mondván, tört készüléken nem futtatható (Superuser kikapcs után működik)
- HBO Go nem megy, ha LAN kábel be van dugva, függetlenül attól, hogy a Wifi is be van kapcsolva és kapcsolódik úgy is a készülék
- Netflix csak 720p minőségben működik vele
.... persze jobban átolvasva a fórumot ezek le vannak irva :)
Mindezeket beleszámítva a gyerekszobába tökéletes, mert a gyerek tv amugy sem tud full HD-t.

És akkor jönne a kérdésem. A felnőtt tv, amit mi használunk okos ugyan, de sajnos már nem támogatott HBO által, igy a Go ott már nem megy. De szeretnénk. Tehát tervben van egy második tv okosító beszerzése. Itt már nem esnék bele abba a hibába, hogy esetleg nem olyat veszek, ami jó lenne. Az igény tehát a fenti (NAS tartalom lejátszás, Netflix, HBO Go), de lehetőleg azon a minőségen, ami belefér (Full HD, 4K), korlátozások nélkül. Csatlakoztatva LAN-on lenne, vagy ha nincs rajta, akkor legalább 5G wifi legyen rajta.
Xiaomi Box S alkalmas lehet a feladatra? Van esetleg olyan, ami ár/érték alapján ajánlottabb?

(#5282) <Adamsky> válasza laszkan (#5281) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Az igény tehát (...) Netflix, HBO Go), de lehetőleg azon a minőségen, ami belefér (Full HD, 4K), korlátozások nélkül."

Itthonról, garival szvsz. a legolcsóbb a Mi Box S. Hasonló megfontolásból váltottam én is egy sokkal erősebb, gyorsabb, több RAM, stb. szintén kínai box-ról a Xiaomi termékére.

Szóba jöhet még külföldről a Fire TV Stick 4k, Roku Streaming Stick+, NVIDIA Shield TV (és a Pro)

(#5283) Giovanny


Giovanny
őstag

Üdv, jelenleg mi az a tv-box ami ajánlott és erős hardvere van? Köszönöm.

Zero Defect.No Compromise !

(#5284) kenand válasza laszkan (#5281) üzenetére


kenand
Topikgazda

Amitt vettél alkalmas, csak CoreElecet kell rátenni, akkor megy a HBO GO, Netflix 1080p-ben és LAN kábellel
DE vehetsz Mi boxot is, ott nincs LAN kábel, max ha veszel hozzá USB-LAN adaptert

(#5283) jános

Mire kell erős harver?

[ Szerkesztve ]

(#5285) Shingen


Shingen
addikt

Hali!

Vettem egy x96 max +, tegnap jött meg.
Arra lettem figyelmes mivel még jó a hallásom sípoló hangot ad ki.
Olyan mint a hallásvizsgálatnál a sípolások.
Mi csinálja box vagy az adaptere szar?

Ha az adapter esetleg a régi tönkre ment boxom adapterével helyettesíthetem?

風林火山

(#5286) Giovanny válasza kenand (#5284) üzenetére


Giovanny
őstag

Gondolom csak jobb a több ram és erősebb cpu .Lényeg hogy végezzen a dolgát rendesen.

Zero Defect.No Compromise !

(#5287) kenand válasza Giovanny (#5286) üzenetére


kenand
Topikgazda

Nem igazán számítanak ezek...
jó 1GB RAM nem elég Androidnak (de CoreElecnek igen)

Szóval attól függ mire kell, letöltött feilmekre vagy Netflixre stb vagy játszani

(#5288) <Adamsky> válasza kenand (#5284) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"... csak CoreElecet kell rátenni, akkor megy a HBO GO, Netflix 1080p-ben ... "
Ez tuti? Ugyan CoreElec-el nem próbálkoztam, de "sima" Android-on és Windows alatt Kodi-val ugyan az esetek 90%-ban tényleg meg volt az FHD, de akad egy-két - főleg régebbi - film, ami még HD-ban sem volt hajlandó elindulni.

[ Szerkesztve ]

(#5289) Giovanny válasza kenand (#5287) üzenetére


Giovanny
őstag

Játékon kívül mindenre,de nem vagyok szaki ebben sajnos.

Zero Defect.No Compromise !

(#5290) Necronom válasza <Adamsky> (#5288) üzenetére


Necronom
senior tag

es min fogod hallgatni?
azert szerintem ez a kerdes is igen fontos, csak ezidaig minden esetben mellozve volt....
mert ha a TV hangszorojan, akkor okes a Mibox
#5230

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#5291) vampire17 válasza Necronom (#5290) üzenetére


vampire17
addikt

Ha van házimozi erősítoje HDMI be/kimenet el akkor is ok. HDMI passthrough működik szépen. Viszont a digitális kimenete csak 2.0.

(#5292) kenand válasza <Adamsky> (#5288) üzenetére


kenand
Topikgazda

CoreEleccel használom és a HBO GO Netflix megy 720p/1080p-ben. amlogic 912 box ereje elég a szoftveres dekódoláshoz (sajna Netflix nem engedi a hw codecet)

János
Ha Netfix és HBO GO a fő cél, nem akarsz csinálni semmit, akkor válassz MI Boxot, kb 20 000FT

Ha kevesebbet karsz költeni és nem riadsz vissza egy kis beálítós munkától, akkor amlogic box pl Tanix Tx9s még mindig olcsó és jó, (de SPDIF, BT, és 5 GHz wifi nincs)
SD kártyáról CoreEleccel jól működik

[ Szerkesztve ]

(#5293) Necronom válasza vampire17 (#5291) üzenetére


Necronom
senior tag

Az a baj hogy a passthrough mode sem az igazi..hiaba a HDMI kepes erosito....
en legalabbis ezt tapasztalom/tam
A sajat kimenetet inkabb felejtosnek mondanam...hat nem fognak egy 20 ezres dobozba beepiteni egy 50 ezres DSP-t meg egy DAC-ot csak ugy ajandekba :)

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#5294) vampire17 válasza Necronom (#5293) üzenetére


vampire17
addikt

Nalam (vagyis ismerosnel, mert nekem nincs) mukodott a HDMI passthrough, lehet persze erositotol is fugg...

A legnagyobb "hibaja" szamomra jelenleg a keszuleknek, h Plex/Kodi/etc... appok alatt kesik az AC3/DTS hang. (kb 150-300ms-t)Erre jelenleg az ideiglenes megoldas, a beepitett chromecast subsystem. Azt hasznalva tokeles a hang. Ezzel kapcsolatban mar amugy nyitottam egy topicot a PLex oldalan, hatha... [link] Ezen felul en meg mas hibat nem tapasztaltam.

Valaki irta, h nem megy a HDMI-CEC, de nalam az is teljesen jol mukodik. (Samsung TV)

[ Szerkesztve ]

(#5295) Necronom válasza vampire17 (#5294) üzenetére


Necronom
senior tag

Nalam (vagyis ismerosnel, mert nekem nincs) mukodott a HDMI passthrough, lehet persze erositotol is fugg...
ha HDMI kepes az erosito akkor az attol fuggetlen :)
A lenyeg az, hogy csak egy peldat mondjak a 7.2 egyszeruen kussban van
Szoval ha mukodne a passthrough mode, akkor ez eleve lehetetlen lenne

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#5296) <Adamsky> válasza Necronom (#5290) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ahogy vampire17 írta HDMI-n keresztül - elvileg - használható bármilyen erősítővel, de mivel ilyen jellegű személyes tapasztalatom nincs, ezért nem akarok okoskodni ...

Az 5230-ban lévő teszt pedig ... hát nem tudom ...
Én azért a kedves tesztelő kolléga helyében - ha tényleg ennyi bajom lett volna a készülékkel, akkor - éltem volna a gyanúval, hogy egy rossz példányt fogtam ki (és nem általánosaitok, és húzom le a terméket). Az ugyanis egyszerűen nem igaz, hogy ennyi gond lenne a Mi Box S-el!
Ennél a mondatnál egyébként is kicsit felszaladt a szemöldököm: "Sajnos Android TV-re írt KODI alkalmazás, kicsit másabb ... "
Mi van? Milyen Android TV-re? :F Ugyanaz az apk megy a "sima" droid-ra is, mint az Android TV-sre, és pont ugyanazokat a dolgokat tudja is, mint amaz. Szóval, innentől kezdve enyhe kétkedéssel olvastam a tesztelő által írtakat, ill. megfogalmazott problémákat ...

[ Szerkesztve ]

(#5297) Necronom válasza <Adamsky> (#5296) üzenetére


Necronom
senior tag

Teny, hogy az az iras is hagy nemi kivannivalot maga utan :)
Mint ahogy az elozo is...
Nem neveznem tesztnek, dehat ezvan amikor valaki batran felcsap tesztelonek, ir egy cikknek nevezett valamit
Szerintem inkabb csak egy velemeny, ahogy az elozo magasztalas is
Vagy penzert...passz

Hinni meghat....azoknak lehet talan, akik kiprobaltak valamit, majd ezt esetleg masok ugyanugy ala tudjak tamasztani. De ez manapsag nemigazan fordul elo, jomagam azert szoktam csak ennyit irni, hogy: szerintem :)

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#5298) laszkan válasza kenand (#5284) üzenetére


laszkan
csendes tag

Köszönöm. Már el is kezdtem a CE telepítést ez [link] alapján, de sajnos ott elakadtam, hogy melyik dtb filet másoljam ki a gyökérbe. Reményeim szerint ennyi hiányzik. Ha nem, létezik esetleg a fentitől naprakészebb leírás?

(#5299) kenand válasza laszkan (#5298) üzenetére


kenand
Topikgazda

gxm_q201_2g_1gbit a dtb ami kell hozzá, ez mindig gépfügő
másold ki a sd gyökerébe és bevezd át dtb.img-re

imgnek ez kell
CoreELEC-Amlogic.arm-9.2.1-Generic.img.gz

ha kezdeti varázsló bejön ve válaszd egyből a magyar nyelvet, csak utólag (SSH hiba lehet akkor)

Úgy kell áram lá hylzened hogy a tép bedugásakor fogpiszkálóval nyomva tartod a rezet gombot, vagy telepíted Android latt a Rebbot LibereElec appot.

Ha nem akar bejönni, vagy megáll a 912-es logónál rosszul írtad ki, vagy nem jó az SD-microSD adapter

(#5300) laszkan válasza kenand (#5299) üzenetére


laszkan
csendes tag

Nagyon jó, köszönöm. Sikerült is, telepités megtörtént, reboot megvolt, lassan, de elindult, bejött a Kodi vagy CoreElec felülete. Most lehet utánaolvasnom, hogy ebből hogy lesz HBO Go meg Netflix :)
Az alap droid rendszer akkor jön vissza, ha kikapcsolom, kihuzom a pendrive-t és ujrainditom, ugye?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.