Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-08 07:24:37

LOGOUT.hu

Ha lesz egyszer időnk írunk egy téma összefoglalót addig is itt van 2 link...

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5051) Somatom válasza Luissimo (#5047) üzenetére


Somatom
veterán

A Powerline? Létezik wifis, Lanos és mindkettő. Nekem Lanos van és az a kliens eszközben is kábeles kapcsolatként jelenik meg.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5052) kenand válasza Luissimo (#5047) üzenetére


kenand
Topikgazda

LAN.os: powerline a 240V-os vezetéken viszi a NET-et, LAN-ként viselkedik. Nem szreti az elosztót, legjobb, ha egy körön van a 2 konnektor

[ Szerkesztve ]

(#5053) zoltannagy válasza Necronom (#5049) üzenetére


zoltannagy
aktív tag

No, be is állítottam a CEC-t így minden oké :)

Még egy kérdés. Ezeket az Andriid boxokat is lehet frissíteni vagy esélytelen?
Mert van olyan androidos játék ahogy látom, hogy az újabb rendszert igényli és meg sem jeleníti így.
Online próbálatam a beállításoknál Updatelni, de úgy sikertelen volt.

(#5054) kenand válasza zoltannagy (#5053) üzenetére


kenand
Topikgazda

Sajna gyári frissítés alig van és kockázatos is lehet akármit feltenni, sjna sokszor több változat is van ugyan olyannak kinéző boxból, könnyű nem megfelelővel téglásítani.
4pda .ru-n esetleg meg lehet nézni, ott -ha népszerű a box - vannak moddolt romok.

(#5055) zoltannagy válasza kenand (#5054) üzenetére


zoltannagy
aktív tag

Értem, azért köszönöm :R

(#5056) Necronom válasza zoltannagy (#5053) üzenetére


Necronom
senior tag

No, orulok, hogy ez legalabb osszejott igy :)
Frissteni ezeket nem igazan lehet, vagy inkabb kar vele erolkodni, ahogy kenand is irta
Ami nem megy rajta, azt el kell konyvelni, hogy nem megy, hiszen ezeken a boxokon nem teljes erteku Android van...

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#5057) Hzi válasza Donki Hóte (#5037) üzenetére


Hzi
aktív tag

Hali, nekem is ilyen van, nekem simán csatlakozott az 5G-sre.
Messze van a box a modemtől?

Hogy vagy te itt? Jóóóól!

(#5058) Donki Hóte válasza Hzi (#5057) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Kb. 50 cm-re :DDD

Szerintem biztosan bibis az antennája, legalábbis más okot nem tudok arra kitalálni, hogy miért ennyire gyenge a wifi vételkészsége. Megnéztem az itt ajánlott orosz tesztet a készülékről, ott szét is szedték, majd én is szétszedem és megnézem, hogy mi baja van az antennának :(

Most, hogy egy repeateren keresztül csatlakozik, így elfogadható a sebessége, ha viszont magában akar csatlakozni, akkor az esetek kétharmad részében nem is talál hálózatot.

Szóval ha a box maga akar csatlakozni a 7 méterre (de két fal mögött) lévő connect boxhoz, akkor a térerő minusz 90 és minusz 97 dB között ingadozik, ha a mellette lévő repeater akar csatlakozni az ugyanott lévő connect boxhoz, akkor minusz 40 és minusz 45 dB között ingadozik.

Szóval tutira hibás a tv box wifi antennája :U

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#5059) milyóp válasza Beni2360 (#4969) üzenetére


milyóp
újonc

üdv és köszönöm szépen az iránymutatást, ugyan az én felületem teljesen más de természetesen a logika mezsgyéjén haladva próba cseresznye :-)
mindenképpen visszajelzek mire mentem :-)

(#5060) forguet


forguet
senior tag

Sziasztok. Letezik olyan box ami nem csak wifivel tud csatlakozni a halozathoz hanem normal ethernet kabellel?

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#5061) Donki Hóte válasza forguet (#5060) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Szerintem a boxok fele biztosan ilyen :K

Az én Magicsee N5 Nova boxom is ilyen.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#5062) blakey válasza forguet (#5060) üzenetére


blakey
titán

Fordítva tenném fel a kérdést, létezik olyan box ami csak Wifivel csatlakozik a nethez? A Mi box is képes vezetéken csatlakozni ha veszel hozzá egy USB-LAN átalakítót.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#5063) spileraaa


spileraaa
senior tag

melyik tv box amelyik tudja ugyanazokat mind Xiaomi Mi Box S

vagy akar meg jobb is nála?

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#5064) forguet válasza Donki Hóte (#5061) üzenetére


forguet
senior tag

Na akkor utananezek. Elsonek a xiaomi mi boxot neztem es azon pont nincs, nem is ertettem - azert ilyen tartalmakhoz nem art kabeles kapcsolat.

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#5065) instantwater


instantwater
addikt

Melyik most az ajánlott Android box amiben van 4 GB RAM, 32/64 GB ROM, minimum Android 9 és LAN?
Youtubeozásra/Netrádióra kellene.
Aliról/GBről melyiket érdemes venni?

Annyit sikerült kihámoznom a topikból, hogy Amlogic SOCcal szerelteket ajánlott venni, de így is van rengeteg féle fantázianevű és márkájú doboz.

Max büdzsé $50.

Köszönöm.

(#5066) forguet válasza blakey (#5062) üzenetére


forguet
senior tag

Jaaa akkor ennek is utana nezek.
Foleg mivel a legtobb modellen max 100Mbit-es LAN csati van csak...

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#5067) Luissimo válasza spileraaa (#5063) üzenetére


Luissimo
veterán

A MiBox 3 :DD
(majdnem tudja, kis kerekítéssel, de mondhatjuk azt , hogy tudja...)

(#5068) Luissimo válasza forguet (#5064) üzenetére


Luissimo
veterán

lehet rá varázsolni, USB-s LAN + USB HUB adapterrel,

használd kicsit a keresőt :)

(#5069) blakey válasza spileraaa (#5063) üzenetére


blakey
titán

A Mi Box nem tud túl sokat, ha médialejátszó kell akkor olyan boxot kell választani amire telepíthető a CoreELEC, az médialejátszó szoftver. Vannak olcsóbb és drágább boxok. X96 Air, Beelink GT-King, Khadas Vim3/Vim3L.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#5070) #88470784 válasza spileraaa (#5063) üzenetére


#88470784
törölt tag

Sok olcsó kinai box tudja azt mint a mibox S, a kodival.
Egészen addig amig pofára nem esik, és változtatnak valamit a szolgáltató oldalon (hbo go, netflix), amit nem biztos, hogy lehet majd lekövetni a kodiban.

(#5071) Somatom válasza #88470784 (#5070) üzenetére


Somatom
veterán

A Kodiban nézés egy extra. Amúgy a topik Androidos boxokkal foglalkozik. Az általad írt szolgáltatások hivatalos, Androidos kliensalkalmazásai csak lekövetik ezeket a változásokat. Mert ha nem, akkor a Mi Boxon sem fognak menni.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5072) #88470784 válasza Somatom (#5071) üzenetére


#88470784
törölt tag

Teljesen igazad van állandóan megjellennek a coreleces hittérítők.
Lesz nagy pofára esés ha nem működnek majd ezek a tákolt boxok a hivatalos streaming szolgáltatásokkal.

(#5073) Somatom válasza #88470784 (#5072) üzenetére


Somatom
veterán

Nekem speciel most sem működik Kodiban az HBO GO. Androidos kliensben tökéletesen működik, csak abban meg nem tudom alacsonyabbra venni a felbontást, hogy ne zabálja annyira a roaming adatkeretemet. Gondolom, Mi Boxon sem lehet manuálisan változtatni a stream felbontását.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5074) KIA Ceed


KIA Ceed
csendes tag

Sziasztok,

Ajándékba vennék egy TV boxot. Létezik olyan Box, amin Android TV van (ezeken talán mókolásmentesen tud menni a HBO Go és a Netflix) és ezeknek megfelel?
- 5Ghz-s Wifi
- Netflix nem 480pben, (hanem HD-ben!)
- HBO GO alapból
- Youtube HD + HD film lejátszás USB-ről lenne még elvárás, de azt mindegyik tudja.
(MI BOX S-t mondják erre, de az hardver már tavaly is elavultnak számított) Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#5075) Exodius


Exodius
őstag

Kedves mindenki!

Nem tudom jó helyen járok-e, de remélem tudtok segíteni. Egy Cisco ISB2001 típusú Set-Top-Box-ot szeretnék leváltani valami jobbra, kb. 10.000 Ft-ig. Néztem, hogy 2006-ban gyártották a dolgot, szóval elég elavult és még a T-Home-osok rakták be.

Sajnos nem tudunk (pontosabban édesapám) nem IPTV-sek lenni, mert csak az Invitel meg a T-Home van nálunk más alternatíva meg nincs. Azt szeretném megkérdezni, hogy csak simán TV-re miket ajánlanátok?
Én az Alcor HDT 4400-vel szemezek ami korrekt darabnak tűnik, de lehet van jobb is, vagy másféle.

Szerintetek?

(#5076) Beni2360 válasza Exodius (#5075) üzenetére


Beni2360
félisten

IPTV Set-Top-Box-ot nem fogod tudni semmire sem cserélni mivel azokon keresztűl kapod a tv adást és ezek sorszám szerint regisztrálva vannak. Ezt meg is tudod nézni a menüjében.
Nekem több mint 10 éves van és amire adták annak megfelel. Felvevős boxot használok.
DVB-C adásuk szinte egyenlő a 0-val. Csak a neten keresztül kapott adás amit tudsz használni.
Egyáltalán mire keresel boxot?

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5077) aram01


aram01
nagyúr

Sziasztok adott egy Alfawise A8X RK3328 Android 9.0 HDR 4K MiNi TV BOX [link] milyen torrent klienst ajánlanátok rá? No offense pls.
esetleg lehet hozzá app amiről telefonról tudnám kezelni a készüléket? Ios/droid. A táv halál hozzá.
koszonom.

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#5078) goldenfish7 válasza kenand (#5054) üzenetére


goldenfish7
tag

Szia!

Bocsi, csak kérdem, hogy nem úgy van pl. amlogic-os készülékeknél, hogy az USB Burning Tools-al elvileg bármit "meg lehet etetni" a box-al és ha nem bootolna a kütyü, akkor csak vissza kell rakni az eredeti vagy a legutóbb működő ROM-ot? Az androiddal csak annyi a baj, hogy nagyon hardverfüggő...???

(#5079) Exodius válasza Beni2360 (#5076) üzenetére


Exodius
őstag

Leváltani azt a régit. Csak van valami korszerűbb és újabb.

(#5080) aram01 válasza aram01 (#5077) üzenetére


aram01
nagyúr

Oke felraktam az uttorentet. Esetleg annyiban tudnátok segíteni hogy hol tudom beállítani hogy a letöltések a külső vinyora menjenek?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#5081) Beni2360 válasza Exodius (#5079) üzenetére


Beni2360
félisten

Mint írtam azt csak a szolgáltató tudja cserélni ha esetleg gond van vele. Nem lehet kereskedelembe kapni az egy valós IPTV s.t.box és be van regelve a központba és csak az kap szolgáltatás. Pár éve volt pár Ft IPTV bokszok eladók de mivel nem lehetett üzembe helyezni 1 FT sem értek. Második boxnak sem tudták felhasználni. Nekem is tizen éves van és az újabbnak nincs is óra kijelzője max nagyobb HDD van benne. Ezen egy WinCe /5.0 rendszer van de mindent ki lehet olvasni a beállítások - rendszer-információnál.
Nem válaszoltál, hogy mire kellene korszerűbb box. Ez nem média lejátszó és nem androidos.
------------
A képminőség a szolgáltató által nyújtott sávszélességen múlik. Én is küzdöttem vagy 2 évig velük mivel melette a DIGI TV kiverte a képernyőt. De ez van és ennyi. De mióta 300-s netem van sokat javult a képminőség. Ezen semmi más nem segít. Egy kábelen de külön jön a TV adása a neten és mér a nagyobb 300-ba jobb kép fért bele vagy valamit korszerűsítettek.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5082) Exodius válasza Beni2360 (#5081) üzenetére


Exodius
őstag

Azt hittem set-top-boxok között is van különbség, mint a routerek között, ha minőségről van szó, csak itt képminőségről.

(#5083) Somatom válasza Exodius (#5082) üzenetére


Somatom
veterán

Költözéskor nyertem egy T-Home -os, felvevős boxot, de azért nem mondtam le a saját, MyTV előfizetésemet. A T -s box hozza azt a minőséget, amit egy Androidos boxon futó MyTV, úgyhogy sztem nem érdemes lecserélni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5084) Exodius válasza Somatom (#5083) üzenetére


Exodius
őstag

Értem. :)

(#5085) Beni2360 válasza Somatom (#5083) üzenetére


Beni2360
félisten

IPTV box volt? Vagy DVB-C ?

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5086) Somatom válasza Beni2360 (#5085) üzenetére


Somatom
veterán

Mármint a T -s, amit a lakással nyertem? IPTV.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5087) goldenfish7 válasza aram01 (#5080) üzenetére


goldenfish7
tag

A settings-ben a locate download folder alatt.

(#5088) aram01 válasza goldenfish7 (#5087) üzenetére


aram01
nagyúr

Nem látja ott a külső meghajtót.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#5089) Donki Hóte válasza aram01 (#5088) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Mekkora a vinyó és milyen fájlrendszer van rajta?

Sok boxnak (routernek, NAS-nak) nem mindegy...

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#5090) aram01 válasza Donki Hóte (#5089) üzenetére


aram01
nagyúr

A box formázta meg.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#5091) Donki Hóte válasza aram01 (#5090) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ja, hogy a box látja, csak az app nem...

Akkor nem tudom mi van, de van ezer torrent program, keress másikat :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#5092) Necronom válasza aram01 (#5090) üzenetére


Necronom
senior tag

A Fluid latja az USB-s HDD-t

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#5093) goldenfish7 válasza Somatom (#4768) üzenetére


goldenfish7
tag

Szia!

Szerintem ezen tálca már a Beelink GT1 Ultimate latest firmware-jében is megvolt. Annyira nem szoktam használni (egér+bill.-t használok), max néha nyomok rajta egy power off ikont. De szerintem a GT-KING jóvel erősebb vas lehet. A PUBG Mobile miatt venném meg csak, mert a Belink GT1 Ultimate még mindig jól szolgál (piszok jó SOC ez az S912 is amúgy, elég gyors, akkor milyen lehet az S922X :Y ), pedig már 2,5 éve lakik nálam. :)

(#5094) goldenfish7 válasza aram01 (#5088) üzenetére


goldenfish7
tag

Próbálj meg feltenni egy ES file explorert és az alatt mountold, engedélyezd a vinyót, hogy lássa a box, talán akkor benne lesz az utorrentben. Elvileg a boxok többsége 2Tb-ig látja az eszközöket.

Amúgy nekem is az lenne a kérdésem, hogy hogyan oldható meg az, hogy az android alatti "download" könyvtár ne a box belső tárhelyén legyen (ami alapértelmezett egy-egy ROM feltelepülésekor), hanem akár egy aktív USB Hub-on lévő 256 Gb-os SD kártya kártyaolvasóban. :K

[ Szerkesztve ]

(#5095) aram01


aram01
nagyúr

Koszonom sracok, ha hazaérek megpróbálom.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#5096) huberpe


huberpe
aktív tag

sziasztok!

X96 Air felhasználóktól kérdezem, hogy a melegedés mennyire probléma (pár tesztben lehet olvasni róla), illetve megy e szépen a lejátszás ce nightly-val?

(#5097) kenand válasza huberpe (#5096) üzenetére


kenand
Topikgazda

amlogic topikban több air tulaj is van, néhányan moddolták a hűtést, meg nem tudom a CPU állandóan maxon pörög-e, mert akkor megoldható, hogy változtassa, 905x2es a95 X maxom nál is így volt, 1800 -ről most 800-1800Mhz között megy, 4-8 fokkal hűvösebb. (legalább is CoreElec alatt így volt és ott megoldható, Android lehet visszaveszi az órajelet)

(#5074) KIA Ceed

CoreElec alatt megoldható a HBO GO, netflix és a Youtube is 720p esetleg 1080p-ben

[ Szerkesztve ]

(#5098) Somatom válasza goldenfish7 (#5094) üzenetére


Somatom
veterán

Sehogy. Használj olyan alkalmazásokat, amiknél megadható egyéni letöltési könyvtár!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5099) Necronom


Necronom
senior tag

Mivel csak droid alatt hasznalom az X96 Air-t, igy az visszaveszi az orajelet, nem jar maxon folyamatosan
Eddig nem tapasztaltam melegedesi problemat

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#5100) blakey válasza huberpe (#5096) üzenetére


blakey
titán

Melegszik, de ha nem okoz gondot lejátszás közben akkor nem kell vele foglalkozni, ha meg zavar, hogy esetleg jobban melegszik akkor hővezető lapkával javíthatsz rajta, CE alatt is beállítható, hogy nem állandóan magas frekin pörögjön. A CE Nightlyk új kernellel dolgoznak így nem tökéletes de a legtöbb anyag megfelelően megy.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.