Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-08 07:24:37

LOGOUT.hu

Ha lesz egyszer időnk írunk egy téma összefoglalót addig is itt van 2 link...

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5751) hun005a válasza Somatom (#5749) üzenetére


hun005a
tag

Engem nem a technikai mélysége érdekel hanem hogy megy van nem, :DD ennyi

(#5752) Somatom válasza hun005a (#5750) üzenetére


Somatom
veterán

Ez a box is egy Chromecast certifikáció nélküli box. Addig nem lehet konkrét választ adni a kérdésedre, amíg nem derül ki, hogy a tableted Miracast képes-e. Konkrétan milyen tablet, milyen Androidverzió?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5754) Luissimo válasza hun005a (#5753) üzenetére


Luissimo
veterán

hmmm.
öreg kütyü :P

(#5755) Somatom válasza hun005a (#5753) üzenetére


Somatom
veterán

Az Miracast kompatibilis. Működni fog az AnyCast, EZCast, kiskutyafüleCast kínai kütyükkel. Ha van ismerősi körben okosTV, azzal kipróbálhatod. Kéne legyen a menüjében olyan, hogy tartalomátküldés. De, arra ne számíts, hogy így játszani fogsz. A vezeték nélküli képernyőtükrözés erőforrásigényes és mindíg lesz késése a TV -n megjelenő képnek.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5756) hun005a válasza Somatom (#5755) üzenetére


hun005a
tag

Konrétan egy TV app képét szeretném a TVn nézni

(#5757) Somatom válasza hun005a (#5756) üzenetére


Somatom
veterán

Egy jó hír. Úgy tűnik, hogy az a tab MHL -képes. A Galaxy S3, S4, Note2 11pines MHL -> HDMI adaptere jó hozzá. Tehát, kábelen is kiküldhető a kép. Viszont, az nem mindegy, hogy melyik TV appot szeretnéd kiküldeni. Pl. a TVGO így nem fog menni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5758) Luissimo válasza Somatom (#5757) üzenetére


Luissimo
veterán

érdekes, amikor a zember aztse árulja el, hogy pontosan mitakar, de azért ha nemtudsz segíteni neki, mint gondolatolvasó, akkor megvan a baj ... :Y :))

(#5759) Somatom válasza Luissimo (#5758) üzenetére


Somatom
veterán

Már épp írtam volna, hogy ne itt offoljunk, hanem menjünk át az Androidos tablet topikba, amikor megláttam, hogy mit is szeretne. Gondolom, értitek, hogy miért itt válaszoltam. A következő válasz már sanszos, hogy on topik lesz, mert erre a célra szinte bármi jobb, mint a screen mirroring.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5760) gyépés


gyépés
aktív tag

Sziasztok!
Tanix TX9s és X96 Air közt hezitálok. Egyszerű youtube, MinDigTV, Horizon TV, Netflix lenne a cél. Szóval főleg streameket néznénk. Nem szeretném piszkálni, out-of-the-box használnám. Melyiket ajánlanátok? Én az X96 Air felé hajlok az erősebb hardware miatt.

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#5761) urobee


urobee
tag

Sziasztok!
Jelenleg egy Tanix TX3 mini (s905w, CE 9.2.1 microsd kártyáról) boxom van. Nem lenne rossz kütyü, de a Netflix sajnos gyakran akadozik rajta.
Gondolom a proci a szűk keresztmetszet.
Kérhetek ajánlatokat, hogy mit lenne érdemes venni az alábbi felhasználáshoz:
-Netflix
-HBO Go
-YouTube
-max FHD filmek /sorozatok.
Köszönöm! :R

(#5762) kenand válasza gyépés (#5760) üzenetére


kenand
Topikgazda

Akkor egyik sem lesz jó, Netflix nem fog menni-hogy menjen "piszkálni kell"

[ Szerkesztve ]

(#5763) gyépés válasza kenand (#5762) üzenetére


gyépés
aktív tag

Egyáltalán nem megy a Netflix vagy csak 480-ban megy ezekkel? Laikusként a youtube-on azt mutogatták, hogy rákattintanak a Netflix ikonra és működik. Átvertek? :) Egyébként valamelyik jobb a másiknál a kettő közül?

[ Szerkesztve ]

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#5764) kenand válasza gyépés (#5763) üzenetére


kenand
Topikgazda

Android alatt nem próbáltam, de talán 480p-ben megy. 905x3 újabb, chipset. Tanix TX9S (amlogic 912) 23 USD ért volt remek ajánlat, főleg CoreELEC-re, LAN kapcsolattal, én úgy használom, 720p-ben , de 1080p-ben (95%-ban) akadás mentesen megy a Netflix is.

(#5765) gyépés válasza kenand (#5764) üzenetére


gyépés
aktív tag

Köszi a segítséget! Másik fórumon mondták, az Air gyári szoftvere elég rossz. 25 USD-ért találtam TX9s-t, bepróbálom azt. :)

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#5766) Necronom válasza gyépés (#5765) üzenetére


Necronom
senior tag

az Air gyári szoftvere elég rossz
na ez nekem uj :)
semmi rosszasag nincsen benne ....

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#5767) gyépés válasza Necronom (#5766) üzenetére


gyépés
aktív tag

Én itt: [link] olvastam, hogy nem valami jó az x96 air gyári szoftvere a tx9s-hez képest. Persze én nem értek hozzá sajnos, így mindent elhiszek. :)

[ Szerkesztve ]

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#5768) Necronom válasza gyépés (#5767) üzenetére


Necronom
senior tag

...

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#5769) kenand válasza gyépés (#5765) üzenetére


kenand
Topikgazda

Mexelnek van hozzá javított dual rendszere a nandra, jobb lesz az Android és gyorsabb a CoreELEC is.
Én CoreEleccel használom SD-ről, de a 23USD-s áráért nagyon jó box- hiányosságai nem zavarnak nem kellenek (HDMI-s erősítővel gigas LAN kapcsolattal használom). Másik erpsítő még nem HDMI-s ott olyan boxot használom aminek van optikai kimenete

(#5770) soultrapp


soultrapp
senior tag

Hello mindenki!!

Beszereztem ma egy beelink gt1 mini típusú boxot.

Érdeklődnék, hogy használ e valaki touchpadot az ilyen boxokhoz?

Ezzel lehet-e pl játszani??
[link]

Vagy inkább gamepad???
Gyerkőcnek lenne és még youtubehoz használná.

Ki mit használ???

Köszönöm előre is!

(#5771) gyépés válasza kenand (#5769) üzenetére


gyépés
aktív tag

Nyaralóba lesz, ahova nincs bevezetve a tv, sem net, szobaantenna sem használható, egyedül mobilnet van. Így az lesz osztva wifin, ezért kell tudnia streamelnie csak. Az sem lesz szerintem sokat használva, de esőnapokra jó lesz talán. Nem hiszem, hogy kihasználnám a dual rendszert, de azért jó tudni, hogy ha valami gond ban, van megoldás. Köszi a segítséget. :)

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#5772) kenand válasza soultrapp (#5770) üzenetére


kenand
Topikgazda

Nem játszom, de amit linkeltél inkább youtube keresésére jó..

(#5773) HunNuke


HunNuke
csendes tag

Sziasztok!

Hallottatok már a SkyStream Media Playerről?
https://www.skystreamx.com/

Itthon úgy látom, hogy nem lehet kapni, és ilyen összehasonlító listákon találkozok vele, mint ez is - elég előkelő pozícióban:
https://androidpcreview.com/best-android-tv-box/

Jelenleg egyelőre 'csak' x265-ös videók lejátszása és 10 bites videók lejátszásának lehetősége a fontos, és hogy tudjon formázott/forgatott/színezett/csilingelő feliratokat is lejátszani.
Bizonyos szubkultúrák tagjai, (értsd: pl. bizonyos rajzfilmek) az mkv konténereikbe vagy külön fájlként ilyen feliratokat adnak és kb. semmi nem képes megjeleníteni ezeket normálisan. Plex-szel tudok streamelni PS4-re, hogy lássam, de nem szeretnék ezer kütyüt bekapcsolni csak azért, hogy meg tudjak nézni egy ilyen válogatós valamit.

Köszönöm szépen!

(#5774) kenand válasza HunNuke (#5773) üzenetére


kenand
Topikgazda

KODI simán megjeleníti a feliratokat, akár külön, akár mkv konténerben vannak, ha nincs lokál feliratod keres is...
Letöltött rajzfilm nézéshez nem kell ilyen drága kütyüt venni ...arra nem is lesz a legjobb
Erre a célra olcsó amlogic TV Box+CoreELEC a legjobb választás.

[ Szerkesztve ]

(#5775) HunNuke válasza kenand (#5774) üzenetére


HunNuke
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm, utána nézek. :)

(#5776) Gino20


Gino20
őstag

Sziasztok!
Megkaptam a Beelink GT King Pro box-ot majd ez alapján [link] csináltam CE-t és minden jó volt, de most valamiért nem működik a box alatt a TV táv (eleinte ment simán). Mitől lehet ez?

(#5777) Luissimo válasza Gino20 (#5776) üzenetére


Luissimo
veterán

teljesen normális, ez ígyszokott működni, hogy nemműködik :)
keress rá.
de milenne ha használnál egy légegeret hozzá esetleg...

(#5778) blakey válasza Luissimo (#5777) üzenetére


blakey
titán

Pedig működik a táv megfeleő remote.conf-al, de ugye csak bekapcsoláshoz kell, mert amúgy légegér jár a Kinghez. :)

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#5779) Luissimo válasza blakey (#5778) üzenetére


Luissimo
veterán

perszehogy működik, de az az apró kitétel ottvan, hogy "megfelelő remote config megfelelő helyre való feltöltése és semmi más értelme nincs mint a be és kikapcs"

Annak miért is kell?
miértnem használ a kedves luzer egy távirányítós 220-as konnektort, amivel ki és bekapcsolja??
miért kell ezzel szívnia annak az illetőnek, aki ennyire sincs otthon a kütyü lelkivilágában, hogy a beavatkozás előtt eszébe sem jutott, hogy ezzel gondjai lehetnek...

hmmm?
szerinted ? :))

(#5780) Gino20


Gino20
őstag

Köszönöm, ez igazán kimerítő és hasznos válasz volt. Előző hsz-emből lemaradt az, hogy ha ,,ez nem a megfelelő topik, akkor az is segítség ha esetleg kapok útmutatást, hogy hol érdeklődjek", de ez....
Ha már luzer, akkor........lehet, hogy itt xy magas lovon ülő doktor a tudás birtokában született, de én úgy tartom, hogy a tudás a szívás útján terjed, szóval MINDENKINÉL lesz az a pont, amikor adott témában (ez ugye elég tág) nem lesz kompetens az illető, viszont tenne ez ellen.
Légegers a box táv és CE után is működött a Tv táv. Gondolom alvó funkcióból vagy a CEC miatt,.....mindegy, de kapcsolt a box is a TV-vel, majd megfelelően működött/léptetett android és CE alatt is majd x idő után vettem észre, hogy ez megszűnt. Ha már létezik CEC megpróbálnék élni ennek a lehetőségével és nem egy tucat távot használni.
Köszi, tényleg rendkívül szakmai és hasznos infókat kaptam :C

(#5781) tcsaba007 válasza Gino20 (#5780) üzenetére


tcsaba007
tag

Szia!
Úgy emlékszem valamelyik verzió frissítésnél módosítottak a CEC-en.
Nézd meg a CE CEC beállításait, hátha egy frissítés után újra be kellene állítani valamit...

(#5782) Necronom válasza Gino20 (#5780) üzenetére


Necronom
senior tag

Ha már létezik CEC megpróbálnék élni ennek a lehetőségével és nem egy tucat távot használni. :C
Szerintem is nezd at a CEC beallitasokat
Az meg, hogy masok 100 fele tavot meg legegeret meg ki tudja meg miket hasznalnak a dolgaikhoz, az nem mervado....
Nalam pl X96 Air van, a Nightly van fent mint CE, es tovabbra is egyetlen egy db tavot hasznalok a TV-hez, a boxhox es az erositohoz is....mert jolvanezigy
Sajna ez viszont rajtad nem segit, mint ahogy sok minden mas sem, amig nincs konkret valasz a kerdesedre
De ugye a tavgyogyitas neha nem egyszeru

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#5783) Donki Hóte válasza hun005a (#5753) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Használok a mai napig Samsung TabS 8.4 tabletet, ezek MHL kompatibilisek. Keress az alin microUSB to HDMI MHL adaptert és menni fog a képernyőre kivetítés.

Ha az adott tv app működik a tableten akkor egy ilyen kütyüvel ki tudod lőni a képet a HDMI kábelre.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#5784) Somatom válasza Donki Hóte (#5783) üzenetére


Somatom
veterán

Csak figyeljen oda, hogy 11 pines adapter legyen! Az nem stimmel, hogy bármelyik működik. Pl. a TVGO fut a tableten, de HDMI -n "külső megjelenítő nem támogatott" hibaüzenetet dobja.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5785) Gino20


Gino20
őstag

Necronom, tcsaba007: Érdekes a jelenség. CEC beállításokat sem a TV-n sem a box-on nem babráltam, de megnéztem és engedélyezve van. Csináltam egy TV és Box áramtalanítást és meggyógyult, de most vettem észre, hogy forrásnál TV-re váltva majd ismét a box-ra, akkor megint nem működik a TV táv majd kis box táv használat után egyszer csak feléledt a TV táv is :F :W CE nélkül, végig droid alatt.

Paráztam amúgy a droid box-tól, de egyre jobb döntésnek tűnik (a táv-val való szarakodást leszámítva). A kodi minden szempontból nagyon jó (lehet csak flash-elem, de ugyan az a film mintha szebb és talán még inkább röccenésmentesebb lenne, mint a TV lejátszójával). Ha jól informálom magam és értelmezem a dolgokat, akkor ami fontos volt számomra pl Netflix sem gond, mert TV-n van és elvileg a Netflix-en levő hangsáv Dolby, azt meg elvileg tudja a samsung TV (csak a DTS-t nem), így ez esetben talán nem is kell a box.
Ami még baromi jó, hogy lehet rajta torrentezni (ezt nem tudom, hogy a xiaomi, apple, nvidia, fire tc cube-on lehet-e). Nekem a Flud nem vált be. Egyszerűen nem ment a letöltés és végül LibreTorrent lett telepítve, ami pont ugyan úgy néz ki mint a Flud. Szintén megadható, hogy hova töltse le a fájlt (torrentezés, böngészés esetén amúgy hasznos ez a légegér ;] )

Már csak egy dolog nem tiszta. Laptopon levő fájlokat hálózaton / DLNA-n keresztül, hogy tudom elérni a box-on? Pl CE kodi alatt van lehetőség arra, hogy a laptopon levő fájlt játszam le? Fixen meg kell adni valahol, valahogy ,,elérési utat" , IP-t, nem tudom mit, vagy ennél egyszerűbb? Amúgy tegnap a CE kodit babrálva a TV forráslistájában ez egyszer csak megjelent a box-on kívül , de már nincs ott.

(#5786) kenand válasza Gino20 (#5785) üzenetére


kenand
Topikgazda

Persze laptopon SAMBAn megosztott könyvtárakat látja a KODI

(#5787) Gino20 válasza kenand (#5786) üzenetére


Gino20
őstag

Samba??? :) [link] 0:57-ig eljutottam, de utána nem tudom mi tévő legyek :F

(#5788) Beni2360 válasza Gino20 (#5787) üzenetére


Beni2360
félisten

Talán ez segít. Videó.
Win 10 megosztása.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5789) kenand válasza Gino20 (#5787) üzenetére


kenand
Topikgazda

Samba a Windows hálózati megosztási protokolja, Kodi is támogatja, nézd meg a kolléga által linkelt leírást.
Tény Windows 10-zel meg lett bonyolítva

(#5790) Gino20


Gino20
őstag

Beni2360, kenand: Köszi :R Este ha lesz időm vagy hétvégén megnézem.

Torrent-el kapcsolatosan ha valaki-t érint: A Flud indításnál kiírta, hogy csak wifin működik, de a LibreTorrent kábelen is hasít (~200Mbps helyett teljes sávszélesség :) ), igaz a seed-nél nem látom, hogy menne a feltöltés, lehet épp nem töltik vagy valami beállítás.

(#5791) kenand válasza Gino20 (#5790) üzenetére


kenand
Topikgazda

CoreElecre lehet Transmissiont is telepíteni, azt akár táblagépről/telefonról is irányíthatod.

(#5792) Gino20


Gino20
őstag

Sziasztok!
Sorry, kicsit visszább kanyarodva:
Amazon Fire TV Cube spec alapján [link] támogatja pl a Dolby Atmost, de a DTS-t nem látom.
Ezek szerint erre nem képes (TV-m nem az) vagy ha képes a HD hang továbbengedésére?, akkor passthrough szóval DTS dekódolás nélkül megoldja az erősítő (ami elvileg még jobb is) a DTS/DTS-X hangsáv kezelését?
Lehet, hogy mégis csak tudnék ilyet korrekt áron.
Amúgy ezen lehet pl valahogy torrent-ezni vagy mivel nem droid-os felejtős?
A következő kérdésem nem tudom mit jelent pontosan :) , de szó volt már erről. Fire TV Cube vajon frekvenciát váltva kadenciahelyesen játssza le a filmeket vagy sem? Ha nem ez észrevehető?

(#5793) Gino20 válasza kenand (#5791) üzenetére


Gino20
őstag

Telepítettem valami transmissiont a CE-re, de egyenlőre nem tudom, hogy működik :) majd utána olvasok mit is kell ezzel kezdeni és hogyan :) . Szerencsére droid alól működik a LibreTorrent, igaz nem látom, hogy seed-elne (mondjuk ez lehet még probléma).
Korábbi laptop-ról való megosztás megoldódott. CE-ben UPnP-t kellet engedélyezni a szolgáltatások menüpont alatt és így már a videó hozzáadása -> tallózás -> UPnP eszköz alatt megjelent a gépre amúgy is telepített Serviio, így elhagyható volt a windows-os megosztás, de majd azt is végig járom, ha a későbbiekben nem akarok serviio-t használni.

Ez alapján [link] a Fire TV Cube-ot meg elengedtem. Ami megfelelne minden igénynek az az nvidia shiel pro, de 80-90 ropi szóval tökéletes a beelink :)

Ha valaki mégis Fire TV Cube-ot akarna vásárolni, akkor azt hazánkból megteheti [link]

[ Szerkesztve ]

(#5794) kenand válasza Gino20 (#5793) üzenetére


kenand
Topikgazda

Transmissiont böngészőből éred el (vagy telefonról appal pl Tornado)
pox ip címe és a 9091-es port, pl http://192.168.1.30:9091/

Portját alapban 51413 érdemes kinyitni a routerben

(#5795) Gino20 válasza kenand (#5794) üzenetére


Gino20
őstag

Kipróbáltam saját IP-vel, http://192.168.0.186:9091/, de nem történik semmi, a webhely nem érhető el :F

(#5796) tcsaba007 válasza Gino20 (#5795) üzenetére


tcsaba007
tag

Én akkor jártam így CE alatt, amikor entware-ből telepítettem. Thorardia repoból viszont működik. AE-vel pont fordítva jártam...

(#5797) Gino20 válasza tcsaba007 (#5796) üzenetére


Gino20
őstag

Én sajnos nem tudom, hogy jártam, mert e téren annyira mezei user vagyok, hogy azt sem tudom mi az az entware, thorardia repo, AE szóval itt máshol kezdődnek a gondok :) vagyis inkább aktuális témában a hiányosságok

(#5798) tcsaba007 válasza Gino20 (#5797) üzenetére


tcsaba007
tag

Idézet Peterk kolléga tollából:
"Az entware gyakorlatilag egy leegyszerűsített csomagkezelő, ami a linux disztribeknek része (ezzel tudsz csomagokat telepíteni), a beágyazott rendszereknek meg általában nem. Olyan, mint ami ubuntu, debian alatt a dpkg / apt, csak kevesebb cucc elérhető, és nyilván kisebb tudású maga a csomagkezelő is. De hasonlóan működik. Egyszerűbb alkalmazásokhoz (torrent szerver, egy kis web szerver, mail szerver, ssh, stunnel, stb.) viszont teljesen jó ez is, ki lehet bővíteni vele a boxot."
Transmission telepítése entware-ből. Csicsóka leírása

Thoradia repo

A Thoradiában általában előbb bekerül a frissítés, mint entware alá.

[ Szerkesztve ]

(#5799) kenand válasza Gino20 (#5795) üzenetére


kenand
Topikgazda

Ha entware-ből telepíted akkor be is kell állítani, szerkeszteni a konfig filet
Leírás itt

Látom már linkelték...

[ Szerkesztve ]

(#5800) Gino20


Gino20
őstag

kenand, tcsaba007:
Köszönöm a válaszokat.
Egyenlőre ez nekem kínai. Transmission telepítésig el sem tudnék jutni, mert entware-t sem tudnék telepíteni a leírás alapján szóval egyenlőre marad így :) Végül is, amire kellett tudom használni és droid alól még torrentezni is.
Ha majd szabadul fel egy kis időm lehet jobban beleásom magam
:R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.