Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-08 07:24:37

LOGOUT.hu

Ha lesz egyszer időnk írunk egy téma összefoglalót addig is itt van 2 link...

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5851) blakey válasza dzsémsz (#5850) üzenetére


blakey
titán

Amlogic boxról van szó? Milyen speciális kábelről van szó?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#5852) dzsémsz


dzsémsz
kezdő

igen amlogic.

[ Szerkesztve ]

(#5853) blakey válasza dzsémsz (#5852) üzenetére


blakey
titán

Ezen semmilyen speciális nincs, ez működik droid alatt is. Persze csak akkor jó ez a megoldás ha világít a csatlakozó, ha nem akkor sima sztereó és az optikai nem megoldás.
Amlogic box esetében CoreELEC egy jó megoldás ha médialejátszásról van szó.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#5854) dzsémsz


dzsémsz
kezdő

CoreElec esetében melyik verzió használatos, mit kellene figyelembe venni??? Egyébként vettem egy ilyen kábelt és nem működött, ezért próbálkoztam hangkarival, de mostanra már feladtam ezt a részét a történetnek.

(#5855) blakey válasza dzsémsz (#5854) üzenetére


blakey
titán

Itt a topik, olvasd el az összefoglalót és néhány hsz-t az elmúlt napoból, hetekből.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#5856) dzsémsz


dzsémsz
kezdő

Boot menü jelenik meg, nem tölti be a rendszert.

(#5857) kenand válasza dzsémsz (#5852) üzenetére


kenand
Topikgazda

Ha nem világít akkor is lehet SPDIF és nem analog. Kínai boxok előszeretettel használják a 3.5 jacket elektromos SPDIF-nek,

Ilyen AV kábellel megoldható

Végig kell próbálni piroson vagy a fehéren megy az SPDIF

Magicsee N5-ös boxon is 3.5 jack az elektromos SPFDIF

[ Szerkesztve ]

(#5858) castiels válasza kenand (#5857) üzenetére


castiels
addikt

Tanix megy a Transmission Android alól is?

(#5859) kenand válasza castiels (#5858) üzenetére


kenand
Topikgazda

Nem használok androidot, de vannak torrent kliensek android alá is. Talán ez Transmission androidra (Én már megszoktam a Transmissont, okosított routeren NAS-on is az megy nekem)

(#5860) choco01


choco01
addikt

Hali.

UPC Horizon Go futtatására van még alkalmas TV BOX a piacon? :F

:R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#5861) Luissimo válasza choco01 (#5860) üzenetére


Luissimo
veterán

Beelink GT KING, Beelink mini MXIII II, X96 mini,ezek rootoltak, de megy rajtuk, ez biztos, mert használva van a családban. A Beelinkek jó eséllyel viszik, de a többiről csak az tudna nyilatkozni, akinek stabilan megy és ezt használja..
Plusz van még a rootolásmentes Android TV-s MiBox S, amire szintén fel lehet rakni, sőt erre még a TV GO-t is.

[ Szerkesztve ]

(#5862) choco01 válasza Luissimo (#5861) üzenetére


choco01
addikt

Anyumnak talán MiBox 3 van annak a Play Áruháza nem dobja a Horizon Go-t sem a Telekomosat.. :(

A MiBo S-en kéne dobnia? Mert azt is néztem hogy van készleten több helyen, mindenképp olyan kellene amit be lehet szerezni itthonról gyorsan. Ezek a Beelinkek csak kínából rendelhetőek?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#5863) blakey válasza choco01 (#5862) üzenetére


blakey
titán

Android TV-re hivatalosan nincs Horizon GO ezáltal nincs is hozzá optimalizálva, manuálisan kell telepíteni. Légegér használata ajánlott.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#5864) dzsémsz


dzsémsz
kezdő

https://androidpctv.com/review-x96-air-opinion/
x96 airól vélemény??

(#5865) blakey válasza dzsémsz (#5864) üzenetére


blakey
titán

Attól függ melyik, 2/16, 4/32, 4/64 illetve P1, P2 vagy P3 érkezik. Ha pl. 4/32_P2 akkor oké.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#5866) dzsémsz válasza blakey (#5865) üzenetére


dzsémsz
kezdő

4/32 lenne, akkor szted nem lövök mellé vele??

[ Szerkesztve ]

(#5867) Luissimo válasza blakey (#5863) üzenetére


Luissimo
veterán

Igen
ez lemaradt, köszi, :R a felrakáshoz kell egy kis huncutság, de nemhinném, hogy ez kifogna rajta, gondoltam olvasgatott előtte.
Gyorsan írtam és ezt a mondatot kihagytam, mert a kertben voltam és éppen rámsütött a nap ezerrel, már nemlátszott a képernyő :W

(#5868) Gino20 válasza dzsémsz (#5850) üzenetére


Gino20
őstag

... (bocsi vél neked címeztem)

[ Szerkesztve ]

(#5869) Gino20


Gino20
őstag

Nem lett megoldása a problémámnak így cserélni fogom a boxot, de Droid box + CE-t inkább hanyagolnám.
Az eddigiek alapján még mindig a Fire TV Cube (2. gen) boxal szemezek és ez alapján [link] ha jól értem, akkor képes a kadenciahelyes lejátszásra is (pár hsz-el korábban az volt a mondás, hogy nem tudja) vagy lehet ismét tévedek + elvileg a HD hang továbbításra is.
Ha ez mind igaz, akkor szól esetleg még valami egyéb az nvidia shield tv pro (2019) mellett?

Fire TV 40 ropi, ami még számomra akár korrekt is, de a shield 80e viszont tele a zsák és amúgy is hosszú időre venném, így ha a shield az abszolút nyerő és téves az infóm, akkor megveszem azt.
Engem kimondottan zavar ha nem folytonos, röccenésmentes a kép, így tényleg fontos a megfelelő lejátszás.

(#5870) goldenfish7 válasza Gino20 (#5869) üzenetére


goldenfish7
tag

Szia!

Annó én is egy ASUS Play On HD2-vel kezdtem ezen kütyüs mozizást. Hááát, attól ezen droid boxok jóval komolyabbak és jobban testre szabhatók.
Csak azt akarom ezzel mondani, ha az erősítődben amúgy is van valami dolby dekóder, akkor egy ilyen kínai box is kielégítő lehet filmnézés terén.
Még én nem ástam bele magam abba, hogy pl. KODI-val lejátszva egy filmet Dolby hangzást írjon ki az erősítő, de még így is elég jól kikeverte a sztereó jelet.
Szóval csak azt akarom mondani, hogy elég sok múlik az alap szoftveren is. Nekem android 7.1.2 volt fent most egy ideig és nagyon lassú volt a rendszerem egy idő után a Beelink GT1 Ultimate-en. El sem tudom mondani hányszor flash-eltem már újra ezt a boxot (hol ezt, hol azt a Rom-ot raktam fel), de most ismét visszaraktam rá talán a legutolsó 6.0.1-es gyári firmware-t és olyan gyors lett, hogy csak pislogok. :Y Melegedés ezáltal felére csökkent. Még nem tapasztaltam két nap óta olyat pl. hogy rendszer UI összeomlás és társai. Meglátom, most hogyan szuperál, meddig bírja. Olyan volt korábban mintha valami a háttérben terhelné a boxot. Ha évente is újra kell majd raknom a rendszert, akkor is megteszem a gyorsaságért, mert úgy sincs rajta olyan dolog, amiért kár lenne. :) Nem tudom, hogy ez csak amolyan Beelink adottság lehet, mert van a Beelink Mini MX III II boxom, azon ugye ez nem téma, megy a rendszere szuperül már kezdetek óta.
Kívánom, hogy találd meg Te is a számításod valamelyik kütyüben! :K

(#5871) Gino20 válasza goldenfish7 (#5870) üzenetére


Gino20
őstag

Az olvasottak alapján nagyon jó opciónak tűnt egy droid box + CoreELEC (kodi player-el). Ugyan ez android alatti kodi-ról szerintem nem elmondható. Ez a része alapvetően remek is volt és igen, az erősítő dekódolta a hangokat, amit különböző tartalom esetén ki is írt, de (ha esetleg nem olvastad volna) az volt a nyűgöm, hogy bármilyen összekötés esetén is, TV-n forráslistában ki tudtam választani az erősítőt majd alap indítással a CE általában be is töltött (megjelent a kép), de droidra vissza váltva már nem volt képem (hallottam, hogy lépkedek a menüben szóval ment az android). Sokféle variációt írtak, hogy mi lehet a gond, de egyik sem segített, így megválok a droid box-tól.
Tegnap még hosszasan olvasgatva Fire TV Cube (2 gen) ha képes is a kadenciahelyes lejátszásra hang terén akkor is vannak gyíkjai és nem képes DTS-HD vagy TrueHD-ra, így végül horror áron, de megrendeltem az nvidia shield boxot (amit kb 1 hónap alatt szállítanak is :((( )

(#5872) choco01 válasza blakey (#5863) üzenetére


choco01
addikt

Megvettem a MiBox S-et de amikor elindítom a horizon go-t amit feltettem balra elfordulva jelenik meg mint ha telón álló nézet lenne és nem tudok kattintani meg semmi.. :F

Erre valami megoldás? :U

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#5873) blakey válasza choco01 (#5872) üzenetére


blakey
titán

Légegér használata ajánlott.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#5874) choco01 válasza blakey (#5873) üzenetére


choco01
addikt

De ezen a nézeten nem lehet változtani hogy ténylegesen fekvő legyen?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#5875) goldenfish7 válasza Gino20 (#5871) üzenetére


goldenfish7
tag

Nekem is egyszer talán "szóba került" az Nvidia Shield, de nekem az az ár már kicsit sok érte, és ahogy néztem a specifikációit, pl.: root jogok hiánya és talán a google play store-t magadnak kell telepíteni, kicsit eltántorított. De igen, még nekem is potenciális versenyző volt, mielőtt megrendeltem az Ugoos AM6 Plus-t, amit így belegondolva csak azért vettem meg, hogy már valamilyen gyorsabbnak ítélt boxot is kipróbáljak. Mert most ugye rájöttem, hogy ha a Beelink-eken is jól hangol rendszer fut/futna, akkor nagyon jó dobozok/(lennének). :K
Amúgy Kínából rendelted meg mostanság vagy belföldről? Én félek, hogy lehet az enyém nem mostanában fog Kínából ide kerülni (EU prority line-nal rendeltem). :)

[ Szerkesztve ]

(#5876) blakey válasza choco01 (#5874) üzenetére


blakey
titán

Android TV-re nincs optimalizált, áruházból letölthető app emiatt a tabletes verzió telepíthető és így működik az Android TV OS-en, GT-Kingen pl. jól jelenik meg, azon ugye nem Android TV OS fut de ott is a légegér használata az ajánlott mivel a felület érintőképernyőre van optimalizálva.
Talán van valamilyen orientáció javító app Android TV OS-re, hogy jól jelenjen meg, nem tudom, mert nincs olyan boxom.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#5877) Gino20 válasza goldenfish7 (#5875) üzenetére


Gino20
őstag

Nekem is sok, de szerencsétlenségemre és minden bizonnyal a nem hozzáértésem miatt a kínai box + CE nem vált be (lehet egy másik jó lett volna), így az igények miatt gyakorlatilag csak ez maradt, ami elvileg minden mókolás nélkül tudja azt amire szükségem van.
Ugoos AM6 Plus sem egy olcsó holmi :) .
Nézegettem külföldi hirdetéseket, de vagy nincs posta hazánkba vagy jellemzően még jóval drágább csak maga a termék (+ szállítás), így végül alza-n sikerült rendelnem egyet.

(#5878) goldenfish7 válasza blakey (#5876) üzenetére


goldenfish7
tag

bocsi, nem Neked szántam a választ...

[ Szerkesztve ]

(#5879) goldenfish7 válasza choco01 (#5874) üzenetére


goldenfish7
tag

Igen, ennyiből jobb a teljes Android OS, mert ott minden jobban testre szabható.
Az Ugoos AM6 Plus-nál gyárilag benn a van a képernyő forgatás, mint opció, nem kell külön appot telepíteni. Nekem ez mondjuk csak néhány app esetében volt szükséges, amikor automatikusan el akart fordulni valamelyik irányba a kép. De az appok többségénél ez nem szükséges. Csak a teljes Android OS esetén tapasztaltakra gondolok.
Annó én is kísérleteztem Antroid TV appal, nem sok különbséget véltem akkor felfedezni a két OS között, max kicsit TV-re jobban orientált volt a TV app. Csak azért váltam meg tőle, mert a Beelink GT1 Ultimate-en egy idő után bugos, kifagyós és reboot-os lett ez a Android TV OS is (mondjuk azt hiszem custom volt).
Egy idő után próbálj ROM-ot cserélni a kütyün, ha egy mód van rá. :F

(#5880) goldenfish7 válasza Gino20 (#5877) üzenetére


goldenfish7
tag

Igen, az ember olykor mellényúl a választásnál, néha többször is. Ezen a fórumon elég jól ajánlották annó jó vételnek, (biztonsággal) a Beelink Mini MX III II-t, ami tényleg egy nagyon jó box a mai napig, akkoriban még 47 dodó-ért lehetett megvenni. Annyi, hogy az OS már kissé idejét múlt rajta, de még hozza a formát.
Fontos egy ilyen kütyünél a fogyasztás és a működés közbeni zaj is, mert nem mindegy, hogy ugyanazt az eredményt csendben, kis fogyasztással érjük-e el vagy egy nagy táppal rendelkező asztali géppel vagy HTPC-vel. Nekem ezért váltak be ezek a kütyük leginkább.
Vártam már az első boxok megjelenése előtt, hogy mikor lesz végre egy olyan eszköz, ami tápcsatlakozóval rendelkezik és Android fut rajta. Na ehhez jöttek még pluszba a különféle csatlakozók, amik már csak habok a tortán. :)
Remélem beválik Nálad az Nvidia Shield, az biztos, hogy teljesítményben nem lesz hiány! :Y

(#5881) Beni2360 válasza Gino20 (#5871) üzenetére


Beni2360
félisten

de droidra vissza váltva már nem volt képem (hallottam, hogy lépkedek a menüben szóval ment az android) - A sok variáció közt szerepelt az a lehetőség, hogy esetleg a droid alatt a képkimenet olyanra van állítva amit a TV-d nem tud megjeleníteni? Egy HD monitorra dugva megjelenik a kép? Ott esetleg lehetne ellenőrizni a képfelbontását. Bocs ha már volt és nem ez a megoldás.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5882) goldenfish7 válasza Beni2360 (#5881) üzenetére


goldenfish7
tag

Igen, nálam pl. a monitorom nem mindig kapcsolt be a droid jelére, közbe iktattam egy splittert, azóta tökéletes, viszont a TV-m egyből veszi a kép jelét, amint bekapcsolom a boxot. Szóval fura ez. :K

(#5883) Gino20 válasza Beni2360 (#5881) üzenetére


Gino20
őstag

Bejön a droid képe ha közvetlen a TV-hez van csatlakoztatva a HDMI-vel, így próbáltam több féle felbontással is, de nem segített.

goldenfish7: Splittert írták nekem is meg, hogy azért nem mindegy milyet (4K, HDR, stb) veszek, így letettem arról, hogy szerzek valamit 5-10 ezer forintért és lehet az sem segít, de valójában már nem fontos. A shield-et megrendeltem, a jelenlegi box-ot meg eladtam.

[ Szerkesztve ]

(#5884) Zozito88


Zozito88
csendes tag

Sziasztok,
Pár napja nagyon szemezgetek egy Mini U22 XJ-vel, próbáltam mindent kideríteni ezzel kapcsolatban, de maradt egy két kérdésem, amiben a segítségeteket kérném.
Van-e esetleg valakinek ezzel a modellel már tapasztalata?
A szokásos hálózaton keresztüli(épp most keresek routert is) filmezésre, Kodira használnám, illetve felmerült bennem, hogy mennyire lehet alkalmas otthoni munkavégzésre (főként weblapok megnyitása, kisebb táblázatok kezelése, e-mailezés)
Nem nagyon értek az OS-ek cserélgetéséhez, nem is nagyon van hozzá affinitásom, így próbálok valami tényleg jól működő box-ot keresni.
Minixnél jól gondolom, hogy a gyári távja nem légegér? Illetve az ilyen touch pados billeket jól kezeli?
Routernél 3.0-s USB-seket néztem, mert torrentet is a boxról képzeltem el futtatni.
Azt jól láttam, hogy már ez a modell támogatja a 4K-s netflixet?

[ Szerkesztve ]

(#5885) ORCA58 válasza Zozito88 (#5884) üzenetére


ORCA58
addikt

Biztos a MINIX NEO U22-XJ-re gondolsz. A MINIX minőségi gyártónak számít. Ez a box nagyon új, a gyártó oldalára is nemrég került fel [A gyártó linkje] . Van hivatalos MINIX fórum, ott nézelődhetsz, de még ott sincs tapasztalat. [Minix fórum] . Drágább mint más Amlogic S922XJ procival szerelt boxok, bár lehet jobb android alatt. Kérdés hogyan használnád? Android, vagy CE?

Nekem MINIX U9-H boxom van. Az android 6-os rajta. Talán a legjobb Androidos box volt. Most CoreElec-el használom és kép tekintetében semmivel nem jobb, mint a negyed annyiba kerülő Tanix TX9S. (A tanixban nincs hang kimenet, de nekem nem is kell) Ami plusz a MINIX-ben, hogy CE alatt áram alá helyezéskor nem kapcsol be azonnal, és lekapcsoláskor a LED is lekapcsol, valamint kb 5 fokkal hidegebb maximális terhelésnél. Ez a plusz olyan 30 e Ft-omba került. :F

(#5886) Zozito88 válasza ORCA58 (#5885) üzenetére


Zozito88
csendes tag

Igen az U22 XJ-re gondolok. Láttam, hogy nagyon friss még, viszont hardware-ben elég erősnek tűnik főleg a 4GB memóriával. Mindenképpen Androiddal használnám, sajnos ahogy írtam nem nagyon van affinitásom a különböző rendszerek cseréjében, és itt a fórumon azt találtam, hogy az elődök is igen stabilan működtek Android alatt.
Ami talán még fontos, hogy jelenleg egy hangprojektorral, később valami komolyabb 5.1-et is szeretnék hozzá csatlakoztatni.

(#5887) goldenfish7 válasza Zozito88 (#5886) üzenetére


goldenfish7
tag

Én is gondolkodtam, hogy az android stabilitása miatt rendelek Minix-et, de aztán csak megmaradtam a talán egyre jobban feltörekvő Ugoos márkánál. A Minix árát tekintve jó vétel lehet, nem hiszem, hogy nagy meglepetés érne. A gyári szoftverrel jól kell működnie jó pár évig. Filmnézésre ezen teljesítménnyel még a teljes android alatt is jónak kell(ene) lennie KODI alatt.

(#5888) Beni2360 válasza Zozito88 (#5886) üzenetére


Beni2360
félisten

nem nagyon van affinitásom a különböző rendszerek cseréjében
Nem is kell rendszer cserét végre hajtani csak kell egy db SD kártya és felírni rá egy CoreElec rendszert ami KODI alapú és minden szuperül működik. Természetesen megmarad az Android rendszered bármikor át léphetsz oda.
Bővebben erről olvasni az amlogic topik összefoglalójában olvashatsz. És a CE-hez nek kell nagy RAM. elég neki pl 1 GB is.
****************************
Filmnézésre ezen teljesítménnyel még a teljes android alatt is jónak kell(ene) lennie KODI alatt. - Na ez nem egészen biztos nem véletlen, hogy a CE preferált.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5889) ORCA58 válasza Zozito88 (#5886) üzenetére


ORCA58
addikt

Egy évig kitartottam az android mellet, én is azt hittem nem fog menni a telepítés. Ekkor lett valami problémám -valami, nem tudom mi, nem ment, ami korábban igen- , és megpróbáltam a CE-t. Kb. egy óra múlva ment is a CE és az is ami android alatt nem, így csak azzal használjuk.
Az android megmaradt játéknak az unoka kedvért, és néha kis böngészés, ha nem férek a PC-hez, de a böngészés lassú. Az U22-XJ közel dupla sebességre képes.
Arra viszont kíváncsi lennék, hogy pl. a Netflix android appal ennél is csak 480p-ben megy, vagy megkapta az engedélyt, és mehet a 4K is? Ha nem marad marad a Kodi SW kódolással 1080p-ben.

A boxomon az androiddal valami történt, mert bekapcsoláskor néha hagos ismeretlen hangot ad pár másodpercig. Fogalmam sincs mi lehet, eddig már majdnem mindent leszedtem róla. Lehet kellene egy gyári visszaállítás. :F

[ Szerkesztve ]

(#5890) Zozito88 válasza Beni2360 (#5888) üzenetére


Zozito88
csendes tag

Köszi, hogy rávilágítottál a CE re is, mostmár számomra sem elvetendő. Viszont arra jöttem rá beszerzem a minixet itthonról így megmarad a 14napos elállás is, addig pedig le tudom tesztelni, hogy amire kellene elég e
Azzal kapcsolatban van tapasztalatok, hogy torrent klienst mennyire tudnak futtatni, illetve a gyári távja az nem légegér ugye?

(#5891) blakey válasza Beni2360 (#5888) üzenetére


blakey
titán

Egyelőre az U22XJ-n első alkalommal csak uart-al indítható a CE, ha ez fontos.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#5892) Beni2360 válasza blakey (#5891) üzenetére


Beni2360
félisten

Ez inkább a vásárlónak lenne fontos !!!!

Én csak arra akartam rámutatni, hogy nem egy ördögtől való dolog a CE telepítése. és nincs szükség ekkora RAM-ra a használatához.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5893) b4lukapitany


b4lukapitany
tag

Sziasztok!

Anyukám szeretne youtubeozni a régi nem okos fullhd led tv-jén. Nézegettem már mindenfélét, de nem tudom eldönteni, hogy rendeljek egy google chromecastot, vagy nézzek valami tv boxot? 15 ezer ft-nál nem mennek nagyon feljebb. A tv boxokon ugyanúgy működik a képernyő átküldés telefonról? Xiaomi Mi box S-t néztem még.

[ Szerkesztve ]

(#5894) tescosjogi


tescosjogi
csendes tag

Sziasztok!
Eljött az ideje, hogy én is keressek egy okosító csodát. Netflix és hbo go, valamint külső hdd-re pakolt filmek lejátszása. 4k nem szükséges :) Tudnátok ajánlani valamit? Köszi szépen!

(#5895) Lizardman


Lizardman
tag

Sziasztok!

Adott egy H96 Max+ media box RK3328_8D4_V1.1 verziójú chippel.
Tudnátok ajánlani egy olyan rendszert, amit rátéve ténykeg ki tudom használni a 4Gb memóriáját, hogy ne akadjanak az 1080P-s és 4K filmek? (Igazából nem kimondottan zavaró az akadás, de lehet érzékelni, hogy 5-10 másodpercenként történik egy minimális kis ugrás a képben. Jelenleg Kodi Playert használok, de szimplán csak az Android áruházból letöltve.

Válaszokat előre is köszönöm!

(#5896) Beni2360 válasza Lizardman (#5895) üzenetére


Beni2360
félisten

Az akadások nem a RM végett van, hanem eleve az android rendszer nem igazán videózásra van kitalálva.
Az RK chipek meg végképen nem. De vannak kivételek.
De itt nézzél körül és kérdezzél.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5897) Ájvé válasza Lizardman (#5895) üzenetére


Ájvé
veterán

VLC-vel próbáld meg, nálam jobban szokott működni kevésbé szaggat.

(#5898) kenand válasza tescosjogi (#5894) üzenetére


kenand
Topikgazda

Olvass vissza, ha Androiddal akarod pl Mi Box, ha CoreElec és jó a 720p akkor amlogic box 905/905X2, 905x3 vagy 912-es chipsettel

(#5899) Lizardman


Lizardman
tag

Köszönöm mindkettőtök segítségét! :)

(#5900) Gordiann


Gordiann
őstag

Sziasztok!

Jelenleg Ugoos X2 PRO készülékem van, de csak egy 720p tv-n használom.
HBO go-nál tapasztalok kockásodást, szétesést néha, de túlélem ezen a kis tvn. Viszont élvezhetem pl az RTL Most-ot is.

Szüleimnek is egy ilyen készülékre gondoltam, viszont nekik jelenleg 4K-s LG tv van otthon. Online tartalomfogyasztásra kell főleg nekik (is).

Ajánlhatom ezt nekik, vagy nem? Rémlik, hogy 1080-nál valami hátrányt szenved, de nem tudom sajnos milyen gond lenne. (nálam kis 720 tvvel nem tudom megállapítani) Van olyan készülék, ami esetleg drágább de jobb ennél, vagy nincsenek ilyen hibái 1080ban?

Köszönöm!
G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.