Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-08 07:24:37

LOGOUT.hu

Ha lesz egyszer időnk írunk egy téma összefoglalót addig is itt van 2 link...

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5551) csibe1 válasza djnice (#5550) üzenetére


csibe1
addikt

Köszönöm! :R

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#5552) Necronom válasza djnice (#5550) üzenetére


Necronom
senior tag

Na vava :) most elvesztettem a fonalat - legyszi pontosits
Szivesen megnezek barmilyen minoseget barkinel egy kv es egy cola mellett, ha errol van szo ;]
Amigy nekem egy sok X-es boxom van, szeretem oket, X96 Air a legujabb, ot azert kedvelem, mert (eddig) egyedul o volt kepes megszolaltatni normal modon az Atmost.. (persze nem a sajat dekoderevel)

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#5553) djnice válasza Necronom (#5552) üzenetére


djnice
veterán

A 4K HDR / DV 15 Mbps Netflix-re gondoltam, ha pécsi vagy átjöhetsz :)
A fő lejátszó amúgy nálam is egy X96 Max+ és az Nvidia Shield.

(#5554) Necronom válasza djnice (#5553) üzenetére


Necronom
senior tag

Ijj az picit huzos lenne Tatabanyarol :) De amugy koszi :R
Pedig tenyleg szivesen megneznem...Sajna itt a nagy kornyeken csupan 3 hely van, ahol ilyesmire adjak a fejuket az ismeroseim, ebbol egy ficko a garazsat varazsolta at moziszobava - de az mar egy mas vilag...

Mondom, messze nem allitom, hogy az nem jo, dehogy is!
Csak azt tudom mondani, hogy ugye az en fejemben masok a szamok es masok a tenyek, ezaltal a tapasztalatok is, es ahogy a Jelly is irja: "It's probably a safe bet that, if your media player can play the 140 Mbps Jellyfish File, you should be good to go for UHD rips."
De nyitott vagyok es erdeklodo mindenkeppen

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#5555) bacsaba


bacsaba
csendes tag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni a tv got minden boxon lehet nézni?

(#5556) Luissimo válasza bacsaba (#5555) üzenetére


Luissimo
veterán

Csak a MiBox S viszi, mert az nem rootolt.
De a Playbol nemtudod rátelepiteni, csak alternativ forrásbol, aptoide v apkmirror, stb.
Vagy usbröl.
De a taviranyitojával nemtudod kezelni, kell hozzá egér vagy légegér.

Én Miboxon használom, néhány boxon lehet ugyan nézni, de csak a közszolgálatikat, a miboxon a teljes csomag müxik.

(#5557) bacsaba válasza Luissimo (#5556) üzenetére


bacsaba
csendes tag

Köszi!

(#5558) kenand válasza bacsaba (#5555) üzenetére


kenand
Topikgazda

TV GO hitvány app, felejtős, jól semmin sem lehet nézni rendesen mert a T Home csak telefonra és táblára engedi
Kodin megy az On-line stream, ott lokál TV-k és közszolgálatiak és National geographic és National geographic Wilde megy HD-ban.

[ Szerkesztve ]

(#5559) Luissimo válasza kenand (#5558) üzenetére


Luissimo
veterán

Figyeljmáride, gazda!
Kérdezte itt valaki az app milyenségét?
Inkább a hogyanságát, ha jóltévedek.
Mondod itt ezt te, ahol néha sz@rfelbontásban nézi a kaki felbontásban a volt menyasszonyod a flixet?
Tudod a szar néha pont annyival több, mint a semmi, hogy érdemes reá figyelmet forditani :K
Amit te felsoroltál annak a tartalomnak miközeisvan a tv go 100 csatornájához? ?
He?

[ Szerkesztve ]

(#5560) kenand válasza Luissimo (#5559) üzenetére


kenand
Topikgazda

Hagyjuk már a személyeskedést...
Többi dologra nem is reagálok.....de arra kérnélek nyissatok egy Mi Box Rajongó topikot...és ott írogassatok egymásnak...a topik indítóba teszek linket ha meg van, ezt megígérem...

[ Szerkesztve ]

(#5561) Necronom válasza Luissimo (#5559) üzenetére


Necronom
senior tag

Mondjuk egy kicsit tenyleg visszavehetnel az arcbol...

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#5562) Shingen


Shingen
addikt

Hali!
Tudnátok abban segíteni a droidos boxon fel van telepítve az ftp server, de amikor indítom el kiírja:
Nincs kapcsolat, elleőrizzem a hálózati interfészt.

Pedig a pc és a box is a routrebe van bedugva, vmi sw beállítás lesz a ludas?

風林火山

(#5563) Somatom válasza kenand (#5560) üzenetére


Somatom
veterán

Megvan a topik címe? Az Androidos MI Box közelebb áll hozzá, mint az a Linux-izé, amit ti használtok. Szvsz ezen az alapon ti is nyithatnátok egy X-Elec topikot és írkálhatnátok oda, mert annak semmi köze az Androidhoz.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5564) Somatom válasza Shingen (#5562) üzenetére


Somatom
veterán

Ha van rá módod, akkor első körben próbáld ki úgy, hogy Wifin csatlakozol!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5565) Luissimo válasza Necronom (#5561) üzenetére


Luissimo
veterán

Hidd el egyaltalan nem szantam szemelyekdesnek, csupan remlett valami ilyen megjegyzesed a kozelmultbol, azert irtam.
Ha megsertettelek, vagy b.nejedet, akkor elnezest, tenyleg poennak volt szanva.

Egyebirant en tenyleg tenyszeruen valaszoltam a kerdesre.
Teljesen vallalhato minosegben megy a tv go a boxon.
Ezen legalabb megy, akinek csak az van streamelesre, annak fontos lehet.

Nemkell rajongoi topik csak az kell, hogy mindenki szabadon elmondhasda a velemenyet.
Szeretjuk a droidos boxokat, es mar probalkozunk a ce vel is, desajnos azala sem lehet mindent feltenni, a tv go, nekem pl. fontos, mert nemkell hozza tv antenna.

(#5566) Necronom válasza Luissimo (#5565) üzenetére


Necronom
senior tag

ezt pont nem nekem szantad :)

ugy egyebkent meg jomagam szemely szerint - ha mar van a MiBoxnak topikja, akkor tobbmindent lehetne ott meselni rola...szerintem

Somatom:
Ezer eve felvetettem en is a kerdest, de mivel a LE/CE mizerianak a tarstopikben joval nagyobb figyelmet forditanak, igy azt meg ott lenne jo kitargyalni...Viszont teny az is, hogy droiddal nem tul sokan hasznaljak a boxokat - a jelenlevok mindig kivetelek :) - szoval mar regebben is ajanlottam, hoyg probaljuk meg droidon mukodesre birni...valahogy
Talan erdemesebb is lehetne ez az egesz mizeria igy ebben a formaban, bar kozom se nincs hozza tulsagosan
Szoval jah...rendbe lehetne ezt tartani szepen :K

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#5567) Luissimo válasza Necronom (#5566) üzenetére


Luissimo
veterán

Igazadvan, nemnekedszantam😃, de a gazda biztos rajon, hogy nekiszantam.
Kicsit megtrefalt a telefon.
Megneztem az arcom a tukorben
Belefert.
Nemszokott nagylenni.

Csak azert lett itt megvalszolva a kerdes, mert itt kerdeztek, sajna a meglevo boxaim kozul csak a miboxot tudtan neki ajanlani az igenyehez.

Egyre inkabb nemertem, hogy mi ez a zsigeri ellenszenv a milyen droidos tvboxotvegyek topikban az androidos Mibox tvbox ellen.
Mert olyan appok is mennek rajta, amik a tobbin nem??
Van ez igy.

(#5568) Somatom válasza Luissimo (#5565) üzenetére


Somatom
veterán

A TV antenna mentesség nekem is fontos, de abban egyetértek kenanddal, hogy a TVGO egy hitvány app. Ingyen sem kell (ami tulképp nincs ingyen, mert kell hozzá egy "antennás" előfizetés). Inkább MyTV -t használok, a Telekom meg kenje a hajára az előfizetését és az idióta korlátozásait!

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5569) Luissimo válasza Somatom (#5568) üzenetére


Luissimo
veterán

Nem az appok netovábbja, de ha fos appokrol beszélünk, akkor először nem ez jut eszembe.
Hiddel, aki ezt szeretné használni, annak ez már grátiszként ingyenvan.
Ha nyaralóban akarja nézni, ha külföldön, akkor a mibox megváltás, én csaktudom .
Minden tiszteletem nevezett topikazdának, de nem szarabb mint a Nflx, sima nemtámogatott droidos boxon.
Egyébiránt téged melyik korlátozása zavar?
Mibox+tv pároson tökéletesen müxik.

Mivel több a mytv?
Azsincs ingyen és az sem ad többet.
Vagy igen ??

(#5570) Somatom válasza Luissimo (#5569) üzenetére


Somatom
veterán

A TVGO nincs ingyen, mert kell hozzá egy otthoni előfizetés, amiért fizetni kell. A MyTV -hez nem kell másik előfizetés, viszont mehet otthon is. Nekem nincs külön otthoni előfizetésem, mert fölösleges. Továbbá:
-Nem nyavajog a HDMI miatt.
-Nem nyavajog a root miatt.
-Castolható.
-Megy Kodiban is.
-Manuálisan állítható a felbontása (ha már a külföldet említetted, korlátos roaming netnél ez nagyon hasznos feature).
-Ez szubjektív, de sztem a kezelőfelülete sokkal jobb, mint a TVGO -é.
Én minden hónapban két hetet külföldön töltök. Egy HDMI -s tabom van (Teclast M16) és a telóm is HDMI képes. Ez a konfig sokkal praktikusabb utazáshoz, mint bármilyen box.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5571) Luissimo válasza Somatom (#5570) üzenetére


Luissimo
veterán

My TV GO-ra is kell előfizetés, egyelek meg.
Akinek pedig Telekomja amugy is van, az nem fog MyTV-re ujra befizetni, nekem ez eccerű mint a facsipesz.
Mivel nincs neki olyan eszköze mondjuk, ami nemrootolt, azért nem tud bámilyen más rootolt eszközzel bármit kezdeni vele, viszont ha megveszi a MiBoxot, akkor a MyTV+DigiOnline+tökömtudja milyen más appokkal is boldogul (ha kell neki)
mikor is nyavalyog a HDMI miatt a TVGO? Ha boxot monitorra, tvre dugsz, nem.
Tableten símán nézed, nemjó a kamionban?
A laptopodon simán nézed, azsejó?

IGAZ NEM CASTOLHATÓ, DE A FENTI KÜTYÜKBŐL CSAK ÁLL A RENDELKEZÉSÉRE VALAKINEK VALAMELYIK.
bocs capslockerror, sorry :W
ha nem ruházzon be kicsit, nem egy nagy összeg.

A HDMI-s tabon tudod nézni a TV GOt is.
meg minden online streamelős ajánlatot.
Na hagyjuk, engedjük el.
Én speciál inkluzive nagyon örülök, hogy megy a MiBoxon, mert bárhol kapom elő amiBox-ot, (mondjuk Gunarasfürdő, Gyula, Visegrád, szoboszló, stb. extraexluziv hotelben, mindent nyomok róla, Horizon, TV GO, Digi online, My TV (csak az ingyenes csomagom van, próbára) HBOGO, Ntflx. miegymás.
Apropó, használtad más a Morpheus TV-t?
minden f@sz@ sorozat és film jön rajta, ráadásul a torrent mellé amit nézel online le is tölti azonnal a feliratot magyarul :)

Ennyivel jól elvagyok.
Ráadásul tudsz te egyhétig bármilyen olyan prigramot visszanézni a MyTV-n, amiről esetleg lemaradtál?
És ha nem akkor fognád, elővennéd a Horájzont vagy a tévégót és máris visszanézheted utolag.
így válogatok azokbó amikről lemaradtam.

megmutatom szívesen :)

Nekem ez nem hátrány, azonbanellenben ELŐNY :DD
Bármit ver,

[ Szerkesztve ]

(#5572) Somatom válasza Luissimo (#5571) üzenetére


Somatom
veterán

A kamionban a tab kijelzőjét használom. Otthon ugyanezt a tabot HDMI kimeneten. Mihez kéne a MI Box? A kamionban viszont a MI Boxhoz kéne egy külön megjelenítő is. Nem praktikus.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5573) blakey válasza Luissimo (#5571) üzenetére


blakey
titán

MyTV-t bárki vehet, használhat, nem kell kábeles, házhoz kötött, stb. előfizetés. Simán a TVGO-ra nem fizethetsz elő, az a havi előfizetési díjad hozadéka, ha lemondod akkor megszűnik a szolgáltatás. Ha olyan helyen laksz ahol nincs T akkor b@szhatod, mert nincs TVGO-d, van valami másod ami szintén a házhoz kötött előfizetésed hozadéka. A MyTV egy előfizetés ami "mobil embereknek" lett kitalálva és bármikor bármeliyk mobil eszközödön használhatod. Nagyon rosszul értelmezed a leírtakat és folyamatosan félre magyarázol. Egy kicsit figyelmesebben olvasd el, hogy mi miért. Ha nincs házhoz kötött kábeles előfizetésed és nem is szeretnél viszont jól jönne valamilyen mobilos TV előfizetés akkor a MyTV- egy nagyon jó alternatíva, ne keverd a TVGO, Horizon GO stb szolgáltatásokkal.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#5574) Luissimo válasza Somatom (#5572) üzenetére


Luissimo
veterán

OTTHON vazze, vagy a nyarlóban vagy egy hotelban, ahol nem azt akarod nézni, ami a falból jön, hanem az , ami a boxból jön neten.
Ritkán voltam olyan helyen, legyen az itthoni vagy római vagy barcelonai vagy Sartiban található hotel,ahol a HBO bármelyik csomagja, vagy Filmnow, vagy a cinemax1,2, 3 (olyanban főleg) ahol a filmbox, x( na olyanban végkép nem) vagy pláne a netflix , vagy aDiGI spor 1,2 3 miegymás jött.

Mibox óta nem akadály.

egyébiránt, ha lemegyek valahová, pl. egy céges alsószínvonalú nyaralóba, ahol a közös helyiségben van csak tévé, akkor bedobom a szatyorba a 28"-os monitort és onnantól nem releváns, hogy miisvan.
A TVGO megy HDMI-n a monitorba bele :)

I am Satisfied :)

@blakey,

istenlegyen a tanúm, hogy elbeszélünk egymásmellett , bakker :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5575) Somatom válasza Luissimo (#5574) üzenetére


Somatom
veterán

Ugyanezt tudja a tablet is. Plusz nincs röfifüggősége. Tíz órát utazok melóba, ugyanennyit haza. Közben kenhetném a hajamra a boxomat. A tablethez meg van tartóm üléstámlára és tudok netezni, filmezni. Motoron is tudom vinni, elfér a tanktáskában. Még egy laptop is necces lenne, nemhogy egy 28" -os TV. A box nem igazán mobil életmódhoz való.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5576) Luissimo válasza Somatom (#5575) üzenetére


Luissimo
veterán

ja,
most cseréltél tabletet, ha jóltévedek, (elkelt már a régi) mivel nem ment a hdmi-je.
ráadásul nem mindegy egy hotel ágyból hdmi dróton lógó tabletet
b@szt@tni és a képernyőt nyomogatni, vagy légegérrel birizgálni egy teljesen komfortos boxot.
Kérlek ne hasonlitsd össze a kamionfülkét egy két-három hetes nyaralással.
persze kiegészítőleg még mindig jobb a tablet mint a semmi (vagy a telefon, ebben egyet van az értés :))
Most miért mi vitázunk, amikor azzal kék vitázni, aki szerint a CoRe ELEC (nem a mekkelek :)) ) a lényeg. :Y :F

Jaaa,
és menjünk át mán a mibox topicba, mert ugy kileszünk innen penderítve, mint Marci Hevesen :)

[ Szerkesztve ]

(#5577) Somatom válasza Luissimo (#5576) üzenetére


Somatom
veterán

Ez nem így működik. HDMI üzemmódban a tab a TV mellet van ugyanúgy, mint egy box. Csak azért nem légegérrel kezelem, mert idegesít a légegeres hadonászás. Síma, bluetooth egeret használok hozzá.
Ebben az üzemmódban még a tabletem is közelebb áll a topik témájához, mint egy X-Elecet futtató box. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5578) Luissimo válasza Somatom (#5577) üzenetére


Luissimo
veterán

bakker , végemvan.MIBOXról folyta nagy a szó, a CorElec az csak egy mellékág volt.
Az a helyzet, hogy minden attól függ, hogy ki milyen okságból kifolyólag használná a kütyüjét.
Látom a mi kettőnk csapásvonala nincs teljesen egy légifolyosón
Szerintem szóban hamarabb megértenénk egymást :) :DDD

(#5579) Somatom válasza Luissimo (#5578) üzenetére


Somatom
veterán

Megpróbálhatjuk. Összefutunk egy kocsmában. Hozod a boxot, én a tabot és amelyikünk nem tudja nézni a kütyüjén a TV műsort, az fizeti a sört. ;]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5580) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Srácok (@Luissimo és @Somatom)! "Egy" gyors kérdés: a MyTV (csak az ingyeneset próbáltam az imént) tényleg nem tud HD-t? A mindiGOtv-n nálam pl. a királyi csatornák szépen mennek HD-ban ... ja, csak telefonon - a mobilos app.-al - próbáltam mindkettőt.

(#5581) Luissimo válasza Somatom (#5579) üzenetére


Luissimo
veterán

nekem arra elég a mobilom is, hogy azt nézzem a "képernyőjén" amit TE a zseb mobilodon, főleg ha kb ugyanaz az izlésünk. :DD
inkább menjünk el egy lábáztatós hotelbe be, és nézzük, hogy mitlátunk :)) ,
majd letárgyalom a borozdában (vagy a sörözdében) hogy szorítsanak ki nekünk egy képernyőnyi helyet, mivelhogy az én kicsi családom ugyancsak az érdeklődési nézetkörben leledz.

egy személy a 3-4-5 helyett, az bizony nagyban más verseny, más a rajt és célvonalbafuás .

(#5582) Somatom válasza <Adamsky> (#5580) üzenetére


Somatom
veterán

Csatornafüggő. Az ingyenesben pl. az M4 Sport az HD. Screenshot.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5583) kenand válasza blakey (#5573) üzenetére


kenand
Topikgazda

ITT-OTT Tv is ilyen, az is független.

De akár milyen is a sima Android app (nem android TV-s) az általában telefonra/táblagépre van optimalizálva, emiatt kell hozzájuk vezeték nélküli egér esetleg légegér.

Tarr TV appja Android alatt használható csak. (De ahhoz kell Tarr előfizetés) telefon/tábla optimalizált az is, de nem tiltanak ki NONAme boxokat, Sőt először csak Wifi-n ment, de felhívtam az ügyfélszolgálatot, hogy engedjék meg a LAn kapcsolatot, mert TV boxon használnám. Néhány nap múlva hívtak, hogy megoldották, már engedélyezett a LAN kapcsolat is..

(#5563) Somatom

Válaszaim a kérdésedre:
TV Boxokat -általában- Androiddal telepítik, de nem biztos , hogy azzal a legjobb használni. Sajnos az Android nem film nézéshez készült és emiatt csomó hátránya van. A legtöbb Androidos app -a mi TV boxon is használatos- kimondottan telefonhoz/táblagéphez készült, érintő képernyőre van optimalizálva. Emiatt használat macerás, saját távval nem megy. Persze kompromisszummal megy.
Kimondott hálózati fim nézéshez, a CoreElec sokkal jobb, mint az android akármilyen alkalmazással. (Ugyan Kodi telepíthető Androidra is, de erőforrás igénye jóval nagyobb és a hardver elemeket az androidon keresztül el. Emiatt nem minden működik jól. Tehát ugyan Andoiddal jön, de alternatív rendszerrel jobban használható a box.

A topik címét nem én adtam, nem én nyitottam. Aki elindította magára hagyta. Mivel többször segítettem másoknak a válaszaimmal itt, felkértek legyek topik gazda. Mivel nem érek rá (főleg tavasztól késő őszig), egyedül nem is vállaltam....
De akár mi is a címe, nem értem miért ne lehetne a CoreElecet ajánlani, amikor sokkal jobban használható.
Az Amlogic topiknak sem CoreElec a címe, még is az amlogic box használók 95%-a CoreEleccel használja az Androiddal érkező Amlogic alapú TV boxokat (nem véletlenül)

[ Szerkesztve ]

(#5584) kenand


kenand
Topikgazda

De ha itt zavaró hogy "Android TV Box " alatt CoreElecet ajánlok, akkor akkor kiszállok a segítségből én csak jószándékból teszem mivel én úgy használom és meg vagyok győződve, hogy jobb.

(#5585) Somatom válasza kenand (#5583) üzenetére


Somatom
veterán

Már bocs, de Te akartál Topikgazdaként másik topikot nyittatni olyannal, aki Androidos boxot ajánlott egy Androidos box topikban.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5586) Ejelhar válasza kenand (#5584) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Szia,

tudod mi a baj (költői kérdés amúgy:-)?
Maximalista vagy.

Az Androidot menetből agyonveri a CoreELEC* ha filmnézésről van szó, viszont jóval egyszerűbb és praktikusabb ha online tartalmakat akarnak -és nem otthon- nézni a népek. Mint alant is tárgyalták, esetükben tényleg nem ez a legjobb választás.
Otthon persze igen, mikor a legkevesebb kompromisszumot akarja az emberfia és némi időt/munkát is hajlandó belefeccölni.

* Amúgy én éppen -passzióból- játszom egy Khadas Vim3 Proval, Android alatt ez sem elég jó. Android TV OS + AFRd + Kodi vagy helyette bármiféle lejátszó soft sem képes a CoreELEC minőségét elérni.
Ami érdekes, önmagában a Linux sem. Gyárilag erre a boxra létezik Ubuntu OS gyári Kodival, de ez mégiscsak általános célú operációs rendszer, ellentétben a kifejezetten medialejátszásra tervezett és optimalizált CoreELEC-el.

(#5587) Somatom válasza Ejelhar (#5586) üzenetére


Somatom
veterán

Azt se felejtsük el, hogy CoreElec alatt csak a Kodi lehetőségei vannak, amik vagy működnek, vagy nem. Pl. mi a szitu most a YT lejátszással? Most épp saját API kulcs generálása a feladat, ha működésre akarjuk bírni az addont. Androidon nincs ilyen probléma. Ha jól tudom, akkor az HBO GO letöltés funkciója is csak az Androidos kliensben működik. A MyTV -ből a műsorújság marad ki Kodi alatt (ami sztem remek feature). Hogy kell capcha feloldást csinálni Kodiban a filmnézős addonokhoz? Szvsz. még médialejátszásban sem annyira egyértelmű az a CoreElec fölény, a többi Androidos program hiányáról nem is beszélve.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5588) Ejelhar válasza Somatom (#5587) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Online tartalmaknál a plugin minősége határozza meg a Kodi és így a CoreELEC használhatóságát, viszont amit lejátszik, azt jól teszi. Ellentétben az Androiddal.

Talán egy Zidoo-t kéne jobban körbeszagolni, azt dicsérik sokan, valszeg rendesen összerakták és medialejétszsára kihegyezték az Androidját.
Ellenben az Android nekem nem tetszik, mert még a jelzett Khadason sem az igazi. Nem olyan folyamatos a lejátszás mint CE alatt, AFRd-vel sem. Pedig azon nem gányolt Android van, a gyári vasra optimalizált.

Talán az ideális megoldás az ilyen boxokra ez lenne: egy gyári Linux, hozzá forrásból lefordított CE Kodi, plusz Android emulátor.

(#5589) Csicsóka válasza Ejelhar (#5588) üzenetére


Csicsóka
őstag

Talán az ideális megoldás az ilyen boxokra ez lenne: egy gyári Linux, hozzá forrásból lefordított CE Kodi, plusz Android emulátor.

Főleg ezért sajnálom a zátonyra futott S905 OSMC projektet, amibe nem kevés időt öltünk bele. :O
Adott volt a tökéletes KODI, és egy jó, nem beágyazott Linux alap.
A pénz győzött itt is... :O

(#5590) Somatom válasza Ejelhar (#5588) üzenetére


Somatom
veterán

Hiába jobb a képminősége, ha bizonytalan a működőképessége. Tegnap még ment, ma leülsz elé és bámulod a hibaüzenetet. Nézzük ezt a YT példán keresztül! A probléma alapja az, hogy a Kodis lejátszás a tartalomszolgáltató, azaz a Google által nem támogatott, mert nem tud közben számára bevételt jelentő reklámokat megjeleníteni. A plugin egy fejlesztői "aláírással" működött, az összes kliens ugyanazt az aláírást használta. Ettől besokallt a Google és letiltotta a fejlesztő aláírását. Most mindenkinek saját, fejlesztői aláírást kell generálnia, ami viszont nem általános felhasználói szintű feladat. Nagyjából hasonló a helyzet a többi addonnal is, mert azok tartalomszolgáltatói sem támogatják közvetlenül a Kodiban való lejátszást. Tehát, ez állandó harc a tartalomszolgáltatók és az addon fejlesztők között és attól függ a lejátszás elindulása, hogy épp melyikük nyerte a legutóbbi csatát.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5591) blakey válasza Somatom (#5590) üzenetére


blakey
titán

Nem bizonytalan. Nem értem miket hordasz itt össze-vissza. Hányszor és milyen hosszú ideig használtad? Nekem soha nem volt gondom az elmúlt 3 évben, YT is hibátlanul megy 4K-ban. Saját API-kulcs eddig is javasolt volt mivel a beépített ideig.óráig működhet, saját API-val meg addig amig meg nem unod.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#5592) Somatom válasza blakey (#5591) üzenetére


Somatom
veterán

Felhasználóként telepítettem a YT addont, oszt eccercsak hibaüzenet volt a film helyett. Az Androidos YT kliensben nem volt ilyen hibaüzenet. Sztem egy másfél órás film még 240p -ben és sztereóban is élvezhetőbb, mint egy másfél órás, néma hibaüzenet 4K -ban. Egyáltalán hogy lehet CoreElec alatt API kulcsot generálni?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5593) blakey válasza Somatom (#5592) üzenetére


blakey
titán

Én is felhasználóként telepítettem, 4K-ban tudom nézni és nincs hibaüzenet, nem értem ezt a hozzáállást. API-kulcsokat bemásolod és kész, ennyi.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#5594) Somatom válasza blakey (#5593) üzenetére


Somatom
veterán

De, honnan másolom be?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5595) kenand válasza Somatom (#5585) üzenetére


kenand
Topikgazda

Félreérted, nekem abból lett sok, hogy - bár én is többször megemlítettem, hogy akinek a Netflix és a HBO Go a legfontosabb, nem akar és nem tud egy kicsit sem moddolni az vegyen Mi boxot - a Mi Box tulajdonosok nem tudnak semmit sem elfogadni, mintha anélkül nem lenne élet és csak az lenne szuper és csak az lenne használható. semmi más nem , és amit írok ez nem úgy van....... ráadásul nem túl cizelláltan..
Ezért említettem meg, hogy akkor menjenek Mi box topikba és ott aljánlják a készüléket egymásnak.
Az ismert hátrányai miatt én biztosan nem vennék Mi Boxot, a jelenlegit biztosan nem,. nekem más a fontos.

Google a jóbarátod, keress rá és részletesen le van írva hogyan kell saját APi-t generáldod a Youtube-hoz.
De a Kodi topikban is írják...
Jó hosszú kódok, így nem érdemes bepötyögni a config fájlt érdemes szerkeszteni Note++ segítségével.

[ Szerkesztve ]

(#5596) Somatom válasza kenand (#5595) üzenetére


Somatom
veterán

"nekem más a fontos"

Ez a lényeg. Ha a 80 éves nagynéném a felhasználó én meg tőle 1500Km -re hallgatom a telefonban, hogy megint megállt vmi, akkor ez a CoreEleces, Kodis moddolás nem opció. Gondolod, hogy bármilyen instrukció alapján majd nekiáll API kulcsot generálni? Ugyan min? A CoreElec Kodin? Android box és nyugi van.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5597) kenand válasza Somatom (#5596) üzenetére


kenand
Topikgazda

Általában ment API kulcs nélkül is, de egy idő után elfogyott és akkor nem mentek a zene video-k..
De szerintem a 80-an éves nagyi nem néz Youtube zene videot :)

És egyébként 1x neked kell megcsinálni a kulcsot és beírni, után a nagyinak nem kell állítania semmit sem...
A kínai TV box-oknak nem a nagyik a célközönségei.
Ha valakinek nincs hozzá affinitása hogy egy kicsit állítgasson, az ne vegyen olcsón támogatás nélküli kínai TV boxot. Vegyen okos TV-t nézze azon a youtube-ot, Netflixet aztán ha elévül vegyen másikat....

(#5598) Somatom válasza kenand (#5597) üzenetére


Somatom
veterán

Én mutattam meg neki, hogy miként működik egy számítógép. A harmadik héten azt kérdezte tőlem, hogy hogyan lehet YT videókat rögzíteni. Egyébként hangversenyeket, balettet, meg ilyesmiket szokott nézni rajta. Eleinte Windows -zal próbálkoztam nála, de állandóan TeamViewer -rel kellett távgyógyítanom a Win hülyeségeit. Meguntam, felraktam a gépére egy Androidot (RemixOS), azóta béke van, amire kattint, az elindul, működik.
Van okosTV -je, csak az akkor négy éves készüléken (LG Netcast rendszer) az HBO GO már nem volt támogatott. Szted hogy tudtam volna elmagyarázni neki, hogy a négy éves TV -je elavult? Kiröhögött volna, hiszen az előzőt vagy húsz évig használta. Minek kéne neki egy fullHD, sztereó TV -hez CoreElec? Az ilyen userek a többség, a PH -s moddoló kedvűek pedig a kisebbség.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5599) kenand válasza Somatom (#5598) üzenetére


kenand
Topikgazda

Más világot élünk, csak Tv funkció 20 év múlva is megy...

Az én anyukám OSX-en tanult : ) mert az volt a legegyszerűbb..

Ha jól beállítja az ember már nem kell mókolni. 1x be kell állítani. Ha arra sincs mersz/tudás akkor nem kell kínai TV-boxot venni. Esetleg egy Mi Boxot drágábban, mert talán az átlag felhasználót nem zavarj a hiányossága..
De mivel arra sincs alternatíva, előbb utóbb az is elavul és nem működik, tény nem 100E FT-ot csak 20E-t kell kidobni.

Feleségemnek is 1x állítottam be 2 éve a az x96 minit HBO Go-t android alatt nézi, mert úgy szokta meg, Netflixhez és letöltött filmhez CoreElec alatt bootol. Megemlítettem, hogy a HBO Go-t is áttenném CoreElec alá, mert úgy szebb lenne a kép, azt mondta nem, hagyjam, már megszokta...nem is fogok hozzányúlni amíg nem lesz vele probléma. Egy kis munka után 2 éve megy a 20 USD-s box, nem kell piszkálni...

[ Szerkesztve ]

(#5600) Ejelhar válasza Somatom (#5590) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Hiába jobb a képminősége, ha bizonytalan a működőképessége.

Elbeszélünk egymás mellett. A CE működés -ha lejátszásról van szó- stabil, ellentétben az Androidos vonaléval.
Például nálam a Khadas Androidjával nincs gond (pl. minden hangformátumot és nem is csúszik el és nem is kukul meg), de a kép nem tökéletesen folyamatos, mintha eldobálna frame-ket.

Ubuntu Linux alatt minden van ugyan, de a gyári Kodi nyűgös. Lejátszása CE minőségű, viszont nem viszi az ISO fileokat és nem lehet állítani a fényerőt és kontrasztot, valamint nem visz olyan gányolt és hibás file-okat, amit a CE szó nélkül.
CE alatt a legjobb és stabil ha filmlejátszósról van szó.

YT hiba most, tán egy éve-két éve TMDB hiba szinten mindenkinél (api verzió csere), illetve fanart.tv is meglépte a múltban azt, ami most a Google.

De ugye itt van lehetőség a beavatkozásra (ellentétben mondjuk a régebbi TV-k nem működő Youtube klienseivel), illetve ettől még lehet filmet/sorozatot nézni, csak funkcióvesztés van látvány és kényelem terén.

- Nem működik az YT az érvénytelen api kulcs miatt? Hát, filmelőzetest nem tudok nézni vagy színészekkel készült interjút sem.

- Nem működik a TMDB? Ez már fájóbb, mert nem katalogizálja színes-szagos módon a filmeket/sorozatokat, kénytelen vagyok filekezelőből betallózni az újabbakat. (amúgy aki nem generált magának kulcsot, annak kb. olyan két hét után megjavult, mert lejött erre egy plugin update).

-Nem működik a fanart.tv api kulcs megfelelően? Sokan észre sem vették, mert azért töltött le, csak nem mindent. Pl. én rögtön észrevettem, de csak azért, mert a sorozatokat "Logo" nézetben listázom, az újaknál sima szöveget tett oda egy fancy logo helyet.

És ugye ez nem OS függő, egy online szolgáltatás változása/korlátozása mindenkit érint aki használja. A kérdés inkább az, hogy van e lehetőség frissítésre (azért is említettem példámban a TV-ket, mert az nagyot szólt, a Youtube kliens leállása rendes nagy anyázást generált).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.