Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-08 07:24:37

LOGOUT.hu

Ha lesz egyszer időnk írunk egy téma összefoglalót addig is itt van 2 link...

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5201) #88470784 válasza Logo (#5200) üzenetére


#88470784
törölt tag

Azon a javasolt boxon nem is fog menni a hivatalos HBO go app max wifivel és egérrel.
Hivatalosan nem támogatott a box amit vettél.

(#5202) Logo


Logo
csendes tag

Mi módon lehet akkor nem hivatalosan rátenni? Droid vmi sd kartyaval ? wifi miben más a lan-tol ?
koszi

(#5203) #88470784 válasza Logo (#5202) üzenetére


#88470784
törölt tag

Lan on csak a hivatalosan támogatott eszközökön működik az hbo go appja.
A nem támogatott eszközön csak wifivel működik.
Erről nem beszéltetek mielőtt megrendelted?

(#5204) Logo válasza #88470784 (#5203) üzenetére


Logo
csendes tag

nem emlékszem . :) Ez akkor a módosított os-el sem megy ?

(#5205) #88470784 válasza Logo (#5204) üzenetére


#88470784
törölt tag

Erre a másik topikban tudnak neked válaszolni a hittérítők.

(#5206) kenand válasza Logo (#5202) üzenetére


kenand
Topikgazda

apk archívból keress régebbi HGBO Go apk-t az még megy LAN-nal is. de jobb ez:

Tegyél el CoreElecet SD-ről, és HBO GO eu plugint az jól megy rajta LAN-on is távval.

Itt írtam róla pár sort

Ezt vedd le a CoreElec oldaláról:
CoreELEC-Amlogic.arm-9.2.0-Generic.img

Írd ki egy sd-re (vagy pedrivera) pl Win32 Imagerrel stb
Másold be a gyökérbe a gxm_q201_2g_1gbit.dtb és nevezd át dtb.img-re.
Androidra telepítsd a reboot to LibreElec appot akkor újraindítás után elindul a CoreElec telepítés, Androidot nem bántja ne aggódj.
A kezdeti varázslóban nem válasz ki a magyar nyelvet mert megkavarja az SSH elérést, csak utólag.

[ Szerkesztve ]

(#5207) Logo válasza kenand (#5206) üzenetére


Logo
csendes tag

Melyik corelec verziot javasolod?
Koszi

(#5208) kenand válasza Logo (#5207) üzenetére


kenand
Topikgazda

HBO GO Eu plugin

A pár sor nem a HBO Go-ra hanem a Tanix TX9s CoreElec telepítésre vonatkozott.
KIcsit küzdöttem vele, pedig lagalább 10 féle boxra tettem már CreElecet
Kicsit hsizis az SD-microSD adapterre.
És Csicsóka féle felezős image NAND-ra másolásakor nekem tönkrevágta az egészet Amlogic burning toollal tudtam visszahozni,a zóta valakinek 2x sikerült én inkább nem erőltettem ha nem lassó az SD szépen megy arról is.

Vész esetre itt az img Androidhoz

Így vissz lehet venni a cpu minimun frekijét 10000-ről 667-re, bőven elég neki még HBO Go és Netflixhez is, öresben viszont nem pörög a 8 mag 10000-rel csak 667-tel (de ki lehet próbálni 500-at is akár)
(amlogic topikban le van írva hova kell tenni)

echo 667000 > /sys/devices/system/cpu/cpu4/cpufreq/scaling_min_freq
echo 667000 > /sys/devices/system/cpu/cpu0/cpufreq/scaling_min_freq

[ Szerkesztve ]

(#5209) vampire17


vampire17
addikt

Sziasztok!

Androidos TV okositot keresek, az alabbi parameterekkel:

- Ethernet port (nem baj, ha gigabit)
- H265 (HEVC) tamogatas, akar 4K-ig
- Fontos! Gyartotol fuggetlen android Rendszer (Nem tudom van-e ilyen) nem tudom az Android TV ilyen-e, hogy a Google frissiti, vagy a gyarto... Ha megis a gyarto frissiti, akkor olyan, ami rendszeresen frissul.
- Minimum Android 9 vagy nagyobb verzio.
- HBO Go, Netflix, Plex menjen gördülékenyen.

Kb ennyi :)

Nem baj ha kinabol jon, De inkabb Bangood, Gearbest, mint Aliexpress...

(#5210) kenand válasza vampire17 (#5209) üzenetére


kenand
Topikgazda

Szia!

ilyen nem nagyon van, ha megelégednél CoreEleccel-az frissül- akkor 912, 905x2 vagy 905x3 box jó lehet

De Odroid - bár drágább- oprendszer tekintetében jobban frissített lesz, mint bármely TV box, talán az Android is...
Az amlogic 922x egyébként is a top most.

Ubuntu, 9.0-as android és coreelec is van rá

Itt egy leírás hozzá

[ Szerkesztve ]

(#5211) vampire17 válasza kenand (#5210) üzenetére


vampire17
addikt

Most egy Pi3-am van, de nem igazan vagyok vele megelegedve (Libreelec fut rajta)

A Kodi-s HBO Go app hulladek... Lassu mint a fene, neha be sem tolt rendesen... Netflix app jobb, de az sem egy villam. (neha szaggat a film, mert a netflix nem enged bizonyos videoknal csak szoftveres renderelest)

Azert gondolom egy Android TV cuccra, mert telon minden felsorolt app szuperul mukodik... Illetve a chromecast is siman viszi a plex/hbogo/netflix harmast.

[ Szerkesztve ]

(#5212) Ájvé válasza vampire17 (#5211) üzenetére


Ájvé
veterán

Akkor miért nem jó a Chromecast? Chromecast ultran van Ethernet csatlakozó is ha az kell.
Csak hivatalosan támogatott eszközökkel fog minden hibátlanul futni, ezek lennének azok.

(#5213) vampire17 válasza Ájvé (#5212) üzenetére


vampire17
addikt

Igen, kb egy hete egy chromecast 3-at vettem, (az ultra egyelore nem kell, nincs 4K TV-m, illetve a wifin is 433mbit-re all össze, ez barmilyen FullHD cuccnak bőven eleg) Elotte Chromecast 1-em volt.

Igazabol az lesz igen, hogy chromecast... Csak meg volt szokva (foleg a csaladnak) hogy taviranyitoval lehet matatni, nem kell telefon. De ugy nez ki, at kell szoknunk :)

Eddig csak Plex volt (PlexKodiConnect-el) de most lett HBO Go , meg Netflix (megyunk a legalitas iranyaba :D )

Chromecast-al amugy az egyetlen "bajom", hogy van video, amit nem jol jatszik le (kb a kep fele full csikos es akad) Eddig mondjuk csak egy ilyen video volt, de az nem volt teljesen altalanos (RTL, mi kis falunk, 1080i ) a normal release-ekkel nem volt gondja.

[ Szerkesztve ]

(#5214) Luissimo válasza *Mukeey* (#5198) üzenetére


Luissimo
veterán

milyen eszközön nézed osztrákiában?
(mivel Eu-ban nézhető, igy azzal nem lesz gond, inkább azzal, hogy hiába tudja felinhalálni a horizon got, amig nem próbál vele filmet nézni, addig nembiztos, hogy tényleg képes -e a lejátszásra.
Ezért próbálj meg az érdeklődővel valamilyen konkrét tipust egyeztetni, amivel nem nyúl mellé, mondjuk mindenkinek hasznos itt a topikban is, hogy tudja, hogy a horizon go mivel nézhető, elég válogatós a kicsike :DDD

(#5215) Ájvé válasza vampire17 (#5213) üzenetére


Ájvé
veterán

De wifi jel nem olyan stabil mint a kábel szerintem, de ha jó akkor nincs gond. Komolyabb FHD anyag amúgy lehet ennél magasabb bitrátás (szerintem), de az nem streaming anyag lesz. Jó eséllyel én is el fogok menni ebbe az irányba, itt kint németben elég szépen díjazzák az ilyen tevékenységet, otthon fizetem a Netflixet, akkor itt kint elvileg ugyan úgy elérem a teljes magyar tartalmat.
Amazon Fire eszközök vannak és Nvidia Shield, ha nem kell a mirror cast.

(#5216) djpundro


djpundro
aktív tag

(#5199) kenand
"HBO Go tud furcsaságokat.... nekem itthoni IP címre -amit a szolgáltatótól kaptam- nem MO-i IP címre hivatkozva kitiltott. "

Nekem is megy Ausztriaban egy kolegatol .Neked melyik orszagban tiltottak le?
Nalam sajnos az Ip kabelmodem Fritzbox startolas utan is megmarad ,ugyhogy meglassuk meddig megy nalam.

De szemetseg az egesz ,mind Magyar nezned külföldön az miert zavarja a szolgaltatot ?Itt nem arrol van szo hogy csalunk ,mas lehetösegünk nincsen .Kisebbsegeknek ilyent megkene engedni .
Es a masik meg ,ha akarnak birnanak szemet csukni ilyen dolog elött ,marcsak mivel Magyar honfitarsaknak csinalnak jot .
Különben meg Netflix is megy es ottan meg a hovatartozasod nem jatszik mar szerepet sem .
Dehat van sok ember inkabb a sajat Magyarja- ba rug bele .(de ez mar nem ide tartozik )
:R

[ Szerkesztve ]

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#5217) kenand válasza vampire17 (#5213) üzenetére


kenand
Topikgazda

A Pi-vel van a baj, mert gyenge a szoftveres kódoláshoz.
Az említett gépeken megy jól a HBO GO EU és a Netflix app is jól CoreElec alatt szoftveres kódolással.
(gyengébbeken 720p az erősebbeken 1080p-ben)
De csak szoftveres módban, mivel a Netflix noname boxokon nem engedi a hardveres kódolást.
(természetesen letöltött filmél megy a 4K is , hw codekkel, minimális proci terheléssel)
922x-en nagyon flottul megy, de a 912-es is szépen viszi így a HBO GO-t és a Netflixet is. Mindkettőt használom 905x 905x2 es és 912-es amlogic boxokon CoreEleccel. CoreElec alatt megy a LAN kapcsolat is és a 720p is HBO GO-n. (Nem támogatott androidon 480p és csak Wifi van újabban)

Ha minden áron Androidot akarsz akkor kicsit outdate Mi boxot válassz, azon megy a Netflix és talán a HBO GO is. 9-es Android nem lesz
905L chipset, (LAN hiányos 905x), USB-LAN adapter működik rajta (plusz beruházás)
Sajnos a Xiaomi elvan kényelmesedve 2 éves fejlesztés, új típus meg nincs. De a Xiaomi le tudta boltolni a Netflixel, hogy bekerüljön a belő körbe.

A még mindig akciós (25 USD) Tanix TX9s 2bg/8gb box, LAN kapcsolattal +Coreeleccel jó arra amire akarod, csak az Androidot kell hanyagolni. Mexel kolléga hegeszett hozzá NAND dual rendszert javított Androiddal ha még is kellene....

(#5216) djpundro

Zalaegerszegen történt a dolog, a Tarr KFT -internet szolgáltató és HBO Go vitatkozott, de egyik sem segített.

[ Szerkesztve ]

(#5218) #88470784 válasza vampire17 (#5213) üzenetére


#88470784
törölt tag

Meg is jelent a 9-es android a miboxra ;]

(#5219) kenand válasza #88470784 (#5218) üzenetére


kenand
Topikgazda

Akkor van 9-es, de film nézés tekintetében nem számít. Tény élőbb utóbb valami új app kérhet frissebb androidot.. (nekem lényegtelen)

(#5220) q13579


q13579
senior tag

Sziasztok,

Jelenleg egy RPI3-as készüléket használunk (Libreelec) KODI-val elsősorban eddig csak NAS-ról történt médialejátszásra.

Most viszont aktívan elkezdtünk Netflix-et és HBO Go-t is használni. A problémám az, hogy ezek ugye KODI-n csak add-on-ként működnek, meglehetősen nyögvenyelős kezelhetőséggel, lassúcskán.

Az lenne a kérdésem, hogy tudnátok-e olyan android box-ot ajánlani, amikkel ezek a szolgáltatások gördülékenyen (nem izzadságszagúan, sufnimódon összerakott megoldásokkal) tudnak működni? (Max full HD felbontásra lenne, illetve szempont, hogy lehetőség szerint a tv saját távirányítóját is tudjam használni)
- HBO GO
- YOUTUBE
- NETFLIX
- Médialejátszás hálózati meghajtóról

- Esetleg egyszerűbb játékok futtatása

Illetve fontos lenne, hogy olyan kütyü kellene, aminek azért legalább 2 évig lesz támogatottsága és nem kell kidobni záros határidőn belül, mert az appok már használhatatlanok lesznek rajta.

Első körben erre gondoltam volna. Magicsee N5 NOVA

Előre is köszönöm a tippet.

(#5221) kenand válasza q13579 (#5220) üzenetére


kenand
Topikgazda

Ha android alatt akarod ezeket akkor elérhető árért (bár nem olcsó) Mi box jön szóba.

Vagy elolvasod azt amit az utóbbi 5-10 topikban írtunk.....

Amit linkeltél még mindig 905x2-es SOC-kal szerlik akkor megy majd rajta a CoreElec, ha már 905x3-ra váltottak a kis kínaiak, akkor jelen pillanatban még csak teszt verzió fut és problémás lehet (előbb-utóbb majd megoldódik)

Most látom a Nova Rockchip RK3318, felejtős....

Mielőtt kérdeztek nem nézitek egyébként meg miről írtunk aktuálisan???

[ Szerkesztve ]

(#5222) Csoki29 válasza Luissimo (#4683) üzenetére


Csoki29
csendes újonc

Szia Luissimo!
Azt szeretném kérdezni h az MxIII II Mini-vel le tidom játszani a filmeket egy QNAP nasról?
Köszönöm a választ.

Üdv Csoki

(#5223) Somatom válasza Csoki29 (#5222) üzenetére


Somatom
veterán

NAS -ról lejátszás bármelyik boxnak alap feature.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5224) Csoki29 válasza Somatom (#5223) üzenetére


Csoki29
csendes újonc

Köszönöm a választ!
Igazából egy Mini MxIII II és egy Mi box S közt vacillálok.
Nekem HorizonGO, és Nas lejátszás a fő szempont, talán az MX felé hajlok az Rj45 csatlakozás miatt.
Jól teszem?

Üdv Csoki

(#5225) Somatom válasza Csoki29 (#5224) üzenetére


Somatom
veterán

Tudomásom szerint a Mi Boxon is lehet használni Lan -t adapterrel. Az más téma, hogy a hardvere nem épp az aktuális bestbuy.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5226) Csoki29 válasza Somatom (#5225) üzenetére


Csoki29
csendes újonc

Akkor ár-értékben maradhatok az MX-nél, vagy ezekhez az adottságokhoz amik nekem kellenek van jobb lejátszó?

Üdv Csoki :R

(#5227) vampire17 válasza q13579 (#5220) üzenetére


vampire17
addikt

bazz igazuk van a tobbieknek, kb szorol szora ugyanezt kerdeztem :D

Mi box akkor android 9? Kiraly! Lehet beruhazok egybe... USB halokartyahoz van valami ajanlott?

(#5228) #88470784 válasza vampire17 (#5227) üzenetére


#88470784
törölt tag

Én ezt használom remekül működik ,Asix 8152B chipes a 9-es androiddal sincs baja a realtekeseknek lehet problémájuk, bár még nem.olvastam visszajelzést erről a miboxoknál.
[link]

(#5229) tjano8


tjano8
csendes tag

Sziasztok!

Egy hagyományos "buta TV-t" szeretnék felokosítani a lehető legolcsóbb, de még stabilan üzemelő megoldással.
Az elvárás csak annyi lenne, hogy fusson rajta a Plex kliens, legyen benne bluetooth és a LAN port se lenne hátrány, de nem a legfontosabb. Pár modellt találtam az LG-hez hasonló okos távirányítóval (G10 remote), ez nem lenne egy rossz dolog, mert akkor nem kellene infrán rálátnia a távirányítónak a dobozra és így rögzíthetném a TV hátuljára a boxot (majd végső soron a konyhába a falra kerülne fel szett).

A95X Z2 vagy kicsit drágábban X96 Max amit eddig találtam.

Van esetleg valami ebbe az olcsó kategóriába, ami ajánlott lenne?

Köszi a segítséget.

Üdv.: Jani



(#5230) vampire17 válasza #88470784 (#5228) üzenetére


vampire17
addikt

Na, vegul csak a Mi box S mellett dontottem, egy ilyen USB Ethernet atalakitoval

https://www.aliexpress.com/item/32401431234.html

Ez egyben Hub is, itt direkt irjak a Mi box S kompatibilitast. USB3-at veszek, tudom hogy a Box csak 2.0, de gondolok a jovore is :)

(#5228) csiribá:

4k H265 -ot probaltal mar? megy rendesen?

Ebben a tesztben nagyon rosszakat irnak rola, ti tapasztaltatok ezeket a gondokat?

https://into.hu/hirek/xiaomi-mi-box-s-tesztekben-otcsillag-valosagban-egyes

[ Szerkesztve ]

(#5231) #88470784 válasza vampire17 (#5230) üzenetére


#88470784
törölt tag

Én arra használom amire kitalálták vagyis netflix ,hbo go, youtube stb arra tökéletesen megfelelő.

(#5232) Necronom válasza vampire17 (#5230) üzenetére


Necronom
senior tag

Nehanyan mar tobbszor is leirtuk, hogy a Mibox a nem ajanlott kategoriaba tartozik
Akik mellette vannak, azok meg mast irnak

Teljesen fuggetlen modon megprobalom leirni mire jo a Mibox - szerintem
- nehany tamogatott tv streamre
- youtube
es ez ennyi is, de ezt is csak azoknak, akik mindezt a tv-n nezegetik es ez szamukra megfelelo
mert:
- nem kepes a tobbcsatornas hagok normalis dekolasara
- nem kepes a passthrough modra (a hangfolyam tovabbitasa az erosito fele)
- nincsen neki semmilyen epkezlab kimenete egy hazimozi erosito fele
igy ezaltal a hazimozi elmenyt ezzel a dobozkaval nem fogsz kapni
tovabba:
- a zart rendszere miatt nem lehet ra alternativ oprendszert telepiteni
- nincsen rajta LAN csatlakozas (USB2LAN lehet, aki szeret karacsonyfat kesziteni a dobozabol)
- sehol nem olvastam, hogy lenne neki HDMI CeC tamogatasa, azaz csak a sajat tavjaval hasznalhato

Ezek a fontosabb momentumok es nehany tenyleg valos cikk a neten, ahol ugy probaljak hasznalni a boxot, mint egy barmelyik mas tv boxot.....nos erre nem jo, de mint az elejen irtam nehany online mediastremhez megfelelo valasztas lehet, ha szamodra annyi elegendo
Hozzatennem azt, hogy akik szamara fontos a H265 esetleg a 4k azok tobbsege nem a tv hangszoron szeretnenek filmezni....de ha megis, akkor nekik sem jo valasztas amugy sem pl a H265/HDR miatt sem

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#5233) kenand válasza Necronom (#5232) üzenetére


kenand
Topikgazda

A támogatottsága miatt Netflix, HBO GO Android alatt a fő cél akkor sajnos még mindig nincs jobb hiába régi. és LAN hiányos.

Minden másra, pl letöltött a kár 4K filmekre, rendes hanggal (DTS stb) bármely olcsóbb amlogic TV box 905x, 912, 905X2-es chipsettel jobb és fele annyiba kerül.

Netfilx, HBO GO is szépen megy 720p/10800p-ben CoreElec alatt 912-es 905x2-es és 905x-es boxokon,

Szóval kinek mi a fontos.....Mi box nekem sem kellne...de van olyan akiknek az a legfontosbb amit nyújt.

(#5230) vampire17

905x és 905L támogatj a 4K lejátszást, de 4K-t biztosan nem erőltetném még 5GHz-s wifin sem, csak ha nagyon közel van a routerhez és nem nagyon terhelt csatorna. Akkor már inkább az USB-LAN adapter, még ha USB 2.0-án nem is adja a teljes sebességet. (Gigás adapter csak USB 3.0-asban készül)

[ Szerkesztve ]

(#5234) #88470784 válasza vampire17 (#5230) üzenetére


#88470784
törölt tag

Sajnos a tákolt coreleces boxokon sose lesz 4k netflixes lejátszás 1080 de inkább 720p ben lehet csak nézni rajtuk.

Aki netflixet vagy HboGo-t szeretne nézni a legjobb minőségben, kiveszem a dobozból és használom boxot szeretne annak a mibox ajánlott.

Zárt rendszere miatt "hülyebiztos" kiveszem a dobozból és működik.

Nagyon jól hangoznak a mindenféle marketing jelzők a kínai boxoknál csak amikor majd bejön a Disney (idén várhatö itthon is) akkor majd állnak ott szegények és nem fogják tudni használni a dobozukat mert nem hitelesek.

Aki szereti a kihívásokat és használni a kodis hbo got és netflixet amíg pofára nem esnek a kiegészítők használja azt.
Jelenleg is nagyon sok 4k-s tartalom van a netflixen és a számuk egyre csak nő.
Már több mint 630 ilyen tartalom van.
Ezekről a coreleces boxok tulajai lemondhatnak.
[link]

Mindenki eltudja dönteni mit szeretne kényelmesen nézni és szórakozni vagy a fórumokat bújni sorozat nézés helyett és megfejteni miért nem működik éppen a távírányító vagy más éppen a coreleces boxán.

[ Szerkesztve ]

(#5235) Necronom válasza #88470784 (#5234) üzenetére


Necronom
senior tag

Ez most fogom elsokent es utoljara mondani neked kedves csiriba
Attol, hogy barmilyen holmira egy masik opreracios rendszer telepit valaki, attol az meg nem lesz "takolt"
Ez ugyanugy ervenyes lenne arra is, ha valaki pofatlan modon Linuxot takol az asztali pc-jere windows helyett
De ugyanez lenne ervenyes akkor is, ha ratakolok a pc-re egy androidot
ugyhogy kerlek ezt itt es most fejezzd be!

Masreszrol tessen megerteni azt, hogy nem mindenki csak es kizarolag a Netflixen nez filmeket
Eseteleg vannak olyanok, akik kicsit igenyesebbek attol, hogy a televizio hangszorojan szeretnek nezni a hiabavalo 4k-nak mondott filmeket....
Sajnalom, hogy nem erzed azt, hogy ezek a dolgok osszeegyeztethetlenek nehany ember szamara
Koszi!

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#5236) #88470784


#88470784
törölt tag

Az HBO go-s kiegészítő oldalán írja a készítő, hogy nem vállal felelőséget a működésért és sajnos bármikor bemondhatja az unalmast. :((

"THERE IS NO WARRANTY FOR THE ADD-ON, IT MIGHT NOT WORK AT ALL AND IT CAN BREAK AND STOP WORKING AT ANY TIME."

(#5237) Necronom válasza kenand (#5233) üzenetére


Necronom
senior tag

Ugy gondolom pontosan ezeket irtam le, koszi a kiegeszitest! :)

Akik esetleg igenyesebbek es szeretnek a teljes hazimozi elmenyt is azoknak pedig egytalan nem ajanlott a box, a mar tobbszor is leirtak alapjan
Innentol pedig mindenki el tudja donteni mar szerintem, hogy mire es legfokepp meddig jo a Mibox
Ha valaki ezeken el es ezek az online streamek kielegitik a kivanalmait, akkor okes

Akiknek nem, azok pedig meg fogjak probalni a tobbi tv boxot, amikbol igen is van jo minosegu, tamogatott boxok, amik egyertelmuen dragabbak es azert dragabbak, mert sokoldalubbak Android teren is a Miboxoknal
Csodak pedig nincsenek
Az olcso boxok mindig is kompromisszumosak lesznek, de vannak talalekony emberek, akik segitenek ebben, hogy megis hasznalhatobbak legyenek ezek az olcso boxok is
Ez csupan errol szol, ezert nyilt ez a topik valamikor

Biztos modszer nincsen, vagyis van persze, de azt meg kell fizetni kemenyen
Aki ezt nem akarja, az pedig mazsolazza ezt a temat es a masikat is, ami reszleteben boncolgatja ezen olcso kinai boxot lelket :)

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#5238) #88470784 válasza vampire17 (#5230) üzenetére


#88470784
törölt tag

A legjobbat nem is írtam, a miboxal együtt kapsz egy beépített chromecastot is. :)

(#5239) kenand válasza #88470784 (#5236) üzenetére


kenand
Topikgazda

Bármelyik pillanatban dobhatják a Mi boxot is, nincs garantálva, hogy örökké támogatott.
Ha kijön egy új a Xiaomitól azonnal dobják a régit, kínaiak már csak ilynek, nem erősek támogatásban, tény a Xiaomi valamival kiemelkedik a mezőnyből.
Mi box-szal ellentétben Libre-CoreElecet sokan fejlesztik, ha a HBO/Google bekavar előbb utóbb meg van rá a megoldás, akármit is ír a HBO. Csak azért írja, hogy ne zaklassák kérdéskkel az emberek, em akar erre erőforrást biztosítani.

Fölösleges vitatkozni, kinek ez. kinek az a fontos. Mindenki megtalálja azt amit akar (akkor van baj, ha azt sem tudja mit akar)

[ Szerkesztve ]

(#5240) tjano8 válasza tjano8 (#5229) üzenetére


tjano8
csendes tag

Valaki ezek közül ismeri valamelyik boxot?
Mit lenne érdemes venni Plex kliensnek?
vagy valami alternatívát hasonló árban és tudásban?

(#5241) kenand válasza tjano8 (#5229) üzenetére


kenand
Topikgazda

X96 max jobb, de ha hálózati lejátszó kell a Plexről, elég 2.4GHz wifi, vagy LAN-nal használnád, akkor egy Tanix 9xs a Gearbestről 25 USD. Tegyél rá CoreElecet SD-ről, vagy Mexel NAND-os dual rendszerét.

(#5242) vampire17 válasza Necronom (#5232) üzenetére


vampire17
addikt

Amire nekem kell:

- Netflix

- HBO Go

- PLex (maxium 1080p BR Remux)

Hangrendszerem nincs, csak egy 2.0 -as soundbar. A TV-m full HD "csak" :)

Most visszakuldtem a Google chromecast 3-at, (14 napos elallas) es rendeltem egy Mi Box S-t. Igazabol a fentiekre tokeletes volt a Chromecast 3 is, de az nagy plusz, hogy itt van Interfesz, nem csak telefon (A csaladban nem mindenki favorizalja az allando telefon simogatast egy film lejatszasa vegett, meg taviranyiton szocializalodtak :D )

A Netflix/HBO Go-tol tulzottan nem felek hogy gond lenne vele , a Plex mar nagyobb kerdes. Egyelore nem tervezek hozza USB - Ethernet atalaktot, csak ha gond lenne a wifivel. Egy AC-s Mikrotik access point van a TV-tol kb 80 cm-re, szoval a jelerosseggel nem lesz gond. (A chromecast 3 is 433 mbit-en allt ossze ugyanott)

[ Szerkesztve ]

(#5243) kenand válasza vampire17 (#5242) üzenetére


kenand
Topikgazda

Ezért is említettem, mindenkinek más a fontos.

Nekem sorozatra- de filmre is elég a 720p max 1080p, viszont 3 helyen is tudok filmet nézni a házban ill. melléképületben, mindhárom helyen 5.1-es hang van. (nem high end több miliós, de azért ég és föld a TV hangszórójához, vagy sound barhoz képest)

Amiben a Netflix sokal jobban tetszik a HBO GO-hoz képest az pont az 5.1-es EAC3 hang.

Most tesztelgetem CoreElec alatt a Netflix plugint és az olcsó 912-es boxot, sokkal jobban boldogul, mint a drágább/újabb 905x2-es boxok.

905x2 mind a 4 magja maxon pörg -szoftveres kódolás miatt. Netflix alatt.
912-es 8 magja viszont (500Mhz-ig megengedve a min CPU frekit) 600-1200 Mhz között mozog, lejátszás folyamatos 1080p-n

[ Szerkesztve ]

(#5244) vampire17 válasza kenand (#5243) üzenetére


vampire17
addikt

Most mar nagyon kivancsi vagyok ,hogy fog muzsikalni :)

A Chromecast 3 gond nelkul witte wifin keresztul az 1080p Blu-ray Remuxot, meg sem akadt soha. Persze egy ilyen Remux max bitrataja 20-25 mbit, erre mar azert legyen eleg az AC wifi...

(#5245) odorgg


odorgg
addikt

Sziasztok!

Szeretnék 10k körül boxot venni. Van ajánlott ilyen árban? Külföldi rendelés nem gond.

Wifi kell, és FullHD TV-re lenne a cucc, HDMI-vel. HBO GO, Netflix kellene, és Youtube.

Youtube esetén mennyire problémás ezeken a készülékeken a fiókváltás? Mert ugye nem szeretném ha az asszony tehetségkutatós, karácsonyfadísz készítős videóit dobná fel nekem is.
Na és a pár gombos távokkal mennyire problémás a keresés? láttam néhány boxhoz bill szerű távot, ezek mennyire használhatók?

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#5246) aprokaroka87 válasza kenand (#5243) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Gondolom 8 mag esetén "szétosztodik" a terhelés.

(#5247) kenand válasza aprokaroka87 (#5246) üzenetére


kenand
Topikgazda

Persze csak azért írtam le és néztem meg, volt volt róla szó, hogy a Netflix szoftveres lejátszása miatt a 905x, 905x2, 912-es boxok csak 720p-ig mennek jól, és csak a jóval erősebb 922x megy akadás mentesen 1080p-ben. De 905x2 is ment nagy terheléssel, és a 912-is , ráadásul nem is folyamatosan maxon pörögve.

(#5245) odorgg
Billentyűs RF-es vezérlők mennek, lehet velük keresni, de Kodit lehet telefonnal is irányítani, ott megkeresed, box lejátssza.

10 000 Ft-ért amlogic box -pl az olcsó, de jó Tanix Tx9s, SD ről CoreElec ás KOdi HBO GO és Netflix plugin 720p/1080p-ben mennek ezek, letöltött film akár 4K 50/fps-ben
Érdemes LAN-on összekötni ha tanix, mert csak 2.4GHz-s Wifije van (az viszont gigabites)
Vagy 905x3-as Vontar X96 air is belefér a 10k-ba külföldről

[ Szerkesztve ]

(#5248) nagyonjjo


nagyonjjo
tag

Üdv!
Lenne egy Hk1 max plus tv box.
Letöltöttem az hbo go-t.
Kiírja,hogy nem támogatott,és mehetnék tovább,de nem lehet,csak bezártni tudom.
Ez normális?

[ Szerkesztve ]

(#5249) #88470784 válasza nagyonjjo (#5248) üzenetére


#88470784
törölt tag

Igen teljesen normális nem támogatott a box amit vettél.

(#5250) kenand válasza nagyonjjo (#5248) üzenetére


kenand
Topikgazda

Tölts le apk archívból régebbi HBO GO appot, talán azzal menni fog, feleségem egy X96 minin használja 2 éve, az sem támogatott, de korábban simán engedte telepíteni, sajna HBO genyózik mostanában.
Régi apk ráadásul LAN-on is mentek.
Ha találsz működőt akkor is kell majd vezeték nélküli egér mert a HBO Go telefonra van tervezve

Sajna RK boxot vettél azon kevésbé tudunk segíteni, úgy tűnik LibreElec sincs rá... (RK3288, 3328,3399 van listázva)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.