Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-08 07:24:37

LOGOUT.hu

Ha lesz egyszer időnk írunk egy téma összefoglalót addig is itt van 2 link...

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5601) <Adamsky> válasza kenand (#5595) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... a Mi Box tulajdonosok nem tudnak semmit sem elfogadni ... " - konkrétumokat kérek, ellenkező esetben, hagyd abba végre a terelést, ill. az általánosítást! :(((

[ Szerkesztve ]

(#5602) Somatom válasza Ejelhar (#5600) üzenetére


Somatom
veterán

Hogyhogy nem OS függő? Ha a Kodi YT addon keresőjébe most bepötyögöm, hogy "teljes filmek", akkor error van. Ha ugyanezt az Androidos YT kliensbe pötyögöm be, akkor nincs error. CoreElec alatt nincs más opció, csak Kodi van, tehát ez OS függő.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5603) Ejelhar válasza Csicsóka (#5589) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Az idő, a fejlődés és némi aprópénz ezt is megoldotta.
Az Amlogic S922 combosra sikeredett, van a minőségi gyártóknál Linux is rá gyári driverekkel*. Nekem vajsima a frame buffert használó Kodi rajta, úgy, hogy az X alatt futó Firefox-ban egy halom ablak nyitva.

* Azért van gond, csak Andorid alatt tudom állítgatni a box vörös LED-jét, Linux alatt nem:-)

(#5604) blakey válasza Somatom (#5602) üzenetére


blakey
titán

A Kodi nem OS, a CoreELEC OS és Kodit futtat, de már leírtam és ha ennyire figyeled a többi topikot akkor a megoldást is láthatnád, hogy saját API-kulcsot miként hozhatsz létre, hogy Kodi alatt jó legyen a lejátszás/keresés. Szóval az API-kulcs létrehozása nem OS függő, Android/Windows/macOS/Linx alatti Kodinak is kell az API-kulcs.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#5605) kenand válasza <Adamsky> (#5601) üzenetére


kenand
Topikgazda

PL:
"Mondod itt ezt te, ahol néha sz@rfelbontásban nézi a kaki felbontásban a volt menyasszonyod a flixet?
Tudod a szar néha pont annyival több, mint a semmi, hogy érdemes reá figyelmet forditani :"

Arra lennék kíváncsi honnan tudja, látja?

De a Netflix nem 100%-os (nem a CoreElec hibája), csak kb. 95%, de úgy is használható a mindennapokban...ha zavaró lenne TV apjával néznénk, de nem kell..
Többi viszont csak jobb (HBO GO, hálózati lejátszás, felirat keresés stb)

Te tényleg szeretném, ha túllépnénk ezen és nem állandóan egymásra beszélnénk rá..(már a múltkor is írtam)

[ Szerkesztve ]

(#5606) Ejelhar válasza Somatom (#5602) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Van ugye egyszer egy OS, az alatt meg fut egy bármilyen alkalmazás ami a Youtube api-t használja a saját kulcsával.
Ha ez a kulcs nem megfelelő (lejárt, visszavonva, érvénytelenítve), akkor az a hiba. Teljesen mindegy ugye milyen OS alatt futó alkalmazásban próbálod használni, az adott alkalmazás nem fog vele működni.

(#5607) kenand válasza Ejelhar (#5606) üzenetére


kenand
Topikgazda

Egyébként most ezzel én is megjártam. 2 éve volt elfogyott a public kulcs hiba akkor készítettem 1 kulcsot, aztán más hiba lett késztettem vagy 3 másikat. kiderült Google variált valamit emiatt új youtube plugin kellett (4-5 nap alatt megoldották) . sajna mivel megint előjön az elfogyott a public kulcs hiba,. elővettem a 2 éveseket, de már nem jók. de 1 perc alatt lehet kreálni másikat.

(#5608) Somatom válasza blakey (#5604) üzenetére


Somatom
veterán

A Kodi nem OS, viszont CoreElec alatt nincs más opciód YT -t nézni, mint a Kodi. Android alatt nem vagy rákényszerülve API kulcsok barkácsolására, mert ott a Google YT kliense (meg még jópár másik). Továbbá, a CE önmagában kevés a megoldáshoz, mert CE alatt nem tudsz API kulcsot generálni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5609) Ejelhar válasza kenand (#5607) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Jó, hogy mondjátok, nemrég tettem 5 darab CE-t ismerősöknek S912-es boxra.
Eddig nem szóltak, hogy nem megy a Youtube, vagy csak beletörődtek:-)

Én meg nem vettem észre, valszeg azért, mert a Khadas Vim3 Linuxos Kodija nagy eséllyel más api kulcsot használ.

(#5610) ORCA58 válasza Somatom (#5598) üzenetére


ORCA58
addikt

API kulcs létrehozás [link]
Nem tudok angolul, de simán megcsináltam. Ha kész, érdemes a végén leírt 3. módszert alkalmazni. Az api_keys.json fájl kitölteni - létrehozni. Ott az elérési út is. Azt másolhatod másik gépre nem kell kitöltögetned.
Én is Androiddal kezdtem, majd egy évig azt használtam, a boxom tudja a kadencia helyes lejátszást is Android alatt. Mikor problémám volt a lejátszással, kipróbáltam a CoreElec-et, és itt ragadtam. Tény hogy nincs tv hozzáférésem amihez andridos app kell, így az nem is hiányozhat.
Az Android attól még megmaradt a boxon, és ha valami miatt kell elindítom, pl. ha az unoka játszani szeretne rajta.
Nem vagyunk egyformák, mások az igényeink elvárásaink. :)
Nem mellékesen nekem külön örömet okoz, hogy az itt olvasottaknak köszönhetően új dolgokat ismerhetek meg, amivel a csalásomnak is segíteni tudok.

(#5611) Somatom válasza ORCA58 (#5610) üzenetére


Somatom
veterán

Hova pötyögted be CE alatt az url -t, hogy megnyíljon az a webes felület?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5612) <Adamsky> válasza kenand (#5605) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Egyfelől, ezt nem én írtam (erre vonatkozott volna az általánosítás), másfelől, lehet onnan tudja, hogy olvasta ezt. Én spec. elfogadom, hogy a feleségednek csak erre van igénye...
Te viszont azt fogadd el (úgy látom lassan kezded), hogy a nem támogatott kínai box-okon bizony a Netflix némely esetben a HD-t se fogja tudni. Ennyi! Remélem most már tényleg zárható ez a téma.

(#5613) Luissimo


Luissimo
veterán

No,
Nemarjátok itt egymást odavissza, szerintem ennél sokkal fontosabb dolgok miatt sem szabadna, ezértmegaztán főlegnem.
Szerintem (remélem) T. Gazdánk is megérti, hogy nem ellene morogtunk, ezért nem is huzza fel magát.
A mibox versus android az teljesen értelmetlen, merthogy mindkettő azonos alapokon nyugszik.
Az hogy KODI megy droid alatt is, de a CE szükség miattaki akar az azzal is megismerkedik, mint pl. én, akit a kíváncsiság vezet.
Ma pl. véletlenül felfedeztem a KODI IPTV-s tudását, no, itt egy teljes könyvtár nyílt ki előttem.
Bár nemkaptam senkitől (bocs helyesbítek, mintha mégiscsak kaptam volna) PlayList Loader-t, ami egy m3u beolvasó, begyűjtő és IPTV beetető program, azért ez nagy távlatokat nyit meg az ember előtt.

Azpedig a sima doidos használat nagy előnye, hogy azon megy a Morpheus tv, míg KODI-n nem találtam hasonlót.
Mondjuk a cCLOUDTV az azért nem teljesen, de nagyrészben kárpótol :)

kenand, ne légy már ilyen merev, senki nem bántott és soha senki nem emelte itt pajzsra a MiBoxot, asszem ellenkező esetben erre több példa volt.
Én pl. december óta használom a MiBOxot és nagyon pozitiv a tapasztalatom, sokkal inkább mint az anélküli boxok esetében.

nincs harag ? Remélem :K

(#5614) kenand válasza Somatom (#5611) üzenetére


kenand
Topikgazda

Windows meghajtók alatt megkeresed a box samban megosztott könyvtárait, ott a a Userdata könytárat, azon belül a Youtube addont. és lehetőeleg Notepad ++-szal szerkeszd .

(#5613) Luissimo

Nincs harag, de telesen jó szándékból segítek és adok tanácsot bárkinek is.

#5610) ORCA58

Egyet értek veled, én is ezt írtam le vagy 10x már.... mindenkinek más a fontos..
Neked márkás -nem NONAME- boxod van, még is kerestél egy idő után alternatívát....

Teljes android gyalulást csak 1 boxon végeztem (azon is vissza tudom állítani ), armbian fut rajta. Többin megy a dual boot, vár 95%-ban CoreElec megy mind az 5 db-on...

[ Szerkesztve ]

(#5615) Somatom válasza kenand (#5614) üzenetére


Somatom
veterán

Na, ezt végképp nem értem. Egyáltalán nem használok Windows -t. Semmilyen boxon sincs SMB megosztás. Az SMB szerver a NAS -omon van. Minden kliens ahhoz csatlakozik.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5616) Ejelhar válasza Somatom (#5615) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Egy tetszőleges OS alatt egy tetszőleges böngészőben megnyitod az alanti URL-t és követed az utasításokat. Ennyi.

(#5617) Somatom válasza Ejelhar (#5616) üzenetére


Somatom
veterán

Milyen tetszőleges OS? Nem arról volt szó, hogy a CE a tuti? Szóval, ha CE van a boxon, akkor hogy kell API kulcsot generálni?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5618) kenand válasza Somatom (#5615) üzenetére


kenand
Topikgazda

tetszőleges OS-en azt érjük amivel szerkeszteni akarod a Kodi konfigurációs fájlját.
Az mindegy hogy a KOdi Windowson, Androidon vagy CoreElecen fut
Csak azért érdemes így szerkeszteni, mivel hosszú kódsort kell beírni és egyszerűbb a copy-paste módszer mint a bepötyögés

Api kulcsot generálni meg bármely böngészőből lehet -még telefonon is- a Google honlapján.
https://console.developers.google.com/

Box IP címét hozzáadod mint meghajtót, Linux alatt is lehet. (Sőt szerintem Desktop Linux egy része alapból ki is listázza

userdata/addon_data/plugin.video.youtube/api_keys.json

{
"keys": {
"developer": {},
"personal": {
"api_key": "<API KEY HERE>",
"client_id": "<CLIENT ID HERE>",
"client_secret": "<CLIENT SECRET HERE>"
}
}
}

[ Szerkesztve ]

(#5619) Somatom válasza kenand (#5618) üzenetére


Somatom
veterán

Tehát ahhoz, hogy egy CE -s box -ra YT API kulcs kerüljön, kell még egy másik eszköz? Tényleg király ez a CE.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5620) kenand válasza Somatom (#5619) üzenetére


kenand
Topikgazda

Nem

Bármely eszközzel meg tudod generálni a kulcsot, lehet egy laptop, táblagép, telefon
Ha megvan lesz 3db hosszú -egyedi-saját kódsorod

A 3db hosszú kódsort be lehet írni a Kodi youtube pluginjába a beállításoknál, a TV boxon is, de mivel hosszúak, macerás bepötyögni. Ezért érdemes a userdata/addon_data/plugin.video.youtube/ könyvtárban a api_keys.json fájlba bemásolni a 3db kódsort.

TV boxon itt kell beírni, de hosszú, macerás

[ Szerkesztve ]

(#5621) Ejelhar válasza kenand (#5618) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Gondoltam, hogy szarozni akarsz, így lenne ötösöm.

És igen, medialejátszónak a CE a tuti.
És nincs rajta böngésző. Ez mennyiben csökkenti használhatóságát?
Már arra, amire kitalálták és optimalizálták.

A Windows Server Core OS sem tartalmaz böngészőt, meg az IBM storage operációs rendszere sem, sőt, a Cisco hálózatos eszközei sem. De ezért senki sem erőlteti a felhasználók köréből, hogy helyette Androidot pakoljanak fel rájuk.
Mert azon bizony van böngésző.

(#5622) blakey válasza Somatom (#5619) üzenetére


blakey
titán

Az, nagyon is király, csak megint CE-zel ahelyett, hogy Kodiznál, mert ez a Kodinak kell, a CE-nek nem kell és nem kötelező Youtube-ot használni, telepíteni. A CE médialejátszónak van kifejlesztve és még csak nem is a Youtube-nak, az, hogy telepíthető rá egy másik kérdés, tehát ha ebből a szempontból bármit is szidhatsz az leginkább a Kodi vagy inkább a Google, hogy ilyen helyzeteket teremt, a következő lépés hogy Android alatt sem fog menni azokon az eszközökön amik nem tudják az AV1-et.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#5623) kenand válasza Ejelhar (#5621) üzenetére


kenand
Topikgazda

(#5621) Ejelhar
Szerintem ez nem nekem szántad......

Böngésző nekem sem hiányzik egyébként :) Okos TV-n sem használnám, hiába van...
Egy olcsó használt -üzleti, vagy vékony és könnyű - laptopnál nincs is jobb erre a célra...sőt tudom állítani vele TV boxokat a routert , a Homeassitant-ot , a Xpenology NAS-omat stb..

Asztali gépemet (Xeonnal okosított 1366-os ) csak akkor veszem elő ha valami erősebb számítás kell. Raw fotó editálás stb..

(#5622) blakey

Ezért is jobb, ha van lehetőség közösségileg fejlesztett alternatívára, mert ott lelkes emberek megoldhatják és nem kell a régi eszközt sem egyből kidobni..

[ Szerkesztve ]

(#5624) Ejelhar válasza kenand (#5623) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Ja,ja.
Somatom 5617 hsz-ére válasz, csak mellékattintottam:-)

(#5625) kenand válasza Somatom (#5619) üzenetére


kenand
Topikgazda

Úgy látom a kulcs beíráshoz van még egy módszer (eddig nem használtam, nekem nem kellett)

Settings - API
Enable API configuration page

majd böngészőből beírhatod

http://<IP of Kodi device>:<port>/api
The port used is Settings - HTTP Server - Port which by default is 50152

(#5626) Ejelhar válasza kenand (#5623) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Böngésző nekem sem hiányzik egyébként

Most úgy végiggondolva nem is lenne jó, ha a Kodi ezt használná a saját YT pluginja helyett.
Mondjuk éppen egy sorozathoz kapcsolódó youtube videókat néznénk, erre nem helyben nyílna meg a video, hanem átvágná egy böngészőnek az URL-t, majd ablakot váltana. Hát ... szvsz nincs olyan ember akinek ez tetszene.

[ Szerkesztve ]

(#5627) kenand válasza Ejelhar (#5626) üzenetére


kenand
Topikgazda

Csicsóka portolta OSMC jó irány volt a teljesebb Linux miatt (bár akkor már LibreElecre volt 18-as Kodi, OSMC-re nem, így az On-ine streamek nem mentek). Csomó dolog futhatna még rajta a Film nézés mellett.
Entware is jó már a CoreElechez, de egy teljes debian azért még is más.

[ Szerkesztve ]

(#5628) Somatom válasza blakey (#5622) üzenetére


Somatom
veterán

A fene se igazodik el rajtatok. Ne Kodizzak, mert a Kodi az nem OS. Most meg ne CE -zzek, hanem Kodizzak. :F
Használjak másik eszközön böngészőt, generáljak kulcsot, másolgassak .json fájlokat, stb., stb. Ha minden sikerül, akkor a YT működni fog. Aztán jöhet az HBO GO, újabb hekkelés (widewine, adaptive input stream helper, stb.). Aztán jöhet a MyTV, amihez ki tudja, hogy milyen barkácsolással lenne műsorújság. Egyszer már végigcsináltam. Minden csatornához külön társítani az indítást, az infókat, stb. Aztán a port.hu befenyítette a fejlesztőt és az egész ment a levesbe. Nekem nincs igényem ilyen állandó mókolásra, jó az az Android. Bekapcsol, működik. Van műsor menü, megy az HBO GO (a letöltés is), Youtube, stb. Plusz böngésző, játékok és a többi Androidos alkalmazás, ami számomra fölöslegessé teszi plusz számítógép használatát.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5629) Ejelhar válasza kenand (#5627) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Tudom, egy-két - a teljes rendszer komplexitását tekintve- jelentéktelen, de a kirakatba pakolt részbe be is segítettem.

Ezzel egyenértékű, sőt jobbak (mert a Linuxok mögött gyári támogatás áll és így még az Amlogic-é is) a drága boxok linuxjai (Khadas, Hardkernel).
Főleg hogy azóta jóval combosabb procik jelentek meg. A grafikus felület anno az S905-ös korszakban nem volt egy idegbeteg kapkodás, ellenben ez a S922 CPU piszok jól sikerült.
USB3 is van már, úgyhogy az I/O 100MByte fölött ha kell.

(#5630) blakey válasza Somatom (#5628) üzenetére


blakey
titán

Az a helyzet, hogy írásaidat olvasva szándékosan keresed azt, hogy mikor és hol tudsz valamibe belekötni ahelyett, hogy értenéd a leírtakat. A felfogásod szerint Androidozni is lehetne a Kodis Youtube kiegészítő API-kulcsa miatt. Javaslom, hogy ne keresd a lehetőséget, hogy valamibe beleköss, inkább használd azt ami számodra megfelelő, mert mindenki bele tudna kötni a másik szokásaiba, a te szokásaidat is lehetne "elemezni", az én szokásaimat is, stb. Ha nem érted vagy nem akarod érteni akkor ne kritizáld. Nyilván ez egy "Milyen Androidos TV-boxot vegyek" topik, de ha a kérdező médialejátszásra akar használni egy olcsó boxot, akkor ott a LibreELEC, CoreELEC, OSMC mint médialejátszó szoftver, vagy a drágább boxok saját vagy Androidos rendszerükkel, ha valaki Online streameket szeretne nézni, mint Netflix, Disney, Amazon Prime, HBO GO akkor olyan eszközt kell venni amik támogatottak, pl. MI BOX, Nvidia Shield , de van egy harmadik kategória aki csak egy Androidos boxot szeretne és ennyi, annak bármelyik droidos box megfelelhet és nem árt azzal is tisztában lenni, hogy vannak médialejátszók amik Androiddal működnek de bizonyos szempontból néha még több "mókolással" járnak. Veszel egy Zidoot, Himediát amin egy tabletes droid fut, ami nem is lenne baj, de igazi médialejátszónak többnyire csak helyi hálózati lejátszásban nyújtja a maximumot ugyanis a Netflix, HBO (de még a Youtube is néha csak 1080p), stb. nem támogatott, tehát a felbontás 480p, ilyenkor jól jön a Kodi tudása, telepíthető olyan kiegészítő amivel nagyobb felbontás érhető el vagy alternatív Áruház pl. Aptoide ahonnan rá lehet varázsolni olyan app-okat amivel menni fog..

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#5631) kenand válasza Ejelhar (#5629) üzenetére


kenand
Topikgazda

905 óta a 922-ig nem volt nagy előrelépés (sőt visszalépés is volt: 905w) (Jó a 912-nek 8 magja, van a többinek 4) TV boxnak nem kell az USB 3.0, max ha NAS funkciót is ellát. 922X nekem is szimpatikus :) majd egyszer talán veszek egyet. Sőt olyan board is van aminek van egy PCIe slotja, így mehet bele egy PCIe Sata vezérlő is...

[ Szerkesztve ]

(#5632) Somatom válasza blakey (#5630) üzenetére


Somatom
veterán

Pontosan azért írom ezeket, mert van bennük pár év tapasztalatom. Régóta használok Kodit mindenféle platformon. Küzdöttem már vele párszor. Ha te is így vagy ezzel, akkor neked sem ismeretlenek azok az addonok, amikről írtam. Vagy, te nem emlékszel a TVGuide Fullscreen -re? Vagy, tán az HBO GO -val kapcsolatban kamuztam volna? Én csak azt szeretném, hogy a képminőség, a kadenciahelyes lejátszás mellett ezek a szopások is legyenek megemlítve, mert a Kodihoz ezek is hozzátartoznak.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5633) kenand válasza Somatom (#5632) üzenetére


kenand
Topikgazda

HBO GO EU könnyen telepíthető, egy varázsló végigvisz, nincs vele szívás...

(#5629) Ejelhar

Amazon fire tv Cube 922-re épül (az sem olcsó) mennek a 4K streamek (Netflix stb) LAN+USB részét viszont elbaltázták...

[ Szerkesztve ]

(#5634) Ejelhar válasza kenand (#5631) üzenetére


Ejelhar
senior tag

TV boxnak nem kell az USB 3.0,

Vitatkoznék :)
Ha az eMMC-n meghagyom az Androidot, akkor legyen már piszok jó I/O alrendszere a Linuxnak is, ne kelljen arra sokat várnia. USB3-ról futó Ubuntu 18.04 LTS Linux Khadas Vim3 Pron mérve Kodi alól, úgy, hogy fut közben az XWindow és alatta a Firefox, szóval a hozzáférése nem kizárólagos. De így azért már rendben vagyunk :N :

[ Szerkesztve ]

(#5635) kenand válasza Ejelhar (#5634) üzenetére


kenand
Topikgazda

De én arra gondoltam ha kimondottan TV-boxnak és filmézéshez használod, nem kell az USB 3.0.. ha másra is akkor jól jöhet. (De PCI slottal még jobb...)

(#5636) Somatom válasza kenand (#5633) üzenetére


Somatom
veterán

Nálam Androidos Kodiban használhatatlan. Hang nincs, 5 másodpercenként pufferel még a legalacsonyabb bitrátával is. Három készüléken próbáltam, mindhármon ezt csinálja. Mondhatnánk, hogy szaradroid, csakhogy ugyanezeken a készülékeken és hálózatokon a kliensalkalmazás tökéletesen fut.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5637) Ejelhar válasza kenand (#5635) üzenetére


Ejelhar
senior tag

A fene tudja.
A Vim3-nak van alul m.2 NVMe csatija, viszont csak 60 mm-res SSD-t lehet beletenni úgy, hogy nem lógjon ki az oldalán. Az ritka, meg -gondolom- ezekről lespórolták a cache RAM-okat, ezért kicsi.
Nem baj, de van olyan bővítő hozzá, amivel ez megoldható. Okay, csak ezzel meg az a gond, hogy alulról is kéne hűteni a boxot, de ez így már útban van ehhez, ráadásul az SSD is hőt termel.

Szvsz, túl picire tervezték e boxot, hűtés szempontjából nem optimális.
Szóval ... inkább USB3. Az már elég gyors.

[ Szerkesztve ]

(#5638) Csicsóka válasza Ejelhar (#5603) üzenetére


Csicsóka
őstag

Nyilván jó dolog a fejlődés, és a Khadas támogatja a Linuxot is rendesen. Neked, nekem az sokszor fontosabb, mint hogy megy e a droid rajta vagy sem. Teljesítményben pedig nincs párja Amlogic vonalon a 922-nek. Arra azért kíváncsi lennék, hogy vesz e még valaki manapság Vero 4K-t Sam-től, vagy már ezen is túl lépett az idő.

(#5639) Csicsóka válasza kenand (#5627) üzenetére


Csicsóka
őstag

Lett aztán rá nem sokára 18-as KODI, én még használtam egy darabig, HBO GO-t is néztem rajta.

(#5640) Csicsóka válasza Ejelhar (#5637) üzenetére


Csicsóka
őstag

S905x2 USB3-on 250MB/s tud SSD-ről olvasáskor. Ez még mindig csak a fele amit egy AMD Ryzen-re dugva tud ez az SSD ugyan arra az USB3 to SATA vezérlőre téve. Nyilván a 922 többet tud ettől, ha lenne ilyenem, kíváncsiságból tolnék rajta egy iozone tesztet.

(#5641) Ejelhar válasza Csicsóka (#5640) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Számottevően nem jobb. Ez Khadas Vim3 Pro.

Gyári rendszer alatt mértem, Ubuntu 18.04 LTS (Bionic).
A kernel forrás szabadon hozzáférhető, én belefordítottam néhány modult ami még kell nekem (VLAN, LIRC ilyenek), de nem patcheltem semmit. Valószínűtlen, hogy ez érdemben befolyásolná a teszteredményeket.

Nem igen kultiválom a szintetikus teszteket, ezért Xwindow megy, alatta az automatikus bejelentkezés is, a Desktop meg automatikusan indít pár programot, közöttük a Firefoxot is.

Eredmények:
[ nálam van egy aktív USB3.1-es HUB rádugva a Khadas USB3-as portjára, lemértem azzal és nélküle is, úgy tűnik ez nem szűk keresztmetszet, nem befolyásolja a mért eredményt ]

root@Khadas:~# iozone -e -I -a -s 100M -r 4k -r 16k -r 512k -r 1024k -r 16384k -i 0 -i 1 -i 2 -+u
        Iozone: Performance Test of File I/O
                Version $Revision: 3.429 $
                Compiled for 64 bit mode.
                Build: linux
        O_DIRECT feature enabled
        Auto Mode
        File size set to 102400 kB
        Record Size 4 kB
        Record Size 16 kB
        Record Size 512 kB
        Record Size 1024 kB
        Record Size 16384 kB
        CPU utilization Resolution = 0.004 seconds.
        CPU utilization Excel chart enabled
        Command line used: iozone -e -I -a -s 100M -r 4k -r 16k -r 512k -r 1024k -r 16384k -i 0 -i 1 -i 2 -+u
        Output is in kBytes/sec
        Time Resolution = 0.000001 seconds.
        Processor cache size set to 1024 kBytes.
        Processor cache line size set to 32 bytes.
        File stride size set to 17 * record size.
            kB  reclen    write  rewrite    read    reread    read     write    

          102400       4    15006    18034    18517    18794    16482    18154
          102400      16    50410    58120    61647    61893    47169    60949
          102400     512   242263   234594   251983   249897   251264   260792
          102400    1024   270668   288271   287535   288886   285364   305221
          102400   16384   289354   307262   304418   296729   300184   304740

[ Szerkesztve ]

(#5642) Ejelhar válasza Ejelhar (#5641) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Utánlövés:
De azért valami meglepett, lemértem USB2-őn is.
Ez sem szintetikus teszt, szintén üzemi körülmények, a Khadas USB2-es portján szintén HUB, azon MCE infra vevője és két rádiós keyboard. Erre a portra csatlakozot a blokkos eszköz.

Na most, más olcsóbb és régebbi boxokon én itt legfeljebb 24 MB-t mértem, ezen viszont közelítjük az elméleti határt. Sőt, azért itt is van minimális overhead, ennél többet USB2-ből nehezen lehet kihozni. Csak a releváns rész másolva:

    kB  reclen    write  rewrite    read    reread    read     write
102400       4    10823    12555    11056    10964     9404    12578
102400      16    22354    25238    22813    23178    21947    25331
102400     512    37450    37874    37449    37235    36378    37677
102400    1024    38899    38612    37918    37851    37212    38439
102400   16384    38948    39170    38216    38216    38132    39183

(#5643) kenand válasza Csicsóka (#5639) üzenetére


kenand
Topikgazda

Akkor arról lemaradtam, jött a tavasz én meg kinn dolgoztam reggeltől estig, az informatika háttérbe szorult.. Kár érte...

(#5644) kenand válasza Somatom (#5636) üzenetére


kenand
Topikgazda

Sajnos lehet a Kodi nincs optimalizálva arra a chipsetre, ráadásul nagyobb az erőforrás igénye Android+Kodi -nak, mink minimal Linux+Kodi (CE)-nak
Én nem is használom a Kodi-t Android alatt...

(#5641) Ejelhar
Utána néztem PCIe-s változat csak Rock64 pro-bol van, amlogic 922-ből nem találtam olyat..

Sajna a Amazon Fire TV boxot is jól elbaltázták, 100-as a LAN-ját az is egyetlenegy micro USB 2.0 portba kell dugni.

Nincs gigás LAN, USB 3.0 és SD kártya slot, SPDIF sem...(így hiába amlogic 922 ), pedig a Netflix stb biztosan támogatott...

[ Szerkesztve ]

(#5645) Csicsóka válasza Ejelhar (#5641) üzenetére


Csicsóka
őstag

Nem is kell elvárni ezektől a pár watt fogyasztásű ARM magoktól hogy annyit tudjanak mint eg PC proci.
Csak kiváncsiságból elővettem a Rock64 SBC-t, mert úgy emlékeztem hogy az szekvenciális olvasásban megközelítete az SSD tudását. Ez mutatta, Armbian Bionic with Linux 4.4.210-rockchip64 alatt, itt is futott az X.

root@rock64:~# iozone -e -I -a -s 100M -r 4k -r 16k -r 512k -r 1024k -r 16384k -i 0 -i 1 -i 2 +-u
Iozone: Performance Test of File I/O
Version $Revision: 3.429 $
Compiled for 64 bit mode.
Build: linux

Contributors:William Norcott, Don Capps, Isom Crawford, Kirby Collins
Al Slater, Scott Rhine, Mike Wisner, Ken Goss
Steve Landherr, Brad Smith, Mark Kelly, Dr. Alain CYR,
Randy Dunlap, Mark Montague, Dan Million, Gavin Brebner,
Jean-Marc Zucconi, Jeff Blomberg, Benny Halevy, Dave Boone,
Erik Habbinga, Kris Strecker, Walter Wong, Joshua Root,
Fabrice Bacchella, Zhenghua Xue, Qin Li, Darren Sawyer,
Vangel Bojaxhi, Ben England, Vikentsi Lapa.

Run began: Tue Feb 25 09:11:41 2020

Include fsync in write timing
O_DIRECT feature enabled
Auto Mode
File size set to 102400 kB
Record Size 4 kB
Record Size 16 kB
Record Size 512 kB
Record Size 1024 kB
Record Size 16384 kB
Command line used: iozone -e -I -a -s 100M -r 4k -r 16k -r 512k -r 1024k -r 16384k -i 0 -i 1 -i 2 +-u
Output is in kBytes/sec
Time Resolution = 0.000001 seconds.
Processor cache size set to 1024 kBytes.
Processor cache line size set to 32 bytes.
File stride size set to 17 * record size.
random random bkwd record stride
kB reclen write rewrite read reread read write read rewrite read fwrite frewrite fread freread
102400 4 14898 17318 15515 15515 15490 17284
102400 16 53140 61840 76018 75996 44300 52326
102400 512 269295 281539 307951 307764 261784 209055
102400 1024 277082 279261 335835 335533 300416 227171
102400 16384 101003 157953 390371 390372 387548 292709

iozone test complete.

(#5646) Somatom válasza kenand (#5644) üzenetére


Somatom
veterán

Lehet. Eddig Snapi 625 -ön, MTK 8176 -on és MTK Helio X27 -en próbáltam. Még megnézem Note 9 -cel (Exynos 9810).

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5647) kenand válasza Somatom (#5646) üzenetére


kenand
Topikgazda

Helio X27 pedig már nem olyan gyenge SOC...itt nézd át a táblázatot

(#5648) Shingen válasza Somatom (#5564) üzenetére


Shingen
addikt

de a pc amivel majd ftp kapcsolatot akarok létesíteni kábelen van összekötve a routerrel.

風林火山

(#5649) Somatom válasza Shingen (#5648) üzenetére


Somatom
veterán

Az mindegy, ugyanaz a belső háló. Boxon futottam már bele olyan hibába, hogy egy program, vagy ROM (tehát maga a box) nem tudta értelmezni a Lan kapcsolatot. Ezért javasoltam a wifis tesztet.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5650) Shingen válasza Somatom (#5649) üzenetére


Shingen
addikt

okés kipróbálom, köszi

風林火山

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.