Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) vihartigris válasza konyi79 (#935) üzenetére


vihartigris
őstag

Ennek a cikknek erősen fizetett hirdetés szaga van! :((

bármi reciproka a semmi

(#952) Mr.Csizmás válasza vihartigris (#951) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

sztem inkább az előnyökre koncentrált, hogy mi jött be neki. a cikk alapján én is vennám, csak épp a pénztárcám és Z7 inkompatibilis.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#953) madgie válasza vihartigris (#951) üzenetére


madgie
titán

Nem hiszem, hogy fizetett cucc ez, de pölö a "prizmaházon" lévő bravúros újdonságot - á lá EVF/LCF kapcsolót - azért elég rég használja más is, például a Fujinak is ott van az X-T1 óta (és előtte is volt erre gomb, csak a gép hátán).

(#954) vihartigris válasza Mr.Csizmás (#952) üzenetére


vihartigris
őstag

"Tömören röviden azt tudom mondani hogy az AF brutális, -egyszerűen hiba nélkül érzékeli a gép az arcokat, -Ha az új firmware-el a szemkövető fókusz is ilyen jól működik akkor az remek hír lesz a Nikon Z 6 és Z 7 vásárlásán gondolkodók számára, -Főként AF-S-ben használtam, tehát nem követő módban."

Hát, izé, nem is tudom ...

bármi reciproka a semmi

(#955) madgie válasza vihartigris (#954) üzenetére


madgie
titán

De ebben mi a gond? Hogy nem Sony módra C-AF-ben arckövetőzik? Miért kellene feltétlenül abban használni?

(#956) 80hun válasza vihartigris (#951) üzenetére


80hun
addikt

Csak nem. :)
Pont az afc-t húzza le , kb kiasgyerekfotózásra már nyögvenyelős az af ha sportra sem az igazi :)

(#957) vihartigris válasza madgie (#955) üzenetére


vihartigris
őstag

Ha valaki nem részrehajló (fizetett) cikket akar írni, akkor a váz gyengeségeinél is meg kellene említeni a konkurencia gépeinek tudását, nem csak akkor kell említeni a konkurenciát amikor véleménye szerint a Z7 jobb valamiben.

bármi reciproka a semmi

(#958) madgie válasza vihartigris (#957) üzenetére


madgie
titán

De ha nem ismeri a Sony-t. Meg amúgy qrvára túl van lihegve ez a szemfókusz dolog, egy csomó helyen macerásabb azt használni, mint mondjuk egy sima trackinget.

[ Szerkesztve ]

(#959) mikrofon válasza madgie (#958) üzenetére


mikrofon
addikt

Én is inkább arra gondolok, hogy nem ismeri a Sony-t. A kapcsoló miatt meg valószínű a Fuji-t sem....
Lehet ez az első MiLC amit használt... Akkor pedig érthető a csodálat mert akkor az magának a MiLC-nek is szól és nem kifejezetten a Nikon-nak... Legalább is én így értelmeztem az írást.

Tényleg jó a szemkövetés a Sony-ban, de én is gyakrabban használom a kijelölős, négyzetes követést. Sok esetben tényleg egyszerűbb megérinteni az adott részt, vagy becélozni a kis fókuszmezővel. Így nem kérdés, hogy melyik embert, állatot kell folyamatosan követni.... Mondjuk az is igaz, hogy ilyenkor akkora mélységélességet használok, hogy az egész emberi vagy állati fej, test éles legyen, ne csak a szem....

(#960) madgie válasza mikrofon (#959) üzenetére


madgie
titán

"Mondjuk az is igaz, hogy ilyenkor akkora mélységélességet használok, hogy az egész emberi vagy állati fej, test éles legyen, ne csak a szem...."

APS-C-n ez egyszerűbben megoldható :D

(#961) csacsi77 válasza #31733248 (#936) üzenetére


csacsi77
senior tag

A szokásos mantrát most is el mondom, hátha egyszer az univerzum megadja. Gyere Sony SEL 16-50mm f/2,8 E. Gyere már!!!! :O
Használtam Canonon Sigma 17-70-et. Nem volt rossz, de hamar elhagyta az f/2,8-at. Egyébként gyors is volt és pontos. Csak amikor átraktam videóra, akkor jött ki, hogy nem STM-es obi. Ha jól emlékszem a te videódban is szörnyű hangja van mozgókép alatt.
Egyébként még egyáltalán nem zártam ki a Sony A6500-öt. Ha kell a fényerő akkor ráraknék egy LA-EA3-at és az A-mountos 16-50 f/2,8 SSM-et. Meike markolatot vehetek hozzá és akkor egy családi fotózást ki is bír (plusz én vagyok a fotós a napellenzővel és a portrémarkolattal!! ;] ). Ha meg a kis méret kell, akkor a 16-50 palacsinta vagy a Zony 16-70 f/4, amit használtam és én elégedett voltam.
És akkor már csak azzal a kisördöggel kell kell megbirkózni, hogy nem FF a váz vagy nem Fuji, amit mindig is ki szerettem volna próbálni.
Sok bajom van, tudom....

Öreg fater megoldja!!!!

(#962) kovsol válasza madgie (#960) üzenetére


kovsol
titán

Nekem APS-C vel az volt a gondom, hogy jóval kevésbé bírta a magasabb ISO -t. Viszont amíg sikerült normális ISO értéken maradni elégedett voltam. (Sony A6300 -t használtam, most meg A7III)

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#963) madgie válasza kovsol (#962) üzenetére


madgie
titán

6400-8000-ig bírja a Fuji, ami afölött van (fényerős fixekkel), ott már rég illene vakuznom :D

(#964) brickm


brickm
őstag

Sziasztok!
Sony A7II vázat használ esetleg valaki?
Van tudomásotok olyan app-ról, amivel át lehet venni az elkészült képeket a gépről iPadre/iPhone-ra?

(#965) hemaka válasza brickm (#964) üzenetére


hemaka
nagyúr

A gyári app nálam tökéletesen működött anno az r3-on, akkor gondolom azon is megy. [link]

[ Szerkesztve ]

(#966) Stauffenberg válasza brickm (#964) üzenetére


Stauffenberg
Topikgazda

Pont pár napja szóltak neked, hogy ennyire specifikus kérdésekkel a gyártó topikját érdemes keresni.

Most már tényleg össze fogom rakni az összefoglalót, mert csak az első (nyitó) hozzászólásban hangzik ez el "szabályként".

Ez egy péniszméregető topik, nem helpdesk. :)

(#967) hemaka válasza Stauffenberg (#966) üzenetére


hemaka
nagyúr

Kinek nagyobb a szenzora? :DDD

(#968) vihartigris válasza hemaka (#967) üzenetére


vihartigris
őstag

Kinek vastagabb, hosszabb az obija :DDD

bármi reciproka a semmi

(#969) Lassú Víz válasza vihartigris (#968) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Nem-nem. Nem kérjük azt a képet a kezdő fotósból!

Az én szenzorom kicsi, de meglehetősen nagy tudással van körbeépítve :DDD (Olympus E-M1 MkII.)

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#970) 80hun válasza Lassú Víz (#969) üzenetére


80hun
addikt

Van ahova így is kevés , hiába van ahova kell a nagy méret is :D

(#971) brickm válasza hemaka (#965) üzenetére


brickm
őstag

Szia, köszi a választ, sajnos csak teker a képátvitel menü, de nem tölt át. Youtube-on nézegettem a videókat, de egyik se segített eddig sajna. (le is van pontozva, lehet másnak is van vele baja. bár egy másik OS verziót még megér, hátha) A Play memories app meg nem is csatlakozik a vázhoz, csak 10ből 2x

(#966) Stauffenberg
Nagyon megértelek, de itt lehet vannak olyanok(sőt biztos, akik már a sony csoportban nincsenek, mert váltottak mondjuk. Itt szélesebb körben elérhetőek az emberek és nem azt kérdeztem, hogy ki reballozott már A7 procit, hogy itt ne lehessen érdemi választ kapni....
De amúgy meg ha ennyire csak minden másnak van itt helye, pl a poénos beszólásoknak, akkor azt írd ki, hogy ez a f szfogdosó cosport és be se lépek....

(#972) kovsol válasza brickm (#971) üzenetére


kovsol
titán

Imaging Edge Mobile az új hivatalos applikáció.
Kamerán send to smartphone opciót kiválasztod, majd ott, hogy képek kiválasztása a telefonon. Utána wifin csatlakozol a kamerához a mobiloddal/tabelteddel. Ezután elindíthatod az applikációt a mobil eszközön, és magától megtalálja a kamerát.
Legalábbis nekem így megy A7III-al. Nem emlékszem hogy ment régi vázakkal már. Rég volt :D

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#973) hemaka válasza kovsol (#972) üzenetére


hemaka
nagyúr

Itt van nálam egy A6000, az elég régi és most próbáltam ki, pont így megy még mindig. Ráadásul béta ios-szel próbáltam, azon is megy a sony app rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#975) Neck


Neck
veterán

Az eShutter előnye :B Érdekes ilyen cikket is olvasni.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#976) PuMbA válasza Neck (#975) üzenetére


PuMbA
titán

Körülbelül a legjobb dolog a MILC-ekben a halk zár lehetősége :)

[ Szerkesztve ]

(#977) mikrofon válasza PuMbA (#976) üzenetére


mikrofon
addikt

Azért ez ez elég DSLR-es szöveg egy a9 esetén.
Bőven van jobb dolog az a9-ben mint hogy halk a zár....
Használni kell pár ezer kép erejéig és egyből fel is tűnik....

(#978) Mr.Csizmás válasza PuMbA (#976) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a fórumokban meg az olcsó téves közhelyek büntetlenül leírása :DD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#979) Stauffenberg válasza PuMbA (#976) üzenetére


Stauffenberg
Topikgazda

Halk zárat tudhatnának a DSLR-ek is, az igazi zajgenerátor nem is a zárszerkezet, hanem a felcsapódó tükör, de már bő 10 éve lehet fotózni DSLR-en is felcsapott tükör mellett.

Én amúgy ezt imádom a Panasonic G80-ban (meg amik megkapták ezt a mágneskapcsolású spéci zárat, de ez volt az első ilyen váz), hogy mechanikus zárral is baromi halk, kollégám E-M1 II-t használ (meg egy Nikon D800-at) és amikor megmutattam neki ő is csak magasztalni tudta.

Aztán ha ez is túl hangos, még mindig ott van az e-shutter, ami szintén olyan dolog, amit a DSLR-ek is tudhatnának tükörfelcsapás mellett, nincs technikai akadálya, inkább az akarat hiányzik (meg nehéz lenne úgy gyártási költséget optimalizálni, hogy a gépnek egyaránt jó AF rendszere legyen OVF és LiveView mellett is).

(#980) Lassú Víz válasza Stauffenberg (#979) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Az E-M1 MkII elektronikus zára már lehetővé teszi a vakus fotózást. Lehet a többieké is, azt nem tudom. Egy-egy nyilvános aláíráskor, látványkézfogás során korábban villogtak a vakuk rendesen. Szerintem inkább a vakuhasználat gátolja mint az akarat. Az is igaz, hogy már elég régen száműztem a híradókat az életemből, lehet ma már csak tolnak párat az ISO-n és nem vakuznak.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#982) PuMbA válasza Mr.Csizmás (#978) üzenetére


PuMbA
titán

Nekem a MILC-ekben ez tetszik körülbelül a legjobban, ezért írtam :)

[ Szerkesztve ]

(#983) Mr.Csizmás válasza PuMbA (#982) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nekem a canon developer team tevékenysége tetszik nagyon, a B-2 lopakodót tovább lehetne fejleszteni a technikájukkal, annyira észrevétlenek :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#984) Mercutio_ válasza mikrofon (#977) üzenetére


Mercutio_
félisten

Tudod, van az elmélet (YT) és a gyakorlat:DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#985) #31733248 válasza Lassú Víz (#980) üzenetére


#31733248
törölt tag

Nyilván ízlés kérdése, de ha van egy kis természetes fény, akkor én általában elkerülöm a vakuzást. A mostani vázak már jól bírják a magas ISO-t, egy fényerősebb üveggel messzire lehet jutni.

(#986) PuMbA válasza Mercutio_ (#984) üzenetére


PuMbA
titán

(#987) kovsol válasza PuMbA (#986) üzenetére


kovsol
titán

Én el nem hiszem, hogy ekkora noobok ezek. Elmegy pl aksi nélkül? De hogy még egy powerbank sincs nekik az megint a hihetetlen kategória.

May the Force be with you!

(#988) konyi79 válasza kovsol (#987) üzenetére


konyi79
addikt

Clickbait.
Lehet témázni, sok hozzászólást fog generálni = reklámbevétel.

(#989) Stauffenberg válasza PuMbA (#986) üzenetére


Stauffenberg
Topikgazda

Ők még léteznek? Már tök rég leiratkoztam róluk és a Youtube algoritmusa is szépen kirostálta. Kösziszépen, megint hetekig eltart majd amíg eltűnnek újra az ajánlott videók közül... :DDD

(#990) mikrofon válasza Stauffenberg (#989) üzenetére


mikrofon
addikt

pont ugyan ezt éreztem mikor rákattintottam a videójukra....

(#991) OPiiPO válasza Stauffenberg (#989) üzenetére


OPiiPO
addikt

én a múltkor poénból Lakodalmas Lajos munkásságára kerestem rá Spotify-ban, hetekig szenvedtem tőle :D

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#992) Sancza válasza Stauffenberg (#989) üzenetére


Sancza
tag

Egyik YT ajánlásnál mondd azt a Youtube-nak, hogy ez "Nem érdekel", majd a YT megkérdezi miért nem, arra jelöld be azt, hogy ez a csatorna nem érdekel. Ezután elvileg már többet nem fogja annak csatornának a videóit ajánlani :D nem kell hetekig várni, hogy kikopjanak

Nekem ez működött, más csatornák szarjait így tudtam eltüntetni az ajánlott videók közül és többet nem is ajánlotta őket YT

(#993) Stauffenberg válasza OPiiPO (#991) üzenetére


Stauffenberg
Topikgazda

Megérdemelted. De komolyan. :DDD

(#994) madgie válasza OPiiPO (#991) üzenetére


madgie
titán

Írd hát ki a nevét, úgyis szerszámgépekben akar utazni, Galam Bosch néven :D

(#995) OPiiPO válasza madgie (#994) üzenetére


OPiiPO
addikt

jujjj :DDD

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#996) vond


vond
MODERÁTOR

Nézem a videós képminőségeket, és azért nagyon durva, hogy mennyivel élesebb, részletgazdagabb az MFT GH5, mint a FF A7III.

Még a "kis" G80 is jobb ilyen téren, mint a A7III.

Persze érzékenységben, dinamikában ott van az 1,5-2 FÉ előny biztosan a Full Frame Sony-nál, de a GH5-höz képest már nem is olyan nagy a különbség.

Folyamatosan motoszkál az agyamban, hogy eladok minden MFT cuccot, és egy kis kölcsönnel irány a FF világa. De most megint elbizonytalanodtam egy kicsit.

Azt hiszem, jó lesz, ha elnyugszok a seggemen. :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#997) kovsol válasza vond (#996) üzenetére


kovsol
titán

Milyen profil és milyen beállítás mellett készült.
Ez meg ugye 1080p nem is 4k, és Sony gépeknek a 4K ami nagyon részletgazdag. Arról meg ne is beszéljünk mennyivel magasabb ISO -t bír el videóban egy A7III.

És felmerül bennem a kérdés, hogy a Sony jpeg képe miért 802KB ha a G85 képe meg 1,3MB, miközben a Sony 50Mbit/s felvételre képes 1080p 24p mellett, míg a G85 1080p 30p mellett 24Mbit/s -t tud csak.

May the Force be with you!

(#998) vihartigris válasza vond (#996) üzenetére


vihartigris
őstag

Az egyik kép 800 KB-os, a másik 1,6 MB-os.

bármi reciproka a semmi

(#999) vond válasza kovsol (#997) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Igen, jó lenne tudni egy kicsit többet a használt beállításokról és körülményekről. De más közvetlen összehasonlítást nem találtam. Ha tudsz ilyet, akkor linkeld már be lgysz. ;)

A lassítás miatt én az A7III-at is 90%-ban 1080p-ben használnám, ezért nekem ez fontosabb, mint a tűhegyes/pengeéles 4K.

Az ISO-t írtam én is, hogy nagyjából 2 FÉ lehet. Vagy még ennél is több pl. egy GH5-höz képest?

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#1000) kovsol válasza vond (#996) üzenetére


kovsol
titán

Az az ISO kép alapján kb a GH5 ISO6400 olyan, mint a Sony 25600.
A7III az az A7SII vel vetekszik ISO tűrésben.

Lassítás szempontjából is fals infót adhat ez az egy szem kép úgy gondolom.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.