Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) Stauffenberg válasza t72killer (#1650) üzenetére


Stauffenberg
Topikgazda

Nem értem mit szenvedsz ezen a kérdésen ennyit, meg kell venni az A7 III-at, remek váz lett, rendszerként is már értelmezhető, objektív van fosásig, akár más rendszerekből áthozva, akár natívan, mehet bele SD kártya (és abból sem csak 1 db), fotóra és videóra is tökéletes a maga kategóriájában.

Párhuzamosan féltucat topikban várod, hogy valaki rábeszéljen végre az A7 III-ra. Szerintem nincs ezen mit rágni, annyiszor leírtad az igényeidet, erre A7 III kell. Oké spórolsz az elején 600 eurót a Z6 csomagon, de nézd meg akkor azt is, hogy a neked kellő objektívekkel és memóriakártyákkal mekkora lesz a végszámla.

(#1652) t72killer válasza Stauffenberg (#1651) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Abbahagytam a siránkozást-népnyúzást, z6 lesz:DDD. (azért nem 1xerű komplett rendszert váltani 6év után, úgy, h még a sok kedvezmény mellett is vastagon kell a buxtárcában vakarászni...)

Ok: lényegesen jobb IBIS + a teljes csomag árkülönbsége 1000EUR fölött van, pláne ha telének a 200-500as nikkort számolom<- az ürge elég idegesítő, de a lencse jól muzsikál a z6-on:R

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1653) jmakk válasza t72killer (#1650) üzenetére


jmakk
őstag

Azt beleszámoltad, hogy a Sony A7III-ra is van 150EUR cashback?

(#1654) 80hun válasza #31733248 (#1649) üzenetére


80hun
addikt

:) De nagyon fizetett hirdetésnek kell lenni hogy igy nézzük :)

Akkor a canikon 2018-ban kezdte a fejlesztést?
Mert ugye az a7ii megjelenésekor már el kellett volna kezdeni
A lényeg hogy lekésték a vonatot :)

(#1655) Stauffenberg válasza t72killer (#1652) üzenetére


Stauffenberg
Topikgazda

Nálam már ott kiesett a szerencsétlen Z6, hogy csak egy kártyahely van benne, az már csak hab a tortán, hogy az is XQD.

Ha mondjuk XQD + SD (UHS-II) foglalat lenne benne, máris sokkal emészthetőbben nézne ki. Ennyi pénzt én a magam részéről nem adok egykártyás gépért.

Én amúgy csípem a Nikont és baromi boldoggá tenne ha végre magukra találnának, de ebben a formában a Z-rendszerben egyetlen váz sincs, ami megmozgat bennem valamit.

(#1656) t72killer válasza jmakk (#1653) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Átszámoltam, kb 600 tele nélkül:R, kedvezmények levonása után:

Sony: váz 1795€, MC-11: használtban kb 150€, 1.8/55: 690€, 2.8/24-70: 1809€, szumma 4444EUR:))

Nikon: váz+FTZ+64GB XQD: 1600€, 1.8/50: 350€, 2.8/24-70: 1860€ Szumma 3810EUR

+ a tele-sztori ahogy nézem párszáz EUR-val lesz olcsóbb a nikonnál (200-500, használtan kb 800EUR).

#1655: mivel nem vagyok profi/nem ebből élek, nekem elég lesz egy memkari. A videót majd lehet komolyabb szintre tanulom idővel egy ninjával, de az meg pont arról szól, h nem a vázban lévő memkarira rögzítesz:R.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1657) Stauffenberg válasza t72killer (#1656) üzenetére


Stauffenberg
Topikgazda

Ha elkezdesz egy utazáson 4K-ban rögzíteni, meg sok RAW fotót tolni, akkor az a 64 GB-os kártya rohadt hamar megtelik ám. :) Szóval én alsó hangon még egy 128 GB-os kártyát vennék még mellé (csak azért nem 2x64GB-ot, hogy ne kelljen annyit cserélgetni ;] ).

Megnéztem a német MM oldalán az eurós árakat és 250-280 EUR még simán elmegy erre. Elmebeteg árak. Meg egy normális kártyaolvasó sem árt.

Nézd, ha neked ez a szett tetszik, ezt vedd. Amúgy olyan rohadt mindegy, úgysem ezen fog múlni, hogy mit hozol ki belőle.

(#1658) zsiga_667 válasza Stauffenberg (#1657) üzenetére


zsiga_667
tag

"Ha elkezdesz egy utazáson 4K-ban rögzíteni, meg sok RAW fotót tolni, akkor az a 64 GB-os kártya rohadt hamar megtelik ám."
Ha már mindenki a kétkártyás vázakra esküszik, mert fő a biztonság, hogy merül fel bárkiben hogy egy utazást végigtol ugyanazzal az egy darab kártyával? Naponta backup külső vinyóra, és/vagy felhőbe.

(#1659) t72killer válasza Stauffenberg (#1657) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, 90%-ban a gép mögött lapuló 2lábú skilljein múlik, milyen kép készül a gép előtt mászkáló 4lábúról :)).

A következő egy év útjain lesz nálam laptop, úgyh tudom késleltetni a memkari-vásárt, főleg h inkább egy tényleg gyors cfexpress karit vennék majd másodiknak.

Fotóban amúgy már kinőttem abból, h a bolha fenekéről is 100képes gyűjteményt toljak az "eztmársosefogommegnyitni/ újranézni" mappába, viszont a videó tleg eszi a helyet.

#1658: Nemrég boncoltam fel a behalt elektronikájú wd külső, sd-olvasós winyómat, vmi ilyesmi lesz az utódja.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1660) zsiga_667 válasza t72killer (#1659) üzenetére


zsiga_667
tag

:K
Ha lenne rá pénzem (meg ha nem lennék rákényszerítve hogy cipeljem a notimat), én is valami ilyesmit vennék; így meg maradt a sima USB-s külső HDD meg a notebook. Meg az amazon cloud, valami havi 3ezer körül van a Prime, amihez kapsz korlátlan fotó-tárhelyet is.

(#1661) Fandango válasza t72killer (#1656) üzenetére


Fandango
veterán

"mivel nem vagyok profi/nem ebből élek"

Mivel fejben már teljesen rápörögtél a rendszer cserére, meg elég erős GAS van nálad, ezért azt várod, hogy más is megerősítsen, hogy ennyi pénzt elkölts, pedig érdemi előnyöd és hasznod szerintem semmi nem lesz belőle. Mivel látszik, hogy az árkülönbség elég erős érv nálad, ezért nagyjából teljesen felesleges pénzkidobás amire készülsz.
Jobban érdekel az egésznek a technikai oldala mint maga a fotózás, hasonlítgatni a rendszereket, obikat, mi miben jobb nem jobb. Neked ez okoz örömet, nem az hogy fotózz vagy videózz.

[ Szerkesztve ]

(#1662) lugosi válasza t72killer (#1646) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hát, úgy látszik a fogalmak is relativizálódnak, én még úgy tudtam, hogy attól lesz kistele vagy nagytele valami hogy milyen a látószöge, de lehet hogy újabban a súly/méret alapján mondják meg.

(#1663) t72killer válasza Fandango (#1661) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A gépcsere egyik oka (amellett, hogy kész szenvedés repülő madarat lőni a pana rendszerrel):


(nem, akkor se jön le, ha izopropanolos fülpiszkálóval vakarászom a szenzort+nagyítóval se látszik semmi - illetve az is valószínűtlen, hogy minden kékeges képemnél pont ugyanott gyakorlatozzon a goa'uld flotta)

Egyébként meg visszatérek a márkához, amiben "felnőttem" (ha nem mennek csődbe...) - csak erősen kérdéses volt, hogy rendbeszedték-e magukat videós téren, ami miatt anno épphogy otthagytam őket 8évvel ezelőtt.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1664) Mirman válasza lugosi (#1662) üzenetére


Mirman
őstag

Nem relativizálódik semmi csak félre ment a fordítás. :DDD Az angolban a short/ long telephoto lens kifejezés a magyar kistele / nagytele megfelelője. A small / big pedig a fizikai méretre utal.

(#1665) 80hun válasza t72killer (#1663) üzenetére


80hun
addikt

Alkoholal ne vakarásszál semmit a gépeken és obikon.
Létezik erre megfelelő szer :D

(#1666) t72killer válasza 80hun (#1665) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hmm, nekem anno egy csillagászati optikákat csináló szaki javasolta az izopropil-alkoholt, fényképezőgép-lencsére is kb 20éve - azóta azzal pucolom a gépeimet kívül-belül. Volt már, hogy gépből kiszerelt, IR-szűrő leműtött szenzort mostam le vele, semmi problémát nem okozott:R.

Jól old mindenféle szutykot, nem vezeti az áramot és nem oldja sem a nyákok anyagait, sem a lencsebevonatokat.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1667) 80hun válasza t72killer (#1666) üzenetére


80hun
addikt

Én már szedtem le vele komplett bevonatot :)

A zeiss obitisztitónak 5%a alkohol ha jól emlékszem

A tiszta izopropilnál még a féktisztító is gyengédebb :D

(#1668) t72killer válasza 80hun (#1667) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Wow, kellemetlen, milyen obiról? Régi nikkorokat pucolgattam vele sokat, azokkal nem vt gond (tudtommal TiO2 bevonat).

Mindenesetre köszi a figyelmeztetést :R.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1669) 80hun válasza t72killer (#1668) üzenetére


80hun
addikt

Altalában nincs gond de soha nem lehet tudni
Obikhoz a zeisset használom
Szenzorhoz egyszer kellett akkor vettem egy készletet.

(#1670) Stauffenberg válasza t72killer (#1663) üzenetére


Stauffenberg
Topikgazda

Máté Bence is elvan Panasonic nagykövetként, most is sorra nyeri a díjakat. :DDD

Btw nem tartom hülyeségnek kihozni legalább egy próba erejéig a G9-et vagy E-M1 II-t ha már ingyen van, vidd el madarazni őket, ha beválnak nem kell rendszert váltani.

Valószínűleg a Z6 jobb AF-et tud, csak ez méret/ár arányokban is más dimenzió. De persze te tudod, de a próbát attól még megcsinálnám a fenti vázakkal, nem veszítesz vele semmit.

[ Szerkesztve ]

(#1671) tvamos válasza 80hun (#1665) üzenetére


tvamos
nagyúr

Kisflexre gondolsz?

Amugy en meg a Z50-re porogtem ra nagyon. Pont ott van az ISO gomb, ahol mindig keresem a D80-on. Es olyan a menuje, mint amilyennek az A6400 menujenek lennie kene, hogy nekem tessen. Tudom-tudom... Nikon fanatikus vagyok... :/ Bocs!

De azt meg kell hagyni, az A6400 piszok jo lett. (Nemreg voltam kiprobalni. Mondjuk tok fura volt, hagytak, hogy kivigyem a boltbol. Lottem vele par kepet. Oke, hogy othagytam a Nikont, de hat az losz@rt sem er...) Olyan popecul elkapta az AF a szemeket, auto szelvedon keresztul is, hogy le a kaplappal. Eddig nem lattam ertelmet, de lehet, hogy szt hasznalnam...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1672) Stauffenberg válasza tvamos (#1671) üzenetére


Stauffenberg
Topikgazda

Ez is olyan, mint nálam a G80 esete, nekem semmi érdemi előrelépést nem adna a G90-re váltás, de pont úgy szabták át a kezelőszerveket, hogy wahh, beleharapnék a seggébe.

(#1673) t72killer válasza Stauffenberg (#1670) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Errefelé (németo) nem hallottam még róla, hogy ingyen elvihetném a cuccot egy hétvégére, főleg, hogy jól menő kamerabérlő bizniszek vannak a környéken, elég ronda árakkal. Elhiszem, hogy a g9 sokat fejlődött már AF-ben, de vhogy nem hiszek a pdaf-ben, túl sokat kínoztuk egymást az elmúlt 7évben. Az e-m1 II meg ahogy nézem annyiba fáj, mint a z6+memkari+ftz kombó:Y Az e-m5III-at érkezése napján is barátságosabban árazták (és van benne pdaf, "csak" a videót intézték el úgy olysan)

A madarászáshoz mondjuk amúgyis cserélnem kell az eddigi fő telémet (oly 40-150), ami a komplett felszerelés értékének felét adja, szval alapvetően nincs bajom a csere gondolatával. Bónuszként meg van pár manuál nikon végű obi az egyik fiók alján (samyang 8, 14, és micro nikkor 105) akik örülhetnek, h végre fényt láthatnak, nem volt szivem anno eladni őket.

szval nem tudom, hány z6 van a topikban, egy példánnyal a következő napok-hetek során feliratkozom:R Ha a család mellett marad energia egy fej-fej melletti tesztelésre, akkor azért megy majd a logoutra egy kis összelövés a gx80+12-40-nel.:R

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1674) MrChris válasza t72killer (#1673) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az itthoni Olympusnál évek óta fut a teddprobára, amiben országszerte jó pár bolt is részt vesz. Én is már éltem vele gépvásárlás előtt, igaz három hetet vártam rá. Panasonicra is van/volt hasonló.
De vegyél Nikont hogy legyen itt aki beszámol róla! :D

(#1675) topikk válasza t72killer (#1673) üzenetére


topikk
senior tag

Itt az HWapro-n volt egy E-M1 ii 190 000 Ft-ért, azaz kevsebb mint 600 EUR. Jegelve van.

(#1676) t72killer válasza topikk (#1675) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Erősen garifogyasztott példányok 1000EUR magasságában szoktak menni errefelé, ami azért nem ugyanaz, mint amikor a lezárt dobozából veszel elő egy újat:R.

Nem tudom, mi a baj mostanság a másodkézből eladókkal, de nem egy árat láttam már, ami konkrétan magasabb a mostani akciós bolti áraknál. Az ilyennél rá se kérdezek, hogy mennyit enged a feléből, ha már egyszer egy évig nyúzta a cuccost (+persze lelkesen kiírja a hirdetésbe, hogy akkor mennyit fizetett).

#1674: Megtaláltam, mégis létezik nálunk (és egész Európában) a program, csak néhány bolt tudja:R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1677) Mr.Csizmás válasza t72killer (#1673) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

z6 azért olcsó, mert nincs rá választék és egy pilotprojekt (helló samsung nx). anno amikor a kenyon kihozta az ef-m-et, volt egy 18-55 és 22 f2 és helló. na akkor a 22-es gombokért ment ebayen, 25-30k-ért lehetett venni. gondolom ha bejön nekik, a sok ortodox slr-es hirtelen megtér, és elkezdi vásárolni a Z-ket, akkor majd tolnak egy kövérebb árcédulát az utódmodellekre, és az üvegeket is elkezdik szaporítani.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1678) t72killer válasza Mr.Csizmás (#1677) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Láttunk már hasonlót a nikontól (nikon 1), ami fogyasztói szemmel egyáltalán nem alakult rosszul, ma is pörögnek a használtpiacon. A samsunggal (ami egyébként szuper gép még ma is) az volt a fő gond, hogy komplette kiszállt a kamerabizniszből.
Egyébként a z50 kiadása sem arra utal, hogy egynyári projekt lenne a nikon MILC próbálkozás.

A kedvezmények mögött az is lehet, hogy látják az xqd-s szivatás mellékhatásait és nem akarják, hogy a kollégák (jogos) felháborodása a memkari-ktg-ek 10x-ődése miatt a vásárlások visszaesésében csapódjon le.

Az, hogy az utódokra milyen árcédulát akaszthatnak, erősen függ majd a konkurrenciától. A sony sikeresen odébbrugdalta a canikont a fotósboltok polcain - végre ismernek legalább egy új nevet a vásárlók (ha a fujit és az olypanát nem is annyira). A canonnál sincs teljesen kizárva, hogy a szenzoraik megérkeznek a XXI. századba.

A beszerzési árról még annyit, hogy nyugodtabban szaladgálok egy olcsóbb cuccal a nyakamban (+a biztosítás is olcsóbb lenne rá, ha kötnék). A 2000€-s sony ugyanúgy gombokért menne majd el, amikor megérik a cserére (nálam 5-6év...).

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1679) becenevem


becenevem
aktív tag

Sziasztok!

Nagyon kezdő vagyok a fényképezésben, viszont a feleségem már nem. Ő volt alap fotós képzésen, s legalább érti, hogy mi hogyan működik egy gépen és ki is használja a gép adottságát.

Volt egy Nikon D7100 gépünk, csak valakinek megtetszett, s későn vettem észre, hogy lába kelt.

Szeretném megajándékozni egy fényképező géppel, viszont a tudta nélkül. Sokat olvastam a témában és tanácstalan vagyok.

Ő azt mondja, hogy Nikon vagy Canon gép az etalon, na meg persze tükrös gép.

Én úgy látom, hogy már egy jó tükör nélküli MILC kép is kezd feljönni a mezőnyben, akár más márka. (Panasonic, Sony, Fuji)

Én full amatőr vagyok ő kezdő fotós. Így számomra a kezelhetőség az, hogy auto mód, s fotózok. Neki azért egyéb igényei is lehetnek (ISO?, manuál fókusz?)

Amire használnánk: sokat kirándulunk, túrázunk. Inkább magunkat és a gyerekeket fotózzuk, de nem portré mélységben (persze jó, ha el lehet kapni egy arcot is). Inkább ilyen, kapjuk elő a gépet és ragadjuk meg a pillanatot fotó lenne. Elsődlegesen tehát egy ilyen objektívvel venném meg, utána bővíteném majd olyanra, hogy lehessen tájképet is fotózni.

Nézzétek el nekem, hogy nekem nem sokat mond az F 1,7 - 2,8, a 24-75mm vagy a 4-140mm.

Kb. 350 - 400eFt-ot szánnék rá. (Ha feljebb kell menni, megoldható)

Tudtok ebben segíteni, milyen irányt célozzak meg? Szívesen olvasok akár teszteket is.

Vagy hagyjam a MILC-et és mondjuk menjek egy Fuji X100S irányába.

Köszönöm a segítséget előre is, András

Ne gyere be meg ne gyere erre, he...

(#1680) Mr.Csizmás válasza becenevem (#1679) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

x100s = XE2 +23f2 obi. (=fix)

mennyire vagytok hajlandó obit cserélgetni?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1681) kovsol válasza t72killer (#1678) üzenetére


kovsol
titán

Szerintem a zsebrevágos kategória az egy Sony RX100.
Már egy Canon M100+kit obit se raksz zsebre, nem hogy egy Z6 -t.

May the Force be with you!

(#1682) t72killer válasza kovsol (#1681) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Zsebméret kérdése, látod a 2vel feljebb hozzászóló kollégánál egy komplett d7100-at zsebelt be valaki ;] :Y

Viccen kívül: igen, pl az a7III-at gyömöszkölni kéne, de nálam még elférne. APSc-ből pl nyomtak már a kezembe a6500-at, illetve volt a6000-em: ezek sima ügy.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1683) PuMbA válasza becenevem (#1679) üzenetére


PuMbA
titán

"viszont a tudta nélkül"

Ez nem biztos, hogy jó ötlet :)

[ Szerkesztve ]

(#1684) Mr.Csizmás válasza PuMbA (#1683) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ammár magánügy :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1685) becenevem válasza PuMbA (#1683) üzenetére


becenevem
aktív tag

Érzem, hogy ez szűk keresztmetszet. :D
Bele vonom, csak úgy, hogy azért meglepetés is legyen.

Akkor pontosítok: picit a Canon/Nikon vallásból kimozdítom, ha tudok javasolni más gépet, ami jobban megfelel. Jobb szenzor (objektív szempontok), funkciók (szubjektív szenpontok).

Vagy engedjem el, ha szeretne magának, majd megoldja.
Nekem inkább az a fájó, hogy lehet nem gondoljuk át és egy jó Sony-t vagy Panát nem is veszünk számításba a "vallás" miatt.

Én, mint mérnök csak paramétereket tudok összehasonlítani.

[ Szerkesztve ]

Ne gyere be meg ne gyere erre, he...

(#1686) t72killer válasza becenevem (#1685) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A canonnál nem nehéz jobb szenzort találni ;] .

"Milyen cserélhető objektíves gépet?" - topik.

Ez mindenkinél szubjektív, nálam az objektív szempontok:DDD:
- IBIS
- Autofókusz minősége
- olyan obikból, ami nekem kell, van-e igazán jó darab
- időjárásállóság: ne kerüljön 2000€-ba, ha a gyerek lekakaózza a gépet
- normális videó és jpeg motor.

A sony manapság elég divatos, bár az is igaz, hogy a nikon vallásúak még nem hallottak róla.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1687) Stauffenberg válasza becenevem (#1679) üzenetére


Stauffenberg
Topikgazda

Van erre külön topik, tudom a téma elég hasonló, de pont azért van szétbontva, hogy a vásárlásokhoz nem kapcsolótó litániák és szájkareték itt legyenek, az úgysem érdekli a leendő vásárlót (ha meg igen, átjön ide).

Milyen cserélhető objektíves gépet?

Hozzáteszem a meglepetés jó dolog, de ha olyan gépet kap, amit aztán nem szeret majd kezelni (ez nagyon személyes dolog), akkor fordítva is elsülhet. Talán érdemesebb egy olyan fotós kereskedésbe elmenni, ami nem Media Markt, vannak kipróbálható gépek és nem baromságra akarnak rábeszélni.

Btw erre a családdal túrázós feladatra én biztosan inkább MILC-et vennék, víz, szendvicsek, rágcsa és egyéb dolgok mellé keveseknek hiányzik egy nehéz felszerelés, ha megoldható kevesebb tömeggel is. Persze aztán lehet, hogy a végelszámolásnál (ár, tömeg, elérhetőség, stb) a DSLR jön ki győztesen, de azt már a fenti topikban érdemes megvitatni.

(Az én tippem egy Panasonic G80 lenne, nem nehéz, de frankón össze van rakva, időjárásálló és van egy elég jó beépített képstabilizátora, nagyobb objektívekhez is jó váz, meg lehet markolni és mellé egy külföldi, sokak által ismert webshopból jó áron egy Olympus 12-40mm f/2.8, egy hasonló setup Fuji és Sony vonalon is sokkal drágább lenne).

(#1688) mikrofon válasza Fandango (#1661) üzenetére


mikrofon
addikt

Ha ez igaz lenne, akkor Sony-ba kellene fektetnie! Ott lehet igazán a GAS szindrómát kielégíteni...

Nikon Z-be beletolni most egy csomó pénzt, hát nem tudom..... Ez inkább fanboj -ság, mint GAS -ság.....
Azt sem tudni, hogy mennyire fog beindulni ez a rendszer, mikor és mennyi objektív várható hozzá...

[ Szerkesztve ]

(#1689) Lassú Víz válasza becenevem (#1685) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ha a Canonban, Nikonban és a tükörben hisz, akkor úgyis attól lesz boldog. És hidd el, az a legfontosabb.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#1690) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Több helyen (főleg angol fórumok) olvasom, hogy el vannak ájulva a canon színektől. Nekem nagyon kevés saját tapasztalatom van velük, 15éve emlékszem, hogy az akkortájt aktuális 350D képeitől elhánytam magam, mind a korabeli fuji de a pana színeihez képest is.

Mi erről a közvélekedés? Személyszerint nem vagyok színhisztis természet, én az Olympus, Fuji, Pana és Nikon színekkel teljesen ki vagyok bélülve.

Van ezek között vmi automatizált átjárás pl PS-ban? Többről van szó uis, mint egyszerű WB-szaturáció-kontraszt hármasról...

#1688: az értelmes vásárló azt nézi, hogy azzal ellesz-e 3+évig, amit a bevásárlás pillanatában levesz a polcról. Egyébként milyen lencsét hiányolsz z-mountról? Normális tele kéne még, de az alapok megvannak sztem.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1691) mikrofon válasza PuMbA (#1683) üzenetére


mikrofon
addikt

Igen ez szerintem is gázos. Azért a fotózás akkor öröm, ha a felhasználó szívesen használja. Ehhez pedig csak a felhasználó tudja, hogy mi a legjobb, de néha még ö sem.

Én inkább az ajándék utalványt és meghívókat egy-egy Sony, Olympus, Panasonic workshop-ra. Az utalván alapján arra költi a pénzt amire szeretné. Míg az említett workshop-okon meg megtudja, hogy hol tart a 21. században a modern fényképezőgép és a hozzá tartozó szolgáltatás, és azt is látja, hogy ehhez képes mennyire lemarad a Nikon és Canon.....

(#1692) becenevem válasza Stauffenberg (#1687) üzenetére


becenevem
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget.
Átnézek a másik topikba.

Lassú Víz, igaz,a boldogság a legfontosabb. :)

Ne gyere be meg ne gyere erre, he...

(#1693) mikrofon válasza t72killer (#1690) üzenetére


mikrofon
addikt

hühha, ha már a színtudománynál tartasz akkor ez a projekt elbukott....
Eddig is furcsa volt olvasni a vergődésedet, most meg már....

Nem a lencsét hiányolom a Z-mountról, hanem azt amik sony-z kiemeli a többi közül, a technológia és a fejlődést..... és feltehetően nem csak én, hanem az egész piac. Pont emiatt akciózzák és emiatt ment le ennyire az ára.... Egy szerűen nem fogy mert nem kell....
Butaság ezt gondolni:
"A kedvezmények mögött az is lehet, hogy látják az xqd-s szivatás mellékhatásait és nem akarják, hogy a kollégák (jogos) felháborodása a memkari-ktg-ek 10x-ődése miatt a vásárlások visszaesésében csapódjon le."

NEM! Nem az xqd a felelős érte! Nekem volt a d500-hoz szerettem, mert igazán gyors volt, egy jó kártyaolvasóval.... Mondjuk drága is ez is igaz, de csak egyszer kell beruházni...
Valóban nem sorolható előnyök közé de nem ezért alacsony az eladás....

(#1694) Ironizer válasza t72killer (#1690) üzenetére


Ironizer
tag

(#1695) t72killer válasza mikrofon (#1693) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Le lehet nyugodni, senki sem vergődik. De látom a guglival jobban járok.

Az xqd kb 300EUR-val dobja meg a költségvetést - ezt a nikon is tudja és el tudom képzelni, hogy belekalkulálták az árba. Az alacsony eladások valódi okát max időgéppel tudnák orvosolni, ehelyett marad az árakkal történő játék - amibe a teljes rendszer árát is megnézték, nyilván ezért vannak FTZ+memkaris kitek.

Saját gógyiból is felfogtam, hogy van előnye a 400+MB/s -en írható, masszívabb kariknak, bár még a D5 sem írja őket annyival, mint amennyit az UHS-II enged SDXC-re.

#1694: ezt fuji topikban (pláne angolban) ne mutogasd :DDD

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1696) 80hun válasza t72killer (#1695) üzenetére


80hun
addikt

Ne legyél már smucig :D

(#1697) t72killer válasza 80hun (#1696) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:)) , Ha kijönnek a sandisk cfexpress kártyái, azokból szívesen veszek majd, náluk legalább lesz értelme ugyanannak a 300EUR-nak, amit a sonykba most fektetnék.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1698) Stauffenberg válasza mikrofon (#1693) üzenetére


Stauffenberg
Topikgazda

"NEM! Nem az xqd a felelős érte!"

Azért volt tele a bemutató idején a Reddit nyafogással, hogy miért nem tud szerencsétlen Z6 mást is olvasni, mint XQD. A DSLR vázakon (pl: D500) úgy van megoldva, hogy az XQD kártyahely mellett van még egy SD UHS-II hely is. Itt is elfért volna.

"Nekem volt a d500-hoz szerettem, mert igazán gyors volt, egy jó kártyaolvasóval."

Benchmarkokban külső kártyaolvasóval egy minőségibb UHS-II SD kártya nagyságrendileg ugyanakkora sebességre képes, mint egy XQD 2.0. Sajnos a kamerán belüli sebesség mérésben már kijön, hogy maguk a gépek azok, amik nem tudnak olyan sebességgel írni, amit a kártya még simán bírna. Az XQD-s vázak viszont tényleg tudják közel azt a sebességet írásban, mint egy minőségi kártyaolvasó. De ebből nekem nem az jön le, hogy az XQD mennyire király, hanem az, hogy az SD kártyát használó gyártók nem teszik oda eléggé magukat. De ha a PC-re másolgatás sebessége a leginkább mérvadó, akkor egy jobb SD UHS-II kártya semmivel nincs lemaradva. Sőt, mivel a kamerák többsége úgysem tud gyorsabban írni, egy átlagosabb UHS-II kártya is megteszi a felhasználók 98%-nak (lásd kicsit lejjebb).

"Mondjuk drága is ez is igaz, de csak egyszer kell beruházni."

Sandisk Extreme Pro 64 GB UHS-II (300 MB/s verzió)

1 db - 41.990 Ft
3 db - 125.970 Ft

Sandisk Extreme Pro 64 GB UHS-II (170 MB/s verzió)

1 db - 10.990 Ft
3 db - 32.970 Ft

Sony XQD G-Series 64GB (400 MB/s, de a gyakorlatban 270-300 MB/s)

1 db - 63.990 Ft
3 db - 191.970 Ft

Én a magam részéről maradnék a mezei kis fos 170 MB/s verziós Extreme Pro mellett és nagyon ritka az a felhasználás (főleg egy Z6 szintű váznál), ahol ennél többre szükség van a puszta kényelmen túl (egy rottyig rakott 64 GB-os kártya 4 perc helyett csak 7 perc alatt másolódik fel, na bumm, gép meg úgysem tud gyorsabban írni). Az ár pedig DRÁMAI különbséget mutat, nekem ez nem ilyen "egyszer összeszorítom a seggem" kategória.

(#1699) webb04


webb04
csendes tag

Szervusztok!
Remélem jó helyre írok.Olympus E-PM1-es gép.A masi napon - sajnos - kb. 15 cm -es magasságból leesett.Ezek után a kijelzőn látom a képet, fókuszál is és az expo hang is megvan,de nem jelenik meg a kép a kijelző.Letöltve képeteket az "esés" után expók mind feketék. Kipróbáltam mind a két obival is.Feltételezem az érzékelő lapka sérülhetett meg? Van tapasztalata valakinek ezzel kapcsolatban? Javítási költség..stb.Előre is köszi.

(#1700) jmakk válasza webb04 (#1699) üzenetére


jmakk
őstag

Nem hiszem, hogy egy E-PM1-t érdemes javíttatni. Ráadásul már a márkabolt javítási listáján sincs rajta, szerintem nem is vállalják.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.