Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A panasonic kiszáll a szenzorgyártásból. Érdekes kérdés, mi lesz a szerves szenzorral?

Sajnos eléggé másodhegedűs szerepet játszottak az utóbbi években.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2002) MrChris válasza t72killer (#2001) üzenetére


MrChris
nagyúr

Befordultak a zsákutcába? :D
A gh5, g9, gx9 aszem Sony szenzoros ugye? Mert akkor nem sok maradt panaszenzorral, talán a FF-be gyártanak sajátot.

(#2003) kovsol válasza MrChris (#2002) üzenetére


kovsol
titán

FF is sony senzor nem? S1 mintha az A7III szenzorát használná.

May the Force be with you!

(#2004) tchriss válasza t72killer (#2000) üzenetére


tchriss
tag

Igen igen :) nézem is őket, ami most van az sem igazán közelre sem igazán távolra nem jó, idei évben valszeg a távolit kapja meg :)
Jövőre meg a közelit.

(#2005) p_adam válasza kovsol (#2003) üzenetére


p_adam
addikt

A FF szenzorokat a hírben említett Towerjazz gyártja(a Leica gépekkel együtt), eddig sem a Panasonic gyártotta, csak részesedése volt a cégben, meg Sony szenzorok is vannak egyes gépekben.

(#2006) PuMbA


PuMbA
titán

Újabb jó videó a crop factor ekvivalencia után: [link]. FF objektív APS-C-n -> általában nem érdemes. Aki komolyan APS-C-zni akar ezért megfontolandó a Fuji, mert a Fuji rakja bele a legtöbb energiát az APS-C-be az FF hiánya miatt.

(#2007) madgie válasza PuMbA (#2006) üzenetére


madgie
titán

Baszkiiii, máskor szólj már, hogy ezeket a fogalmatlanokat linkeled, hetekig tartott, míg a YouTube oldallistárol kiírtottam őket, most rákattintottam, megint a szarjaikat fogja oldalt feldobálni a YT.

Northrupék borzalmasan károsak a fotós közösségre...

(#2008) PuMbA válasza madgie (#2007) üzenetére


PuMbA
titán

Manapság tök csendben vannak, alig raknak ki videót :)

(#2009) madgie válasza PuMbA (#2008) üzenetére


madgie
titán

Na, csak megérte letiltani őket :DDD

(#2010) kovsol válasza madgie (#2007) üzenetére


kovsol
titán

Múltkor nyomja a szöveget, hogy az EOS R milyen f@sza, mert FF szenzor, megvan a szűk dof stb stb. Közben jön a broll róla, és rajt figyel a Sigma 18-35 f1.8. :DDD Oda is kommenteltem, hogy epic fail ez így.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#2011) t72killer válasza madgie (#2007) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+1, a Northrup-klán a fotós világ fake news-a... Sajnos nincsenek egyedül a klikkvadász-szakmában:(

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2012) #31733248 válasza PuMbA (#2006) üzenetére


#31733248
törölt tag

Inkább az a kérdés, miért akarnál FF obikat feltenni, ha van helyettük kisebb és nagyon jó képminőségű APS-C alternatíva? " Sony APS-C-re van nagyon jó képminőségű f1.4-es sor, miért akarnál helyettük drágább és nagyobb FF obikat? Ha meg picit hosszabban gondolkodom, a FE 85mm f1.8 pengeéles APS-C-n is, pedig FF obiról van szó. A 16-55 f2.8-at gyútávban ki sem tudod FF obival váltani, talán a fényerősebb teléknél merülhet fel a FF obik felpattintásának lehetősége, egyébként eléggé értelmetlen.

(#2013) 80hun válasza #31733248 (#2012) üzenetére


80hun
addikt

Mondjuk azért mert van egy teljes ff-m szettje és vesz egy kisebb apsc vázat hogy ne keljen mindig a ff-et cipelni
A mikor neg van egy valag obid a fene vesz mégtöbbet
Egyébként az élességteszten minden márkánál érdemes kikapcsolni a stabit mert a pikszellkukollásba sokszor bezavar , főleg zoomoknál.


A fujinak sajnos igaza van a stai rontja a képminőséget :)

A sigma 16 és 30mm kifejezetten vazinagy egyébként. Legetett volna kisebb is és f1.8 és használhatóbb lenne :D

[ Szerkesztve ]

(#2014) MrChris válasza 80hun (#2013) üzenetére


MrChris
nagyúr

"A fujinak sajnos igaza van a stai rontja a képminőséget" :DDD Ez jó vicc! Mint az a ténymegállapításuk, hogy X bajonett mögé nem lehet IS szenzort tenni. Aztán kijöttek a stabis XH1-el. :DDD

(#2015) t72killer válasza MrChris (#2014) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Várj, a lencse vagy a szenzorrezgetős stabi "rontja"?

"X bajonett mögé nem lehet IS szenzort tenni." - ez konkrétan nem úgy szólt, hogy túl sok az ibis(ük...) helyigénye, nem fér el egy x-t vázban?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2016) MrChris válasza t72killer (#2015) üzenetére


MrChris
nagyúr

Jaj kukacoskodsz, :D tessék:
TAKASHI UENO: First of all, our XF mount is not compatible with IBIS.
Persze a nem elég kifinomult stabi, mint annó a 4/3, majd első generációs m4/3-ban volt csinált galibát. Valamint a lencse széle felé sem baj ha bírja. Az Olympus, Pana és még a Sony is különböző erősséggel de megoldotta, mint ahogy végül a Fuji is, csak talán Takashi Ueno-t nem informálták róla. :D

(#2017) t72killer válasza MrChris (#2016) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Elakadt az infó:)). A canon kivételével amúgy van még gyártó, aminek nincs IBIS-e? Eléggé alapdolognak számít manapság, ráadásul elvárás, hogy ne e-pl5 szinten rázza szét a képet...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2018) t72killer válasza t72killer (#2011) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Így (is) készül a YT fotós féknyúz. (A magát "Angry photohrapher"-nek nevező "infuenszer" kollégáról rántják le épp a leplet)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2019) 80hun válasza MrChris (#2014) üzenetére


80hun
addikt

A zoomoknál elég 0.5mm gyújtótáv tévedés és máris elcseszi az ibis.
1mm-nél már jelentős az élességvesztés

És ugye az obi közli az adatokat a vázzal tehát ha elcsesz akkor az egész el van cseszve. És akkor még ott a fókuszlégzés is :)

Egyébként én pl ugye mozgó témát fotózok , hát kb kenhetem a hajamra a stabit az alap és nagylátószögű gyújtótávokon.

Van ahol jó a stabi és ott nagyonjó hogy van. :)

Egyébként meg ha figyelmesen olvasol én azt irtam hogy tesztelésnél érdemes kikapcsolni, tudod álványon is ki kell :D

[ Szerkesztve ]

(#2020) 80hun válasza t72killer (#2017) üzenetére


80hun
addikt

Miért a pana is kihagyta a gh5s-ből , és mint kiderült jogosan.
Én sem értettem előszőr. De tényleg nem lehet lefikszálni az ibist-t utólag és ez bizony gondot okozhat.

Egyébként pont az 1év garis gépeknél mint a nikon meg a canon jobb ha nincs ibis.
Pár olyban már láttam széthulva és anyagi totálkár a váz utánna egyébként.

Sztem ugy lenne jó ha lenne ilyen is olyan is. Akinek kell vegye akinek nem ne vegye. A telékbe meg rakjanak oss-t :)

(#2021) madgie válasza MrChris (#2016) üzenetére


madgie
titán

Elég pontosan leírták, mit és miért mondtak, csináltak, rögtön az elején bevallva, mi volt a múltban.

[link]

(#2022) t72killer válasza 80hun (#2020) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Feltételezem a gh5s-ek igen jelentős része gimbalon/egyéb módon rögzített videós rigben lakik, oda felesleges.

A nikonban van IBIS, ráadásul elég jó, úgy bő 1FÉ-vel jobb a sonynál;)

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2023) topikk válasza 80hun (#2020) üzenetére


topikk
senior tag

Miért , az OSS soha nem megy tönkre? Inkább kukáznék egy vázat mint egy komolyabb telét.

(#2024) 80hun válasza topikk (#2023) üzenetére


80hun
addikt

Az obikban kicsit olcsóbb cserélni :)

De végülis frankó lehet kukázni egy jó drága vázat :D

Na mégegyszer ha nem voltam érthető a stabi mániásoknak

Alap és nagylátószög tartományban mozgó téma fotózásra nincs értelme a stabinak
Tájképre is sok esetben kell a minimum záridő mert ugye a természet is mozog

Jó dolog ha van ennyi de ne akarjuk már mindenkire ráeröltetni hogy mennyire király és “élni” nem lehet nélküle. :)

(#2025) lugosi válasza 80hun (#2024) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A váz hamarabb elértéktelenedik mint az obi.

(#2026) 80hun válasza lugosi (#2025) üzenetére


80hun
addikt

Majd csinálj atért egy költségvetést hogy mennyit buktál obikon

Én jópár váz árát :)

(#2027) t72killer válasza 80hun (#2024) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

€urópában akármit is mond a canikon, kötelező a 2év gari még az ő termékeikre is. 2év használat után (ha ugye pont a garinaptárat nézve 2év +1nap leteltével téglásítja a géped az IBIS) azért már nem ér olyan sokat a váz.

Egyébként kereng a piacon pár stabis váz, de aktívan rá kellett keresnem a halott ibis-es témákra a DPR fórumon, feltételezem ilyen tízezerből egy nagyságrendű tétel lehet...

1/10sec expóidőnek is örülök ám, ha nem rohan a téma, nálunk az 5év alatti családtagok is hallgatnak a "légyszimaradjnyugtonegyfotóerejéig" kérésre (anyukájuk kevésbbé :((( )

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2028) Stauffenberg válasza t72killer (#2027) üzenetére


Stauffenberg
Topikgazda

"€urópában akármit is mond a canikon, kötelező a 2év gari még az ő termékeikre is."

A Canikon mondhat bármit, mivel az EU-ban a kereskedő viseli a kötelező jótállást és szavatosságot. A korlátozott (más néven önkéntes) jótállás más tészta, ezt szokták a gyártók adni.

"2év használat után (ha ugye pont a garinaptárat nézve 2év +1nap leteltével téglásítja a géped az IBIS) azért már nem ér olyan sokat a váz."

Bocs, de egy 2 éves, új korában 3000 eurós váz azért jó állapotban még mindig ér ~1500 eurót és nyugaton sem olyan gazdagok az emberek, hogy csak úgy lenyeljék ezt veszteségnek rezzenéstelen arccal. Bár abban igazad van, hogy a 2 év + 1 napos működésképtelen váz tényleg nem ér sokat.

"Egyébként kereng a piacon pár stabis váz, de aktívan rá kellett keresnem a halott ibis-es témákra a DPR fórumon, feltételezem ilyen tízezerből egy nagyságrendű tétel lehet..."

Ezért sem kell annyira félni tőle, nem állnak hegyekben a fórumokon a beszámolók döglött IBIS-ről. De azért el tudom képzelni azt az aktív életmódot, ahova ez nem való (pl: gyakori erős rázkódás, ütődéseknek kitettség).

Ha meg már szóba kerül a GH5S, abba pont azért nem került IBIS, amiért a professzionális videokamerákba sem: Még kikapcsolt IBIS mellett is fel tud venni a szenzor vibrációkat. Semmi köze ennek az élettartamhoz. Most nem találom a videót, de anno a videós topikba is linkelve volt az összehasonlítás GH5 és GH5S vonatkozásában, járműre felrakva a GH5-nél hiába volt kikapcsolva az IBIS, átvett egy érzékelhető mértékű vibrációt.

(#2029) PuMbA válasza #31733248 (#2012) üzenetére


PuMbA
titán

Hát ez a milyen jó, hogy APS-C-s gépekre felmegy az FF obi meg hasonlók, de egyébként az igazság meg az, hogy ez kevés esetben működik és ha két különböző szenzorméretű rendszered van, akkor két obiparkod is, szóval aki FF-re akar kikötni annak nem feltétlenül az a jó ötlet, hogy először APS-C-zik, aztán meg majd átmegy FF-re. APS-C-d van, akkor úgy is nagyrészt APS-C obidnak kell lennie, ha FF-ed van, akkor meg FF obiknak.

[ Szerkesztve ]

(#2030) Vicus1234


Vicus1234
csendes tag

Sziasztok!
Szerintetek a Sony Alpha 6000 idén lesz még jobb áron kapható? Jelenleg 149990.- akciósan egy obival. Előre is köszi!

(#2031) MrChris válasza 80hun (#2024) üzenetére


MrChris
nagyúr

"A fujinak sajnos igaza van a stai rontja a képminőséget" Ez volt az alap felvetésed, amit azt hittem viccből írsz. Mivel ez könnyen cáfolható, ide lettek hozva indokként az IBIS ellen olyan dolgok ami a nem megfelelő, vagy az abszolút szándékos rossz kezelésnek a következménye.
Nincsen statisztikám, de úgy gondolom a fórumozók visszajelzésének ebbéli hiányából, hogy kb olyan lehet a meghibásodás aránya, mint a zárszerkezeté. Nagyon ritka mégis elfogadjuk a kockázatot, aki bexari ne vegyen ibises vázat, mert ha odacsapja a betonnak tönkre mehet.

madgie: cikk keltezése 2016/2, XH1 bejelntése 2018/02. Hát valamennyire ismerve a technikai kutatás fejlesztés és gyártásba kerülést, 2016-ban már biztosan folytak a Fuji ibis munkálatai. Vagy a cikk megjelenése volt a startlövés.

(#2032) PuMbA válasza t72killer (#2011) üzenetére


PuMbA
titán

Csak szólok, hogy a crop factor magyarázós videójuk például sokkal jobb, mint bárki másé :) A legtöbb információ abban található. És a fókuszrendszerek működése videójuk is nagyon jó. Attól, hogy rosszabb videókat is tesznek ki, mások még lehetnek nagyon jók.

[ Szerkesztve ]

(#2033) t72killer válasza PuMbA (#2032) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mit kell a crop faktoron magyarázni a DPR 2014es ekvivalencia-cikke után?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2034) #31733248 válasza PuMbA (#2029) üzenetére


#31733248
törölt tag

"Hát ez a milyen jó, hogy APS-C-s gépekre felmegy az FF obi meg hasonlók, de egyébként az igazság meg az, hogy ez kevés esetben működik"

Miért ne működne? Nagyon jól szuperál, ha az adott gyútávra és fényerőre nincs APS-C megoldásod.

(#2035) madgie válasza MrChris (#2031) üzenetére


madgie
titán

Jó, hát nekem tökmindegy, fotóra most sem kell nekem kb sose az IBIS, videóra bezzeg időnként kéne (nem mindig van kedvem/helyem/lehtőségem gimbalra rakni a gépet), ezért vettem megint egy H1-et. Sajnos a hazai javítási idő miatt muszáj volt amúgy is valami harmadik gépben gondolkodni, másfél-két hónapokra a fixmániámmal nem maradhatok egy géppel, ha bekrepál a másik.

(#2036) MrChris válasza madgie (#2035) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nekem is csak itt elcsevegünk rajta. :D Számomra is elsősorban a videó miatt kell, nélküle ilyen kis tömegű gép nagyon remegős. A fotózásnál meg megszoktam, néha viszem az xe1-t manuálozni főképp egy OM28/2-es üveggel és akkor elég sokat bemozdítok.
Igen láttam a három fős gépparkod, ez már munkaszett. :C

(#2037) vond


vond
MODERÁTOR

Ide már csak belinkelem. Akit esetleg érdekel, itt egy saját készítésű, kicsit más Panasonic G9 teszt: [link] :B

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2038) tvamos válasza t72killer (#2027) üzenetére


tvamos
nagyúr

nálunk az 5év alatti családtagok is hallgatnak a "légyszimaradjnyugtonegyfotóerejéig" kérésre (anyukájuk kevésbbé :((( )

Ja... csak nem azt akarom lefenykepezni, hogy hogyan pozol, vag pofakat, meg nyafog, hogy ne terrorizaljam a kameraval. Azt a pillanatot akarom, amikor meg nem tudja, hogy fotozom. Persze, ez izles kerdese...

Persze, legyen IBIS, mert az mostmar alap elvaras, hogy rajta legyen a specifikacios listan, meg ami van, azt ki lehet kapcsolni, ami nincs, azt ugye nem lehet bekapcsolni.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2039) madgie válasza MrChris (#2036) üzenetére


madgie
titán

Ennyiért nem lehetett ott hagyni a H1-et :D

vond: a G9 mindig szimpatikus gép volt, az új firmware-rel meg wooow.

(#2040) t72killer válasza tvamos (#2038) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egyébként 1/10sec időket azért normál esetben el lehet csípni mindenféle 8példányban írásban 30nappal előre beadott kérvény nélkül. A legnagyobb gondom a szülőkkel van nagyobb családi-baráti összeröffenések alkalmával: anyuka, aki természetesen fenékkel a kamerának minden 5. másodpercben talál 4mp-nyi igazgatnivalót a gyerekén, illetve apuka, aki bemászik az ember elé a tepsi méretű mobiljával - természetesen tudja, hogy van egy normális kamera a társaságban, de azért a hangyakörömnyi szenzoros, 3éves kínai tepsifonnal ugrál körül minden négyzetmétert - a nagylátó "obi" miatt lehetőleg a fotóalanytól 50 centire.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2041) Sancza válasza t72killer (#2027) üzenetére


Sancza
tag

Bocsi, de mire kötelező a 2év gari az EU-ban? Ezt én is többször hallottam, ennek ellenére totál nem ezt látom a magyar boltokban :( Most ránéztem véletlenszerűen pár fotós cuccra (gép, obi), szinte mind 1év garival volt (az akciós +x év garikat ne számoljuk).

(#2042) t72killer válasza Sancza (#2041) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

[link]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2043) vond válasza madgie (#2039) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Az bizony. :K Engem is teljesen lenyűgözött.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2044) Neck válasza 80hun (#2019) üzenetére


Neck
veterán

Ezek szerint a Sigma f1.4 fixek esetén hagyhatom az IBIS - t automatán dolgozni, ott nem cseszhet ki velem, ugye?

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#2045) 80hun válasza Neck (#2044) üzenetére


80hun
addikt

Persze hagyhatod auton.
De sztem elektronikás nativ obinál nem is tudsz gyújtótávot változtatni.

(#2046) 80hun válasza t72killer (#2033) üzenetére


80hun
addikt

Azért az ekv apertures tesztnél jól látszik ahol egyforma dofra rakják az obikat hogy a ff-m mennyivel részletesebb képet ad.

(#2047) Neck


Neck
veterán

A Sony várhatóan megelőzte a Nikont, második a Canon mögött:
[link]

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#2048) Sancza válasza t72killer (#2042) üzenetére


Sancza
tag

köszi!
viszont még mindig nem értem :( Ez alapján kötelező lenne a 2év gari, ennek ellenére magyar boltokban 1év garit adnak! Ha kötelező a két év, ezt hogy tehetik meg? Ha kötelező a két év miért nem ba***a meg a fogyasztóvédelem a boltokat? És most én nem 1-2 db termékről beszélek, hanem rengeteg termékre ez a jellemző ... (persze kivételek vannak, de ott is általában gyártói garancia és pluszban mint termékjellemző van feltüntetve vagy akcióként. Pl. Sony gépekre is egy év gari van és +1évet kapsz, ha regisztrálod, de kötelező 2év garinál nem kéne semmiféle regisztrációval szarakodni. Vagy Canon EOS R szintén egy év garival, és sorolhatnám)
Szóval állandóan hallom a kötelező két év garit sok helyről, de totál nem ezt tapasztalom a magyar boltokban, akkor mégsem kötelező az, vagy minden bolt ÉS a fogyasztóvédelem szarik rá :(

(#2049) Stauffenberg válasza Sancza (#2048) üzenetére


Stauffenberg
Topikgazda

Nem kell kiírni sehova, ez automatikus jog. Magyarországon a műszaki cikkekre 1 év jótállás és +1 év szavatosság automatikusan jár (a garancia kifejezés inkább csak köznyelvi). Ezt a kereskedőnek kötelező viselnie.

Amik ki vannak írva gyártói garanciaként, azok az önkéntes jótállás körébe tartoznak, saját szabályokkal.

(#2050) PuMbA válasza #31733248 (#2034) üzenetére


PuMbA
titán

Arra is gondoltam, hogy APS-C-ről FF-re váltasz :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.