Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) Stauffenberg válasza PuMbA (#1948) üzenetére


Stauffenberg
Topikgazda

Én sem hinném, hogy megtörténik, de egy tőzsdén jegyzett cég egyébként sem léphetne mást, mint tagad ilyen sajtóértesüléseket. Aztán lehet holnap tényleg lemegy a roló. Szóval nem abból kell kiindulni mit mond egy sajtóreferens, hanem mit mutatnak a piaci adatok.

(#1952) topikk válasza Stauffenberg (#1951) üzenetére


topikk
senior tag

Az is felröppent, hogy eladják az üzletágat (miért zárnák be amúgy ha el lehet adni??), de ezt is cáfolták

https://photofocus.com/news/olympus-addresses-rumors-of-sale/

(#1953) Stauffenberg válasza topikk (#1952) üzenetére


Stauffenberg
Topikgazda

Már hogyne cáfolnák, az a dolguk.

Bár igazából fogalmam sincs ki lehetne potenciális vevő ha el is adnák az üzletágat. A Sony áll hozzájuk a legközelebbi üzleti kapcsolatban és az orvosi eszközök piacára is együtt fejlesztenek/gyártanak. Anno a pár évvel ezelőtti csődközeli állapotban a Sony úgy mentette az Olympust, hogy tulajdonrészt vásárolt benne, amit egyébként pont a múlt negyedévben (augusztus) adott vissza nekik (visszavásárlással). Nem néztem bele részletesen az Olympus pénzügyi jelentéseibe, csak most itt megy a (fotós) sajtóban a parádé, hogy az Olympus mekkora veszteséggel zárta negyedévet. Igen bakker, mert 760 millió dollár értékben vásárolt vissza részvényeket csak a Sony-tól és idén egy intenzív részvény visszavásárlási programot futtat. Ez azért rendesen földhöz veri a cég likviditását, de okkal.

Az látszik, hogy próbálják stabilizálni a céget és visszavenni azokat a részvényeket, amiket anno éppen azért adtak el, hogy a csőd széléről visszarántsák, mert a likviditásuk végére értek. Most is ez lesz, csak a kettő között az a különbség, hogy az egyik egy kontrollált üzleti manőver. Persze nem lehet kizárni azt sem, hogy a céget áramvonalasítani fogják (ami szarabbul működő üzletágaktól megszabadulást jelent általában), de szerintem erről korai beszélni.

Ha eladják, akkor meg tényleg ötletem sincs ki lehet a vevő és a jelenlegi piaci környezetben ki vállalkozna ilyesmire.

A Canon-Nikon szerintem kilőve, előbbinek szüksége nincs rá, utóbbinak meg pénze. A Fujifilmet szintén kizártnak tartom, meg valószínűleg pénzük sem lenne rá. A Sony éppen most adta vissza a tulajdonrészét, meg igazából ők most annyira mennek, hogy nem hiszem hiányozna nekik egy ballaszt. Még a Panasonicban látok fantáziát, évtizedes cimborák és a vállalatok puszta méretét nézve ők a Sony-val vetekednek, miközben elképesztően aprócska a piaci részarányuk. Akár még lenne is benne ráció, hogy a Panasonic összevonná a saját MFT részlegét a felvásárolt Olympus gárdával és neki már csak az FF-re kéne fókuszálnia.

Ha fogadni kéne és ha (ha!) lenne eladás/felvásárlás, akkor én a Panasonicra tenném a tétem.

Vagy ha az Olympus egy szívtelen szemétláda és elsüllyesztené a fotós üzletágat a múlt homályába, akkor adja el a Ricohnak. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1954) topikk válasza Stauffenberg (#1953) üzenetére


topikk
senior tag

Éppen ellenkezőleg. Rekord profitot ért el az Oly (2020 március 31-én zárul az üzleti év, ezért második negyedévnél tartanak)
Az igaz , hogy az "Imaging" veszteséges, de a teljes Olympuson belül ez az üzletág a bevételek 7%-át jelenti. Simán elviszi a teljes cég.
A részvényvisszavásárlás nem megy át az eredméynkimutatáson, pénzért kapsz cserébe egy másik eszközt (részvény), amiről eldöntheted, hogy megtartod vagy visszavonod a saját tőkével szemben.

https://www.olympus-global.com/ir/data/brief/pdf/Olympus_Q2FY2020_Presentation_E.pdf

(#1955) tvamos


tvamos
nagyúr

Van mar olyan hely, ahol a Nikon Z 50 16-50mm kithez csak 50 EUR az FTZ adapter. :Y
(Azert egy kicsit rohadjanak meg, hogy az FT-1-et nem tudtak 200 alatt adni sosem!)
Mennyire lehet jo bolt ez a Calumet?

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1956) t72killer válasza tvamos (#1955) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igencsak komoly német lánc, így néz ki a Müncheni boltjuk. (vannak még pár helyen Hamburgtól kezdve...)

Jó szokásuk, hogy tartják a Black Friday-t ;)

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1957) tvamos


tvamos
nagyúr

Elegge lehuztak a Z50-et. (Foleg a szenzor miatt... de amugy mindenben gyengenek iteltek, kiveve az ergonomia.) Nem gondoltam volna, almomban sem, hogy a legjobb szenzor most a Canone. (Cannonnal meg ez a hulye megoldas, hogy valasztanid kell az EVF meg a vaku koztt, eleg kiabrandito.)
[link]

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1958) Neck válasza tvamos (#1957) üzenetére


Neck
veterán

A szenzor nem lep meg, a Sony minimális ráncfelvarrással kb az A6000 szenzorát használja, ami meg lassan 6 éves.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#1959) t72killer válasza tvamos (#1957) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

yútúbról szenzorteszt... Majd ha a "hivatalos" összehasonlítójukba méltóztatnak betenni a képeket.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1960) PuMbA válasza t72killer (#1959) üzenetére


PuMbA
titán

Már bent van, de 90D néven :)

(#1961) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

キヤノン、ニコンともに惨敗のフルサイズ戦争この1年

Najó, egy kis segítség: a csereobis piacról van szó, Sötétkék: Crop MILC (55.7%), világoskék: crop DSLR (33.9%), narancs: FF MILC, világosnarancs: FF DSLR

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1962) vihartigris válasza t72killer (#1961) üzenetére


vihartigris
őstag

Én el tudtam olvasni
a % jelet :))

bármi reciproka a semmi

(#1963) MrChris válasza vihartigris (#1962) üzenetére


MrChris
nagyúr

Én a számokat is tök jól megértettem. :DDD

t72killer: ez melyik piac? Szerintem jövő ilyenkor a dslrek lesznek a sárgák, kékek a milc.

[ Szerkesztve ]

(#1964) Mr.Csizmás válasza MrChris (#1963) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ha azt nézzük, lassan egyhavi valód átlagfizetésből lehet FF-et venni, anno a dslr digit korszak felpörgésekor apsc-ből lehetett ugyanígy (550d, 1000d, d3000, stb.)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1965) t72killer válasza MrChris (#1963) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A képfeliratokat nem sikerült dekódolni, de sztem ez Japán.

#1964: FF milcet már 400(!!!) EUR-ért hozzádvágnak (a7, használt). 1200 körül megvan egy új EOS RP. Az ekvivalens obik sokszor crop-on drágábbak, horribile dictu nehezebbek. SzVSz az extra szenzorméret nem megfizethetetlen, de fontos az is, hogy mit tud még a rendszer. Egy ilyen környezetben akár a ff is viheti a pálmát pár éven belül.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1966) Neck válasza t72killer (#1965) üzenetére


Neck
veterán

Az ekvivalens obik lehet, de FF-re nincs olcsó középszer - ez sok embert visszatart (pl engem is).

Sony-n meg minden kb minden crop obi könnyebb, mint a FF.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#1967) t72killer válasza Neck (#1966) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, ff-re nincs pl f5.6 palacsinta.

A sony ff obiparkja öregszik már, pár év múlva jönnek a mkII obik.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1968) kovsol válasza t72killer (#1967) üzenetére


kovsol
titán

Samyang 18mm 24mm 35mm f2.8 objektívjei mondjuk elég pindurkák.

May the Force be with you!

(#1969) Mercutio_ válasza t72killer (#1965) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez az ekvivalens azért érdekes nézőpont, mert ha az FF-obit is le kell rekeszelnek 2.8-ra, hogy legyen a mindennapokban is használható DoF-od, akkor már jópár látószögnél nem feltétlenül igaz se a drágább, se a nehezebb.
A legújabb szenzorok ISO-tűrése nyilván más tészta.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1970) t72killer válasza Mercutio_ (#1969) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Zoomokra gondoltam igazából, abból meg nem sok olyan FF van, amit rekeszelni kéne az f2.8-hoz ;] .

Hátigen, a 4/24-70-nél hirtelen meglepett+marhára tetszett amikor a megszokott oly 12-40-emmel szemben úgy 13év után először kaptam témaszeparációt egy zoomban (azelőtt ugye filmre ugyanez volt a helyzet).

Témája válogatja egyébként, ha nem egy másfél méterre feszítő modell a célpont, akkor 2/50mm-rel nagyon szívesen végigmegyek egy utcán ahol sötétedés után nem szedik le rólam a fotóscuccot.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1971) OPiiPO válasza MrChris (#1963) üzenetére


OPiiPO
addikt

A sárgában van DSLR és MILC is, valamint a kékben is van DSLR és MILC is ;]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#1972) MrChris válasza OPiiPO (#1971) üzenetére


MrChris
nagyúr

Igen ebben, de akkor nem értetted amit vicceltem.

(#1973) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azok a rusnya PDAF-pixelek...

Ja várjunk 6FÉ-t kell mostanság nyúzni a képet, hogy az ilyesmi kiboruljon a biliből...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1974) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A kommentálást egyelőre rátok bízom, a7iii+batis85 vs x-t3 +1.2/56 "összehasonlítás".

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1975) lugosi válasza t72killer (#1974) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nekem egy nagyon rövid átfutás alatt az jött ki hogy “a Sony jobb, de akkor is jobban szeretem a fujit”.

(#1976) Matska válasza lugosi (#1975) üzenetére


Matska
senior tag

Nekem az jött le, hogy a végeredmény majdnem ugyan az, vedd amelyiket akarod, de Fujirumors oldalon vagyunk, úgyhogy a Fuji nyert.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#1977) Muerte68 válasza lugosi (#1975) üzenetére


Muerte68
addikt

Ez egyébként is így van,ha valaki technózni szeret akkor Sony,ha fényképezni Fuji ;)
Sok mindenben jobb a Sony,de a Fuji az egy életérzés :)
Teljesen más oldalról ál hozzá a két cég a dolgohoz,más is a tábora,igazából nem is zavarják egymást mivel más a célközönség.
Meg egy a szenzor :D

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#1978) Neck válasza t72killer (#1974) üzenetére


Neck
veterán

És húzhatták volna a 85mm f1.8 Sony-t, ami szintén brutál éles, kb ekvivalensen éles a Batisszal, csak sokkal olcsóbb - akkor árban sem lenne akkora difi.
Manny Ortiz szerint a Sony f1.8 élesebb, mint az f1.4 GM
Videó, ahol a DPreview-os srác szerint kb semmi különbség élességben.

A videóhoz egyébként annyit, hogy akkor most pontosan mit hasonlítunk? A két obit? A két vázat? A két rendszert?

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#1979) vihartigris válasza t72killer (#1974) üzenetére


vihartigris
őstag

Ennek a "tesztnek" sincs sok mondanivalója.
Van két jó gép egy-egy jó objektívvel, egy-egy beállítással (natív ISO, legtágabb blende).
Dönts el melyik a jobb rendszer :W

[ Szerkesztve ]

bármi reciproka a semmi

(#1980) Mr.Csizmás válasza vihartigris (#1979) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

erre szoktam mondani, hogy a mostani új termékes piacon kb. nincs rossz vétel (csak max túlárazott/drága) :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1981) Stauffenberg válasza Muerte68 (#1977) üzenetére


Stauffenberg
Topikgazda

"Sok mindenben jobb a Sony,de a Fuji az egy életérzés"

Jajj de gyűlölöm ezt a kifejezést, mert rengeteg sznobizmus társul hozzá (vagy éppen negatív sztereotípiák a kívülállók szemében), de közben meg pontosan tudom miről van szó, Fujiztam én is (és fogok is még újra).

Régen még bőven az X-rendszer kezdetén egyszerűen nem értettem mit jelent a tesztekben állandóan visszaköszönő "joy to use" kifejezés, azt gondoltam csak egy újabb marketing bullshit, akkor már volt a kezemben X-Pro 1 makett és nagyon nem értettem, hogy mi lehet ebben "joy", persze ismerős érzés volt az analóg gépek után amiket anno használtam.

Aztán élőben is sikerült kipróbálnom (nem az X-Pro 1-et, hanem X-E1 volt) és ledobtam a gépszíjat.

7-8 éve akkor már nem nagyon vagy alig fotóztam analóggal, csak digitálissal (főként DSLR) és a Fujinak kellett felidéznie, hogy az ergonómiában túl tökéletes DSLR-ek mennyire unalmassá tudták tenni a fotózást (nem elvitatva ennek az előnyös oldalát). Aztán vettem is beugrónak egy X-A1-et és még az a tyúkszaros kis gép is olyan élményt adott, hogy na. Aztán X-E2 jött, de onnan már nem upgradeltem tovább, hanem kiszálltam, talán ha előbb toppan be az X-T30 akkor most az lenne, de jobb is ez így, mert így a jó IBIS-t nagyon tudom értékelni, ezzel még adós nekem a Fuji ebben az ársávban (1000 USD körüli gépekről beszélek).

A mostani Panasonic G80-am teljesen személytelen, miközben igazából nem akarok rá panaszkodni, mert teszi tisztességesen a dolgát, jó a markolat, minden gomb nagyjából a helyén van, mindent szarrá lehet programozni rajta, iszonyú mennyiségű beállítást tud, masszívan összerakták, időjárásálló (szemben a Fuji hasonló árú gépeivel), de közben meg semmilyen érzelmet nem vált ki a használata. Pont olyan, mint anno a DSLR-ek, amiket használtam.

[ Szerkesztve ]

(#1982) kovsol válasza Neck (#1978) üzenetére


kovsol
titán

A videóban meg is említi, hogy a Sony 85 f1.8 -t választva közel vagyunk árban.
Egyébként 85mm -re sok 1.4 és 1.8 objektív van Sonyra. Amikor én vettem még az enyémet három volt: Sony 1.8, GM és a batis.
Élességgel nincs gond egyikkel se, de ugye az élesség az csak egy tulajdonság a sok közül.

Amúgy mikor ilyen videókat nézek, és a színt is megemlíti, akkor kíváncsi lennék, hogy LR-ban pl milyen szín profilt töltött be? Én kipróbáltam, hogy lövök egy jpeget, meg LR-ban beállítom ugyan arra a színprofilra, és a jpegnek más a színe valójában, mint amit az adobe gondol camera profilként.

May the Force be with you!

(#1983) OPiiPO válasza MrChris (#1972) üzenetére


OPiiPO
addikt

bocs, nem voltam topon tegnap este :R

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#1984) MrChris válasza kovsol (#1982) üzenetére


MrChris
nagyúr

Azért élességre mutatott ott valamit a Fujinál, hogy kissé szétkeni a bal felsőt, tudom portré meg középen a lényeg, de hát azért nem két fillér azaz obi.

OPiiPO: :D Sanyarú sors vár a dslrre. Következő skalp a redőnyzár lesz. ;]

(#1985) Matska válasza Stauffenberg (#1981) üzenetére


Matska
senior tag

Az életérzést valóban nem lehet szóban elmondani. Az évben kétszer voltam esküvőn vendégként, kattingattam kicsit T20-al meg 35 1.4-el. Mindkétszer leste a bérelt fotós, hogy mit csinálok és mivel, holtidőben meg mindkettő odakeveredett beszélgetni. Az első alkalommal csak magyaráztam, mutogattam, de nem jött át neki. Második esküvőn a kezébe nyomtam, hogy próbálja ki, sétáljon egyet egy cigi erejéig, tett is bele saját kártyát. Nagyon tetszett neki, kanyon tükröst ugyan nem váltotta le, de mesélte azóta, hogy vett egy E3-at utazós gépnek.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#1986) OPiiPO válasza MrChris (#1984) üzenetére


OPiiPO
addikt

mielőtt kimúlik, az utolsó sorozatból úgyis veszek egy tucattal és betárazom :DDD

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#1987) lugosi válasza Stauffenberg (#1981) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Fura amit írsz, nekem kb fél év kellett a GX80-nal hogy azt mondjam, hogy ragaszkodok hozzá (nem csak használom mert jó), ennyi idő kellett mire kézreállt, és rájöttem pár csalafintaságra (oké nem sok időm volt fotózni), pl arra hogy nikonon megszoktam, hogy ha az első tárcsát jobbra tekerem, akkor szűkíti P módban a rekeszt, itt meg fordítva volt és így mindig oda-vissza kellett tekerni, mígnem felfedeztem a menüben, hogy át lehet állítani.

Azóta csomó mindent átállítottam, és ettől kezdve egész jól passzol a gondolkodásmódomhoz.

(#1988) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

A következőkben kérném a segítségeteket, tanácsotokat.

Úgy néz ki, hogy lenne egy céges hobbiprojektünk, aminek a során egy főként fotókból álló kiadvány készülne el. Előre láthatóan egy B4 méretű lapokból álló könyv lenne, jó minőségű papírra, nyomdai eljárással.

Az elkészült képek nem a teljes oldalt töltenék ki, a képek körül maradna keret, illetve alatta magyarázó szöveg is lenne (nem terjedelmesen).

A kérdés a következő. A fenti paraméterekre tekintettel, körülbelül maximum 200x300mm-es nyomdai úton készült képekre jó minőségben mekkora felbontású képek szükségesek, ha feltételezzük, hogy közepes-jó minőségű objektívet tudunk használni? A 16 megapixel erre elég? (Nekem, ha jól számolok és nem rontok el semmit, ez 400dpi feletti értékre jön ki, de korrigáljatok ha tévedek.) A fotók az elkészültük után vágva vagy croppolva nem lennének. Lehet, hogy mégis, mivel a képeket jelenleg 4:3-ban tudnám elkészíteni, a kimenet pedig 3:2-höz lenne.

Ha tehát maradna 4:3 a nyomtatott méret, jó lenne-e, ha 3:2-re croppolnám, jó lenne-e?

[ Szerkesztve ]

(#1989) t72killer válasza Neck (#1978) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nna végre volt időm a videót is megnézni.

Horribile dictu ezeket a portrékat, amikor a modell nem szalad el, simán meglőheted hasonló minőségben egy 400EUR-s a7+az említett FE1.8/85-tel és feleannyit se hagytál az eladónál, mint az x-t3 + 1.2/56 kombóval (=2450EUR). De ha nem feltétlen akarunk a lejárt garis használt múzeumi tárgyak között keresgélni, van ugye a kereken 2kEUR-ba kerülő z6+z1.8/85 páros is.

A fuji amúgy a színeivel szokott engem a lábamról levenni, ha hozzáértő kezekben van - na ez itt nagyon nem jött össze, szegény modellnéni úgy besárgult mint rajkóék amikor kitört a hepatitisjárvány a telepen:Y.

Az élességtesztben nekem vmi nem kerek, annak a fuji 56nak ennyire nem kellett volna elkenni a képszéleket, nem lehet, h félrement a fókusz, vagy csak szimplán fókuszsík-görbületről van szó, ami csak téglafalon rögbiző csótányok fotózásánál "baromira fontos":F? Egyébként ja, kizárólag portréra használt obinál nem sértődünk meg, ha mosoda a képszél. Csakhát ha az ember nem hivatásos portréfotós, és nem egy pickup platóján szállítja a fotósfelszerelést, akkor egy obit jobb híján többféle dologra is használ.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1990) anorche1 válasza lugosi (#1987) üzenetére


anorche1
őstag

"mígnem felfedeztem a menüben, hogy át lehet állítani."

Hol van ez a beallitas?
Nekem ez az elso fenykepezogepem, tehat nincs berogzulve az irany, egyszeruen nekem is ugy logikusabb.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#1991) Mr.Csizmás válasza t72killer (#1989) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

volt egy hibás széria 56-os az elején pár éve. lehet egy olyat fogtak ki, anno a fél fuji topic cseréltette gariban. valami a frontlencsével volt bajos :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1992) lugosi válasza anorche1 (#1990) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Custom beállítások menü (csavarkulcs C), Dial set., Rotation (F/SS).
Alapértelmezés a felső, az általam beállított az alsó.

(#1993) madgie válasza MrChris (#1984) üzenetére


madgie
titán

Ja, hát nem olyan obit kéne használni, amivel hat szeget bevertek előtte a téglafalba és akkor talán normális tesztet lehetett volna rittyenteni. De komolyan, nem látta a srác, hogy egy Helios élesebb ennél? Nekem is volt elmozdult lencsetagú 56-om, "jó" móka (Angliában tudták csak rendesen megcsinálni).

(#1994) t72killer válasza madgie (#1993) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+#1991: ez lesz az:R Sikerült megint nagytudású yutúberekbe futnom (+a fujirumorsnak is...)

Igen, nekem nem stimmel, ahogy a feliratot mossa a sarokban (6:18 a videón): megvan az éles kontúr(?), de mintha párás üvegen keresztül néznéd.

És igen, a régi 1.4/50-es "üstököscsináló" AF-D nikkorom is élesebb volt ennél, igaz digitálison nem sokat használtam.

+a cikkben ez derített még fel:

"When Sonder Creative exposed properly both images (base ISO, and widest aperture), he noticed that the shutter speed was completely different:
FUJIFILM: ISO 160 – f/1.2 – 1/8000, SONY: ISO 100 – f/1.8 – 1/3200
He concludes saying that: one of the advantages of shooting with APS-C, is that you can shoot with a much faster shutter speed compared to full frame"

Most itt komolyan nem veszi észre a csóka, hogy a sony iso100-on van és vannak azon a gépen magasabb beállítások is, pl 160, amennyire a fujit tekerte:F?

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1995) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az Olympus igencsak combos madarászüvegét újra sikerült bejelenteni: 4.5/100-400. Az árcédulára+súlyra azért még kíváncsi lennék.

Ez a "freezeproof" valami új buzzword panelproliknak és moziban henriplottert videózó "reprodukciós művészeknek" :F? Egy normális fotósfelszerelésben -40 fokon arra figyelsz, hogy 1. az akksi ne a vázban legyen, hanem egy melegebb zsebben, 2. legyen elég lőszer a jegesmedvék távoltartására. Oly e-m5 (régi) vázzal is rémlenek ilyen túraleírások norvég és alaszkai kollégáktól.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1996) tchriss


tchriss
tag

Sziasztok!

Adott a lenti gép jelen pillanat ezzel az objektívval:
Sony Alpha 7 II kit (28-70mm f/3.5-5.6) (ILCE-7M2KB)

Szakmai tapasztalat nulla, a párom használja a gépet de én finanszírozom.
Szeretnék tanácsot kérni egy olyan objektívre amivel nyaralás alatt tájfotózásra/városra lehetne használni.
Tavaly mikor a gépet vettem adták hozzá ajándékba a sigma adatpert így nem csak sony obi jöhet szóba.
Ha esetleg van valakinek makulátlan használt ehhez a fényképezéshez ne tartsa magában:)
segítséget előre is köszönöm.

(#1997) t72killer válasza tchriss (#1996) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Erre az azonnali fotós vagy a sony topikban lehet hamarabb találsz választ.

Ez az obi nagyjából okés önmagában is a feladatra, csak néhol szűk lehet a 28mm. Megoldás: kell rá nézni egy fix 20 körülit vagy panorámázni.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1998) tchriss válasza t72killer (#1997) üzenetére


tchriss
tag

Köszönöm a válaszod feltettem ott is,

a megoldás amit írtál írnál példát? :)

az a baj fogalmam sincs mi az a "fix 20" vagy panorámázni. én csak tényleg megvenném se időm se kedvem komolyabban beleásni magam, erre ott lesz a fényképező tulaja :)

(#1999) PuMbA válasza tchriss (#1998) üzenetére


PuMbA
titán

Akkor őt kell megkérdezni erről, hogy milyen obi kellene neki legjobban most :)

[ Szerkesztve ]

(#2000) t72killer válasza tchriss (#1998) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az igazság az, h a felszerelés eléggé egyéni ízlés kérdése, kb mintha kocsit akarnál venni valaki helyett, akinek elég konkrét elképzelése van arról h mit szeretne. A másik topikban már látom van pár javaslat, ezekből lehet válogatni - de mindenképp az érintett megkérdezésével :R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.