Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) mikrofon válasza madgie (#889) üzenetére


mikrofon
addikt

Azt a mindenit!
Mi lesz a sorsa ennyi kész képnek?

[ Szerkesztve ]

(#902) madgie válasza mikrofon (#901) üzenetére


madgie
titán

Timelapse. Most épp szidom is magam, mert Classic Chrome-on hagytam a gépeket és ehhez a projekthez kivételesen nem illik az a színvilág, így muszáj vagyok RAW-ozni, így elmegy az egész napom ennyi fájl kötegelt feldolgozásával, exportálásával, LRTimelapse összefűzéssel...

Amúgy a két gép egyet sem "kattant" egész nap, e-shutteren mentek végig :)

[ Szerkesztve ]

(#903) csacsi77


csacsi77
senior tag

Jaj embereke! Tegnap végre meg tudtam fogdosni egymás után egy Nikon Z6-ot, egy Canon R-t és egy RP-t.
Tényleg csak fogdosás volt, de a személyes tapasztalathoz ez is fontos.
A Z6-on rajta volt a 24-70-es obija. hihetetlenül kompakt és jó fogású volt így a váz+obi. Remekül ki volt egyensúlyozva és nagyon jól kézre állt.
A Canon R brutálisabb darab volt, szintén jó markolattal és remek építési minőséggel. Az érintős funkciógombja nagyon jó helyen van (a funkciójáról már megoszlanak a vélemények ahogy olvastam).
Az RP is remek volt, rá már lehet mondani, hogy cuki. Obi nélkül nagyon kis méretű és jó fogású, de félek obival már orrnehéz lenne.
Szóval nagy a kísértés....

Öreg fater megoldja!!!!

(#904) mikrofon válasza csacsi77 (#903) üzenetére


mikrofon
addikt

Sony a7III-t nem próbáltál véletlenül, mondjuk a 24-105/4 objektívvel?
Csak viszonyítás képen kérdezem.

(#905) vond válasza mikrofon (#904) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Na, egy olyan szettet én is bevállalnék. ;]

Munkatársam nemrég újított be egy A7III-at. Kicsit megnyomkodtam én is. Egyelőre egy Canon 17-40 f/4 volt rajta átalakítóval. Azóta jött neki egy 35-ös, meg egy 85-ös f/1.4-es Sigma is. Na azokkal már igazán brutális a cucc. :K

A világ összes pénzét el lehetne költeni erre. :DDD

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#906) csacsi77 válasza mikrofon (#904) üzenetére


csacsi77
senior tag

Nem, sajnos arra még nem volt alkalmam.
A7, A7II volt a kezemben Sony 24-240-el, illetve egy A7RII Zony 24-70-el.
A Nikon a kis f/4-es obijával mindegyiknél kompaktabb volt és a fogása is remek. Jól megmarkolható, de kontrollált méretű volt, amolyan étvágygerjesztő finomság.

Öreg fater megoldja!!!!

(#907) vond válasza csacsi77 (#906) üzenetére


vond
MODERÁTOR

A 24-240-nél mennyire zavaró, hogy ennyire távol van a váztól a zoom gyűrű? Nem is értem, miért fordították meg a "szokványos" elrendezést.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#908) kovsol válasza vond (#905) üzenetére


kovsol
titán

Lehet velem van a baj, de ezek a batár nagy Sigma Art objektívek nem jönnek be nekem. Én inkább preferálnék egy kompaktabb f1.8 sort ezek helyett.

May the Force be with you!

(#909) vond válasza kovsol (#908) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Én se ezeket vettem volna. Ő tudja, mivel akar dolgozni. :) Aztán max. rájön, hogy mégsem ezek lesznek a jók. :D

Nekem általános obinak egy 24-70, vagy 24-105 bőven megfelelne (Full Frame-en az f/4 is elég világos), meccsekre meg kb. csak a 24-240 lenne elérhető, ha az A7 vonalra nyergelnék át. Az átfogásban kb. megfelelne az MFT-s 14-140-emnek, ekv. fényerőben (ha ilyet számolunk) meg még jobb is lenne.

Bukézni meg pl. egy olcsóbb 50-es, vagy valami hasonló. :)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#910) csacsi77 válasza vond (#907) üzenetére


csacsi77
senior tag

Ez a része nem zavart, de az igen, hogy szinte kicsavarta magát a kezemből a szett.
Ez a bajom egyébként, hogy szeretnék ff vázzal nyomulni, de a rávaló obik meg igen nagyok. Én zoom-párti vagyok, ha lennének is kicsi, könnyű fixek én azzal sem lennék kisegítve.
Emiatt őrlődöm, hogy mi is lenne a legjobb.
Fuji X-T3?
Sony A63/4/500?
Canon RP?
Nikon Z6?
Persze a legjobb az lenne, ha a Sony végre kiadna egy f/2,8-as 16-55 mm-es obit és akkor azzal ellennék. De várhatok rá, mint az ausztriai életszínvonal elérésére. :(

Öreg fater megoldja!!!!

(#911) Neck válasza csacsi77 (#910) üzenetére


Neck
veterán

Ha csak ez a baj, ezek alapján, amit leírtál, Fuji.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#912) csacsi77 válasza Neck (#911) üzenetére


csacsi77
senior tag

Hát igen, nagyon szemezek vele. De a 16-55-ös nem stabilizált és nehéz. A 18-55-öt mondják a legjobb kitobinak és a fényerő is remek, de a 18mm kezdő azért elég kevés.
Nehéz döntés lesz, de van még időm Black Friday-ig. :DDD

Öreg fater megoldja!!!!

(#913) Mr.Csizmás válasza csacsi77 (#912) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

18-55+10-24 a barátod. talán a 16-55 wr árából kijön mindkettő :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#914) mikrofon válasza csacsi77 (#906) üzenetére


mikrofon
addikt

Azért az a7III-t kérdeztem, mert ugye az mk3-nál és az a9-nél már kicsit nagyobb a markolat mint a korábbi vázaknál. így talán észrevehetően jobb a fogása...

A Zony 24-70-ben meg "nem szabad" gondolkodni. Ha alap zoom kell Sony FF-re, akkor nagyon ajánlott az 24-105/4 beszerzése.....

(#915) csacsi77 válasza mikrofon (#914) üzenetére


csacsi77
senior tag

Igen, igazad van. A fenti felsorolásból kihagytam a Sony A7III+24-105 kombót. Az tényleg ideális lenne. Remélem megint lesznek brutális árzuhanások november-december táján, ahogy tavaly. Akkor A7II volt 280 eFt és A7 200 eFt alatt is.

Tudom szentségtörés, de nekem a Zony 24-70 is megfelelt. Nem vagyok pixelkukkoló.

[ Szerkesztve ]

Öreg fater megoldja!!!!

(#916) mikrofon válasza csacsi77 (#915) üzenetére


mikrofon
addikt

Igazából elég jól leírtad mik voltak a benyomásaid a többivel. Ha ezt hozzá tudnád mérni a sony mk3 vonal és 24-105/-hez, akkor én jobban el tudnám képzelni. Hogy milyen a többi.... csak úgy a kíváncsiság miatt.....
emiatt kérdeztem.....

(#917) konyi79 válasza vond (#907) üzenetére


konyi79
addikt

A súlyelosztás miatt cserélt helyet a két gyűrű. Kitolva már nagyon elmenne a balansz a tövén fogva.

(#918) konyi79 válasza csacsi77 (#915) üzenetére


konyi79
addikt

Még az S1-et is érdemes lett volna megfogdosnod. Elég jó fogású váz.
Ott is létezik 24-105 F4, ami kísértetiesen hasonlít mind méretben, mind tulajdonságaiban a Sony 24-105 F4-re.

Érdekes, milyen jól szemlélteti, mennyire nem lehet a fizikát megerőszakolni mindenféle bajonett trükközéssel.
77mm-es frontlencsével azt az átfogást fix f4 fényerővel mindkettő nagylátón brutális peremsötétedéssel, jelentős torzítással tudja hozni, ami miatt mindkettő alapból croppol.
Látószögük élességállításkor, az élességi sík zoomoláskor nem változik jelentősen.

(#919) vond válasza konyi79 (#917) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Köszi! ;) Jó hülye vagyok. Erre magamtól is rájöhettem volna. :B Egy ilyen viszonylag kicsi házból FF-en már nem olyan egyszerű kitolni a 240 millit, mint mondjuk MFT-n. Ha kipróbálhattam volna, biztos egyből leesik (na nem az objektív). :D

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#920) vond válasza vond (#905) üzenetére


vond
MODERÁTOR

A7III + Sigma 35 1.4 a VOLT-on. :)
Nagyon durva, hogy ilyen távolságnál is milyen háttér, illetve előtér mosás van.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#921) brickm válasza vond (#920) üzenetére


brickm
őstag

Szia, milyen beállításokkal készült?

(#922) vond válasza brickm (#921) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Passz, nem én csináltam, hanem egy munkatársam, és csak lehúztam Facebook-ról. De majd megkérdezem. :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#923) Mercutio_ válasza brickm (#921) üzenetére


Mercutio_
félisten

Exif-ben nincs benne?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#924) vond válasza Mercutio_ (#923) üzenetére


vond
MODERÁTOR

A FB kinyírja azt is.

Itthagyta a kolléga az asztalomon tölteni.
Valakinek gyorsba' egy A7III + 35/1.4 + 85/1.4 féláron? ;] :DDD

Azért ez a 85-ös nem kis darab, meg van egy pötty tömege is. :)
Szombaton esküvőzünk, majd mellérakom a G80 + 42.5mm f/1.7-et. :))

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#925) Stauffenberg válasza vond (#920) üzenetére


Stauffenberg
Topikgazda

Pont erről beszéltem pár napja, hogy éppen ez a 35mm, 50mm környéke ahol szerintem az MFT már komolyabban elvérzik az FF-el szemben ha mélységélességről beszélünk, nem is kell szarrá mosni a hátteret, de egyszerűen teret, háromdimenziósságot tud adni a fotónak, hogy normál látószögnél, nagyobb tárgytávolság mellett is tud valamennyire mosni.

Portrézni szerintem MFT-vel is jól lehet, valódi széles látószögnél meg már a legtöbbször halál mindegy a háttérmosásról beszélni. Csak ez a kettő közötti traktus foghíjas.

(#926) vond válasza Stauffenberg (#925) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Jól beszéltél akkor is, most is. ;)

Én is érzem, hogy már a Pana 25mm f/1.7 is so-so, ha azt akarom, hogy egy kicsit kiemeljem a témát a környezetéből. Félalakosban még elmegy, ha van bőven tér mögötte. Közelebbi porténál mégjobb, de ott azért már van egy kis torzítás.

Ezzel szemben a Pana 42.5mm f/1.7 már eléggé okés. Szépen ki lehet emelni a dolgokat. Meg azokról a képekről/videókról már érzésre sem mindig mondod meg, hogy MFT-n készültek. :)

Lehet, hogy nem a legjobb példa, de nekem egy ilyen, meg egy ilyen DOF már nagyon bejön, és mégsem kellett hozzá kimennem a világból, mondjuk a 14-140 végével. :DDD

Pont ezért (is) gondolkozok egy ideje, hogy egy kis ráfizetéssel lecserélem az sötétebbik 12-60-ast és a 25-öst egy Pana 12-35mm f/2.8 II-re. Ha már úgysem sokat veszítek mélységélességben, meg fényerőben, akkor legyen egy minden szempontból pöpecebb alap objektívem, ami a zoom miatt ad egy kis szabadságot is.

De lehet, hogy végül csak kitobi csere lesz (ha lesz), mivel nincs szívem 40-ért eladni a kis 25-öst. :D

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#927) brickm válasza Mercutio_ (#923) üzenetére


brickm
őstag

A legtöbb online feltöltő direkt letörli az EXIF datát, meg a GPS adatokat, meg igazából kb mindent.
(Régen nem így volt, volt valami hacker csávó, aki azzal bukott le, hogy twitterre kitett egy fotót, amin rajta felejtette a GPS adatokat.)

(#928) vihartigris válasza vond (#926) üzenetére


vihartigris
őstag

Nem túl rég még gépet sem nagyon akartál cserélni :D

bármi reciproka a semmi

(#929) vond válasza vihartigris (#928) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Látod, berántott a világ, mint óvodást a körhinta. ;] :D

Milyen egyszerű volt az életem a "kis" FZ200/300-zal. :DDD
És csak egy kicsit voltam csóró, nem ennyire, mint most. :)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#930) vihartigris válasza vond (#929) üzenetére


vihartigris
őstag

Az a jó a fényképezőgépbe, hogy nincs születésnapja, névnapja, ezért mindig vehetsz neki valamit, nem fog megsértődni.
Nem úgy mint az asszony, ha elfelejted a névnapját, születésnapját. :))

bármi reciproka a semmi

(#931) csacsi77


csacsi77
senior tag

Hello mindenkinek!
Mit tudtok az új Canikon milcek megjelenéséről? Tényleg jönni fog hamarosan egy még olcsóbb és egyszerűbb Canon RP light és egy Nikon Z5?
Miben lehet butítani ezeket? Fix kijelző, lassabb sorozat, rosszabb felbontású LCD és EVF?
Mi az amin nem változtatnak? AF-rendszerek, szenzor stb.?

Öreg fater megoldja!!!!

(#932) PuMbA válasza csacsi77 (#931) üzenetére


PuMbA
titán

"RP light" biztosan nem jön :) Canon-nál a pro MILC-ek jönnek csak, hiszen minden más le van fedve az M50-nel, RP-vel és az R-rel. APS-C-n fog jönni az M500 és az M5 Mark II a hírek szerint, illetve kompakt G7X Mark III.

[ Szerkesztve ]

(#933) Mirman válasza csacsi77 (#931) üzenetére


Mirman
őstag

Nikon Z5 biztosan fog jönni. Az RP lightot én még csak említés szintjén sem olvastam sehol , nem igazán hiszem hogy megérné bármit is kihozni az alatt , kivéve ha APS-C . Ami viszont nem lenne logikus hiszen egy árva natív obi sincs rá és az EF-M gépek elég jól fogynak így is .

(#934) hemaka válasza csacsi77 (#931) üzenetére


hemaka
nagyúr

Jó kérdés, a canon elég fapad. A nikont mondjuk még lehet butítani, evf, stabi, max shutter speed, kijelző felfogatásban is.

(#935) konyi79


konyi79
addikt

Egy magyar nyelvű cikk fórumtársunktól a Nikon Z7-ről.

(#936) #31733248 válasza csacsi77 (#910) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#910) csacsi77

Ha kell a zoom, a kitobiknál jobb fényerő és a kis méret egyszerre, akkor a Fuji, de az sajnos 18-ról indul. Ha elég a 18, de nagyobb átfogás kell, akkor a Sony a 18-135 miatt. Pici (a Fuji 18-135 tömege másfélszer akkora) és jó a képminősége is. Én a Sigma 17-70-et használom, ami egyszerre jó és olcsó, de adapterrel együtt sajnos már veri a fél kilót. Képalkotás szempontjából a Sony 24-105 lenne a legjobb, csak ott meg a tömeg ugye...

(#926) vond

"Látod, berántott a világ, mint óvodást a körhinta. ;] :D"

Sejtettem, hogy így lesz, amint valami komolyabb cucc kerül a kezedbe. :D

(#937) vond válasza #31733248 (#936) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Min használod a Sigma 17-70-et? A múltkor elmélkedtem azon az MFT topikban, hogy milyen lenne "olcsó", de viszonylag jó, fényerős alapzoom-nak a G80-ra egy használt Sigma/Tamron 17-50 f/2.8. Amiből ugye speedbooster-rel lenne egy nagyjából 24-70mm f/2-m, ki tudja milyen autofókusszal, meg képminőséggel. Ez még nem annyira észvesztően nagy és nehéz cucc. A fényerő miatt még meghoznám ezt az áldozatot, ha tényleg használható lenne így a szett.
___________________________

Ez meg egy kis off a Redmi Note 7 topikból, mint érdekesség. Engem teljesen ledöbbentett a dolog. Tényleg egészen elképesztő, hogy milyen képeket lehet lőni egy 60 ezer forintos (!) mobillal. :Y

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#938) Muerte68 válasza vond (#937) üzenetére


Muerte68
addikt

Ha ilyen igényeid vannak akkor szerintem vegyél egy Fuji-t és ott lesz a 18-55/2'8-4- és meg van oldva a probléma:)
Használtan már a XE2-XT10-20 sem drága a 18-55-max 80- és van egy elég univerzális szetted nagyobb szenzorral ami kiegyenlíti a 2-2'8-közti különbséget.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#939) Mr.Csizmás válasza Muerte68 (#938) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

minap volt 65-ért egy t10. én 40-ért vettem egy veterán háborús kinézetűt :DD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#940) Muerte68 válasza Mr.Csizmás (#939) üzenetére


Muerte68
addikt

Igen,a vázak használtan bagóért mennek:)
Ha valakinek az alap két kit obi,a kit tele meg esetleg a 28/2'8- elég (szerintem bőven) akkor elég olcsón lehet egy egész jó szettet össze rakni.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#941) Mercutio_ válasza Muerte68 (#938) üzenetére


Mercutio_
félisten

X-E2 af-ben nem gyengébb mint az X-T vonal?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#942) Mr.Csizmás válasza Muerte68 (#940) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

virágokat meg kutyamacskát tehenet fotózni a 16-50 is jó, az árához képest jó rajzolata van, a fényerő az más kérdés, de klasszisokkal a virágcserép kitek felett van.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#943) Muerte68 válasza Mercutio_ (#941) üzenetére


Muerte68
addikt

De,de jóval jobb mint az 1- volt ezekben már van fázis alapú fókusz is.
Ami hátránya a fix kijelző,azt a többi XT-10-20 tudja
A T széria az meg a pro kategória mindenben jobb és drágább is.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#944) Muerte68 válasza Mr.Csizmás (#942) üzenetére


Muerte68
addikt

Ha nem elég akkor ott a 18-55/2'8- ami még elég olcsó a fényerőhöz képest,de sokan használják a 16-50-et mert könnyű olcsó és jó a képminőség.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#945) madgie válasza Mercutio_ (#941) üzenetére


madgie
titán

X-T1/X-T10 AF-jét elvileg tudja a fw frissített X-E2 is, talán a legtöbb (érdemi) frissítést az a váz kapta a Fujinál.

(#946) Stauffenberg válasza madgie (#945) üzenetére


Stauffenberg
Topikgazda

Volt is honnan nagyot menetelnie FW frissítésekkel. :)

(#947) Muerte68 válasza madgie (#945) üzenetére


Muerte68
addikt

Vissza vetted a régi avatárod?
Eddig más használta ha jól emlékszem

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#948) #31733248 válasza vond (#937) üzenetére


#31733248
törölt tag

Korábban A6000-en, most A6300-on használom, minden funkciója (PDAF-től a stabiig) működik szépen, piszok jó. :)

(#949) madgie válasza Muerte68 (#947) üzenetére


madgie
titán

Jaja, visszakértem, mikor felszabadult.

(#950) OPiiPO válasza madgie (#949) üzenetére


OPiiPO
addikt

na végre - számomra ez az avatarod és kész, semmi változtatást nem fogadok el innentől, téma lezárva :R

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.