Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) Stauffenberg válasza kovsol (#1148) üzenetére


Stauffenberg
Topikgazda

Az f/ és T értékek közti különbség mértéke nem okvetlenül minőségi mutató. A fény minél több lencsetagon halad át, annál többet veszít, de befolyásolhatják a bevonatok is. Lehet egy objektív viszonylag sokat veszít transzmisszióban, de közben alaposan korrigált többféle aberrációra, torzításokra és becsillanásokra.

És akkor ott vannak még az APD verziók is, ahol egészen extrém lehet a transzmisszió romlás, cserébe krémesebb bokeh jár. A Fujifilm 56mm f/1.2 APD verziója nem annyira extrém, de f/1.2 mellett T1.7 a transzmisszió. Ők mondjuk jópofa módon a blendegyűrűre ráírják ezeket az értékeket is (f/5.6-ig kell rekeszelni, hogy az f-érték és a T-érték egybeessen).

(#1152) hibavissza válasza Stauffenberg (#1151) üzenetére


hibavissza
veterán

Felhívnám a figyelmet az igen elegáns és finom csúsztatásodra. Bokehfetisiszták nem MFT-t vesznek. Szóval akkor marad a felbontás. Emlékeim szerint f/1,2-n egyik MFT prob obi sem tökéletes az extrém széleken.
Akkor marad a súly, a fémváz tapintása és a Pro matrica. :)

(#1153) konyi79 válasza Stauffenberg (#1151) üzenetére


konyi79
addikt

Itt házon belüli megfelelője az FE 100 F2,8 STF GM ami F2,8 mellett indul T5.6-ról.
Mondjuk azt elég rétegtermékké tették, T5,6 indulóval.

(#1154) Mercutio_ válasza hibavissza (#1152) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az aberráció, torzítás és becsillanás nyilván lényegtelen,.... ja nem;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1155) Stauffenberg válasza hibavissza (#1152) üzenetére


Stauffenberg
Topikgazda

Bokeh nem egyenlő szűk DOF.

Az APD pedig egy példaként jött egy olyan konstrukcióra, aminél a finomabb bokeh körök fontosabbak a transzmissziónál. A Fujifilm is csak opcionálisan tart ilyen verziót az 56mm f/1.2-ből azoknak, akik ezt igénylik.

(#1156) MrChris


MrChris
nagyúr

Az egyik FF objektív 50/1.2 másik pedig a m4/3 megfelelője. :DDD ;]

(#1157) 80hun válasza MrChris (#1156) üzenetére


80hun
addikt

És annak az om-nek a rajza is nagyon frankó :)

(#1158) Mr.Csizmás válasza MrChris (#1156) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

trololóóóó :P

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1159) tvamos


tvamos
nagyúr

Az MFT-s diskurzusrol jut eszembe... gondolkoztam a multkor, mire cserenem a kis gepecskem, es osszeraktam egymas melle a szobajoheto alternativakat. Probaltam olyan obikat keresni, amik hasonlo fokusztavot es dof-ot adnak, mint ff-en a 24/2.8. Azt hittem, hogy az MFT setup kisebb lesz, es olcsobb. Az A6300-ra nem talaltam megfelelo obit, a 19 f/2.8 nem az igazi, de f/1.8-as obit nem taltltam ra 15-20 mm kozott.
[link]
(A Nikon 1 csak azert van ott, mert most azt hasznalom...)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1160) robi1979


robi1979
aktív tag

Ha már szakmai topic, kérdeznék én is egy szakmait egy a6300 tulajaként. Mi változott az elmúlt 10-15 éveben az objektív gyártás területén? Szűzlányok a saját szájukkal fújták az objektívek lencséit mérnöki pontossággal pont olyanra amilyennek lennie kell e dzsímaszterben 2000 euróért távolban halkan közeledő harmatos patanyomok dallamára? Csak azért kérdezem mert vintage objektívek között bőven vannak legendás darabok, de a Sony objektív kínálatában ezt az értékállóságot valahogy nem látom. Az viszont szerintem egyenesen szégyen hogy APSC-re egyetlen fényerős zoomja sincs. Miért akarna mindenki Sony APSC-n pl. 10-18-al 700 euróért F4-es fényerőn fotózni mikor annó a Tokina 11-16 már fix 2.8-volt?! Vagy ide sorolhatnám bármelyik fényerős zoom Canon/Nikon/3th party verzióját. Egy megb@szott fényerős zoom sincs a Sony APSC rendszerében! Értem én hogy nagy üzlet ez, de valójában mit fizetünk meg? Azt is értem hogy pici váz meg könnyű - hozzá teszem kompromisszumok mellett pl. melegedés - ami egy átleg usernek elég, de szerintem az átlag user nem 500.000ft-ért vesz vázat (lásd Sony 6500 és ha kijön az új APSC flagship szintén itt fog nyitni) és építkezik vagy építkezni próbál egy adott rendszeren mert "a natív obi a legjobb..." Miből? F4-ből darabjáért 500 eurókért? Pedig ezt DSLR-en az összes gyártó tudta - ide értve a 3th party gyártókat is - Azt is megértem hogy vannak aki teljes meggyőződéssel kiállnak a Sony mellett és elhiszem hogy van akinek tök normális egy APSC-s váz+1db fényerős FF objekívért kiadni több mint 1M ft-ot, de szerintem ezek nagyon nem az átlag ember tételei. Ha kell a Sony AF rendszere akkor ez a normális ár érte meg az f4-ekért annyi amennyi? Nem gondolnám. MC-11 meg kérdés hogy vagy működik vagy nem egy adott objektívvel 200 euróért. A lista amin meg pár Sigma objektív "ajánlott" egyenesen vicces.

A kérdésem továbbra is fenn áll amivel kezdtem: mi változott az elmúlt 10-15 éveben az objektív gyártás területén?

Persze a Sigma megcsinálta az 1.4-es E mountos sorát...

[ Szerkesztve ]

(#1161) vihartigris válasza tvamos (#1159) üzenetére


vihartigris
őstag

A6300-ra ott a natív Sigma 16 1,4 DCDN obi.

bármi reciproka a semmi

(#1162) Mercutio_ válasza robi1979 (#1160) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez lehet az objektíves (vagy a Sony) topicban is elfért volna :U
Szvsz a Sony egy ideje az FF vonalra koncentrál az aps-c (főleg obi téren) mostoha gyerek lett.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1163) #31733248 válasza robi1979 (#1160) üzenetére


#31733248
törölt tag

Szerintem add el a Sonydat és vegyél mást, hiszen már most tele vagy panasszal. Még ki sem csomagoltad az A6300-at, amikor már javában hirdetted.

Vannak remek darabok a Sony régebbi obijai között is (pl. a Zeiss portréobik brutál jók), de mivel a Sony tükrös kínálatának értékesítési volumene messze elmaradt a Canonétól, ezekről csak a rendszerben tájékozottabbak tudnak. Illetve még most is drágák, nem vehetőek meg olcsón és használtan. A jövő legendái pedig ott vannak az orrunk előtt, a mostani FE objektívek között.

Az f4-nél fényerősebb zoom hiánya tényleg fájó pont, de van megoldás is rá (igaz, csak MC-11-gyel): a Sigma 18-35-höz fogható zoom egyetlen MILC-rendszerben nincs, a Sigma 17-70, vagy a 17-50 pedig szintén olcsón elérhető. Ha ez így nem felel meg, akkor váltani kell Fujira, ilyen egyszerű. De ott az általad hiányolt fényerős UWA zoom, a 8-16mm f2.8 600 ezer forintba kerül és gyanítom, az sem fog tetszeni. Samyang 12mm f2 manuális fix viszont mindkettőre van egy százasért.

Az pedig, hogy mi van DSLR-en és mennyiért, az teljesen más téma, a fényerős zoomok áraival a MILC-rendszerek nem tudnak versenyezni, minden sokkal drágább. A Sony tud ebből a kínálatból nagyon jól meríteni az MC-11-gyel például.

(#1164) Mr.Csizmás válasza Mercutio_ (#1162) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

volt valaha rendesen simogatva az apsc vonal? pont mint a kenyon, dedikált apsc-n olcsójános plesztikfentesztik, vagy régi analóg obi felmotorozva, de az is FF lenne eredetileg.

@Econ pont azt mondja, hogy az MC11+[random] nem érvelés az obikínálat kérdésére. (amúgy meg jó dolog, fujinak is hozna pár %-ot eladásban, ha klasszik obikkal lehetne cc & eternára fotózni digitálisan)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1165) Mercutio_ válasza #31733248 (#1163) üzenetére


Mercutio_
félisten

Vagy uwa-nak vesz mFT-re Laowa 7,5/2-t;] a6300-ra 9/2.8-at 200-ért:D tudom, manual de ennél a latószögnél ez nem akkora gond :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1166) mikrofon válasza Mercutio_ (#1162) üzenetére


mikrofon
addikt

A Sony-st már téli szemetelte rendszeresen ugyan ezzel meg hasonlókkal. Most új felületet talált. Hisz ez szakmai, az meg csak Sony-s....
:W

Meg ugye lehetne olyan vázat és rendszert valasztani amihez van egyéni ízléseknek megfelelő objektív...
Tudatos vásárlással ez egyszerűbb...

[ Szerkesztve ]

(#1167) hibavissza válasza MrChris (#1156) üzenetére


hibavissza
veterán

Ennyi. :DDD

(#1168) Mercutio_ válasza mikrofon (#1166) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jahogyja, akkor ezt a szálat el is engedhetjük;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1169) madgie válasza robi1979 (#1160) üzenetére


madgie
titán

Pont most jött ki egy Fujis videó, ahol a vezető mérnök azzal illusztrálta a QC fontosságát, hogy a 4K broadcast zoomjuk frontlencséjét méretarányos kihúzta a Mumbai régió gyenge 603 négyzetkilométeres területére és ezen a 603 km2 méretűre húzott képzeletbeli lencsén a tervezett görbülettől eltérő 2,1 milliméter az a maximális tűrés, amit elfogadnak. Tehát ha hazai kontextusba helyeznének ezt, akkor ha te eldobsz egy rágóspapírt a teljes Szlovák-Magyar határ hosszán, akkor az már nem tervezett hiba, nem fér bele.

De amúgy ja, semmi nem változott az objektívgyártás területén :D

(#1170) vond válasza kovsol (#1144) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ezeknek hol lehet utánanézni?

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#1171) madgie válasza vond (#1170) üzenetére


madgie
titán

DxO le szokta ezt is mérni.

(#1172) vond válasza madgie (#1169) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nem gyenge. ;] Nagyon szimpatikus ez a Fuji minden téren. Ha begyűrűzne az IBIS a megfizethető vázaikba, akkor el is gondolkoznék a váltáson. Még akár a full frame kárára is. :)

(#1171) madgie: Köszi!

Még mindig szoknom kell a régi-új arcodat. :D

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#1173) MrChris válasza madgie (#1169) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ez így jól hangzik, de egy kis illusztráció is kéne, hogy az a lencse nem egy teniszlabda méretű, marokba férő cucc lehet, hanem valszeg egy batár állat.

(#1174) kovsol válasza mikrofon (#1166) üzenetére


kovsol
titán

Még csak 59 hozzászólásnál jár ott, nem tudom mi a bajod. :D

(#1170) vond DXO lens adatbázisából néztem az értékeket.

(#1160) robi1979 tanulságos történet a tied. Speciális igények ellenére csak a váz vásárlás után kezdted el nyomozni milyen az objektív felhozatal. Egyébként a legtöbb embernek tökélesen megfelel egy f4 zoom is. Mellé esetleg 1-2 fényerős fix.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#1175) tvamos válasza vihartigris (#1161) üzenetére


tvamos
nagyúr

Igen, tudom, de az durvan nagy, meg jo sokba kerul, azt sem ereztem volna fair osszehasonlitasnak.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1176) madgie válasza MrChris (#1173) üzenetére


madgie
titán

Miért, attól változnának az arányok? 20 centi széles az a lencse, lassan a Sigma ART-oknak is akkora az orra :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1177) 80hun válasza tvamos (#1175) üzenetére


80hun
addikt

A sigma 16/1.4 drága?
Neizélj már :D
A fuji x és eos m tulajok ölnének a sigma fix sorért :)

(#1178) MrChris válasza madgie (#1176) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ezeket az obikat nézegetve az a kép alkul ki bennem minél kisebb a szenzor annál nagyobb méretű objektíveket készítenek hozzájuk. :D Az OM50/1.2 és Oly25/1.2 mellett egy 1"-osra való 18.5/1.2 rá se fért volna a képre. :D Mobilokhoz hajóágyúnak kéne lennie az ekvivalens 50/1.2-nek.

Ja és a váz-bázistáv csökkenés, milcesítés is növeli az obi méreteket, lásd
Canon EF 50/1.2 és Canon RF 50/1.2. :DD

(#1179) Mirman válasza 80hun (#1177) üzenetére


Mirman
őstag

Nem sokáig mert jön EF-M-re . :D

(#1180) tvamos válasza 80hun (#1177) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem azt mondom, hogy draga, hanem azt, hogy sok (vagy ha igy nem helyes, akkor joval tobb ) penzbe kerul a Canon EF-M 22mm f/2 STM, vagy a Samyang AF 24mm f/2.8 FE obikhoz kepest: SIGMA 16mm f/1.4 Contemporary. Es igen, jobb fenyeroben, (talan minosegben is,) es tutira megeri a felarat, (masnak,) ezert nem ereztem fair-nek az osszehasonlitast. (Nekem nagy is az az obi.)
De csak elmelkedem, (mert a gyermekemnek gaming computer kellett,) nincs zseton lecserelni a gepet. (Remelem, nem dobja be a kulcsot meg...)
Meg ha cserelnem is, legalabb AA filter nelkulit szeretnek, hamar a szuperlassitott felvetelrol le kell mondjak. Ha lehet... vagy nem tudom.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1181) Mercutio_ válasza tvamos (#1180) üzenetére


Mercutio_
félisten

Minden rendszerben van 1-2 obi ami ár-értékben vagy abszolút bestbuy, mint ahogy van ami csak az adott rendszerben elérhető.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1182) #31733248 válasza Mr.Csizmás (#1164) üzenetére


#31733248
törölt tag

Az a bosszantó, hogy ott van a kitűnő 16-50mm f2.8, de a Sony nem adja ki E-bajonettre. Pedig sokan nagyon tudnának neki örülni, főleg ha 161.500 Ft-ért megvehető lenne, ahogy éppen akciózzák. Az obik két kivétellel tisztességesek, de e téren az igazi vonzerőt a Sigma adja. Olcsó és nagyon jó, a gyútávjai pedig telitalálatok.

(#1183) Stauffenberg


Stauffenberg
Topikgazda

Mindenki meg akarja mondani a tutit, hogy melyik rendszer a legjobb, vagy éppen a leginkább foghíjas, hol vannak a legjobb objektívek vagy hol hiányzik valami fontos darab. Ez ebben a topikban nem csak, hogy nem baj, hanem kifejezetten a topik lényege.

Szóval köszi srácok, tök jó ezt látni, hogy van itt egy diskurzus és még ha sokan elfogultak is vagyunk egyes rendszerek iránt, alapvetően kulturált mederben folyik, mert a nagy bezzegezések nem offként kerülnek leírásra máshol, ami meg aztán állandó ingerültséget és ellenfikázást szül.

Talán még a végén tényleg lesz valami ebből a topikból. :)

(#1184) Mr.Csizmás válasza #31733248 (#1182) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

üzletileg érthető, ha van pénzed egy 800$ MSRP obira, 999$-ért ott az A7 mk2 + 28-70, és az FÚLFRÉM!!!44 szóval vegyed azt, mondá' Sony marketingigazgató minden júzernak.

ps. A-line elvileg már halott, vagyis lekapcsolták már a gépekről, idő kérdése.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1185) .mf


.mf
veterán

Nem tudjátok, Z6-ot lehet-e valahol Bp-en élőben próbálgatni?

Egyúttal: beszéljetek le / rá. Fut egy akció, Z6 + 24-70 f4 visszatérítés után 1750 EUR, az obi 500 EUR árát levonva a váz csak 1250, ami tudásához képest nagyon csábító ár.
Megjelenése előtt erre terveztem váltani (jelenleg A7 van), de aztán lehullt a lepel és csalódtam; néhány dolgon azóta javítottak, így már kevésbé fanyar, és a jelenlegi gépek / rendszerek közül még mindig ez a legszimpatikusabb (pl. számomra fontos az időjárás-állóság, néha elég extrém helyeken is megfordulok - ebben Nikon és Pana vezet, de utóbbi túl nagy és nehéz lett; továbbá szeretem a kompakt obikat, erre is mintha csak a Nikon figyelne), de ki akartam bekkelni a második generációjáig, hátha abban tovább javítják a gyengéit (pl. a követő AF-et, a felesleges felső kijelző helyett extra tárcsa vagy gombok, nagyobb akku működés közbeni töltéssel TL-hez, kicsivel nagyobb felbontás, mocsokdrága XQD mellé / helyett SD port, pár ergo baki javítása, stb) - de ez az ár elgondolkoztat, hogy várjak-e tovább, vagy kóstoljak bele most a rendszerbe, aztán apránként építgethetem tovább obikkal, kiegészítőkkel. Csak a.) addig két rendszert kell fenntartani és kiépíteni, és b.) a Z most még mint rendszer, kicsit gyenge lábakon áll. 24-70 f4 a sok hype után "csak" korrekt, legalább kitben baráti az ára, és utazni jó a kis mérete; f2.8 testvére nagy, nehéz és drága, sajnos nincs (még) Tamron 28-75 mint FE-re; a 14-30 egészen addig tetszett (14! -30! filter! kompakt!), amíg meg nem láttam az árát (reméltem olcsóbb lesz) és teljesítményét (brutális, majdnem halszemes torzítás szoftveresen korrigálva, vignettálás detto, decenter-lottó); a két fix pedig bár éles, de steril, se nem kicsi, se nem olcsó...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#1186) vihartigris válasza .mf (#1185) üzenetére


vihartigris
őstag

A Nikon topikban érdeklődtél már, hogy van-e valakinek?

bármi reciproka a semmi

(#1187) Mercutio_ válasza .mf (#1185) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az obi = 500€ teoretikus vagy valós? Lásd. Sony kitobi használtpiaci ára :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1188) topikk válasza .mf (#1185) üzenetére


topikk
senior tag

Nekem is a Nikon Z tetszik a jelenlegi FF kínálatból, de azt hiszem ez valamiféle márkavonzalom, esztétika, vagy Sony ellenérzés, ha racionálisan végiggondolom miben nyújtana többet pl. a Sony A7iii-nál, nemigen van ilyen. Talán ergonómia, időjárásállóság.
Az ár viszont nagyon jó, a szürkeimportos kit árak is magasabbak ennél és erről a "kit" obiról nagyon jókat írtak / teszteltek. Ha erre vágysz vedd meg, ennyiért megéri és az ember nagyon ritkán racionális, nem ez tesz boldoggá.

Mercutio: az obi szürke ára, ami közel szokott lenni a hazai használtpiacihoz magasabb ennél.

[ Szerkesztve ]

(#1189) 80hun válasza .mf (#1185) üzenetére


80hun
addikt

Az a7rii szürke ára viszont eléggé lement és az alternatíva lehet z6 helyett. És végülis kettő az egyben mert a 18mp apsc már több mint használható.
Ha nem fontos a dofmánia mehet rá a sigma apsc sor is és pici marad a gép :)

(#1190) .mf válasza vihartigris (#1186) üzenetére


.mf
veterán

Még nem - a boltok érdekeltek volna, hogy hol szoktak kiállítási darabok lenni, amiket kézbe is lehet venni, be is lehet kapcsolni (mivel ez Mo-n nem szokás).

Mercutio: kitben ennyi volt eleinte a felára (most akciók függvényében össze-vissza ingadozik 400-500 körül - ami néha irányadó, néha nem, pl. az FTZ-ért volt, hogy 50 EUR volt csak a különbség, mégis 200 EUR körül megy a használtpiacon), használt ára is kb ekörül van (220V-nál 180-ért van most egy). Újonnan 1100 EUR-ról indult (lol), most 700, legalacsonyabb 650 volt. Számolhatod 450-nek is, és akkor a váz 1300.

Topikk: nem mondanám Nikon-márkavonzalomnak (nekik is voltak csúnya húzásaik, ld D600 zárja, nagyon nehezen ismerték be a hibát; utóbbi években össze-vissza zagyváltak (mondhatnám hazudtak) a MILC-terveikkel kapcsolatban; mint a másik nagy tükrös dinoszaurusz, ők is patikamérlegen mérték ki a fejlesztéseket, nehogy túl sokat újítsanak, stb - tehát bennük se bízok túlzottan); sem pedig Sony-ellenérzésnek (végre valaki merészen innovál, komolyan nekigyürkőztek a FF MILC témának váz és obi terén is, a siker érdekében megnyitották az E-mountot is; stb).
Racionális érvek vannak a rendszer mellett: időjárás-állóság nálam számít (sarkkör, Himalája, trópus, sivatag, vihar - ezek mind voltak és előfordulhatnak); a kezelés, ergonómia nem tetszik a Sonyn - ezért szeretném a Z vázat kézbefogni, nyomogatni, hogy élőben milyen; és az is szimpatikus, hogy FF MILC-ek között náluk legalább látok törekvést egy kompakt rendszerre, ld 24-70 és 14-30 (bár a szoftveres korrekció mértékét kicsit sokallom, egy kicsivel nagyobb méret még belefért volna) (igaz az FE 16-35 f4-esem is egész kompakt).
Amit már nehezebb racionalizálni, az a váltás: FE-re vannak objektíveim, vakuvezérlő, vakuk, filléres SD-kártya megy bele, akkuból is van 4 db (igaz az újabb vázaknál már azt is cserélni kell). Továbbá sokkal jobb a natív obi-kínálat. Nikonhoz várhatok a megfelelő obik megjelenésére: a 14-30 drága és lottó, hogy jó példányt fogsz-e ki, Tamron 28-75-ös (még?) nincs rá, a saját f2.8-asa pedig nekem túl drága, nagy és nehéz, és nincs még se natív 85, se telezoom; az XQD mocsokdrága (konkrétan 10x, mint amennyiért az SD-t veszem), vehetek új vakuvezérlőt, vakut, de még szoftvert is, mert a Dxo 9.5 a Z6-ot nem támogatja... Kell-e nekem ez a pénzlocsolda, amikor még az A7 is elég sokra képes?
(Bocsi a sok szövegért, néha hangosan / írásban gondolkozok)

80hun: néha felpattintom a 16-50-est az A7-esre (jöhet a kövezés :DDD )
Vicc nélkül mondom. Kicsi, hasznos átfogás, nappal van fény f8-ra, a 10 Mpx-ből még épp lehet egy 4k-s képet vágni, és a zaj, dinamika-tartomány meg ott van a szenzorban.
Full-time azért nem szórakoznék APS-C obikkal.
Gondolkoztam már én is rajta. Az A7m2 fogása nem tetszik, nem kényelmes. Kezelése kicsivel gyorsabb, jobb, mint az enyém, de még mindig elég ergya. A 42 Mpx-es szenzor fájljai bazinagyok. Fókuszban is lemarad a Z6-tól. Időjárás-állóságban pedig ugyanott vagyok, mint az A7-esem - a Z6 e téren messze jobb.

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#1191) konyi79 válasza .mf (#1185) üzenetére


konyi79
addikt

Mit szarozol, vedd már meg, mi is megtudjuk milyen vele élni. :)

Nem fog csődbe vinni, marad is, még most leled örömed benne, nem mikor melléd temetik. Előbb utóbb úgyis megveszed, attól meg jobb lesz az életed, ha egy év múlva lesz csak meg de megmarad 2-300€?

(#1192) lugosi válasza .mf (#1190) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

“(sarkkör, Himalája, trópus, sivatag, vihar - ezek mind voltak és előfordulhatnak)”

Ez de jó.
Irigylem? 🤔😀

(#1193) mikrofon válasza .mf (#1190) üzenetére


mikrofon
addikt

Ebben az esetben nem az ár a kérdéses, hanem a kereslet. Lesz-e aki megveszi tőled az objektívet. Ugye azért akciózzák ennyire mert nem fogy rendszer szinten. Ami a használt piacra is kihat. Ráadásul akinek ilyen lencse kell megveszi kitben sűrűbben. Szerintem inkább gondolj úgy rá, hogy kell az az objektív neked is. ;)

Ha az időjárás állóság a lényeg és a méret akkor esetleg a fujira is ránézhetsz. Én meglepődtem, hogy milyen jól bírja az X-T3 a magas ISO-t. Ráadásul az időjárásállóssága is igen jó. Az f2.8-as objektívek is szívósak. Mondjuk az időjárásállóságot nem teszteltem, nem is szándékozom ;)

(#1194) vihartigris válasza mikrofon (#1193) üzenetére


vihartigris
őstag

Azért a Fuji sem szigetel annyira. Mondjuk nem X-T3 van említve.

bármi reciproka a semmi

(#1195) kovsol válasza konyi79 (#1191) üzenetére


kovsol
titán

Na én ezért rendeltem be a Sony 200-600G-t. Úgyis megvettem volna előbb utóbb. Asszony nem tudja még mondjuk. xD

May the Force be with you!

(#1196) madgie válasza vihartigris (#1194) üzenetére


madgie
titán

A pára be fog menni, nem légmentesen zárt cuccok ezek, hanem cseppállóak.

Egyébként hétvégén is zuhogó esőben fotóztam a nem időjárásálló 56/1.2-vel, kutya baja a cuccnak.

(#1197) csacsi77 válasza .mf (#1190) üzenetére


csacsi77
senior tag

A Duna Plaza Media Marktjában még egy hete volt kiállítva Z6 kitobival. Azóta nem voltam ott, nézd meg, hátha még ott van.

Öreg fater megoldja!!!!

(#1198) Mirman válasza csacsi77 (#1197) üzenetére


Mirman
őstag

Árkádban az Örs-ön is van a Mediaban rendszeresen.

(#1199) vihartigris válasza madgie (#1196) üzenetére


vihartigris
őstag

A párának sem illenék bemenni a vázba, obiba egy időjárásálló kivitelezésnél, hiszen a pára nedvességtartalma is tud problémát okozni.
Jó lenne, a fotó eszközöknél is egy precízebb meghatározás a víz, por állóságra, hasonlóan a telefonokhoz.

bármi reciproka a semmi

(#1200) PuMbA válasza vihartigris (#1199) üzenetére


PuMbA
titán

Imaging Resource-nál kezdtek el ilyennel foglalkozni vázaknál :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.