Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) PuMbA válasza Matska (#50) üzenetére


PuMbA
titán

Van benne e-shutter, de csak Scene módban érhető el.

(#52) OPiiPO válasza wms (#49) üzenetére


OPiiPO
addikt

a Fuji-t csak egy speciális egészen szűk szegmens használja :P a széles tömegek számára nem egyértelmű ;]

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#53) Matska válasza PuMbA (#51) üzenetére


Matska
senior tag

Értem én, úgy általánosságban szólt a költői kérdés, mert a Fuji vázakban (az összesben) azt hiszem éppen 5 éve van, és olyan módban amilyenben csak akarom. Ebből kiindulva úgy gondoltam, hogy ez nem egy olyan nagy extra amitől hasra kellene esni.

(#52) OPiiPO: akkor érezzem magam különlegesnek? :DDD

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#54) MrChris válasza Matska (#50) üzenetére


MrChris
nagyúr

Panasonicban 2012-óta van választható e-shutter. Magam is úgy gondolnám 7 év után ez alap milc képesség.

(#55) PuMbA válasza Matska (#53) üzenetére


PuMbA
titán

Persze, ettől a géptől nem kell hasra esni, egy belépő FF váz megnyírbált képességekkel, ami Amerikában nagyon olcsó, EU-ban viszont annyira nem talált az árazása :)

(#56) Speeedfire: Annyira nem jó, hiszen még mindig többen használják a mechanikust.

[ Szerkesztve ]

(#56) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Ennyire jó az eshutter? Én eddig még sosem használtam.
Azt néztem a tesztekben, hogy gyorsan mozgó témánál nem jó, illetve FF alatt a bokeh más.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#57) Matska válasza Speeedfire (#56) üzenetére


Matska
senior tag

Csak azt használom, ha nincs szükség szélsőséges utómunkára (értsd jól - pl 4-5 vagy több fényértéknyi visszahúzás árnyékokból).
- Nem kopik a redőnyzár.
- teljes csendben lehet ninjázni templomban, eseményeken.
- verőfényes napsütésben sem gond az F1.4

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#58) Speeedfire válasza Matska (#57) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Nem jó a dinamika a sötét helyeken, vagy miért nem jó ilyenkor utómunkázni?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#59) Matska válasza Speeedfire (#58) üzenetére


Matska
senior tag

Azt olvastam, szűkebb a dinamikatartomány, vagy hamarabb kezd zajosodni visszahúzásnál. Nem emlékszem pontosan. Személyesen nem próbáltam, annyira nem is érdekel, csak simán elhiszem. Ez nálam csak tejútnál releváns, ott meg hadd fogyjon a redőnyzár.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#60) 80hun válasza Matska (#57) üzenetére


80hun
addikt

És ha mozog a téma mire is lesz jó az e-shutter? :)
Az A9-be már normálisabb van de még fejlődnie kell.
Najó TL-re isten találmány :)

[ Szerkesztve ]

(#61) Matska válasza 80hun (#60) üzenetére


Matska
senior tag

Nem mondom, hogy mindenható fícsör lenne, viszont szerintem alapnak kellene lennie manapság, hogy benne legyen egy gépben korlátozás nélkül.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#62) MrChris válasza 80hun (#60) üzenetére


MrChris
nagyúr

El van túlozva az e-zár hátránya a légcsavar, képsíkkal párhuzamosan elhúzó járművekkel. Normál, sportos emberi mozgásra alkalmas.
Pl kosárlabda

(#63) vond válasza Matska (#59) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Épp a minap teszteltem ugyanezt a G80-on. Az eredmény: Lehet, hogy meglepő, de elektronikus zárral kicsit élesebb minden, alacsony és magas érzékenységen is. Viszont minimálisan erősebb a zaj már alap ISO-n is, és más a zaj karakterisztikája is. Valamint 3-4 FÉ-nyi utánhúzásnál sokkal rondább az eredmény, mint mechanikus zárnál (elszíneződés, erősebb zaj, stb.), de igazából már 1-2 FÉ-nél is látszik valami.

Ha van igény rá, majd teszek fel teszképeket is.

#62) MrChris: Sokszor én is e-shutter-rel tolok végig egy-egy focimeccset. Elvétve, de készül néha olyan kép, ahol deformáltak a dolgok (pl. a labda ovális alakú, megnyúlnak a lábak, ilyesmi). De mivel gyors sorozatokat lövök, általában az előző, vagy a következő képen már rendben van minden.

Még mindig vívódok azon, hogy beletoljak-e minden második héten 1000+ expót a mechanikus zárba. A fentiekből kiindulva, nem biztos, hogy megéri.

Persze, amikor csak általános dolgokat fotózok, akkor nem para az a pár kép, főleg ha fontos a minél szebb utómunka.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#64) Matska válasza vond (#63) üzenetére


Matska
senior tag

Én is annak függvényében váltogatok ES és MS között, hogy mennyire akarom meggyúrni utólag. Kiraktam egy külön gombra, max 2 gombnyomásból váltok a kettő között.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#65) Pimpa


Pimpa
tag

Lehet banális kérdés:

Jelenleg Sonly Ilce5000-s készülékem van, amihez kaptam 2 db objektívet is anno.
Most gondolkozom olyan készülék beszerzéséről, ami tud 4K videót is. Na most ha tegyük fel ismét Sony-t választok, akkor az Ilce6300-shoz is használhatók ezek az objektívek "rendesen"? Nem arra gondolok, hogy bele tudom-e illeszteni, hanem hogy az ezekkel készített felvételek mennyire lesznek "jók" vagyis a 4K videó tényleg jó lesz vagy ezek az objektívek már gagyik erre?
Valamint ezek a Sony objektívek csak Sony-hoz használhatók vagy esetleg más márka is használja ugyanezt a foglalatot - gondolom nem, de hátha.

(#66) Mercutio_ válasza Pimpa (#65) üzenetére


Mercutio_
félisten

Erre a Sony topicban előbb kapsz választ, mivel ott használják és van több tapasztalat.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#67) Lassú Víz válasza Pimpa (#65) üzenetére


Lassú Víz
őstag

1. A 4k videó kisebb felbontású mint az állókép. Ha pixelkukkolva elég jónak gondolod a mostani objektívjeidet, akkor ki fogják szolgálni a 4k felbontási igényeit is.

2. Az m4/3 bajonetten kívül nem tudok olyanról, amelyik több gyártó vázain is megtalálható lenne.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#68) Pimpa válasza Lassú Víz (#67) üzenetére


Pimpa
tag

Köszi. Most nézem hogy én anno 130-ért vettem 2016-ban dupla objektívvel 1+1 extra év garanciával, most meg 234 ezerbe kerül és gyakorlatilag 2017 eleje óta 200 felett van. Nem értem miért drágult meg ennyire. Talán inkább alul voltak árazva.
Néztem a videókat, szerintem nem pixelesek. Persze majd ha úgy alakulna, akkor kiderül.
Ahogy elnézem a 4K képes fényképezőket, azok is nagyon durva árazásuak, pedig már a legszutyokabb mobil is tud 4K-t. Jó persze nem ugyanaz a minőség, de nem értem a nagy felár miért alakult ki a full HD-hez képest.
Dupla objektívvel egy 4K képes gép kerül vagy 400 ezerbe, ezt már sokallom azért.

Ja és melyikbe érdemes szerinted/szerintetek beruházni? Továbbra is Sony vagy más, full frame vagy jó az APS-C is? Fotózok gyors mozgásokat is, meg épületeket is.

(#69) Pimpa válasza Mercutio_ (#66) üzenetére


Pimpa
tag

Így is már úgy irányítottak ide, mert másik topikban tettem fel előbb a kérdést :D
Egyelőre tájékozódom, hogy mit tegyek, mert sok pénzről van szó azért, meg kell ezt emésztenem, hogy tényleg kell-e ez nekem :DD

(#70) Stauffenberg válasza Pimpa (#68) üzenetére


Stauffenberg
Topikgazda

Neked a Sony vagy még inkább a vásárlási tanácsadó topik szükséges.

Hogy a szutyok mobilok tudnak 4K-t az egy dolog, a legolcsóbb értelmes beugró ide a Panasonic G7 vagy a GX80. A többit a fent linkelt topikban lenne érdemes kitárgyalni.

(#71) Tin_Shield válasza Pimpa (#68) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Az 200e+ ár valószínű egy évek óta nem frissített webshopos ár, 100e környékén futott ki az a5000 kit már vagy egy éve.
A legolcsóbb 4k képes MILC a Panasonic GX800, 130e körül van kitben. Egyszerű belépő gép, kb. annyit tud mint a Sony a5000 plusz 4k video és néhány szoftveres dolog. De egy-két tizest rátéve már a GX80 is van, ami sokkal komolyabb tudású mint ezek
A mozgáshoz (és a videohoz sem árt) a jó AF, a Sony új gépei ebben nagyon erősek, de ha az a5000-rel meg voltál elégedve akkor bármelyik mai MILC jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#72) Pimpa


Pimpa
tag

Köszi a tippeket, átnézek még a javasolt topikba is :)

(#73) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Panasonic S1 / S1R - Hands On

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#74) konyi79


konyi79
addikt

Örülök neki, végülis megnyitottátok a topikot. Én korábban azt a választ kaptam Tg topikban felesleges, meg túl sok lenne itt a feszkó.
Remélem nem, és a saját MODERÁTORunk -ezúttal gratulálok Vond a kinevezésedhez- már jelenlétében elég lesz a viták kutúráltak maradjanak.
Aztán reméljük a típusspecifikus topikok is tisztulnak kicsit majd az off áradattól, ha az elmélkedések java ide jön.

(#75) vond válasza konyi79 (#74) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nem lesz itt feszkó. :N Sőt, talán épp eme új topik miatt fog letisztulni majd a többi is. Itt leszek, figyelek, de nem lesz itt semmi gond. Amúgy kösz, de nem volt semmi kinevezés, csak formailag lettem moderátor, ezután is nagybetűs arcképes leszek. :B Épp elég az nekem, főleg, hogy mostanában rajzolni is kevesebb időm van, mint szeretném.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#76) .mf


.mf
veterán

Juhú, új totyik :DD

Na akkor végre van hol beszélni a Nikon Z-kről is. Reménykedek, hogy az új fw-rel sikerült az AF-en javítani. A jelenlegi FF MILC-ek közül a Z a legszimpatikusabb, leszámítva az AF-es Achilles-sarkát és a hiányzó obiparkot. Az is tetszik, hogy míg mindenki más nagyobbnál nagyobb obikat dob ki (Pana 50 f1.4 külön fájdalmas volt, mert a kicsi-kompakt de éles m4/3-os 20, 15, 12-32, 35-100, vagy az LX100-as után bennük reménykedtem leginkább, de már a kilós vázzal elvéreztek nálam), velük szemben a Z 24-70 és 14-30 f4 is milyen kompakt. A többi obijuk viszont... 35 f1.8, 50 f1.8 méretben és árban az f1.4-esekkel versenyzik, 58 f0.95 egy rossz vicc, a 85-ösük pedig csak 2020-ban várható.

Következő nagyobb utam késő ősszel lesz, ahova vagy Z6-tal mennék, vagy ha maradok az A7-nél, akkor ahhoz egy Tamron 28-75, 17-28 vagy 16-35 f4, és utána még Z6m2-ig kihúznám vele.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#77) kovsol válasza Speeedfire (#43) üzenetére


kovsol
titán

Nevetséges amúgy a Canon amit csinált szerencsétlen géppel. Eleve a dinamika tartománya egy nulla lett kb, meg azért belerakni egy 6d mk2 szenzort egy 2019-es modellbe elég tré, de nem ez vágta oda, hanem a szoftveres kiherélés.

Ami tökre tetszett, hogy az R-nél lecsukódott a zár objektív cserénél. Na még ezt is kivették a RP -ből.

May the Force be with you!

(#78) Stauffenberg válasza kovsol (#77) üzenetére


Stauffenberg
Topikgazda

Az EOS R-be amúgy került pár nagyon jópofa fejlesztés, ami miatt emelem a kalapom a Canon előtt. Ez az egyik, de a Navibar is frankó, meg az, hogy az EF-RF adapterből is háromféle van, a drop-in filteres adapter olyan, ami miatt kapásból sírva fakadok az örömtől.

Az igazság az, hogy tud a Canon innovatív és kreatív lenni, már csak az a baj, hogy ezt néha agyonverik a marketing osztályon ostoba "védjük a drágább modelleket" butításokkal.

(#79) mikrofon válasza kovsol (#77) üzenetére


mikrofon
addikt

Szerintem a zár sokkal érzékenyebb szerkezet, K kint a szenzor előtti védőréteg. Egy két pumpálás is belefér objektív cserekor nekem. Ami elég is szokott lenni...

Inkább az MFT szenzortisztitórendszerét használhatnák. Az azért igen jó.....

(#80) mikrofon válasza Pimpa (#65) üzenetére


mikrofon
addikt

Videó területén talán most a legjobb a Sony a6400. Ár - érték arányban mindenképpen... Nincs 30 perc korlát, nem melegszik és AF-je veri még az a9-et is. Nem gyorsaságban hanem tudásban. Ezeket az a9 majd csak márciusban kapja meg firmware frissítéssel. Az mk3-as széria meg csak áprilisban, és még csak nem is minden funkciót. Mert az a7riii procija nem bírná 42Mpx-en, pdaf lefedettsége is kisebb. Az meg elég furcsán jönne ki, hogy a belépőnek definiált a7iii ennyire odaverjen AF-ben a nagytestvérnek.
Igen nincs IBIS és ISO-ban alulmaradt az FF mk3 vázakhoz képest. Cserébe kárpótol az ára...
Videó linket direkt nem raktam, mert biztos mindenkinek meg van a kedvenc influencere. Úgyhogy gyorsan megtalálja bárki a számára elfogadható véleményezést a YouTube - on...

[ Szerkesztve ]

(#81) kovsol válasza mikrofon (#80) üzenetére


kovsol
titán

Egyébként az A6300/6400/6500 video alatt nagyon jól bírja a magas ISO -t. Fénykép alatt azért 1600 fölé én nem szívesen mentem soha a 6300-al, míg videóban 6400+ is bevállalható.

May the Force be with you!

(#82) Matska válasza .mf (#76) üzenetére


Matska
senior tag

A Z rendszer nekem is szimpatikus és időjárás állóak! Nálam ez fontos szempont, még ha a mostani szettem nem is az. Amúgy a fixeknek szerintem nem elrugaszkodott az áruk FF Milc fronton.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#83) vihartigris válasza kovsol (#77) üzenetére


vihartigris
őstag

Canonnál régi "jó" szokás, hogy ameddig tudjuk nyomjuk a régi szenzort (APS-C).

bármi reciproka a semmi

(#84) .mf válasza Matska (#82) üzenetére


.mf
veterán

Azért a 800 EUR-t a 35 f1.8-ért nem tartom túl barátinak, FX-en f1.8-asok közül a 20 volt hasonló áron, ami más kategória, elég speciális darab. Sonyt is elég sok kritika érte a drága obik miatt, pedig eddig csak Zeiss / GM matricával voltak ilyen drágák az f1.8-asok. A Z 50 f1.8-as is 600 €, és Sonyval ellentétben nem is látom, hogy hova jönne olcsóbb opció: ott a 800 € Zeiss 55 alá befért egy 200 € Sony 50, itt viszont ez már eleve az f1.8-as, standard Z, nem is valami külön széria (miközben FX-re is volt bőven 100-150 € 50 f1.8-as). Tetejébe annyira még nem is szuper, hogy ennyit elkérjenek érte (hagymakarikás, ideges háttérmosás, szoftveresen korrigált torzítás, field curvature).

A mérete meg... [link] :U Nálam már itt kiesett. Megint egy bazi nagy táska kell csak pár fixhez is. Könyörgöm, hova tűntek a pancake obik? Engem az se érdekel, ha f5.6-ig kell rekeszelni a sarkig élességért, csak ne kályhacső legyen egy fix is már... Komolyan, jobban jár az ember, ha FTZ-re teker FX obikat, kisebb, könnyebb és sokkal olcsóbb.

Annak fényében különösen idegesítő ez, hogy közben a 24-70 és főleg a 14-30-at milyen szép kompaktra meg tudták csinálni - ezeket meg miért nem?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#85) hemaka válasza Stauffenberg (#78) üzenetére


hemaka
nagyúr

Nekem az obin levo control ring nagy kedvenc, remelem mashol is megjelenik majd. :)

(#86) Matska válasza .mf (#84) üzenetére


Matska
senior tag

Méretre nálam az elfogadható felső határon van, kicsi meg fényerős objektívet meg sajnos az analóg távmérõsökre gyártottak utoljára kb. :(

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#87) kovsol válasza hemaka (#85) üzenetére


kovsol
titán

Az tényleg jó cucc lehet. Bár hallottam olyant is akit zavart, mert véletlen elállított vele dolgokat, így inkább kikapcsolta.

Nekem van egy RX100 gépem, és azon is programozható a kis gyűrű. Alapból zoomolhatsz vele, de lehet rá rakni ISO vagy egyéb állítást is.

May the Force be with you!

(#88) mikrofon válasza kovsol (#87) üzenetére


mikrofon
addikt

Nem az a legnagyobb baj, ha te véletlenül eltekered, mert azt érzed, hanem ha lerakod, felveszed a vázat vagy valami hozzáér és elállítódik, mert ezt nem veszed észre, ha képkészítés előtt nem ellenőrzöd azt a beállítást.....

ha már Canon: úgy tűnik ez a cég nem éppen a "normális" dolgokon töri a fejét RF 14-21 mm F1.4L USM érdekes lesz hozzá megismerni egy méret, tömeg és ár hármast.....

[ Szerkesztve ]

(#89) p_adam válasza mikrofon (#88) üzenetére


p_adam
addikt

Ez egyáltalán nem probléma, de be lehet állítani azt is, hogy csak félig lenyomott expogombnál történjen állítás (meg persze felülről is egyből látszik)

A másik meg csak egy CR1 (vagyis eléggé bizonytalan) pletyka, amit felkapott az internet... a bemutatón pl. egyesektől azt kérdezgették, hogy részükről egy 10-24/4 vagy egy 11-24/2.8 lenne-e a preferált ultranagylátó.

(#90) Mercutio_ válasza Matska (#86) üzenetére


Mercutio_
félisten

Pentax pancake obik....

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#91) papaya


papaya
senior tag

Szuper topic. :C Részemről annyi, hogy Canon DSLR FF után a második MILC rendszeremet fogyasztom: Fuji < Sony..nagyon szeretem, ami egyedül fáj, az a Milc vázak gyors ütemű elértéktelenedése. Anno 6D-t 2 év használat után +40k expoval drágábban adtam el, mint amennyiért én vettem az első tulajtól..De hát ilyen most a piac. Az biztos, hogy soha többé nem akarok AFMA-t buzerálni tükrösön.
Canon RF obik bámulatosak, biztos, hogy nagyon komoly vasat is tesznek majd alá. De az árazásuk miatt, nekem max 5-10 éves távlatban használt piacon lehet majd sanszos.
Nikon Z az XQD foglalattal, és a harmatos akksival lőtte el magát nálam, viszont kíváncsian várom milyen lesz az Eye-af egy Sonyhoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#92) kovsol válasza papaya (#91) üzenetére


kovsol
titán

"kíváncsian várom milyen lesz az Eye-af egy Sonyhoz képest."
Mire a Sony közelében kerülnének, jön most az új FW frissítés A9, A7RIII és A7III vázakra ahol tovább fejlesztik a szem fókuszt.

(#93) vihartigris és a meglévő emberekre működő is tovább lesz fejlesztve.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#93) vihartigris válasza kovsol (#92) üzenetére


vihartigris
őstag

Szemfókusz állatokra is kiterjesztve.

bármi reciproka a semmi

(#94) Stauffenberg válasza papaya (#91) üzenetére


Stauffenberg
Topikgazda

Majd az értéktartás is változik, ahogy a kereslet is nő ezekre a vázakra. Ha sokan akarnak 6D-t venni, az felnyomja az árakat, ha pedig kevesen A7-et, az meg lefelé, hiszen aki eladni akarja, az nem őrizgetni fogja olyan áron, amiért nem viszik el.

De pár év múlva, ahogy a két nagy DSLR gyártó beágyazottsága is MILC túlsúlyos lesz és sok kilépő ex-DSLR-es lesz, az nem lenyomja majd a tükrös árakat, hanem egyenesen a padlóval együtt bezuhanni fognak.

(#95) p_adam válasza Stauffenberg (#94) üzenetére


p_adam
addikt

A vázaknál felfelé nem változik semmi, csak lefelé, az időt nézve eltérő százalékban (ha pl. sok új modell van, az erre gyorsítólag hat, teljesen mindegy hogy keresett modell, ha egyszer van újabb, még akkor is, ha az drágább), maximum az optikáknál képzelhető el kisebb mértékű átmeneti áremelkedés, de ez sem jellemző.
Ha már az ember 500 euró alatt vesz egy 6D-t, ott már zuhanásról egyáltalán nem beszélhetünk, csak további csökkenésről, szóval modell és árfüggő ez a zuhanás dolog, és MILC gépeket teljesen ugyanúgy érint (de főleg a korábbi, kiforratlanabb modelleket, vagy olyat, ami eleve túl volt árazva, mikor megjelent).

(#96) Mercutio_ válasza p_adam (#95) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ahogy elkezd terjedni, hogy milyen fasza/könnyű/kis helyen elfér a milc (most a laikusoknak mindegy, hogy FF, vagy aps-c) a belépő DSLR szegmensben én durva (használt)piaci áresésre tippelek.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#97) p_adam válasza Mercutio_ (#96) üzenetére


p_adam
addikt

Az igazság az, hogy egy belépő szintű MILC és SLR között nincs érezhető méret- és súlybeli különbség, a használhatóság, ami a MILC esetében lényegesen jobb (ebben a kategóriában). A Canon esetében mondjuk nem lenne nagy kunszt egy olcsó EF bajonettes belépő gépnél kicserélni a tükröt egy elektronikus keresőre és vinni mindent tovább, de ugye némileg jövedelmezőbb helyette egy másik M rendszerre áttéríteni az embereket (ahol van pár gyári obi, de azért egy adapter is ajánlott hozzá meg egy-két olcsó tükrös obi).

Ahogy írtam, modellfüggő a dolog és nem általánosítható, a másik esetre is lehet példákat találni a jövőre nézve is.
Ami ténylegesen óriási veszteség, az a rendszerváltás, talán ez is lehet az egyik oka, hogy mindenki elfogult a sajátjával szemben.

Elég kevés példa van, de lehet úgy is kipróbálni egy másik gépet, hogy nem csak azt hangsúlyozni, hogy a jelenlegi mennyivel jobb (itt is van némi elfogultság, de messzemenően nem akkora, mint általában).

[ Szerkesztve ]

(#98) mikrofon válasza papaya (#91) üzenetére


mikrofon
addikt

Sony vs Nikon EyeAF test by Dpreview.

Ahogy a többiek is jelezték ez az aktuális állapot.
Nyárig nagy változás lesz mert kétlépcsőben firmware frissítéssel fejleszti a Sony a9-nél míg az mk3 vázaknál egy lépcsőben. Sokkal pontosabb lesz és állatokra is ki terjesztik.

Az a6400-az már most hihetetlen mit tud....
Itt egy videó is. Utálom ezt a két embert, de ez a videó igen látványos, ezért merem linkelni....
Ha megnézed az eredményeket a videóban, az összehasonlításokat a6400 98%-os. A kijelzőn kicsit le van maradva a zöld keret a proci miatt, de a végeredmény kemény.....

[ Szerkesztve ]

(#99) Speeedfire válasza mikrofon (#98) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Olympusra nem várható valami? :U

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#100) mikrofon válasza p_adam (#97) üzenetére


mikrofon
addikt

Az új butított Canon MiLC váz (RP) pont ez. Csak az a baj vele, hogy ezt a Sony már az A7II-vel megcsinálta. Kb. azon a szinten van. Az meg mikor is volt, 2014.... Most mennyiért is volt kapható az A7II + MC-11...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.