Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) madgie válasza Stauffenberg (#698) üzenetére


madgie
titán

Őszinte leszek: asse tudtam, hogy van G90 :D

(#702) Neck


Neck
veterán

7artisans f2.8 makró obi jön minden MILC mountra, 159 USD RRP-vel.

Canon RF – 60mm
Nikon Z – 60mm
Leica L – 60mm
Sony E – 90mm
Fujifilm X – 90mm
Canon M – 96mm
Micro Four Thirds – 120mm

Ha jó lesz, ennyiért ajándék :B

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#703) Mr.Csizmás válasza Neck (#702) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mármint 60 mm mindegyik - a cropos átszámítást nem értem :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#704) kovsol válasza Neck (#702) üzenetére


kovsol
titán

Ezek szerint az összes sony APS-C.
És mi értelme van nekik oda írni a crop faktoros értékeket? Teljesen megtévesztő. Te is beleszaladtál.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#705) mikrofon válasza kovsol (#704) üzenetére


mikrofon
addikt

De csak aps-c-t rajzolja ki

[ Szerkesztve ]

(#706) kovsol válasza mikrofon (#705) üzenetére


kovsol
titán

Akkor miért adják ki olyan rendszerre ami csak FF szenzorral elérhető? Canon RF, Nikon Z és akkor ott is kellene számolni a crop faktorral.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#707) Mr.Csizmás válasza kovsol (#704) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nem ő, hanem a linkelt cikket nem tudta megírni rendesen az elkövető nudli

The exhaustive list of available mounts and corresponding sensor sizes means that the lens will possess a different effective focal length, depending on which system you use:

mondjuk örvendetes lenne egy valós 1:1 FF környékén.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#708) mikrofon válasza kovsol (#706) üzenetére


mikrofon
addikt

Ja, ez ne tőlem kérdezed de ott a linken az adattábla....

[ Szerkesztve ]

(#709) Neck válasza kovsol (#704) üzenetére


Neck
veterán

Én csak átfutottam, és copyztam a forrás cikkből :) Nekem is feltűnt a cropos felszorzás, de mobilról linkeltem nagy sebességgel :)

Szerintem 60mm-es lencse lesz, és ott lesz 90mm és 120 ekv ahol olyan a mount.
A Sony-t nem értem, FF lesz vagy sem ? :B

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#710) 80hun


80hun
addikt

Egy kis japán statisztika .

Aggódnunk kéne az olympusért?

(#711) vihartigris válasza 80hun (#710) üzenetére


vihartigris
őstag

A Nikon statisztikája sem szép.

bármi reciproka a semmi

(#712) madgie válasza vihartigris (#711) üzenetére


madgie
titán

A Fujinak bezzeg elég erős éve volt :) (mindezt úgy, hogy az X-H1 eladásokat eléggé kinyírta az A7III)

(#713) vihartigris válasza madgie (#712) üzenetére


vihartigris
őstag

Nem lehet mindenkinek rossz :N

bármi reciproka a semmi

(#714) madgie válasza vihartigris (#713) üzenetére


madgie
titán

Mondjuk azt még nem bánnám, ha nem kéne folyamatosan szervizbe hordani a Fujikat :DDD

(#715) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Mi az amiben a MILC gépek jobbak a DSLR gépekhez képest?

(#716) Rapid136 válasza Gedeon31 (#715) üzenetére


Rapid136
őstag

1. az érzékelőn mér élességet, nem egy bonyolult rendszeren keresztül amiben benne van a félrefókuszálás lehetősége
2. a keresős MILC-et el se kell venned a szemedtől ha vissza akarod nézni a képet hogy jó lett-e
3. a kereső nélküli gépek is jóval funkcionálisabbak mint a tükrösök LiveView módja
4. kisebb a gép
5. gyakorlatilag az elkészült képet látod a keresőben ha úgy állítod be, kontrollálható az ellenfényes fotó
6. rosszabb fényviszonyok közt az elektronikus kereső képe jobb, erősíteni tud rajta
7. bármilyen más objektiv adaptálható rá
8. nincs benne felesleges tükörcsapkodó és rekeszugráltató mechanika :)

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#717) Mr.Csizmás válasza Rapid136 (#716) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

8/a

eshutternél már mozgó alkatrész sincs (talán az expo gomb kiv) a folyamatban. (oder távkioldó)

6/xyz ebbe szoktak belekötni, hogy de őők látják a tízezred másodperces késést lv-ben, ezért nem jó a milc. képzelem micsoda kín lehetett nekik nézni az analóg tv adást 24fps-ben :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#718) vihartigris válasza madgie (#714) üzenetére


vihartigris
őstag

Te vagy a Fuji kriptonitja :DDD

bármi reciproka a semmi

(#719) Rapid136 válasza Mr.Csizmás (#717) üzenetére


Rapid136
őstag

E-shutter 1/2000 :)

E-shutter led világítás

persze egy szinházi próbán megfizethetetlen :)

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#720) vihartigris válasza Rapid136 (#719) üzenetére


vihartigris
őstag

Milyen kreatív dolgokra képes az eshutter.

bármi reciproka a semmi

(#721) Gedeon31 válasza Rapid136 (#716) üzenetére


Gedeon31
addikt

Köszönöm szépen a válaszod :R

Szóval kevesebb benne a mozgó kütyü, így a meghibásodás lehetősége is kisebb?

Úgy látom Sony talán, aki belehúzott ezen gépek gyártásában.

Van olyan hátrány ami nagyon tud hiányozni egy DSLR géphez képest?

(#722) PuMbA válasza Gedeon31 (#721) üzenetére


PuMbA
titán

"Szóval kevesebb benne a mozgó kütyü, így a meghibásodás lehetősége is kisebb?"

Nem feltétlen, hiszen a DSLR a nagysága miatt masszívabb és ellenállóbb lehet. Nézz meg egy Nikon D850-et, hogy mekkora elpusztíthatatlan kinézete van. Leejted 1,5m-ről és semmi nem lesz vele. Az új autókban sem kevesebb a meghibásodás lehetősége, mint régen. Sok dolog egyéni preferencia kérdése, általánosságban az akksi idő 3x jobb DSLR esetén, ha keresőből fotózol, mert olyankor nem kell energia a szenzornak és a kijelzőknek, csak a mérés és az AF dolgozik :) Természet fotóhoz többen nem szeretik az EVF-t és hasonlók.

[ Szerkesztve ]

(#723) PuMbA válasza PuMbA (#722) üzenetére


PuMbA
titán

Szóval a lényeg, hogy magad kell megtapasztalni a dolgokat, így fórumról nem lehet dönteni, ezért szoktuk mondani, hogy irány egy bolt és megfogdosni, kipróbálni vagy vannak nyílt napok is, ahol meg aztán minden van.

[ Szerkesztve ]

(#724) madgie válasza PuMbA (#722) üzenetére


madgie
titán

És "hagyományos üzemmódban" meg dupla terhelést is kap a MILC redőnyzára, mert az előkép miatt előbb zárnia kell, majd megint nyitni és megint zárni... majd az élőképhez megint nyitni :D

Mégse láttam még megpusztult zárszerkezetű MILC-et, illetve a francokat, most az X-T3-nál néha látom a második redőnyt, pont azután fagy le a gép :DDD

(#725) Gedeon31 válasza PuMbA (#722) üzenetére


Gedeon31
addikt

Köszönöm szépen :R

Igyekszem megtapizni valamelyik boltban őket. Az aksi idő ennyivel jobb az igen jól hangzik.

(#726) tvamos válasza madgie (#714) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ez nem hangzik jol. Pont szemeztem pedig egy X-T20-szal...
Egeszen pontosan ezzel: [link]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#727) Rapid136 válasza Gedeon31 (#721) üzenetére


Rapid136
őstag

Igazából ez egy generációs váltás, a tükörrendszer és a rekeszbeugrasztás technikája a filmes korszakból öröklődött. Ez volt az egyetlen megoldás hogy az elkészült kép kivágása megegyezzen amit a keresőben lát az ember, a rekeszt meg nyitva kellett tartani hogy világos legyen a keresőben.
Az érzékelőről közvetlenül leolvasva az oda eső információt ez okafogyottá vált, ahogy a rekeszbeugrasztás is, bár élességet nyilván könnyebb tág rekesszel állítani.
A hátrány idáig az akku volt, bár 1+1 gyári akkuval idáig azért mindig kihuztam az elmúlt 4-5 évben és a Sonyt microUSB-n keresztül akár szivargyujtóról is lehet tölteni. Az A7III újabb tipusú akkuja viszont tökéletes lett.
Abba is gondolj bele hogy ha valahol előveszel egy tükrös gépet rögtön rád irányul a figyelem, egy MILC vázzal kihajtott keresővel akár csipőből is fotózhatsz :)
Megmondom őszintén egyszerűen élvezet fotózni a 7-es vázaimmal, sok manuális obit is használok és a belenagyítás funkcióval nem gond az élesreállítás sem, ami egy tükrös keresőjében azért kihivás tud lenni...

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#728) Terapeuta válasza Gedeon31 (#725) üzenetére


Terapeuta
őstag

Az aksi idő ennyivel jobb

A leglényegtelenebb dolog a világon.Szerintem természetesen.

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#729) brickm válasza Gedeon31 (#721) üzenetére


brickm
őstag

MILC akkuidő botrányos eddig :D Nekem speciel az M50 EF50mm-es obival sima AF-el, nem folytonossal, 1nap maximum. 150kép kb. Vaku nélkül.
De most vettem hozzá 2db 1800mAh-s akkut, a gyári csak 800as kb.

(#730) madgie válasza tvamos (#726) üzenetére


madgie
titán

Nálam szerintem egyszerűen az a gond, hogy túl hamar veszem meg a vázakat, az első szériában mindig több a hibalehetőség. A másik X-T3-am frissebb, eglobalról jóval olcsóbbért beszerzett darab, hála Istennek annak semmi baja (pedig párhuzamosan kapják a terhelést).

(#731) Mr.Csizmás válasza brickm (#729) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ez nem indok, fillérfucking dolog egy 6-800-1000€ váznál nem beruházni egy 20-30€-s tartalék példányba.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#732) kovsol válasza brickm (#729) üzenetére


kovsol
titán

Én 800 képet vagy többet is hozzam ki a7iii aksiból.

May the Force be with you!

(#733) tvamos válasza madgie (#730) üzenetére


tvamos
nagyúr

"Nálam szerintem egyszerűen az a gond, hogy túl hamar veszem meg a vázakat"
Nem nyugtattal meg igazan...

Amugy is hezitalok, kell-e nekem egyaltalan barmire penzt kiadni.

Nagyon szep ez a gep. Marmint az X-T sorozat kinezete.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#734) MrChris válasza Mr.Csizmás (#731) üzenetére


MrChris
nagyúr

Jaja és azért használj Nokia 6210-est mert ötször tovább bírja az akksija. Érdekes, hogy a napi telótöltögetés nem zavaró, de ha a milc nem bírja két napig akkor irgumburgum. :DDD

(#735) PuMbA válasza MrChris (#734) üzenetére


PuMbA
titán

Nekem 4-5 napig bírja a Xiaomi telóm :) Furcsa lenne, ha naponta kéne tölteni, mert nagyon megszoktam. Ismerősömnek 2 hétig bírja D850 alap akksival, portré markolatba pedig tudnál rakni még nagyobb kapacitású akksit... brutál.

[ Szerkesztve ]

(#736) tvamos válasza MrChris (#734) üzenetére


tvamos
nagyúr

Mondjuk az szar, ha azert maradsz le valamirol mert lemerul a gep... telo... akarmi...

(#735) PuMbA
"Nekem 4-5 napig bírja a Xiaomi telóm"

En napi ketszer toltom.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#737) Mr.Csizmás válasza MrChris (#734) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

meg az kibírja, ha kidobom a hetedikről a virágágyásba :P

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#738) brickm válasza Mr.Csizmás (#731) üzenetére


brickm
őstag

Tudom, engem sem tántorít el tőle. Csak meglepő, hogy a 10éves bridge gépem 4 ceruza elemmel elvan napokig, folyamatosan üzem mellett. Ez meg órákat csak. De attól még brutál jó gépnek tartom.

(#739) brickm válasza Mr.Csizmás (#737) üzenetére


brickm
őstag

Úgy elég jó képeket lehetne csinálni, ha lenne rajta képrögzítő berendezés :D

(#740) 80hun


80hun
addikt

Azért ne temessétek a dslr-t :)

Jólesik most dslrt használni a sok milc után.

(#741) Rapid136 válasza brickm (#738) üzenetére


Rapid136
őstag

Az A7-tel jónéhány szinházi előadás fotóspróbáját végiglőttem, néha előfordult akkucsere, de nem általános.
Azért elég sokmindent lehet állítgatni amitől kevésbé merül a gép.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#742) brickm válasza Rapid136 (#741) üzenetére


brickm
őstag

Persze. Meg mondom az M50 nek alapból kisebb a gyári akkuja. 7-vagy800mA. Illetve mondom én EF obival használom. A saját ef-m obijával jobban bírja. De nem gáz. Rendeltem hozzá akkut, meg UsB töltőt, power bankról lehet csapatni.

Sony megy usb tápról is amúgy,nem? Ez hiányzik az enyémből kicsit.

(#743) konyi79 válasza PuMbA (#722) üzenetére


konyi79
addikt

(#722) PuMbA
Az autós példa pont nem a jó példa. Kb 5x annyi alkatrész van egy autóban ma, mint 20 éve. Nézz rá p egy EUROII vagy ma egy EURO6d dízel kipufogójára.

(#729) brickm
Tény, talán a legbotrányosabb akkuidejű MILC az M50 amit valaha láttam. Talán nem véletlen, hogy pont így jött a Canontól. Ettől függetlenül tényleg filléres tétel bele egy 3rd party akku. Amire meg azt írják 1800-as, na a lesz a még kisebb kapacitású. Nem szabad az ilyenre felülni.

(#736) tvamos
Erre való az akku töltöttség kijelzés. Ha látod, hogy merül, csere. Nem kell megvárni, míg kikapcsol.

(#740) 80hun
Ekkora felüdülés egy tükrös a 7m2 után?

(#742) brickm
A6000 utániak mennek USB-ről, a 6000 is még csak tölt.

[ Szerkesztve ]

(#744) 80hun válasza konyi79 (#743) üzenetére


80hun
addikt

A FF-et visszasirom persze :)
Az AF ami igazán felüdülés, nem mintha az a7ii rossz lenne csakhát a gyerek :D
A gyerekhez kb A9-nek v. egy D850-nek örülnék.
Gyors és kiszámithatatlan.

(#745) brickm válasza konyi79 (#743) üzenetére


brickm
őstag

Nem várok 3x akkuidőt az 1800astól, nyilván nem ma jöttem le a falvédőről, de ha már 1000-et tud, vagy annyit, mint a gyári, akkor örülök :D Amúgy van máterhelésem, meg automatizált tesztfejlesztéssel foglalkozom, bármikor lemérem mekkora a teljes kapacitása :D Várom, hogy megérkezzen :D
Pedig mekkora király funkció lenne, ha menne is külső USB tápról.... Feldobná nagyon a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#746) MrChris válasza PuMbA (#735) üzenetére


MrChris
nagyúr

Akkor valszeg csak tényleg (alig)telefonálsz vele, nálam simán lemerülne egy nap alatt, kizártnak tartom, hogy estére ne merüljön le. A mostani Sony Z3C-t ha úgy használom 4 napot kibír, ha szokásos módon használom egy nap. Mindenféle spúrolós funkcókat se használok, mert nem azért van hogy ne használjam. Ugyan így a kamerámon sincsenek energiatakarékos beállítások, világítson az a kijelző és ne kapcsolgassa ki magát 1-2 perc után. Így jóval kevesebbet bír mint egy DSLR behajtott/kikapcsolt kijelzővel, szinte filmesként használva, de ez engem nem érdekel, nem szempont. Azért vettem, hogy használjam, amilyen kevés időt tudok a fotó videó hobbira fordítani huszad rangú kérdés, hogy egy akksival lövöm végig a 300 képet, két óra videót vagy mind a hárommal.

tvamos: DSLR-nél és MILC-nél is volt olyan, hogy kiveszem a tatyóból és pár kép után jelez, hogy hamarosan vége. Akkor kicserélem az akksit. Pana elve szar ebben és lehet tudni ha egy egység hiányzik a kettőbő akkor lehet ~15%-on. Mint egy autóban a tartalék jelzőlámpa.

brickm: Erre van már megoldás a dummy battery!

(#747) brickm válasza MrChris (#746) üzenetére


brickm
őstag

Azta :D Eddig azt a lyukat fel se fedeztem rajta. Annó a bridge-hez csináltam saját dummy-t, csak ott nem volt ennyire se eldugva a lyuk. Király, köszi!

(#748) Neck válasza 80hun (#710) üzenetére


Neck
veterán

A market share % Minden digitális gépre vonatkozik, jól értem? (I. E kompakt point and shoot)

Mert ha igen, ez megmagyarázná, hogy csökkenő share mellett hogy tud a Sony ekkora profitot termelni.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#749) Neck válasza PuMbA (#722) üzenetére


Neck
veterán

Már bocs, de megnézném, mi megy tönkre hamarabb, miután földhöz vágtuk: egy tükrös gép, a bonyolult mechanika, tükör, penta prizma, etc, vagy egy milc, amiben a záron kívül nem mozog semmi.

Az "elpusztíthatatlan" kinézet meg erősen szubjektív, és simán tönkre tud menni valami attól, hogy erősnek néz ki.
A Lada Niva is kiforrott régi technika, lásd DSLR, elpusztíthatatlan kinézet pipa, erre tessék...

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#750) madgie válasza Neck (#748) üzenetére


madgie
titán

Sőt, analóg is, a Fujit az Instax eladások nyomják meg ennyire.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.