Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) mikrofon


mikrofon
addikt

Egy kis érdekesség:

EISA award 2019/2020.

Cameras
Fujifilm X-T3 – Best Advanced Camera
Fujifilm GFX100 – Best Camera Innovation
Nikon Z6 – Camera of the Year
Sony a6400 – Best Photo/Video Camera
Panasonic S1R – Best Advanced Full Frame Camera
Canon EOS RP – Best Buy Full Frame Camera
Sony RX100 VI – Best Compact Camera

Lenses
Tamron 35-150mm f/2.8-4 Di VC OSD – Best Buy Zoom Lens
Canon RF 28-70mm F2L USM – Lens Innovation
Sony FE 135mm F1.8 GM – Best Portrait Prime Lens
Nikon NIKKOR Z 24-70mm f/2.8 S – Best Professional Standard Zoom Lens
Sigma 70-200mm F2.8 DG OS HSM Sports – Best Professional Telephoto zoom lens
Canon RF 50mm F1.2L USM – Best Standard Prime Lens
Canon RF 24-105mm F4L IS USM – Best Standard Zoom Lens
Canon EF 600mm fF4 IS III USM – Best Super-telephoto Prime Lens
Sony FE 400mm F2.8 GM OSS – Best Telephoto Prime Lens
Sigma 60-600 F4.5-6.3 DG OS HSM Sports – Best Telephoto Zoom Lens
Sony FE 24mm F1.4 GM – Best Wide-Angle Prime Lens
Tamron 17-28mm F2.8 Di III RXD – Best Wide-Angle Zoom Lens

Other Photography Awards
Skylum Luminar – Best Photo Software
Sony Real-Time Eye AF – Best Photo Innovation

[ Szerkesztve ]

(#1402) konyi79 válasza mikrofon (#1401) üzenetére


konyi79
addikt

Jók ezek a díjazások.
Végülis maradt ki valami abból, ami a tárgyidőszakban megjelent?

(#1403) Mercutio_ válasza konyi79 (#1402) üzenetére


Mercutio_
félisten

:DDD :C

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1404) kovsol válasza konyi79 (#1402) üzenetére


kovsol
titán

2019/2020
majd kiválasztják a 2018-ban megjelent Sony 400GM objektívet, de úgy tudom a sigma 60-600 is 2018-as.

Alapból nem tudom értelmezni ezt a 2020 -t, mikor még idén se jelent meg minden amit bejelentettek.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#1405) mikrofon válasza konyi79 (#1402) üzenetére


mikrofon
addikt

:))

(#1406) Lassú Víz válasza mikrofon (#1401) üzenetére


Lassú Víz
őstag

A Luminar tényleg ügyes, de hogy best?!

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#1407) Stauffenberg válasza konyi79 (#1402) üzenetére


Stauffenberg
Topikgazda

Ez nagyjából olyan mint a Red Dot, amit a formatervezésben laikusok nagyon nívós díjnak tartanak, de azért kicsit vicces, mikor egy Fujifilm generáció vázai végignyerik minden évben a kategóriáikat, mert kijött egy új modell. A formaterv ugyanaz, csak más a számozás.

Nem a Fujit szólom le, iszonyú szexi gépek, imádom és szerelmes vagyok beléjük, de azért kicsit kínos, hogy hatszor egymás után ugyanaz a formaterv győz.

Ezek a díjak arra vannak kitalálva, hogy a gyártók PR managerei ezerrel spameljék az újságírók postafiókjait a nagy bejelentésekkel. Értelmesebb portálok már nem is híreznek ilyesmiről.

(#1408) Ereshkigal válasza mikrofon (#1401) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Hm, a Lajka 10-25 kimaradt, pedig world first, meg minden. :P

[ Szerkesztve ]

(#1409) .mf válasza robi1979 (#1399) üzenetére


.mf
veterán

Fogalmam sincs, Richard Wong csinált róla egy youtube videót, az alapján *működik*, de nem mindegyik obival (pl. Samyang 35 f2.8-asnál a rekesszel gondjai voltak), és az AF is kicsit lassabb, és időnként van oda-vissza wobble is. Én inkább megvárom a natív verziókat, Tamron is bejelentette, hogy lesznek Z-mountos verziók is (majd valamikor). Költségkímélő, ha van FE és Z is, de nem megbízható - akkor már inkább FTZ, de leginkább az se.

Igen, az osztrák Media Marktos akció még aug. elsejéről, amit anno linkeltem is -- most érkezett meg a rendelésem. Élőben kicsit nagyobb, mint a képeken, főleg az A7m2/3 helyett a kisebb és könnyebb A7m1-en. Tömegre ugyan hasonló, mint a 1635Z, de az vastagabb és rövidebb, a súlypont közelebb van a vázhoz és kézhez; ez ugyan keskenyebb, de hosszabb, főleg a tele oldalán, így a hosszabb erőkarral kicsit jobban csavarodik ki a kézből, nehezebbnek érződik.

Mikrofon: ez az EISA "mindenki nyer!" díj évről-évre egyre nagyobb vicc :DDD Idén sem lett végül "Best Lens Cap design" díj? Kb már csak az hiányzik.
"Canon EOS RP – Best Buy Full Frame Camera" - ez biztos csak elírás, best not to buy lenne a helyes

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#1410) PuMbA válasza .mf (#1409) üzenetére


PuMbA
titán

A Best buy az az olcsósági kategória :)

(#1411) lugosi válasza konyi79 (#1402) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A Panasonic G90 kimaradt, az idei, ugye?

(#1412) konyi79 válasza lugosi (#1411) üzenetére


konyi79
addikt

Nem tudom, hogy hogyan számolnak. Bejelentés, megjelenés, tesztek? Az X-T3 is 2018 nyár végén jelent meg talán, mégis a 2019-20-as lista győztese. :U
A G90 jövőre lesz győztes.

(#1413) Mercutio_ válasza .mf (#1409) üzenetére


Mercutio_
félisten

ez az EISA "mindenki nyer!" díj évről-évre egyre nagyobb vicc
Tisztára, mint az IWC/DWWA és egyéb borversenyek, ahol a nevezett borok fele kap valami érmet :K

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1414) .mf válasza PuMbA (#1410) üzenetére


.mf
veterán

A best buy jó esetben ár-érték arányt jelölne. Az RP a mezőny leggyengébb eresztése, és hiába a legolcsóbb, ha érték nem társul hozzá. Továbbá értelme se sok van, hiszen az RF eddigi obiparkjából egyedül a 35 f1.8 van az árkategóriájában - az összes többi aránytalanul drága hozzá. 6D-hez legalább vannak olcsó EF obik...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#1415) Mirman válasza .mf (#1414) üzenetére


Mirman
őstag

Adapterrel azért ehhez van a legnagyobb és legolcsóbb használt obi kínálat és ez itt natív teljesítményt nyújt.

(#1416) PuMbA válasza .mf (#1414) üzenetére


PuMbA
titán

Mivel adapterrel Magyarországon (és gondolom máshol is) olcsóbb az RP, mint csak magában, ezért tisztán adapteres felhasználásra szánják jelenleg :) Szóval az obik letudva, de a Canon RF 24-240mm f/4-6.3 IS USM hamarosan jön, ami tökéletes lesz hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#1417) 80hun válasza Mirman (#1415) üzenetére


80hun
addikt

Az adapterezés nagyon kényelmerlen dolog csakis pénzsporolás miatt csinálja a kb 95%

Plusz igy sem kicsi egy dslr obi nemhogy adapterrel a seggén :)

Ne legyen már érv az adapterezés mert sok sebből vérzik

[ Szerkesztve ]

(#1418) Mirman válasza 80hun (#1417) üzenetére


Mirman
őstag

Jelenleg aki vesz egy Canon RP-t adapterrel és csak EF obikkal használja annak konkrétan 0 kényelmetlenséget jelent a minimális méret növekedést leszámítva .

Én M50en használok adapterrel obikat és teljesen meg vagyok elégedve vele .

Másrészt miért ne lehetne érv az óriási hasznaltpiac ahol kis túlzással gombokert kapsz elég jó obikat , főleg ha az új milc obik árait nézzük bármilyen rendszerben . Értelemszerűen lehet több lesz a CA és Ken egy kicsit a széleken de egy jó végeredményt kapsz akkor is .

[ Szerkesztve ]

(#1419) 80hun válasza Mirman (#1418) üzenetére


80hun
addikt

Azért ne legyen érv mert a sonyt évekig ezért szidták

A dpaf még közel sem olyan mint a dslr pdaf

Igen m50 , hát nekem még sajna nativ obival sem felelt meg ha már egyénileg nézzük mi a jó és nem függetlenként :)

És csak az stm obik viselkednek jól dpafel az usm nem az igazi

(#1420) Mr.Csizmás válasza 80hun (#1417) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Ne legyen már érv az adapterezés

+1

így gyakorlatilag fizikailag egy dslr lesz majdnem, milc funkciókkal.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1421) PuMbA válasza 80hun (#1419) üzenetére


PuMbA
titán

M50 valószínűleg más, mint az EOS R :F Jared Polin EOS R videójában (tesztelt 1DX Mark II-t is meg majdnem az összes Canon DSLR-ről csinált sportfotó tesztet) a 70-200-assal, azt állította, hogy az ő érzése szerint EOS R-en a 70-200 ugyanolyan sebességgel fókuszál, mint egy DSLR-en. Ezért gondolható, hogy még ha nem is teljesen tudományos mérés, de elég közel lehetnek az adapterezett obik.

[ Szerkesztve ]

(#1422) tvamos válasza 80hun (#1419) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az RP az EF obikat tamogatja, (a Canon szerint, meg Youtube videokon is,) nincs semmi kenyelmetlenseg. A Sony-ra adapterezett Canon EF obik korantsem mukodtek ugy regebben, mint egy nativ Sony objektiv, ezert savaztak azt, aki erre hivatkozott.
Inkabb az a kerdes, hogy mi indikolja megvenni az RP-t most, ha vehet valaki Sony A7II-t, IBIS-szel. Marmint azon kivul, ha tele a fiok EF obikkal, es valaki ver Canonos. (Az RP 4K videot hagyjuk! Az egy vicc.)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1423) 80hun válasza PuMbA (#1421) üzenetére


80hun
addikt

Szeretem az ilyen független teszteket :)

Olyan ez mint hogy a canon azt mondta hogy az övé a világ leggyorsabb dpaf-je. Ami igaz is mivel csak a canon használ dpaf-et :D

Érvelhettek de tény hogy az eos m szériában lópikula objektív van.
Eos rf mountra is alig van obi és ami van annak nagyrésze nagyondrága.

Ha az adpterezett cucc olyan mint a natív ki fog natív obikat venni. Minek cserélje le bárki is az obiparkját.

Érdekes hogy alig van fenn adapteres af tesztvideó.

Az adapterezés nem érv.

Ennyi erővel a7m3, r4 , a9 , a6400-on bazigyorsak az ef obik akkor azok érv a rendszer mellett?
Némelyik jobb mint a canonon mert van eye afc :D

[ Szerkesztve ]

(#1424) mikrofon válasza 80hun (#1423) üzenetére


mikrofon
addikt

"Ha az adpterezett cucc olyan mint a natív ki fog natív obikat venni. Minek cserélje le bárki is az obiparkját."
Ha lesz rendes obiparkjuk, és azt akarják, hogy az fogyjon is akkor már nem ezt fogják mondani, hanem hogy az újak mennyire jók, best on the world....
;]

"Olyan ez mint hogy a canon azt mondta hogy az övé a világ leggyorsabb dpaf-je. Ami igaz is mivel csak a canon használ dpaf-et "
:))

[ Szerkesztve ]

(#1425) .mf válasza Mirman (#1418) üzenetére


.mf
veterán

"konkrétan 0 kényelmetlenség"

+ TVamos: "nincs semmi kenyelmetlenseg"

Tényleg? Megjelenik valami erre való natív obi, de júzerünk még használja az EF-es obikat is mellette. Lő a natív 24-240 obival, majd eszébe jut, hogy ez egy másik, EF-es obival jobb lenne, mondjuk egy 85 f1.8-cal. Nosza: EF 85 megkeres - nincs rajta az adapter - megkeresni, melyik EF obin van az adapter - levenni - EF 85-re átrakni - felrakni. Á, egyáltalán semmi kényelmetlenség nincs...
Been there, done that. A7-nél rövid idő után minden gyakran használt obira vettem külön adaptert (mivel manuál obik, 1.5-3k-s adapterek nem nagy tétel - itt viszont már 100-150 USD-ről lenne szó).

"A Sony-ra adapterezett Canon EF obik korantsem mukodtek ugy regebben, mint egy nativ Sony objektiv, ezert savaztak azt, aki erre hivatkozott."

Sony FE-re az első adapter a Sonytól jött, az LA-EA4 konkrétan az A99 fókuszrendszre és fókuszmotorja volt (így még a csavaros Minolta obik is működtek - szemben a Nikonnal, ahol az FTZ-vel már csak a fókuszmotoros AF-S és AF-P obikkal van AF) (meg volt persze az LAEA3 is, fókuszrendszer és -motor nélkül). Mivel az EA4-ben az A99 bele volt, ezért pont úgy működött, mint azon - mégis savazták.

Az adapterezés mindig is kényszermegoldás:
- vagy van a júzernek egy csomó obija amit nem akar eladni és helyette natívat venni
- vagy nincs is még natívban olyan obi
- vagy már van, de nagyon drága
- vagy van, de nem olyan a képi világa, színei, kontraszt, háttérmosás, stb

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#1426) PuMbA válasza 80hun (#1423) üzenetére


PuMbA
titán

Jared Polin Nikon-os :) Szerintem az jó mértékegység, hogy mivel jelenleg sincs sok RF obi, ezért főként EF obikkal használják az EOS RP-t és az R-et is a jelenlegi tulajok és annyira elégedetlenek nem lehetnek DSLR-ről váltva, mert akkor már rég tele lenne a világ eladó, használt R-ekkel.

[ Szerkesztve ]

(#1427) 80hun válasza PuMbA (#1426) üzenetére


80hun
addikt

Nem hinném hogy sokan váltottak eos r és rp-re , egyik sem hiánycikk mert nem tudnak eleget gyártani belöle :)

Sőt elég hamar jó nagyokat akcióztak ezekből a vázakból pedig nem túl régiek.

Én azt nem értem miért véded ennyire?
Nem vagy kicsit canon márkafan?
Nekem is canon van.

Az adapterezés nyűg ahogy mf is irta ennyi.
Nem érv egy rendszer mellett mert már mindenre felmegy az ef obi lassan és szívja is a fogát emiatt a canon :)

(#1428) PuMbA válasza 80hun (#1427) üzenetére


PuMbA
titán

Annyira védem, amennyire infókat hallottam róla. Nem olvastam még senkitől, hogy EOS R-en nem jól vagy lassabban működnek az adapterezett obik, sőt arról számoltak be sokan, hogy a Nikon Z6 adapterezésétől jobban működik. Na mindegy, hagyjuk inkább :)

[ Szerkesztve ]

(#1429) b.vr válasza .mf (#1425) üzenetére


b.vr
őstag

"Mivel az EA4-ben az A99 bele volt, ezért pont úgy működött, mint azon - mégis savazták."

Picit gondold már végig: _pont_ ezért savazták, mert áthozta az SLT rendszer hátrányait a milc rendszerükre. A Sony FF rendszerre az indulás után évekig nem volt jól megoldva az _autofókuszos_ objektívek adaptálása, miközben a Nikon 1 és az Oly E-M1 addigra amúgy már mutatta hogy kell ezt korrekten csinálni (ahogy azóta így is működnek a jól adapterezett megoldások más gyártóknál is)

80hun: A Canonnál, Nikonnál (ahol tehát korrekt adapterezés van) nem arról van szó hogy ez egy olyan plusz lenne amivel elsősorban az új vásárlókat akarják becsábítani hanem ezt azért csinálják hogy a rendszerből elszivárgókat tartsák vissza, és erre márpedig válasz/érv.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#1430) Stauffenberg válasza b.vr (#1429) üzenetére


Stauffenberg
Topikgazda

"A Canonnál, Nikonnál (ahol tehát korrekt adapterezés van) nem arról van szó hogy ez egy olyan plusz lenne amivel elsősorban az új vásárlókat akarják becsábítani hanem ezt azért csinálják hogy a rendszerből elszivárgókat tartsák vissza, és erre márpedig válasz/érv."

+1

Az a baj azokkal, akik évek óta bottal sem piszkáltak DSLR-t, hogy olykor megfeledkeznek arról a cseppet sem lényegtelen tényről, hogy még most is a tükörcsattogtatók vannak komoly számbeli fölényben. Ez az adapterezős Canon-Nikon móka nem az újaknak szól, akik más MILC rendszer felől váltanának hozzájuk, hanem akik EF és F-mount felől jönnek és kell még nekik ez a mankó az átállás időszakában.

És tegyük hozzá, hogy a Sony FF MILC rendszere is akkor kezdett eléggé feljönni eladásokban, amikor végre kijöttek már teljesen elfogadhatóan használható third party adapterek igencsak konkurenciának számító rendszerek objektíveihez. Egy csomó Canon FF DSLR ismerősöm van, akik az EF objektíveiket megtartva váltottak Sony vázra, aztán apránként cseréltek le mindent natívra. Na ezt akarja a Canon és a Nikon megakadályozni, hogy inkább kínál házon belül lehetőséget erre.

Persze, hogy egy meglévő MILC user semmi fantáziát nem lát ebben. Mert nem is neki szól.

(#1431) Mercutio_ válasza Stauffenberg (#1430) üzenetére


Mercutio_
félisten

Anno én nagyon vártam, hogy jön egy Pentax mirrorless* mellé AF-es adapter, amivel a kicsi-könnyű pancake és lightwweight DSLR obikat tudom használni, aztán elkezdtem építeni a Pentax mellett az m4/3 renszert...

* nem, a K-01 nem az :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1432) Sancza


Sancza
tag

Az adapterezésnél sokan egy kalap alá veszik a Sony-s adapterezést (ahol teljesen más rendszer obiját illesztik adapterrel) Canon rf és nikon z -s adapterezéssel, pedig szerintem a kettő nem teljesen ugyanaz a kategória.

Sony esetében egy nem Sony gyártó (pl. Sigma) csinált egy adaptert, ami egy harmadig gyártó (Canon) által használt protokolt fordít át a Sony E-mount protokoljára (és vissza). Itt 3 gyártó termékének együttműködéséről beszélünk. Ráadásul a Canon által használt protokol egyáltalán nem publikus, nem dokumentált reverse engineering-gel fejtették vissza! Ez nagyon nem egy egyszerű fejlesztés. Látható, hgoy a Sigma mc-11 a kezdeti verzióhoz képest mennyire jobban teljesít a legfrissebb verzióval (folyamatosan frissíti a Sigma az MC-11 firmware-t)

Canon esetében a Canon által készített adapternek a Canon által használt korábbi protokolt (aminek teljes dokumentációjával rendelkezik) kell átfordítani a Canon által használt új protokolra (amit saját maga tervezett). (Nikon esetében ugyanez)

Szerintem érezhető a két adapterezés közötti különbség minőségben. Biztos vagyok benne, hogy a Canon-os adapterezett obik majdnem olyan jól műküdnek az R és RP gépeken mint a DSLR gépeken (ha nem ugyanúgy, vagy jobban).

(#1433) .mf válasza b.vr (#1429) üzenetére


.mf
veterán

"Picit gondold már végig"

Mi lenne, ha nem kiragadnád és más kontextusba helyeznéd? :U
Natívhoz mérhető megbízhatóságról és AF-sebességről volt szó - ezeket teljesíti vagy sem? A csak CDAF-re képes A7R-hez képest még gyorsabb is volt bizonyos helyzetekben. Az már teljesen más kérdés, hogy az SLT miatti fényerő-veszteség, korlátozott AF-pontok és lefedettség megmaradt.

"A Sony FF rendszerre az indulás után évekig nem volt jól megoldva az _autofókuszos_ objektívek adaptálása, miközben a Nikon 1 és az Oly E-M1 addigra amúgy már mutatta hogy kell ezt korrekten csinálni"

Az első Oly m4/3 váz (2009 júl), az első MMF adapter, és az EM1 (2013 szep) között volt bő 4 év, amíg csak rekesz- és EXIF-átvitel volt, de használható AF nem -- ez minden volt, csak nem "korrekten csinálva". És még most is csak EM1, EM1m2 és EM1X gépekkel megy az AF, semelyik másikkal NINCS korrekt AF. Ehhez képest a Sony az A7/-R megjelenésekor egyből kiadta az LAEA4 adaptert, és azzal VOLT működő, a saját aktuális legjobb tükrösükkel megegyező teljesítményű autófókusz bármelyik gépükkel.
Bocs, de öngólt lőttél.

Tök jó, hogy n+1-edszerre is konstatáltuk, hogy Canon és Nikon egyik fő szempontja a saját vásárlóbázis erodálásának lassítása volt, ezért volt fontos a jó adapterezés. De itt most arról volt szó, hogy Pumba és Mirman szerint az RP esetén jogos a best-buy címke, mert ócsó, és bár nincs hozzá (árban) passzoló natív obi, de lehet adapterrel bohóckodni, és az 0 kényelmetlenség -- mi ezzel nem értünk egyet.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#1434) Mr.Csizmás válasza .mf (#1433) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

továbbá minden vlogger véleménye mérvadó :DD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1435) PuMbA válasza .mf (#1433) üzenetére


PuMbA
titán

"bár nincs hozzá (árban) passzoló natív obi,"

Az is kérdés ugye, hogy a natív obi fogalmát hogyan értelmezzük. Az EF obik kvázi natívnak számítanak RF bajonetten, hiszen ugyanazon a gyártó, ugyanazzal a protokolljával dolgoznak és nincs átfordítás vagy lassulás a kommunikációban :) Tehát a natívság a kommunikációt jelenti?

(#1436) Mercutio_: :)

[ Szerkesztve ]

(#1436) Mercutio_ válasza PuMbA (#1435) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kell hozzá adapter?
Kell.
Tehát nem natív obi :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1437) Stauffenberg válasza Mercutio_ (#1431) üzenetére


Stauffenberg
Topikgazda

Fáj a szívem a Pentax miatt, mert a DSLR időkben nagyon kedveltem a filozófiájukat (egy K200D volt az első tükrös digit gépem, amit emlékbe el is tettem és az AA áramforrás miatt bármikor elő is vehetnék ha úgy tartaná kedvem), ehhez képest ma már csak ők vannak teljesen kimaradva a MILC piacból és az arcukat a tenyerükbe temetve nyilatkoznak a sajtónak olyan képtelen baromságokat, hogy a MILC csak múló hóbort és az emberek tömegével fognak visszaáramlani tükröt csattogtatni és akkor majd ők lesznek az egyetlenek, akikhez fordulni lehet.

Komolyan... mint a bajszos bácsi a bunkerben, tologatják a térkép felett a nem létező hadosztályokat, miközben odafent már bevették a várost az oroszok MILC-ek.

Szerintem akkor fogok már csak Pentax gépet venni, amikor Ebayen végre lecsapok egy patika állapotú old-timer darabra. Egy K1000 például igazi ikonikus darabja a gyártónak, marha sokáig gyártották és hárommilliót adtak el belőle Ilyen Pentax is létezett...

(#1438) tvamos válasza 80hun (#1423) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ennyi erővel a7m3, r4 , a9 , a6400-on bazigyorsak az ef obik akkor azok érv a rendszer mellett?
Szerintem az mar siman lehet. Igen. Az nem volt korrekt, amikor az A7-re, meg az A6000-re irtak, mert azokon nem volt jo.

Ha az adpterezett cucc olyan mint a natív ki fog natív obikat venni. Minek cserélje le bárki is az obiparkját.
Aki jobbat, vagy kisebbet akar, es van ra penze, vagy nincs EF-je. En ugy latom, tele zoomoknal nem sokat szamit, hogy EF, mert az ugyis bazi nagy, de azert a nativ pancakekre erdemes valtani, ha a meret szamit.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1439) PuMbA válasza Mr.Csizmás (#1434) üzenetére


PuMbA
titán

Mindegyik vlogger (kisebb és nagyobb) nem hazudhat, mert elpártolnak tőlük, ha megérzik a részrehajlást, szóval az jelzés értékű, ha mindenkinek tetszik :) Manny Ortiz, aki pedig még akkor tesztelte az R-t, amikor Sony Ambassador volt (most már nem), az EF obik között híresen gyengébben fókuszáló EF 85mm f/1.2-vel tesztelte az EOS R-t és szintén azt mondta, hogy natív objektívként működik a gépen, nem volt fókusz gondja.

[ Szerkesztve ]

(#1440) tvamos válasza Stauffenberg (#1430) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ez az adapterezős Canon-Nikon móka nem az újaknak szól

Ha kicsi a budzse, akkor azert meggondolando a Canon olcso hasznalt objektiv parkja, meg az is, hogy a Canonnak aranylag olcso az adaptere is, mert abban (szetszedos videok alapjan) csak vezetek, meg csatlakozo van, mivel nem kell protokolt atkodolni. (Canon M-nel tutira ez van, ugy emlekszem az RF-nel is, a Nikon-t nem tudom.)

(#1425) .mf válasza Mirman (#1418) üzenetére
Oke, de nem mindenki hasznal 10-20 objektivet, van, akinek van 3-4, es ebbol ha van 1-2 nativ, meg 2 adapteres, mar rogton nem akkora szenvedes ez.

Abban igazad van, hogy helytelen modon a sajat szokasaimbol indultam ki. Nekem nem gond az adapterezes, masnak lehet, hgy tenyleg gond.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1441) b.vr válasza .mf (#1433) üzenetére


b.vr
őstag

Ami miatt írtam az az volt hogy 80hun értetlenkedett azon hogy ha egyszer az induláskori Sony FF-eknél szidták az adapterezést akkor most a Canont, Nikont miért nem szidják ("Azért ne legyen érv mert a sonyt évekig ezért szidták") Csak éppen a Sony a _rosszul_megvalósított_ adapterezésért kapta a kritikát, mert igen, az általad hozott EA4 az egy rossz kényszermegoldás volt (és egyben persze zsákutca) Ezért tehát nem jó analógia a maiakhoz hogy de akkor miért kapta a kritikát évekig a Sony. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#1442) 80hun válasza b.vr (#1441) üzenetére


80hun
addikt

Én nem irtam hogy induláskor :D
A sonyt szidták az ef obik miatt is.
Sőt mostmár nemkicsit jól müködnek az új sony vázakon akkor a sony mellett is érv a sok canon obi ?
Vagy érv a sony mellett a sigma mc11 sor?

Egyebként a 0 kompromisszum mellett úgy huntolgatnak videó közben a csodás usm obik az rf és eos m vázakon mint a huzat.
Sőt 4k-nál még af is alig van mert nincs dpaf.
Tehát nincs kompromisszum ugye?

Más teszt.
https://youtu.be/sCX5wehkxxI

Érdekes hogy alig van eos ef-rf af teszt a neten.

Meg szidták a sonyt hogy kevés a nativ obi.
Akkor most nem szidhatja az ember a canont hogy ennyi év után adapterezgetéssel szúrja ki az emberek azemét?

A lényeg az adapterezés nem érv egy rendszer mellett. :)

[ Szerkesztve ]

(#1443) b.vr válasza 80hun (#1442) üzenetére


b.vr
őstag

"Én nem irtam hogy induláskor" Azt írtad "évekig szidták" és befejezett alakban, márpedig emiatt és általánosan fogalmazva (és jogosan) az indulás utáni években szidták :)

Amit utána írsz arra meg ott a válasz a korábbi hsz-emben.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#1444) Stauffenberg válasza tvamos (#1440) üzenetére


Stauffenberg
Topikgazda

Nem lehetetlen, hogy valaki ebben lásson potenciált, csak ugye nem ez a fő gondolat mögötte, hanem a DSLR-ről elszivárgók házon belül tartása, így érdemes a kritikákat is ebbe a kontextusba helyezni.

(#1445) 80hun válasza b.vr (#1443) üzenetére


80hun
addikt

Az a7ii és az a7rii 2015-ös.
Hát ez évekkel ezelőtt volt :)

(#1446) p_adam válasza tvamos (#1422) üzenetére


p_adam
addikt

Ez már volt kérdés, de írjuk le ugyanazokat a köröket:
-Az AF összehasonlíthatatlanul jobb, Face v. Eye-tracking módban meg végképp (utóbbi a másikon nincs is)
-Jobb fogású
-Adapterrel ugyanolyan súlyú (hasonló adapterrel v. anélkül már könnyebb)
-A dinamika egyértelműen gyengébb, de szvsz sok esetben mégis jobbak a raw file-ok, mert nem kell annyit állítgatni
-ISO jobb (érezhető, de azért annyira nem számottevő, bár ezen fórum szerint minden nüansznyi dolog az, tehát ez is)
-Kezelés, kezelőfelület sokkal jobb (a Sony ezen gépén még nem használható normálisan az Auto-ISO A módban)
-LCD jobb
-1080p videó jobb, AF-el, jó profilokkal
-EF adapter filléres, de minőségi
-Jóval halkabb, finomabb mechanikus zár

Kb. az IBIS és a dinamika meg a natív E-mount kínálat mellett az átlag felhasználók számára nem túl jelentős dolgok vannak, mint pl. a manuál objektívek felhasználóbarátabb kezelése(bár egyes objektívek élessége nagyítás nélkül is jobban látható), vagy az expo gomb és a hátsó alsó tekerőgomb., 1/8000s záridő, van, aki nem szereti ha oldalra hajlik a kijelző, 5fps vs 4fps (de AF rendszer is kéne hozzá) stb.
Olyan sok más nem szól a Sony mellett a sokak számára legfőbb dolgot, az árat leszámítva.
De ez idővel a másiknál is elindul majd vagy lesz hozzá objektív, ami eladhatóbbá teszi.
Nem, nem csak az vehet Canon-t akinek az van, hanem szimplán ezt preferálja (aminek 100 különféle oka lehet), ezen indul el, vagy mondjuk egy másik annyira nem vált be, amit pl. ezen a fórumon ajánlottak (vagy egy másik beválik, amit amúgy lefikáznak) Igazából tök más a két gép (vagy a két rendszer), szóval lehet az egyiket preferálni a másikhoz képest, ezen kívül a többi már csak felesleges bonyolítás.

(#1447) PuMbA válasza 80hun (#1442) üzenetére


PuMbA
titán

"Érdekes hogy alig van eos ef-rf af teszt a neten."

Igen, csak ilyen szóbeliek vannak, de ő is ugyanazt mondja, mint Manny Ortiz: [link]. Ami különbség, hogy a te általad linkelt videóhoz képest nem Zone AF-fel lövöldöznek, szóval lehet, hogy más fókusz módok alatt máshogy viselkednek az EF obik és nála még pontosabb is a fókuszálás, mint DSLR-en.

[ Szerkesztve ]

(#1448) 80hun válasza PuMbA (#1447) üzenetére


80hun
addikt

De csak mondja és nem mutatja :)

(#1449) mikrofon válasza 80hun (#1448) üzenetére


mikrofon
addikt

Biztos azért mert annyira jó hogy rögtön minden Canon dslr-es MiLC-re váltana de nem bírnák a gyártósorok. Ezért meg van tiltva hogy bemutassák, hogy milyen jó. ;]

Biztos a többi gyártó is térden állva könyörgött nekik hogy ne tiporják sárba őket ilyen korán!
Majd ha már lesz elég a raktárakban, hogy mindenki váltson akkor hivatalosan is bejelentik hogy a meglévő objektívekkel is jobb a MiLC-ük AF-je mint a dslr-jüké :DDD

Ezért nagyon jó hogy mi már itt a hivatalos bejelentés előtt megtudtuk. :))

Irány a bolt Canon MiLC-ért! Még mielőtt kiszivárog a valóság és hiány cikk lesz a váz és adapter!

[ Szerkesztve ]

(#1450) PuMbA válasza 80hun (#1448) üzenetére


PuMbA
titán

Mert profi fotósként te mutatnád? A profik nem YouTube-oznak, hanem dolgoznak. Sok idő egy ilyen tesztet megcsinálni és akinek nincs bizonyítási vágya az lesz*rja, hogy mit gondolnak róla az emberek.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.