Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) Rapid136 válasza webb04 (#1699) üzenetére


Rapid136
őstag

Ha látod a képet komponáláskor akkor az érzékelő nem sérült :)
Próbáld obi nélkül megnézni hogy mi történik a zárnál.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#1702) t72killer válasza webb04 (#1699) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

nem valószínű, hogy a szenzor sérült volna, de szétszerelés nélkül lehetetlen megmondani, hogy csak egy szalagkábel csúszott ki,vagy szétesett egy komolyabb forrasztás.

Rapid136: +1!

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1703) webb04 válasza jmakk (#1700) üzenetére


webb04
csendes tag

Akkor ez kuka? :( Köszi a segítséget.Lehet azért futok egy kört,csak hogy "nyugodt" szívvel keressek másikat!

(#1704) webb04 válasza Rapid136 (#1701) üzenetére


webb04
csendes tag

Ja.Nem jó sorrendben olvastam a hozzászólásokat.Levettem az obit.A zár rendesen zár,de nem vagyok hozzáértő,így nem tudom, hogy rendesen működik-e vagy sem.
Akkor felveszem a kapcsolatot a szervizzel.Köszi a segítséget mindenkinek.

(#1705) lugosi válasza t72killer (#1678) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Láttunk már hasonlót a nikontól (nikon 1), ami fogyasztói szemmel egyáltalán nem alakult rosszul, ma is pörögnek a használtpiacon."

Én ezzel nem értek egyet, szerintem az minden szemmel balul sikerült.

(#1706) t72killer válasza webb04 (#1703) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mielőtt a kuka tartalmát levinnéd a konténerbe - mindenmind1 alapon javaslok 2perc munkát a gépen :))

Viccenkívül: egy pici philips csavarhúzóval nyugodtan ess neki, és nézd meg, hogy a kártyaolvasó környékén nem húzódott ki valami szalagkábel. Szervizbe vinni nem érdemes, többe kerül a szaki 2 munkaórája, mint amennyiből egy másikat veszel.

#1705: nézőpont kérdése: ők lehet befürödtek vele, de a vásárló kapott egy jó kis gépet, amiből az egyik kitet (AW) víz alá is vihette. Azt nehéz megítélni, hogy a használtpiacon most 2-300€ körüli árak mennyire számítanak gomboknak egy v3-ért, de ezekért újonnan se kértek ezreket. Persze aki úgy vág bele egy rendszerbe, hogy tudja, hogy nagyon kéne neki egy obi és azt csak ígérgeti a cég, az nem komplett.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1707) lugosi válasza mikrofon (#1693) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Eddig is furcsa volt olvasni a vergődésedet, most meg már...."

Ne bántsátok, van akinél sokáig tart a válogatás.

Láttál volna engem a Fuji topikban, a múltkor néztem meg az első "milyen gépet vegyek" posztomat onnan, nekem valamivel kevesebb, mint 6 évembe telt a gépvásárlás, nem vicc.

Innen is köszönet annak a topiknak, amiért elviseltek :DDD

Fun fact: a végén nem Fujit vettem, így még lehet, hogy visszatérek oda ;]

(#1708) Stauffenberg válasza lugosi (#1707) üzenetére


Stauffenberg
Topikgazda

A gépvásárlók főbb csoportjai:

Nem végtelen pénzű amatőr - Sokáig totojázik minden beruházás felett, mert nem akar rossz lóra tenni, próbálja az érzelmi és anyagi szempontokat közös nevezőre hozni, amiben nehéz annak a felismerése, hogy ez lehetetlen vállalkozás és muszáj lesz kompromisszumokat kötni, mire erre a pontra eljut már több hónapnyi Youtube videó és írott teszt nyálazgatás van mögötte és a végsőnek tűnő döntésből is még négyszer visszatáncol a vásárlásig, hogy végül megvegye azt, amig eredetileg is akart.

Van pénz hobbira amatőr - Van egy büdzséje az általa űzött hobbikra és ezen belül bármit megvesz izzadságfoltok nélkül ami megtetszik. Gyakori vendége az adok-veszek portáloknak, gyakrabban vált kamera rendszert vagy vázat, mint alsógatyát, kisebb anyagi veszteségeket simán lenyel ha elfér a büdzsében.

Gazdag pöcs, akinek semmi sem számít - Középformátummal fotózza a macskáját instára, van poénból egy Nikon D5 is "sosem lehet tudni" alapon, ha bemegy Bécsben a Leica boltba, biztosan kihozza a leghülyébb limitált kiadású LCD nélküli gépet, hogy blogposztban vagy Youtube videón villogjon vele.

Másodállású félprofi - Megcsinál pár esküvőt a szezonban, hogy legyen miből fedezni a legújabb Sony A7R generáció megvásárlását és a Zeiss objektív sort, de a dolgos hétköznapokban az irodában tapossa a malmot, simán dönt érzelmi alapon, amit aztán megmagyaráz a munkához való szükségszerűséggel.

Komfortzóna profi - Canonnal született és azzal is temetik majd el. Egy rendszerváltás neki nem elsősorban anyagilag nyűg, csak nem akar kilépni a megszokott közegből és arra hivatkozik, hogy olyan sok a melója, nem is lenne ideje megszokni egy másik márkát. Gyakran társul márkavaksággal, amitől fingja nincs mi történik a világban a többi gyártónál.

Racionális profi - Azt nézi melyik felszerelés termeli ki neki a legtöbb pénzt, melyik segíti legjobban a munkáját, nem riad vissza a rendszerváltástól sem, de csak ha azt dobja a matek, hogy belátható időn belül megtérül, nem ül fel a fórumos felbújtásnak és cukkolásnak, hogy hova kéne éppen spriccelni egy koffernyi pénzt ha igazi profinak akarja nevezni magát.

(#1709) t72killer válasza Stauffenberg (#1708) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezennel az 1es kategóriába be is jelentkeznék, ha még van hely:DDD

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1710) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Feje tetejére állt a világ, usa-ban drágább a nikon, mint az EU-ban?

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1711) Mr.Csizmás válasza t72killer (#1710) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Bundle IncludesHide Details1NKZ6Nikon Z6 FX-Format Mirrorless Camera Body2SOQDG32EJSony G Series 32GB XQD Memory Card, 400MB/s Write Speed, 440MB/s Read Speed3LPF1602BLowepro Format 160 II Camera Bag4NKZMAFTZNikon Mount Adapter FTZ

ui.: hát ez krvaszép beillesztés lett :DDD

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1712) t72killer válasza Mr.Csizmás (#1711) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jogos, ezt az 1588EUR-s (=1762$ bruttó, németo.-on belül ingyenes kiszállítással!) z6+64GB XQD+FTZ csomaggal kell összehasonlítani - a táska talán megfel a +32gigányi xqd kapacitásnak (nekem mondjuk az utóbbi mindenképp többet ér). Ha olyan államban laksz, ahol az adorama-s szállítmányokra nincs sales tax, akkor még USA olcsóbb :R

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1713) Mr.Csizmás válasza t72killer (#1712) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

akkor nincs vat, ha az adott államban nincs fizikai boltja a shopnak, akkor nem kell megfizetned. legalábbis 8 éve így volt, azóta nem hinném hogy változott :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1714) t72killer válasza Mr.Csizmás (#1713) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez a szabály is államfüggő tudtommal, de ahol anno voltál, kétlem, h változtattak volna rajta.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1715) tvamos válasza Stauffenberg (#1672) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nekem azert nagy elorelepes lenne...

Basszus, pedig mar elhataroztam, hogy 200 ezres limitbol ujitok egy M50-et, meg EF konvertert. Kesobb lonek hozza egy EF-M 22-t. Oszt jovan.
De akkor jott az A6400, nezegettem a videokat, meg elmentem kiprobalni, de arrol lebeszeltem magam.
Most meg itt van ez a Nikon. Eleg kicsi is. Persze a Nikon 1-nel azert nagyobb, de nem tunik veszesnek.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1716) mikrofon válasza Stauffenberg (#1698) üzenetére


mikrofon
addikt

Ezzel nem értek egyet!
Ráadásul én annak idején igen akciósan vettem a lexar xqd 64gb-s karit kártyaolvasoval 30e HUF-nak megfelelő euróért. Amazon ezeket szokták akciózni... Majd szintén jó áron adtam el pár hét használat után szinte új ként.
Pár éve az sdxc kártyák se ott tartottak árban mint most.

Mint mondtam negatív az xqd kártya a z vázban de ugye nem gondolod komolyan hogy emiatt megy ilyen rosszul ez a váz....
Annak idejénva d500 megjelenésekor nem reklamáltak ennyire az emberek az xqd kártya a miatt. D500 kifejezetten jó váz volt. Fogyott is rendesen az xqd ellenére.... És igen aki ezt a vázat vette nagyrésze megvette az xqd kártyát...

[ Szerkesztve ]

(#1717) mikrofon válasza t72killer (#1695) üzenetére


mikrofon
addikt

Nem, mert lassan nincs olyan fotós topik ami mentes lenne a vergődésedtől.

[ Szerkesztve ]

(#1718) t72killer válasza mikrofon (#1717) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Még 1 személyeskedés és mész a modihoz. Rég eldöntöttem már, hogy milyen vázat veszek, le lehet gyógyulni rólam. Ebbe a topikba a szerintem illetékes "milyen cserélhető objektíves gépet" topikból küldtek.

Sajnálom, a net dugig van hiányos és részrehajló tesztekkel, csak felhasználókból lehet hasznos infókat kiszedni. Guess what: a felhasználók az egyes márkatopikokban laknak. Tehát nem lévén márkaimádó ha merészelem számításba venni a fuji-t vagy a sony-t, akkor fogok ott is kérdezni, főleg, hogy el akartam jutni a döntésig azelőtt, mielőtt lejárnak az akciók.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1719) PuMbA válasza t72killer (#1718) üzenetére


PuMbA
titán

"Sajnálom, a net dugig van hiányos és részrehajló tesztekkel"

Ezért kell kipróbálás és ami ezután benned megfogalmazódik személyes érzések alapján dönteni :) A netes tesztek egy szint után haszontalanok, mert mindegyikben hasonlót írnak meg, illetve túl sok a technikai dolog. A lényeg, hogy számodra minél kényelmesebb legyen kezelni, a fényképezési élmény meglegyen (ide beletartozik az is, hogy elég-e egy rosszabb EVF vagy a legjobbak kellenek stb.), 2-3 számodra kritikus technikai dolognak megfeleljen meg hogy milyen objektívek vannak / lesznek hozzá is tetsszen.

[ Szerkesztve ]

(#1720) vakablak93 válasza t72killer (#1718) üzenetére


vakablak93
őstag

De ha ennyire tetszik a Z6- akkor hol a kérdés? Menny és vedd meg-a lényeg ,hogy szeresd a géped azt jónapot.

Ha meg a tesztekben nem bízol vagy elégtelen információforrásnak tartod őket ,többször is említted ,hogy németországban laksz, akkor mért nem bérelted ki őket???? Gearflix-ről (Bochum-ban van) szerintem bagóért tudsz akármit bérelni...számtalanszor megtettem magam is , pusztán kívácsiság kedvéért.
1 hónap alatt kényelmsen végigmehetsz a jelölteken, és érezni fogod mit akarsz és mire van szükséged.

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#1721) Mercutio_ válasza t72killer (#1718) üzenetére


Mercutio_
félisten

Rég eldöntöttem már, hogy milyen vázat veszek....

VS
.... ha merészelem számításba venni a fuji-t vagy a sony-t, akkor fogok ott is kérdezni, főleg, hogy el akartam jutni a döntésig azelőtt, mielőtt lejárnak az akciók.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1722) mikrofon válasza t72killer (#1718) üzenetére


mikrofon
addikt

Huhhh, most fenyegetsz? De meg ijedtem... Ja nem... Hajrá....
Anyuci a csúnya fiúnak nem tetszik, hogy idegesítem a környezetemet..... :W

Semmi személyeskedés nem volt idáig. Egyszerűen jeleztem, hogy teli "szpemeled" a legtöbb topikot, ugyan azzal...
Nem a mindenható modik mögé kell bújni, hanem normálisan használni a fórumot. Kiválasztani egy topikot aztán ott leírni az összes gondolatodat az adott téméban, nem pedig ide is oda is, amoda is....
Hagy ne kellejen ide belinkelnem az összes hsz-t, amiből kiderül, hogy pontosan hány napja döntötted el és ezt hány topikban osztottad meg.... Elötte meg kb ugyan azt a témát kicsit másképpen, hány topikban futtattad pérhuzamosa.
Egy kis segítség a lényeg benne van minden topik nevében:
"milyen cserélhető objektíves gépet": Milyet vegyek vegyek...
"MILC felhasználók szakmai topikja": Konkrét szakmai kérdésem van

Az alapvető dolgokkal sem vagy tisztába, nem személyeskedtem, nem téged "bántottalak" hanem nevén neveztem, a cselekedetedet (vergődés) és jeleztem, hogy most már túl sok és nem hinnem hogy minden topik-ban meg kell írni, hogy sikerült választanod... vagy mégsem....
Valamint leírtam a véleményemet a Nikon Z6-ról...
Ha te ezt személyeskedésnek veszed a te bajod és a hiba benned van

(#1723) t72killer válasza vakablak93 (#1720) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+#1721: minden relatív, kb 1 hónapja kezdtem a g9 - x-t3 - a7 III trió témában olvasgatni, kb egy hete csatlakozott a listára a z6 és 23.-án lett belőle befutó. Képben volt/van a bérlés, de 2nél több kittel nem akartam család mellett vacakolni:R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1724) Stauffenberg válasza mikrofon (#1716) üzenetére


Stauffenberg
Topikgazda

Mármint mivel nem értesz egyet? Hogy a csúcs UHS-II kártyák ugyanolyan gyorsak, mint az XQD, de nem kell rájuk kifizetni +50% felárat? Vagy azzal, hogy a felhasználók 98%-nak egy átlagosabb UHS-II kártya is megteszi, amihez képest már +500% a felár? Jó, akciós árak mindenre vannak, én sem 10990 Ft-ért vettem a példaként hozott kártyát, hanem 7200 Ft-ért (itthonról, nem Ebay volt a forrás).

Azzal én sem értek egyet, hogy az XQD miatt nem veszik a Z6-ot, de ilyet én sem írtam. Olyat viszont igen, hogy ez a lépés más negatívumokkal együtt nagyon nem tetszett a felhasználóknak, egyfelől az 1 db kártyahely egy 2000 dolláros vázban nehezen emészthető butítás, másrészt meg ha már így alakult, miért éppen XQD, aminek egy Z6-on nem sok előnye lesz (nincs 200 fotós buffer, mint a D500-on, de még a negyede sem). Amellett meg minduntalan elmész, hogy a D500 dupla kártyahellyel rendelkezik és megeszi az UHS-II kártyákat is.

Ezt még tetézte az is, hogy a mai napig az látszik az objektív ütemterven, hogy nem igazán jönnek a Z-bajonett bemutatójakor hangoztatott szuperfényerős fixek. Elhiszem, hogy sokan nem akarnak azért váltani, hogy aránylag drága f/1.8-as objektívekkel szórakoztassák magukat. Jó, jönni fog egy f/1.2-es, azon kívül csak a teljesen elmebeteg kategóriát képviselő Noct f/0.95 lesz 2021-ig bezárólag.

Én tökre elhiszem, hogy vannak sokan, akiknek a Z-rendszer ideális választás (főleg ha van mit adapterezni rá vagy nincs igény f/1.8-nál nagyobb fényerőre), ezzel nincs is baj. De az eladási adatok nem azt mutatják, hogy a Z-rendszer jó startot vett. Talán majd a Z6 Mark II után. A Sony sem az első A7 vázzal lett sláger.

(#1725) Stauffenberg


Stauffenberg
Topikgazda

Fiúklányok, légyszi az életvezetési tanácsokat mindenki tartsa meg magának és ha egy felhasználó dilemmája érdektelen számotokra, akkor csak tekerjetek tovább, nem kell rá reagálni.

A topik belemenős szakmai vitáknak van fenntartva, nem egymás nevelésére!

(#1726) mikrofon válasza Stauffenberg (#1724) üzenetére


mikrofon
addikt

Ezzel így már egyet értek!
Nem mentem el a két foglalat mellett. Ezzel próbáltam rá hivatkozni:
"És igen aki ezt a vázat vette nagyrésze megvette az xqd kártyát..."
... után úgy folytatódott volna, hogy vagy elsőre vagy az ultragyors SD után....

Egyébként szerintem azért azt hagyták, hogy aki házon belül vált annak ne kelljen kukázni a már meglevő több darab XQD kártyát. De ugye ez csak annak tűnik fel aki már járt, vagy járni fog ilyen cipőben. Ezt pedig a sokat emlegetett tesztelők meg sem említették. Ebből is az következik, hogy a Nikon ezt a két vázat saját DSLR felhasználóinak szánta, hogy megismertesse és hozz´szoktassa a MiLC-ek előnyeihez a Nikon DSLR hűséges felhasználóit...
Annak idején én is "szomorú" voltam, hogy "kukáznom" kell az xqd kártyámat, amikor Nikon-ról Sonyra váltottam. Nagyon szívesen megtartottam volna! Főleg, hogy a d500 után az a7rii-ben nagyon fájt az ultra lassú használhatóság és kártya kezelés... Én örültem volna ha lett volna benne xqd kártya olvasó, sőt az se zavart volna ha csak olyan van, itt meg hisztizik a tömeg... kétkártyahiány meg így is úgy is negatív függetlenül, hogy milyen a foglalat...

[ Szerkesztve ]

(#1727) t72killer válasza Stauffenberg (#1725) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1728) Stauffenberg válasza mikrofon (#1726) üzenetére


Stauffenberg
Topikgazda

Azt nem tudom a jelenlegi Sony generáció hol tart, de a korábbi vázaik notóriusan lassú kártyakezelésről voltak híresek. Egyedül a Canon EOS R képes már egy közepes és ma már olcsó UHS-II kártya (pl: Sandisk Extreme Pro 170 MB/s) határait elérni, de az sem megy 200 MB/s fölé.

Nem vagyok az XQD ellen, mert nagyon úgy tűnik, hogy a kamera gyártók képtelenek olyan SD kártyafoglalat beszállítót találni, mely képes rendesen kihasználni egy Sandisk Extreme Pro 300 MB/s (vagy ezzel egyenértékű) sebességét, ami már konkrétan az XQD 2.0 territóriuma.

(#1729) t72killer válasza Stauffenberg (#1728) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A foglalatok elég messze járnak még a kártyaspeckók kihasználásától, a sony a saját vázaiba meg nem tesz xqd-t, még a 100+MB-os raw-kat produkáló a7RIV-be sem.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1730) MrChris válasza mikrofon (#1726) üzenetére


MrChris
nagyúr

A7r2-ben 42mp mellett akár indokolt is lehetett volna, de egy 24mp-es Z6 vázat felesleges volt ezzel drágítani. Szerintem nem vonz több vevőt, inkább elriaszt 1-2%-ot.

(#1731) mikrofon válasza Stauffenberg (#1728) üzenetére


mikrofon
addikt

A Sony elvileg 140-150 MB/s körül jár a9 a7riii és a7iii. Pont az a7rii után került bele egy gyors, egy lassú foglalat mellé. Ugyan ez a7rii esetén 30-40 MB/s volt és mellé 80MB-s fájl ....
Az a7rIV lehet kérdéses, mert ott már két gyors foglalat van. Így elképzelhető, hogy gyorsult egy kicsit. Vagy az új a9II...

(#1732) mikrofon válasza MrChris (#1730) üzenetére


mikrofon
addikt

Pont azt írtam, hogy szerintem nem az új vonzása volt a lényeg, hanem a meglevő DSLR felhasználóik MiLC-esítése.... akiknek már van xqd.. ez látszik az obikból is, mert nekik elég egy adapter...
a7riv már 61 MPx. Az kapott két UHS-II foglalatot, ott sincs xqd, pedig ugye a Sony gyárt ilyet is...

[ Szerkesztve ]

(#1733) ricsko72


ricsko72
tag

Sziasztok!

Ha nem idevaló a kérdés töröljétek.

Jelenleg Nikon D3200/18-105VR-el fotózok ha éppen úgy adja. Főleg családi, természet, utazás témában.
A kérdésem az, hogy ha MILCre szeretnék váltani, a D3200-hoz képes minimum mire érdemes cserélni? Méret/súly miatt cserélnék.
Köszönöm

(#1734) Stauffenberg válasza ricsko72 (#1733) üzenetére


Stauffenberg
Topikgazda

Van rá topik:

Milyen cserélhető objektíves gépet?

Nincs rá egyértelmű válasz, hogy mire érdemes cserélned, de ez majd ott kiderül.

(#1735) Stauffenberg válasza mikrofon (#1732) üzenetére


Stauffenberg
Topikgazda

Sőt ráadásul nem csak gyárt a Sony XQD kártyákat, de az egy Sony-Nikon-Sandisk közös fejlesztés.
De a Sony csak profi, félprofi kamerákba (XDCAM széria) tesz XQD foglalatot. Én még dolgoztam több olyan XDCAM-el, ami még az első XQD kártyákra rögzített (2011 körül járunk), akkor verte toronymagasan az SD kártyák képességeit, igaz az ár még durvább volt, mint most. Akkoriban ha jól emlékszem egy sima kis 16 GB-os kártya durván 200 ezer forint körül mozgott, ebből volt 5 darab, ami már mondjuk elérte a 3 milliós kamera értékének harmadát.

De interjúzáshoz remek volt, mert a gép simán képes volt felvétel közben kártyát váltani képkocka eldobás nélkül, így menet közben mehetett a kártyák cserélgetése (korabeli SD kártyás kamerák ilyet nem tudtak). A Sony pedig a mai napig csak ezeken az eszközein használja az XQD-t.

(#1736) mikrofon válasza Stauffenberg (#1735) üzenetére


mikrofon
addikt

Ez érdekes, jó tudni!
Köszi!

(#1737) vond válasza Stauffenberg (#1735) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Drága kártyákról (és körülményes feldolgozásról) én is tudnék mesélni a Panasonic P2-es rendszerünkkel. :D Az is egy idióta volt, aki ebbe belevágott annak idején. :(((

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#1738) mikrofon


mikrofon
addikt

Igen nagy ugrás várható a C1-ben, mert a következő nem 13 lesz hanem Capture One Pro 20

(#1739) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A Canon lehúzta magát a WC-n, avagy hová vezet ha a végsőkig visszafogjuk az innovációt.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1740) topikk válasza t72killer (#1739) üzenetére


topikk
senior tag

Ez a lehúzta magát a WC-n erős túlzás, éves 50 millárd Yen (400 millió EUR!) profittal. Még akkor is ha ez jelentősen kevesebb mint a előző évben. Valószínűleg a teljes piac is ennyit megy kb. össze, mint a Canon eladásainak csökkenése (20% kb.)

(#1741) Mercutio_ válasza t72killer (#1739) üzenetére


Mercutio_
félisten

Próbáljuk már értelmezni is az adatokat.
A profitja csökkent sokat (érthető mivel a mobilok kannibalizálják a kompakt/belépő szegmenst + fejlesztésre is többet kellett költeni gondolom) és 20%-ot csökkent a forgalma, a teljes fotós piacon is kb. ekkora csökkenés történt emlékeim szerint.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1742) 80hun válasza Mercutio_ (#1741) üzenetére


80hun
addikt

Ez a mostani nem az 5 évvel ezelőtti .
Semmi köze a mobilokhoz :)

Ezt a milcek okozták és ugye az hogy a canon későn reagált. Plusz ugye hogy elég gyengén sikerült az R és RP.

Ez van a kutyának nem kell a canon dslr és a milcek se nagyon
A 80dt és az obikat alig birtam eladni és azt is a használt ár alatt sokkal.
Na kb igy áll a canon :)sztem :)

(#1743) Mercutio_ válasza 80hun (#1742) üzenetére


Mercutio_
félisten

Lehet benne valami, bár nincs részletes alábontás (vélhetően nem is publikus) így nem tudhatjuk pontosan mi van a számok mögött. Btw 5 éve még elég hurkák voltak az okostelók fotós téren (a prémium szegmens más tészta) a kompaktok kiszorítása szvsz később lett ilyen intenzív.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1744) t72killer válasza Mercutio_ (#1741) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+#1740: Értelmeztem, mivel a Canon a legnagyobb súlyú tétel a csereobis piacon, ezért nem meglepő hogy a "piac zsugorodása" és a saját profitcsökkenésük között elég erős a korreláció.

A zsugorodó piacért is kemény harc folyik, a sony feljövőben van pl.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1745) 80hun válasza Mercutio_ (#1743) üzenetére


80hun
addikt

Nemrég cseréltem le az 5éves Iphone6s-t , nem volt az olyan buta :D

De ha a milcek be is betolná a tudást a canon akkor még van esélyük.
Meglepő dolgokat kapott az 1dxnk3 is.

De majd látjuk 1év mulva mi lesz a helyzet :)

(#1746) PuMbA válasza 80hun (#1742) üzenetére


PuMbA
titán

"Ez van a kutyának nem kell a canon dslr és a milcek se nagyon"

Én figyelem mostanában a Canon használt piacot majdnem naponta, mert kelleni fog jövőre. Ami jó áron van, azt viszik. Múltkor volt fent egy kevés expós 6D, de 1 nap alatt elvitték. Ugyanígy volt fent egy 70-200 f/4 IS USM, azt is elvitték. 85mm f/1.8-ast is viszik elég gyorsan. 24-70 f/4 IS-ből szinte nincs használt kirakva sose, annyira viszik. 24-105-öt kevésbé. Van több típus, amit viszont alig visznek.

[ Szerkesztve ]

(#1747) t72killer válasza 80hun (#1742) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Ez van a kutyának nem kell a canon dslr és a milcek se nagyon"

Mondjuk az övön aluli volt a canon vázeladásoknak, hogy boldog boldogtalan gond nélkül, teljes funkcionalitással adaptálhatja a legmodernebb üvegeiket:))

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1748) 80hun válasza PuMbA (#1746) üzenetére


80hun
addikt

A kulcsszó a jóáron :)

(#1749) Stauffenberg válasza 80hun (#1742) üzenetére


Stauffenberg
Topikgazda

"Ez a mostani nem az 5 évvel ezelőtti. Semmi köze a mobilokhoz."

Egy mobilok miatt zsugorodó kamera piacon nincs köze a számoknak a mobilokhoz? Erősnek érzem ezt a kijelentést.

"Ez van a kutyának nem kell a canon dslr és a milcek se nagyon"

Bakker, egyes piacokon (pl: Ázsia több országa) az EOS M a piacvezető MILC rendszer és globálisan még mindig az EF-bajonett a legnépszerűbb és az eladásaik csökkenése arányban áll a teljes piac zsugorodásának ütemével. Sok gyártó szeretne a piacon ennyire kutyának sem kellő lenni. Én nem szimpatizálok a jelenlegi váz felhozatalukkal (sem DSLR-ben, sem MILC-ben), de azért légből kapott infókat felesleges terjeszteni.

(#1739) t72killer: A Canon egy több lábon álló nagyvállalat, erősen ott van a print ipar és az irodai képalkotó felszerelések piacán is. Ez a lehúzhatja magát a WC-n dolog szerintem éppen esetükben elég távol áll a valóságtól. Az adózott eredmény csökkenését pedig nem csak az eladások csökkenése okozhatja, hanem a kiadási oldal is, ha egy cég erősen költekezésbe kezd (pl: felvásárlások, kutatás-fejlesztés), az csökkenteni fogja az eredményt is. Sőt egyébként amerikai cégekre jellemző, hogy a külföldön megtermelt profitot olyan drága hazavinni, hogy inkább ott költik el (felvásárolnak másokat, helyi R&D központokat nyitnak, stb), meg ennek vannak adóoptimalizálási okai is (akár szándékosan bevállalnak több évnyi veszteséges működést is komoly költekezésbe kezdve amíg a felügyeleti szervek nem kezdenek pattogni). A japán cégekre ez kevésbé jellemző, főleg exportra és belső piacra dolgoznak helyben termeléssel, de a fent leírtak ott is érvényesek. A linkelt hír felületes, bele kéne nézni a rendes pénzügyi jelentésbe, abból derül ki (tőzsdén jegyzett cég, letölthető a weboldalukról is).

(#1750) Mercutio_ válasza 80hun (#1745) üzenetére


Mercutio_
félisten

Erre írtam: "(a prémium szegmens más tészta)" ;)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.