Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) Mr.Csizmás válasza tvamos (#650) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mennyire, és hol?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#652) madgie válasza tvamos (#649) üzenetére


madgie
titán

Hogy az lenne a legnagyobb? Pont a héten jött ki a GFX100, ott az IBIS egység majdnem akkora, mint egy Sony A7 keresztben :D

(#653) kovsol válasza madgie (#652) üzenetére


kovsol
titán

Mondjuk abban nem is full frame szenzor van.

May the Force be with you!

(#654) tvamos válasza madgie (#652) üzenetére


tvamos
nagyúr

Igen... irnom kellett volna, hogy a full frame szenzoros consumer gepekre gondoltam. Vagy enthusiast camera? Vagy hog hivjak ezeket?!..

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#655) tvamos válasza Mr.Csizmás (#651) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ez egy bolt, de nagyjabol itt latom a legolcsobban:
Nikon Z6
Sony A7III
Mondjuk azt eddig nem is neztem, hogy a Sony-bol vissza jar 1500, de meg akkor is olcsobb a Z6.

Mi indokolja azt, hogy az EOS R IBIS nelkul dragabb legyen, mint a Sony A7III?
Canon EOS R
Lehet, hogy ez trivialis, de en mindig ra tudok csodalkozni. :o

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#656) Sancza válasza tvamos (#655) üzenetére


Sancza
tag

Z6 (és Z7) biztos nem fogyott olyan jól, mint tervezték, ezért csökkentették az árát áprilisban :).
[link]
Hogy ez ideiglenes, vagy "állandó" akció lesz, majd meglátjuk. Megjelenéskor a Z6 is 2000$-on nyitott, ahogy az A7III is, azaz a Nikon pontosan ugyanoda pozicionálta a Z6-ot árban ahol az A7III volt akkor.

A Canon meg azért drágább mert Canon :)

(#657) kovsol válasza tvamos (#655) üzenetére


kovsol
titán

Az A7III tudásához képest szerintem jól lett beárazva. Az első fél évben elég nehéz volt levadászni egy példányt, mert annyira vitték.
Most nálunk is jár 50e Ft visszatérítés rá egyébként.
Szerintem az árazáskor a Canon, és a Nikonnak kellett igazodnia. Úgy fest a Canon úgy becsülte, hogy a neve miatt fölé mehet.

May the Force be with you!

(#658) jmakk válasza tvamos (#650) üzenetére


jmakk
őstag

Melyik univerzumban? Csak mert a Sonynak épp megy most cashback akciója, azzal együtt én 50EUR különbséget látok árban. Az más kérdés, hogy a nikon ad bajonettadaptert is hozzá, viszont anélkül majdnem hogy objektív sincs még rá.

(#659) PuMbA válasza tvamos (#655) üzenetére


PuMbA
titán

A Canon-ra felteheted az EF obikat úgy, hogy tökéletes, DSLR szintű vagy jobb teljesítményt nyújtanak. Ez nagy fegyvertény, mert iszonyat mennyiségű EF obi van kint a felhasználóknál és a Sony-Canon adaptálás nem mindig ad megbízható eredményt.

[ Szerkesztve ]

(#660) mikrofon válasza tvamos (#655) üzenetére


mikrofon
addikt

A Canon színeket meg kell fizetni ;]
A Sony pedig drága, főleg az objektívjei ;)

Egyébként meg a Nikon most vitte le az árakat. Úgy igazította az árakat, hogy az USA piacon a Z7 hasonló áron legyen mint az a7riii, míg a z6-ot 200USD-vel az a7iii alá pozicionálta. Hátha így többet tud eladni. Próbálkoznak, mert náluk nem annyira sikeres ez a MiLC dolog, mint a többi MiLC gyártónál...

(#661) Stauffenberg válasza jmakk (#658) üzenetére


Stauffenberg
Topikgazda

Az RF objektívekből sincs még egyelőre tobzódás, az más kérdés, hogy a Canon már év elején leszögezte, hogy most egy darabig egy deka EF objektívet sem fog bemutatni, mert teljes erővel az RF-re koncentrálnak.

De a Nikon és a Canon is most még a DSLR objektívekből kompenzálja a rendszerek frissességét. A Sonynak meg már azért szép számmal van natív üvege és hát ahogy az anekdota tartja, a legtöbb adapterezett EF objektív sem EOS R-en van szolgálatban, hanem Sony vázakon... :D

[ Szerkesztve ]

(#662) jeffreybboy


jeffreybboy
tag

Sziasztok! Nem nagyon vagyok képben a Panasonic LX100-al Time Lapsezeni vénnek egyet. Mit bír zár szerkezete? Ha meghal kb mennyi a zár csere stb.

Szép estét.

[ Szerkesztve ]

Egyedül az idő a barátom.

(#663) MrChris válasza jeffreybboy (#662) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ne aggódj, van benne elektronikus zár! Egyébként meg hamarabb megunod a TL mint hogy tönkremenjen a mechanikus zár. :D

(#664) tvamos válasza PuMbA (#659) üzenetére


tvamos
nagyúr

Igen, ez valodi elony. Mondjuk nekem az R kijelzoje az, ami a legjobban tetszik. De azert IBIS nelkul nem latom indokoltnak, hogy tobbet fizessenek az emberek erte, mint pl. a Z6-ert.

Na mondjuk az RP-t meg foleg nem ertem.

(#660) mikrofon
"A Canon színeket meg kell fizetni"
No igen... Lehet...

"Egyébként meg a Nikon most vitte le az árakat."
Szerintem hatott, hogy vesztettek a poziciobol. Jol van ez igy.
Es meg software update-et is csinaltak.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#665) MrChris


MrChris
nagyúr

Nem túl biztató ez a grafikon. E szerint meg nyolcvanas évek szintjén van a kamerapiac darabszáma. Érdekes, hogy ilyen drasztikus kereslet csökkenés mellett még mindig megy a bolt.

(#666) vond válasza MrChris (#665) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Azok a rohadt mobilok. :((( Én visszasírom azokat az időket, amikor még érték volt fényképezni, meg valamennyire érteni is kellett hozzá, nem csak a kijelzőt nyomkodni milliószám minden lehetséges helyen és időben. (Meg amikor még egy koncert pl. így nézett ki, nem így.) :(

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#667) hemaka válasza MrChris (#665) üzenetére


hemaka
nagyúr

Elnezve, hogy pl egy regi a6000 is milyen kepminoseget tud meg mindig, nem is csodalom. Raadasul a mobilok miatt meg jobban beszukul a piac.
Van nekik haszon rendesen rajta, nem fognak ehen halni egy ideig, meg.

[ Szerkesztve ]

(#668) tvamos válasza MrChris (#665) üzenetére


tvamos
nagyúr

Jo, hat a kek csik lement, de a piros (ILC) szinte ugyan ott van, szerintem ebbol meg tudnak elni. Persze, biztosan nagyon faj nekik.

Vagy egy ilyen koncert... van par ember.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#669) #31733248 válasza Stauffenberg (#661) üzenetére


#31733248
törölt tag

Nemrég volt egy Sony MILC felmérés, 107 válaszolóból több, mint a felének volt full-frame gépe. A Sony melletti legerősebb érv a képminőség volt (73,8%) és csak utána jött a méret (63,6%) és a súly (46,7%). A társaság fele CaNikonról érkezett. A válaszolók durván felének (46,7%) négynél több objektívje van és alig van olyan, aki csak egy obit birtokol, 61,7% adapterezik is. - ezt még korábban, egy másik topicban összegeztem.

(#670) konyi79


konyi79
addikt

A kompaktokra nézve a legsiralmasabb az ábra, de azok pusztulását nagyon jól szemlélteti.
Az ILC értékesítések darabszámából jól látszik, mennyire floodolták 2012-13 környékén a gyártók az új modellekkel a piacot. Ennek következménye lett talán a mostani zsugorodás, az átlagembernek még ma is bőven jó képet csinál egy öreg NEX6 vagy X-E1 is.
És ebből adja magát a kérdés: képes a piac eltartani ilyen ütemű fejlődést? Az már látszik, ami a MILC-ek berobbanásakor volt, hogy mindenkitől jött évi 2-3 új váz arra nincs igény. Lehet a Canikon lassú üteme sokkal inkább életképes hosszútávon, és a Sony az egész iparág alatt vágja a fát?

(#671) PuMbA válasza konyi79 (#670) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, nagyon érdekes, hogy mi lesz ebből. Már mióta vannak MILC-ek, de még mindig több DSLR-t adnak el: jelenlegi Amazon eladási lista. Pedig már azt gondoltuk, hogy 5-6 évvel a MILC-ek megjelenése után micsoda felfordulás lesz. Egyszer úgy is vezetni fog a MILC, de nagy kérdés, hogy mikor, mert ez egy elég lassú folyamatnak látszik és így a Canon tényleg hátradőlhet és ráér még, simán megúszva a dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#672) grigo válasza PuMbA (#671) üzenetére


grigo
őstag

Sokáig így is lesz még szerintem. Nagyon sok berögződés van még. Főnököm mindig mondja, hogy a tükrös az a rendes fényképezőgép, csak az az igazi akármilyen hóbort is van. Az új vásárlók nagy része pedig évekig tükröst látott a profik kezében, öntudatlanul is arról asszociál a jó gépre.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#673) Mr.Csizmás válasza PuMbA (#671) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

szokásos négyszámjegyes low-entry szemét a fele. ez is az ortodox "csakatükrös" hozzáállásnak és tanácsadásnak köszönhető :U (ahogy grigo is írta)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#674) hemaka válasza Mr.Csizmás (#673) üzenetére


hemaka
nagyúr

Ahhoz, hogy ez a DSLR imádat kipusztuljon a tudatból, kell egy generációváltás.

(#675) grigo válasza hemaka (#674) üzenetére


grigo
őstag

A dslr imádatnak nem kell kipusztulni szerintem. A fröccsöntött szaroknak kell kupusztulni ahol az aktuális éves ráncfelvarrásos promo "teszteknél" még mindig az egyik fő mondanivaló hogy kihajtható kijelző, de a termékcsalád 4-5 éve semmi lényegiben nem lépett előre.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#676) hemaka válasza grigo (#675) üzenetére


hemaka
nagyúr

Azok még egy ideig nem fognak, sőt szerintem azok fognak a legkésőbb a DSLR közül, mert olcsó(és adja a placebo fasza fényképező feelinget), illetve a nagyobb üzletekben mindig van rá valami akció vagy ajándék táska, kiskutya füle stb, ezekkel meg kilóra megveszik őket.
Persze utána meg pár hónap múlva az apró meg tele van velük, de ez már más kérdés.

(#677) kovsol válasza konyi79 (#670) üzenetére


kovsol
titán

Hatalmas lemaradásból kellett feljönniük, szerintem ezért volt a sietség a Sonynál.
Én úgy gondolom a harmadik generációval elérték a kívánt szintet, most már meglepne, ha kapkodva mennének előre.

May the Force be with you!

(#678) MrChris


MrChris
nagyúr

Nekem azaz érzésem, hogy a ~15milliós össz eladás még jelentősen tovább fog zsugorodni. Alulról tovább fogja falni a mobiltelefon. Minden a mobilkamera fejlesztők kezében van. Eddig is jelentősen javították, későbbiekben még durvább képjavító funkciók jöhetnek, amivel talán pixelkukkolva nem, de egy 6-40colos 4k kijelzőn kiváló éjjszakai felvételek fognak megjelenni, nagy dinamikával és szűk fétis doffal, nagylátótól teléig. 6-8 különböző kameramodul, meg távoli korlátlan Ai és összefésülik. Na akkor reszeltek a fényképezőknek, évi pár tízezer eladás a sznoboknak. :D

[ Szerkesztve ]

(#679) Stauffenberg válasza #31733248 (#669) üzenetére


Stauffenberg
Topikgazda

Nem tudom hol készült a felmérés, az ilyen random szakmai oldalakon lévő beágyazott poll kérdezősködés eléggé fals információkat tud adni (vagy túlzó arányokat a haladó/pro gépek felé elhajolva). Én csak annyit tennék hozzá (marketing oldalról), hogy az entry-level gépekre csökken nagy ütemben a kereslet (mindegy, hogy kompakt, bridge, MILC vagy DSLR).

Sokan úgy látják, hogy a mobiljuk mellé tök felesleges fényképezőgépet is vásárolniuk és éppen a haladó, pro fotósok azok, akik még ragaszkodnak (mindkét csoportnál érthető okokból), így a jövőben egyre inkább belőlük fognak megélni a fényképezőgép gyártók, nem a sok tejfölösdobozból, amibe beletettek egy lerúgott szenzort és kiadják belépő gépként.

(#680) Lassú Víz válasza konyi79 (#670) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ha visszagondolok a saját vásárlásaimra, egyre profibbak lettek a vázak és egyre nőtt két vásárlás között eltelt idő. Ha jobban belegondolok alig van olyan dolog amit ne tudnék úgy lefotózni, hogy egy albumba jó legyen, de sokszor még pixel kukkolva is elégedett vagyok. Ha félre tesszük a birtoklási vágyat meg a péniszhosszabbítást, akkor igazi ok nincs rá, hogy több ezer Eurót öljek jobb ISO-ba, keskenyebb DOF-ba, gyorsabb sorozatba. Nem látom most azt a technológiai ugrást, amitől a jelenlegi működő fényképezőgépemet le kellene cserélnem. Nyilván ez nem könnyíti meg a gyártók helyzetét, de mint sokaknak a világban, nekem sincsenek korlátlan forrásaim.

Bízom benne, hogy egy egyensúly ki fog alakulni, az elég szar lenne, ha csak a telefon meg a KF maradna, mert a gyártók bedobják a törölközőt. Persze az is lehet, hogy akik most sírnak a kompaktok eladásai láttán hallgatnak arról, hogy mit és mennyiért szállítanak a telefon gyártóknak. Az én telefonomra is rá van írva a kameránál, hogy Leica...

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#681) PuMbA válasza Lassú Víz (#680) üzenetére


PuMbA
titán

Hú, ez is igaz :K Régen ugye olyan fejlesztések voltak, hogy bejött a videó a DSLR-ekben, aztán bejött a FullHD videó. Nagy mértékben nőtt az sorozatfelvétel sebessége és a fókusz pontok száma. Manapság pedig elértük azt a szintet, hogy nem nagyon van hova. A legtöbb 3-4 éves fényképező már eléri azt a szintet, hogy szinte bármit le tudsz vele fotózni velük.

[ Szerkesztve ]

(#682) konyi79 válasza Stauffenberg (#679) üzenetére


konyi79
addikt

Valamelyik topikban Ropi fogalmazta meg talán legjobban a P30pro kapcsán, amit csinál CGI, nem kép.
És milyen találó, csak a sok Ai meg MI mellett ennek a végeredmény szempontjából a nagyobb többségnek nem biztos lesz jelentősége. Így tényleg maradnak a pro fotósok és mi vásárlóknak.

(#683) hemaka válasza konyi79 (#682) üzenetére


hemaka
nagyúr

Megjegyeztem, mert kb. felsírtam a röhögéstől miután olvastam. [link] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#684) madgie válasza hemaka (#683) üzenetére


madgie
titán

Igazából nem vicc, írtak is róla a tech oldalakon.

(#685) Mr.Csizmás válasza madgie (#684) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a sajtjaimat csak kikapcsolt AI-val tudom lefotózni, mert különben zöldes-penészes lesz a képen :( :DDD (nem sajátok, csak gurmetkedek)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#686) Stauffenberg válasza konyi79 (#682) üzenetére


Stauffenberg
Topikgazda

Én szeretek mobillal (is) fotózni, igaz RAW-ban és mobilos Lightroomban szerkesztve, mentesen mindenféle szuperjónak gondolt algoritmustól. Még a Google sokat sztárolt spéci HDR módját sem igazán szeretem (Pixel telefonokon sokkal jobban van hangolva mint a portolt szarok, de sokféle fényviszonnyal így sem tud mit kezdeni).

Amúgy itt van édesanyám is példának: Ő például 63 évesen kezdett el fotózni, ekkor kapta az első már jobb kamerával felszerelt mobilját. Addig nem érdekelte az egész, soha nem vitt volna magával dedikált fényképezőgépet (az amúgy is apámnál volt mindig). Tök boldog tőle, hogy saját, többnyire jól exponált fotókat tölthet fel Facebookra mondjuk egy apámmal közös elutazós hétvégéről.

Vagy másik példa: Öcsém évekig hajtogatta, hogy neki nem kell fényképezőgép, mindenre elég a mobil. Aztán egyszer megkérdezte milyen gép a GX80, venne egyet még a tenerifei nyaralás előtt. Mondtam vedd meg, ennél jobban 140 ezret (akkor épp ennyi volt a Kit) nem tudsz elkölteni új gépre, vett hozzá fényerős manuál fixeket, mert nem csak fotózni akar, de kicsit játszani is a géppel. Azóta a szintén mobilfotózásra hűségesküt tett barátnőjét is megfertőzte, aki ugyancsak vett egy GX80-at. Szerintem lassan jön majd az is, hogy "vettem egy analóg gépet, légyszi mutasd már meg, hogyan kell befűzni a filmet". :D

De az ő példájuk szerintem ma már a kivétel. A többséget kielégíti a mobilja, aki meg már komolyabban érdeklődni kezd a fotózás magasabb szintjei felé, az egyre inkább a középkategóriás, haladó gépek felé nézeget (minimum). Hozzáteszem meg is értem, egy full fapad entry-level gép engem sem hozna lázba.

(#687) mikrofon


mikrofon
addikt

LEICA DG VARIO-SUMMILUX 10–25 mm (35 mm-es egyenérték: 20–50 mm)
Nah ezért az objektívért megremegett a léc a rendszerváltásért. Mondjuk kérdés optikailag milyen...
Akkor már csak egy igazán jó váz kellene elé. Amiben jó a szem-fókusz és a folyamatos követő-fókusz. Hogy áll ebben a témában a Panasonic MFT oldalon? Jah és ugye az ISO kérdése még érdekes... Nem csak fent hanem lent is....

Egy objektívvel meg tudnám oldani a beltéri fotók jelentős részét. És még nagylátó irányba is elég lenne...

[ Szerkesztve ]

(#688) 80hun válasza mikrofon (#687) üzenetére


80hun
addikt

A7riii+16-35/2.8.
Az 50mm-t meg majd kicropolod :D

Az a9 után elég gyengusznak itélnéd a panasonic afc-t :)

(#689) mikrofon válasza 80hun (#688) üzenetére


mikrofon
addikt

Sejtettem.
Csak hát az átfogás, a fényerő és a méret...
Így jár az ember amikor szembejön egy rendszeridegen gyöngyszem....
Minden esetre egy érdekes objektív szerintem....

[ Szerkesztve ]

(#690) Dr.NX válasza mikrofon (#687) üzenetére


Dr.NX
addikt

Szuper lenne, de 1800 dodón nyit. :Y

Elfogadom a sütiket.

(#691) 80hun válasza mikrofon (#689) üzenetére


80hun
addikt

A panának van pár gyöngyszeme :)
De nekem pl ez túl nagy obi mft-re.
Egyébként a Sigma régen csinált hasonlót FF-mre . 20-40/2.8 tehát nem új ez az ötlet :)

(#692) MrChris válasza mikrofon (#687) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ez az obi pont olyan mintha videózásra lenne hegyezve.

(#693) tvamos válasza Stauffenberg (#686) üzenetére


tvamos
nagyúr

Szerintem lassan jön majd az is, hogy "vettem egy analóg gépet, légyszi mutasd már meg, hogyan kell befűzni a filmet".
Ezt en is szeretnem megmutatni a fiamnak! Regen ezt igy csinaltuk, amikor en voltam 14. (A bakelitre azt mondta, jopofa cucc. :/ )

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#694) mikrofon


mikrofon
addikt

Egyébként ha már így szóba jött az MFT.
Várható ott utódja mostanában a G9-nek?

Gondolom Olympusnál nem várható mostanában újabb "normális" utód az e1m-hez hiszen most jött ki az "X", ami szerintem rossz irány...

(#695) Stauffenberg válasza mikrofon (#694) üzenetére


Stauffenberg
Topikgazda

A G9 még csak 1 éve van piacon, miért jönne máris utódja? Akkor már sokkal életszerűbb lenne a GH6 megjelenése, de ugye emellett még osztani is kell az erőforrásokat a Full Frame felé is, ami így szerintem meglehetősen lelassuló MFT fejlesztéseket jelent majd a jövőben.

Sőt azt sem tartom kizártnak, hogy a Panasonic ki is száll lényegében az MFT-ből és ráhagyja az egészet az Olympusra, amint kicsit jobban megy a Full Frame.

(#696) madgie válasza Stauffenberg (#695) üzenetére


madgie
titán

Egy kicsit az árát kéne beejteni, amúgy szerintem a G9 fenejó gép, ha MFT-t használnék, már biztos vettem volna egyet :)

(#697) mikrofon válasza Stauffenberg (#695) üzenetére


mikrofon
addikt

Azt hittem már több mint két éves :B

Egyébként szerintem is az várható, hogy a Panasonic szép lassan kiszáll az MFT-ből... vagy legalább is lassít....

GH6 "ellen" meg az szól, hogy most jön a videós FF panasonic váz.

(#698) Stauffenberg válasza madgie (#696) üzenetére


Stauffenberg
Topikgazda

Panasonic G90: 329.900 Ft
Panasonic G9: 374.690 Ft

Hova kéne még ejteni az árát? :) Hozzáteszem nekem G80 van és a G90-et erősen túlárazottnak érzem, pedig a vázon pont úgy szabtak át kezelőszerveket, hogy nagyon kívánatos legyen, de akkor is...ez egy egyenes ági utódja a G80-nak és a legkevésbé sem érthető, hogy miért kell drágábban nyitnia. Hacsak nem azért, mert az egyébként fizetős V-Log unlock már alapból jár hozzá és a Pana kifizetteti veled, ha kell, ha nem. Persze szarakodj vele 8-bit 4:2:0 mellett... hát kössz... :D

A G90 tipikusan olyan váz lett, amit azért csináltak, mert igazából nem is akarják eladni, talán egyébként nem is létezik, csak kamu render fotó mind és azért jött létre, hogy serkentse a G9 eladásokat. :)

(#699) vond válasza Stauffenberg (#698) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nagyon durva, hogy nincs közte 50 ropi se. :Y

Tényleg, vett már valaki G90-et? :DDD

A váz annyira mondjuk nem is érdekel, de arra kíváncsi lennék, hogy az új 14-140 mennyiben más, mint az elődei (azon túl, hogy csepp- és porálló lett).

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#700) Terapeuta válasza mikrofon (#694) üzenetére


Terapeuta
őstag

nem várható mostanában újabb "normális" utód az e1m-hez

Nem biztos.

Első bekezdés

Ugyanitt egy fórum, bejegyzésre reagálva: Olympus usually makes a huge shift every 3 years. It has only been 2 years since E-M1 Mark II.

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.