Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) konyi79 válasza Mr.Csizmás (#246) üzenetére


konyi79
addikt

Az egyetlen ilyen natív üveg a SEL24F18z

(#252) Mercutio_ válasza Speeedfire (#244) üzenetére


Mercutio_
félisten

"De ez a sony vonal tetszik"

Metált Utómunkat bírod? ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#253) lugosi válasza .mf (#245) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

“Úgy hírlik, hogy a Nikon a Zusában már ingyen adja a vázakhoz az FTZ-t.”

Ezt én is olvastam.

(#254) Speeedfire válasza Mercutio_ (#252) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Utálom az utómunkát. :O
De miért?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#255) konyi79


konyi79
addikt

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#256) kovsol válasza konyi79 (#255) üzenetére


kovsol
titán

Nekem van kettő is, de már két hete Thaiföldön vagyok így nem dobtam be, de jövő héten Budapesten átvehető akit érdekel.

May the Force be with you!

(#257) Mirman válasza konyi79 (#255) üzenetére


Mirman
őstag

Ezt magánszemély használhatja csak fel vagy céges vásárlás esetén is ?

(#258) konyi79 válasza Mirman (#257) üzenetére


konyi79
addikt

Jogi személy is.

(#259) wms válasza konyi79 (#255) üzenetére


wms
senior tag

Mire lehet felhasználni a kupont? :F

(#260) Mercutio_ válasza Speeedfire (#254) üzenetére


Mercutio_
félisten

Úgy rémlik OoC jpg-je a sonynak nem az igazi, de lehet már javultak ezen a téren is.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#261) Speeedfire válasza Mercutio_ (#260) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Raw-ban szoktam fotózni, ez nem annyira mozgatna. :)

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#262) PuMbA


PuMbA
titán

[link] :DDD Váltás videók mindenhol.

[ Szerkesztve ]

(#263) PuMbA válasza PuMbA (#262) üzenetére


PuMbA
titán

Lemaradtam a szerkesztési idővel: a poén viszont azt, hogy ezek a YouTube-erek bármikor válthatnak bármire, annyi féle kamerájuk van, szóval ez már kicsit furcsa kezd lenni. Mi meg maradunk egy rendszernél jó sokáig, amit választottunk.

[ Szerkesztve ]

(#264) p_adam válasza PuMbA (#263) üzenetére


p_adam
addikt

Ez nem váltás, csak clickbait (legalábbis ezt az ún. váltás dolgot egyáltalán nem így definiálom) csak a videó leírását is el kell hozzá olvasni.

[ Szerkesztve ]

(#265) PuMbA válasza p_adam (#264) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, mivel minden gyártó kamerája megvan nekik :) Ezért furcsálltam én is, hogy most úgy látszik elég népszerűek ezek a váltós videók. Összebeszélnek vagy mi.

[ Szerkesztve ]

(#266) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Jön a Panasonic új m4/3-os gépe és nagyon ütős lesz!

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#267) vihartigris válasza Speeedfire (#266) üzenetére


vihartigris
őstag

Semmi konkrét adat nincs említve :U

bármi reciproka a semmi

(#268) MrChris válasza Speeedfire (#266) üzenetére


MrChris
nagyúr

Itten már kinyilatkoztattuk mit fog tudni. :DDD

(#269) Mercutio_ válasza Speeedfire (#261) üzenetére


Mercutio_
félisten

Annak szerintem nézz utána milyen bőrszínt lehet kihozni a raw-okból, ha a portré elsődleges nehogy csalódás legyen.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#270) kovsol válasza Mercutio_ (#269) üzenetére


kovsol
titán

Nem tudom sírjak vagy nevessek az ilyen kommenteken.

May the Force be with you!

(#271) vihartigris válasza Mercutio_ (#269) üzenetére


vihartigris
őstag

Mint Te is tudod a RAW-okból bármilyen bőrszínt ki lehet hozni.

bármi reciproka a semmi

(#272) modulus válasza Mercutio_ (#269) üzenetére


modulus
aktív tag

Vannak bajok. :D :F :C

(#273) Mercutio_ válasza vihartigris (#271) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ja, csak esetleg ahogy belövöd a bőrszínt közben viszi magával a felhúzott csatorna az egyéb színeket...persze ezt lehet maszkolással kezelni, csak épp kicsit több meló ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#274) Mercutio_ válasza kovsol (#270) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ennek fényében írtam amit írtam:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#275) vihartigris válasza Mercutio_ (#273) üzenetére


vihartigris
őstag

Minden rendszernek megvan a sajátos színvilága, plusz számtalan lehetőség van előre vagy utólag állítani színeket, kontrasztot, telítettséget, stb.

Ezen kívül mindenki eldöntheti, hogy neki a Canon, Fuji, Nikon, Panasonic, Sony, Olimpus, Pentax vagy más gép színvilága jön be jobban. Ez így van jól.

bármi reciproka a semmi

(#276) konyi79


konyi79
addikt

Ezek annyira felesleges körök. Egy kb 8 éve beragadt lemezre épülnek, amit már a 16Mp-es szenzorok korában lelépett a Sony is, hogy gond lett volna a színekkel, vagy az átmenetekkel.
Bőrszín? Melyik üveggel, a Sony, a Zeiss vagy Sigma? Mert mindhárommal alapvetően mások a színek, mint a bőrszín is. De kinek melyik tetszik jobban?
Minden gyártónak van egy jellegzetes színvilága, ahogy a rátekerhető üvegeknek is legalább annyira. Emiatt ekézni kb olyan, mintha azon nem tudnánk megegyezni most PalvinBarbi vagy Emrata a jó nő, mert a másik akkor csak ronda lehet.
Persze, hogy lehetnek ott témák, amire egyik jobb, mint a másik. A Sigma Foveon szar, persze, hogy a Fujit viszem az X-trans-szal este városnézni helyette. Aztán másnap reggel a tájat meglőni is azzal járok jobban?
Csak hogy a szélsőségekről beszéljek.

(#277) Speeedfire válasza konyi79 (#276) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Alap, hogy Rata a jobb. :DD

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#278) OPiiPO válasza konyi79 (#276) üzenetére


OPiiPO
addikt

Alap, hogy Palvin a jobb :DD

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#279) Mercutio_ válasza OPiiPO (#278) üzenetére


Mercutio_
félisten

+1, nem is kérdés:D

konyi79: Itt konkrétan portrézásról volt szó+utómunka utálatról :U
Általánosságban én is azt vallom, hogy ritkán a felszerelés a szűk keresztmetszet és használati szokások/kézreállóság/funkcionális alapon (és ha már nem mindent IS akar lefotózni az illető az általa használt látószögeket lefedő obik jellemzői alapján) lehet eldönteni kinek melyik rendszer fekszik legjobban.

vihartigris: Megéltem pár szenzor generációt (gyártó váltást) még Pentaxosként, jópár éve van milcem (10+ váz járt nálam), nem kell bemutatni miből lehet választani:N :R

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#280) Carlos Padre válasza MrChris (#150) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Milyen beállításokkal sikerült ilyen képeket csinálni a sonyval?

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#281) konyi79 válasza Mercutio_ (#279) üzenetére


konyi79
addikt

Továbbra sem értem mi a baj a Sony bőrszínnel? Sok a narancs NSFW?

;]

Gépből JPEG feldolgozatlanul, csak a narancsot paintban kicsit megtoltam.

[ Szerkesztve ]

(#282) MrChris válasza Carlos Padre (#280) üzenetére


MrChris
nagyúr

Melyik beállítás érdekel, mert van pár paraméter?

(#283) vihartigris válasza konyi79 (#281) üzenetére


vihartigris
őstag

sok-sok :DDD

bármi reciproka a semmi

(#284) Mercutio_ válasza konyi79 (#281) üzenetére


Mercutio_
félisten

A modell rendben van (és ha minden portrénál csak ennyi a teendő az dícséretes), de a lakosság az év jórészében nem ilyen barna:N
Természetes bőrszín+nem (közel) homogén háttér jellemzőbb azért;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#285) 80hun válasza Mercutio_ (#284) üzenetére


80hun
addikt

A lakkoság nagyrésze tojik rá mivel a kijelzők 99.9%-a nincs kalibrálva :)
Meg ha természetes szint akarsz akkor az összes dobós mert egyik kamera sem szinhelyes(az új sonyk mondjuk kifejezetten közel álnak hozzá) Használj pro colorcheckert és akkor azt kapod amit látsz. Csak nem fog tetszeni :)
Tehát ez az egész megint arról szól kinek mi az eyecandy.

[ Szerkesztve ]

(#286) Mercutio_ válasza 80hun (#285) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha innen közelítünk Speedfire fotózzon mobillal:DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#287) 80hun válasza Mercutio_ (#286) üzenetére


80hun
addikt

Hát ne is haragudj de sokat fotózok mobilal és sokszor jók is. Sőt videóra csak azt használom mertsz szerkeszgesse az akinek van ideje erre. A raw feldolgozásnál is a legkedvesebb képekre szánok 5percet.
És mit ne mondja sony után most canon van és nem jobbak a szinek semmivel. Legalábbis nem tetszik jobban egyenlőre.

Meg aki nem használ mobilt a családi pillanatokhoz az sokmindenről lemarad.

Tehát poénkodhatsz vele de a mobil kötelező darab akinek fotosak a fényképek és videók :)

Majd ha egyszer megöregszem lehet lesz rá több időm :)

[ Szerkesztve ]

(#288) Mercutio_ válasza 80hun (#287) üzenetére


Mercutio_
félisten

sony után most canon van és nem jobbak a szinek semmivel
Csöbörből vödörbe?:DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#289) p_adam válasza 80hun (#285) üzenetére


p_adam
addikt

Ki tudja melyik méricskélést vesszük alapul és milyen körülmények között, de a valóságban kicsit sem állnak közel hozzá, és szerkesztéskor is teljesen másképp reagálnak mindenre (fehéregyensúly és színek tekintetében egyaránt), ez legalább ugyanannyira lényeges.
Persze aki mögött már több évtizedes tapasztalat van mindenféle kamerákkal annak mindegy, úgyis képes "érvényesíteni a szándékát" mert tényleg rengeteg sok állítási lehetőség van egy raw file-ban. Ezt a tudást nem akarják kiadni, de nagyon nem is lehet, mivel a tapasztalatból ered.
A többiek meg szenvedhetnek mindenféle presettel, ami megpróbálja elmosni/eltüntetni a kamera karakterét, több/kevesebb sikerrel.
És nem, szerintem egy jól megcsinált fotó egy kalibrálatlan kijelzőn is elég jól mutat.

(#290) xXxian


xXxian
senior tag

Éééééés....itt a Fujifilm X-T30!

Mit gondoltok róla?

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#291) p_adam válasza xXxian (#290) üzenetére


p_adam
addikt

Jó gép, de egy év múlva a használt piacon pár ezer expoval majdnem feleennyiért még vonzóbb lesz...

(#292) 80hun válasza Mercutio_ (#288) üzenetére


80hun
addikt

Igazából a fuji,canon,nikon, sony , oly szinei mind mások voltak mégis tetszettek.
Egyedül a panasonic volt olyan semmilyen :)

De végülis ez egyéni kérdés sztem. :)

(#293) Elektrosokk válasza 80hun (#287) üzenetére


Elektrosokk
addikt

milyen canon-t vettél ? :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#294) 80hun válasza Elektrosokk (#293) üzenetére


80hun
addikt

80d. :)
Szimpla anyagiak semmi több.
A7ii-t cseréltem le.
Az m50 nem jött be meg adapterezni sem akarok most.
A oly, pana :nem elég jó a követő af.
A6000-et most nem akartam de rezgett a léc.
A fujinál olyan drágák az obik hogy maradhattam volna az a7ii-nél is :)

[ Szerkesztve ]

(#295) vond válasza xXxian (#290) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Mik ezek a kb. 6, meg 10, meg 15 perces videók? :F Ez eddig is ilyen volt?

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#296) 80hun válasza vond (#295) üzenetére


80hun
addikt

Igen.
Inább megadják igy és ha többet bír azért nem szól senki. :)

(#297) xXxian válasza vond (#295) üzenetére


xXxian
senior tag

Talán melegedés miatt korlátozzák, tanulva a Sony esetéből?

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#298) p_adam válasza vond (#295) üzenetére


p_adam
addikt

Minél magasabb a framerate, annál több a fogyasztás és a termelt hő is, nem kizárt, hogy a következő generációban többet közt egy új akksival orvosolják majd, addig meg X-T3 meg a plusz grip tudja felvenni legjobban a problémával a harcot (de szerintem annyira nem is jellemző, hogy lassításra történjen egyszeri hosszú idejű rögzítés)

[ Szerkesztve ]

(#299) mikrofon válasza xXxian (#297) üzenetére


mikrofon
addikt

Sony a6400 vázban már semmilyen időkorlat nincs. Még a 30 perc sem. Természetesen a túlmelegedés is megszűnt. Ill. bizonyos vázaknál lehet állítani, hogy kicsit engedje melegebbre a vázat....

[ Szerkesztve ]

(#300) xXxian válasza mikrofon (#299) üzenetére


xXxian
senior tag

7-es szériára gondoltam, olvastam, hogy volt, akinek pár perc után letiltott annak ellenére, hogy a hivalaos korlát 30p. Nem tudom melyik modell pontosan, nem volt általános jelenség.

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.