Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-08-17 20:43:18

LOGOUT.hu

Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2991) poli27 válasza Zwodkassy (#2988) üzenetére


poli27
veterán

Ez a beállítás a Telekom szerint... valaki aki jobban vágja ezt meg tudná nekem nézni? :) pmbe adok temawiever elérést délután,csak hogy lássam én is mi a titok :) .

A Magyar Telekom által használt allokált IPv6-os címtartományok, melyekből előfizetőink IPv6 címet kaphatnak:

2001:4c48::/32 (vezetékes)
2a00:1110::/32 (mobil)
DNS (Domain Name System) szerver címei technológiától függetlenül:

2001:4c48:1::1
2001:4c48:2::1
Windows esetén, ha ide kattint itt talál segítséget a TCP/IP protokoll beállításokhoz. (jellemzően az IPv6 engedélyezve van alapbeállítás szerint)

Vezetékes digitális elosztók (kábelmodem vagy home gatewayek (HGW) működése DOCSIS hálózaton:

A HGW Internet felőli oldalára egy /64-es IP subnetből 1 db. IPv6 címet kap
A HGW 1db /56 IPv6 prefixet is kap, melyből az első /64 prefix a LAN oldalon kerül felhasználásra. A /56 prefix többi részét az ügyfeleink által telepített plusz routerek használhatják (kérhetik DHCP-vel) prefix delegálás keretében további interfészeik IP címmel ellátására
A kiosztott /56 prefixek általában változatlanok hosszú ideig egy adott végponton, de bármilyen Telekom oldali hálózati átalakítás vagy HGW csere esetén a delegált /56 prefix megváltozhat
HGW-ekben van DHCPv6 (Dynamic Host Configuration Protocol) szerver és SLAAC (Stateless Address Auto Configuration) támogatás is az ügyfeleink helyi hálózata számára
HGW-ekben alapértelmezetten az IPv6 tűzfal úgy van konfigurálva, hogy Internet felől ne lehessen IPv6 kapcsolatot létrehozni az ügyfeleink helyi hálózatai felé. Ez a funkció a HGW beállításaiban, jellemzően a http://192.168.0.1/ címen kikapcsolható
Kábelmodem vagy bridge módban használt HGW esetén a modemre kapcsolódó ügyfél eszköznek kötelezően DHCPv6-ot kell használnia, ott az SLAAC nem támogatott

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.