Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2251) MMIX válasza freestailo (#2250) üzenetére


MMIX
addikt

Nem a ventije zajos(nem hallod :) ), hanem a kiküldött +12V-os tápfeszültsége. Az alkatrészek élettartamára van negatív hatással. A Teapo egy taiwani kondenzátor gyártó, a gagyi kínai kondikhoz viszonyítva jónak számít, a japán kondiknál rosszabb.

(#2252) freestailo válasza MMIX (#2251) üzenetére


freestailo
őstag

ja értem köszi :)

a tesztben azt írják, hogy azokat a tápokat részesítik előnyben amelyek fele ennyire zajosak a 12-es ágon......ez azért elég durva nem?

Van még egy FSP Bluestorm II 500w ami hajtott eddig:
1. c2de8500+4870
2. phenom2x4+4890
3. 4800+x2 +4870x2

konfigokat, kb 1 éves, kérdés, hogy ez az FSP jobban megéri-e mint a zalman, ami szintén használt, korát, és hogy mit hajtott, nem tudom. Árban ugyanannyi mindkettő.

Ja és nálam egy x3 720 + 4890 vapor-x-et hajtana

[ Szerkesztve ]

(#2253) szacsee


szacsee
nagyúr

Köszönöm a válaszokat vzsryl & MMIX!

A DTK-ban púposodik egyedül a többi ránézésre rendben. Az FSP egy P4 D-s cerka konfigot hajtott ezidáig, bár ott is még az 5V-os ág dominált.
Akkor hogy On is legyen. Milyen FlexATX tápot ajánlatok egy i3/5 init VGA-val HDD-vel és ODD-vel megáldott géphez. :F :)

(#2254) MMIX válasza freestailo (#2252) üzenetére


MMIX
addikt

FSP Bluestorm II 500. Ez egy FSPXXX-60GLY (GHN). Ha erről a tápról van szó, ez jó.

A noname olcsó tápok sokkal rosszabbak, mint az az FSP.

(#2255) freestailo válasza MMIX (#2254) üzenetére


freestailo
őstag

vajon jobb-e mint a zalman? Elég durva konfigokat hajtott nem is kevés ideig. Tegyük fel hogy a zalman is, de akkor ebben az esetben is ez az FSP a jobb?

van még egy Chieftec GPS-550A, egy ezressel drágábban, ez új, vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#2256) Dyno válasza szacsee (#2253) üzenetére


Dyno
veterán

P4-es korszakban már a 12V dominált, onnan kapták az energiát, FSP jó lehet i3 alá papír szerint tud 10A-t azaz 120W, az elég lehet.

(#2255) freestailo : A Chieftec a legjobb választás, mivel erősebb a másik két tápnál, halkabb jobb hatásfokú.

[ Szerkesztve ]

(#2257) smiti


smiti
addikt

12K-ig ajánljatok már nekem olyan tápot, aminek harisnyázott minden kábele, jó az alsó tápos házba, a cpu tápcsati 8 pines rajta és ha lehet 2 PCI-E tápcsatit tartalmazzon de ez nem muszáj.És lehetőleg kiskerben kapható is legyen.

(#2258) Kvazár


Kvazár
őstag

Sziasztok!

Ezen opciók szerint keresnék tápot:
-legyen, nagyon-nagyon-nagyon halk. (akár több pénzt is megér)
-min 700-800-as legyen
-márkás, minőségi legyen
-a keret 20-30
-nem feltétel a moduláris

Tudna valaki olyat mondani, aminél minden feltételem teljesül?

Eladó cuccaim: -

(#2259) vzsryl válasza Chosen (#2247) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szia!

Igen, bőven elbírja.

(#2248) xmad: Igen, elég hosszúak. Vagyis szinte az összes táp kábele elég hosszú az alsó-tápos házakba, inkább csak a kiegészítő CPU csatlakozó kábele szokott problémás lenni, de a CTG-500-nál az 55cm, ami a nem full-tower házakba biztosan elegendő, viszont egy CM HAF-X-be vagy Corsair Obsidian 700D-be már nem valószínű.

(#2253) szacsee: Nyugodtan próbáld ki az FSP-vel. Ha bírja, akkor örülj. Ha nem bírja, akkor max. lekapcsol, mivel van benne védelem. Egyébként a Shuttle háza táján tudsz nézelődni, de azok elég borsos árral rendelkeznek.

(#2257) smiti: Az Én ismereteim szerint nem létezik ilyen tápegység. Talán ha emelnél a kereten, akkor tudnánk valamit ajánlani. Vagy esetleg ha találsz Corsair CX400-at még ennyiért, akkor az megfelelő lenne.

(#2258) Kvazár: Szia!

Milyen konfighoz kellene?

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#2260) MMIX válasza freestailo (#2255) üzenetére


MMIX
addikt

Én "passzolok". Használt táp mindig szerencsejáték. Inkább válasz te a begyűjtött információk alapján. A Chieftec GPS-550A Delta beles, az olcsó szünetmenteseket nem szereti. Sokat szerepel itt a fórumban, használd a keresőt a lap tetején. Kb. 1 éve jelent meg, sokszor volt ajánlva a GPS-XXXA "szimplA"

[ Szerkesztve ]

(#2261) freestailo válasza MMIX (#2260) üzenetére


freestailo
őstag

rendben, köszönöm szépen a segítséget!

(#2262) smiti válasza vzsryl (#2259) üzenetére


smiti
addikt

Egyszerűen hihetetlen, hogy sem az FSP Saga II sem a Chieftec CTG-500-80P sincs harisnyázva.
CX 400-at már sajna nem találni , ez a CX430 már nem olyan jó ? Egyedül a 2 PCI-E csati nem fontos. Még így sem ?

(#2263) Kvazár válasza vzsryl (#2259) üzenetére


Kvazár
őstag

A konfig igazából nálam nem lényeg, mert fix ideám, hogy min 700-asra szeretném cserélni. :B
De, nagy vonalakban i5-750, nv 9800 GT (jövőben cserélve lesz nagyobbra, esetleg SLI...), 5 db hdd, 1 db dvd rw, vízpumpa, rengeteg venti, fénycső, ledek és néhány usb-s vacak.

Most Enermax ECO80+ 620W-om van, de nem győz meg arról, hogy jó lenne, mert a vinyóim döglődnek mellette. Felpörgési hibásak, gyenge szektorosak lesznek mellette, és nem ritkán 1-1 totál eltűnik menet közben mintha kihúztam volna.
Próbáltam már másik pic-e-es sata vezérlővel, másik sata kábellel, de ugyan az, tehát maradt a táp. :(

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#2264) boozoo válasza MMIX (#2242) üzenetére


boozoo
tag

Igen ezen én is filózom.
Létezik ilyen 20/24 pines hosszabbító káble?

Másrészt meg az egész ház 46cm, a táp kábele 40cm, az msi alaplapon meg középen van a 20/24 pines 'aljzat'. Így esetleg remény is van rá, hogy elér odáig?!

(#2265) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Sziasztok, nem tudjátok véletlenül, hogy a Chieftec CTG-450-80P tápom kábelei elég hosszúak lesznek egy CM Elite-430, vagy egy CM 912+ számára?! köszi, üdv

(#2266) MMIX válasza boozoo (#2264) üzenetére


MMIX
addikt

A házról szóló cikket nem olvastam, csak láttam, hogy alsó tápos. Nagyon sok mindentől függ, hogy milyen hosszú "madzag" kell. Nem kizárt, hogy egy alacsonyabb alsó tápos házba annyi is elég. Vannak ilyen toldók. Azzal a Cooler Master Silent Pro M500 táppal sincs semmi gond, amit kérdeztél a Fusion mellett.

[ Szerkesztve ]

(#2267) boozoo válasza MMIX (#2266) üzenetére


boozoo
tag

Értem, köszönöm a segitséget!

(#2268) vzsryl válasza smiti (#2262) üzenetére


vzsryl
nagyúr

A SAGA II-nek is a és CTG-nek is csak az alaplapi 24pinese van harisnyázva.

A CX430-ról nem láttunk még tesztet, mert a Corsair valamiért nem küldött szét tesztpéldányokat a Builder szériából. Inkább még nem ajánljuk.

(#2263) Kvazár: A fix ideára nem tudok mit reagálni, csak annyit, hogy szakmai szemmel nézve érthetetlen. De mindegy is.
Az Enermax-nál jobb minőséget gyártó cég nem létezik, csak a Seasonic veheti fel vele a versenyt, de az sem jobb. Ha valóban a táptól döglődnek a vinyóid, akkor lehet, hogy gyári hibás és a minőség-ellenőrzésen is valahogy sikerült átcsusszannia.
Ha mindenképp tápot akarsz váltani, és legalább 700W-os kell, akkor ajánlok néhányat, hogy minőségi tápot vehess.
Corsair TX750
Cooler Master silent Pro 700W
XFX PRO850W
Az XFX a legminőségibb, hacsak a Corsair-ből nem a V2-es verziót fogod ki, mert akkor egyformák minőségre, mivel abban az esetben mindkettő Seasonic elektronikára építkezne. A CM Enhance beles, ami szintén nagyon jó minőségű.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#2269) Kvazár válasza vzsryl (#2268) üzenetére


Kvazár
őstag

A fix ideára nem tudok mit reagálni, csak annyit, hogy szakmai szemmel nézve érthetetlen. De mindegy is.

Hmm, érdekes. A CM oldalán van egy kalkulátor, oda beírtam a gépem, oké tettem bele még egy ugyan olyan vidkarit mint most van, és 745-ös tápot ajánl. Tehát az én hasra ütés szerű tervezésemmel nincs nagy gond.

A mostani tápom esetén van még 1 érdekes dolog, eleinte minden powergomb megnyomás után várt egy kicsit és pár sec-ig nem csinált semmit. Kérdeztem az okosokat, azt mondták, no para, ez a mostani gépeknél valami energia gazdálkodós izé, és teljesen természetes. Ezzel nem is lenne bajom, ha mára már nem jutott volna el odáig a dolog, hogy ezt a várakoztatást random teszi, tehát néha azonnal indul, néha nem. Innentől kezdve valami gáz van, mert ha fixen az egyik, akkor oks, de azért magától csak nem kéne váltogatnia. :F

XFX PRO850W-os táp jön be nekem az ajánlottak közül a legjobban, mert abban 140-es a venti, igaz még nem találtam hozzá zajszint karakterisztikát.
"Anno" (nincs 1 éve :((( :W ) azért vettem enermaxot, mert annak volt a legjobb a zajszint karakterisztikája és a Corsair-t is odaverte. Most már belátom, lehet nem nem ezt kellett volna vennem.

Eladó cuccaim: -

(#2270) vergi1


vergi1
csendes tag

Sziasztok!
Egy corsair cx400-as elbírna egy i5-760+gtx460 1Gigás (vagy 6850)-es kombót?
Valamint: ennek a tápnak elég hosszú a csatija egy alsótápos házhoz? :)
Válaszokat előre is köszi!

u.i.: tuning nem lesz :)
és ha nem igazán jó, akkor tudnátok ajánlani egy halk, és alsótápos házhoz megfelelő tápot, 15k környékén? :)

[ Szerkesztve ]

(#2271) 14adam válasza Kvazár (#2269) üzenetére


14adam
addikt

akkor valami a készenléti körrel lehet szerintem. Más gépnél is így indul?

(#2270) vergi1 megfelelő lesz alsótápos házhoz és halk is :K

[ Szerkesztve ]

(#2272) vergi1 válasza 14adam (#2271) üzenetére


vergi1
csendes tag

kösz szépen, akkor bátran megveszem! :)

(#2273) vzsryl válasza Kvazár (#2269) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ha kalkulátoroknak hiszel az ok. Mindenesetre megpróbálom bizonyítani, hogy a kalkulátoroknak nem szabad hinni:

-9800GT fogyasztása terhelés alatt a ph-s tesztgéppel együtt, amiben négymagos, 3,33Ghz-en járatott processzor volt:172W
Ehhez még hozzá kell tennem azt, hogy a táp hatásfokával nem számoltak, tehát valójában kb. 140W-ot fogyasztott játékok alatt a konfig.

-Videokártyák egyéni fogyasztása különböző terhelési szinteken: [link]
Tehát a 9800GT peak (játék alatt értendő) 88W-ot eszik, és csak a Furmark tudja kihúzni a maximális, 124W-os fogyasztást belőle. De ha váltasz is VGA-t, láthatod, hogy a jelenlegi csúcs, a HD5970 (2 GPU-s) max. fogyasztása 304W, ami jóval kevesebb az előző csúcsétól, a HD4870x2-től. Ebből következik, hogy a VGA-k fogyasztása az idő előrehaladtával elkezdett csökkenő tendenciát mutatni, mivel a gyártástechnológia fejlődik.

Egyébként a 400W-os tápom a gépemet terhelés alatt is félgőzzel viszi, így a ventilátor sosem kapcsol észrevehetően hangosabb fordulatra. A procim igaz, hogy kevesebbet fogyaszt, mint a tiéd, de a VGA-m viszont többet, de így is bőven elég a 348W-os 12V-os ág.
Azt még nem is említettem, hogy a tápok bizony tudnak furán viselkedni az alul-terheléstől, pl zizegnek, be sem kapcsolnak, leállnak. Rengeteg példát látni erre. De ami biztosan előfordulna veled, az az, hogy a hatásfok borzasztó lenne, mert netezés közben még 10%-ra se terhelnéd a 850w-os tápot.

Rátérve a ventilárorra is egy kicsit. Nem túlzottan számít, hogy 12cm-es vagy 14cm-es ventilátor van-e a tápban, mivel a táp hatásfokától és ventilátor-szabályzásától függ a hangereje. Pl a leghalkabb tápok az Enermax-ok, mégis "csak" 12cm-es ventiket használnak.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#2274) elfelejtette válasza vzsryl (#2273) üzenetére


elfelejtette
veterán

Esküszöm én már arra is gondoltam, hogy az ilyen online kalkulátoroknak pont az a lényege, hogy 2x akkora tápot ajánlanak, mint a gép valós max. terhelése, így mindig az ideális hatásfokot jelentö 50%-os terheléssel fog müködni a táp, és még tartalék is lesz benne egy esetleges tuning, vagy késöbbi fejlesztés esetére...
Gondolj csak bele, valakinek beadna egy 330W-ot(!) fogyasztó géphez 340W tápigényt, erre a júzer megveszi a 350W-os "Csodagány"t, és csodálkozik, hogy nem megy. Vagy esetleg megvesz egy 350-es FSP-t, csak még tuningolni is akar...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#2275) Bálint85


Bálint85
senior tag

Hali!
Egy kis segítség kellene!

A mostani gépemhez ami az adatlapomon van elég lenne egy Enermax MODU 82+ 425W-os is ha vennék egy Sapphire 6850 vagy 6870 videókarit és 2 mag helyett 4 mag menne benne ha feloldanám a magzárat? :F

Nem lenne hangos, elbírná a 425w táp is?

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#2276) smiti válasza vzsryl (#2268) üzenetére


smiti
addikt

És ha eltekintek a harisnyázottságtól akkor van olyan minőségi tápegység ami belefér a keretbe ? Mert akkor legfeljebb megoldom én majd a harisnyázást valamikor.

Mert ha a ctg-nek és a sagaII-nek is elég hosszúak a kábelei egy alsótápos házba és még a ventijük is elég halk akkor lehet hogy közülük választok.

(#2277) zoli03 válasza smiti (#2262) üzenetére


zoli03
őstag

Én Extreme Digital-ban vettem egy hete CX400-at, rendelésre van írva, nekem kb 1 hét volt, mire meghozták. De ezen is csak egy PCI-E csatlakozó van.

(#2278) xmad válasza zoli03 (#2277) üzenetére


xmad
őstag

+ van rajta 7 4 pines molex :D arra bármikor rakhatsz mégegy 6 pines vga csatit

(#2279) Dyno válasza Bálint85 (#2275) üzenetére


Dyno
veterán

Igen halk lesz mellette.

(#2275) Bálint85: Akkor CTG500-80p lesz a jó mert annak elég hosszú a csatija ellenben a Saga-val.

(#2277) zoli03: Még a VX450-en is csak egy 6 pines csati van.

(#2278) xmad: Csak 6db molex van rajta VX450-en szintúgy.

[ Szerkesztve ]

(#2280) Kvazár válasza vzsryl (#2273) üzenetére


Kvazár
őstag

Igen, a kalkulátorok tuti nem azt fogják kiírni, hogy melyik az a táp, ami még éppen hogy leviszi a gépet, mert az bolond aki olyat vesz.
Az más kérdés, hogy én szerek túl tervezni, hogy meglepetés soha se érjen. (Rossz tapasztalat, az elég lesz oda az is, típusú tanácsok követése miatt.)

Viszont sikerült megtalálnom a neten a zajszinteket. XFX ProSeries 850W, nem igazán egy halk eszköz: 26.8dBA...33.7dBA

Míg az enermax ventije max. 18 dB(A)-t tud szolgáltatni.

A táp számításod abban hibázik, hogy az 5 vinyót kihagytad. Meg azt, hogy én sosem a jenlegi rendszert veszem alapul bármilyen fejlesztés során, hanem azt hogy mit lehetne még kihozni. Tehát, ha a vidkarit lecserélem és tolok neki egy sli-t a procinak meg kihajtom a belét, akkor a 600-as táp igencsak kevéske lesz.

Valami alternatívát akkor az XFX-re tudnál mondani, ami halkabb, de van olyan jó? :B :B

Eladó cuccaim: -

(#2281) Dyno válasza Kvazár (#2280) üzenetére


Dyno
veterán

A táp számításod abban hibázik, hogy az 5 vinyót kihagytad.

1 vinyó maximum 10W-t eszik meg, tehát nem ez a mérvadó......a másik ezek a decibel értékek nem midnegy milyen távolságból lettek mérve, bár ha nemed az Enermaxod hangos, akkor nem igzaán fogsz csendesebbet találni talán Enermax MODU/PRO87+.

A másik meg attól függ milyen kártyát tolsz SLi.be mert ha 9800gt-et akkor fölös a 600W, de inkább ne névlegesteljesítménnyle dobálozzunk hanem fix tápokkal, a mostanid is bőven elég lenne, én a helyedbe inkább Stol/Csaba_20 vagy Didymannál megnézetném a készenléti kört.

Ha csak nem GTX480 SLi-t akarsz na akkor kellhet nagyobb, CPU-t meg rendben hogy kihajtod a belét de egy vizhűtés illetve egy frankó léghűtés is ign csak behatárol 250W környékére.

[ Szerkesztve ]

(#2282) vzsryl válasza elfelejtette (#2274) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Abban igazat adok, hogy kétszer akkora tápot ajánlanak, mint kellene (vagyis néha 3-4x akkorát, mint jelen esetben). Ezt nem azért csinálják, hogy ha terheld a gépet, akkor ideális legyen a hatásfoka, hanem azért, mert így a nagyobb teljesítményű, drágább és sokkal több hasznot hozó tápjukat tudják eladni. Magyarul, ez puszta marketing. És ez nem csak a tápegységeknél van így. Ezért van az a diszkrét VGA piacon, hogy az eladások több, mint 70%-át a 100$ alatti, IGP teljesítményt néha alig felülmúló kártyák teszik ki. Rátesznek a 9400GT-re 1GB DDR2-es VRAM-ot - aminek a teljesítményét ma már egy normális IGP kb. hozza is - és ez vezeti az eladási listákat. Idén nem tudom melyik volt a legnépszerűbb kártya, csak annyit, hogy megint 100$ alatti kártyák uralták a piacot, 73%-al.

Egyébként visszatérve a hatásfokos, 50%-os terheléses dologra. Ha egy gép terhelve pont a táp teljesítőképességének 50%-át éri el, akkor idle-ben ez ma már 20% alatti terheléshez vezet, mert a mai CPU-k és VGA-k energiamenedzsmentje nagyon jól működik, pl a csúcs kártyák idle fogyasztása 30-40W környékén alakul. Ha egy tápot ideálisan akarunk terhelni, akkor úgy kell kiválasztani, hogy a konfig kb. 20 és 80% között terhelje le. Ha egy i5 750 + 9800GT-t összeeresztünk egy XFX PRO850-el, akkor az lesz, hogy még terhelve is alig megy 20% fölé a táp terhelése. Ezt gondold el milyen hatásfokot eredményez idle, és milyen problémák léphetnek fel a táp alul-terhelésétől. Hatásfok talán 70%-ot megütné, a másik problémára meg írtam pár példát az előző hsz-ban.

Ha valaki felmegy a CM oldalára kalkulátort nézegetni, akkor remélhetőleg nem csodagány tápot fog venni, hanem nagy valószínűséggel CM-et. Mondjuk ott is van gagyi, az új GX széria, de még mindig nagyobb esélye van a "júzer"-nek minőségi tápot vennie a CM kínálatából, mintha elkezdene kacsintgatni a csodagányok felé.
A 350-es FSP addig elég még tuning mellett is, amíg nem dupla GPU-s VGA-ról, vagy GTX480-ról van szó. Van itt ph-n olyan, aki húzott Q6600 + HD4870-hez használta a 350-es PNF-et, és semmi gondja nem volt. Ha az ember játszik, akkor a 330W-ot zabáló konfig sem fog többet enni 280W-nál, csak ha CPU+GPU stresszteszteket akar futtatni.

Én kitartok amellett, hogy egy négymagos proci + 1GPU-s VGA mellé bőven elég 400W, esetleg ha tuning is játszik, és olyan VGA-ról van szó, ami 200W feletti TDP-vel rendelkezik, akkor 500W.

(#2276) smiti: Ha eltekintesz a harisnyázottságtól, akkor a Chieftec CTG-500-80PB lenne a legjobb választás számodra. Minőségben, hangban és kábelhosszban is megfelelő. A "kritikus", kiegészítő CPU csatlakozójának kábele 55cm, ami a mid-tower alsó-tápos házakba biztosan elegendő, pl CM 690-692.

(#2280) Kvazár: Nem is azt mondtam, hogy pont akkora tápot dobjon ki, hanem legalább közelítse felé, mert a túlméretezés sem jó.
Az Enermax-ról is tesztet keres, sose a gyártó honlapján található zajszintekre. Nem láttam még olyan ventilátor-gyártót, amelyik mindig valós adatokat közölt volna. Az Enermax ventilátorokat is gyárt.
Nem bukott a számításom. Az 5vinyót egyszerre sosem fogod terhelni, és terhelve is max. 5W-ot esznek darabonként.
Egy minőségi 600W-os táp nem lesz egykönnyen igencsak kevéske: Mire elég 600 watt?
Egy modern, erős 12V-os ágú 600W-os tápot még Tri-SLI/CF-el is nehéz megfogni. Persze most nem GTX480-akról beszélek, mert az a VGA 1GPU-s létére többet zabál, mint a jóval gyorsabb 2GPU-s HD5970.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#2283) gooool


gooool
őstag

Sziasztok!
Átmenetileg tudnék szerezni egy ilyen tápot:
Thermaltake TR2 RX W0146RED 450W

Erről tudtok vmi infóval szolgálni?
Az RU-ra végződőről tudom,hogy CWT beles és nincs 80Plus-os minősítése,de ez különbözik tőle vmiben,a színétől eltekintve?
Illetve ajánlott vétel?(mondom csak átmenetileg,max 2-3 hónapig)

Köszönöm a segítséget! :R

Üdv, Balázs

(#2284) Matthisa


Matthisa
tag

Gigabyte GE-C420A-C2 (bulk)!! ERRŐL vélemény?
http://www.arukereso.hu/tapegyseg-c3158/gigabyte/ge-c420a-c2-bulk-p44599163/

(#2285) Kvazár válasza vzsryl (#2282) üzenetére


Kvazár
őstag

Az 5vinyót egyszerre sosem fogod terhelni, és terhelve is max. 5W-ot esznek darabonként.

Huhuuuu, ez aztán merész állítás. Oks a hdd-k eco-sak, viszont egyszerre megy mind, mert raid rendszerem van.
Nálam a hang a lényeg, és igen hallom az enermaxot, de nem mérv adó mert a hdd-k jóval hangosabbak. (Igaz a polcomon van egy kék WD, az a komplett gépnél vagy 3x hangosabb, így nekem mi hangos és másnak az ugye teljesen más szint.)
Fogyasztásban a világítás vagy 2 A-t simán megeszik (mértem) , és a pumpa is vagy 10 W-ot.

Azért is szeretném a tápot túl tervezni, mert kisebb kihasználtság mellett halkabb.

Ezért kérdezem azt, hogy valami 20 dB(A) körüli hanggal rendelkezőt ismertek, ami 800 W körüli?

Eladó cuccaim: -

(#2286) vzsryl válasza Kvazár (#2285) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Oké, akkor mindet terheled egyszerre. De attól még 5W-nál nem esznek többet darabonként. Nézd meg bármelyik HDD TDP-jét. Pl az 1TB-os, 3 tányéros, 4 éves konstrukciós Hitachi-m is max. 5W-ot eszik.

Az Enermax-nál halkabb tápot nem találsz, csak ha passzívat választasz, de abból a legerősebb a Seasonix X-460. A kistesója, az X-400 minden tesztben kiváló minősítést kapott, és akár 150%-al is túlterhelhető.

A mai tápok 50%-os terheltségik ugyanúgy hajtják a ventijüket, csak a komolyabb hőmérséklet-változás szólhat bele, de egy jól szellőző házban ez nem szokott probléma lenni.
Az XFX nagyon halk, halkabb 800W körülit nem kapsz 30k-n alul, sőt még 40k-n alul sem, és amelyik halkabb, az is alig észrevehetően.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#2287) Kvazár válasza vzsryl (#2286) üzenetére


Kvazár
őstag

Értelek. (adatlap szerint a hdd 10 w-ot esznek, de ez most mindegy)

Ezekről van véleményed, vagy véleményetek:
-Xilence Gaming Edition 700W [link]
-Xilence Gaming Edition 750W moduláris [link]
-Chieftec CFT-750-14C[link]
Szempontjaim nem változtak, csak a márka ismeretem az ami nem 100-as.

Eladó cuccaim: -

(#2288) Dyno válasza Kvazár (#2287) üzenetére


Dyno
veterán

Ezek mind hangosabbak, Xilence-be meg még minőségtelen bél is van, HEC ha minden igaz.

De Vzsryl, leírta hogy nem igen találsz halkabb tápot, de igen talán találsz, Seasonic Gold tápjai, meg az Enermax PRO/MODU87+ tápjai, vagy még a Corsair AX tápjai ezeknél nincs halkabb ha lenne leírtuk volna....

De attól nem lesz halkabb a tápod mert túl méretezed, mivel 60-70% körül van a legjobb hatásfoka egy tápnak.

[ Szerkesztve ]

(#2289) zoli03 válasza vzsryl (#2286) üzenetére


zoli03
őstag

A legtöbb WD Caviar Blue terheletlenül is 4,92 W-ot eszik (vagy többet), de van amelyik majdnem 8-at. Terhelve meg mindegyik 5 W felett. Csak a Green széria fogyaszt keveset terheletlenül (2-3 W), terhelve 5 W körül.

(#2290) vzsryl válasza Kvazár (#2287) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ezek gyengébb minőségűek és halkabb az XFX-nél.
Ha halkabbat szeretnél, akkor a Dyno által felsoroltakból tudsz válogatni kedvedre, 50-60k környékén.

(#2288) Dyno: Mindkét Xilence sirtec beles.

(#2289) zoli03: Értem. A Hitachi melegedéséből arra következtettem, hogy biztos ezek esznek legtöbbet, de úgy tűnik pont ellenkezőleg. Nem mintha ha ez a pár Watt számítana, főleg egy 800W körüli tápnál...

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#2291) Apone33


Apone33
őstag

Hello!

Ebben a hónapban váltok platformot, core i5-re esett a választásom. Vga csere is lesz még idén a kérdésem az hogy a jelenlegi tápom elég lesz vagy nem.(Enermax Pro 82+ 425W )
Gtx470 vagy Gtx480-as lesz a következő vga. A 480-hoz elég lenne a táp?

Play Hard!!!

(#2292) 14adam válasza Apone33 (#2291) üzenetére


14adam
addikt

ha nem lesz őrült procihúzás akkor elég lesz

(#2293) Apone33 válasza 14adam (#2292) üzenetére


Apone33
őstag

Az i5-750-es a proci ami lesz, húzva is lesz de max annyira amit alapfeszen bír a proci. Olyan 3,2 ghz és környéke.

Play Hard!!!

(#2294) szacsee válasza Dyno (#2256) üzenetére


szacsee
nagyúr

Köszi! :R
Ezzel kombináltam én is, hogy idle init VGA-val menne 35-40W körül max Loadban pedig kb 80-90W és az messze van még elvileg a 120W Peaktől.
Ha meglesz a cuccos hozzá megpróbálom és kiderül mi sül ki belőle. :) ;]

(#2295) Kvazár válasza Apone33 (#2293) üzenetére


Kvazár
őstag

i5-750-en, ha a turbo boostot bekapcsolod, akkor 1,2 és 3,2 között magától állítja terheléstől függően. (Tapasztalat.) Annak a 3,2 még nem húzás, 1-2 user a 4 gigát verdesi vele. :)

Eladó cuccaim: -

(#2296) Apone33 válasza Kvazár (#2295) üzenetére


Apone33
őstag

Hát akkor nem kell vegyek másik tápot:)
Lehet h tévedek ha de a turbobost be van kapcsolva akkor nem csak két mag megy és azoknak emeli meg az órajelét?

Play Hard!!!

(#2297) Kvazár válasza Apone33 (#2296) üzenetére


Kvazár
őstag

Nem, mindig megy mind a 4, esetleg, talán, ha nem fut semmi, akkor lekapcsol 2-t, de ebben nem vagyok biztos. :F
Viszont olyan szépen ugrik fel a saját mérője szerint 91 w-ra, ha prime-ot futtatod mint a pinty. ;) És akkor jönnek az igazán szép dolgok, ha még egy GPU Caps-ot is elindítasz, hogy nézd mit bír a hűtésed.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#2298) Apone33 válasza Kvazár (#2297) üzenetére


Apone33
őstag

Rendben, akkor most már ezt is tudom :). Azt mondjuk még nem tudom h milyen hűtőt vegyek hozzá, gyárilag van hozzá, de soha nem használtam a cpu-k gyári hűtőjét. Esetleg tudnál valami jófélét ajánlani, ami persze akkor is lehűti ha tuningot kap.

Play Hard!!!

(#2299) Kvazár válasza Apone33 (#2298) üzenetére


Kvazár
őstag

Pü.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#2300) Matthisa


Matthisa
tag

ISMÉÉT!!! :W
Gigabyte GE-C420A-C2 (bulk)!! ERRŐL vélemény?
http://www.arukereso.hu/tapegyseg-c3158/gigabyte/ge-c420a-c2-bulk-p44599163/ :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.