Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69901) tbalint3


tbalint3
tag

Üdv mindenkinek!

A mai napon lejárt a Norton 360 előfizetésem, viszont érdekes dologra lettem figyelmes. A program ugyan kiírja, hogy lejárt és meg kéne újítani, vagy beírni egy új termékkulcsot, de ettől függetlenül működik tovább. Csatolok egy screenshotot is: [kép]
Kipróbáltam az EICAR test fájlal és "rendes" :D kártevőkkel is a MalwareDomainListről, és meg is fogja őket! Tehát nem csak a GUI maradt aktív. Frissítés, manuális scan is működik.

Viszont felmerült bennem a kérdés, hogy akkor mi értelme megint 1 évre megújítani az előfizetést? Tavaly még emlékeim szerint tiltott mindent rendesen.
Lehet, hogy valami bug? (Még mielőtt valakiben felmerülne, nem virágbolti, rendes vásárolt termékről van szó).

Még egy kép scan közben: [kép]

[ Szerkesztve ]

(#69902) Pano válasza tbalint3 (#69901) üzenetére


Pano
addikt

Hali!

Úgy tudom van némi türelmi idő lejárat után. Azt nem tudom hány nap.

(#69903) Cs1csó válasza tbalint3 (#69901) üzenetére


Cs1csó
félisten

Csapj le az F-Secure Safe 1év 5 eszközre poromo-ra.

(#69904) Szellem.


Szellem.
Topikgazda

Megújul a Kaspersky:

[link]

(#69905) Pano válasza Szellem. (#69904) üzenetére


Pano
addikt

Ajaj... deja vu.
Megint normálisan működik a kav és pont egy újabb gui csere előtt.
Meg hát, az se tartom jó ötletnek, hogy nem lesz sima KAV csak ez a túlzsúfolt Cloud. Búcsút inthetünk a jó ár/érték aránynak, ha az ember csak 1 eszközre akar licenszet. :(

[ Szerkesztve ]

(#69906) Szellem. válasza Pano (#69905) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Majd meglátjuk, hogy mi lesz belőle. Vagy marad vagy marad a Defender. :)
Még összerakhatnak egy könnyed programot. De az is lehet marad a szokásos bughalmaz.
Én nagyon kíváncsian várom az eredményt.

[ Szerkesztve ]

(#69907) Pano válasza Szellem. (#69906) üzenetére


Pano
addikt

Kíváncsinak én is kíváncsi vagyok, csak a kaspersky múltja ugye nem ad túl nagy optimizmusra okot. :) Kicsit olyan érzésem van, mint régen amikor szinte tökéltes volt a KAV (mint most) aztán jött egy radikálisabb újítás (mint most) és elcsesződött az egész. Bugok, lassulások stb. Amire nagy az esély, mert a cloud azért nagy részt IS alapokkal rendelkezik, elég komplex.
Most akciósan a Personal 63$ (~20.000 Ft), ami az alap a cloud termék széria között. Tehát valószínűleg ez lesz a basic. Elfelejthetjük a 5-6 ezer forintos KAV-ot. De úgy néz ki ez a trend. F-Secure, McAfee, Norton, Sophos... most már Kaspersky is.
Vicces, hogy a végén még az ESET lesz az olcsóbb megoldás. :D

Bár, mondjuk vehetjük úgy is, hogy a KAV-ot ingyenessé teszik (KSC Free).

[ Szerkesztve ]

(#69908) Cs1csó válasza Pano (#69907) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az nem lesz a legolcsóbb, van még más termék is a piacon.

(#69909) Pano válasza Cs1csó (#69908) üzenetére


Pano
addikt

Nem is azt írtam, hogy a legolcsóbb, hanem az olcsóbb.

(#69910) Cs1csó válasza Pano (#69909) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R

(#69911) Szellem. válasza Pano (#69907) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Én meg optimista vagyok és szarok a múltra. :)
Majd meglátjuk mi lesz a végső megoldásuk. A KSC Free az a volt KAV Free. Az KSC Free sincs telepakolva semmi sallanggal, csak más a neve. Az sem biztos még, hogy sok gépes licencel fognak támadni. De majd meglátjuk mi lesz. Egyenlőre ez feltételezés. Az biztos, hogy a telepítők alapján változás lesz az elnevezésekben. Amúgy amit leszedtem stabil béta volt, nem volt vele gond, miután a debug meg a traces részt kikapcsoltam.
Amúgy meg azért sem reális a több gépes licencelés, mert aki 1 gépes KAV-ot vagy KIS-t vett, az akkor nem fogja tudni használni a 21.4-et. Ez meg ugye ütközik a Kaspersky licencfeltételeivel!

[ Szerkesztve ]

(#69912) Semplar válasza Szellem. (#69911) üzenetére


Semplar
őstag

Offline telepítő van valamelyikből? Nem rég kerestem KAV Free offline -t , egy "lecsupaszított" Win10 -hez, de nem találtam.

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#69913) Pano válasza Szellem. (#69911) üzenetére


Pano
addikt

Reméljük neked lesz igazad és beválik az optimizmusod.

Ebből kiindulva az ESET-re is ráférne már valami komolyabb fejlesztés. Nagyon,

[ Szerkesztve ]

(#69914) jézusom


jézusom
addikt


Sziasztok!

Lehet, hogy rossz helyen járok, kicsit speciális a problémám. Nem is biztos, hogy vÍrusÍrtóra van szükségem.
Lényeg hogy van egy kis hp nasom x86 arhchitektúrával, de linux (HA) fut rajta. Viszon az erre a nasra usb-n aggatott hdd-n van egy jó kis zsaroló vÍrus. Lehúztam a rendszerről.
A kérdésem az lenne, hogy hálózaton keresztül mivel tudnám a kis nast átnézni? A másik, meg hogy magát a védelmet hogyan alakÍthatnám ki, hogy kerül egyáltalán fel a zsaroló vÍrus? Gondolom valamit letorrenteztem, de lehet hogy manuálisan kéne néha átnéznem távolról a hddt? Úgy néz ki, hálózaton nem terjed.

[ Szerkesztve ]

(#69915) arcitec válasza tbalint3 (#69901) üzenetére


arcitec
addikt

Működik az és fog is. Csak épp nem fogja magát frissíteni. ;)
U.I:Ja és nincs semmiféle türelmi idő. Ilyen úgy gondolom, úgy sejtem stb. semmi értelme dolog ... ;]

[ Szerkesztve ]

(#69916) Szellem. válasza Semplar (#69912) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Parancsolj:
[link]
De ez még béta! Ami azt jelenti lehet bugos, illetve a Debugot és a Traces-t ki kell kapcsolni.

A végleges KAV Free és KSC is online telepítővel bír! A béták amit linkeltem azok offline-ok!

(#69917) Semplar válasza Szellem. (#69916) üzenetére


Semplar
őstag

Köszi szépen, de béta és nem magyar nem jó. Megvárom a véglegest, vagy a régi KAV offline -t, ha létezik. Rá ér, mert csak kísérleti rendszer lesz(RaveOS). :)

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#69918) csaba1203 válasza Szellem. (#69904) üzenetére


csaba1203
addikt

Szerintem már a winfos 11-hez készítik az átlátszó felületet is....
Nálam egyébként a BTS 180 napos próbaverziója van fenn és van még belőle 25 napom vissza.
A tapasztalataim ez idő alatt pozitívak voltak.
Elgondolkodtam, hogy veszek BIS éves licenszet.

(#69919) Jarod1 válasza tbalint3 (#69901) üzenetére


Jarod1
addikt

érdekes mert nekem a Kasperky van és UGYANEZ a helyzet állt elő!

(#69920) arcitec válasza Jarod1 (#69919) üzenetére


arcitec
addikt

Mi ebben oly érdekes : [link] TI mióta használjátok, most először? :U

(#69921) Szellem. válasza Jarod1 (#69919) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

A védelem attól még fut, mert a licenc lejár. A már adatbázisban lévő kártevőket is felismeri. De nem fog frissíteni és az új kártevők nem kerülnek bele a a termékbe.
Nem véletlenül kell megújítani a termékeket. Vagy használjatok Defendert vagy más ingyenes megoldást, ha nem szeretnétek pénzt áldozni rá. :R

(#69922) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

(#69923) Szellem. válasza ƵøŁĭ (#69922) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ez bosszút kíván. :) Nem kell beszopatni itten a tagokat. :D :D :D

(#69924) Pano válasza ƵøŁĭ (#69922) üzenetére


Pano
addikt

Már az összegből tudtam, hogy kamu. :D

(#69925) Szellem. válasza Pano (#69924) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

A dubaji zlotyira én is ugrottam. :D

(#69926) Pano


Pano
addikt

Ez az 1 éves F-Secure promo még mindig működik. Ha valakit érdekel.

(#69927) Energie X


Energie X
őstag

Sziasztok!

Csak szólok, sikerült beszívnom egy vírusszerű valamivel. Történt, h Facebookon volt egy hirdetés amire rákattintottam, valami Contra HD remake. Gondoltam megnézem, a weboldal sem tűnt gyanúsnak, meg volt fent ingyenes Avast a gépen. Alakalmazást letöltöttem, hogy jajj de jó ki is próbálom, pár játszható karakterrel bővítve mekkorát fogok játszani. Elkezdtem telepíteni, majd szólt a telepítő h xy program (emulation valami) kell neki. Kerestem utána a neten de nem találtam. 1-2 nap múlva mikor laptopot bekapcsoltam UAC szólt, h 1 command prompt rendszergazdai jogokkal el akar indulni, biztos én voltam? Na ez gyanús lestt, elkezdtem megkeresni a progit. Itt volt megtalálható:
C:\Users\Feéhasználóneved\AppData\system_init.bat
Megnéztem és tele van bejegyzésekkel mit szeretne módosítani a registryben.

Az első parancsok persze ezek:
@ echo off
takeown /f "%systemroot%\\System32\\smartscreen.exe" /a
icacls "%systemroot%\\System32\\smartscreen.exe" /reset
taskkill /im smartscreen.exe /f

Az alábbi mappákat akarja hozzáadni kivételekhez mint pl tűzfal, smartscreen stb. (persze ezeket a program hozta létre, úgy néz ki a tartalma, ha ránézel mintha tényleg egy játék updater fájljai volnának)
C:\Users\Felhasználóneved\AppData\Update
C:\Users\Felhasználóneved\AppData\Updates
C:\Users\Felhasználóneved\AppData\Packages\Update
C:\Users\Felhasználóneved\AppData\Google\Update
C:\Users\Felhasználóneved\AppData\Mozilla\Update
C:\Users\Felhasználóneved\AppData\Microsoft\Update

Ezeken kívül még feladatot is létrehozott a számukra:
C:\Windows\System32\Tasks\Update3x01
C:\Windows\System32\Tasks\Update3x02
stb. Ezek mind XML-ek kiterjesztés nélkül.

Idáig az ingyenes Norton Powereraser találta meg az update.exe fájlokat az Appdata könyvtárban, se az eset 30 napos próbaverziója, se az evast free, se a kaspersky free. Még tovább nézem az összes lehetséges vírusirtóval illetve keresek még spybottal meg ami fellelhető a neten. Gondoltam szólok nektek, Nem szoktam ilyen béna hibába beleesni, de most velem is megtörtént. Külön dühítő, hogy a folyamatosan frissen tartott Avast nem jelzett, hogy hülyegyerek ez ne tedd már fel, még a böngészőkiegészítője is fent van stb.. Ütemezett indításkori kereséssel se talált semmi, csak nyafogott, hogy vannak rar fájlok amiket nem tud megynitn (ezekben a főiskolás tananyagaim vannak).
Kereshetek más virnyákkergetőt, vagy full megoldást. Ójeee. És persze 5 gép van a családban amire kellene solution persze én fizetek mindent. Igazából kellene nekem egy jó ingyenes vírusirtó ami nem az avast ezzel lecserélném a többi gépet enyémre meg egy mindenre kiterjedő védelem jól jönne, pláne, hogy én bankolok egyedül...
Szóval keresnem kell egy másik megoldást.

Illetve lenne még egy kérdésem, routerbe milyen dns-t érdemes írni ami növeli az biztonásgot. Most az adguard dns-e van beírva. A kaspersky amúgy nem enged az egyéves f-secure promóra rámenni, nem testszik neki a softfreebies.com

[ Szerkesztve ]

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#69928) Cs1csó válasza Energie X (#69927) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az Avast Free megfelelő védelmet ad, de nem 100%-t. Futtass pár kergetőt:
- AdwCleaner, Emsisoft EK, DrWebCureIT, MBAM Free, esetleg ha nagy a gond akkor egy NEM fertőzött másik gépen hozz létre egy Rescue Disk megoldást egy pendrive-ra.

Ingyenes vonalon ha megválnál az Avast-tól 2 opció van jelenleg szerintem:
1. Defender - tehát a Windows saját beépített megoldása (amúgy ez a program egy rejtett óriás hiszen a létező legtöbb gépen ez teljesít szolgálatot tehát hatalmas adatbázisa van
2. Kaspersky Free (van magyar nyelvű változata ami gond vele: csinálni kell egy MyKaspersky fiókot, majd a telepítés után a KSC kiegészítőt tiltani kell ez egy VPN promo haszna így nincs)

Amúgy továbbra is áll, hogy a számítógépes biztonság többrétegű formában hatékony:
- adatvédelem - lehetőleg offline a pótolhatatlanokról vagy akár a komplett rendszerről időszakosan
- a böngészőben tartalomblokkoló használata pl. Ublock Origin vagy AdGuard (böngészőkiegészítő mindkettő) más kiegészítőt nem nagyon ajánlanék van még pár hatékony cucc de macerásak, tanulást igényelnek
- naprakész oprendszer, naprakész programok

(#69929) Energie X válasza Cs1csó (#69928) üzenetére


Energie X
őstag

Az Avastot azért szerettem meg mert tudott olyat, hogy ütemezett rendszerindításkori keresés. Böngészőbeépülők közül ezeket használom amiket leírtál, azokba a böngészőkbe is fel van telepítve amiket amúgy sosem használok, természetesen a rendszer és a programok mind frissek (Fő a biztonság!) Az adatok is megvannak több külső vinyón, nyilván nem teljesen up to date, hiszen nap mint nap nem dugja rá az ember azt a gépre. Nortont kipróbálnám, hogy mit tud, de ha az us oldalról le szeretném tölteni a 7 day trialt akkor meg kell adni payment infót, és persze 7 nap után automatikusan vonja majd a pénzt. Egyenlőre nem szeretnék email-be lemondogatni stb, miután kipróbáltam melyik számomra a legmegfelelőbb utána vásárolnék bármit is.

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#69930) jbl


jbl
aktív tag

Ja, ingyenes legyen, és a legjobb. :C :)) :DD

(#69931) Cs1csó válasza jbl (#69930) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szeretnék 2db illúziót is eloszlatni:
1. attól még hogy közvetlenül (tehát nem telemetriával, bugvadászattal, adatküldéssel, reklámmal stb.) fizetsz érte még nem lesz egy termék "jobb"
2. nincs "legjobb" védelem

Megjegyzem most nálam is Avast Free van fenn (sokáig volt Defender egy ideig Kaspersky Free és most van egy F-Secure Safe licencem is) használok mellé egy "host list block"-ot így nincs reklám: [link]

[ Szerkesztve ]

(#69932) Guresz


Guresz
tag

Sziasztok!

Az miért van ,hogy több általam gyakran használt weboldal is adatvédelmi hibát jelez?
"Az ön kapcsolata nem privát"
A vírusirtó is érzékelte a problémát, de mivel csak próbaverzió van a gépen, nem lehet javítani.
Egy hacker hozzáfért az adataimhoz?
Mit lehet ilyenkor csinálni? :F

(#69933) csaba1203 válasza Guresz (#69932) üzenetére


csaba1203
addikt

Vedd meg a fizetős változatot nagyjából ennyi nem kell vele foglalkozni....

(#69934) Cs1csó válasza Guresz (#69932) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az alsó kettő "kamu" vagy legalábbis nem klasszikus hiba. Minden FREE változatnál előjön hiszen nem használnak az emberek VPN-t.

Az első nem tudom, hogy micsoda. A szokásos dolgokat le lehet futtatni: AdwCleaner, Emsisoft EK, DrWebCureIT, MBAM Free

(#69935) Guresz válasza Cs1csó (#69934) üzenetére


Guresz
tag

Megnézem amiket írtál.

Köszi!

(#69936) Cs1csó válasza Guresz (#69935) üzenetére


Cs1csó
félisten

Mikor telepítetted? Azért kérdezem, mert az Avast trükkös, már a telepítés után jön azzal az alsó két "fenyegetéssel" ami nem más mint, hogy rábírjanak az előfizetésre, de ahogy telik az idő és még mindig az ingyenest használod kitalálnak még pár agyafúrt dolgot és lehet a listán első opció is ezek közé tartozik.
Nézz be az Avast topikba ott pont ma linkeltem be egy módszert, hogyan lehet a reklámokat kikapcsolni az Avast Free-ben.

(#69937) Guresz válasza Cs1csó (#69936) üzenetére


Guresz
tag

Kb egy éve van fent. Igen, sejtettem hogy kamu fenyegetéseket ír az előfizetés miatt, de ez most más szerintem. Nem az avast jelezte a hibát, hanem ma délután észleltem hogy kb minden 2. oldal amit gyakran használok biztonsági fenyegetést jelez, korábban hasonló sem volt. Csak ezután néztem rá az Avastra. De közben a Mailwarebyte is kártevőket jelez... :(

(#69938) Guresz válasza Cs1csó (#69936) üzenetére


Guresz
tag

Lefuttattam mindent. Négyből három program talált fenyegetéseket, amik elvileg orvosolva lettek. Viszont a chrome szerint továbbra sem biztonságos az oldalak látogatása.
Szerintem inkább biztosra megyek, és újrarakom a windowst.

Mindenesetre köszönöm a segítséged.

(#69939) ƵøŁĭ válasza Guresz (#69937) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

TNOD :D .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#69940) jbl válasza ƵøŁĭ (#69939) üzenetére


jbl
aktív tag

+1 :DD

[ Szerkesztve ]

(#69941) Cs1csó válasza ƵøŁĭ (#69939) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez valami kalózoldalas cucc, nem ismerem ezeket.

(#69942) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mi a véleményetek egy olyan programról amit a vírusirtók 50%-a vírusosnak tart..? (másik 50% szerint viszont tiszta) [link]
Szabad használni? Lehet benne káros tartalom?

[ Szerkesztve ]

(#69943) Pano válasza Doky586 (#69942) üzenetére


Pano
addikt

Csak ennyiből ilyet nehéz mondani.
Amit nagyjából ki tudtam venni, hogy ez egy jelszó visszafejtő progi ezért joggal ugranak rá az AV szoftverek. De hogy önmagában a szoftver milyen, azt ennyiből nem lehet megmondani: ami annyit jelent, hogy élni lehet vele vagy csak visszaélni. Esetleg a szoftver engedi hogy éljél vele, vagy a te cuccaidat is ellopja? :)

Ahogy mondani szoktam, ez egy tool vagy egy megfingatool.

[ Szerkesztve ]

(#69944) Cs1csó válasza Doky586 (#69942) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha csak jelszóvisszafejtő akkor akár futtathatod sandboxie-ban is.

(#69945) Doky586 válasza Cs1csó (#69944) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Product key kiolvasó [link] (akár pendriveról bootolva is)
Egyébként a HBCD-PE része (is), úgy vettem észre hogy (cd) másolás közben letiltotta a másolását a Defender...

[ Szerkesztve ]

(#69946) Pano válasza Doky586 (#69945) üzenetére


Pano
addikt

Minek akarod kiolvasni a kulcsát? Ha a Windowsos kulcsot akarod megnézni a biosból akkor arra van tutira biztonságos megoldás is.

(#69947) Semplar válasza Doky586 (#69942) üzenetére


Semplar
őstag

Virustotal -on úgy szoktam, ha a Kaspersky zöld, akkor mehet.

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#69948) Doky586 válasza Pano (#69946) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Semminek.
HBCD-t telepítettem pendivera és meglepett a Defender reakciója.

(Ha ODD lett volna talán még a lemezt is elrontja)

[ Szerkesztve ]

(#69949) Pano válasza Semplar (#69947) üzenetére


Pano
addikt

Azért ez se egy jó megoldás. :D Max ha a Kaspersky jelez, de az elnevezésben not-a-virus előtag van, mert azt legalább látták már.
Kaspy se ismerhet mindent.

(#69950) Szellem. válasza Pano (#69949) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Kaspersky nem háklis a cracker dolgokra. Fel kell tölteni ide: [link]
Ha a fullos analízis oké, akkor tiszta lehet.
De ilyen izék esetén én biztos a Kasperskyben bízok, mert a legtöbb tróger Av gyártó feleslegesen bejelez.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.