Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69101) envagyok válasza Pano (#69100) üzenetére


envagyok
veterán

@Plag: Ezért gondoltam [link]
Ez a defender alapból benne van a windows 10-ben és eset eltávolítás után automatikusan indul?

@Pano : A fizetős F-secure-n miért érdemes gondolkodni?
Mivel jobb a Defendernél vagy a Kaspersky free-nél.
És általában az eset is miért nem olyan jó, mint a fentiek?
Igaz én kb tizenéve azt használom, mert akkor nagyon gyorsnak számított, nem fogta a gépet mint a többi.
Azóta nem követem a változásokat.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#69102) Jack Oneill válasza envagyok (#69101) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Ezen az egesz melyik a jobb virusirto dolgon kar lovagolni. Most mondjuk azt, hogy hol ez jobb, hol az? Egyik teszten ez, masikon az szerepel jobban. Marhara nem ez a lenyeg. Marhara nem az kellene szerepet jatszon, hogy a teszteken hogy muzsikal egyik a masikkal szeemben, mert te otthon marhara nem azt a kornyezetet fogod megteremteni. Erdemes kiprobalni mindet, hasznalni egy darabig. Ha nem fogja a gepet, nem kapsz semmi fertozest, akkor kar azon agyalni, melyik a jobb. Egyeni preferencia. En pl probaltam a Kasperskyt, meg is szerettem, de soha tobbet nem akarom telepiteni a gepemre. Es nem azert, mert rossz. Egyaltalan nem. Csak az en preferenciaimnak nem felelt meg, ahogy derultek ki szamomra negativ dolgok. Visszatertem ESET-re, nekem az volt a megfelelo. Nyilvan vannak ajanlott termekek, de sajnos egyikuk sem mutat semmi ujat, amire azt mondanad, huuu ez igen. Ajanlott a Kaspy, Eset, Defender ecetera ecetera, ki kell probalni, hasznalni es ha neked megfelelo, akkor oke. 100%-os vedelmet ne varjal egyiktol sem.

[ Szerkesztve ]

(#69103) UserX válasza flash- (#69097) üzenetére


UserX
őstag

Én egy Vista-s (1,86 GHz, 1,5 GB RAM) laptopra ezt tettem fel. (De plz., a többiek meg ne tudják! :P :DDD )

[link]

Kínai csodafegyver és csak angolul tud!

[ Szerkesztve ]

(#69104) Fire/SOUL/CD válasza UserX (#69103) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Mióta a Bitdefender és Avira engine-t kivágták belőle, azóta meglehetősen jó lett (Egyik motornak 1GB, másiknak meg 2GB RAM kellett).

Most 4 motor dolgozik benne.
# 360 Cloud Scan
# QVM II AI
# QEX Script killing
# KungPen

Az egyetlen dolog, amit nem kellett volna megszüntetni, az az Esssential változat belőle. (Az nem volt telepakolva ilyen "extra" ficsőrökkel", ebből a szempontból Lite-osabb volt)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#69105) csaba1203


csaba1203
addikt

Másik fórumban találtam ha esetleg valakit érdekel:
- [link]
Nem rossz ajánlat szerintem 1 évre.....

(#69106) Pano válasza envagyok (#69101) üzenetére


Pano
addikt

F-Secure-t azért ajánlottam, mert az egyik legkevesebbet terhelő AV jelenleg a piacon, nem gyűjtöget össze-vissza adatokat és emellett még a védelme is nagyon jó és olcsón is beszerezhető. Ez nem azt jelenti, hogy a többi rosszabb védelem, mert nem.

Kaspersky szerintem mindig is a legjobb AV volt a piacon védelmi szempontból, de sajnos nagyon fogta a gépeket és/vagy nagyon bugos volt. Az új verzióval szerencsére sokat javítottak és elindultak egy nagyon jó irányba. Remélem tartják is.

[ Szerkesztve ]

(#69107) UserX válasza Fire/SOUL/CD (#69104) üzenetére


UserX
őstag

Én bekapcsoltam a KungPeng motort is. Alapból nincs. A laptop eleve lassú, ez már nem oszt, nem szoroz. Driver kompatibilitási problémák miatt van rajta Vista.CP 2077.et nem futtatok és nem is bankolok rajta... :D

[ Szerkesztve ]

(#69108) Soma01 válasza UserX (#69103) üzenetére


Soma01
veterán

Én is ezt tettem fel több régi gépre és még azokon sem veszem észre, hogy lassultak volna. Pár (ön)reklámot ki kell kapcsolni és onnan kezdve egész jó. Nem találtam olyan vírusirtót ami kevésbé fogta volna a gépet. Én már ezt teszem fel a nagyon lassú gépekre.
A Nod32 volt még olyan, hogy alig fogta a gépet. De hát az meg fizetős.

(#69109) UserX válasza Soma01 (#69108) üzenetére


UserX
őstag

És te regisztráltál? Nem nagyon volt időm ezzel foglalkozni az utóbbi pár napban és a közeljövőben sem hiszem, hogy lesz...Milyen előnyökkel/esetleges hátrányokkal jár?

(#69110) Soma01 válasza UserX (#69109) üzenetére


Soma01
veterán

Nem sokat tudok erről mondani. Nincs nagy tapasztalatom. Azt láttam, hogy ajánlással lehet pontokat gyűjteni, amiket felhasználhatsz a prémium megszerzésére, kifizetésére. Nem kell sok ajánlás ha jól emlékszem. Kb 3, 4 vagy 5 ajánlás + reg és kapsz érte ingyen egy év prémiumot. Addig mennek a reklámok neked is ugyan úgy.
Lehet van még más előnye is, de passz, hogy mi az.

(#69111) Soma01 válasza UserX (#69109) üzenetére


Soma01
veterán

Amúgy ha megveszed se drága amúgy. 3 pc, 3 évre - kb. 1.300 ft/év/pc-re jön ki.

[ Szerkesztve ]

(#69113) UserX válasza Soma01 (#69111) üzenetére


UserX
őstag

Köszi! Ezért nem áll szándékomban egy fillért is kiadni. :) Sztem. ma lesz időm regisztrálni.

(#69114) Soma01 válasza UserX (#69113) üzenetére


Soma01
veterán

Én se adnék érte pénzt. Max a miatt szoktam mondani akinek felteszem, hogy úgy nem lesznek reklámok.

(#69115) Songo válasza Jarod1 (#69081) üzenetére


Songo
senior tag

Na megfejtődött a rejtély. Megdöglött az egerem....
Miután 8féle vírusirtót futtattam, wint telepítettem (és telepítő közben is elött a hiba) biost frissítettem így a kizárt lehetőségekkel végül eljutottam egy olyan google kereséshez ami végre magyarázattal szolgált.
Másik gépre rádugva 20-30percen belül ott is produkálta a ctrl beragadást. kihúzva egyből rendesen használható minden.

(#69116) Dévacsen válasza Songo (#69115) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Köszi hogy megosztottad ezt az egész infót,hasznos lehet a jövőre nézve ha belefut valaki hasonlóba helyzetbe.:)

[ Szerkesztve ]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#69117) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

Kiüríthetik a bankszámlát ezek az androidos appok

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#69118) Songo válasza Dévacsen (#69116) üzenetére


Songo
senior tag

Így hogy már tudom mi okozta direktbe keresve nagyon nem egyedi eset. a programozható okos egerek egyik leggyakoribb hibája. de majd 20 év alatt még nem futottam bele ilyenbe így nem is gondoltam rá :D

(#69119) Jarod1 válasza Songo (#69115) üzenetére


Jarod1
addikt

Bakker, milyen tipusú egér ez?

(#69120) Songo válasza Jarod1 (#69119) üzenetére


Songo
senior tag

Logitech G502 és a bal felső hátsó gombja defaultban ctrl

(#69121) Semplar válasza Songo (#69120) üzenetére


Semplar
őstag

Pontosan melyik?:)

[ Szerkesztve ]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#69122) junior11


junior11
veterán

[Windows Defender Antivirus with Advanced Settings 2.13.21]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#69123) Semplar válasza junior11 (#69122) üzenetére


Semplar
őstag

Internet Security Test ítélet

A Windows Defender Antivirus programot nemrégiben alapértelmezett beállításai szerint tesztelték, itt az ideje összehasonlítani a különbségeket a speciális beállítások alkalmazásakor. A speciális beállítások alkalmazásakor a Windows Defender Antivirus blokkolt egy további adathalász URL-t, és a régi rosszindulatú programok vizsgálatakor további 3 rosszindulatú program-mintát talált. Hogy őszinte legyek, | ennél jobb eredményre számított. A teljesítményhez, amikor a speciális beállításokat alkalmazták | még akkor sem látott nagyobb hatást az alapértelmezett beállításokhoz képest, amikor a Microsoft figyelmeztetett arra, hogy az új fájlkivonat-számítási funkció némi teljesítményromlásba kerülhet. Összességében tetszik | alapértelmezett beállítási teszttel megadva, | mostantól nem tudom ajánlani ezt a programot. Előnyök Könnyen használható Ingyenes Nincs hirdetés Hátrányok A régebbi rosszindulatú programok alacsony észlelése, a program egy kicsit hibás A Windows Defender Antivirus összeomlott (a fenyegetési szolgáltatásból) a teszt során

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#69124) ƵøŁĭ válasza junior11 (#69122) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Ilyen tesztekkel sem érdemes foglalkozni. Normális felhasználói körülmények mellett sem egyszerű fertőzést előidézni. A komolyabb károk elszenvedéséhez bizonyos lépések szükségesek. Rendszerszintű sérülékenység meg, inhomogenitási gondokkal fölösleges foglalkozni, mert az ellen nem mi teszünk. Sok teszt olyan környezetet illusztrál ami nem releváns, illetve a minták forrása ebben a tesztben is publikus helyről van. Bőven elég a Defender.

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#69125) Semplar válasza ƵøŁĭ (#69124) üzenetére


Semplar
őstag

👍

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#69126) Songo válasza Semplar (#69121) üzenetére


Songo
senior tag

Még a hero előtti 4évvel ezelőtti 502es

(#69127) Semplar válasza Songo (#69126) üzenetére


Semplar
őstag

Köszi!

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#69128) Winnie The P


Winnie The P
őstag

Hali! Tudom, hogy nem ide kellene, de a saját topikja eléggé "kihalt".
Felraktam a gépre az F-Secure IS-t a zöldmanós boltból vett kóddal. A mobilverziót is fel tudom rakni a kóddal? Vagy azt külön kell megvenni? Köszi.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#69129) ƵøŁĭ válasza Winnie The P (#69128) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Külön.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#69130) Winnie The P válasza ƵøŁĭ (#69129) üzenetére


Winnie The P
őstag

Köszi

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#69131) Taci


Taci
addikt

El tudnátok mondani, hogy pontosan "mi fér bele" az ESET (Internet Security) 1 év / 1 gép csomagjába?
Pontosabban fogalmazva: Amelyik gépre aktiválom, az adott kód ahhoz lesz rendelve (hardware ID alapján esetleg), így mondjuk ha újra kell raknom a rendszert, akkor a kód ugyanúgy működni fog, de ha mondjuk gépet cserélek akár 1 hét után is, hiába van megvásárolt licenszem még 51 hétre, az új gépen már nem használatom, nem fogja engedni aktiválni, mondván másik gépre lett már beaktiválva?

Tudjátok esetleg, ez hogyan működik? Csak hogy tudjam, hogyan kell vele számolnom.
Persze mindjárt keresek infót az ESET-nél is, de hátha valaki innen tudja saját tapasztalatból is.

Köszi.

(#69132) Jack Oneill válasza Taci (#69131) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Annyi gepre rakod fel, ahanyra szeretned, csak egy idoben egy mehet csak. Tehat ha egyszerre tobb helyen aktivalod, akkor van gond. Ujratelepitesnel, gepcserenel, hasznalhatod nyugodtan a vasarol kulcsot.

[ Szerkesztve ]

(#69133) Taci válasza Jack Oneill (#69132) üzenetére


Taci
addikt

Köszönöm szépen a gyors választ! :)

Még annyit kérdeznék, hogy ha jól látom, ha 1 évre veszem a kódot, az 1 év aktiváláskor indul. Erre tudtok esetleg valami időhatárt, hogy a megvásárolt kódot mennyi időn belül kell aktiválni?
Ha veszek 5 kódot a családnak, de csak 3-at használok fel, akkor akár 1 év múlva is, amikor ezek lejárnak, használhatom majd a maradék 2 megvásárolt kódot? Vagy ennyél hamarabb "kell" aktiválni?

[ Szerkesztve ]

(#69134) Szajo


Szajo
őstag

Sziasztok!
Clean windows után szeretnék majd valami vírusírtót. Eddig a windows 10 gyáriját használtam habár ígysem kaptam be vírust mivel figyelek a dolgokra.
Milyen vírusírtót ajánlatok átlagos használatra? (Net,film stb)
Lényeg, hogy ne lassitsa a gépet és védjen is értelmesen.

[ Szerkesztve ]

(#69135) Mikulásbá válasza Szajo (#69134) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Maradj a Defendernél.

(#69136) Jarod1 válasza Szajo (#69134) üzenetére


Jarod1
addikt

Kaspersky..akcióban kaptam mellé másik gépre is.

(#69137) Cs1csó válasza Szajo (#69134) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 Defender
Esetleg még ingyenes vonalon Kaspersky Free

Fizetős: ESET, F-Secure, Kaspersky

Bármelyiket is választod, használd ki a tesztidőszakot.

(#69138) Dumi86 válasza Cs1csó (#69137) üzenetére


Dumi86
senior tag

F-Secure Anti-Virus :) :R Fizetős és nem túl olcsó,viszont minden tekintetben jól működik. Még az alzás Internet Security-nél is kisebb a gépigénye :)

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#69139) Jack Oneill válasza Taci (#69133) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Nem vagyok benne biztos, de szerintem nem aktivalassal indul ESET-nel a szamolas, hanem a vasarlas napjatol. De azt javaslom, irjal a Sicontact cegnek, 1 oran belul valaszolnak barmilyen kerdesre, ha biztosra akarsz menni.

(#69140) Jack Oneill válasza Jack Oneill (#69139) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Igen, jol mondtam, nem aktivalastol szamolnak. Itt van nehany informacio ezzel kapcsolatban.
[link]

(#69141) Taci válasza Jack Oneill (#69139) üzenetére


Taci
addikt

Köszönöm, megtörtént. Ha jön válasz, megírom majd ide is, hátha valakinek pont hasznos lesz.

(#69142) Alveus


Alveus
tag

Sziasztok

Úgy alakult, hogy előfizettem az F-secure-ra, viszont olcsóbb volt a nagy csomagot megvennem mint a kicsit, így most maradt még 5db szabad lincecem. Ha valakit érdekel privátban megbeszéljük. 2022.03.17-ig van előfizetve.

[ Szerkesztve ]

(#69143) Taci válasza Jack Oneill (#69139) üzenetére


Taci
addikt

Igen, igazad van, valóban így van, ahogy mondtad, meg is kaptam a választ.
Egészen pontosan így néz ki a dolog:

A licencek a kiállításuk napjától (megrendelés teljesítése új vásárlás esetében) a licenclevélben feltüntetett lejárati dátumig érvényesek - függetlenül attól, hogy a licencadatokkal mikor aktiválják a szoftvert.

Ez alól a viszontealdóinknál megvásárolható dobozos 1 eszközre 1 évre szóló termékeink kivételek, melyek érvényessége a regisztrációtól kezdődik.

Az 5 felhasználós licenceknél ugyanazzal a licenckulccsal aktiválhatja 5 eszközre a védelmet, a lejárati idő a licenclevélben található dátum.

https://www.eset.com/hu/vasarlas/licenceles/#tulajdonsag

(#69144) Szellem.


Szellem.
Topikgazda

[Microsoft Defender 21H1 Test]
Ez erősen hajaz arra, hogy nem kell 3rd Party bugos termék, mert a gyári zsír szuper védelmet ad.

[ Szerkesztve ]

(#69145) Cs1csó válasza Szellem. (#69144) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K :C

(A "nagy" gépen nálam is ez dübörög, pedig van F-Secure licencem de nem hiányzik annyira, hogy feltegyem.)

(#69146) morfondőr


morfondőr
őstag

Megszakítottam a kapcsolatom a Comodo tűzfallal, mert egy hisztis liba volt :DDD Gyakorlatilag mindenbe bele kötött és utólag kellett engedélyeznem a programösszetevőket! Hozzá teszem, hogy semmi crack-elt vagy hekkelt szoftver nincs a gépemen. Az utolsó csepp a pohárban az volt, hogy total commanderből nem engedte indítani az office dokumentumokat (hozzáférés megtagadva, explorerből simán indultak). Kb. másfél hónapig próbálgattam konfigurálgatni, de nem igazán sikerült.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#69147) gregory91 válasza Szellem. (#69144) üzenetére


gregory91
senior tag

Már ezért megéri letörölnöm a linuxot és csak a windowst hagyni a gépemen.Ilyen egy tökéletes gyári vírusirtó. :C

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#69148) ƵøŁĭ válasza morfondőr (#69146) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Amíg a fejlesztő gárda reakciója ilyen ¯\_(ツ)_/¯ addig fölösleges foglalkozni a termékkel. Hiába van jó komponense a védelmi megoldásnak ha az egész cég egy süllyedő hajó és azt se tudják jobbra vagy balra. Geekbuddy-s átverést inkább fel se hozom...

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#69149) Fire/SOUL/CD válasza morfondőr (#69146) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Kés, villa, Comodo, gyerek kezébe nem való". Kész. :DDD :R

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#69150) morfondőr válasza Fire/SOUL/CD (#69149) üzenetére


morfondőr
őstag

;]
Megkérdeztem apukától és ő is azt mondta, hogy nem jó! :P

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.