Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67001) SityiSXT válasza M.Tibor76 (#66991) üzenetére


SityiSXT
őstag

Ilyen kijelentésekkor felmerül bennem, hogy mégis mi alapján tudod, hogy nem volt gondod? A vírusok pont, hogy lappanganak és a rejtett működésre vannak kihegyezve pont azért, hogy minél tovább tudjanak kárt okozni / hasznot hajtani a megálmodóiknak.

(A jó vírusirtó olyan, mint a biztonsági öv. Kényelmetlen lehet egyeseknek, és gyakorlatilag "fölöslegesen" van rajtunk egészen addig a pillanatig, amíg balesetbe nem keveredünk. És ha valaki nagyon állatkodik, nem biztos, hogy meg tudja védeni.)

[ Szerkesztve ]

(#67002) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Hi!

Van esetleg valami tipp / bevált gyakorlat, hogyan szüntesse meg az ember a kéretlen levelek fogadását? Most naponta 8-10 SPAM üzenet érkezik a postaládámba. Outlook.owa-t használok, és ugyan a junk folderbe rakja, de zavaró. Sajnos mindig más e-mail címről érkezik. A SPAM mappa automatikus ürítése nem megoldás, mert van, hogy félrelandol egy értékes e-mail és ott köt ki. Legjobb lenne felderíteni hová vagyok feliratkozva, és lemondani a nem kívánatos helyeket. De nem tudom van-e ilyen :F

(#67003) Cs1csó válasza MATEO6600 (#67002) üzenetére


Cs1csó
félisten

Esélytelen, a nagy rész olyan spam ami kártékony kódot tartalmaz vagy olyan oldalra akar vinni és ezért nem is lehet róluk leiratkozni. Persze egy Edigital, vagy hasonlóról - ha valódi a cím - akkor le lehet iratkozni én nemrég a Barkácshiper nevű boltból rendeltem és fel is iratkoztam de unalmasnak találtam és le is iratkoztam ennyi.

(#67004) MATEO6600 válasza Cs1csó (#67003) üzenetére


MATEO6600
őstag

Sajnos a tipikus "xy rádhagy végtelen dollárt add meg a számod" levélszemetet kapok. Egyetlen megoldás egy új e-mail cím kreálása? Amit nem szeretnék mert 15 éve használom ezt :(

(#67005) UserX válasza MATEO6600 (#67004) üzenetére


UserX
őstag

Én egy kis progit használok, a neve Poptray. Miután beállítottad még a serveren meg lehet nézni a beérkezett üziket. Feladó alapján létre lehet hozni fekete listát, aki ebbe belekerül, a további üzenetei automatikusan törlődnek. Sok beállítási lehetősége van, de nem bonyolult és a magyar nyelv is beállítható, pl.: hogy milyen időközönként keressen stb. Én nagyon szeretem. Ennél jobb ötletem nincs...

[ Szerkesztve ]

(#67006) Cs1csó válasza MATEO6600 (#67004) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez a fekete lista dolog amit UserX említ lehet van Gmail-re.

(#67007) salaud válasza C. s. (#67000) üzenetére


salaud
aktív tag

Én az itt találhatót használom
Transmission-ben és Tixati-ban.

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#67008) C. s. válasza salaud (#67007) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi szépen!

(#67009) MATEO6600 válasza UserX (#67005) üzenetére


MATEO6600
őstag

Köszi az ötletet :R
Sajnos feladóra nem találtam patternt, mert mindig full más, még a domain is...

(#67010) UserX válasza MATEO6600 (#67009) üzenetére


UserX
őstag

Nekem bevált, ahogy nőtt a lista, egyre kevesebb SPAM érkezett. A valós címeket adják-veszik. Úgy tudom, hogyha még a szerveren törlöd, ez úgy látszik a küldőnél, hogy nem jutott a mail célba. Ha ez hülyeség, majd kijavítanak. :B

(#67011) UserX válasza MATEO6600 (#67009) üzenetére


UserX
őstag

Még egy dolog jutott eszembe, bocs, ha számodra evidencia! :B Ahol nem életbevágó a regisztrációnál a pontos adatok megadása, használj eldobható (pl.: 10 minute mail) címet. Minél kevesebb és megbízható oldalakon adj meg valós adatokat!

(#67012) MATEO6600 válasza UserX (#67011) üzenetére


MATEO6600
őstag

Köszönöm a tippeket. Csak fontos oldalakon szoktam megadni ezt az e-mail címet, ezért sem érzem teljesen jogosnak ezt a féle spam áradatot :F

(#67013) Krystal_s válasza Cs1csó (#66965) üzenetére


Krystal_s
addikt

Placebo egy jól átlátható és megfelelően beállítható tűzfal és a HIPS a W10 beépítetthez képest? :o :D

[ Szerkesztve ]

(#67014) Cs1csó válasza Krystal_s (#67013) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igen.

(#67015) gregory91 válasza C. s. (#66956) üzenetére


gregory91
senior tag

Persze hogy ráriaszt hiszen nem tetted a kivételek közé a MBAM-ot,mikor 2 vagy több vírusirtót használunk(ebből csak egynek szabad valós-védelmet használnia,a többinek meg TILOS) akkor kötelező kivételbe állítani "egymást".
Írtad hogy p2p-zel és arra riaszt a MBAM,milyen klienst is használsz pontosan?

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#67016) Cs1csó válasza gregory91 (#67015) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egy 10 éves μTorrent klienst? Ha az operációs rendszer Windows 7 akkor már úgyis mindegy. ;]

(szerk.: rákerestem Krystal_s nevére a Windows 7 topikban és másfél hete szólt hozzá utoljára tehát a válasz igen, Windows 7 ami egy 11 éves rendszer és már nem támogatott több mint fél éve) :R

[ Szerkesztve ]

(#67017) C. s. válasza gregory91 (#67015) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi! Régebben azt mondták, hogy az MBAM megfér más víruskeresők mellett, eddig nem is volt probléma. Nincs rendszeresen a gépen, legutóbb talán több éve is van, hogy kellett. Akkor is aktiválódott a teljes verzió kipróbálásra, de nem akadt össze. Változott valami? A MBAM vagy a W10?

A kliens által kezdeményezett kapcsolatokra riaszt, illetve csak néhányra. Gyanítom, hogy a nyílt trackerek között lehet valami, ami nem tetszik neki. Soha többé nyílt, de ezt még befejezem, ahogy illik. QBittorrentet használok.

csicso82:

W7 és egy vén utorrent? Azt hittem, mélyebb nyomokat hagyott benned, hogy W10-et használok. :D

(#67018) Cs1csó válasza C. s. (#67017) üzenetére


Cs1csó
félisten

:))
Bekevertem, Krystal_s használ Windows 7-et.

Windows 10 és Qbittorrent? :R

(#67019) gregory91 válasza C. s. (#67017) üzenetére


gregory91
senior tag

Csak akkor akadt össze mikor "keresztbe riasztottak",persze megfér más vírusirtó mellé ha free(vagy ha nincs valós-védelme),különben szépen lassít is gépen(ha nincs manuális keresés).

csicso82: Úgy emlékszem hogy a legfrissebb verzióknál csinálja ezeket a "finomságokat".

[ Szerkesztve ]

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#67020) hzd válasza szaboi6512 (#66982) üzenetére


hzd
csendes tag

Elvégeztem a Windows alaphelyzetbe állítást. Mindent töröltem.
A Kaspersky Internet Security programot letöltöttem a My Kasperskyről bejelentkezett gépemmel. Beírtam az aktiváló kódot, és elfogadta minden zokszó nélkül. Nem kellet semmilyen support hozzá.
Viszont a 2021-est töltöttem le.
Öröm, és boldogság. :)

(#67021) Krystal_s válasza Cs1csó (#67018) üzenetére


Krystal_s
addikt

Keversz kavarsz te itt sok mindent. Én nem is szoktam torrentezni.
Linux, droid stb témákban is szoktam írni, és? Több rendszert használok. Van valami gondod vele? :F (csak költői kérdés, mert nem érdekel)
Ez olyan, mint amikor fanatikus Sandboxie használónak neveztél, pedig csak egy böngészőt szoktam futtatni benne. Akkor is tudtam, hogy keversz valakivel. :D

[ Szerkesztve ]

(#67022) Cs1csó válasza Krystal_s (#67021) üzenetére


Cs1csó
félisten

;]
Írtam is hogy kevertem, kavarni nem kavarok. :DDD

(#67023) C. s. válasza gregory91 (#67019) üzenetére


C. s.
addikt

Köszönöm!
Amint végzek, kikapcsolom. Lassulást nem tapasztaltam. (Bár SSD-n van a rendszer, talán amiatt.)

csicso82:

Én meg már attól féltem, akkora sokkot kaptál, hogy minden kiesett. ;)

(#67024) salaud válasza C. s. (#67017) üzenetére


salaud
aktív tag

Azért riaszt az mbam, mert van egy ip feketelistája, ami elég lassan frissül. Tehát ha Vér István torrentezik, és egyszer visszaoszt egy krekkelt játékot, amiben a krekk rosszindulatú bármit tartalmaz, Vér István ip-je felkerül a feketelistára. Innentől Vér István bármit oszt vissza, riaszt rá az mbam. (Ez persze erős egyszerűsítés, hogy könnyen érthető legyen, de a lényeg ennyi.) Nyugodtan használj nyílt tracker-eket, az mbam riasztásai ez esetben fals riasztások. Önmagától a torrent kliens forgalmától nem kaphatsz semmilyen fertőzést. A letöltött egész tartalom már más tészta, de azt meg átnézi a vírusirtó úgy is.

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#67025) M.Tibor76 válasza SityiSXT (#67001) üzenetére


M.Tibor76
újonc

Értsd úgy ahogy írom: Nem volt gondom. Nem tűnt el pénzem, adatom, stb. Nem futott semmi a háttérben, nem lassult a gép, indultak a programok. Tehát nem volt gondom. :)
Ha volt is vírus, akkor az elég béna vírus lehetett. :D Okosan kell internetezni és akkor nincs gond. Látod, egyszer nem voltam okos és bekaptam. De tíz évig sikerült. De nem akarok én senkit meggyőzni. Te se tedd légyszíves.

(#67026) SityiSXT válasza M.Tibor76 (#67025) üzenetére


SityiSXT
őstag

Nem győzködésnek szántam, csak kíváncsi voltam. És még mindig nem tudom (mert a válaszodban nincs benne), hogy mit is nyertél ezzel.
Amúgy felelőtlennek tartom ezt a fajta mentalitást. Nem csak neked tud kárt okozni egy vírus, hanem másnak is - simán úgy, hogy te nem veszed észre. Ha ezt nem látod be, az a te bajod. Én csak elgondolkodtam ezen. És nem, nagyvállalati tapasztalat alapján tudom, hogy nem, nem elég a tudatos netezés.

(#67027) C. s. válasza salaud (#67024) üzenetére


C. s.
addikt

Köszönöm szépen! A lelkem mélyén én is valami hasonlóra gyanakodtam, de nem értek hozzá eléggé. Föltört szoftver sosem használok, így a fertőzés esélye is jóval kisebb. :)

(#67028) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

A ConfigureDefender-t érdemes futtatni?
Ha igen, melyik védelmi szintet kell beállítani?

(#67029) Szellem. válasza GEPESZ66 (#67028) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Kaspersky mellett nem érdemes futtatni. :D

(#67030) GEPESZ66 válasza Szellem. (#67029) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Nem az én gépemre kérdeztem, amin a KIS van!
A fiam és a feleségem gépén fut csak a Defender.

(#67031) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

A Defender esetében érdemes-e telepíteni az "Alkalmazásőrt " (Elkülönített böngészés), s esetleg ebben bankolni?

(#67032) Cs1csó válasza GEPESZ66 (#67028) üzenetére


Cs1csó
félisten

Anno csak a PUP védelmet kapcsoltam be, de a 2004-ben már ez a Biztonsági központban is bekapcsolható.

(#67033) Pistiboy88


Pistiboy88
aktív tag

Sziasztok!

Elég nagy gondba keveredtem. Valahogy bejutott egy zsaroló vírus és nem csak a gépem, de a home server-t is megfertőzte.
Ez nem más, mint az a Ransomware, ami .kolz kiterjesztésre változtat meg mindent.
Egyenlőre semmilyen megoldást nem találok, de ami érdekes, hogy jutthatott be.
- Mindkét laptopon van egy mezei user és egy admin. Mindig a mezeivel használom őket
-Avast vírusírtó van, ami ki is gyomlálta, miután lefuttattam egy keresést, de érthetetlen számomra, mért nem jelzett.
-A szerveren közel 7 TB-nyi adat van, minden .kolz kiterjesztésű, nem is értem, hogy olyan hálózati meghajtón, ahova csak olvasási jog van, hogy fertőzött...
-A szerveren OpenMediaVault fut
-Minden biztonsági mentésem eltűnt.
-Eddig egy módszert sem találtam a visszaállításra. youtube videókat nézegettem, de hasznos dolgokat nem találtam.

Most nagyon el vagyok keseredve, mert, itthon sem voltam, mikor ez történt, sőt, senki sem volt itthon, de a gép be volt kapcsolva, és ilyen történt. Nagy szükségem lenne a fájlokra is, de így szinte lehetetlen visszanyerni őket.

(#67034) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

Frissült a Kasp. pass. manager, azóta majdnem minden jelszavamra azt mondja, hogy compromised. Mi történt?

Illetve weak passw. Az előző verzió nem csinálta eddig.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#67035) Szellem. válasza hackeeeee (#67034) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Állítsd be, hogy ne figyelmeztessen a weak passwordra.

(#67036) hackeeeee válasza Szellem. (#67035) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Csak a compromised-ra találtam on-off kapcsolót. Vagy az lenne az? Bár attól még ott marad a weak felirat. Mondjuk fura, hogy több olyan jelszavam is van, amiben spec karakteről kezdve minden is van, és arra is azt írja, hogy weak.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#67037) Cs1csó válasza Pistiboy88 (#67033) üzenetére


Cs1csó
félisten

Sajnálom, elhiszem, hogy el vagy keseredve. Esetleg az ebben a hozzászólásban lévő dolgokat nézd meg: [link]

(#67038) Szellem. válasza hackeeeee (#67036) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ezt kapcsold ki, majd indítsd újra a gépet:

Most tudtam megnézni, mert nem voltam az asztali előtt.

[ Szerkesztve ]

(#67039) salaud válasza Pistiboy88 (#67033) üzenetére


salaud
aktív tag

Itt nézd meg, majd esetleg ezt próbáld meg: Emsisoft decryptior Elvileg vissza tudja állítani a fájlokat.

[ Szerkesztve ]

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#67040) Szellem. válasza salaud (#67039) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Azért az mekkora már, hogy a nagy gyártók teljesen le vannak bőgve a kis Emsisoft mellett, mert az Emsisoft adja ki a legtöbb decryptort. A többi csak kullog utánuk.

(#67041) Szellem.


Szellem.
Topikgazda

Már az MRG Effitas sem a régi. Egyre kevesebb a cég aki tesztelteti magát:
[360 Assessment & Certification – Q2 2020]

(#67042) Pistiboy88 válasza salaud (#67039) üzenetére


Pistiboy88
aktív tag

Megnéztem, ezzel kezdtem, de sajnos nem bírja visszaállítani.

Pár fájlt beleraktam egy mappába, így eresztettem rá.
De az kicsit elszomorított, hogy közölte a progi, hogy a visszafejtés lehetetlen...

(#67043) Semplar válasza Pistiboy88 (#67042) üzenetére


Semplar
őstag

Ha már Avast, milyen "oprendszeren" történt, Win7, vagy régebbi?

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#67044) Pistiboy88 válasza Semplar (#67043) üzenetére


Pistiboy88
aktív tag

Eredeti Win 10 pro, Avast eredeti, megvásárolt licensz, bitlocker aktív, ujjlenyomatos azonosítás beléptetésnél. 2 felhasználó, 1 rendszergazda, plusz egy mezei user, amivel 99%-ban használtam a gépet.
A szerveren, OpenMediaVault fut, van egy UPC (fehér) modem, utána egy tenda 2 csatornás wifi router, aktív tűzfallal.
Annyi tűnt fel, hogy a Chrome elkezdett mindenféle random weboldalakt megnyitni, majd bezártam, újraindítottam a gépet és az tűnt fel, hogy a bitlocker helyreállítási kulcsot kért. Elindult a windows, bedobtam repülő üzemmódba, ekkor kezdett el sírni az Avast, hogy baj van. De semmi konkrétum, csak, hogy fenyegetés. Lefuttattam egy keresést, itt sok mindent kigyomlált, majd Windows Safe módban indít, megnéztem mi maradhatott utána, majd újraindítottam, víruskerést még lefuttattam. Rendszervisszaállítási fájlokat törölte a vírus!
Visszakanyarodva, még mindig kérte a bitlocker helyreállítási kulcsot. Ennyi előnye egyébként volt a bitlocker-nek, hogy a rendszermeghajtón egyetlen egy fájl sem sérült, de sovány vígasz, mert mindent a szerveren tárolok....

jah, Win10 pro (2 db licensz) office 2016, és egyéb programok termékkulcsai egy lejelszavazott xls-ben voltak, na azt is már csak .kolz kiterjesztésűként nézegethetem. Igen, nincs meg máshol, balfék voltam....

[ Szerkesztve ]

(#67045) Semplar válasza Pistiboy88 (#67044) üzenetére


Semplar
őstag

Win10 az szép. Lehet, ha maradsz a Defendernél + SmartScreen + Edge + uBlock Origin, akkor nem engedi be.

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#67046) Pano válasza Semplar (#67045) üzenetére


Pano
addikt

A defender sajnos rosszul szerepel ha ransomware-ekről van szó.
Amúgy szerintem pont belefutott egy új variánsba, ami szerintem egy, még nem foltozott biztonsági rést használhatott ki, amiatt tudott ilyen módon rombolni.

[ Szerkesztve ]

(#67047) Dévacsen válasza Pistiboy88 (#67044) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Mentsd el ezt az oldalt,
The No More Ransom Project
ha lesz visszafejtő ide kiteszik,ami nálad beütött ahogy olvastam a 250 valahányadik verziója annak amire az emsisoft kifejlesztette a dekódolót,úgy hogy nagy hátrányban vannak sajnos a vírusirtó cégek.Itt is olvasgathatsz a jövőre nézve hasznos infók vannak.Zsarolóvírus (Ransomware) | Nemzeti Kibervédelmi Intézet

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#67048) choco01


choco01
addikt

Hali.

Van most valami befutó kémprogram védelem mint régen a Zemena AntiLogger? :F

:R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#67049) atee


atee
őstag

Sziasztok! Bitdefendert használtam megelégedéssel évekig, de most, hogy lejáró félben van. Jött egy jó lehetőség Kaspersky total securityra.
Hivatalos szoftver nem crackelt vagy valami!
Fent is van és működik is. Kivéve egy dolgot amit nem értek mi baja lehet?
Erre hivatkozik, hogy nem megy.
Ha kikapcsolom akkor nincs hibaüzenet.
Természetesen már több alkalommal újra raktam, de ez a hiba marad. Minden más tökéletesen működik!
Mi lehet az oka és van e megoldás rá?
Köszönöm!

D-day 2002-01-04 01:54

(#67050) Pistiboy88 válasza Dévacsen (#67047) üzenetére


Pistiboy88
aktív tag

Köszi, már el is mentettem.
Szerencsére van, ami megmenekült, mert a könyvtárszerkezetben, ha 3 szintet megyünk le, akkor már abban a mappában nincs vertőzés.Szóval szerencsére nem megy olyan mély szintre. Így is tetemes a kár, de legalább vannak meg dolgok. Holnapra okosabb leszek, mert addigra remélem minden épp fájl ki lesz másolva más helyre.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.