Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69951) Pano válasza Szellem. (#69950) üzenetére


Pano
addikt

Igen, de azt nem tudhatod, hogy azért pipálja ki Virustotalon a Kaspersky-nél a cuccot, mert pl valamikor járt analízisen és nem találták károsnak vagy azért mert nem ismerte fel. Én erre értettem, hogy ilyen módon nem szabad támaszkodni a VT-ra.

[ Szerkesztve ]

(#69952) Szellem. válasza Pano (#69951) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Oké, erre írtam, hogy az általam linkelt oldalon a Kaspersky gépi analízist is végez, nem csak az adatbázis és felhőalapút. Megbízható cucc. Kártevőre azonnal jelez, ha az adatbázis/felhő nem talál semmit.

(#69953) Doky586 válasza Szellem. (#69950) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Átmásoltam a hash-t. [link] OK.

(#69954) Thusor


Thusor
őstag

MacBook Air M1-es processzorhoz milyen vírusirtót tudtok ajánlani? Fizetős is jöhet ha jó ár-érték arányban van. Jelenleg Eset Cyber Security amit próbálok, de nincs M1-es processzorra optimalizálva.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#69955) Szellem.


Szellem.
Topikgazda

Csodálatos Kaspersky világa:
[link]
Én sem tudom megnézni a HikVison kamerarendszeremet böngészőből, csak ha kilépek a KAV-ból. Semmi nem segít. :W :W :W

(#69956) Cs1csó válasza Szellem. (#69955) üzenetére


Cs1csó
félisten

Legalább ismert a hiba 1-2 év és javítják, türelem!

(#69957) Szellem. válasza Cs1csó (#69956) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Pont ez a szép benne, hogy 7-8 hónapja tudnak róla és Igor írta az egyik hsz.-ben, hogy 2021 MR4 után javítva lesz. :W Gyökér banda.

(#69958) Cs1csó válasza Szellem. (#69957) üzenetére


Cs1csó
félisten

Megmondtam, vagy megmondtam?

(#69959) Szellem. válasza Cs1csó (#69958) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Mindenesetre bejelentettem az itthoni ügyfélszolgálatnak. Kíváncsian várom mi lesz.
Ha csesznek rá, akkor benyeltem 2 accountra is az egy éves SAFE-t és megy fel az. Ennyi.

(#69960) Pano válasza Szellem. (#69959) üzenetére


Pano
addikt

Mondom én, hogy nod32 kell.. vagy MD. :DDD

(#69961) Semplar válasza Szellem. (#69955) üzenetére


Semplar
őstag

Nálam szépen dolgozott a magyar KAV. Le is védtem jelszóval miután beállítottam, aztán ki akartam lőni a "Feladat elindult" - "Feladat leállt" értesítést + kivételek közé tenni a google-DNS -t, de már nem fogadta el a jelszót. :DDD

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#69962) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Nálam meg jól muzsikál az AVAST FREE.

(#69963) Szellem. válasza Pano (#69960) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Az én gépemen biztos nem lesz no32 és semmilyen eset termék. :(((
MD simán. :R

(#69964) Szellem. válasza Semplar (#69961) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ez tetszik. Ezt lájkolom. :D :D

(#69965) Mate


Mate
nagyúr

Sziasztok!

Inkább itt kérdezem meg, ez a topikot jobban pörög.

Felraktam Macbook-ra az F-secure Safe-et. Napok óta azt írja, hogy várakozás a kezdeti frissítés befejezésére. Azóta újraraktam már, de semmi.

Találkozott valaki ilyesmivel?

(#69966) Pano válasza Szellem. (#69963) üzenetére


Pano
addikt

Na, miért?
Elsiklottam akkor valami felett, mármint ami a véleményedet/tapasztalatodat illeti. Nem tudtam, hogy fasírtba vagytok. :)

[ Szerkesztve ]

(#69967) Pano válasza Mate (#69965) üzenetére


Pano
addikt

Ha a beállításokban próbálod manuálisan frissíteni, akkor sem lendül túl rajta? Amúgy Windows alatt nem találkoztam én ilyennel. M1-es macbook?

[ Szerkesztve ]

(#69968) Mate válasza Pano (#69967) üzenetére


Mate
nagyúr

M1-es igen. Manuális frissítésnél elkezd menni az animáció, megjelenik egy zöld pipa, meg még kicsit az animáció és kész. A zöld pipából arra gondolnék, hogy sikerül neki, viszont a Database version: 2020-09-07_02 -es.

(#69969) Szellem. válasza Pano (#69966) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Erről inkább nem írok, de maradjunk annyiban, hogy nem lettünk jóban a szlovák termékkel, mert a hülyítést nem csípem. :(((

(#69970) Pano válasza Mate (#69968) üzenetére


Pano
addikt

Akkor szerintem itt az m1-es architechtúrával lesznek problémák. Sajnos az AV-k jelentős többsége a mai napig nem csípi. Csak azt tudom mondani, hogy supporthoz kellene fordulnod. Valószínű ők hamar megoldják, mert nagyon jó az F-Secure support.
Sajnos mi itt nem igen használunk macbookot (legalábbis nagyon-nagyon ritka, hogy szóba kerül erre felé) és nem igen van vele tapasztalatunk. Az a kevés aki használ a topic olvasók között, meg szerintem ezen a rendszeren nem nagyon él AV-al. :)

#69969 Plag
Vágesz. Egy kérdést megért. :)

[ Szerkesztve ]

(#69971) Szellem. válasza Pano (#69970) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Privátban szívesen elmondom ha érdekel.

(#69972) Mate válasza Pano (#69970) üzenetére


Mate
nagyúr

:R Írok akkor nekik. Amúgy támogatott az m1. Ők megcsinálták arm-re.

(#69973) Zsombe válasza Thusor (#69954) üzenetére


Zsombe
senior tag

Én F-Secure SAFE-et használok MacBook Air-en (szintén M1-es processzor). Meg vagyok vele elégedve, észrevétlenül teszi a dolgát.

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#69974) riki válasza Pano (#69960) üzenetére


riki
senior tag

Hát mostanában ,nem szerepel túl jól az Eset terméke : [link]
Többet költenek marketingre ,mint a termékre. Avast simán lenyomja. :U

(#69975) Thusor válasza Zsombe (#69973) üzenetére


Thusor
őstag

Én is most próbálom ki, de nekem beragadt a program a "Waiting for initial update to complete" fázisában. Írtam az F-secure supportnak fórumon, ott az jött válaszul, hogy telepítsem újra a programot és engedélyezzem az F-Secure SAFE moduljának indítását a System Preferences/Security & Privacy/General fül alatt. De sajnos ott nekem semmi sincs amit engedélyezhetnék, így használhatatlan a program. Küldtek egy YouTube videót is a telepítés menetéről, ami már nem is fedi a jelenlegi verziót se a SAFE, se a MacOS 11.5.1 verzióhoz képest, mert 3 évvel ezelőtti videó. Azóta jelentősen átalakult a MacOS. Írtam nekik, hogy ugyanott vagyok az újratelepítéssel de azóta semmi válasz a support részéről. Remélem a 30 napos próbaidőszakig megoldja a support a problémát, mert jelenleg nincsenek a helyzet magaslatán. Neked hogy sikerült telepítened?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#69976) Zsombe válasza Thusor (#69975) üzenetére


Zsombe
senior tag

Én normál módban telepítettem, nem bűvészkedtem semmit. Hivatalos oldalról letöltöttem és szépen fut, nem dob semmilyen hibát.

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#69977) Thusor válasza Zsombe (#69976) üzenetére


Thusor
őstag

Hivatalos oldalról töltöttem le én is. My F-Secure oldalról. Majd beragadt ebben a fázisban. Support ara hivatkozik, hogy a szükséges engedélyek nem kerültek jóváhagyásra a Security & Privacy/General fül alatt. De akkor ezek szerint neked még ez se kellett? Akkor most már végképp nem értem, hogy mi a gond. Mert a Support szerint ez, de neked meg nem is kellett ilyen lépés ezek szerint. Bá-r, most látom, hogy #69965 hozzászólásban, szintén ugyanerre a hibát említi más is.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#69978) Thusor


Thusor
őstag

F-Secure céghez nem tud valaki egy e-mail elérhetőséget? Honlapjukon ilyet nem találok sehol sem. Próbáltam a chatet is, de ott folyamatosan visszadob, hogy nincs elérhető munkatársuk. Fórumjukon jött valami válasz amit fentebb írtam de nem segített semmit sem. Ott nagyon lassú a supportjuk. Gondoltam hátha e-mailben gördülékenyebb a dolog. De lehet egyszerűbb lenne ha más program után néznék, mert ez már vicc amit csinálnak.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#69979) Pano válasza riki (#69974) üzenetére


Pano
addikt

Tesztekre ennyire ne támaszkodj.

(#69980) Zsombe válasza Thusor (#69977) üzenetére


Zsombe
senior tag

Én csak a teljes lemezhez való hozzáférésre adtam engedélyt az F-Secure-nak.

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#69981) Mate válasza Thusor (#69977) üzenetére


Mate
nagyúr

Igen, én is ezzel szívok. Újratelepítettem, utána olvastam stb. de nem jutottam semmire :(

(#69982) Thusor válasza Mate (#69981) üzenetére


Thusor
őstag

Már videót készítettem nekik, fotókkal bizonyítottam hogy nem működik a program és még mindig ott tartanak majd 1 hét után, hogy majd megnézzük ha találunk egy Mac gépet MacOS 11.5.1-es rendszerrel. Szóval az F-Secure support nincs a helyzet magaslatán.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#69983) Thusor válasza Zsombe (#69980) üzenetére


Thusor
őstag

Érdekes. A support szerint az nem elegendő, és csatoltak a telepítésről egy 3 évvel ezelőtti videót, amiben szintén nincs semmilyen engedélyezés :D

F-Secure saját supportja nem tudja hogy kellene működnie a telepítőnek.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#69984) al-ma válasza Thusor (#69954) üzenetére


al-ma
csendes tag

Szia! Bitdefender TS-t használok, M1-n, a frissített verzió már teljesen támogatja az M1 proccit.

(#69985) Thusor válasza al-ma (#69984) üzenetére


Thusor
őstag

Köszönöm. Ki fogom próbálni, hátha az jobban bejön.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#69986) Mate válasza Thusor (#69983) üzenetére


Mate
nagyúr

Be tudod linkelni a videót? Kíváncsi vagyok, hogy mit küldtek.

(#69987) Thusor válasza Mate (#69986) üzenetére


Thusor
őstag

[Ezt] a videót küldték el. Ami alapján fel kellene tenni MacOS-re a SAFE-t. Arra hivatkozik a support, hogy Security & Privacy/General fül alatt engedélyezni kellett volna a SAFE bővítményét. Ugyanakkor ilyet soha nem is kért telepítéskor, ahogy a videóban sem látszik ilyen. Most képekkel és videóval igazoltam nekik, hogy nekem ilyet nem kér és továbbra is rossz a program. Most gondolkodási időt kértek, hogy szerezzenek egy MacOS 11.5.1-el rendelkező gépet a teszthez.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#69988) Thusor válasza Mate (#69986) üzenetére


Thusor
őstag

F-Secure support megerősítette, hogy a legutolsó 11.5.1-es frissítés kinyiffantotta a SAFE telepítésének lehetőségét. Jövő hétre ígértek egy javított telepítőt. Utána elméletileg menni fog a telepítés.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#69989) Szellem. válasza Thusor (#69988) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Na, akkor még sem olyan béna cég. A lényeg, hogy elismerték a problémát, és segítenek megoldani.
Ez más cég esetében lehet hosszabb idő és jóval körülményesebb! Tapasztalatból írom! :R

(#69990) Thusor válasza Szellem. (#69989) üzenetére


Thusor
őstag

Nem az volt eddig se a probléma velük, hogy béna cég. Hanem hogy nehéz velük kapcsolatba lépni. Értem ez alatt a szakmai supportot. Chat nincs, mert gyakorlatilag mindig kidob, hogy nincs elérhető munkatársuk. E-mail cím nem létezik, legalábbis a honlapjukon ilyen nincs. Csak a fórum működik, vagy lehet telefon is de most Németországba vagy Finnországba nem sok kedvem lett volna telefonálni. Fórumon 1 hét után sikerült velük megértetni, hogy nem én vagyok a béna, hanem a MacOS a 11.5.1 frissítéssel változtatott a biztonsági protokollján így a SAFE telepítője nem települ megfelelően. De végül a videó és a képek amit csatoltam nekik az segített, hogy megértsék a probléma forrását. Mert sajnos a legelején az általános copy-paste szövegeket írta a support. Szóval összességében tényleg gyorsak voltak, már ha a jövő hétre tényleg javítják a hibát, mert addig sajnos a SAFE nem működik, hacsak nem elég valakinek a 2020 szeptember 7-ei vírusfrissítéssel működő programjuk.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#69991) riki


riki
senior tag

A VB. tesztjén mennyi új név szerepel ? És hozzák az elvárhatót. [link]

(#69992) Xelo válasza riki (#69991) üzenetére


Xelo
addikt

vicc az egész vb. írtam már hogy dolgoztam annak a cégnek aki a totalav/scanguard/pcprotect triót "gyártja", és bár nem oszthatok meg túl sok mindent, az információim tudatában akkor se telepíteném ezeket ha fizetnének érte. ebből kiindulva el tudom képzelni mennyire f@szák ezek az új programok. :U :D

(#69993) Szellem. válasza riki (#69991) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ezek mind fizettek azért, hogy "díjat" nyerhessenek. Szánalom, meg az is aki a VB tesztjeivel dicsekszik.

(#69994) Szellem. válasza Xelo (#69992) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Jó fasza kis termékek. :) Lehet, hogy vannak gondok egy KIS-el, de el nem cserélném bármelyik nagy nevű gyártót egy noném feltörekvő kínai csodára. Amúgy is nem komálom a kínai cuccokat, meg a kínai mentalitást.

(#69995) Cs1csó válasza riki (#69991) üzenetére


Cs1csó
félisten

Micsoda termék nevek :DDD

Amúgy egyszerű, a bevált, ismert, évtizedek óta létező cégek terméket kell preferálni pl.: Kaspersky, Avast, Norton, ESET, Bitdefender, F-Secure, G-DATA

(#69996) #73959936 válasza Cs1csó (#69995) üzenetére


#73959936
törölt tag

Azért no-no. Van közte olyan is, ami naprakész :D

Status last updated on
February 27, 2021

(#69997) Mikulashe


Mikulashe
csendes tag

JÓ KIS ZSAROLÓ VÍRUST KAPTAM BE ! / tanulságképp osztom meg veletek/
Csak windows defender - (WD) - van a gépen - jogtiszta win10 x64 - folyamatosan frissít.

Egy normál google kereséssel kép összehasonlító progot kerestem, és a találatok közt, talán az ötödik helyen találtam egy oldalt, ami tök normálisnak látszott, leszedtem róla a progot.
A WD nem szólt semmit.
Installáltam - a WD hallgatott.
Install kezdés normális volt, kérdés, válasz, majd a telepítés során, úgy fél perc múlva villogni kezdett minden ablak, de csak egy pillanatra.
Nem állítottam le.
Fél perc múlva megint és ekkor már nem állt le.
Laptop, ezért a kikapcs gomb hosszan és leállítottam.

A gépet újraindítva láttam, hogy minden képfile pdf doc excel átnevezve és a tartalma bekódolva - mind a három partíción.

Nem tudott ártani, mert külső wincsire - ami nincs bekapcsolva állandóan -, egy jó kis backup proggal rendszeresen mentek minden fontosat - tehát adatot nem vesztettem.
Csak az időm rabolta. Merthogy töröltem a fertőzött wincsit - sajna magát a letöltött progot is, pedig azt el kellet volna mentenem, és a weblap cime is elveszett.

De a zsarolás szövege - ami egy txt file ban mellékelve volt megvan. Ide másolom:
"
ATTENTION!
Don't worry, you can return all your files!
All your files like pictures, databases,
documents and other important are encrypted with strongest
encryption and unique key.The only method of recovering files is
to purchase decrypt tool and unique key for you.
This software will decrypt all your encrypted files.
What guarantees you have?
You can send one of your encrypted file from your PC and we decrypt it for free.
But we can decrypt only 1 file for free.
File must not contain valuable information.
You can get and look video overview decrypt tool:
https://we.tl/t-67ue5AWKVu
Price of private key and decrypt software is $980.
Discount 50% available if you contact us first 72 hours, that's price
for you is $490.
Please note that you'll never restore your data without payment.
Check your e-mail "Spam" or "Junk" folder if you don't get answer
more than 6 hours.
To get this software you need write on our e-mail:
helpmanager@mail.ch
Reserve e-mail address to contact us:
restoremanager@airmail.cc
Your personal ID:
0251riuyfghIDf0Sw5ysfjquDQnZY1AzBnbFjAwyh5S9IoPoQUj
"

A törölt wincsit is helyreállítottam 20 perc alatt, merthogy van egy DiscCopy-másolatom a teljes winyóról mindhárom partíció.

/Ukrán kommandósokat keresek a jelenség végleges elhárítására/ :B

[ Szerkesztve ]

(#69998) Pano válasza Mikulashe (#69997) üzenetére


Pano
addikt

Jól csináltad.
Sajnos ez ellen a mocsok ellen csak a backup véd rendesen.

(#69999) junior11 válasza Mikulashe (#69997) üzenetére


junior11
veterán

Szia, milyen böngészőn keresztül töltötted le, és be volt kapcsolva valamint konfigurálva a védett mappák a Defenderben? 🤔 Köszi.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#70000) morfondőr válasza Mikulashe (#69997) üzenetére


morfondőr
őstag

NOOA VIRUS (.nooa FILE) RANSOMWARE — FIX & DECRYPT DATA
Ugyanaz az üzenet, szóval ez lehetett a bűnös

[ Szerkesztve ]

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.