Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38001) blattida válasza bobalazs (#38000) üzenetére


blattida
nagyúr

Kerüld az ilyen szofisztikált kinyilatkoztatásokat, mert bár érthető a felháborodásod, de ez egy szakmai topik lenne, ilyen stílus nem ide való. :((

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38002) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

(#38003) Kékes525 válasza dqdb (#37998) üzenetére


Kékes525
félisten

Sajnos ezeket a file-okat nem lehet törölni, mint ahogy a kép is mutatja. :(

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#38004) Dévacsen válasza huskydog17 (#37999) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Csak hogy legyen itt ellen péda is,20 másodperc alatt használatra kész a notim,és még a rendszerindításkori rootkit keresés is be van kapcsolva,a program használata,jelenléte érezhetetelen a gépemen,minden beállítás maxon van,egyedül a böngésző kiegészítő nincs felrakva,mert láttam már ahogy a nélkül is ugrik a web védelme,viszont a böngésző kiegészítővel kicsit lasabban töltődnek az oldalak,ezért ezt kihagyom,ha tesztelem az avastot,ami egy kiválló program,bármikor ezt ajánlom inkább mint egy ázsiai programot.Acer 511-Win 8.1x64.a gép amin most van. Processzorba nem nagyon piszkál,0,1-02 és ramból 30 körül kér,így nagy hirtelen ennyi jutott eszembe.Ha számít ez valakinek a legutóbbi Pc Mag os teszteken az AVG free,az Avast free,és a Panda fee 2016 os verzióik kiválló eredményt értek el.Megfelelő beállításokal bármelyik elég egy érett felhasználónak. :)

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#38005) daimonion válasza riki (#37995) üzenetére


daimonion
senior tag

(#37972) daimonion válasza undercover (#37967) üzenetére ÚjVálaszPrivát2015-11-11 20:55:20
daimonion
(fanatikus tag)

(B)Más dolog..Mikor cserélték le a Tencent Pc managerbe az Avira motort Bitdefenderre ?(/B)

3 nappal ezelött ezt kérdeztem Én is :K

[ Szerkesztve ]

(#38006) daimonion válasza ƵøŁĭ (#38002) üzenetére


daimonion
senior tag

EMBEREK !
Hova jut a világ ?
Windows 7 alatt 95,7 % on az Ms ócska hitvány rossz semmirekellő ingyenes cucca ?
nem lesz ebből gond a gyártók részéről ?,Már a McAffe Vipre Lavasoft és a Quick Heal sem hozza a szintjüket a real world protection teszten..na jó a QH hozza pont 95,7 % ot..Mi lesz pl 6 hónap múlva ha mondjuk eléri a közel 100 % ot ?

[ Szerkesztve ]

(#38007) riki válasza daimonion (#38005) üzenetére


riki
senior tag

Szia.
Nekem tegnap frissült a háttérben ,és már a gömben is a nagy B betű virít. Most ver számot nem tudok neked írni mert másik gépről írok ,de ha kell este megírom.

(#38008) huskydog17 válasza Dévacsen (#38004) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Nálad Windows 8.1
Nálam Windows 7
Mystery Solved. :)

A vírusirtók új verzióit Windows 8.1, illetve most már Windows 10-re optimalizálják, a Windows 7-et pedig lesz*rják. Ez az Avast esetében jól látszik. Szerencsére a Quihoo és az ESET még tisztességesen képes megírni a terméküket Win7-re is, így én inkább az ő termékeit használom.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#38009) blattida válasza daimonion (#38006) üzenetére


blattida
nagyúr

Persze, hogy van javulása, de ez egyfelől a mintákkal, másfelől az avc-nek köszönhető. Más tesztoldalakon és az életben nem látszik az mse/defender javulása...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38010) Dévacsen válasza huskydog17 (#38008) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Roppant gyanús eset,mivel a nagyobbik gépen Win 7 x64 en a fentebb leírt beállításokkal tökéletesen fut szintén a program. :)

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#38011) huskydog17 válasza Dévacsen (#38010) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Akkor biztosan gyökeresen más a szoftver és hardverkörnyezet. Mindegy az én Core i3-mas notim valamiért csúnyán összeveszett vele, se időm, se kedvem nincs kideríteni, hogy miért, főleg, hogy van normálisan működő alternatíva. :)

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#38012) Cs1csó válasza huskydog17 (#38008) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv, ezt cáfolnám, egy több mint 7 éves notebookon amit még anno xp/vista driverekkel árultak és win 7-el használom - használtam. Simán zökkenőmentesen működik az AVAST FREE 2016-os verziója, ahogy a féléves erős asztali gépemen is simán megy igaz ott win 10-el.

(#38013) huskydog17 válasza Cs1csó (#38012) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Mit cáfolsz? hogy más a hardver és szoftver környezet? ezt biztos nem tudod cáfolni, mert biztosan igaz. :D

Ahogy az korábban mondtam, az eltérő hardver és szoftver környezet miatt millió és millió oka lehet az eltérő viselkedésnek. Nálam kék halált dobott az 5 éve teljesen stabil rendszeremen (ezt is csak az első eltávolítási kísérletnél), nálad nem okozott hibát. Ahány féle konfiguráció annyiféle tapasztalat.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#38014) Cs1csó válasza huskydog17 (#38013) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv, én ezt az erős általánosításodat CÁFOLOM:

A vírusirtók új verzióit Windows 8.1, illetve most már Windows 10-re optimalizálják, a Windows 7-et pedig lesz*rják. Ez az Avast esetében jól látszik.

ERRE hoztam fel példának a 2007 nyárán megjelent és 2008 tavaszán xp/vista támogatással vásárolt notebookomat melyen 2009 óta win 7 fut és jelenleg AVAST FREE 2016-os verzióval is szépen működik.

[ Szerkesztve ]

(#38015) Feri1977 válasza huskydog17 (#37999) üzenetére


Feri1977
senior tag

Nem tudom mit görcsölsz, és miért kell itt az avast-ról a hisztériát kelteni, kb. 6 éve használom maximális megelégedéssel, soha semelyik gépemen, sőt, ügyfeleim gépén se lassított be semmit, és csendben háttérben végezte a dolgát, én imádom!

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#38016) daimonion válasza blattida (#38009) üzenetére


daimonion
senior tag

Feljönnek majd mint a talajvíz. Majd meglátjátok az MS bekeményít aztán majd lesz pislogás . ;]
Egy klasszkust idézve
" Jó helyen van az a kocsi fiam. Csak Te vagy rossz helyen "
:P

Riki

Nálam most ez a verzió van fennt

(#38017) riki válasza daimonion (#38016) üzenetére


riki
senior tag

Szint úgy./Bitdefender motorral/ :R

(#38018) dqdb válasza Feri1977 (#38015) üzenetére


dqdb
nagyúr

A negatív tapasztalat leírása mióta számít görcsölésnek és hisztériakeltésnek? :U

Nincsen hibátlan szoftver, egy olyan komplex, a rendszerbe tucatnyi helyen beépülő darab, mint egy vírusirtó, főleg nem lehet hibátlan, és igenis vannak olyan szoftveres-hardveres konfigurációk, ahol problémát okozhat, és ezen topiknak az ajánlás mellett pont a problémás és kérdéses esetek megvitatása az egyik célja.

Szidtam itt eleget a Kasperskyt a hibáiért, holott közben ajánlom, ha valakinél problémamentes a működése (erre szolgál a trial időszak), szidtam itt az F-Secure-t egy olyan hiba miatt, amelyik az átlagfelhasználók 99,9%-át nem érinti, ezért közben ajánlom is, mint jó védelmet (holott nálam elbukott a trial időszakban), és szidtam itt én is régebben az Avastot emiatt, amit úgy néz ki, talán 2 év elteltével sikerült megoldaniuk, valamint a DeepScreen se kevés kellemetlenséget és felesleges gépújraindítást okozott fejlesztés közben (nálam szintén elbukott a trial időszakban).

Nincsen tökéletes vírusirtó. A mostani vírusirtóm sem az, mert attól, hogy nálam minden szép és jó, még nem veszem fel a rózsaszín napellenzős szemüveget, és bizonygatom, hogy márpedig én a létező legjobb megoldást használom, ami egyszerűen tökéletes, és aki mást állít, az görcsöl és hisztériát kelt, mert tudom, hogy másnak attól még lehet és van vele problémája.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#38019) riki


riki
senior tag

Az ,hogy a Kínai cégek /pld. Tercent / nagyon megerősödtek ,nem a véletlen műve.[link]

(#38020) bobalazs válasza Feri1977 (#38015) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Elfelejtettem megemlíteni, hogy más gépén is láttam avastot, tele spywarrel, csontig volt lassúlva a rendszer.
Lehet maflán fogalmaztam, de ezért látom a fenyités is járt.
Szóval, én sem nyulnék hozzá, bottal sem.

(#38021) huskydog17 válasza Feri1977 (#38015) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Ki hisztériázik? Én csak leírtam a tapasztalatomat a legújabb ingyenes Avast-tal kapcsolatban. Én is sok évig használtam elégedetten és engem is nagyon meglepett, hogy a több éve teljesen stabil rendszeremet egy kék halállal hazavágta úgy, hogy csak visszaállítási pont segített. Egyáltalán nem görcsölök rajta, csak csalódott voltam. Visszaraktam a 360 TSE-t és újra normálisan működik a gépem.

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#38022) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Ingyenes termékek évzáró tesztje hamarosan elérhető lesz .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#38023) savior válasza ƵøŁĭ (#38022) üzenetére


savior
őstag

Tök jó, hogy csinálod a teszteket!

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#38025) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Ingyenes termékek évzáró tesztje !

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#38026) Dorian


Dorian
félisten

Sziasztok!
Nem tudom teljesen ide tartozik-e a kérdésem, de majd kiderül:
Új Win 10 -nél korábban Kaspersky-thasználtam, most Eset Smart Sec. 8-at. Probléma az, hogy a weboldalakon (pl. itt a PH-n is) állandóan felugrálnak mindenféle ablakok, rögtön bezárni nem is lehet, mert visszaszámol, stb. Korában ez nem jeletkezett, de gondolom nem kell mondani, mennyire idegesítő.
Eset progi ilyen és kész, vagy van vmi beállítás, amit be kéne pipálni? Ha ez utóbbi, akkor nem fogja a rendszert lassítani?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#38027) Kékes525 válasza Dorian (#38026) üzenetére


Kékes525
félisten

A böngészőben tiltanod kell a felugró ablakokat. Más site-ok esetében célszerű reklámblokkolót is használni, a PH is lehet, de az etikátlan.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#38028) Dorian válasza Kékes525 (#38027) üzenetére


Dorian
félisten

Tiltva van a felugróablak a Mozillában és Adblockplus + popup addon is fel van téve a böngészőhöz.
Mégis ez van..

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#38029) Mikulásbá válasza Dorian (#38028) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Futtass egy AdwCleanert.

(#38030) Kékes525 válasza Dorian (#38028) üzenetére


Kékes525
félisten

Ha az AdwCleaner nem használ, akkor szerintem érdemes kipróbálni a Ghosteryt és/vagy az uBlock Origint. Én ezeket használom és nálam nincs semmi felugró ablak. Persze ezek és így az Adblockplus hatékonysága is nagyon függ attól, hogy milyen adatbázisokkal használod. A javaslatokat erre megkapod a Firefox topikban.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#38031) csaba1203 válasza ƵøŁĭ (#38025) üzenetére


csaba1203
addikt

Alapbeállításon tesztelted őket vagy a több motort használóknál minden be volt kapcsolva?

(#38032) netpeti98 válasza csaba1203 (#38031) üzenetére


netpeti98
addikt

A táblázat alján írja a beállításokat.

(#38033) kenyér78


kenyér78
újonc

Sziasztok!

Nem vagyok egy programozó matematikus , ezért is szeretnék segítséget kérni Tőletek.
Fel lett telepítve Nekem a Win 8.1. AVG vírusirtót tettek fel hozzá , de én nem szeretem, letöröltem, és feltettem az Avastot.
A vezérlőpult-Programok és szolgáltatások-ban viszont találtam két olyan nevű progit, hogy:
Visual Studio 2012x64 Redistribultables
Visual Studio 2012x86 Redistribultables
Közzétevő mind a két proginál az AVG Technologies.
Ezek maradványok és törölhetőek, vagy hagyjam őket fent?

Köszönöm a segítséget

(#38034) Dévacsen válasza kenyér78 (#38033) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Szia,nyugodtan törölheted. :)

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#38035) riki válasza ƵøŁĭ (#38025) üzenetére


riki
senior tag

Köszi,ismét a tesztet.Külön köszönet ,hogy a Tercent is bekerült a ringbe.Csak egy kérdésem lenne. Melyik motorral tesztelted ? :R

(#38036) Cs1csó válasza ƵøŁĭ (#38025) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv LiLxWaYnEx ! Az ismeretlen mintákat csont nélkül engedték futtatni a kergetők, vagy jeleztek a felhasználónak, hogy nem ismeri és döntésre vár?

(#38037) ƵøŁĭ válasza riki (#38035) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Bitdefender .

(#38036) csicso82

Üdv!

Szignatúra tesztben nincsenek futtatva a minták .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#38038) gjo válasza ƵøŁĭ (#38025) üzenetére


gjo
tag

Avastnál a megerősített üzemmód agresszívre volt állítva? Így is hagyta lefutni?

(#38039) Cs1csó válasza ƵøŁĭ (#38037) üzenetére


Cs1csó
félisten

Tényleg! Ennyi motorral nem csoda, hogy jól szerepelt a qihoo

(#38040) ƵøŁĭ válasza gjo (#38038) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Nem. Előzetes elemzésre (karakterkód ,hírnév (cloud)-ra) nincs szükség hiszen csak szignatúra teszt .

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#38041) Cs1csó válasza ƵøŁĭ (#38040) üzenetére


Cs1csó
félisten

Gondolom emiatt lett a COMODO eredménye is kárcsúúbb, hisz inkább a viselkedéselemzésre építenek

(#38042) blattida válasza ƵøŁĭ (#38025) üzenetére


blattida
nagyúr

Engem csak az mbam eredménye lep meg egy kicsit, de, mivel nem ismerem a tesztcsomag konkrét összetételét, ezért lehet, hogy annak alapján meg egyáltalán nem meglepő...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38043) pereces


pereces
tag

működik még ez a bitdefender nevű cég vagy csődbe mentek?
pár napja megvettem a a v3 store-ból a 3 pc licenszet de csak egy gépet enged aktiválni.
Írtam a szuportnak egy ticketet de semmi válasz napok óta :F
kasperskinél nem volt ilyen bonyolult a több gépes reg. vagy ez valami új rendszer és nincs bejáratva még?

(#38044) Narxis válasza pereces (#38043) üzenetére


Narxis
nagyúr

1 hetet nyugodtan várhatsz, az Bitdefender support-nál kb. 1 napot jelent. Katasztrofális a support, legalábbis amikor így konkrét segítség kell.

Thanos was right.

(#38045) mustardo válasza pereces (#38043) üzenetére


mustardo
csendes tag

Hétvégének hívják a szót amit keresel

(#38046) blattida válasza mustardo (#38045) üzenetére


blattida
nagyúr

Mondjuk ilyen területen igazándiból nincs hétvége és szünnap, de ha már a kedves román szomszédaink nem végeznek hétvégén supportot, akkor legalább érkezzen egy automatikus válasz, hogy oké, fogadtuk a levelet és hétfőn érdemben válaszolunk és addig is elnézést kérünk!
Normálisabb helyeken ez így megy.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38047) dqdb válasza mustardo (#38045) üzenetére


dqdb
nagyúr

Szerintem ez az a terület, ahol a 24/7 messze nem irreális elvárás. Ha az iparágban másoknak megy, nekik is illene.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#38048) mustardo válasza blattida (#38046) üzenetére


mustardo
csendes tag

Tévedés, szinte az összes cég szünetet tart az otthoni felhasználói supportból hétvégén, még a Paypal is csökkentett supportot ad hétvégére a privát ügyfeleknek (Ami azt jelenti, hogy zároláson kívül nem nagyon csinálnak semmit).

Kaspersky: Monday to Friday, 8:00 - 17:30
Panda: Monday-Friday 12:00-20:00
Eset: Mon - Fri :30am - 6:30pm

[ Szerkesztve ]

(#38049) Kékes525 válasza ƵøŁĭ (#38025) üzenetére


Kékes525
félisten

Ennyire jó a qihoo, vagy más tulajdonságaiban nem jeleskedik ennyire?

Másrészt tényleg meglepő a MBAM eredménye, többet vártam volna tőle.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#38050) Narxis válasza mustardo (#38048) üzenetére


Narxis
nagyúr

Vasárnap írta, hogy pár napja küldte el amiből én arra következtettem, hogy nem péntek este vagy azután. Nem kell aggódni, híresen lassú a BD support, függetlenül attól, hogy milyen nap van.

Thanos was right.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.