Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70351) Szellem. válasza ƵøŁĭ (#70350) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Nagyon frankó! Tetszik, hogy odafigyelnek a felhasználók észrevételeire. Ilyen egy igazi felhasználóbarát cég! :)

(#70352) Xelo válasza ƵøŁĭ (#70350) üzenetére


Xelo
addikt

ideje volt. :K vagy 1 (2?) éve én panaszkodtam itt emiatt, hogy milyen az má' hogy egy av nem védi magát. ha én ki tudom lőni simán a processt egy kártevő is meg tudja tenni. :D gyakorlatilag ez volt az egyetlen dolog ami miatt nem éreztem biztonságosnak az fsecuret, így már pöpec.

(#70353) Semplar válasza ƵøŁĭ (#70350) üzenetére


Semplar
őstag

Kasperskyhez képest gondolom több a fals+, amúgy kipróbálnám.

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#70354) Cs1csó válasza Semplar (#70353) üzenetére


Cs1csó
félisten

Valamennyivel, de a sallangmentesség, a gyorsaság akár még a javára is billentheti a mérleg nyelvét, főleg egy már "kiégett" biztonsági termékekkel foglalkozó személynek.

(#70355) Szellem. válasza Semplar (#70353) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Azt kell mondjam, hogy amióta használom az F-Secure-t én nem találkoztam fals riasztással. Sokat változott a 18-al. A Kasperskyvel viszont már futottam bele és itt a topikban jelezték, hogy volt, hogy tévesen ugrott weboldalra.
Az F-Secure ügyfélszolgálata példás. Ha van fals és bejelenti az ember hamar reagálnak és megoldják.
Ahogy Cs1csó mondta a gyorsasága és a sallangmentessége meg nem gyengíti a védelmi képességét. A DeepGuard és a Cloud AV része nagyon erős!!!

(#70356) Synaptic válasza Szellem. (#70355) üzenetére


Synaptic
senior tag

Azért nem ennyire rózsás a helyzet fals riasztások terén.
Pl az egerem drivere Trust gtx 166 [link] szerinte vírusos.
Asus Xonar DXG drivere [link] vírusos .

"És" ezekbe csak egy mezei Win10 újra telepítés során futottam bele.

[ Szerkesztve ]

Ryzen-7-3800x/Asrock x570SteelLegend/Asrock-PhantomGaming-6800Xt

(#70357) tyan válasza Synaptic (#70356) üzenetére


tyan
senior tag

Érdemes a falsokat bejelenteni az F-Secure-nál, gyorsan javítják a hibát.

(#70358) Semplar


Semplar
őstag

Köszi, jelentkeztem náluk.

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#70359) Szellem. válasza Synaptic (#70356) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Az egyik fájlt tisztának jelzi még futtatáskor is, a másikban meg PUA-t vél felfedezni, amit meg nem tudok ellenőrizni, mert nem tudom, hogy a Trust tett e be a telepítőbe valamilyen kéretlen alkalmazást!

Nem azt mondtam, hogy nincs téves riasztása, hanem azt írtam, hogy nálam eddig nem fordult elő és a Kasperskyvel összehasonlítva, a Kaspersky esetén is volt téves pozitívom!
Ettől függetlenül be kell nekik jelenteni. Orvosolják!
Nincs olyan termék aminél nem fordulhat elő téves riasztás, mégha a tesztoldalak ezt sugallják.

[ Szerkesztve ]

(#70360) Szellem.


Szellem.
Topikgazda

Azért ez az automatikus Gaming Mode nem sikerült valami jól az F-Securenál.
Malwaretipsen is van rá panasz, plusz ma mentem a Battlefield 2042-vel és hiába a teljes képernyős mód, nem érzékelte:

(#70361) Pano válasza Szellem. (#70360) üzenetére


Pano
addikt

Én is feltettem az F-Secure-t, mert kíváncsi voltam, hogy ez az egyedi problémám vele él-e még. Nem akarom elkiabálni, de úgy néz ki, hogy a 18.1-gyel ez is javításra került, mert eddig nem halt el a routerem.

(#70362) Semplar válasza Szellem. (#70360) üzenetére


Semplar
őstag

Azt én nem használom, szeretek minden értesítést megkapni azonnal. :)
Feltettem és karanténozta a defender controllt, nem volt egyszerű visszaállítani, mert „Engedélyezés" -re is azt dobta, hogy teljes karanténozás előtt újra kell indítani a gépet. :DDD
Aztán végül újraindítottam és utána már engedte visszaállítani.
Nagy piros pont a teljes magyar súgó!

[ Szerkesztve ]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#70363) Szellem. válasza Semplar (#70362) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

A Gaming mode játék közben tilt le mindent! Sok víruskereső játék közben is végez feladatokat, amíg feleslegesen fogják a processzor erőforrásait. Gaming esetén meg kell a maximális fps. Ha játszottál pl. a KAV esetén kikapcsolt gaming modeal akkor észrevehető a különbség, főleg amikor frissít. Én kipróbáltam. Durva.

(#70364) Semplar válasza Szellem. (#70363) üzenetére


Semplar
őstag

Igen. Én csak offline játszom. :)

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#70365) Semplar válasza Semplar (#70364) üzenetére


Semplar
őstag

Végül leszedtem, mert böngészős játéknál 24% -on tekert néha, viszont a DefenderUI bevállt. :R Mindent blokkolásra kell állítani és nem karanténoz, hanem kérdez. Egyelőre a legerősebb Agresszív profilt használom, de szerintem visszaveszem és majd friss Win10 telepítés után használom fullon megint, szépen kezdetektől belakva a gépet. :)

[ Szerkesztve ]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#70366) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

Sziasztok!
Otthoni, mindennapi felhasználás mellé szeretnék vásárolni teljes körű védelmet.
Tudnátok ajánlani valamit? Korábban BitDefendert használtam, de az valahogy nem jött be és miután lejárt az előfizetés nem hosszabbítottam meg. Most ahelyett keresek valamit.

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#70367) Cs1csó válasza Ra's al Ghul (#70366) üzenetére


Cs1csó
félisten

Eset, Kaspersky. Mindenképpen próbával kezdj.

(#70368) #09179072 válasza Ra's al Ghul (#70366) üzenetére


#09179072
törölt tag

Szia!
Az otthoni, mindennapi felhasználás alatt mit értünk? Nekem speciel teljesen természetesen, mindennapi használat mellett az orosz oldalakon való barangolás. Azt szintén meg kell jegyezni, hogy egy víruskereső program nem fog megvédeni a felhasználói butaságoktól. Az internet tudatos használata és a felhasználó körültekintő hozzáállása sokkal több védelmet nyújt. Pl. nem mindegy milyen operációs rendszert használunk, milyen böngészőt milyen beállításokkal, kiegészítőkkel milyen környezetben. Ha csak arra keresünk szoftvert, hogy nyugodtan alhassunk, akkor ESET, F-Secure, Norton, Kaspersky termékekkel érdemes próbálkozni, ahogy Cs1csó kolléga is írta, először próbaverzióval kezdj. Érdemes kipróbálni párat, hogy végül eldönthesd melyikre csengetsz ki pénzt.

(#70369) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

Hali!

Nagyon régen (10+ éve), a Norton nagyon fogta a rendszert.
Ez ma mennyire igaz/hamis?

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#70370) Cs1csó válasza Ra's al Ghul (#70369) üzenetére


Cs1csó
félisten

Huh, 10 év, iszonyat sok, KI KELL próbálni!

(#70371) #09179072 válasza Ra's al Ghul (#70369) üzenetére


#09179072
törölt tag

Nekem ilyen tapasztalataim nincsenek a Nortonnal. Anno elég sokat használtam, nem éppen a legacélosabb gépeken (Core 2 DUO E7400 + 2 GB RAM, meg egy i3-350M + 3 GB RAM-al ellátott laptop) de nem tapasztaltam ilyesmit. Gondolok itt a 2010-11-12-13-14-es verziókra. Volt itt Internet Security és 360 féle verzió is. Ezekben az években használtam a Nortont. De a 30 napos verziók pont arra vannak, hogy kipróbáld. Hogy éppenpont ebben a szent pillanatban a legújabb verzió hogyan zabálja az erőforrást.. még hír szintjén se hallottam ilyesmiről. Ami jobban aggasztott engem az a téves riasztások száma és a manuálisan indított keresések eredménye. Há' nem volt kielégítő, de abban a környezetben amiben használtam, éppen megfelelő volt, mert a proaktív védelme viszont rendben volt, a szoftver nagyrészt bugmentes volt és nagyon barátságosan kezelhető, és rengeteg lehetőség volt a beállításokban.

[ Szerkesztve ]

(#70372) Semplar


Semplar
őstag

WoodooShield 6.62 -t is felraktam, érdemes használni?

[ Szerkesztve ]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#70373) Szellem. válasza Semplar (#70372) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Jó védelem, de majd érdemes figyelni a téves riasztásokra. Néztél róla teszteket, videókat?
Amúgy gépet mennyire fogja?

(#70374) Semplar válasza Szellem. (#70373) üzenetére


Semplar
őstag

Igen néztem ami az oldalukon van videókat. 3000 -ből 7 kértevő csúszott át.
A gépet nem fogja semennyire. Most a Kodi.exe -t fogta meg aláírás híján, de szerintem téves, vagy már tudja, hogy pár napja kijött az új. Most fogom frissíteni, aztán írok.

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#70375) Szellem. válasza Semplar (#70374) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Sok a téves riasztása, mert listás alapú elsősroban.

(#70376) sb válasza Cs1csó (#69226) üzenetére


sb
veterán

Sziasztok!

Kissé megkésve de visszatértem és köszönöm az akkori választ is. :)
Visszaolvastam azt utolsó pár oldalt is, hogy legyen némi friss infóm és felvegyem a fonalat.

Az alapkérdés továbbra is az lenne, hogy fizetős védelmek tudnak-e extrát az Avasttal szemben. Vagy akár annak fizetős változata vmi plusz védelmet (nem néztem végig de mindenféle extra van benne).
És úgy általában kérdezném, hogy az Avasttal mi a gond, a teszt alapján elég jól véd és a topicból sem derült ki miért nem ajánlott.
F-Secure most a leginkább ajánlott azt látom, ki is próbáltam, de az önvédelem hiánya szerintem nagyon necces. Ha most az új verzióval valóban behozzák akkor az szuper lenne.

A fentiekre, csak röviden:
- Backupom van, inkrementális, 2 naponta. Házon belül két gépre (a használt desktop ill. a "NAS" PC-re) átszinkronizálva a mentéseket. (adat+OS, utóbbi csak azért mert sok felesleges reinstalltól óvott már meg).
- Adatok, főleg képek, videók cloudba is mennek: Onedrive.
- Raid mirrort akartam a NAS-ba de a zsarolóvírus után úgy döntöttem elég az sw-s, időzített szinkronizálás két gép 2-3 db HDD-je között. Ill. a Onedriveba sincs azóta automatikus szinkron beállítva. Bár a fizetősben van vmi zsarolóvírus elleni verziózási védelem.
- Win tűzfal van de nem állítgatom aktívan.
- MBAM: Önálló védelemre én sem tartom alkalmasnak de több mindent (mást) kijelez a tapasztalatom alapján mint akár az Avast akár anno az Eset nálam. Realtime nálam, licenszelt de csak azért mert vmi 4-5USD-ért sikerült kuponnal megvenni kb. 5 évre. :D
Viszont az biztos, hogy a gépet jobban fogja, 1-2 verzióba bele tudnak rontani érezhetően bugokkal is néha és most megnézve k* sokat írja az SSD-t. Lehet, hogy ki lesz lőve.

F-Secure-ra visszatérve. Ha van/lesz önvédelem akkor lehet, hogy teszek egy próbát.
A fenti ingyenes licenszek nulláról is működnek (a próbám már rég lejárt) vagy csak meglévő, aktív accountról? Találtam most elég olcsón egyébként 7 eszköz/15 hónap-ra, ráadásul a Total-t (MS 365 mellé kb. 10k)... ha az új feature-rel beválna és csak erre mennek az ingyenes kódok akkor az is vállalható.

Köszi!

(#70377) Semplar válasza Szellem. (#70375) üzenetére


Semplar
őstag

Igen. Az új kodi sem tetszett neki, szintén aláírás hiány. Tévesnek beállítottam és az agresszívre állított defender ellenére is szó nélkül szépen települt/működik. Egyelőre fent hagyom, mert ezen kívül csak egy kevéssé ismert TV műsor programra ugrott.
Köszi a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#70378) #09179072 válasza sb (#70376) üzenetére


#09179072
törölt tag

Az F-Secure azért ajánlott, mert a védelmi képességei mellett a szoftver könnyen kezelhető, sallang és bugmentes, illetve a cég hozáállása az ügyfelekhez sem utolsó. Ezen kívül nincs telepakolva túl sok szeméttel a program. Kevés az ilyen...

Av AVAST-ról ezen tulajdonságok többsége nem mondható el... :U

(#70379) Pano válasza #09179072 (#70378) üzenetére


Pano
addikt

Bugmentes szoftver nincs. Soha nem írt még senki olyat. :) Inkább érdemesebb a problémamentesebb vagy élhető jelzőt használni.

(#70380) #09179072 válasza Pano (#70379) üzenetére


#09179072
törölt tag

Valóban. Görög van a falóban. :DD Kimaradt a "nagyrészt" jelző.

(#70381) sb válasza #09179072 (#70378) üzenetére


sb
veterán

Őszintén szólva az Avastban sem zavart eddig semmi.
Ilyen teljesítményjavító és egyéb hülyeségekkel nem szoktam foglalkozni. Ha meg nem nyomkodom magától max néha feljön, hogy vegyem meg, remek ajánlatuk van. :)

Ill. az ingyenesben ugye benne sincs sok minden. Az (auto) programfrissítőt pl. szülők gépén el tudnám viselni de az a fizetős része csak. :)

Alapvetően én is kerülök minden hülyeséget, főleg ha magától szembe jön akkor idegesít, de szerintem ez nincs egy súlycsoportban pl. az F-Secure taskmgr/jobb gomb/end task hiányossággal.

(#70382) Cs1csó válasza sb (#70376) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az alapkérdés továbbra is az lenne, hogy fizetős védelmek tudnak-e extrát az Avasttal szemben. Vagy akár annak fizetős változata vmi plusz védelmet (nem néztem végig de mindenféle extra van benne).


Igazán nincs. A legfontosabb hogy te óvatos, megfontolt legyél, és az adataidról legyen rendszeres külső mentés, a pénzügyeidet kétfaktoros azonosítással intézd.

Ami pénzért pluszban jár jellemzően a support - már ahol és amilyen van - esetleg most két olyan dolog jut az eszembe ami szokott komolyabb extra lenni de ezeket jellemzően máshol is meg lehet vásárolni direkt az adott dologgal foglalkozó cégtől is pl.:
- VPN - ez ha nem adatkorlátos akkor viszonylag megdobja a védelem árát sokszor külön lehet csak venni de ott van a NordVPN vagy hasonló cégek külön megvásárolható terméke.
- valamilyen felhőtárhely is jár a védelemhez, szerintem egy jó kis OFFLINE a fiókban lévő HDD a legegyszerűbb, és legolcsóbb megoldás, és ha veszel egy HDD-t az jellemzően legalább 10 évig bírja.

Ingyenes vonalon továbbra is jó választás az Avast védelem tekintetében bőven elegendő, az külön pozitív, hogy - még - modulárisan telepíthető tehát a sok sallangot nem kell szerintem bőven elég az alap 3 modul: fájlvédelem, viselkedésvédelem, és a webvédelem, ha használsz levelezőklienst - tehát nem csak böngészőset mint pl. gmail - akkor a levelezésvédelmet is lehet telepíteni de ha csak böngészős email-ed van nem szükséges.

Ezen kívül még a Kaspersky Free vagy simán a beépített Defender is jó választás. Ezen kívül más nem annyira ajánlott.

Röviden: NEM attól leszel jobban védve, hogy évente fizetsz a termékért.

(#70383) #09179072 válasza sb (#70381) üzenetére


#09179072
törölt tag

"Ilyen teljesítményjavító és egyéb hülyeségekkel nem szoktam foglalkozni. Ha meg nem nyomkodom magától max néha feljön, hogy vegyem meg, remek ajánlatuk van."

Pont ezekre a hülyeségekre nincs szükség. Ne jöjjön fel, ne figyelmeztessen, ne ajánljon semmit. Azt tegye, amire hivatott, jelen esetben fenyegetés elhárításra, és akkor szóljon, amikor valós probléma van. Én ezt várom el elsősorban.

(#70384) Szellem. válasza sb (#70381) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ha nem ismeri az adott AV a vírust semmilyen megoldással: sem adatbázisból, sem felhőből, sem egyéb proaktív megoldásokkal, akkor tök mindegy, hogy bezárja e valami vagy sem, mert úgy is védtelen a user és az adott kártevő szét fogja fertőzni a user gépét!!!Ettől még nem helyeselem ezt a megoldást, csak sokan nem gondolkodnak mielőtt farkast kiáltanak, hogy szar az F-Secure mert be lehet zárni!

(#70385) ƵøŁĭ válasza Semplar (#70372) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Én nem bohóckodnék vele. Gyakran többet árt mint használ a rengeteg téves riasztással. Áráról meg ne is beszéljünk.

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#70386) Semplar válasza ƵøŁĭ (#70385) üzenetére


Semplar
őstag

Játék telepítésnél megint dobálta, hogy nincs aláírva...
Defender detto.
Ment vissza a Kaspersky Free és jött vele a nyugalom. :R

[ Szerkesztve ]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#70387) sb válasza #09179072 (#70383) üzenetére


sb
veterán

Azért vannak fokozatok. Az, hogy kéthavonta feljön egy saját ajánlat szerintem elfogadható.
A kulcsszavak:
- Kéthavonta. (Pl. egy youtube reklám már nem az a szint amikor 3 percenként az arcodba tol valamit.)
- Saját: Nem más sz*rt reklámoz, hanem azt amit amúgy is használsz. Ez azért elfogadható, ha már ingyen adja a fejlesztő akkor legalább néha vesse fel a lehetőséget a vásárlásra.
- Ajánlat: általában a normál árhoz képest vmi kedvezményt dob fel, tehát még ez is vehető pozitívumnak.

Mondjuk ebben, hogy ritkán találkozom vele lehet, hogy az is benne van amit Cs1csó írt: amit nem volt muszáj és nem kell azt nem raktam fel belőle + a silent módja is korrekt. :)

Továbbra is azt mondom, hogy funkcionális hiányosság sokkal komolyabb lehet mint vmi plusz extra ritkán, de ettől még egyetértünk az elvekben: Ha tele lenne szarral én se használnám. Viszont továbbra is a védelmi szint az elsődleges kérdés számomra, azt hittem azért nem ajánljátok mert azzal is gond van. Ami a 0. pont egy ilyen sw-nél.

@Plag:
Tényleg nem akarom tovább ragozni ezt, de azért ha már felhoztad ez az érv szemet szúrt, hogy nem ismert vírus is ugyanolyan kockázat.
Ha nem ismer egyet úgy, hogy közben milliós adatbázisokkal dolgoznak és napon belül frissülnek, azért az egy másik szint mintha kilövöm a processt és utána gyk. bármi bejöhet, kis túlzással az ezeréve ismert vírus is, vagy mint a többmillió. :)
Ez szerintem nagyon asszimetrikus összehasonlítás.

Olyasmi mint a 2m magas zárt vaskerítés de benne hagyva a kulcsot vs. normál kerítés bezárva, kulcs nélkül.

@Cs1csó
Köszi a részletes infókat megint.
A VPN még jól jönne, bár vannak ingyenesek is de azok erősen korlátosak. A F-Secure Totalban van, majd megnézem akkor mennyit adnak.
A többivel meg igazából nem voltam tisztában mik is a lehetőséget, ezért kérdeztem.
- A tűzfalat már írtad, hogy felesleges a winesen felül.
- A backupok, védelem (ublock, ésszel netezés, 2FA-k) megvannak.
- Cloud is, bár fiókos HDD is van. Nekem is utóbbi volt az első megoldásom de gondoltam ha már megvan a backup, mirror, több hw, abból is offline, akkor már ne hiányozzon a fizikai védelem köv. szintje sem, ha történik valami a lakással.

Amit még láttam, hogy konkrétan léteznek vmi zsarolóvírus elleni védelmek, elkülönített (helyi) tárolók? Nem tudom ezek érnek-e bármit vagy, hogy egyáltalán milyen elven működnek.

Ezt már csak érdekességképp kérdezem. Úgy látom akkor egyelőre nagyrészt maradhat az Avast. Az egyik gépre viszont visszaaktiválom az F-Secure-t további próbaképp és majd meglátom... ha bevált akkor átváltok rá a többi gépen is.

Köszi még egyszer mindenkinek!

(#70388) Szellem. válasza sb (#70387) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Azért nem ennyire árnyalt a dolog ahogy leírtad. Mint írtam, nem értek egyet azzal, hogy egy AV-t be lehet zárni. Viszont az F-Secure mellett annyi az előny, hogy nem marad védtelen a gép, mert azonnal aktiválódik a Defender!!! Ezt többször kipróbáltam. Ha bezárod, ha kikapcsolod a valósidejű védelmét, stb., akkor azonnal aktiválódik a Defender.
Hiába dolgoznak milliós adatbázisból, sajnos sokszor több napig nem ismernek fel cégek kártevőket. Ha visszaolvasod a topikot, látható, hogy bejelentettünk kártevőket és bizony cégek napokig le sem tojták és ugyan úgy nem ismerték fel.
Ettől függetlenül dicséretes, hogy fejlesztenek az F-Secure részéről és foglalkoznak a felhasználókkal. Nagyon erős védelemben az ügyfélszolgálatuk pedig példás. Arról meg nem is beszélek, hogy észrevehetetlen a gépen!
Csak megsúgom finoman, hogy a Kaspersky-t is sikerül bezárnia a Zoli kollégánknak. Szóval 100%-as védelem nincs.

(#70389) Cs1csó válasza sb (#70387) üzenetére


Cs1csó
félisten

VPN:
Nem tudom mennyibe kerül a VPN-es vírusirtó de valószínűleg beépítik a VPN árát tehát ennyi erővel ingyenes mellé is vásárolhatsz az említett NordVPN-t vagy bármi ismertebbet, úgy tudom egy komolyabb havi talán 3k körül van.

Zsarolóvírusok:
Van sok védelem ami rárepült a zsarolóvírusok elleni védelem dologra szerintem ez nem más mint megpróbálják kiszolgálni a felhasználói igényeket (félelmeket)
Egy zsarolóvírus elleni védelem - akár ez a tárolós - sem biztos, hogy 100%-os.
Egy Offline a fiókban lévő HDD szinte 100%-os (egy vízkár, tűzkár stb. ellen ha a gép is sérül amin az alap adatok vannak és ugyanabban a helyiségben van ugye nem véd, ezért nem árt egy Online felhőtárhely) de biztosabb mint egy "dedikált zsarolóvírus elleni védelmi modul"
E mellé érdemes egy ONLINE felhőtárhely.

(#70390) Semplar


Semplar
őstag

Szeret játszani? Akkor önre is vadászik egy vírus

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#70391) #09179072 válasza Semplar (#70390) üzenetére


#09179072
törölt tag

Lefordítom: használj Kaspersky-t, és védve leszel! :DDD Jó.. nem. Ez nagyn negatív volt. Egyébként valahol abszolút logikus célpont a gamer közösség, én ezen nem csodálkozom. :U Az ilyen online platformokon, mint a Uplay, Steam és társai, temérdek adathoz hozzá lehet férni.

[ Szerkesztve ]

(#70392) Xelo válasza #09179072 (#70391) üzenetére


Xelo
addikt

ja hatalmas hír. :DDD bevallom 15 éve tiniként baráti társaságommal ebből volt a pénzünk.. script kiddieként vettük hackfórumokról a "0day fud" perszonalizált steam acc lopót, azt hozzáfűztük populáris programok crackjeihez, aztán töltögettük fel a youtubera a videókat hogy sony vegas for free meg ilyenek. ha valaki letöltötte és futatta a "crackünket" akkor kaptuk emailben a steam fiókjához tartozó emailt jelszót, ami sokszor megegyezett az egyének email címéhez tartozó jelszavával is. akkoriban még steam se volt annyira védve mint manapság.. aztán meg egyéb játékcsalásokkal foglalkozó oldalakon árultuk az ócó steam accountokat. :U mai fejjel már szégyellem a dolgot, csak azért osztom meg hogy szemléltessem mennyire naprakész a hvg.

[ Szerkesztve ]

(#70393) Szellem. válasza #09179072 (#70391) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Nagyon sok kártevő felismerése köthető a nevükhöz. Ebben nagyon jók. Nem hinném, hogy mert találtak valamit, akkor ez arról szólna, hogy vedd meg az ő terméküket. Más cégek esetében is előfordult már ilyen.

(#70394) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Nálam a Dr.Web Cure It kifagy Windows 10 / 11- en .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#70395) #09179072 válasza Szellem. (#70393) üzenetére


#09179072
törölt tag

Ezt én értem, sőt nem is vitatom, hogy elég komoly eredményeket értek/érnek el a keleti elvtársak, de azért bőven van benne egy olyan üzenet, hogy "ha megveszed a mi termékünket, akkor nem lsz bajod".

(#70396) Szellem. válasza #09179072 (#70395) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Mindegyik termék esetében van marketing célzás. Ez egyik esetében sem kerülhető ki.
F-Secure esetében is ott van, hogy a legjobb választás a gaminghez. Ugyan ezt leírja más is.
Én inkább azt vizsgálom ilyenkor, hogy mit ad a usereknek az adott cég. Ha csak a védelmi részt nézzük, akkor az a Kaspersky esetében a legerősebb.
Plusz, annyit finoman leírok, hogy tegnap este csináltam egy bechmark mérést játékok közben és azt kell mondjam minimális az eltérés, de a Kaspersky mellett jobb a teljesítmény. Hajszállal, tehát nem észrevehető, de akár be is tudható mérési hibának. Sem az F-Secure sem a KAV nem okoz system impatcot játék közben.

(#70397) #09179072 válasza Szellem. (#70396) üzenetére


#09179072
törölt tag

Ilyen szempontból nekem az ESET-el és a Bitdefenderrel se volt gondom. Utóbbi esetében inkább a bugos szoftverfelülettel volt gondom. Marketing duma mindenhol van, ezzel egyetértünk, csak nem mindenhol tolják az arcomba olyan szinten, hogy az már a szememet is kiveri. Egy visszafogott de értelmes marketing szöveggel nincs bajom.

(#70398) Semplar válasza #09179072 (#70391) üzenetére


Semplar
őstag

Itt vannak páran akik online játszanak, nem a Kaspersky miatt linkeltem. :)

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#70399) Semplar válasza Szellem. (#70396) üzenetére


Semplar
őstag

KAV nagyon bevált nálam is. :R

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#70400) #09179072 válasza Semplar (#70398) üzenetére


#09179072
törölt tag

Azért.. kitaláltam magamtól is. :)) Én is játszom, bár inkább a single player játékokat preferálom. De tény ami tény, igencsak kedvező célpont a gamer közönség.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.