Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70601) Szellem. válasza -Nomad- (#70600) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Igen, ez röhej. Az egész oldal, meg a rajta lévő betűk is azok. Nem szövegek, hanem betük, mert értelme nem sok van amit leírnak.
Az ilyet be kéne tiltani.

(#70602) -Nomad-


-Nomad-
tag

The future of antivirus, today from only $29 per year [Cylance Smart Antivirus] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#70603) Cs1csó válasza -Nomad- (#70600) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez az oldal nekem valahogy alapban nem szimpatikus. Amúgy az bosszant, hogy szinte mindenütt mindig minden védelmi cég legleglegleg komplexebb termékét ajánlják. A SIMA antivírust szinte már sehol soha.
Ez a "Norton 360" is inkább púp lehet az ember hátán.

(#70604) Pano válasza Cs1csó (#70603) üzenetére


Pano
addikt

Mert a cikkek egy jelentős hányada fizetett promóciós cikk és/vagy teszt.
Persze, hogy a legdrágább csomagot nyomatja.

[ Szerkesztve ]

(#70605) -Nomad- válasza Cs1csó (#70603) üzenetére


-Nomad-
tag

Nekem bizony az volt 1 évig utána azonnal váltottam is.

(#70606) Jack Oneill válasza -Nomad- (#70600) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Ezt a cikket kimondottan fajt olvasnom 😄

(#70607) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

Történt egy kis malőr, rossz email címre lett elküldve a bitdefender account reg. Ilyenkor mit lehet tenni? Bitdefendernek írni? Vagy az email címet lehet módosítani.

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#70608) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Na megkaptam a steam adathalász oldalt én is.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#70609) ƵøŁĭ válasza Moonwolf (#70607) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Ha a regisztrált emailhez hozzáférsz akkor simán megtudod változtatni.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#70610) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Olybá tűnik, hogy a PH!-t SPAM-l szórták (és sajnos jelenleg újra szórják)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#70611) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Az F-secure SAFE-nek van olyan módja, ami úgy bootol, hogy akkor ellenőriz? (ha van hol, mert sehol sem találom?)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#70612) ledgeri válasza ledgeri (#70611) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Csak azért kérdeztem, mert volt egy nem linkre kattos esetem, hanem egy random IP-s, portos esetem (túl vitt a határomon a kíváncsiságom), amit a biztonság kedvéért -valamennyire- TORban próbáltam meg megnyitni, de csak gurgulászott (persze néztem erőforrásokat arra az esetle ha valami megugrana...)
Aztán -lehet hogy csak egybeesés-, de hallottam pár windows-os eszkoz le, majd felcsatlakozott hangot, mikorben hasonlónak nem kellett volna lennite...
Lemet a win alól az F-secure safe teljes... most megy egy Emisoft Emergency Kit.
Ha lemennek eredmény nélkül, okés vagyok vagy van még 1-2 ami nem árt?
Hitman Proból nem látom, találom azt a verziót ami nem csak 30 napos, "behazudható egyszer használom csak"-os... Malwerbytes is 14 napos trialos....

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#70613) ledgeri válasza ledgeri (#70612) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Csak hogy békében feküdjek le... :
amíg futott az emisoft addig az F-secure ötször törölt egy trójait c/win/temp/-ből...
Az ip felkeresés 10-én történt
Ha látja nem necces, vagy megéri a 9-én csak úgy rutinból kreált backupot teljesen visszatolni (USBs boottal, lemez formázással, de csak gyorssal, stb...)?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#70614) Mikulásbá válasza ledgeri (#70612) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A Kaspersy Rescue Disc ami még ajánlott. Ha az nem talál semmit, megnyugodhatsz.

(#70615) #73959936


#73959936
törölt tag

sziasztok.

kérdésem lenne: az f-secure safe saját tűzfala van, vagy a win belsőt használja ?

Bárhogy is: hol lehet engedélyezni vagy tiltani a tűzfalon ? :U

:R

(#70616) #26139392


#26139392
törölt tag

F-Secure Safe tulajoknak: +3hó [link]

(#70617) Pano válasza #73959936 (#70615) üzenetére


Pano
addikt

A Windows tűzfalat használja, így azon belül tudod konfigurálni.

(#70618) Pano válasza #26139392 (#70616) üzenetére


Pano
addikt

Köszönönjük szépen! :R
A meglévő időhöz hozzáadható a promo.

(#70619) Szellem. válasza #26139392 (#70616) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Köszi. :) Még egy 10-es kell és megvan az 1000 nap. :)

(#70620) #73959936 válasza Pano (#70617) üzenetére


#73959936
törölt tag

tudsz segíteni hogyan ?

(#70621) #73959936 válasza #26139392 (#70616) üzenetére


#73959936
törölt tag

hogy működik ?

(#70622) Pano válasza #73959936 (#70620) üzenetére


Pano
addikt

Vezérlőpult -> Windows Defender tűzfal -> Bal oldalt alkalmazás átengedése. Speciális beállításoknál van sok lehetőség, tudsz szabályokat kezelni.

[ Szerkesztve ]

(#70623) #73959936 válasza Pano (#70622) üzenetére


#73959936
törölt tag

:R

(#70624) snakebait válasza #26139392 (#70616) üzenetére


snakebait
senior tag

Szia! Hogyan kell ezt a plussz 3 hónapot érvényesíteni? Mert az egyik linked eldob az F secure oldalra ahol bejelentkezve vagyok, mutatja az eszközöket amelyeken használom, meg mennyi napom van. A másik linked meg valami képfeltöltés oldalra... 😬🤔Mit kell csinálnom? 😊

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#70625) Szellem. válasza snakebait (#70624) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

A link tartalmaz egy hosszú kódot. Azt kódot kimásolod, belépsz a myF-Secure fiókodba. Ott Előfizetés, Elvégzendő művelet/ Előfizetői kód megadása. És ennyi.
A kód "NX"-el kezdődik és "SA"-val végződik.

[ Szerkesztve ]

(#70626) Harbinger85


Harbinger85
aktív tag

Üdv!

Windows10-et használok, de érdeklődnék két pontban is!

1. egy 12 lány laptopjára érdemes vagy inkább milyet érdemes telepíteni vírusirtóból vagy bármilyen védelmi szoftverből? Bár bízom benne hogy veszélye sés becsapós oldalakat nem nyit meg, de szokott neten vásárolni és fejből tudja az anyja kártyaszámát - minek végett nem is lesz ezentúl pénz rajta.
De egyébként

2. Az én PC-m ugyan biztos, szoktam torrentezni, de fix oldalakról és alkalmazásokat sosem szedek le, sehonnan, amit nem ismerek. Ha lehet a WinStore-ból telepítem. De átutalások, online fizetés és hasonló dolgokra is használom a gépet. Nem tudom érdemes-e bármilyen programot használni. Nagyon rég a Norton Internet Security nagyon jó volt, azokat az ádáz reklámokat is blokkolta a weboldalokon.

(#70627) ledgeri válasza Mikulásbá (#70614) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:R
Csak már hogy meg legyen a válasz: ...és ha talál? Egyéb progik vagy backup vissza...?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#70628) Mikulásbá válasza Harbinger85 (#70626) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Szerintem elég a Defender, az már a legjobbak egyike. Mindkét gépre.

(#70629) Mikulásbá válasza ledgeri (#70627) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Format : C ! :DD

(ha van egy friss rendszer mentésed és azt vissza tudod tenni, az a legjobb és leggyorsabb)

(#70630) snakebait válasza Szellem. (#70625) üzenetére


snakebait
senior tag

Megoldódott, köszönöm szépen! :C

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#70631) ledgeri válasza Mikulásbá (#70629) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Talált 2 trójait, de olyan fájlokban amikről tudom, hogy évek alatt kerülnek be adatbázisokba (2006-2010 körüli "azóta át kéne nézni, de mindig van valami fontosabb" régi képernyőkímélők, gagyi, de hivatalosforrásos progik... talán fals találatok, mióta megvannak mindig akad 2-3 évente 1-2 ami az új adatbázison -bármelyik AV-jén, fentakad). Töröltettem a megtalált 2-őt, újrafuttatva nem talált mást.

Most átnézetem megint az egészet EEK-vel, és ha az megint betriggereli az F-secure-t, akkor megy vissza a backup, ha nem, maradok a lappangókkal
És amíg ezt írtam az F secure betriggerelődött...
backup vissza....
újrakezdés....
:((( ( :R )

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#70632) Harbinger85 válasza Mikulásbá (#70628) üzenetére


Harbinger85
aktív tag

Rendben. Egyébként a Defender maga - tűzfal,, vírusirtó meg minden működik - de magát a Defender klienst úgy kell telepíteni, ami nekem eddig nem sikerült. Pedig próbáltam: [link]

(#70633) Vasti74 válasza Szellem. (#70554) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Helló!

Köszönöm, a legjobbkor jött a tipp: éppen lejár a KIS, és itt 10 eszközre - 1 évre kb. pont annyiért vettem meg, amennyibe azt Amazon-on 5 eszközre, 1 évre futotta volna, napokon belül meg akartam venni :-)
Meg is van a kód, hozzáadtam a Kaspersky oldalán, telepítettem már olyan eszközökre, amire eddig nem juttot a mostani 5 eszközös licencből.

De van egy érdekes problémám!

Amióta megvettem a programot, egyszerűen nem tudok bejelentkezni a SerialCart oldalon. A bejelentkezésre kattintok, jön a hCaptcha, de akárhányszor próbálom, nem fogadja el... Azt hihetném, hogy béna vagyok, de már kb. 5x megváltoztattam a jelszavamat, ahhoz is ugyanúgy feljön a hCaptcha-s ellenőrzés, és minden alkalommal elsőre elfogadta, kiírta, hogy sikeresen megváltoztattam a jelszavamat ;-) Csak aztán ugyanúgy nem enged be!
Na ez mi a fenéért lehet?
Nagy gyakorlati jelentősége nincs, mert a Kaspersky kulcs megvan, működik, más dolgom meg egy ideig nem lesz velük, de bosszantó.

Üdv: Vasti

(#70634) ledgeri válasza Mikulásbá (#70629) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Utolsó kérdés: ha format, akkor kell a teljes, vagy elég a gyors? 2ssd ~600giga, 1 hdd 1b...

(letöltöttem egy ubuntut [másik gépen], azzal lesz formázva, majd vissza a backup mindenestül... ilyen rizikófaktor [nem ransom, nem "aktív-beteg" pc] elég a gyors, vagy mindig teljes az a biztos...?)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#70635) Mikulásbá válasza ledgeri (#70634) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Szerintem elég a gyors és minden partíciót törölni.

[ Szerkesztve ]

(#70636) npetike1 válasza #26139392 (#70616) üzenetére


npetike1
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm az infót!

(#70637) #09179072 válasza Harbinger85 (#70626) üzenetére


#09179072
törölt tag

Ahogy Mikulásbá is írta, elég a Windows Defender jelen esetben. A weboldalakat érintő reklámblokkolásra meg használj uBlock Origin-t. Teljesen ingyenes, nyílt forráskódú, semmi sallang, kis erőforrásigény, alapos munka a reklámok blokkolásábval kapcsolatban.

(#70638) ledgeri válasza Mikulásbá (#70635) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#70639) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Nagy a gyanúm, hogy az F-secure nem szereti, ha az emisoft emergency kit fut... Még holnap hátravan 1-2 ajánlott kasperky futtatás, de ha a backupból visszaállított egyébként törölt fájlokat találja csak, akkor tiszta vagyok....

Melyiknek nagyobb az esélye:
Egyik "fájturkáló aktivitást ellenörző" progi nem szeret egy jó fájturkáló progit, vagy
egy nem betöltődő IP-címet megnyitva lejön egy olyan trójai, ami csakk akkor aktív, mikor kétféle vírusellenörző fut.... egyébként meg -még második ellenőrzése még teljesítendő, de- ha egy harmadik nézi akkor 2 képernyőkímélő fájlban bújik meg, de túl éli windows-os létére, hogy egy linux a particióját, és fájlrendszerét törli, érzékeli, hogy újra win van felette, és ugyanazt csinálja...

Ezt az Occam vorotváját, goriuszi csomóval is oldhattam volna, ha előre tudom ... ;]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#70640) Harbinger85 válasza #09179072 (#70637) üzenetére


Harbinger85
aktív tag

Adblock Plust használok, de a beágyazott reklámokat azt sem blokkolja. Plusz sok lap kéri kapcsoljam ki. Az uBlock Origin ezen esetekben jobb?

(#70641) Mikulásbá válasza Harbinger85 (#70640) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Igen, ha másért nem, kevesebb energiával beéri. Bármikor tudsz egyéni blokkolást csinálni és külön listát is lehet hozzáadni. Amúgy alapból is jó.

(#70642) schumi


schumi
aktív tag

sziasztok !

eset IS- el kapcsolatban lenne kérdésem, van különbség a határozott időre szóló license és a havonta beírós kódos license között ? - bármi érdemi különbség, kevesebb funkció stb. ?
csakmert van újságelőfizu mellé havonta kódom hozzá, így kézenfekvő lenne a használata, amennyiben semmiben nem kevesebb mint egy 1 éves license

Ami nehéz, ahhoz kell egy kis idő, a lehetetlenhez valamivel több. . . . . . Impossible is nothing

(#70643) Cs1csó válasza schumi (#70642) üzenetére


Cs1csó
félisten

Miért lenne, a lényeg, hogy aktiválva legyen és akkor használhatod jogtisztán az ESET IS-t.

(#70644) ƵøŁĭ válasza schumi (#70642) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Nincs.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#70645) #09179072


#09179072
törölt tag

Segítséget szeretnék kérni. A böngésző könyvjelzősávján létrehozott mappát (amiben mondjuk van 4-5 link) le lehet valahogy védeni jelszóval? A kérdés Firefox böngészőre értendő, azon belül is, a legújabb verziót használom, Ublock Origin, és HTTPS Everywhere-el. Kellene egy olyan Firefox kiegészítő ami ezt lehetővé teszi.

[ Szerkesztve ]

(#70646) snakebait


snakebait
senior tag

Sziasztok!
Mobilon (is) fut az F Secure Safe... Telepítek egy alkalmazást, igaz már a fájl netről való letöltésénél is reklamál, a telepítésénél is, de ezeken túljutok. Viszont ha el akarom indítani a programot, no azt semmi képen nem engedi. Ez a Nethunter Android apk, vagyis program. Nem találok semmi lehetőséget az F Secure - ban, hogy mégis engedje futtatni a programot. Meg tudom ezt oldani szerintetek valahogy, hogy az F Secure programot ne kelljen leszednem?! 😬🤔😎

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#70647) Thusor válasza snakebait (#70646) üzenetére


Thusor
őstag

Ez egy Wifi behatolás tesztelő program? Szerintem az F-Secure úgy érzékeli, hogy ez egy Malware, így nem engedi futni. Pont úgy működik szerintem jól ha nem engedi futni. Ha ilyeneket szeretnél futtatni akkor szedd le az F-Secure-t.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#70648) snakebait válasza Thusor (#70647) üzenetére


snakebait
senior tag

Igen, ez pont az 😬😜😎
Köszi.

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#70649) ledgeri válasza #26139392 (#70616) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Erre most rápróbáltam, és +90 helyett csak Össz 92 lett az 59-ből...Előrébblétem miatt azért köszi!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#70650) Nessiel


Nessiel
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék kérni egy kis segítséget, amit előre is köszönök. Az F-secure Internet Security pár hete ezzel az üzenettel fogad, amikor böngészőből be akarok lépni az OTP netbankba. Hol induljak el keresni, hogy mi lehet a gond?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.