Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69501) SityiSXT válasza gregory91 (#69499) üzenetére


SityiSXT
őstag

Azt ugye érzed, hogy így, konkrétumok nélkül nem igazán meggyőző?

(#69502) junior11 válasza Directors (#69500) üzenetére


junior11
veterán

Sextortion zsarolás, 2018 óta nagyon elterjedt.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#69503) Kiskutya válasza Directors (#69500) üzenetére


Kiskutya
veterán

Sokat netflixezik :D :D (black mirror)

hmm...

(#69504) gregory91 válasza Directors (#69500) üzenetére


gregory91
senior tag

A Flubot is tudott terjedni hasonló módon....

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#69505) Directors


Directors
senior tag

Köszönöm srácok az infókat! :) :R

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#69506) UserX válasza Directors (#69500) üzenetére


UserX
őstag

Használsz egyáltalán webkamerát? ;]

(#69507) Pityu. válasza Directors (#69500) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Na pont most kaptam én is ilyet :D tesóm is rám telefonált ő is kapott meg is ijedt pedig ő nem is néz olyan filmeket :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#69508) Directors válasza UserX (#69506) üzenetére


Directors
senior tag

Nincs is webkamerám! :DD

Pityu.
Ejj ha, akkor beindult a pörgés. Mennek a levelek.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#69509) Pityu. válasza Directors (#69508) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ja ja biztos lesz aki fizet amúgy nekem sincs webkamerám :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#69510) qqcqqc válasza Pityu. (#69509) üzenetére


qqcqqc
őstag

És lesz olyan, aki fizetés után jön rá, hogy nincs kamera a gépén. :)

(#69511) gregory91 válasza SityiSXT (#69501) üzenetére


gregory91
senior tag

Azt ugye érzed hogy saját tapasztalataimról beszélek,még akkor is ha vannak olyanok akik nem értenek egyet vele.Ez kb olyan mintha megkérdőjelezném hogy miért nem avast-ot vagy avira-t használsz.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#69512) Pityu. válasza qqcqqc (#69510) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ja az poénos lenne :D

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#69513) SityiSXT válasza gregory91 (#69511) üzenetére


SityiSXT
őstag

Még mindig semmi konkrétum, csak annyi, hogy Defender volt azokon a gépeken. De azért ennyiből el kéne fogadni, hogy a Defender rossz. Nem a tapasztalatodat kérdőjelezem meg, hanem annak súlyát, mivel konkrétumok nélkül egész pontosan nullát ér (gyakorlatilag annyit írtál le, ha a ténymentes részt elhagyjuk, hogy szar a Defender) - én pedig pont a konkrétumokra kérdeztem rá. Ennyi erővel én is leírhatnám szóról szóra ugyanezt, csak mondjuk F-Secure-ral, AVG-vel, Kasperskyvel, és így tovább. Csak nem teszem, mert teljesen felesleges, mert pont ezt taglaljuk, hogy ma már nem ezen van a hangsúly. Példa: tegnap este volt nálam egy ismerős, hogy segítsek neki lemásolni egy HDD-ről adatokat. Megkérdeztem, milyen adatok. Valami ismerősétől kapta, zenei szoftverek és hangminták, elvileg. Közöltem vele, hogy mivel ez ki tudja honnan ki tudja kitől cucc, én rá nem dugom a gépemre azt a HDD-t, mert semmi kedvem tönkrevágni az itthoni rendszeremet. Adtam neki kölcsön USB-s HDD házat, hogy oldja meg otthon maga. Megértette, megköszönte. A legtöbb esetben a fertőzés átverésekből vagy bizonytalan forrásból származó dolgoktól van. Viszont szintén a napokban kijött egy frissítés egy általam használt szoftverhez. Csak hogy az elvet szemléltessem, direkt nem írok termékneveket - a böngésző bejelzett, hogy legyek óvatos ezzel a programmal letöltéskor, és persze a Windows és a biztonsági szoftver is besípolt rá, hogy kockázatosnak ítéli. Bármikor megállhattam volna - csak azért nem tettem, mert a hivatalos oldalról letöltött telepítőről volt szó - csak annyira új volt még (és egy nem túl elterjedt programról van szó), hogy beriasztott rá minden. Le mernéd tenni a nagyesküt, hogy nem a felhasználó nézett be valamit azoknál az esetekénél és kattintotta tovább a dolgokat annak ellenére, hogy figyelmeztette a rendszer?

(#69514) UserX válasza Directors (#69500) üzenetére


UserX
őstag

Éppen a szorosnok.com - ot nézegettem, erre láss csudát, nekem is megjött az a fránya mail! :))

(#69515) ƵøŁĭ válasza SityiSXT (#69513) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Jó a meglátásod. Ez csak egy bebüfögés volt amire konkrét értelmezhető válasz nincs csak, hogy szar. Ilyen szemléletmóddal akkor az összes egy hulladék.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#69517) Directors válasza UserX (#69514) üzenetére


Directors
senior tag

:DDD :C

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#69518) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!
Bocs, ha rossz helyre írok, de nem találtam jobb topikot, és ma kaptam ezt a levelet:

Jól gondolom, hogy nincs mitől tartanom, ha webkamerám sincsen, és poreszt sem nézek?

Szerk.: most olvasom, hogy nem csak én kaptam ilyen jószándékú figyelmeztetést... no jó.
Akkor most megnyugodjak, vagy k* parázzak? :D

#69514 UserX
Szoros, vagy szőrös? Nem mindegy ám... ;]

#69519 UserX
Igen, azt a hsz-t találtam meg, köszi! :R

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#69519) UserX válasza AxBattler (#69518) üzenetére


UserX
őstag

Ez már volt pár nappal ezelőtt:

[link]

Nem, nem nincs mitől tartanod!!! :N Én már 2x is megkaptam, az is freemail-es cím volt egyébként! :U

(#69520) sopruk válasza UserX (#69519) üzenetére


sopruk
aktív tag

Még itt is felhívják rá a figyelmet:
Nemzeti Kibervédelmi Intézet

(#69521) UserX válasza UserX (#69519) üzenetére


UserX
őstag

Itt az üzenet forráskódja:

Olyan, mintha magamnak küldtem volna... :U Esetleg változtassak freemail jelszót? Mondjuk az egyébként sem árt időnként...Azt a fiókot csak 'játszásra' használom...

[ Szerkesztve ]

(#69522) puhos363 válasza UserX (#69521) üzenetére


puhos363
tag

Szia! Én is kaptam, de töröltem is egyből. És nekem is freemail-re jött.

Gigabyte B450, Ryzen 5 2400G, 2*8GB 3000Mhz, MSI RX570 8GB, Seagate Barracuda 2TB Hdd, Kingston 240GB ssd, Fsp Hexa+ 450W, Zalman Z3, Arctic Freezer 12, W10 Home, Philips V243

(#69523) salaud válasza UserX (#69521) üzenetére


salaud
aktív tag

Saját smtp szerver-rel olyan email címmel küldesz levelet, amilyennel akarsz.

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#69524) UserX válasza salaud (#69523) üzenetére


UserX
őstag

Köszi a választ! :R

(#69525) Pityu. válasza puhos363 (#69522) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nekem is freemailre jött és ma már kaptam még egyet így már kettő van :D

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#69526) stingy2 válasza AxBattler (#69518) üzenetére


stingy2
senior tag

Nekem is jött spam mappába pár napja. Ránéz/röhög/delete volt a folyamat.

INTJ

(#69527) #40047616


#40047616
törölt tag

Sziasztok! Windows 8.1-re melyik a legjobb ingyenes vírusírtó most? Régebbi gép (i5 3470,8gb ram,gtx960) , szóval olyan kéne ami minnél kevésbé gépigényes. Köszönöm előre is

(#69528) Cs1csó válasza #40047616 (#69527) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szia, NEM bántásból, kötekedésből kérdeztem de mi a bajod a Windows 10-el? Akár még most is simán telepítheted és aktiválja is magát, ingyen, ha a Windows 8.1 jogszerűen van fenn a gépeden. Amúgy is már csak 2 évig lesz támogatott, tehát ha utána is használni akarod akkor ott már egy vírusirtó sem fog tudni segíteni.
Ingyenes vonalon a Kaspersky Free-t ajánlom, innen letöltve: [link]
Kell hozzá egy MyKaspersky fiók de nem nagy dolog megcsinálni.

Ha átmennél Windows 10-re, ott akár a gyári Defender is elegendő lenne. A Windows 8.1-ben nem tudom milyen szintű a gyári védelem.

(#69529) #40047616 válasza Cs1csó (#69528) üzenetére


#40047616
törölt tag

Kipróbáltam és mentem is vissza a 8.1-re. Nem szeretem ha egy operációs rendszer jobban tudja hogy mi kell nekem mint én. Biztos ki lehet kapcsolni a sok frissítést meg hogy minden sz@rt saját maga töltsön le de én nem szórakozok vele. Nagyon nem jön be. A másik meg hogy programok és régebbi játékok telepítésénél sok hibába futottam. Visszaraktam a jól megszokott 8.1-et és úgy megy minden ahogy az meg van írva. Biztos jó a 10 de nem nekem.
A kaspersky-t kipróbálom köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#69530) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Ez most jött velem szembe. Hátha valaki érdekel, bár nem olyan nagy újdonság ez Win10-nél.
Windows Defender bug may fill your hard drive with thousands of files

Furcsa hiba van a Windows 10 vírusirtójában, magától fogyhat a gépen lévő hely.
Volt, akinél a hiba 24 óra alatt 30 gigabájttal rövidítette meg a merevlemez kapacitását.

"A hibajelenség során a program rengeteg felesleges állományt generál le, adott esetben akár több gigabájtot. Egy felhasználónál 24 óra alatt 30 gigabájt szabad hely tűnt el a számítógép HDD-jéből."

Nem ezt használom, elvileg ki van kapcsolva és a frissítések szüneteltetve vannak a megbízhatóságuk miatt, de úgy látom ennek ellenére kérdés nélkül megkaptam a javítást(?). :\

[ Szerkesztve ]

(#69531) Szellem. válasza Krystal_s (#69530) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ez szerintem nem egy mostani probléma. Nálam rendre eltűntek gigabyte-ok az ssd-ről.
Kerestem az okát, de én nem találtam rá ésszerű magyarázatot, pedig kerestem mindenhol felesleges fájlokat. És erre kiderül, hogy a Defender volt a ludas. :)

(#69532) Cs1csó válasza Krystal_s (#69530) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szerintem itt a lényeg, hogy JÖTT HOZZÁ javítás.

(#69533) #40047616 válasza Cs1csó (#69528) üzenetére


#40047616
törölt tag

Ezt a myskapersky fiókot hogy kell megcsinálni? Azt írja " Írja be a rendeléskor megadott e-mail-címet". De nem volt semmi rendelésem még. link Bocsi ha amatőr vagyok ebben. 🙂

(#69534) Cs1csó válasza #40047616 (#69533) üzenetére


Cs1csó
félisten

Sajnos a magyar oldalról valahogy nem lehet a rendes REGISZTRÁCIÓ oldalra eljutni, de itt fogsz tudni regisztrálni és ennek a fióknak az adataival majd aktiválni tudod a terméket: [link]
(a REGISZTRÁCIÓ részre kell kattintani ekkor vált az ablak és mehet a reg.)

[ Szerkesztve ]

(#69535) #40047616 válasza Cs1csó (#69534) üzenetére


#40047616
törölt tag

Köszönöm szépen! :R

(#69536) Krystal_s válasza Szellem. (#69531) üzenetére


Krystal_s
addikt

Szia, nálad az említett C:\ProgramData\Microsoft\Windows Defender\Scans\History\Store mappában voltak a felesleges fájlok, vagy máshol is?
Tegnap a cikk alatt ezt írta valaki:
"Szerintem tévúton vannak, de az biztos, hogy létező jelenség.. Megoldást még nem találtam rá, 10 egyforma 2018-ban épített gépnél csak egynél jött elő, s azon is a HDD első partíciónál, ami nem rendszer partíció. 150 GB szabad hely 3 nap alatt tűnik el úgy, hogy semmit nem látni, csak annyit hogy nincs hely azon a partíción.. 😳"

csicso82: Felfogás kérdése. :\
A hibák többsége is a frissítésekkel jött. A javításig eltelhet több nap, hét, de addig mi van a felhasználókkal, akik idegileg kikészülnek, hogy már megint mi történt? Miért nem működik ez, vagy az, ami addig jó volt? Felesleges sorolni, mert úgyis tudja mindenki... Nem értem miért kérdezel meg mindenkit, minden topikban!, aki nem W10-et használ, hogy miért nem? :F
Arról nem beszélve, ha én letiltok valamit azt nekem ne bírálja felül! Jelezze és majd eldöntöm mikor telepítem.
Kellemes volt pár napja éjjel 1-2 órát várni, amíg sz.rakodott egyikkel, miközben közel 100%-on tekerte a CPU-t. Szegény notebook majdnem felrobbant úgy tekert a ventilátor is. Úgy voltam vele elegem van és leállítom, de kérte ne kapcsoljam ki, én meg naivan hittem, hogy hamar végez. Ilyenek miatt kell késleltetni, vagy tiltani a frissítéseket.

(#69537) Cs1csó válasza Krystal_s (#69536) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az nem gond, ha valaki nem Windows 10 használ. Kiváló Linux alternatívák vannak amik nagyon "egyben" vannak de azt nem tolerálom, hogy elavult Windows rendszereket használ valaki aztán meg jön panaszkodni, hogy valami miért nem fut az ő 10+ éves oprendszerén, pl. a friss program vagy friss hardver miért nem működik megfelelően stb.

Akinek nem jó a Windows (Windows 10) az nyugodtan használjon Linux-ot. Ha valaki komolyabb munkára használja akkor ott a PRO aminél másfél évre is tiltható az update.

A biztonságnak ára van, ha nem törekszel rá akkor lehet egy látszólag stabil rendszered ami ellenben biztonság szempontjából lyukas mint egy szita. Ilyenkor szokott pl. egy rendszer bot hálózat részéve válni és ezzel már mások életét is veszélyezteted nem csak a sajátodat.

(#69538) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Van-e tudásban az ESET Smart Security-hez hasonló, de ingyenes vírusirtó + tűzfal csomag?

A tűzfalnak tudni kellene interaktív módot, tehát ne csak előre definiált szabályok alapján működjön, hanem a felhasználó dönthesse el, hogy mit enged ki és be, és a kapcsolatokra lehessen szabályokat létrehozni. Ha van ilyen akkor mi lenne az, és mi benne az ingyenesség hátránya? Gondolok itt arra, hogy pl. időkorlátos, stb...

(#69539) Synaptic válasza Intruder2k5 (#69538) üzenetére


Synaptic
senior tag

Kaspersky Free + Malwarebytes Windows Firewall Control

Ryzen-7-3800x/Asrock x570SteelLegend/Asrock-PhantomGaming-6800Xt

(#69540) Szellem. válasza Krystal_s (#69536) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Én csak arra reflektáltam amit írtál, mert nálam is előfordult az, hogy jó pár giga eltűnik a gépemről, pontosabban a rendszerlemezen. De konkrétan nem néztem ennek utána.
Ahogy a fenti válaszban is írják, létező jelenség, de most úgy néz ki megállt. Pár napja nincs ssd méret csökkenésem.

(#69541) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Sziasztok!
Aki ESET-et használ, főleg attól kérdeznék. A víruskeresési beállításokban van egy olyan beállítás, hogy optimalizálás engedélyezése. Ha ezt kiveszem, akkor 1 óra az ellenőrzés, ha bekapcsolom, akkor 10 perc. Ez valami olyan lehet, mint pl a Kaspersky-nél, hogy csak azokat a fájlokat ellenőrzi át, amelyekhez hozzáférés történt x ideje?

(#69542) Szellem. válasza Jack Oneill (#69541) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ez pontosan az, de ezt már beszéltük anno szóban. :) :) :)

(#69543) Cs1csó válasza Intruder2k5 (#69538) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 Kaspersky Free de hidd el nem lősz mellé a Defender-rel sem, egy óvatos, tudatos felhasználónál nem lesz különbség.
De a WFC egy nagyon jó kis GUI-t ad a Windows saját tűzfalához, tehát ez akár Defender-rel együtt is ugyanúgy jó.

(#69544) Krystal_s válasza Szellem. (#69540) üzenetére


Krystal_s
addikt

A javítás törölte a felesleges fájlokat és felszabadította a korábban lefoglalt helyet is, vagy azt a felhasználóknak kell utólag törölni?

(#69545) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Huorongnál indul a buli már macre is.

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#69546) ennijofat


ennijofat
csendes tag

Sziasztok, esetleg .nusm zsaroló vírus ellen esetleg tud valaki segíteni?

(#69547) gregory91 válasza ennijofat (#69546) üzenetére


gregory91
senior tag

Talán ezekkel: [link] [link] .
Hogy sikerült összeszedni? :F

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#69548) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Feltettem az Avast Free-t - csak az alap három modullal: fájlvédelem, webvédelem, viselkedésvédelem - és eddig - kb. 4 napja - még egy reklámot sem dobott fel.
Igaz a beta változatot telepítettem.
A gépterhelése nem vészes, egy kis érdekesség, hogy ez a program TELJESEN 64 bites (A Kaspersky Free nem)

(#69549) ƵøŁĭ válasza Cs1csó (#69548) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Fölöslegesen :D .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#69550) Cs1csó válasza ƵøŁĭ (#69549) üzenetére


Cs1csó
félisten

fiatal voltam kellett a pénz
Sok időm volt, had fájjon. Megpróbálnám tágítani a határokat hogy Windows 10-re a Defender-en kívül van e életképes INGYENES alternatíva, talán egy Kaspersky Free-n kívül.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.