Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69551) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Minden vásárlás után jár egy ilyen a szobába.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#69552) Dumi86 válasza ƵøŁĭ (#69551) üzenetére


Dumi86
senior tag

Nekem valamiért még nem küldték ki hiába vásároltam :( :DDD

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#69553) Szellem. válasza Dumi86 (#69552) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

De Te nem is használod, így nem érdemelted ki! ;]

(#69554) Cs1csó válasza Szellem. (#69553) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K mivel minden adatot begyűjtenek a felhasználóról tehát tudják, hogy ki használ vagy ki nem használ ilyet. ;]

(#69555) Dumi86 válasza Szellem. (#69553) üzenetére


Dumi86
senior tag

"Sajnos" de már igen :D

csicso az alapból nincs ám bekapcsolva,hogy adatot küldjön :)

[ Szerkesztve ]

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#69556) Szellem. válasza Dumi86 (#69555) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ahh...értelek. Egyik nap KAV másik nap F-Secure. Jó határozott vagy, vagy csak szimplán user error... :W

(#69557) Dumi86 válasza Szellem. (#69556) üzenetére


Dumi86
senior tag

Most inkább úgy mondanám,hogy próbálgatom melyik milyen 21h1en. Hiába mondják,hogy szinte ugyanaz mint a 20h2,de ahogy nézem mégse ugyanaz. Amúgy programon belül már a második OneClient frissités jött a háttérben a 18as FS-hez,szóval még javítják. Nem hiszem,hogy user error amúgy,totál ugyanazokat a programokat használom már évek óta és a beállításaim is ugyanazok. Szándékosan nem cseszem el a rendszert.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#69558) Szellem. válasza Dumi86 (#69557) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Nekem 20H2-n és most 21H1-en sincs semmi bajom a KAV-al. Ha össze-vissza telepítgeted az AV-kat mert variálsz, akkor ne csodálkozz, hogy gondod lesz a gépeddel. Tapasztalatból írom. De a Te dolgod.

(#69559) gabber01


gabber01
addikt

Sziasztok!

Már megfordultam a kérdéssel egy-két topikban (Windows 10, Mi a baja gépemnek, stb.), de legutóbb ide irányítottak, bár alapvetően tűzfal (Comodo) és nem vírusirtó a téma, úgyhogy nem teljesen értem, de remélem elnézitek. :)

Ha nem baj, akkor csak bemásolom az eredeti kérdésem, hátha tudtok valami okosat rá mondani, vagy tanácsolni. :B

"Comodo-t használok, sima alap tűzfal verzióját. Mivel mélyrehatóan nem ismerem, ezért nem is piszkáltam bele, nem konfiguráltam specifikusan, csak feltelpítettem és megy a háttérben.
Új programoknál megkérdezi a szokásos dolgait és ennyi.
De manapság úgy hallom már a windows beépített Defendere is elég lehet. Van még egyáltalán szükség általános felhasználás mellett 3rd party tűzfalra (és amúgy vírusirtóra ha már itt vagyunk)?
Ami miatt kérdezem, hogy újabban több programmal is problémát okoz. Konkrétan két játék aminél eddig észrevettem, Ghostrunner és Elite: Dangerous. Mindegyik jogtiszta, megvásárolt. (Más játékoknál egyelőre nem tapasztaltam ezt, sem egyéb programoknál.)
Amint elindítanám őket, első alkalommal ugye a Comodo a szokásos engedély kérelmeket feldobálta, meg is adtam nekik, de még mielőtt bármilyen intro videót, logot, főképernyőt behozna, tehát hogy ténylegesen betöltené a játékot a rendszer, teljesen befagy az egész windows, értsd: abszolút semmire nem reagál, se bill., se a kurzor nem mozog és csak gép kinyomásával lehet újraindítani, ami ugye felettébb bosszantó és nem is egészséges.
Ha kilövöm a Comodot, akkor tökéletesen fut minden. Sőt, miután elindult a Ghostrunner és újraindítom a Comodot, akkor is rendben van minden. Viszont az Elite azt sem bírja, ha visszaindítom közben a Comodot, akkor azonnal behal megint minden.
Egyébként friss a windows telepítés is, mert kb. 1 hónapja új gépet építettem (de az előzőn is ugyanez a jelenség volt már).
Comodo mellett Avast antivírust használok, de annak futása vagy nem futása nem befolyásolja a hibát.
Őszintén szólva értetlenül állok a jelenség előtt, de valamilyen módon a Comodo a ludas.
Régebben ZoneAlarmot használtam sokáig, de valamikor meghülyült és iszonyatos latencyt okozott ha bármilyen letöltés futott a háttérben, torrent, youtube, stream, akármi, mindegy volt.
Ezért váltottam Comodo-ra, ami eddig úgy tűnik ezen legalábbis segített, de ez a gépfagyás meg most ezzel kezd "divattá" válni. :S :/ "

Előre is köszi a tippeket, javaslatokat. :R

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#69560) ƵøŁĭ válasza gabber01 (#69559) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Dobd ki az ablakon a Comodot. Használj egy komplex védelmet és jó napot kívánok. Ezeknek a kombinálásoknak már semmi értelme, többet árt mint használ.

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#69561) gabber01 válasza ƵøŁĭ (#69560) üzenetére


gabber01
addikt

Komplex alatt mit értesz? Mit ajánlanál?
Illetve Comodo mellett Avast van, ami a vírusirtó/anti-malware szerepét tölti be. Akkor az is repülne gondolom.

[ Szerkesztve ]

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#69562) stingy2 válasza gabber01 (#69559) üzenetére


stingy2
senior tag

"Van még egyáltalán szükség általános felhasználás mellett 3rd party tűzfalra (és amúgy vírusirtóra ha már itt vagyunk)?" - ezt a kérdést úgy 5 éve tettem fel magamnak, és a válasz egyértelmű NEM lett. Azóta csak a win saját dolgait használom, és láss csodát előtte sem volt vírusom külső programokkal, és azóta sincs. Külső sw néha többet árt, mint használ, mint a Te eseted is bizonyítja. Szvsz a Defender mindenre is elég. (főleg, mióta beépítették az EMET-et) Én a "több rétegű" védelemben hiszek, nem bíznám magam soha egy sw-re. Naprakész op. rszer és erről egy biztonsági mentés.(ha gond van, sokkal egyszerűbb mentésből 10 perc alatt visszatenni egy rendszert, mint vírusirtással, hibakereséssel, clean installal vesződni) Fontos adatokról külső biztonsági mentés - icedrive + NAS (zsarolóvírus letudva). Böngésző beépülők: pl.ublock, noscript. Ahol lehet és érdemes is, ott kétfaktoros azonosítás + erős jelszavak.(adatlopás letudva). Ezen felül ott van még a router tűzfal, win fal, defender, és a józan ész, vagy ahogy a művelt francia mondja: "common sense". Anélkül úgy is felesleges az egész előzőleg felsorolt arzenál :)

[ Szerkesztve ]

INTJ

(#69563) Mikulásbá válasza gabber01 (#69561) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ha Windows 10 van, a beépített Defender pár böngész beépülővel tökéletesen elég.

(#69564) Cs1csó válasza gabber01 (#69561) üzenetére


Cs1csó
félisten

Komplex alatt valami - jellemzően - fizetőst ért pl. Eset Smart Sec, vagy KIS.

De ahogy Mikulásbá írta, elég a Defender -
(naprakész oprendszer és programok mellett, és persze pótolhatatlan adataidról legalább egy offline mentés legyen, ami nagyon fontos, hogy a böngészőben használj blokkolót Ublock Origin-t vagy AdGuard böngészőkiegészítőt.

Ha a tűzfalat jobban akarod vezérelni, átlátni akkor telepítsd a Windows Firewall Control nevű alkalmazást ami ingyenes, magyar, és fejlesztik.
Ez a Defender mellett is elég lesz.

(#69565) gabber01 válasza stingy2 (#69562) üzenetére


gabber01
addikt

Igen, ahol lehet ott kétfaktoros azonosítást használok, illetve nagyjából képben vagyok a kétes jellegű helyekkel, tartalmakkal, IT-ban dolgozom, szóval 'common sense' megvan azért (művelt francia inkább 'le bon sens'-t mond, nem? :D ), de hálózatokkal nem igazán foglalkoztam sosem. Op.rendszer naprakész, jogtiszta. Rendszer biztonsági mentést viszont még csinálnom kell. Viszonylag friss telepítés ráadásul. Milyen ghost utility ajánlott manapság. Régen volt a Norton Ghost, de az már ugye régen megszűnt. Legutóbb a Macrium Reflect-et használtam.
Böngésző beépülőktől viszont ódzkodom azért, mert ezek, pl. ublock is, elvileg rálátnak minden adatra, még a figyelmet is felhívják rá, illetve engedélyt kér, hogy hozzáférjen mindenhez is kb. :/

De lényeg a lényeg, megszabadulok akkor a Comodo-tól meg az Avast-tól is. Köszi a tippeket, és természetesen a többieknek is: csicso82, Mikulásbá :R

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#69566) stingy2 válasza gabber01 (#69565) üzenetére


stingy2
senior tag

Macrium reflect-et használom én is. Adblock-ot, Ublock-ot, noscript-et tizenéve használok, soha semmi gond nem volt - ami persze semmit nem mond a jövőre vonatkozóan.
Az a "normál" francia, a művelt tud angolul :D

[ Szerkesztve ]

INTJ

(#69567) Semplar válasza gabber01 (#69565) üzenetére


Semplar
őstag

Az AOMEI Backup cuccai elég jók. Nekem elég ez az egyszerű is.

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#69568) Mikulásbá válasza stingy2 (#69566) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

+1 a Macriumra.

(#69569) Cs1csó válasza gabber01 (#69565) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 Macrium
Reklámblokkoló nélkül alig lehet már létezni a weben. A legjobb az UO vagy az AdGuard, a NoSript is jó és a hozzá hasonlók pl.Umatrix csak sok idő mire testre szabja az ember.

Persze lehet pl. AdGuard DNS-t beállítani és az már alapban szűri a reklámokat, bár lassít is egy kicsit mivel a szerver messze van.

(#69570) gabber01 válasza stingy2 (#69566) üzenetére


gabber01
addikt

"Az a "normál" francia, a művelt tud angolul :D"

Sejtettem, hogy erre gondolsz. :D

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#69571) gabber01 válasza Cs1csó (#69569) üzenetére


gabber01
addikt

AdGuard-ot feltettem Chrome-nak.
Ezután feldobta ezt:

Érdemes felrakni, vagy felesleges, vagy e nélkül egy lépést se? :)

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#69572) junior11 válasza gabber01 (#69571) üzenetére


junior11
veterán

Az Adguard for Windows rendszerszinten szűr, de a próbaidőszak lejárta után már nem ingyenes, mint a bővítményük.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#69573) Cs1csó válasza gabber01 (#69571) üzenetére


Cs1csó
félisten

Csak és kizárólag a böngészőkiegészítőt telepítsd: [link]

Semmi mást, de utána zongorázd végig a beállításokat mert korábban volt olyan opció, hogy "nem tolakodó reklámok engedélyezése"
Szerintem egy reklám csak tolakodó lehet. :D

(#69574) gabber01 válasza junior11 (#69572) üzenetére


gabber01
addikt

Köszi.
De várjunk csak, a bővítmény sem ingyenes egy idő után? Azt nem írták sehol. :D
A ublock is ilyen, vagy az ingyenes tényleg?

csicso82: már nézem is a beállításokat. :R Uh, nem számítottam ennyi lehetőségre... :)

[ Szerkesztve ]

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#69575) junior11 válasza gabber01 (#69574) üzenetére


junior11
veterán

A bővítmény teljesen ingyenes, nézd át a beállításokat és kapcsold be a számodra szükséges szűrőket, de ez itt már off, van [saját topikja.]

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#69576) Cs1csó válasza gabber01 (#69574) üzenetére


Cs1csó
félisten

A kiegészítő ingyenes, amit programként kell telepíteni az fizetős, tehát azt engedd el.

"rendszer szintű szűrésre" amúgy akár ki lehet próbálni az AdGuard DNS-t ha és amennyiben nem érzed lassítónak - én annak éreztem úgyhogy maradtam a szolgáltatói DNS-nél vagy a CloudFlare-nél ami talán a leggyorsabb, jobb a Google és az Open DNS-nél is -

Sőt régebben az a panasz is volt erre a programra, hogy növelte a PING értéket.

(#69577) gabber01 válasza junior11 (#69575) üzenetére


gabber01
addikt

Köszönöm. Át is nézek oda, mert kicsit overwhelming ez a sok beállítás és nem biztos, hogy mindent célszerű bekapcsolni.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#69578) KMT


KMT
addikt

Érdekességképpen, ha még nem lett volna: [link]

(#69579) Mauro812


Mauro812
tag

A poshukach-al más is találkozott? Pedig nem is raktam semmi programot a gépre.

(#69580) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Na, ez egy ár.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#69581) Semplar válasza ƵøŁĭ (#69580) üzenetére


Semplar
őstag

Elfogadnám az árát. :) Kár, hogy nem lifetime.

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#69582) Piftuka válasza Piftuka (#69030) üzenetére


Piftuka
veterán

No, kérem...

Elég volt a "CIS"-ből!

Megvolt az a bizonyos "utolsó csepp a pohárban". Hiába riportáltam, hogy rossz a programjuk, hogy nyolcvannyolcadszor jelöli meg kártevőnek azokat az .exe és egyéb fájlokat, amiket megtanultattam vele, ill. kivételként megjegyeztettem.

Továbbra is heti több alkalommal törölni akarta ezeket. :((( Szóval elég volt.

Ismét megvettem egy évre az "AVAST Premium Security" szoftvert. Továbbra is haragszom rájuk a legutóbbi előfizetési "fiaskó" kapcsán, de legalább az ő programjukra soha nem volt panaszom.

Szóval a "Comodo Internet Security" megy; az "AVAST Premium Security" jön. :K

"Aquila non captat muscas."

(#69583) gabber01 válasza Piftuka (#69582) üzenetére


gabber01
addikt

"nyolcvannyolcadszor jelöli meg kártevőnek azokat az .exe és egyéb fájlokat, amiket megtanultattam vele, ill. kivételként megjegyeztettem."

Ezt velem is eljátszotta minden alkalommal. Ritka idegesítő hiba.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#69584) Pano válasza ƵøŁĭ (#69580) üzenetére


Pano
addikt

Hát, őőő...
Are you sure?

(#69585) Cs1csó válasza ƵøŁĭ (#69580) üzenetére


Cs1csó
félisten

:U
+1 Semplar
MIvel tud ez többet mint a free?

(#69586) Piftuka válasza gabber01 (#69583) üzenetére


Piftuka
veterán

Bizony nagyon idegesítő.

Ráadásul a Windows-t is újra kell telepítenem, mert a Hamachi-t a CIS nem engedte megfelelően használni. És a sokadik újratelepítést követően teljesen elcsesződött a konfigurációs állomány; dobálja a hibaüzenetek az OS, és a Hamachi-t sem tudom már újratelepíteni.

Summa summarum: hasznos tapasztalatszerzés volt ez az 1 év a CIS-el, de ilyen formában ezt az alkalmazást nem használnám már a jövőben.

"Aquila non captat muscas."

(#69587) junior11 válasza Piftuka (#69586) üzenetére


junior11
veterán

A Windows 10 beépített védelme nem jó? Azzal van a legkevesebb gond szerintem.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#69588) Piftuka válasza junior11 (#69587) üzenetére


Piftuka
veterán

Akár jó is lehet. Tudom, hogy ilyen téren az MS sokat fejlesztett.

Bár masszív 20 év Windows tapasztalattal a hátam mögött (Win95-től az összes változaton keresztül) én még mindig nem merek csak és kizárólag bennük bízni. :( (Legyünk őszinték; tettek érte, hogy így legyen...)

Mindig használtam külső alkalmazást. A leghosszabb ideig (vagy ideje, mert 10+ éve) az AVAST AV + Comodo FW kombót.

Ezúttal talán elég lesz az AVAST Premium Security. És hát már úgyis kifizettem. :)

"Aquila non captat muscas."

(#69589) junior11 válasza Piftuka (#69588) üzenetére


junior11
veterán

Értem, persze. :)

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#69590) Dottorei


Dottorei
tag

hi! f-secure lassan lejár az évesem, szeretnék utána valami olcsó/ingyenes megoldást w10 alá. Tudnátok ajánlani valamit?

(#69591) Mikulásbá válasza Dottorei (#69590) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Defender

(#69592) Dottorei válasza Mikulásbá (#69591) üzenetére


Dottorei
tag

az van rajta de elég is?

(#69593) Mikulásbá válasza Dottorei (#69592) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

:K

(a böngészőbe azért pár kiegészítő kell még)

(#69594) SityiSXT válasza Piftuka (#69588) üzenetére


SityiSXT
őstag

Mert ha egyszer egy termék rossz volt, akkor az ott és úgy kőbe lett vésve és nem változhatott? Puszta kíváncsiságból kérdem, eszemben sincs senkit megítélni.

(#69595) Cs1csó válasza Dottorei (#69592) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 Mikulásbá
A Defender megfelelő, megjegyzem a létező legnagyobb felhasználói bázisa, és ezáltal legtöbb visszajelzés is.
Persze a RÉTEGES, többrétegű védelem a fontos:
- pótolhatatlan adataidról MINIMUM egy a fiókban pihenő külső HDD-n - offline tartott - legyen mentés (emellett persze lehet online felhő is vagy még egy offline fizikailag is más helyen stb.)
- böngészőben tartalomblokkoló (káros oldalak, reklámok, felugrók stb. ellen) ebben a legjobb minden böngészőben az Ublock Origin ha nem tetszik akkor esetleg AdGuard - de ennek is csak az ingyenes böngésző kiegészítője -
- a programjaid, az oprendszer maga is legyen naprakész
- időnként - pl. egy két hetente vagy ha valami "gyanús" lefuttatni pár - jellemzően telepítést sem igénylő - keresőt pl. Emsisoft EK, AdwCleaner, DrWebCureIT

Még ezt is lehet fokozni:
- pénzügyek intézéséhez kétfaktoros azonosítás ez jellemzően már mindenütt adott pl. SMS megerősítés, adatbevitelre virtuális "képernyő" billentyűzet
- webkamera elé fizikai blende (nekem egy olyan Xiaomi webkamerám van aminél ez adott van egy kis műanyag védőkupak amit használatnál csak fel kell pattintani
- mikrofon-t kikapcsolni ha van fizikai kapcsoló esetleg kihúzni

(#69596) Jarod1


Jarod1
addikt

Kaspersky nálam jelzi a valaki behatolni próbál a gépre...rádugott pendrive ot hdd -t egyből ellenőrzi.

(#69597) Cs1csó válasza Jarod1 (#69596) üzenetére


Cs1csó
félisten

A Defender is ellenőriz, sőt ebből szokott lenni néha a gond, amikor a külső HDD-t nem engedi biztonságosan eltávolítani a Windows írja, hogy "használatban van" és az eseménynapló szerint a Defender az, de ez nem mindig jön elő.

(#69598) Piftuka válasza SityiSXT (#69594) üzenetére


Piftuka
veterán

Semmi gond. Természetesen válaszolok. :)

Éppen a 20+ év Windows tapasztalat miatt. Nem szeretnék "béta tesztelő" lenni akkor, amikor adatbiztonságról van szó.

A korábbi Windows változatokban egyértelműen elhasalt a beépített védelem; elégtelen volt. Ehhez adódott hozzá a Microsoft arcpirítóan felháborító üzletpolitikája a felhasználói support-ot, a visszajelzések komolyan vételét, valamint a havi és "ad hoc" frissítések minőségét illetően. (Hej, de sok WinXP és Win7 telepítésen vagyok túl, pusztán azért mert egy később általuk deklaráltan elismert elrontott frissítés elbarmolta az OS beállításokat, helyreállíthatatlan módon...)

Mindezek után lehet bármilyen jó a beépített Windows Defender, én nem bízom benne. Majd talán 10 év múlva, amikor már annyi idő eltelt, és annyi felhasználói (pozitív) visszajelzés lesz vele kapcsolatban.

Addig inkább használok külső alkalmazást. Amennyiben ez "túlbiztosítás", hát legyen.

Abból még soha nem származott senkinek baja a történelemben, hogy a jellemzőhöz, elvárthoz, avagy általánosan elfogadotthoz képest mondjuk háromszor óvatosabb volt. :)

"Aquila non captat muscas."

(#69599) ƵøŁĭ válasza Cs1csó (#69585) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Összehasonlító táblázat van az oldalon. Hivatalos ár a többihez képest jó.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#69600) Mikulásbá válasza Piftuka (#69598) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nézegess teszteket, az elmúlt félév már elég sokatmondó lesz.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.