Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70951) junior11 válasza Szellem. (#70950) üzenetére


junior11
veterán

Köszi, hogy megnézted!

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#70952) Xelo válasza junior11 (#70949) üzenetére


Xelo
addikt

lehet hogy az eset nezte be, de lecsekkoltattam az oldalt immuniwebbel, es tele van biztonsagi resekkel. :U

(#70953) Szellem. válasza Xelo (#70952) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Előfordul a szlovák csodánál. :D :D :D

Ha már múltkor trollkodtál a F-Secureskyval. :) :) :)
Amúgy Boldog Karácsonyt Xelo. :)

(#70954) csaba1203


csaba1203
addikt

Békés,boldog karácsonyt minden fórumtársnak!

(#70955) csaba1203 válasza jbl (#70945) üzenetére


csaba1203
addikt

Bitdefender sem ugrott rá és simán megnyílt az Edge-ben.....

(#70956) Xelo válasza Szellem. (#70953) üzenetére


Xelo
addikt

:P köszi szépen Plag, Boldog Karácsonyt! :R

(#70957) Szellem.


Szellem.
Topikgazda

(#70958) Cs1csó válasza Szellem. (#70957) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ennyit az ESET-ről! :DDD

Éljen az Avast és a Defender!!

(#70959) junior11 válasza Cs1csó (#70958) üzenetére


junior11
veterán

ESET nem volt tesztelve úgy látom.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#70960) Cs1csó válasza junior11 (#70959) üzenetére


Cs1csó
félisten

VAGY lehet még 1db "A"-t sem kapott ;] ;)

(#70961) Xelo válasza Cs1csó (#70960) üzenetére


Xelo
addikt

azt irja a zolddel kiemelt termekek a legjobb megoldasok, erre az osszes tesztelt av ki van emelve, hiteles. ;] eset nem volt "tesztelve".

(#70962) Szellem. válasza Xelo (#70961) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Beraktam a tesztet érdekesség gyanánt, de ez kb. ugyan olyan semmirekellő teszt, mint az av-tests.org, ahol már minden termék TOP termék. Ami mint tudjuk nem igaz.

Sajnos nem minden termék amiért pénzt adunk éri el azt a minimum szintet, hogy egy tesztre alkalmas legyen. ;] Ha eset-leg váltanál tudok küldeni probono licencet neked más, hatékonyabb megoldásból. :D :D :D Ez a vicc része. :)

(#70963) Xelo válasza Szellem. (#70962) üzenetére


Xelo
addikt

ez gondolom annyira noname teszt hogy mr. eset-nek meg se fordult a fejében hogy költsön rá. ;] :D viccet félretéve gondoltam hogy csak azért dobtad be hogy pörögjön a téma. :K annyiban reálisak ezek, hogy manapság védelem szempontjából kb mindegy melyik nevesebb avgyártó cég termékét használja az ember, kb hasonló védelmet kap csak különböző körítéssel. mindenki meg tudja találni azt ami neki szimpatikus. egyedül a webroot-ot nem értem itt, 63%-os védelemmel A (azaz jó) kategóriába rakni.. mennyit ért volna el ha nem fizetnek? :DDD ha gondom lesz az esettel menni fog a privát a licenszért, nem felejtek. :P

(#70964) kiváncsi f..


kiváncsi f..
tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, mennyire helyénvaló, hogy az uBlock Origin vagy AdBlocker Ultimate időnként gondol egyet és nem működik? Egyszerre természetesen csak az egyik aktív.
Ha elkezd hülyülni (mintha lefagyott volna), letiltom, és jön a másik. Kb 1-2 hetente kell ezt eljátszani.
Win-7 , Firefox alá még melyik reklámblokkoló ajánlott?

(#70965) Xelo válasza kiváncsi f.. (#70964) üzenetére


Xelo
addikt

nem normális jelenség, nekem még sose fagyott semelyik reklámblokkolóm. ublock origin vagy adguard az ajánlott, adblocker ultimate-ről nem hallottam. én eltávolítanám mindkettőt, és kipróbálnám az adguard-ot magában. esetleg más bővítmény nincs a bőngésződben ami bezavarhat?

(#70966) kiváncsi f.. válasza Xelo (#70965) üzenetére


kiváncsi f..
tag

Nem tudom melyik másik bővítménnyel ne férnének össze. Amikor az egyiket letiltom, a másik mindig tökéletesen működik. Nem szoktam eltávolítani, csak letíltani, de az majdnem ua. Vszleg kipróbálom az AdGuardot is. Operában pl. a beépített saját blokkolót használom ( Ghostery) és soha semmi probléma nem volt vele. De Chrome és Edge alatt sem találkoztam ilyen problémával.

(#70967) Xelo válasza kiváncsi f.. (#70966) üzenetére


Xelo
addikt

ha gond van egy bővítménnyel, nekem az az első hogy törlöm, és újra hozzá adom a böngészőhöz. sok addonos hibát elhárítottam már ezzel. ha törlöd, akkor törlődnek az addon beállításai, cache, stb. közel sem ugyanaz mint a tiltás.

(#70968) Pano válasza kiváncsi f.. (#70966) üzenetére


Pano
addikt

Többet egyszerre ne használj (reklámblokkolót).

[ Szerkesztve ]

(#70969) kiváncsi f.. válasza Pano (#70968) üzenetére


kiváncsi f..
tag

Köszi, de jeleztem is, hogy egyszerre csak egy aktív.

(#70970) kiváncsi f.. válasza Pano (#70968) üzenetére


kiváncsi f..
tag

Ha legközelebb gond lesz, akkor törlöm, és utánna újra telepítem ugyanazt. Szóval megfogadom, amit mondasz. Köszi.

(#70971) sfefe


sfefe
őstag

Nekem megy az origin is meg az adguard. Eddig nem volt gondom.
Kettő miért nem mehet?

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#70972) junior11


junior11
veterán

Srácok szerintem ezt a [topikjában] kellene folytatni...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#70973) Xelo válasza sfefe (#70971) üzenetére


Xelo
addikt

mindamellett hogy összeakadhatnak, több erőforrást használnak előnyök nélkül. ublock origin-ben alapból megtalálhatóak az adblock blokkolási listái, jobban jársz ha azon belül kapcsolod be ezeket. ;) nekem pl ublock-nál a következő listák aktívak és többnyire nincs gond vele, 1-2 oldalt kellett csak whitelist-re raknom:

[ Szerkesztve ]

(#70974) Cs1csó válasza kiváncsi f.. (#70964) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 Xelo

Töröld le mindkettőt, majd böngésző restart, és CSAK az Ublock Origin-t telepítsd újra (vagy az AdGuard ingyenes böngésző kiegészítőjét)

Esetleg futtass pár kártevő keresőt - telepítést nem igénylőt - pl.: AdwCleaner, Emsisoft EK, DrWebCureIT

(#70975) sfefe válasza Xelo (#70973) üzenetére


sfefe
őstag

Ezeket beallitottam az originbe. Akkor nyugodtan kapcsoljam ki az Adguardot? Ez eleg?

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#70976) Xelo válasza sfefe (#70975) üzenetére


Xelo
addikt

igen, nyugodtan! :K ezek a listák személyre szabhatóak a szerint hogy ki mit szeretne eltüntetni a weboldalakról, ezért lehet külön ki-be kapcsolgatni őket. a kellemetlenségek fül alatt az adguard social media lista például különböző weboldalakról a facebookos like/megosztás beépülését tünteti el (ha ezeket látni szeretnéd értelemszerűen ne pipáld be), az "annoyances" nevű listák az idegesítő "fogadd el a kukinkat" és egyéb felugró ablakokat tüntetik el, stb. :D ublockban egyszerű kikapcsolni a védelmet egy adott oldalnál ha esetleg valami gond lenne (mondjuk a bejelentkezéssel). vodafone fiókos beléptetés pl kötelez a sütik elfogadására, és ha a blokkoló ezt tiltja nem fogsz tudni belépni. legtöbb oldalnál szerencsére nincs ilyen gond (nem is tudnék más példát felhozni).

(#70977) sfefe válasza Xelo (#70976) üzenetére


sfefe
őstag

oks koszi. :)

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#70980) Habugi válasza Xelo (#70979) üzenetére


Habugi
addikt

Kösz.., ez azért baromi szuper mert az Avast premium immunrendszere sem az oldalt nem dobta ki magából, sem pedig az installert, ami kvázi adatforgalom bonyolítása nélkül "letöltött". :O ;]

Esetleg ha valaki eljutna az installerig azt is megköszönném (ha valakinél megfogná valami legalább tudnám mit keressek), szépen kiszolgáltattam magam Darwinnak. Job well done.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#70981) UserX válasza Habugi (#70980) üzenetére


UserX
őstag

F-SECURE SAFE + EMSI BROWSER SECURITY-val megnyílik az oldal, a fájl is lejön. :F
Virustotal: [link]
Nem vállalom a 'kísérleti nyúl' szerepet! :DDD Vagy nagyon új vagy tényleg ártalmatlan...Döntsd el te! ;] Esetleg dobj fel egy virtuális gépet, bár kis eséllyel onnan is kiszabadulhat...

[ Szerkesztve ]

(#70982) Fire/SOUL/CD válasza Habugi (#70980) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Defender+W11 FW/KIS/CIS nem blokkolta az oldalt, engedte letölteni, telepítőt sem találta fertőzöttnek, elkezdődött az install is (azt nem vártam meg, amíg leszedné a 15GB-t, mert ahhoz lassú itthon a netem)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#70983) Xelo válasza Fire/SOUL/CD (#70982) üzenetére


Xelo
addikt

ezt olvastad ugye? "...ugyanis az installer már kb 2-3 perce futott & download, mikor is feltűnt hogy egy bitnyi adatforgalmat nem sikerült bonyolítania de a csík az haladt szépen.." Habugi pont ezen akadt fenn, hogy a telepítő mutatja az állítólagos letöltést, de gyakorlatban nincs adatforgalom.

(#70984) Fire/SOUL/CD válasza Xelo (#70983) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Persze, és? Nálam ment kb. 15%-ig vagy addig se (addig töltöttem, mert lassú a netem, megszakítottam a letöltést), gond nélkül. És igen, jött adat is addig, néztem a temp-ben ahogy dagad az "állomány"... Azt, hogy Nála mi okozta azt a 2-3 perces "akármit", azt nem tudom.
Ha meg esetleg 15% felett jelentkezett Nála a jelenség, akkor max nekifutok még egyszer KIS-el és kivárom...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#70985) Xelo válasza Fire/SOUL/CD (#70984) üzenetére


Xelo
addikt

az volt a millió dolláros kérdés, hogy ha nem tölti a cuccot, akkor mit csinál? :D gondolom a kérdező arra gondolt, hogy valaki aki ért hozzá, és követni tudja hogy a program mihez nyúlkál, az ha lehet csekkolja már le neki a dolgot. ezért kérdezem hogy te nézted-e a tényleges adatforgalmat, vagy elhitted azt amit a program írt? ha nézted akkor nem szóltam, mindenesetre én tuti nem indítottam volna el éles gépen a progit. a játékot állítólag ki sem adták pc-re, az oldal mindennek tűnhet csak megbízhatónak nem, de ettől függetlenül is egy warez letöltésről beszélünk, ugyanis ez nem egy ingyenes játék. megbízunk-e egy random warez oldalról letöltött programban, amiről semelyikőnk nem tudja hogy mit csinál? ne haragudj ha kötekedőnek tűnök, nem célom, csak a hozzászolásod elolvasása még esetlegesen mást is arra sarkallhat hogy kövesse a példádat, nekem felelőtlennek tűnik. :B

[ Szerkesztve ]

(#70986) Fire/SOUL/CD válasza Xelo (#70985) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Most úgyis eszek egyet, meg PH!-zok is közben, ráindítom a telepítést, aztán 1óra alatt csak le jön ez a bisz-basz... Menet közben meg mentem az összes hálózati aktivitást, oszt megnézem, hogy mi van, vagy nincs... :DDD

Szerk:

Aham, most már nem jön adat, csak a % megy felfelé, teljesen "random" váltogat szerverek közt, most már kivárom mi lesz, 15GB ilyen gyorsan nem jöhet le nálam: [kép]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#70987) Xelo válasza Fire/SOUL/CD (#70986) üzenetére


Xelo
addikt

én meg közben futottam egy kört vele hybrid-analysis.com-on.. továbbra is gyanús a dolog. :D

(#70988) Fire/SOUL/CD válasza Xelo (#70987) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, ez átverősdi. :K ;]
Maga a telepítő, meg az installálás menete nem káros. Úgy csinál, mintha letöltene valamit (tölt is valamit néha-néha, de törli is) ill. telepítést is csak színleli, valójában nem telepít semmit sem a Program Files-ba. A végén van az átbaszás(Download Key-re kattintva), mert arról az oldalról jönne az "áldás", ahonnan a kulcsot kellene letölteni... ;]

Szóval: Felejtős, átverős, káros cuccot szophatsz be, SENKI NE TÖLTSE LE ÉS TELEPÍTSE!!!

UI: Korábban a 15GB-os telepítőt csak simán benéztem, annyinak a telepített méretének kellett volna lennie... :B

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#70989) Xelo válasza Fire/SOUL/CD (#70988) üzenetére


Xelo
addikt

:R akkor csak elmarad a ma esti cars 3 parti.. :O ;]

(#70990) Pano


Pano
addikt

Azért a Defender is elmehet ám valahova...(kezdem egyre jobban megutálni a win-t).
Süvít a notim ventije, mint ha folyamatos számítási terhelést kapna. Semmi nincs nyitva, szó szerint. Nem tudok rájönni, hogy mégis miért, már vagy 20 perce agyalok mi lehet.

Többszörös újraindítás nem segít. Gyanús, hogy csak bejelentkezés után kezdi.
Feladatkezelőben a CPU kihasználtság 1, azaz egy százalék, GPU is 1 és 2% között ugrál és mégis.

Várjunk csak... bemegyek, kikapcsolom a defender valós idejű védelmét, eltelik kb 5 másodperc és a noti halkulni kezd.. eltelik még 5 mp és elhallgat...
Az basszus, hogy már a feladatkezelőben se látszanak a folyamatok, mindennek a teteje.

Szóval: ezennel én a defendert ezen a notin kukázom is.

[ Szerkesztve ]

(#70991) Fire/SOUL/CD válasza Xelo (#70989) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Én mostanában ezzel nyomom ez még elfut a gépemen. :DDD :R

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#70992) Szellem.


Szellem.
Topikgazda

Töröltem a vírusos linkeket tartalmazó hozzászólásokat, nehogy véletlenül valaki aki tapasztalatlan szívjon vele.
Megértéseteket köszönöm. :R

(#70993) junior11 válasza Pano (#70990) üzenetére


junior11
veterán

Nekem is szereti pörgetni a ventit valami, főleg mikor pár percre magára hagyom a laptopot, néha a Defender a ludas vagy a system nevű folyamat miatt süvít hosszú percekig. Ami még észrevehető, hogy eléggé leterheli a procit egyes programok indításakor a Defender, viszont a böngészés mellette a leggyorsabb.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#70994) Habugi válasza UserX (#70981) üzenetére


Habugi
addikt

Neked is köszönöm!

"Nem vállalom a 'kísérleti nyúl' szerepet! :DDD Vagy nagyon új vagy tényleg ártalmatlan...Döntsd el te! ;] "

Neeem, azért is írtam h akinek vírusírtós hobbija van, elszeparált, pl virtual környezetben nézzen rá ha valami újra vágyik, mert egy érdekes jószágra leltem. :D

#70985 Xelo:

"az volt a millió dolláros kérdés, hogy ha nem tölti a cuccot, akkor mit csinál? :D gondolom a kérdező arra gondolt, hogy valaki aki ért hozzá, és követni tudja hogy a program mihez nyúlkál, az ha lehet csekkolja már le neki a dolgot."

Egészen pontosan! :K
Elnézést ha nem voltam teljesen világos.

#70988 Fire/SOUL/CD:

"A végén van az átbaszás(Download Key-re kattintva), mert arról az oldalról jönne az "áldás", ahonnan a kulcsot kellene letölteni... ;]"

Nagyon, úgy értem NAGYON szépen köszönöm h időt áldoztál erre! :R
Belém rakta az ideget rendesen, na nem mint ha ne érdemeltem volna meg, amatőr hiba volt már az oldal alapján is belefogni..

Már úgy voltam vele, akár nem találok itt hobbistát, akár eredménytelen lesz, biztos ami tuti MCT-vel tolok egy dózert & új Win, aztán arról egy komplett jelszóváltásos kört, szóval.., kihúztál/tatok a csávából.

Thx!

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#70995) Pano válasza junior11 (#70993) üzenetére


Pano
addikt

Ebből a szempontból a Win sajnos nagyon sunyi. Olyan háttér processeket képes futtatni magas prioritáson, hogy az embernek a haja égnek áll. Egy Desktop PC-n még mondhatni okés, de laptopokon ezeket azért optimizálni kéne.
Akkor tudnék sikító frászban kitörni, amikor egy microsoft compatibility telemetry (adatgyűjtés és küldés) folyamat 60%-on pörgeti a procit, teljesen mindegy mekkora a teljesítménye. Ráadásul ez nem ritka jelenség. Aztán lehetne még sorolni...
Néha vagyok úgy, hogy fejvesztve menekülnék Mac vagy Linux alá, amikor már nagyon elegem van. De az a baj, hogy a világ user és támogatottsági oldalról túlságosan Winre alapszik.

[ Szerkesztve ]

(#70996) junior11 válasza Pano (#70995) üzenetére


junior11
veterán

Na igen, és mire fogsz váltani Defenderről a notin? 🤔

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#70997) Pano válasza junior11 (#70996) üzenetére


Pano
addikt

Jelenleg fogalmam sincs. :D
Szívem szerint Eset-et raknék fel, előző céges notimon nagyon élhető és jó volt, de őszintén szólva én nem akarok most annyit fizetni érte. Főleg így karácsony után.

F-Secure-val úgy vagyok, hogy asztali gépemen az van, minden gond nélkül fut, de egy notin se volt az igazi, amin próbáltam és nem szívesen tenném fel.

Kaspersky Security Cloud Free jöhetne még szóba, ami védelemben tökély, de azért a system impact nem az igazi (szerintem csak kaspersky termékekhez viszonyítva könnyű), meg a kaspersky motor mint maga tud érdekes dolgokat csinálni időszakonként.

Akárhogy is sakkozok, nekem mindig is a nod32 volt a legproblémamentesebb megoldás. De ahogy említettem: az ára... egyszerűen nem ér annyit.

[ Szerkesztve ]

(#70998) Xelo válasza Pano (#70997) üzenetére


Xelo
addikt

pár éve én is laptopra váltottam, hasonló tapasztalataim vannak. :K defenderrel süvített a venti és érezhetően lassította bizonyos programok/mappák megnyitását. kaspersky-vel már csendesebb volt, de az meg szeret(ett?) random meghülyülni.. eset-tel a leghalkabb, ez nem eszi az akksit, nem tekeri a procit, nagyon minimális az erőforrásigénye, stabil és megbízható, viszont ahogy te is írtad az ára miatt nem feltétlenül ajánlható. védelemben a kaspersky-t tartom mai napig a legjobbnak, de nincs már türelmem ahhoz hogy az éppen aktuális bogaraival foglalkozzak. összegezve: ötletem nincs mit vennék akkor, ha lejárna az aktuális licenszem. :F

(#70999) Pano válasza Xelo (#70998) üzenetére


Pano
addikt

Valószínű ugyan oda jutsz ki, ahova én fogok rövid időn belűl. Már előre látom, hogy egy idő után tele lesz a tököm az egésszel. Ezután megveszem a nod32-t a saját nyugodalmam érdekében és csak hogy ne kelljen már tovább foglalkozni az egésszel. :D

[ Szerkesztve ]

(#71000) #68216320 válasza Pano (#70997) üzenetére


#68216320
törölt tag

Bitdefender rossz védelmet ad? Mert az F-Secure Safe problémák után azt használom és azóta rendben van a laptopom. Nincsenek bosszantó lassulások. De a védelem minőségéről nem tudok nyilatkozni. Amúgy sem jellemző a szokásaim alapján, hogy sok vírusba futnék bele.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.