Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69651) stingy2 válasza riki (#69643) üzenetére


stingy2
senior tag

hát, nemtom...beírtam a keresőbe, h russian mp3 download sites, és vagy 20-25-re rámentem. Eredmény: semmi. Legtöbbször be sem jött az oldal: párat már a Cloudflare DNS - 1.1.1.2 -megfogott, a többit a No-script vagy a Trafficlight. Ami bejött, az meg semmi kárt nem csinált. Egyik sem jutott el még csak a Defender közelébe sem...

[ Szerkesztve ]

INTJ

(#69652) Cs1csó válasza Szellem. (#69650) üzenetére


Cs1csó
félisten

Hozzá lehet: előbb törölni kell a régi fiókot az F-Secure-nál, és utána már lehet.

Belépsz a fiókba a nevedre kattintasz a jobb felső sarokba legördülőmenüben kattintasz a FIÓKBEÁLLÍTÁSOKRA, majd ott jobb oldalt középen "Szeretném véglegesen törölni a fiókomat"

(#69653) Szellem. válasza Cs1csó (#69652) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Akkor törlöd a fiókodat, nem hozzáadod az új licencet!

(#69654) Cs1csó válasza Szellem. (#69653) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem úgy értem, hanem ha van még mondjuk olyan licencre regisztrált email címed ami pár napon belül lejára vagy már le is járt akkor akár törölheted is majd regisztrálhatsz erre a 6 hónapos új licencre.
Nekem két címemre is volt regisztráció és kb. 40 nap volt hátra, de ugye 180 nap több mint 40.

(#69655) salaud válasza riki (#69646) üzenetére


salaud
aktív tag

Miattad 20 ilyen letöltőoldalt nyitottam meg. Mondjuk nem gond, az utolsón találtam egy csomó Little Big számot, ami kellett. :DDD A lényeg: Xiaomi router, cloudflare dns-sel, böngészőben ublock jól konfigolva, semmi be sem akart jönni.

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#69656) Krystal_s válasza riki (#69643) üzenetére


Krystal_s
addikt

"Fire által ajánlott combo működött tökéletesen, Kasperky free + comodo firewall"

Szia, a kettőből melyik jelzett, vagy tisztította meg a linket, vagy fájlt? Kaspersky, vagy a Comodo?

(#69657) Szellem. válasza Krystal_s (#69656) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Gondolom a tűzfal. :D

(#69658) riki válasza Krystal_s (#69656) üzenetére


riki
senior tag

Mivel a Comodo minden biztonsági funkciója be volt kapcsolva ,igazából talán kétszer kérdezte meg mit szeretnék tenni. Kaspy viszont dobálta az ablakot rendesen.

Végre, megélénkült a topik :U . Remélem LyLx is véleményt fog mondani a témában.
Köszönöm.

(#69659) turbokappa


turbokappa
senior tag

Üdv
A win10 topikban is feltettem, de talán itt kapok választ.
Mi ez: FotyDliszetFa.exe
Az alkalmazást nem lehet leállítani, a neten nem találtam semmit a vírusirtók sem jeleznek.
Üdv:V

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#69660) Semplar válasza turbokappa (#69659) üzenetére


Semplar
őstag

Szia!
Feladatkezelő > "Tulajdonságok", "Fájl helyének megnyitása" mit mutat?

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#69661) junior11


junior11
veterán

Azt vettem észre 21H1 óta, hogy a Microsoft Defender miatt (lehet korábban is így volt, bevallom, nem emlékszem már), üresjáratban a notebook ventilátora gyakran hangosan pörög, ilyenkor a feladatkezelőben megnézve a MD tekeri a procit, gondolom ilyenkor végez vizsgálatokat, de szinte minden egyes ilyen alkalommal? :F

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#69662) Cs1csó válasza riki (#69643) üzenetére


Cs1csó
félisten

A COMODO-val elsősorban a BUG-ok miatt van gond, sokszor produkált furcsa dolgokat amiket a program csak görgetett maga előtt.
A biztonságról szólva pedig kezdeném a két véglettel:
- akinek nem volt évek óta valós riasztása - akármilyen védelem mellett - annak bármelyik megbízható (ismert, elismert, stb.) védelem megfelelő és emiatt kézenfekvő - Windows 10 esetén - a már ott lévő telepítést és külön fizetés nem igénylő Defender

- a másik véglet aki - nem úgy mint te hogy direkt - hanem mondjuk nem figyel semmire kattint mindenhova - is - na neki meg kb. semmi sem lesz elég jó előbb utóbb be fog kapni valamit

A kettő közötti felhasználóknak + akinek van erre pénze + aki egyszerűen szeret egy dedikált programot a gépén látni a kis dedikált ikonját a tálcán stb. annak pedig egy fizetős alternatíva vagy persze valami ingyenes amiből a választék mostanában elég szűkös talán a Kaspersky Free ami ajánlható. Akár az Avast Free-vel is lehet egy próbát tenni bár a legutóbb olyan érzésem volt, hogy kicsit fogta gépet - régebben ezt nem tette -

(#69663) Cs1csó válasza junior11 (#69661) üzenetére


Cs1csó
félisten

Mint minden védelem ha tartós inaktivitást érez akkor kezdhet " ügyködésbe" pl. optimalizál, keres, frissít stb.
Magam részéről az üresjárati vizsgálatokat nem szeretem, azért van a valós idejű figyelés, hogy akkor fogja meg amikor futtatnám.

Nekem is Defender van de nem érzem ezt amit írsz, ami normál esetben segíthet: ha a gép elég időt van bekapcsolva "idle" állapotban hagyva így a Windows le tudja futtatni a frissítés keresést, az optimalizálást (HDD esetén töredezettségmentesítést) karbantartást és akár a Defender is frissülhet stb.

A Defender szokott automata vizsgálatokat végrehajtani de nem tudom, hogy ez letiltható e.

Erről szokott az oldalsávon értesítést küldeni valami ilyen szöveggel: " az eszközön vizsgálatot hajtottunk végre x-ik alkalommal"

A WIndows-od naprakész? Esetleg frissítsd hátha az segít. Pár kiegészítő keresőt is lefuttathatnál hátha valami zavarja a háttérben pl. Emsisoft EK, DrWebCureIT, AdwCleaner

(#69664) junior11 válasza Cs1csó (#69663) üzenetére


junior11
veterán

Minden naprakész, csak mikor nincs a laptop piszkálva, akkor szereti pörgetni a procit a Defender (és nem frissítés). De ha elkezdek csinálni valamit rajta, pár másodper után abbamarad, szóval nem gond, csak furcsa, hogy ezt gyakran műveli.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#69665) Pano válasza junior11 (#69664) üzenetére


Pano
addikt

Ez a jelenség mindig is jelen volt. Emiatt (is) lőttem ki notin.

(#69666) junior11 válasza Pano (#69665) üzenetére


junior11
veterán

Amúgy nincs semmi gond vele, csak mostanában ez feltűnt. Te mire cserélted le? 🤔 Azzal elégedett vagy?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#69667) Dumi86 válasza junior11 (#69666) üzenetére


Dumi86
senior tag

F-secure AV-vel nincs ilyen gond :R Jó mondjuk ez a fizetősek között is a drágább. Kinek mi felel meg és mik az igények.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#69668) Pano válasza junior11 (#69666) üzenetére


Pano
addikt

Ott nod32 van fenn.
Különösebben nincs probléma vele, együtt tudunk élni.

[ Szerkesztve ]

(#69669) ƵøŁĭ válasza riki (#69643) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Átlag felhasználónak teljes mértékben fölösleges ez a kombináció. Normális környezetben elég a Defender aki meg szemfüles az használjon promóciós terméket vagy vegyen egy olcsó megoldást. Comodo egy süllyedő hajó...(jelenleg)

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#69678) turbokappa válasza turbokappa (#69659) üzenetére


turbokappa
senior tag

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#69679) turbokappa válasza turbokappa (#69678) üzenetére


turbokappa
senior tag

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#69680) stingy2 válasza turbokappa (#69679) üzenetére


stingy2
senior tag

1.fogalmam nincs mi ez. 2. ezért(is) csinálok friss telepítés után egy biztonsági mentést a tiszta rendszerről, mert ilyen esetben kb. 10 perc alatt újra lehet húzni programokkal, beállításokkal, mindennel.

INTJ

(#69681) AtHoS válasza turbokappa (#69679) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Virustotal feltöltés után mit írt rá?

read-only mode on the forum

(#69682) turbokappa válasza AtHoS (#69681) üzenetére


turbokappa
senior tag

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#69683) turbokappa válasza turbokappa (#69682) üzenetére


turbokappa
senior tag

Avast után:

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#69684) AtHoS válasza turbokappa (#69683) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Akkor úgy tűnik ez megoldódott.

"a vírusirtók sem jeleznek" milyen AV-kat foglalt nálad magában, mert VT szerint elég sok felismeri, ráadásul a win alap Defenderje is köztük van

read-only mode on the forum

(#69685) Szellem. válasza turbokappa (#69683) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

És milyen vírusirtód volt amivel bekaptad a fentieket?

(#69686) turbokappa


turbokappa
senior tag

Sziasztok,újrahúztam a gépet.
Win D. ki volt kapcsolva, Az mbm nem találta meg, és nem is találtam róla a neten semmilyen infót.

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#69687) Cs1csó válasza turbokappa (#69683) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezek nem tűnnek "veszélyesnek" inkább zavaróak lehetnek.

(#69688) Jarod1 válasza turbokappa (#69683) üzenetére


Jarod1
addikt

Google update ra bejelzett?

(#69689) turbokappa válasza Jarod1 (#69688) üzenetére


turbokappa
senior tag

Nem csak épp nézegettem mi fut, és kiszúrtam. Volt ma egy próbálkozás 1x a facebookom meg 2x a gmailom feltörésével. Nem tudom van-e köze hozzá de érdekes volt. Miután kaptam az értesítésdt azonnal jelszócsere volt.

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#69690) #45687808


#45687808
törölt tag

Lehet, hogy hülye kérdés, de ettől függetlenül megkérdezem, kíváncsi vagyok, hogy mit gondoltok: Szerintetek van jelenleg olyan vírusirtó fejlesztő cég, akik nem dolgoznak együtt a kormányokkal? :U

[ Szerkesztve ]

(#69691) Szellem. válasza #45687808 (#69690) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Egyenlőre úgy néz ki, hogy ez a cég az F-Secure. Több helyen olvastam, hogy ők azok, akik senkinek, semmilyen állami szervnek nem feküdtek le. Még a híres Edward Snowden is írt erről az egyik Twitter bejegyzésében.
Én ezt el is hiszem nekik. Ahogy kezelik az adatokat, az ügyfeleiket, stb., és ismerve Mikko Hermanni Hyppönen-t, abszolút hitelesek és megbízhatóak!

(#69692) #45687808 válasza Szellem. (#69691) üzenetére


#45687808
törölt tag

Az F-Secure-al viszont egy baj van. A többi termékhez képest (is) jóval drágább. Mondjuk valamit valamiért, ugye. Egyébként maga a szoftver viszont 1. nincs telepakolva mindenféle szeméttel 2. szinte bug mentes.

(#69693) Szellem. válasza #45687808 (#69692) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Be lehet szerezni olcsón az alza.hu-n! Vannak nála jóval drágább termékek is.
A többi amit meg leírtál állja a helyét. Meg rendszeresen vannak SAFE ingyenes promók. Most is beraktam ide is fentebb egyet, meg a Program promók topikba.
Én megvásároltam, mert nem szarakodtam az ingyenes promóval. Nekem annyit megért, hogy támogassam őket! Ez a többi cégről nem mondható el. Régen az Emsisoft volt a kedvencem, de ott megállt az élet. Le vannak maradva mint a borravaló.

[ Szerkesztve ]

(#69694) Giii


Giii
senior tag

Helló!
Próbaképpen letöltöttem az F-Secure 1 hónapos próbaverzióját.
A kérdésem az lenne,hogy a windows féle defender és egyéb hozzátartozó védelmeket ilyenkor kikapcsoljam? Nem akadnának össze?

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#69695) Szellem. válasza Giii (#69694) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

A Defender aktív védelme kikapcsolódik, amikor egy külső AV programot telepítesz. A Biztonsági központ aktív marad, de annak úgy is kell lenni. Szóval, elég ha feltelepíted a külső AV-t és a többit hagyd.

(#69696) Semplar válasza #45687808 (#69690) üzenetére


Semplar
őstag

Ha kíváncsiak rád a "szervek", nem számít milyen vírusirtót/tűzfalat használsz. Hardver szinten belépnek hozzád és viszik, amit akarnak.

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#69697) Pano válasza Semplar (#69696) üzenetére


Pano
addikt

Hardver szinten? Ide jönnek és elviszik a vinyómat miközben alszom?

(#69698) Szellem.


Szellem.
Topikgazda

Eszembejutott egy érdekes kérdés. Az olyan gyártókat mint Audi, Merceds, stb. itt Európában ki védi szoftveresen? Mert az, hogy ezeknek a cégeknek mások a védelmi struktúrái mint egy home felhasználónak, az egyértelmű. De ezek a cégek is használnak AV-t. A Ferrarinak azt tudom, hogy a Kaspersky a partnere a Froma 1-ben is és védelmi tekintetben is. De például a fenti cégek védelmét kik látják el? Nem találtam róluk infot.

(#69699) Pano válasza Szellem. (#69698) üzenetére


Pano
addikt

Egynél voltam benn egy kis ideig (nem nevezhetem meg), de ott vegyes. Részleg, eszköz és még gyárfüggő is melyik van.

(#69700) Jack Oneill válasza Szellem. (#69698) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Én a Mitsubitshi Motors-ról, (Erste Bankról, Magyar Telekomról) tudom, hogy ESET évek óta :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.