Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70001) Cs1csó válasza Mikulashe (#69997) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 Pano CSAK ÉS KIZÁRÓLAG A RENDSZERES ADATMENTÉS JELENT 100%-OS VÉDELMET!

Semelyik víruskergető cég sem garantálja, hogy 100%-osan megvédi az adataidat.

(#70002) Mikulashe válasza junior11 (#69999) üzenetére


Mikulashe
csendes tag

A WD hez sose nyúltam, nyilván a default beállítás volt. De máskor már a letöltésnél rögtön jelzett, ha vírust vagy bármit talált - ilyen gyakran előfordult. A zsaroló előtt már épp azon gondolkoztam, nincs e túl erőltetve az ellenőrzés/biztonság.

(#70003) junior11 válasza Mikulashe (#70002) üzenetére


junior11
veterán

Alapból úgy tudom a zsarolóvírus elleni védelem - védett mappák nincsenek bekapcsolva.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#70004) Mikulashe válasza Cs1csó (#70001) üzenetére


Mikulashe
csendes tag

"Semelyik víruskergető cég sem garantálja, hogy 100%-osan megvédi az adataidat."

Ez természetesen igaz, hisz csak azok ellen tudnak védeni, ami vírusok már ismertek.
Új vírusok ellen nem védenek.
Bár nekem volt ezelőtt kb. 25 évvel -, még win3.11 alatt -, egy olyan progom, hogy első indításkor beolvasta a wincsi összes file-ját, és azután figyelt. Ha valami módosítani akarta valamelyiket, jelzett, engedélyezem e. Csak akkor nem jelzett ha a hozzá társított prog akarta módosítani. Ilyen védelemmel azóta sem találkoztam.

(#70005) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Tudtok nekem a kovetkezo dologra magyarazatot adni?
Az Erste Bank appjaban mobillal csinalok egy kepernyomentest es a kovetkezo lesz a fajl neve.
Screenshot_20210806_111327_pegasus.project.ebh.mobile.android.bundle.mobilebank

Ugye, ez most csak egy vicc? 😄😄

(#70006) Szellem. válasza Jack Oneill (#70005) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ez miként illeszkedik a vírusírtó topik témjába?

(#70007) Jack Oneill válasza Szellem. (#70006) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Szerintem illeszkedik, ha a Pegasusrol van szo. De akkor rakd offba, ha megsem. Korabban ti is beszeltetek errol itt a topikban.
Van okom megijedni vagy nem?

[ Szerkesztve ]

(#70008) Pano válasza Jack Oneill (#70007) üzenetére


Pano
addikt

Ez a dolog túlmutat szerintem a topik témakörén. Mármint olyan szempontból, hogy nem igen tud senki mit kezdeni sajnos a Pegasus dologgal.
Ezt neked kell tudni, hogy végzel-e olyan tevékenységet ami miatt megfigyelhetnek. Ha igen, akkor erre szakosodott biztonsági szakértőkkel kell bevizsgáltatni a telefont.
Ez nem egy átlagos kémszoftver vagy mobil vírus, aminek antivirusal nekiesel.

[ Szerkesztve ]

(#70009) Szellem. válasza Jack Oneill (#70007) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Bazz...nem láttam a fájl nevét. De nem hinném, hogy az izrailiek szoftvere kiírná a saját nevét?

(#70010) Thusor válasza Jack Oneill (#70007) üzenetére


Thusor
őstag

Nem kell azonnal a mumust látni mindenben. [Ez] az Erste bank projekt neve. És egyben az apa file elnevezése is. De érdekes hogy csak Magyarországon ez a neve a George papnak. Osztrákoknál meg már nem.

[ Szerkesztve ]

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#70011) riki válasza Pano (#70008) üzenetére


riki
senior tag

Miért mutatna túl ? Amikor volt az NSA hacking,arra jött többféle javítás ,tapasz,tesztprogram. Akkor erre miért nem,végtére is, ez is a privát szféra megsértése,és komoly botrány van belőle nemzetközi szinten. A pro aktív védelemnek erre reagálni kéne ,végtére is, ez a feladata főleg androidos telón .Amikor a program root jogosultságot szerez. Ha már valaki fizet ,akkor min.elvárható ,hogy legalább ezt jelezze a készülék,vagy nem ? :U

(#70012) Pano válasza riki (#70011) üzenetére


Pano
addikt

Magánemberként nem tudsz mit kezdeni ezzel a problémával. Úgy mutat túl. Az, hogy most utólag mik vannak/lesznek, eső után köpönyeg.
Ha le akarnak hallgatni/megfigyelni, akkor meg fogják tenni. Úgy, hogy észre sem veszed. Amikor meg már észrevetted, akkor az azért van, mert: 1.- Azt akarták, hogy tudd 2.- Már mindegy, mindent tudnak amit akartak.
Még akkor is, ha minden műszaki cikket kidobsz az életedből. A digitalizáció előtt is figyeltek meg sikeresen embereket a titkosszolgálatok.

[ Szerkesztve ]

(#70013) Cs1csó válasza riki (#70011) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 Pano
Bár az igaz, hogy ha ismert a Pegazus és egy Kaspersky, Avast, ESET stb. cég most hogy már hivatalosan is (lehet, hogy nem hivatalosan ismerik csak ugye "le van jelentve" hogy ne piszkálják) találkozott vele illő lenne - úgy hogy ismerik a konkrét működését - megírni hozzá a megfelelő védelmet.

(#70014) Jarod1 válasza Jack Oneill (#70005) üzenetére


Jarod1
addikt

nem hinném hogy ilyen balfaxok lennének a pajeszosok hogy a nevét beletenné a képernyőmentésre ha már el van rejtve a telóban, nem látom hogy mi a kiterjesztése. a képenyő mentés amúgyis csak a dátum van..

(#70015) riki válasza Pano (#70012) üzenetére


riki
senior tag

Hogy mit szabad,és mit nem az más kérdés.Itt szigorúan védelmi kérdések teszünk fel,mert szerintem itt mindenkinek a privát szféra az első ,legyen az fekete,szürke,vagy ...bármi ellen. . Akit érdekel a pegasus felépítése ,mely sérülékenységet használ ki, itt elemezve van, segítve a megtalálását. [link] Azért mégse annyira reménytelen a megtalálása, az érintetteknek . "Foltot varni rá" meg akarat kérdése. :U

(#70016) shield válasza Jack Oneill (#70005) üzenetére


shield
őstag

Biztos nagy seftelő vagy és megfigyelnek. :D

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#70017) Mikulashe


Mikulashe
csendes tag

AVAST PROBLÉMÁM VAN.
Laptop. Új rendszer fenn. A gép sokszor nincs online - nem tud, nem lehet.

AVAST talált valami gyanúsat, jelzett, majd próbál kapcsolódni a netre.
De nincs net !

Mindent lefagyaszt, semmihez nem enged nyúlni.
De szó szerint semmihez. Megy a homokóra és nem történik onnan semmi.
Persze, ha majd csatlakozom a netre, lehet, hogy lép tovább.
De ez lehetetlen hogy így legyen.
Ha nincs lehetőség a net csatlakozásra és talál valamit akkor halál ?

VAN VALAMI MEGOLDÁS ?

(#70018) Cs1csó válasza Mikulashe (#70017) üzenetére


Cs1csó
félisten

1. a program újratelepítése vagy esetleg javítása, amikor a programok és szolgáltatások közül rákattintasz az eltávolításra akkor feljön a javítás opció.

2. az Avast saját eltávolítójával törlöd a programot és használod helyette a beépített Defender-t

Nekem is Avast Free van most fenn de a gép mindig online és ritkán talál bármit is, tehát nem is nagyon tudom modellezni, bár mint minden kergető szereti a folyamatos online kapcsolatot ez is igaz talán még inkább mint más kergetők.

(#70019) Mikulashe válasza Mikulashe (#70017) üzenetére


Mikulashe
csendes tag

Tanulság - ha valakinek hasonló problémája lenne AVAST -al.

Setup-ban ki lehet kapcsolni, hogy ne küldözgessen a netre, és ne frissítsen semmit.
Amíg nincs netkapcs
Utána meg visszakapcsolni, ha lesz netkapcs.

Kipróbáltam virusos file-al.
Rendben van. Megtalálja, karantén, nem megy a netre, nem fagyaszt.

(#70020) Cs1csó válasza Mikulashe (#70019) üzenetére


Cs1csó
félisten

:C :R

(#70021) junior11


junior11
veterán

[Összeolvad a NortonLifeLock és az Avast]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#70022) Szellem. válasza junior11 (#70021) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Most akartam cikkezni. Megveszi a Norton az Avastot. :) Fasza lesz.
Higgyétek el, előbb-utóbb lesz Nortonsky Internet Security. :)
Most már van:
Norvira
Norvast
Norguard
:) :) :)

(#70023) Cs1csó válasza Szellem. (#70022) üzenetére


Cs1csó
félisten

Na végre az Avast bekebelezte - persze álcázva - ezt a kis céget! :K

8,6 milliárdos üzleti tranzakció keretében egyesül az Avasttal

Egyesültek, nem "megvásárolta" megmarad a székhely is stb.

[ Szerkesztve ]

(#70024) Szellem. válasza Cs1csó (#70023) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Nyugi megvette a Broadcom, mert van pénzük bőven. Az, hogy egyesültek, vagy megvette csak kényelmes szóhasználat.
Ja és lesz NoAVG is. :) :)

[ Szerkesztve ]

(#70025) lakatosturbo


lakatosturbo
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék kérni egy kis segítséget.
Vettem márciusban az alzán egy 1éves kódot az Fsecure Safe verzióhoz.
Beaktiváltam szépen működött is minden gond nélkül, újratelepítettem a gépet felraktam az fsecure progit.
Be akartam neki adni a lementett kódot de azt mondta, hogy érvénytelen.

Van valakinek ezzel tapasztalata vagy kuka vennem kell egy másikat ?
Előre is köszönöm a segítő válaszokat.

Origin: viktorvill Steam: viktorvill

(#70026) Szellem. válasza lakatosturbo (#70025) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

F-Secure SAFE-hez kód? Azt fiókkal kell aktiválni. Mysafe.f-secure. com. Itt kellett, hogy email és jelszó párossal csinálj egy fiókot. A SAFE így működik. Ha belépsz, akkor az eszközön licenc felszabadítása, majd letöltés erre a gépre és már telepítheted is.

(#70027) Semplar válasza Szellem. (#70022) üzenetére


Semplar
őstag

Ez már a NorVÉG! :)

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#70028) Szellem. válasza Semplar (#70027) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

:D :D :D

(#70029) Cs1csó válasza Semplar (#70027) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K

(#70030) Pano válasza junior11 (#70021) üzenetére


Pano
addikt

Nem kevés user data-ra tesznek így szert. ;) :U

(#70031) csaba1203 válasza Szellem. (#70022) üzenetére


csaba1203
addikt

Lenin elvtárs megmondta a nagy hal megeszi a kis halat...
Nem baj maradunk a KAV-nál vagy F-SEC vagy BIS vonalon.

(#70032) Szellem. válasza csaba1203 (#70031) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

A Bitdefendert én kihagyom. Kaspersky vagy F-Secure, illetve simán a Defender.

(#70033) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Megy a para az Avast fórumán is, hogy lehet megy a levesbe a Free termék.

(#70034) Szellem. válasza Cs1csó (#70033) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

A szokásos emberi negatívitás, ami előbb-utóbb beteljesíti magát. :W

(#70035) Pano válasza Cs1csó (#70033) üzenetére


Pano
addikt

Eléggé meglepődnék, hogy ha menne a levesbe. Konkrétan egy arany tojást tojó tyúk.

(#70036) #73959936


#73959936
törölt tag

Sziasztok, némi segítséget kérnék.

Spam témában. Otthoni asztali pc. Outlook, mint levelező, valamint f-secure safe...

ennyi védelem. Manapság pár hete megszaporodtak a spam-ek. És nem, nem szeretnék venni semmilyen kütyüt senkitől, majd én eldöntöm h. akarok-e vagy sem és mikor.

Szóval a levelezőben be van állítva a magas szintű védelem mégis csorog kéretlen levél. Sajna nincs időn naponta új és új szabályokat készíteni, meg akkor is az van, hogy mástól más jön. Nem kapcsolhatom be a spamszűrő azon részét, ahol a spameket automatikusan kihajítja, mert kidobja nyom nélkül pl. az előleg-bekérőt is. A spam mappa állandó takarítása sem ok.

témában valami segítség ? Létezik valamilyen outlook kiegészítés vagy bármi amivel gyomlál a gép anélkül, hogy az én időm menjen ? help :K

(#70037) Pano válasza #73959936 (#70036) üzenetére


Pano
addikt

Hali!

Sajna ez örök probléma és nincs rá teljesen jó megoldás. Minden SPAM szűrő ellenére is csorogni fog a SPAM mappába a cucc. Igazából a SPAM szűrők elsősorban azt intézik el, hogy a beérkezett mappába ne kerüljön be, de nincs biztos megoldás ezekre sem. Bármelyik megoldást fogod használni, a spam mértékétől függően lesz ami átcsúszik. Ha az e-mail címed kinn van egy honlapon, vagy nagyon sok ügyfélnél, akkor tényleg szélmalomharc. Főleg kliens oldalon. A jobb megoldást a szerver oldali jelentené.

[ Szerkesztve ]

(#70038) #73959936 válasza Pano (#70037) üzenetére


#73959936
törölt tag

nincs kinn, mert nincs honlap és nincs is sok ügyfél....de köszi :K

(#70039) Pano válasza #73959936 (#70038) üzenetére


Pano
addikt

Annyiban tudok segíteni, hogy szerver oldalon a legjobb spam szűrés a gmailnél van. Kliens oldalon a Kaspersky megoldása a jobb (szerver oldalon is, de abba neked nincs ráhatásod).

[ Szerkesztve ]

(#70040) #73959936 válasza Pano (#70039) üzenetére


#73959936
törölt tag

tényleg köszi, a fiók sajna nem gmail fiók :(

(#70041) Szellem. válasza #73959936 (#70040) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Milyen fiókot használsz? A szolgáltatód?

(#70042) ƵøŁĭ válasza #73959936 (#70036) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Hulladék email szolgáltatókról át kell váltani gmail.com-ra. Freemail meg társai az körülbelül egyenlő a nullával.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#70043) ƵøŁĭ válasza junior11 (#70021) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

A jövőt illetően ennek nagy negatív hatása lesz a felhasználói közösségre illetve az európai piacra. Elsődleges céljuk egyértelmű a monopol helyzet előidézésével. A jövőben drasztikusan fognak csökkenni a jelenlevő cégek száma és a felhasználók alig fognak tudni választani. EU kötelékében 1-2 termék megmarad a többi az örök búzamezőkre fog utazni. Nem is baj, hogy csökkennének a semmirekellő cégek száma viszont az innovatív új cégek olyan nehéz helyzetbe kerülnek, hogy hamar köszi a lehetőséget.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#70044) shield válasza ƵøŁĭ (#70042) üzenetére


shield
őstag

A gmail hibája, hogy elolvasgatják az email-jeidet.
Szerintem biztonságosabbat akartok, akkor [protonmail.com] .
Reméljük igaz, amit írnak.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#70045) Mate válasza Thusor (#69988) üzenetére


Mate
nagyúr

Ma letöröltem, letöltöttem újra és felraktam. Már gond nélkül frissített

(#70046) Thusor válasza Mate (#70045) üzenetére


Thusor
őstag

Köszönöm, hogy szóltál. Még nem volt időm kipróbálni újra, F-Secure support pedig nem szólt, hogy javították a hibát, de ki fogom próbálni.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#70047) MutantZombie


MutantZombie
tag

Jobb reggelt mindenkinek!

Azután érdeklődnék, hogy létezik-e olyan vírusírtó (egyelőre ingyenes kivitel), ami nem kétkezes sz.pás?

Ami nem akarja likvidálni a szerinte felesleges és szerinte kártékony programokat - lényegében az összes program, amiért a gépet használom, ami többségében az összes legálisan vásárolt vagy ingyenesen használható program, de a kis csalafinta (AVG) vírusírtó szerint kártékony és lassítja a gépet.

Ugyanakkor nem fogad olyan hibaüzenettel sem, mint az Avira, hogy "hopsz valami gebasz van, nem tud elindulni - soha többet", de a legjobb, hogy ez nem is javítható hiba, ahogy azt páran nehezményezik is.
A reinstall / uninstall sem segít. Gondolom a "format c: \u" után lehet működne, ha felraknám, egy ilyen után, de ami az egyik percben működik, utána meg 3 perccel később egy ilyen üzenettel fogad, valahogy nem akarom még egyszer a gép közelében sem látni, mert picit megbízhatatlannak érzem.

Ha válaszolsz a kérdésemre vagy segítesz bármiben, akkor köszönöm!

(#70049) Szellem. válasza MutantZombie (#70047) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Nem tudom milyen géped van, milyen oprendszerrel, de ha az a fontos, hogy az AV olyan dolgokra jelezzen, ami valóban kártékony, akkor Kaspersky. Régen még használtam virágboltot programbeszerzésre és maximálisan megbíztam benne, ellenben a többivel ami minden jellegtelen dologra bejelzett és a szívbajt akarta rámhozni, hogy vírus és most hatalmas kárt tesz a gépemben. A Kaspersky csak akkor jelez, ha az tuti kártevő.

(#70050) Cs1csó válasza MutantZombie (#70047) üzenetére


Cs1csó
félisten

Mindegyikkel van valami gond. Jelenleg ingyenes vonalon ezek vannak: Defender, Avast Free, Kaspersky Free
Mindegyiknek van kisebb-nagyobb baja.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.