Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69151) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Ez is erős védelem. Már az első minta után :D :

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#69152) Cs1csó válasza ƵøŁĭ (#69151) üzenetére


Cs1csó
félisten

:N

(#69153) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Kivételesen gyümölcsöző a Bitdefender motorcsere. Avira elég jól muzsikált.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#69154) Pano válasza ƵøŁĭ (#69153) üzenetére


Pano
addikt

Akárhányszor ránézek a Bullguard feliratra, meg a mellette lévő bulldogra röhögni támad kedvem. Nem tehetek róla, de annyira képtelen vagyok ilyen termékeket komolyan venni. :D De más, hétköznapi termékkel is vagyok így...

(#69155) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

A kemény munka meghozza gyümölcsét. Gyakorlatilag szépen fejlesztgetik a terméket de még messze áll az konkurenciától. Ez gyors volt: Huorong ❌

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#69156) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Dinamikus futtatásra nem volt szükség. A gyakori variánsokat hamar fogja statikusan. Ahnlab v3 Lite ✅

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#69157) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Szignatúra szempontjából elég karcsú megoldás viszont a helyzeten javít az elfogadható proaktív védelme. Quickheal Antivirus Pro ✅

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#69158) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Ami egy hulladék az.. :D . Panda Dome ❌

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#69159) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Feltörekvő cég, korlátolt technológiai felszereltséggel. WiseVector StopX ✅

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#69160) Pano


Pano
addikt

Najóóóóóólvanám.

(#69161) Mikulásbá válasza Pano (#69160) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ezt már régóta nem szereti a Defender, nem kell vele foglalkozni. Szerintem egy torrent klienset sem csíp.

(#69162) Pano válasza Mikulásbá (#69161) üzenetére


Pano
addikt

Eddig nekem soha nem jelzett be rá. A smartscreen szűrő igen, hogy nem tudja lecsekkolni, de defender soha nem blokkolta még.

(#69163) Cs1csó válasza Pano (#69162) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ilyet még nekem sem, pont az előbb telepítettem a legújabb verziót a Qbit-ből mivel még nagyon új ezért jelzett, hogy nem ismeri de telepítettem.
Igaz én alapon használom a Defender-t egyedül egy dolgot kapcsoltam be: A vélhetően nem kívánatos alkalmazások letiltását - tehát elvileg ezt az opciót PUP

(#69164) Pano válasza Cs1csó (#69163) üzenetére


Pano
addikt

sima W10-et vagy Pro-t használsz?

(#69165) Cs1csó válasza Pano (#69164) üzenetére


Cs1csó
félisten

Windows 10 Home

(variáltál valamit a group policy-ben?)

[ Szerkesztve ]

(#69166) csaba1203 válasza ƵøŁĭ (#69158) üzenetére


csaba1203
addikt

Mé bántod a Macit? :D :DD
Egy Bitdefendert kérhetnék tőled kíváncsiságból? :R

(#69167) Cs1csó válasza csaba1203 (#69166) üzenetére


Cs1csó
félisten

Erről ez jutott az eszembe:

"Csoki ne beszélj spanyolul! Miért? Mert nem tudsz!"

(#69168) Pano válasza Cs1csó (#69165) üzenetére


Pano
addikt

Csak a frissítési időközt módosítottam. Azért kérdeztem, mert én Pro-t használok, abban elvileg mások az alapbeállítások.

(#69169) csaba1203 válasza Cs1csó (#69167) üzenetére


csaba1203
addikt

Csoda, hogy még nem tűntek el a süllyesztőben...... :D :DD

(#69170) Semplar válasza Pano (#69160) üzenetére


Semplar
őstag

Már a neve sem stimmel, az eredeti qBittorrent.

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#69171) Pano válasza Semplar (#69170) üzenetére


Pano
addikt

hivatalos honlap. Tiszta. Az, hogy a defender miként nevezi el, már más kérdés.

(#69172) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Na! Jól indul a reggel.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#69173) Pano válasza ƵøŁĭ (#69172) üzenetére


Pano
addikt

Heh... Defender is elkezdi ahogy nézem szórni a FP-et.

(#69174) junior11


junior11
veterán

[Facebook jelszavakra is pályázik a CopperStealer trójai]

Kíváncsi lennék ezzel kapcsolatban a véleményetekre. Ha ez a kártevő el is lopja pl. a FB hitelesítő adatok és egyéb sütiket a böngészőből, és ezzel be akarnak a támadók lépni a fiókomba, ilyen esetben is kéri a FB rendszere a 2FA kódot vagy el van vele hitetve, hogy én vagyok az és beengedi enélkül? Böngészőben használva a facet én nem szoktam naponta kijelentkezni, csak bezárom, és másnap újra megnyitom, itt a sütiket nem szoktam törölni. Én úgy gondolom, kérnie kellene a 2FA kód megadását, mert mégis idegen helyről és eszközről próbálnak bejelentkezni, mit gondoltok? :F

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#69175) ƵøŁĭ válasza junior11 (#69174) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Kétfaktoros azonosítás megmenti a fiókodat. Ha a telefonon van kártevő akkor ki tudja lopni a kódot.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#69176) junior11 válasza ƵøŁĭ (#69175) üzenetére


junior11
veterán

Köszi Zoli.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#69177) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

MobiMover alkalmazásra szépen adott egy téves riasztást a Malwarebytes .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#69178) X2


X2
csendes tag

A "csomgja érkezett" telefonos vírusra, van spéci írtó? Asszem sajna rányomtam... :(

(#69179) Kiskutya válasza X2 (#69178) üzenetére


Kiskutya
veterán

Úgy tudom csak teljes rendszer visszaállítás jó! Mondjuk arra kíváncsi lennék én is telefonra van e olyan védelem ami nem engedi telepíteni ha véletlenül valaki rányomna?

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#69180) ƵøŁĭ válasza Kiskutya (#69179) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Igen van már ellene védelem.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#69181) riki válasza X2 (#69178) üzenetére


riki
senior tag

Elméletileg ez leszedi : [link]

(#69182) riki válasza ƵøŁĭ (#69156) üzenetére


riki
senior tag

Köszönöm a tesztet .Megnyugtattál,hogy nem ajánlottam, még futott terméket. Én nem gyepálom a Ahnlab v3 Lite -ot.Szépen,de nem némán dolgozik. Elég sok informácciós ablakot dob fel,sok dolgot a felhasználóra bíz. Én szeretem ,mint az új Bitdefendert. Remélem még sok, 0 napos tesztet láthatunk tőled. :R

(#69183) Cs1csó válasza riki (#69182) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv, az Ahnlab v3 Lite-ot használod? Milyen a tapasztalatod vele?
(játékokat nem zargatja? böngészést nem fogja? fájlelérés lassú vagy gyors? rövid ideig teszteltem csak lehet teszek egy próbát szimpatikus volt)

[ Szerkesztve ]

(#69184) Kékes525 válasza ƵøŁĭ (#68424) üzenetére


Kékes525
félisten

Fájl már törölve van.

-----------------------------------------------

A most "divatos" megtévesztő SMS phising általi kár okozást a biztonsági szoftverek kivédik? Bocs, nem vagyok képben a friss infókkal.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#69185) ƵøŁĭ válasza Kékes525 (#69184) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Igen. Pl: ESET.

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#69186) Kékes525 válasza ƵøŁĭ (#69185) üzenetére


Kékes525
félisten

Az jó. :K

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#69187) riki


riki
senior tag

Uraim.
Ránéznétek erre az oldalra :erdeiprogramok.hu
Vagy csak a Bitdefender ilyen parás ./Online Fenyegetés Megelőzés firefox.exe egy nem megfelelő biztonsági tanúsítvánnyal megpróbált kapcsolatot létesíteni a erdeiprogramok.hu címhez. Adataid védelme érdekében letiltottuk a kapcsolódást, hiszen a használatban lévő tanúsítványt a felkeresni kívánttól eltérő webcímre állították ki/ :U

(#69188) Kékes525 válasza riki (#69187) üzenetére


Kékes525
félisten

ESET-tel és uBlock Originnel simán be tudok lépni az oldalra. Nincs riasztás. Szintén Firefox-om van (v.87). Lehet, hogy a biztonsági tanúsítványt már kicserélték. Átállítottam a Firefoxot szigorú védelemre, de akkor is beengedett.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#69189) Cs1csó válasza riki (#69187) üzenetére


Cs1csó
félisten

Semmi gond:
1. nem biztonságos oldal tehát nem HTTPS
2. nem túl ismert, népszerű oldal: lehet nem ismeri

Nálam semmi gond az oldallal igaz csak Defender és Ublock Origin van.

A kis lakat ikonra rámész a címsorban majd a biztonság résznél írja, hogy hogy a kapcsolat nincs titkosítva, ennyi a bibi. Plusz lehet valami tanúsítvány gond is.

[ Szerkesztve ]

(#69190) csaba1203 válasza riki (#69187) üzenetére


csaba1203
addikt

Edge alatt megnyitja pedig nálam is BTS van a gépen.
Azt kiírja, hogy nem biztonságos oldal a kereső címsorában....

(#69191) riki


riki
senior tag

Köszönöm ,megnyugtattatok. Tehát a BTS kicsit ügybuzgó. :R

(#69192) salaud válasza Cs1csó (#69183) üzenetére


salaud
aktív tag

Bár nem nekem szólt, de válaszolok, mert miért ne. Bő 100 napig a huorong védte a gépemet(szeretek veszélyesen élni), feltoltam rajta minden beállítást paranoid szintre, kérdezgetett rendesen, de cserébe gépterhelése észrevehetően egyedül rendszerszintű driver frissítések esetén volt, pl nvidia driver frissítés lassabban ment végbe. Egyébként mintha nem is lett volna. Egy ideje nézegettem ezt az Ahnlab v3 free-t és ƵøŁĭ tesztjei is döntésre sarkaltak, Huorong le, AhnLab fel. Pár napja fentvan, alapvetően eddig pozitívak a tapasztalatok.Gépet érezhetően nem fogja, ram használat ~140Mb. És most jön a nagy DE. :DDD

Windows indulása ok, desktop betölt, viszont itt jön két anomália. Első: asztal betöltött, és nézem úgy 15 másodpercig az óra mellett a nincs internet kapcsolat földgömböt. Aztán persze megjön, de eddig ez nem volt. Második: a Windows Biztonság tray icon ahogy megjelenik az AhnLab-é, eltűnik. És még valami, ami számomra fontosabb: mióta fent van, harmadszor kellett kliensből javítani az Apex Legends fájljait, mert szerintem kissé összeakad az EasyAntiCheat-el és a játékkal az AhnLAb. Pedig hozzáadtam a kivételekhez.

Még kap pár nap esélyt, ha maradnak ezek a hibák, sajnos kuka és marad a defender.
(ez attól függ, mennyire forralja meg egy pont kritikus időszakban az agyvizem persze.) :U

[ Szerkesztve ]

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#69193) morfondőr válasza salaud (#69192) üzenetére


morfondőr
őstag

Ez az indítás után pár mp-ig nincs internetkapcsolat nálam Emsisoft mellett is előjött 1-2 hete. Nem lehet hogy valami win update okozta?

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#69194) salaud válasza morfondőr (#69193) üzenetére


salaud
aktív tag

Nem tudom, AhnLab előtt nem volt, felrakása után lett. Most csak ezért nem szedem le.

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#69195) Cs1csó válasza salaud (#69192) üzenetére


Cs1csó
félisten

Bár nem nekem szólt, de válaszolok, mert miért ne. :DDD :R

Természetesen minden valós tapasztalat megosztásának örülök. Amúgy most hogy írtad, eszembe jutott nekem is - egy rövid ideig mint írtam használtam de csak egy fél nap - és erre már emlékszem: a Windows biztonság pajzs ikonja eltűnt, de pár újraindítás után visszatért (én sem szeretem az ilyen szintű/fajta anomáliákat)

A "nincs net" egy ideig dolog is mint ha lett volna az elején, á.. inkább hanyagolom, és marad a Defender.

Esetleg a PUA védelmet kikapcsolom, mivel ez amúgy is olyan védelmi összetevő ami más védelmeknél is gyenge pont lehet és bezavarhat, tehát mondjuk úgy a Microsoft sem tudott csodát tenni a PUA védelmével (Qbittorrent blokkolására gondoltam)

(#69196) salaud válasza Cs1csó (#69195) üzenetére


salaud
aktív tag

Defender nálam a tixati torrent kliens-re ugrott rá, mint pua-ra. Hogy miért???
Az AhnLAb első scan után a DoubleCommander uninstall.exe-jét küldte el haza ellenőrzésre, mert neki gyanús volt. Mind hibázik ám. :K

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#69197) Cs1csó válasza salaud (#69196) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K végül kikapcsoltam a PUA védelmet, és töröltem a Defender LOG-ját.

(#69198) riki válasza salaud (#69196) üzenetére


riki
senior tag

Sajnálom ,hogy nállad problémát okoz Ahnlab v3. Én ilyet nem tapasztaltam,semilyen alkalmazásomat nem lőt ki . A rendszerkarbantartóját futtadtad ?Mert ő fog olyat találni,amin a ccleaner simán átsiklik. A net eléréssel sincs problémám. A Hourong törlése után, a Win tűzfalát visszaállítottad alapértelmezetre ? Mert nekem a Kaspy csinált hasonlót. :U

(#69199) salaud válasza riki (#69198) üzenetére


salaud
aktív tag

alt="" title="" alt="" title=""

Oké, AhnLab törölve. Reboot, anomáliák megszűntek. Azonnal van net, biztonsági központ ikon megvan, és érzésre picit gyorsabb a gép. Sajna ez van, nálam nem vált be.

[ Szerkesztve ]

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#69200) Cs1csó válasza salaud (#69199) üzenetére


Cs1csó
félisten

Sajnos az olyan program ami telepítés után azzal indít, hogy "eltüntetni" a Windows biztonsági központot kuka. A Comodo IS csinálta ezt anno.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.